VRIJD/ SHAMEA Toneelspel „Hoogverraad" Woensdags Kinderuurtje De Wielerzesdaagse TELEVISIE VAN KWAK Soest voor 30 jaar. Ruwe,rode handen BIJ HET EIND VAN DE WINTER. W. N. NIEUWENIIUIS SOEST Nu komt de tijd om Uw haar te laten verzorgen. Dameskapsalon J. KOPPEL. BELANGRIJK. R.K. KOORVERENIGING „SEMPER AVANTI" BASSEN EN TENOREN ONTVOERD wélk* Ruwe. schrale huid Geneest snel Burgerlijke stand. SOEST. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF soorten metalen, van lompen; papier; ijzer en alle Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Socsfcdijk 'felefoon 3397 ZIE met Soesterbergsestr. 20a - Tel. 2379 Dagelijks demonstratie Ook dertig jaar geleden werd er al een ronde van Nederland gehouden voor wielrenners, die vier dagen duur de. De rijders kwamen door Soest. Als eerste Rudolf Wolke, Duitsland; tweede Eberling, derde Jan Maas (Nederland). Dertig jaar geleden waren er maar twee wethouders en de burgemeester beheerde financiën, ambtenaarzaken, algemene zaken en arbeidszaken. De wethouders namen onderwijs, volkson derwijs, keuringsdienst, armenzorg, gas bedrijf, openbare werken, werkverschaf fing, uitvoering woningwet en grond bedrijf op zich. Verder lezen wij „Zondagmorgen kwam een twintigtal wielrenners in de Birkstraat te vallen. Een vijftiental bekwam min of meer ernstige verwon dingen en enige racefietsen werden ernstig beschadigd. Een der wielren ners kreeg een zeer ernstige neuswond. Nadat dokter Rupert de wond verbon den had ging men met deze gezonde sport verder." „Maandagavond werd de 11-jarige W. op de hoek van de Lindenlaan en Van Weedestraat door een personen auto uit Venlo aangereden. De auto ging finaal over de jongen heen, maar na medisch onderzoek op het politie bureau bleek, dat hij slechts enkele lichte verwondingen opgelopen had. De fiets werd totaal vernield. De auto bestuurder had geen schuld." Op de arbeidersbeurs waren 79 werk lozen ingeschreven, n.1. 5 metselaars, 11 opperlieden, 17 grondbewerkers, 21 losse arbeiders, 9 timmerlieden, 2 chauf feurs, 2 slagers, 1 loopknecht, 1 hulp in de huishouding, 4 landarbeiders, 2 machinale houtbewerkers, 1 handels reiziger, 1 letterzetter, 1 kantoorbedien de en 1 betonwerker. nenvruchten in te zenden. Wat goed genoeg was werd geplaatst en beloond met een rijksdaalder. „Wij hopen", zo schreef de redaktie, „aldus de dichtader onzer abbonné's aan het werk te kunnen zetten en wellicht onverwachte talenten te ontdekken". Er werd dertig jaar geleden door de politie gewaarschuwd tegen een me neer Van Woudrichem, die als pension gast in huis kwam, flink at, geld leende en dan plotseling verdween. Het is niet uitgesloten, dat men spoe dig bekend zal maken, dat de koude februarimaand die we bijna achter de rug hebben, de eerste in de lange rij zal zijn van maanden met heel veel vorst en heel veel sneeuw. De winter 1955-1956 was geen record- winter, maar de maand februari heeft waarschijnlijk vele records doen sneu velen, zodat we over enige tientallen jaren aan onze kleinkinderen of achter kleinkinderen zullen vertellen over de barre februarimaand 1956, zoals de mensen op leeftijd thans spreken over de barré winter van 1890. Daarover zijn zoveel verhalen in omloop, dat De Man er een boek over schreef. Dr Labrijn heeft echter met een publi- katie over de ijswinters gedurende 250 jaar roet in het eten gegooid, want daaruit blijkt, dat die barre winter van negentig lang zo bar niet was als men wil doen voorkomen. Het vroor wel flink en het duurde wel lang, maar als nummer 1 op de lijst staat de winter van 1788-1789, waarover nie mand iets kan navertellen. Er waren toen 87 vorstdagen en de gemiddelde temperatuur op de koudste dag was 15,8 