O VRBJDA l I Burgerlijke stand. W. N. NIEUWENHUIS modern kapsel J. KOPPEL. ONTVOERD W SOESTERBERG Officiële Mededelingen. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF soorten metalen, van lompen; papier; ijzer en alle Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 RECEPTIE ADJUDANT DE RAADT. Met een drukbezochte receptie is ad judant A. de Raadt donderdag op 't po litiebureau gehuldigd voor het feit, dat hij 25 jaar als politieman in« de gemeente Soest is. Onder de velen die kwamen feliciteren bevonden zich de Burgemeester, de Amersfoortse hoofdinspecteur, de heer J. van Dill; adjudant E. Boon en ad judant Ottens, eveneens uit Amersfoort, de heer Van Noesel, directeur van Ge meentewerken; de heer Van Schaffe- laar, voorzitter van de Soester Sport federatie; het echtpaar Melsen uit Nij megen, dat ieder jaar de Soester politie- vierdaagselopers huisvest; de brand weercommandant, de heer W. Groart, de oud-directeur van het Gasbedrijf, de heer Kerkhoff; de oud-politieagent M. de Bruin, de gemeenteontvanger, de heer Regter; vele gemeente-ambtenaren en uiteraard ook velen die tot het Soester politiecorps behoren. De corpschef van de Soester politie, de heer C. van Es, sprak een kort woord van welkom, waarna de Bur gemeester de jubilaris toesprak, die eigenlijk geen echte jubilaris is, daar van hogerhand wel een regeling ge troffen is, waarbij aandacht geschon ken wordt aan een 25-jarig politie-ju- bileum, maar niet aan het feit, dat iemand 25 jaar in dezelfde gemeente in politiedienst is. Voor de gemeente Soest is dit echter wel een belangrijk feit en de Burgemeester toonde zich verheugd, dat dit Adjudant De Raadt betrof. In 1931 had Soest een klein politie corps en aan dit corps gaf adjudant De Raadt zijn beste krachten, zoals hij dit ook later deed toen er uitgebreid werd. Hij trad niet alleen preventief en handelend op, maar had zich te vens tol taak gesteld de gemeenschap te dienen. Hij heeft 25 jaar lang al tijd klaar gestaan om te helpen en daar mee de naam van het Soester politie corps hoog gehouden. De burgerij weet, dat op hulp gerekend kan worden wanneer een beroep op de politie ge daan wordt. De oorlogsjaren in Soesterberg waren, moeilijke jaren, maar improviserend maakte Adjudant De Raadt er het bes- te van. „U bent nu een van de ouderen m het corps, maar in sportbëoefening kunt U de jongeren een voorbeeld zijn. Dit bewijst U bij de wandelsport en in het bijzonder bij het lopen van de Vier daagse. Het wordt ons in veel opzichten tegenwoordig erg gemakkelijk gemaakt, zodat we het ontwennen vol te hou den, maar in de wandelsport leer je dit". GEBOEEN Jan Johannes, zoor! VÏ1 J. Veldhuizen, grondwerker en M. van Hornsveld, Koninginnelaan 154. Reijer Johannes Hermanus, zoon van R Koster, transport-arbeider en L. van Rouwendaal, Nieuweweg 42A. Janni Gijsbertha, dochter van A. D. Koeken, militair en J. G. van Leeu wen, Prof. Lorentzlaan 37. Helena Adriana Aleida, dochter van G. P. de Bruin, chauffeur en L. J. Plekkepoel, Eigendomweg 76. Paulina Maria, dochter van A. J. van den Berg, on derwijzer, en B. C. Huigen, Stadhou derslaan 48. Frans, zoon van C. Baegen, fabrieksarbeider en E. J. bin- tebin, woonwagenkamp, Birkstraat. Martha, dochter van A. Koster, opper man en Th. van Moorselaar, Plasweg 28. Ellen, dochter van G. Hogewo- ning, pijpfitter en T. C. Eijgelaar, Schoolstraat 36. Hendrik Petrus z. van J. M. van den Ham, controleur en A J. C. Kalee, Bilderdijklaan 30. Erwina Catharina Christina, dochter van A. D. Teunissen, militair en C. Prins Prof. Lorentzlaan 31. Linda, dochter van J. Chr. Waterreus, ver warmingstechnicus en C. Holster, Hart- manlaan 50. ONDERTROUWD Georg Coenraad Ja- cobus Dietrich, militair, Buntweg 20 en Henrica Hubertina Cornelia Heer schop, naaister, Buntweg 20; datum hu welijk 24 maart 1956. Carl Gustaaf Knottnerus, rijksambtenaar, Mispelstr. 