School voor Ballet Nita Badoux GEVESTIGD Duinweg 15 - Soest-Zuid Telefoon 3945 „CONTRIMIJ" N.V. nette naaisters en leerling-naaisters. terreinen op de Lazarusberg e"n de Bos straat, terwijl hij hoopt, dat de rio lering in Soest heel spoedig niet meer tot de wensen zal behoren. Wethouder J. VAN DE AREND is voor zitter van V.V.V. en het is daarom be grijpelijk, dat zijn wens voor 1956 het openluchttheater betreft. Wanneer de gemeente overgaat tot exploitatie, dan zal blijken, dat dit theater in een be hoefte voorziet en dat vreemdelingen en Soestenaren hun belangstelling zul len tonen. Daarnaast hoopt hij, dat bouwvolume beschikbaar komt voor de noodzakelijke verbouwing van het slachthuis. Wethouder K. DE HAAN zou heel veel willen wensen, maar hij volstaat met woningen voor de bejaarden en verbe tering van het Soester Natuurbad. Wan neer de bejaarden in de gelegenheid zullen komen goedkoop en klein te wo nen, dan zal blijken, dat wij met de woningnood een stap in de goede rich ting komen, daar dan woonruimte vrij komt voor jongeren. Het is te hopen, dat het enige tijd geleden genomen initiatief zal uitgroeien. De heer H. G. SCHOLTMEYER, voor zitter van S.P.S.V., hoopt, dat de goede geest in de politie-sportvereniging ge handhaafd zal blijven en dat de spor tieve geest onder de leden de vere niging ten goede zal komen. Daarnaast wenst hij een goede samenwerking van de politie met de Soestenaren, welke bevorderd zal worden door de plichts betrachting van het corps. MOEDER-OVERSTE van Nieuw-Ma- riënburg hoopt met de zusters ook in het jaar 1956 de dienende taak in onze gemeente te mogen vervullen als zo veel jaren tevoren. Het raadslid van de K.V.P.-fractie, de heer CLEMENS, wenst voor Soest de veiligheidsmaatregelen, die het verkeer haar gevaarlijk karakter zullen ontne men en speciaal voor Soesterberg het invoeren van een maximum snelheid en een inhaalverbod voor de Rademaker- straat. Hopenlijk zal daar ook meer zorg besteed worden aan het heil van de voetgangers, terwijl een betere ver lichting de verkeersveiligheid zeker ten goede zal komen. Daarmee zal de slag ader van Soesterberg veel van haar gevaarlijk karakter verliezen. De heer J. H. RAVEN, consul in Soest van de Nederlandsche Reisvereniging, hoopt, dat er in 1956 400 leden van de N.R.V. zullen komen, want dan krij gen we hier een eigen afdeling. Thans zijn er op papier 372 leden, maar in het begin van het jaar zullen er ver liezen geleden worden wanneer de kwitantie aangeboden wordt. Op 2 fe bruari wordt het 50-jarig bestaan van de N.R.V. in Amersfoort gevierd met een feestavond voor leden uit Soest, Woudenberg en Harderwijk en het is te wensen, dat veel Soester leden hier aan- de jeugd waar geravot kan worden. De heer W. PETERS is voorzitter van de Nederlandsche Bromfietsbond en zijn wens voor 1956 is klaarheid in het bromfietsprobleem. Snelheidsbeperking tot 40 K.M. op de fietspaden, snel- brommers na een examen op de ver keersweg en bredere fietspaden om de bromfietsers aan ruimte te helpen. De heer A. G. TERHORST, als Guus Terhorst de organisator van de V.V.V.- feesten en de bekende amateurparades, wenst een goed openluchttheater en een Soester publiek, dat wat meer theater-minded zal zijn dan tot nu toe. De heer J. K. DE BRUIN is voorzitter van de afdeling van de Int. Ver. Phi- latelica en promotor van de unifor menactie van P.V.O. Hij wenst een sporthal voor Soest, veel nieuwe post zegelliefhebbers in de gelederen van Philatelica, maar het meest nog vele tientallen öf hondertallen begunstigers van P.V.O., die hun obligatie inleveren zonder hiervoor tien gulden terug te verlangen wanneer zij aan de beurt zijn bij uitloting van deze obligaties. Ds D. VAN KRUGTEN hoopt, dat ieder in Soest in het nieuwe jaar in Jezus zijn Verlosser mag vinden. De heer A. P. A. MOL, voorzitter van de Soester Winkeliersvereniging, is zeer tevreden over de geslaagde St. Nicolaas- bonnenactie, maar hij hoopt, dat de winkeliers in 