graden. De tweede in de rij was ook niet de legendarische van 1890-1891, maar die van 1829-1830 en op de derde plaats staat de win ter van 15 jaar geleden, 1941-1942. Het vroor toen 69 dagen en de gemiddelde temperatuur was 14,4 graden op de koudste dag. Het was toen oorlog en 's avonds zaten de mensen van 60 jaar en ouder te vertellen over die ver schrikkelijke winter van 1890, die veel erger was dan deze oorlogswinter. Maar het was niet waar De vierde winter in de rij viel even eens in de 18e eeuw en de vijfde in 1740. Tot Nieuwjaar was er niets aan de hand, maar toen begon het en het vroor tot in maart. De Zuiderzee lag dicht en er werd met paard en wagen op gereden. Heel Europa had toen van de vorst te lijden, evenals dit jaar en zelfs de golf van Genua was bevroren. Wolven uit Rusland vluchtten Polen en Duitsland binnen en een enkele verscheen zelfs in het oosten van ons land. Op 10 maart begon het pas te dooien. De zesde winter viel in de negentien de eeuw, evenals de zevende, die van 1845, maar 1890 is nog altijd niet aan de beurt, ondanks de sterke verhalen van hen, die nu naar de tachtig lopen. In 1845 kon men op 23 maart nog op het ijs lopen. Nummer 8 is niet de roemruchte van 1890-1891, maar de mobilisatiewinter 1939-1940, die twee jaar later in de schaduw gesteld werd door 1941-1942, nummer 3 op de lijst, waarop 1890-1891 nog altijd niet voorkomt. Nummer 9, nummer 10, nummer 11, nummer 12, en dan komt eindelijk de winter met de grootste faam, die van 1890-1891 en die komt nog na de winter van 1947. Binnen twintig jaar hebben we dus drie winters gehad, die strenger zijn dan die van 1890-1891, maar de legende blijft bestaan en zij die hem meemaakten zullen altijd blijven spre ken over de barre winter van negentig. LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 - Er werd gedicht in de Soester Cou rant van 30 jaar geleden, dat de spa nen eraf vlogen en de moderne limme- rick vormde geen probleem voor de poëten van die tijd. Er was eens een juffrouw in Rhenen, die zat er maar altijd te wenen, want wreed was het lot van die edele dot Ze had meer eksterogen dan tenen. Er werd een vereniging opgericht met een hele lange naam „Vereniging tot stichting en instandhouding van een vaste, uitneembare gelegenheid tot uit- en aankleden bij de Kleine Melm". Voor het gemak noemde men de vere niging toen maar „Het vrije bad", daar dit uit- en aankleden niet uit tijdver drijf gedaan werd, maar om pasklaar te zijn voor een bad. Er werd in Soest een agent van politie gevraagd en er kwamen 361 sollicitaties binnen, dus er was keus genoeg. Er wordt wel eens gemopperd op de lieverdjes van 1956, maar in 1926 wisten ze er ook weg mee en eerzame Soestenaren, die thans een jaar of 40 zijn, klommen in bomen om van bo venaf voorbijgangers met stukken hout te gooien. Verwondingen en pakken slaag bleven niet uit. Weer kwam een dichter op de prop pen Ik wens u meer zegen dan regen, ik wens u meer pret dan verdriet, ik wens u meer guldens dan centen, liever een prijs dan een niet. Ik wens u meer vrienden dan haters, veel meer gezondheid dan pijn, ik wens u meer voorspoed dan klappen en voorts wat u nuttig kan zijn. Er werd weer eens een commissie benoemd om de werkverschaffing on der de loep te nemen. Hierbij werd als uitkering 2.50 per dag vastge steld, terwijl vanaf het derde kind 15 cent per dag per kind beneden 14 jaar betaald werd, tot een maximum van 17.per week. Het lag in de bedoeling, dat de arbeiders voetbalvel den en tennisbanen zouden aanleggen. De eerste officiële postvlucht Hol- land-Indië werd dertig jaar geleden uitgevoerd door luitenant Koppen met Elleman en Frijns en voor deze pres tatie werden zij