31, 's Gravenhage en Louise van den Berg, kantoorbediende, Julianaplein 5. Datum huwelijk onbepaald. OVERLEDENHerman Meijer, 74 jr., zonder beroep, weduwnaar van H. C. Verhagen, Hartmanlaan 41. Julius Paul Ernest Johan Wolff, 73 jaar, zon der beroep, echtgenoot van C. Des- champs, Steenhoffstraat 77c. Theo- dorus Willebrordus van Kats, 89 jr., zonder beroep, gehuwd geweest met J M. Straver, Amersfoortsestraat 20. Anna Corstiana Verheij, 79 jaar, zon der beroep, weduwe van J. Brander- horst, Kildijk 109, Werkendam; Petro- nella Maria van Thiel, 86 jaar, zonder beroep, weduwe van R. A. H. van As ten, Nieuwerhoekplein 10. Gerrit Hendrik Antonius Simon, 75 jaar, zon der beroep, Dorresteinweg 80. Jo hannes Wilhelmus Oosterwijck Veld huis, 83 jaar, zonder beroep, Vinken- weg 36. Teunis Willem van Dijk, 75 jaar, zonder beroep, Den Blieklaa* 21. De Burgemeester vond het prettig, dat de familie van de jubilaris aanwezig was. Een politieman ontbreekt nogal eens in het gezin, maar hier kon me vrouw De Raadt en de drie kinderen horen hoe man en vader tijdens deze afwezigheid zijn plicht vervuld had. Heel hartelijk dankte de Burgemeester adjudant De Raadt namens het ge meentebestuur en hij sprak de hoop uit, dat de jubilerende politieman ook in toekomst een voorbeeld voor de jongeren zou zijn. De heer C. van Es wenste namens het corps geluk en ook persoonlijk. Het bleek, dat de keus van wijlen Bur gemeester Deketh een goede keus ge weest is. U was de elfde man in het corps toen U in 1931 hier kwam en Soest telde toen 14.000 inwoners, aldus spr. Nu zijn er 25.000 inwoners en het corps telt 31 leden. U bent chef van de ge- uniformeerde dienst en chef van het verkeer, dat U na aan het hart ligt. Als er ernstige aanrijdingen zijn en Q rukt mee uit, dan zijn we gerust. Ook op sportgebied staat de heer De Raadt zijn mannetje. Een avond-vier daagse lopen, na afloop aan de ad ministratieve arbeid op het bureau en pas om half twee naar bed, wekt be wondering. Namens het corps bood. de heer Van Es een oorkonde aan, waarop de poli tieloopbaan van adjudant De Raadt vermeld staat en natuurlijk ook een afbeelding van de politieauto, waarvoor de heer De Raadt een hartstochtelijke belangstelling heeft. Mevrouw De Raadt ontving bloemen. Inspecteur Scholtmeijer sprak als voor zitter van S.P.S.V., waarvan de heer De Raadt bestuurslid is. Alle klusjes zijn voor de jubilaris en hij wordt in dit werk goed gesteund door zijn tech nisch adviseur, de heer Segenhout. De heer J. C. W. Smit, voorzitter van de afdeling Soest van de R.K. politie bond „St. Michael", chef van de poli- tie-administratie, dankte de heer De Raadt voor de samenwerking. Hij is al jarenlang voorzitter van de afdeling Soest van de algemene bond en wan neer hij ijverde voor de eigen leden, dan gebeurde dit ook voor de leden van „St. Michael". De voorzitter van de Chr. politiebond, de heer H. Fennema, noemde dit ju bileum een mijlpaal. Hij had de heer De Raadt goed leren kennen en hoopte, dat hij tot aan zijn pensioen nog vele goede jarqn in Soest zou hebben, in dezelfde goede verstandhouding die er thans is. Adjudant Pasman sprak namens de Al gemene Nederlandse politiebond de voorzitter van de afdeling Soest toe en sprak de wens uit, dat de heer De Raadt de bond nog vele jaren als voor zitter van de afdeling zou blijven die nen. De heer Van Noesel wenste hem