1956 nog meer aan Soes tenaren zullen verkopen dan in 1955. De heer J. W. QUELLE, voorzitter van het gezamenlijk comité Zonnestraal- N.V.V. ter bestrijding van de T.B.C., hoopt, dat in 1956 niet zo getobt zal moeten worden bij het werven van collectanten. Vaak lijkt het hopeloos, maar dan verzucht een bestuurslid al tijd weer „Laat ik het nog even vol houden, want binnenkort is er helemaal geen T.B.C. meer". In 1956 zullen ech ter velen zich nog moeten melden voor de collectes. Het is de heer A. L. BAKKER, voor zitter van het Wit-Gele Kruis, bekend, dat er steeds meer belangstel ling komt voor het werk van de kruis verenigingen. Het Wit-Gele Kruis is in vrij korte tijd van 700 op 1300 leden gekomen. Toch wenst hij, dat men het werk van de kruisverenigin gen nog meer zal steunen en dat zal nodig zijn wanneer deze kruisverenigin gen straks waarschijnlijk ingeschakeld zullen worden bij rheuma- en kanker bestrijding en de zo nodige kleuter- bureaux een feit zullen worden. De heer J. ELDERMAN, voorzitter van de vereniging „De Duinkikkers", hoopt, dat iedere Soestenaar in 1956 zal gaan inzien, dat de zwemsport gezond en nuttig is. Nu Soest een middelgrote ge meente geworden is kunnen we hier best een overdekte bad- en zwemin richting hebben. Voer de leden van de zaal krijgen, dan "zal hiermee een lang- gekoesterde wens in vervulling gaan. De adjunct-directeur van Gemeente werken, de heer K. FROS, hoopt, dat ook in 1956 Gemeentewerken haar die nende taak voor de gemeente Soest tot ieders tevredenheid vervullen zal, hoe wel dit niet zo eenvoudig is. Misschien kunnen er heel veel woningen voor Soestenaren gebouwd worden en heel veel riolering aangelegd, zodat we van een grote misère verlost zullen zijn. De heer Fros hoopt, dat men, bij even tuele sneeuwpret, in 1956 begrip zal tonen voor de moeilijkheden die er zijn bij het bestrijden van de gladheid. Als men weet, dat alles wordt gedaan om dit ongemak uit de weg te ruimen, dan zal men dit begrip zeker op kun nen brengen. De corpschef van de politie, de hoofd inspecteur C. VAN ES, hoopt, dat Soes terberg spoedig een politiebureau krijgt. Voor het politiebureau in Soest graag een afscheiding met de weg door een heg of een muurtje en een gymnas tieklokaal voor indoorsport in onze ge meente. Rhythmische gymnastiek en -dans. Lessen voor kleuters, kinderen, jonge en oudere dames. Inlichtingen en inschrijving op Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag Ds JALINK van „Zonnegloren" zou in 1956 graag de lang gewenste kerk bij Zonnegloren zien. Zijn wens voor de patiënten is Spoedig herstel en daar door veel lege bedden in het sanato rium. RINKE TOLMAN, de natuurkenner, wenst Soest 1000 goede dingen toe en hoopt, dat men in 1956 de natuur zal ontzien, daar de recreatiemogelijkhe den in ons land toch al tot het uiter ste minimum beperkt zijn. Dokter TERVOERT hoopt, dat 1956 de verhouding tussen de volkeren vrede lievender zal maken, dat de achterge stelde gebieden ondersteund zullen worden door de Verenigde Naties, dat de wetenschap de kernenergie tot heil van het mensdom en niet tot vernie tiging van de volkeren zal aanwenden, dat de medische wetenschap op allen zijn wel een beetje de stielkinderen. Soest is een hele grote gemeente en de heer D. v. d. POL, voorzitter van de Buurtvereniging Kerkebuurt, hoopt, dat er in 1956 in iedere wijk een buurtvereniging zal komen, welke aan gesloten zal zijn bij de Federatie van Buurtverenigingen, het overkoepelend orgaan in Soest. De heer H. DE RUIG, misschien wel de jongste voorzitter in onze gemeente van de jongste vereniging (O.E.V.), wenst een betere accomodatie op het gebied van zalen en velden en veel medewerking, want een jonge vereni ging heeft 1000 moeilijkheden op veler lei terrein te overwinnen. De heer A. J. A. v. d. SANDEN, voor zitter van P.K.V.S., wil niet volstaan met „Een goed fok jaar en een goed tentoonstellingsjaar" als wens, want dit geldt alleen de pluimvee- en