op het vliegveld Soes- terberg gehuldigd. De rijmlustigheid van velen bracht' de redaktie ertoe iedereen in de ge legenheid te stellen zij* poëtische pen- Een mooie Permanent Wave ver zekert U maandenlang van een prettig zittend kapsel. Een juiste Kleurspoeling geeft Uw haar glans en jeugd. Een goede crème beschermt Uw huid tegen schraal, guur weer en houdt haar soepel. Braamweg 84 Telefoon 2045 SEMPER AVANTI OP BUITENLANDSE TOUR. De R.K. Koorvereniging „Semper Avan- tL" gaat ten buitenlandse reis maken. Op uitnodiging van het Gemengde Koer uit Gummersbach in Duitsland gaat „Semper Avanti" op zaterdag 21 april a.s. per touringcar naar Duitsland, al waar een gezamenlijk concert zal wor den gegeven, terwijl op zondagmorgen, tijdens de hoogmis in de R.K. kerk, de Missa Brevis van da Palestrina zal worden uitgevoerd. Het koor van Gummersbach, welke plaats pl.m. 50 K.M. ten Zuid-Oosten van Keulen is gelegen, zal in de loop van de maand Mei een tegenbezoek aan Soest brengen, waarbij wederom een gezamenlijk concert gegeven zal worden. Wij wensen „Semper Avanti" veel succes. Als oefenconcert zong „Semper Avan ti" een dezer dagen in het Blinden instituut te Bussum, o.l.v. van haar dirigent Lex Karsemeijer. De patiënten van het instituut beloon den het koor me^ een daverend ap plaus, terwijl de müziekcriticus Rutger Schouten, bekend van de radio, onom wonden zijn bewondering uitsprak over de uitvoering. Jammer, dat de felle koude vele men sen, die ook tot dit concert waren uit genodigd, verhinderd heeft om te ko men. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Ondanks de felle koude, die vele dames trotseerden, hield mevr. E. Smit-Goe man, die door de presidente, mevr. R. v. Veeren-Lohuizen, welkom was geheten een bijzonder boeiende en leer zame lezing over „Kleur en vorm in onze woning". Haar voornaamste onderwerp was ons huis waarin we dagelijks vertoeven en waarin we sfeer moeten kunnen schep pen om na de arbeid rust en harmonie te kunnen vinden, wat de mens van deze tijd zo hard nodig heeft. Goed gekozen kleuren, aangepast aan de persoonlijkheid van de bewoners, geven juist die noot aan die nodig is om de gewenste sfeer te krijgen. Men moet vooral oppassen, dat geen dingen aanwezig zijn dat kitsch is en die zowel in ons modern als antiek geheel niet thuis horen. Mevr. Smit-Goeman verstond de kunst deze causerie met veel elan naar voren te brengen, waardoor zij spoedig con tact kreeg met de dames, vandaar dat er in de pauze vele vragen werden gesteld, waarna de lezing werd vervolgd. Hierna bedankte de presidente de spreekster, waarbij zij mevr. Smit-Goe man een tot weerziens toeriep. SCHAKEN. Soest 1 speelde uit tegen De Dom 2 en van de 10 partijen werden er 4 afgebroken. De voorlopige uitslag is 3V2-2V2 in het voordeel van Soest. J. C. v. d. BrinkL. de Regt 1-0. G. J. v. d. PalC. Samsom afgebr. G. VaderH. de Leeuw afgebr. A. Col jee J. Gorter 0-1. J. G. HakkenburgJ. Spijker afgebr. R. J. EscherH. de Graaf 1-0. A. HiltjesJ. K. van Zijt- veld Jr. 0-1. E. B. LantouwG. Gey- tenbeek V2-V2. P. WernerG. v. Muns ter 0-1. W. BartzukoffA. van Dijk afgebr. G. H. A. SIMON OVERLEDEN. Wanneer een rasechte Soestenaar leest, dat de heer G. H. A. Simon overleden is dan zegt hem dat niets. Ook niet wanneer erbij gezegd wordt dat de heer Simon op de Dorresteinweg woon de. Wordt er echter gezegd dat „Ka- rel I" door een auto op de weg Utrecht- Zeist dodelijk aangereden werd, dan ziet hij in zijn gedachten de man voor zich, die nagenoeg alleen onder deze naam in Soest bekend stond om de schilderachtige mantel en hoed, die de heer Simon placht te dragen. De autoweg had zijn bijzondere voor liefde en liftend legde hij menige