in het bijzonder als wandel vriend geluk en hij wees er op, dat 25 jaar geleden al- ien van gemeentewerken gekomen zou den zijn om te feliciteren, als dit jubi leum toen plaats gevonden zou hebben, maar nu waren het er te veel. De heer W. J. van Schaffélaar herinner de aan de oprichting van de Soester Sport-Federatie. Bij het houden van de Sportweek kwam de grote interesse van de heer De Raadt voor de sport tot uiting. Op elk uur van het etmaal kon de S.S.F. op zijn medewerking re kenen en de aktiviteit van de heer De Raadt had de Soester sport op een ho ger plan gebracht. Spr. bood een taart aan, terwijl de andere sprekers siga retten hadden geschonken. Hoofdinspecteur Van Dill sprak namens commissaris Goorhuis en het Amers foortse corps. In de 25 jaar is er steeds een prettige samenwerking geweest en het Amersfoortse corps heeft nooit te vergeefs een beroep gedaan op Adju dant De Raadt. De heer W. Groart bracht de geluk wensen van de brandweer over en dank te voor de medewerking, die de heer De Raadt steeds aan de brandweer verleend heeft. In zijn dankwoord richtte de heer De Raadt zich allereerst tot de burgemees ter. Diens waarderende woorden hadden hem goed gedaan. De heer Van Es werd eveneens dank gebracht voor zijn woorden, alsmede voor de goede samenwerking. De heer De Raadt hoopte tot zijn pensionering in Soest te kunnen blijven. Tot de voorzitter van S.P.S.V. zei de heer De Raadt, dat hij graag zijn beste krachten aan de vereniging zal geven. De heren Smit en Fennema werd dank gebracht en de samenwerking tussen de drie bonden werd geprezen. Tegen hoofdinspecteur van Dill zeide spr., dat hij zich in Amersfoort net zo goed thuis voelde als hier en hij ~ou ook in de toekomst graag zijn medewer king geven. De heer Van Noesel werd bedankt voor de sportvriendschap en de heer Groart voor de goede verstandhouding met de brandweer. Tenslotte dankte de heer De Raadt de heren Van Schaffélaar, De Bruin, Spaan uit Soesterberg; de pleegouders uit Nijmegen en natuurlijk het gehele corps en allen die belangstelling ge toond hadden. LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 VOORWEDSTRIJDEN BILJART KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND IK „CENTRAAL". De Soester Biljartvereniging „Centraal" organiseerde van donderdag tot en met zondag de voorwedstrijden van de strijd cm de nederlandse kampioenstitel, 1ste klas, anker-kader, in café Centraal. Uit Soest namen A. Verkerk (Centraal) en R. Stalenhoef (Viersprong) deel, uit Baarn A. v. d. Heiden, uit Voorthuizen G. Kemp en uit Amersfoort H. Vultink. Donderdagavond vormde de partij tus sen Verkerk en Stalenhoef de grootste attraktie. Aanvankelijk kreeg Stalen hoef een kleine voorsprong, maar met een serie van 88 liep Verkerk uit en het leek erop, dat hij ging winnen, maar een serie van 79 van Stalenhoef deed de kansen weer keren. De uitslag was Stalenhoef 350 16 79 21.87. V. d. Hei den 209 19 50 11.— Verkerk 335 16 88 20.93. Kemp 350 19 91 18.42. Vultink 350 15 110^23.33. V. d Hei den 214 15 44 14,26.' Vrijdagavond zorgde Stalenhoef opnieuw voor eén verrassing door een serie van 133 te maken en in zeven beurten zijn partij uit te spelen, hetgeen een moyen ne van 50 betekende. Met deze unieke prestatie kwam hij aan de kop. Verkerk deed het tegen Vultink maar matig en verloor, ter wijl de eerste partij, die door Stalen hoef gespeeld werd,* ook verlies voor Soest opleverde. De uitslag was toenVerkerk 127 15 51 8.46. Vultink 350 15 70 23.33. Stalenhoef 260 11 101 23.63: Kemp 350 11 98 31.81. V. d. Heiden 133 7 39 19.—. Stalen hoef 350 7 133 50.