konijnen fokkers. Iedere fokker van deze dieren is een goed huisvader, want er zit iets op hem te wachten als hij thuis komt dat verzorgd moet worden en de heer v. d. Sanden hoopt, dat er veel van deze goede huisvaders in Soest zullen komen. De heer A. BROUWER, raadslid voor de Prot. Chr. fractie, zal het verheu gend vinden als in 1956 vele obstakels op de wegen als putten boven de grond en kadasterpaaltjes opgeruimd worden, want ze leveren gevaar voor het ver keer op. Ook de afbrokkelende hoeken van de wegen zijn gevaarlijk. Er is al vaak beloofd, dat dit gebeuren zal, maar misschien wordt dit in 1956 eindelijk eens een feit. De heer M. WILHELM, de voorzitter van S.E.C. hoopt, dat de amateurvere nigingen door zullen gaan veel jonge mensen te trekken. De sportrelaties laten hem niet onverschillig, maar ge zonde sportbeoefening is de hoofdzaak. De heer Wilhelm hoopt, dat Soest in 1956 nu eens eindelijk een voetbalclub in een klasse zal zien waar een ge meente met 25000 inwoners recht op heeft. Moge de samenwerking in 1956 evengoed zijn als in 1955. Mevr. dokter SCHUTTE-BEEK, voor zitster van de Propagandacommissie van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. afdeling Soest, wenst voor 1956 een moeder- melkcentrale in onze gemeente. Zij doet een beroep op allen, die kunnen be werkstelligen, dat hier een bloeiende afdeling komt. Mogen onze wegen vei lige wegen blijven, zodat de E.H.B.O.- auto zijn claxon zelden of nooit zal laten horen. Dr P. FELIX, voorzitter van de Soes ter Tuinbouwvereniging, hoopt, dat 1956 opnieuw keurig verzorgde voortuinen zal brengen, zodat de resultaten bij de jaarlijkse keuring nog beter zullen zijn dan dit jaar. Dit zal het uiterlijk van Soest verfraaien. De heer J. C. M. TEN BROEK, voor zitter van de R.K. Gymnastiekvereni- ocn nog van eeii goed (Hall/ begin spreken. H. OEKMAN. v.h. KANN CO. vraagt voor haar atelier Prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden Beckeringhstraat 20. ging „Crescendo", wenst voor 1956 gymnastieklokalen in onze gemeente en een diepgaande subsidie voor de gym nastiekverenigingen. De letterkundige J. W. OOMS hoopt, dat de Soester gemeenschap in 1956 meer karakter zal krijgen, hoe moeilijk dit ook is bij de uitgebreidheid van onze gemeente. De onderlinge binding van de bevolking laat nog altijd veel te wensen over. De heer W. C. PRIEM, voorzitter van de Federatie van Buurtverenigingen, wenst het broederlijk samengaan van de Soester verenigingen in goede ge meenschapszin. De heer M. M. VAN WELY, raadslid voor de V.V.D., had graag nog iets willen zeggen op de laatste gemeente raadsvergadering over het trottoirpro bleem in de Prins Bernhardlaan en op andere plaatsen. In 1955 is beloofd, dat dit in orde zou komen met de woorden Het jaar is nog niet om. Nu is 1955 wel om en er is nog niets ge beurd. Hij hoopt, dat dit in 1956 het geval zal zijn en dat sommige onbe gaanbare lanen begaanbaar zullen wor den. De heer W. G. F. STROINK is blij, dat zijn vereniging, de Mixed Hockey Club, meer speelruimte gekregen heeft, maar twee velden aan twee einden van Soest scheppen problemen. Het is te hopen, dat het sportvelden-complex aan de Lazarusberg in 1956 klaar komt, waar door de beoefenaars van de lichte spor ten eikaars sport zullen kunnen leren kennen. Dan wordt er door outsiders niet meer naar hockey gekeken met een gezicht alsof men water ziet bran den. De heer P. M. WIJSMULLER, voor zitter van de afdeling Soest van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren en van de Natuurbeschermingswacht „Eemland", hoopt voor zijn verenigin gen op een subsidie, die evenredig is aan het vele goede werk dat gedaan wordt. De Dierenbescherming trekt zich het lot van de zwervende honden en katten aan, de Natuurbeschermings wacht waakt over het natuurschoon en wanneer het Soester publiek in 1956 net zo voorzichtig zal omspringen met deze natuur als in 1955 dan is de Na-

Soester Courant | 1956 | | pagina 7