kilo meter af. Was hij van plan naar Utrecht te rijden dan stond hij met een bordje langs de weg waarop de naam stond, wilde hij terug naar Soestdijk dan deed een bordje met die naam dienst. Door deze originele wijze van liften was de ,heer Simon bij vele automobi listen bekend. De bestuurder van de wagen, die de bekende Soestenaar aanreed, was een dokter uit Enschede, die de eerste hulp verleende, waarna de heer Simon naar de Rijkskliniek in Utrecht gebracht werd. Daar is hij overleden. AFSCHEID ZUSTER R. KLEY. 29 Februari 1956 gaat Zr. R. Kley als adjunct-directrice van „Zonnegloren" afscheid nemen. Gedurende bijna 14 jaar heeft zij door haar bijzondere toewijding en werk kracht voor „Zonnegloren" zeer veel betekend. Het is begrijpelijk dat velen van de gelegenheid gebruik zullen willen ma ken om haar op die dag de hand te drukken. De afscheidsreceptie wordt in „Zonne gloren" gehouden van 3.30-5.30 u. n.m. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN S.T.C. De eerste avond van de onderlinge wed strijden van. S.T.C. leverde de volgende resultaten op Kleuters1. Elma van de Bosch, 31 pnt. 2. Klazientje de Haan, 30 pnt. 3. Klaas Lantema, 30 pnt. Jongens 7-10 1. Dik van Essen, 32 pnt. 2. Appie Marks, 30 pnt. 3. Kees Henssen, 29.3 pnt. Jongens 10-12 1. Bert de Bruizer, 28.7 pnt. 2. Ton de Bruizer, 28.5 pnt. 3. Joop de Bruin, 28 pnt. Jongens 12-16 1. Eddie de Jong, 28.4 pnt. 2. K. Verkooyen, 27.8 pnt. 3. G. Stavast, 26.6 pnt. Dik van Essen won de wisselbeker. De jury bestond uit de heren J. Kwint en J. Groart, Baarn. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Door de strenge vorst werd de uitwed strijd Quick-Shot 1 gewijzigd in een thuiswedstrijd. Hierdoor kon in een verwarmd lokaal gespeeld worden. De spelers van Shot 1, A. en B. van Haarlem en Th. Daselaar, schijnen hoe langer hoe meer in vorm te komen, want na hun 10-0 overwinning op Vic toria, werd nu Quick met dezelfde cij fers geklopt. Zelfs heeft Shot 1, met één punt voor sprong, de leiding genomen, maar Bu- na 2 speelde een wedstrijd minder. Shot 2 greep haar laatst geboden kans om in de running te blijven met beide handen aan en versloeg het lang niet zwakke Ahoy 2 met 82. J. Hooft bleef ongeslagen, terwijl B. Dahlberg en J. v. Asch ieder 2 sets op hun naam brachten. Voor de studie van het zeer ge varieerde en bijzonder mooie programma, dat de o.l.v. haar dirigent Lex Karse meijer, najaar 1956 voor de radio hoopt uit te voeren, kunnen nog enkele geplaatst worden. Opgave kan ge schieden op maandagavond, vanaf 8 uur, St. Ludgardis-gebouw, Vre dehofstraat 5, Steenhoffstraat 71 of Van Weedestraat 35. HET BESTUUR. Shot 3 trad afgelopen week 2 maal in het strijdperk en wist uit deze wedstrijden 2 punten te bemachtigen. Van de kampioenschapscandidaat, Bu- na 4, werd met 82 verloren, doch Vitus 4 werd met 64 geklopt. Shot 4 bleef ook in de running door een verdienstelijke overwinning op Bu- na 5. Ook Shot 5 speelde afgelopen week 2 maal. Van het bezoekende Achilles 6 werd met 7-3 verloren, doch tegen Hogerheide 5 werd met 5-5 gelijk ge speeld. Shot 7 verloor met 82 van Chefana 3. Shot 8 won verdiend met 64 van Huizen 5. Shot 9 won ook nu weer met flinke cijfers. Door een 82 over winning bleven zij de meerdere van Hogerheide 8. De overige uitslagen waren Shot aQuick a 82. Victoria a Shot b 8—2. Shot c—T.C.M. a 0—10. Victoria bShot d 64. Shot eVic toria d 64. Victoria cShot f 28. Het programma voor deze week luidt Dinsdag 28 febr. Achillus 8-Shot 9 en Achillus 5Shot 3 te Hilversum. Woensdag 29 febr. U.B.T.V. 7—Shot 4 te Hilversum. Vrijdag 2 Maart Shot 8Victoria 11 te Soest, Vitus 5Shot 7 te Blaricum, B.T.T.C. 5Shot 6 te Bussum. Zaterdag 3 MaartShot 3Hooger- heide 4, Shot 2Onder ons 2 en Shot 1 B.S.C. 1 te Soest. Zaterdagmiddag 3 MaartHuizen a Shot b, Huizen bShot d, Huizen c Shot f allen te Laren. Shot aAhoy a. Shot cAhoy b, Shot a Ahoy. c allen te Soest. 