—. De stand na twee dagen was 1. Sta lenhoef 3 4 960 34 133 28.23. 2. Vul tink 2 4 700 30 110 23.33. 3. Kemp 2 4 700 30 98 23.33. 4. Verkerk 2 0 462 31 88 14.9. 5. V. d. Heiden 3 0 556 41 50 13.56. Zaterdag versloeg Stalenhoef de sterke Vultink, Verkerk won van V. d. Heide, maar tegen Kemp k»on hij er helemaal niet inkomen. Uitslag: Stalenhoef 350 14 63 25. Vul tink 305 14 64 21.78. V. d. Heide 249 22 34 11.31. Verkerk 350 22 70 15.90. Kemp 350 15 79 23.33. Verkerk 144 15 50 9.60. Zondag ontmoetten Stalenhoef en Ver kerk elkaar weer en nu won de Cen- traalspeler na een spannend duel. Sta lenhoef maakte niet veel omslag in z'n partij tegen Kemp en z'n hoogste serie was 129. Verkerk moest de vlag strijken voor Vultink, die de sterkste speler van de vijf bleek. Uitslag: Stalenhoef 329 14 66 23.50. Verkerk 350 14 62 25. V. d. Heide 350 13 90 26.92 Kemp 161 13 74 12.38. Kemp 273 7 81 39. Vultink 350 15 106 23.33. Kemp 129 18 43 7.16. Stalenhoef 350 18 129 19.44. Verkerk 245 17 40 14.41. Vultink 350 17 109 20.58. De voorzitter van „Centraal", de heer R. v. d. Linden, maakte bekend, dat de 18-jarige Hans Vultink eerste ge worden was met 10 matchpunten en 'n gemiddelde van 24.75. Vultink verlaat het district daar hij gaat verhuizen. Zijn afscheid vierde hij met een pro motie naar de hoofdklasse klein kader en binnen enkele jaren zal men grote resultaten van de jonge speler kunnen verwachten. Verheugend was de prestatie van Ries Stalenhoef, die met 8 matchpunten en een moyenne van 24.86 de tweede plaats bezette. Hiermee en met z'n hoogste serie van 133 had hij de aanval op zijn superioriteit afgeslagen. Derde werd G. Kemp uit Voorthuizen, 6 matchpunten en een moyenne van 20.59., Vierde A. Verkerk, Soestdijk, met 4 matchpunten en een gemiddelde van 15.66. A. v. d. Heide bezette de laatste plaats met 2 matchpunten en 16.16 gemiddeld. De heer W. de Bakker merkte in een slotwoord op, dat met de comeback van Ries Stalenhoef en zijn promotie naar de hoofdklasse, klein kader, de depressie in het district Eemland over wonnen scheen. SCHOONHEIDSSALON GEOPEND. Sinds enige tijd is in Soest ook een speciale schoonheidssalon gevestigd. Mevrouw Rie Engelen-Schmittmann, ge diplomeerd schoonheidsspecialiste, heeft aan de Oude Utrechtseweg 12 een sa lon geopend, waarin de Soester dames verschillende schoonheidsbehandelingen kunnen ondergaan. Een keur van schoonheidsmiddelen, voornamelijk van huizen met 'n wereldnaam, staan haar hierbij ten dienste. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Nu de competitie van de N.T.T.B. te gen het einde gaat lopen stijgt de span ning ten top. In dé 2e klasse A handhaafde Shot 1 zich, in de 3e klasse C Shot 2, in de 4e klasse E Shot 6 en in de Res. 4e klas se B Shot 9. In de wedstrijd Shot 1B.S.C. 1 (La ren) stuitte Shot 1 op meer tegenstand dan werd verwacht. Vooral het onbe rekenbare spel van De Boer stelde on ze plaatsgenoten voor problemen. Het was dan ook deze speler, die A. van Haarlem zijn eerste nederlaag van dit jaar bezorgde. De einduitslag werd ten slotte 73 in het voordeel van Shot 1. Tegen het bezoekende Onder Ons 2 (Hilversum) speelde Shot 2 ongetwij feld de wedstrijd van het seizoen. Beide teams hadden nog kans op promotie, dus het ontbrak niet aan spanning. J. Hooft die ook nu weer ongeslagen bleef heeft zeker in deze overwinning een groot aandeel gehad. De uitslag werd 64, waardoor Shot 2 in punten ge lijk kwam met Onder Ons 2. Shot 3 trad deze week 2 maal aan en wel tegen Achilles 5 (Hilversum) en Hogerheide 4 (Hilversum). Van eerst genoemd team werd met 64 gewon nen. Van het sterke Hogerheide werd op het nippertje verloren, n.1. met 6-4. Shot 4 wist in Hilversum een verdien stelijke 6-4 overwinning te behalen op U.B.T.V. 7. Shot 5 was deze week vrij. Te Bussum behaalde Shot 6 een 10-0 overwinning op B.T.'T.C. 5. De uitslag laat geen twijfel over de kracht van dit ongeslagen „Shot"-team. Shot 7 behaalde te Blaricum een 82 overwinning. Na enige nederlagen dus weer een overwinning. Shot 8 behaalde tegen Victoria 11 (Hil versum) 2 punten door dit feam met 7-3 te verslaan. Voor een keurige prestatie zorgde Shot 9 door te Hilversum met 55 gelijk VOORBEELD VAN EEN VOOR EEN ENIGSZINS ROND GEZICHT. Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 Copyright P I B Boi 6 Cop 29. Hier vond David spoedig een hut, die vol rook stond van smeulende turf en waarin het hevig tochtte. Het huisje was voor hem echter als een paleis, want de oude mensen die er woonden ontvingen hem gastvrij en brachten hem brood en vlees, alsmede een fles heerlijke landwijn. Hij at en dronk er gretig van en kon maar nauwelijks geloven, dat zijn avon tuur zo goed was afgelopen. Waarschijnlijk was het de wijn, die hem overmande en waardoor hij in een diepe slaap viel. De oude mensen lieten hem rustig lig gen en eerst tegen de middag van de volgende dag ontwaakte hij. Van zijn oude gastheer vernam hij, dat zowel zijn scheepskamaraden als Alan aan land waren gekomen en Alan had de boodschap achter gelaten, dat, als er soms een jonge man langs mocht komen, die in het bezit was van een zilveren knoop, zij hem moesten zeggen, dat hij hem naar Alans geboortegrond, in de buurt van Torosay, moeat volgen. te spelen tegen concurrent Achilles 8. De overige uitslagen waren Shot a Ahoy a 46. Huizen aShot d 010. Shot cAhoy b 46. Huizen bShot d 37. Shot eAhoy e 37. Huizen c —Shot f 10—0. Het programma van deze week luidt Dinsdag 6 maart Onder Ons 5 Shot 7 te Hilversum. Donderdag 8 maart Buna 2Shot 1 te Bussum. Vrijdag 9 maartShot 9B.S.C. 4 te Soest, Victoria 9Shot 5 te Hilversum, Beatrix 4Shot 2 te Baarn. Zaterdag 10 maartShot 6B.S.C. 3, Shot 4B.T.T.C. 3 en Shot 3—Ahoy 1 te- Soest. Zaterdagmiddag 10 maartShot a Huizen a, Huizen bShot c, Huizen c- Shot e allen te Soest; Shot bBuna a, Shot dBuna b en Shot fBuna c te Hilversum. VOLKSUNIVERSITEIT. A.s. vrijdag spreekt voor de Volksuni versiteit, in het Oranje-Hotel, de heer Ch. Wentinck over „De uitbeelting van het menselijk lichaam in de kunst". UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. In Soesterberg vielen 3 honden, die deel uitmaken van een jagersmeute, een jonge reebok aan en beten hem dood. Hetkadaver is naar het abat toir vervoerd. Er werd een winkelier bekeurd, die de arbeidswet overtrad. Kinderen en hun ouders worden door de politie gewaarschuwd, omdat het spelen van de jeugd achter de Abro-fabriek in de Beckeringhstraat gevaar oplevert, daar er een spoelput is van 4 meter diepte. Een jongen van 16 jaar liep van huis weg. Hij kwam tot Soest, werd hier gepakt en naar de ouderlijke woning in Amsterdam terug gebracht. De 75-jarige heer A. B. stak met zijn fiets de Birkstraat over op de hoek van de Bartolottilaan. Hij keek niet goed uit en werd geraakt door de personenauto van de heer B. uit Bla ricum. Het liep gelukkig nogal goed af met een ontwrichte schouder en een licht beschadigde auto. Acht automobilisten en wielrijders hadden geen achterlicht of helemaal geen verlichting en ze werden bekeurd. Zaterdagavond kwam dé veertigja rige heer G. bij dokter Schutte. Toen hij nauwelijks binnen was zakte hij ineen en overleed. NEVOBO SCHEIDSRECHTERS. Mej. E. Starre veld en de heren J. C. M. Smit en K. v. d. Veen zijn geslaagd voor het scheidsrechtersexarpen