27. Na ongeveer een uur drijven en watertrappen kwam David terecht bij een punt van een zandige oever, die door lage heuvels begrensd werd en toen het water tenslotte zo ondiep werd, dat hij de ra durfde los te laten en te voet aan land kon komen, was hij zeer uitgeput. David ging nu langzaam op weg naar het oosten, langs de kust, in de hoop ergens een huis te zullen ontdekken, waar hij zich wat zou kunnen verwar- Na een moeizame tocht kwam hij op een tamelijk grote hoogte en bemerkte met ontzetting in welke omstandigheden hij terecht gekomen was. Hij was gestrand op een klein eilandje, dat aan alle kanten door de zee werd omspoeld. Aan de overzijde van een breed wa ter, dat het eiland van het vaste land scheidde, kon hij vaag de vormen on derscheiden van een kerk en wat hui zen, doch daar hij niet kon zwemmen, kon hij er niet over denken het water over te steken. Er was dus voor hem geen andere uitweg dan op het eiland te blijven en af te wachten. Langzaam drong het tot hem door, dat hij moest trachten voedsel te vinden, maar vruchten of iets dergelijks vond hij niet, waarom hij al spoedig zijn honger moest trachten te stillen met mosselen en slakken. GEBOREN Elisabeth Berendina Maria, dochter van W. R. Huurdeman, schil der en M. J. E. Simons, Eikenlaan 1. Hildebrand, zoon van H. van den Akker, kantoorbediende en Chr. G. Hesseling, Wilhelminalaan 30. Antho- nia Everdina Maria, dochter van J. A. Heeremans, bakker en J. C. van Megen, Kerkpad Z.Z. 22c. Jantine, dochter van G. Klifman, kok en W. Tj. Knol, Groen van Prinstererstraat 29. Maria Josephina Angelique, dochter van E. M. H. J. Zeekaf, militair en J. H. M. Tummers, Birkstraat 132. Mathilda Johanna Liduina, dochter van H. J. Manders, winkelchef en J. M. Huurdeman, Soesterbergsestraat 20. Anja, dochter van J. G. Koper, bank werker en J. Vons, Troelstrastraat 60. Elisabeth, dochter van A. J. va* Voorthuizen, landbouwer en M. J. van Stempvoort, Paltz 4. Maria Johanna Clara, dochter van H. J. Rademaker, tekenaar, en H. M. Beuken, Lange Brinkweg 52b. Geertruida Martha, dochter van J. G. E. van Breukelen, metselaar en L. Th. Theunissen, Vin- kenweg 7. Martha Gerarda Maria, dochter van P. C. Hartman, landbou wer, en A. G. van 't Klooster, Peter van de Breemerweg 6. Lambertus, zoon van A. W. Bonhof, bloemist en A. Dullemond, Heerenweg 44, Breuke len. - Herman, zoon van D. J. Beernink, landarbeider en M. Bos, Thorbecke- straat 23. Elsje Louise, dochter van J. H. Adams, kok en H. F. Kuipers, Schaepmanstraat 84. Jannetje Geer truida Gerarda, dochter van J. E. Hornsveld, bloemist en M. C. H. van Oest, Oude Grachtje 17. ONDERTROUWD Jan van Kooij, auto monteur, Hertenlaan 30, Zeist, en Wou- tera Johanna Pothoven, zonder beroep, Henriëtte Blaeckweg 8; datum huwe lijk 6 maart 1956. Jan van Ame- rongen, automonteur, Pleineslaan 50, Zeist, en Annie van Looijengoed, zon der beroep, Dorresteinweg 84; datum huwelijk 9 maart 1956. OVERLEDENReiniera de Gooijer, 8ï jaar, zonder beroep, gehuwd geweest met H. van Asch, Soester Engweg 54. Louis Constantijn Stolwerk, 78 jaar, zonder beroep, echtgenoot vgn G. A. van de Laar, Koninginnelaan 138A. Maria Johanna Wilhelmina Seldenrijk, 77 jaar, zonder beroep, Vredehofstr. 7. Gerdina Johanna Hoekstra, 69 jaar, zonder beroep, weduwe van L-. Steffer, Stadhoudersl. 140. - Marinus van den Akker, 57 jr., ploegbaas bij de Ned. Spoorw., echtgenoot v. M. Sijberden, Maatweg 2. Mathilda Raterman, 77 jr., zonder beroep, weduwe van W. J. va* Hatum, Zwaluwenweg 16. Pieter Marinus van 't Wel, 25 jaar, metselaar, Narcisstraat 53, Amersfoort. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Een jongetje van 11 jaar nar, een fabriek koperen gewichten we, werden netjes teruggebracht, de jc kreeg een stevig standje, maar v« werd het maar zo gelaten, want klein ventje js nog niet helemaa de hoogte van mijn en dijn. Mevr. B. uit de Koninginn» deelde de politie mee, dat ze in tuin een kat gevonden had, die z'n poot in een klem zat. De p bevrijdde het arme beest, dat een gebroken had en bij een ondei werden meer klemmen gevonden, blijkbaar bestemd waren om katte vangen. B. v. d. H. is een man die bev worst te verkopen, maar het is ron Hij komt ermee aan de deur, het aan en wie zich door het uitt laat verleiden wordt bedot, want nenin zitten alleen maar vellen slierten. Een koper bracht de lekk op het politiebureau en de keurn ter constateerde, dat het worst var ferieure kwaliteit was. Koopt U aan de deur geen worst van een vr de, want het zou B. v. d. H. wel kunnen zijn. 25 JAAR POLITIEMAN. Donderdagmiddag om twee uur z£ gelegenheid zijn adjudant A. de R; die 25 jaar bij de Soester politii geluk te wensen met dit feit. De heer A. de Raadt werd in Oi geest geboren, doorliep de H.B.S werd op 1 april 1925 aangesteld volontair bij de politie te Noord' Tevens was hij onbezoldigd adju inspecteur. Na het behalen van het inspecte diploma van de bond van hogere litieambtenaren kwam de heer Raadt op 1 maart 1931 als agent Soest. Op 15 oktober 1934 werd postcommandant in Soesterberg er 15 januari 1942 volgde overplaal naar de prijsbeheersing. Op 1 oktober 1942 werd de-agenl Raadt tot hoofdagent bevorderd, november van hetzelfde jaar ging opnieuw naar Soesterberg en op 1 nuari 1946 als brigadier naar S terug. Op 1 september 1946 volgde benoeming tot adjudant. U.S.O. ENSEMBLE VOOR 'T NU De vier leden van het U.S.O.-ensei „Nos jungit musica" kwamen vri naar Soest en ze moesten in het bouw van de Nederlandse Protes tenbond ervaren, dat hun devies bindt de muziek" niet voor de S tenaren geldt, want er waren 15 hoorders, terwijl men leden van Utrechts Stedelijk Orkest toch moe van dilettantisme beschuldigen kan, dat de kou wel de oorzaak zal ziji doodgewoon gebrek aan belangste. voor alles wat niet op het ter van Mimosa en de Bonte Dinsdagavi trein ligt. Charles Havelaar, fluit; Wouter Ti viool; Jan Kras, altviool en Jan lems, violencel, een gaaf ensemble, met recht de naam „Nos jungit mus koos, begonnen met een kwartet Karl Stamitz, de zoon van de gr< legger van de Mannheimer school, w bij aanvankelijk een clavecymbel pas kwam. In het trio in G. van seph Haydn is de bariton - een 6-snarig instrument - vervangen de fluit. Het eerste deel werd besloten met romantische strijktrio in c kl. 1 van Ludwig van Beethov.en. Ignaz Pleyel is meer bekend als pi. Te koop KINDERLEDI KANT JE, z.g.a.n. Sophialaan 31. Gevraagd een nette WERKSTER of een net miesje voor de ochtend uren. Mevr. Detmar, Bartolottilaan 14. Wie is genegen, tegen behoorlijke vergoeding, voeten aan te breien aan kousen van monniken Br. letters K B bur. S. C. Gevraagd flink MEISJE voor de huishouding in gezin 2 personen of een voudige juffrouw voor d. en n. of voor de dag. 20.per week. Volle kost. Weekend vrij. Nas- saulaan 8, Tel. 2983. H.H. Winl TOONBA1 nieuw, 4 je. Co Beckering lefoon 24i Te koop'ï Aga PET DIATOR, Julianalaa 2934. Gevraagd een DAG van werl week. Aa: uur, Emm foon 2900 Gevraagd STER, tv per week. Huijbers, 1 FAUTEUIL „Modern" BWAk gelekt. Stof- IA TC f»* ««Mesnoor" Charmant POTHOEDJE ia suèdine met lak afgebiesd. Alle Toorjaaretintea 4.50

Soester Courant | 1956 | | pagina 6