van de Nederlandse Volleybalbond. VOORJAARSCOMPETITIE TEMPO. De eerste rit van de voorjaarscompeti tie van Tempo is zondag verreden. On der bijzonder slecht weer reden de se niores 40 en de juniores 20 k.m. Het regende en er stond een storm, maar er waren toch 12 renners aanwezig, die echter geen snelle tijden konden ma ken. Direct na de eerste ronde lag het pe- leton uit elkaar. Op kop lagen Wil van Barneveld, Klaas van 't Klooster en Gerard van Wijk en ze bleven bijeen tot op een na de laatste ronde. Toen viel de slag. Van Wijk kwam als eer ste door, gevolgd door Van Barneveld, terwijl Van 't Klooster niet doorreed maar de kleedruimte opzocht. Gerrit Bunschoten, Jacob van de Burgt en Leo van 't Klooster vormden de tweede ploeg. Ook deze renners blevem niet bij elkaar. Bunschoten gaf na de tweede ronde op en Van de Burgt in de zevende ronde, terwijl hij op de derde plaats lag. Ko Blankestijn reed voor het eerst mee, Wim Hommes ver dween in de tweede ronde en Bep Kriek liep na z'n eerste pech goed in, maar de tweede maal gaf hij het op. Bij de juniores nam Nic Westhof de leiding om deze niet meer af te staan. Walter van Barneveld en Wouter va* 't Klooster volgden met een flinke on derlinge afstand. Uitslag: Seniores: 1. Gerard v. Wijk, 40 k.m. in 1.15.45. 2. Wil van Barne veld 1.17.40. 3. Leo van *t Klooster 1.22.50. 4. Ko Blankestijn op 1 ronde. Juniores 1. Nic Westhof, 20 k.m. in 42 min. 2. Walter van Barneveld 43,5 min. 3. Wouter van -t-Rlooster, 46 min. ZEEPOST. Australië: s.s. Iberia, 10 maart. Canada; s.s. Grote Beer, 10 maart. Chili; via New York, 7 maart. Nieuw Zeeland via Engeland, 10 mrt. Suriname: s.s. Tiberius, 6 maart. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. Oranjefontein, 6 maart en m.s. Stirling Castle, 10 maart. BIGGEN- en EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 245 biggen in prijzen van 40.— tot 55 en 13 drachtige zeugen van 250.tot 375. Op de eiermarkt werden aangevoerd 150.000 stuks. Hoendereieren van 13.75 tot 14.75. Middenprijs 14.20. Prijs per k.g. 2.28. De handel op beide markten was vlot. „OUD-SOESTERBERGERS" HULDIGDEN GENERAAL BROUWER. Er was weer als vanouds die echte, gezellige sfeer, toen zaterdagmiddag in het officierscasino aan de Kampweg de van heinde en ver gekomen „Oud-Soes- terbergers", d.w.z. de oud-vliegers en -waarnemers met hun dames bijeen wa ren voor de huldiging van de brigade- generaal-vlieger-arts J. E. Brouwer, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de dienst verlaten ging- Als voorzitter van de huldigingscom missie schetsje generaal-majoor-vlieger b.d. W. C. J. Versteegh in een warm gestemde toespraak de scheidende ge neraal Brouwer als de kampmedicus, die altijd op zijn post was. Uit grote erkentelijkheid bood spreker daarbij generaal en mevrouw Brouwer, namens de „Oud-Soesterbergers", een viertal antieke stoelen en een fauteuil aan voor het nieuwe landhuis, dat zij deze zomer in Soest zullen gaan be trekken. Mevrouw Brouwer werd boven dien vereerd met bloemen. Adjudant Rombout sprak over de sym pathieke verhoudingen, die er altijd met dojeter Brouwer bestonden. Spre ker haalde hierbij nog herinneringen op aan de angstige dagen voor de her keuring? die om het half jaar plaats vond. In een geestig slotwoord, waarin o.m. nog enige humoritische bijzonderheden over zijn opleiding als vlieger werden aangehaald, dankte generaal Brouwer, mede namens zijn familie, voor de be wezen hulde. VERBETERING RIJKSWEG IN SOESTERBERG. Als gevolg van een schrijven van de A.N.W.B. betreffende de onveiligheid van de verkeersweg De Bilt-Amers- foort heeft de Rijkswaterstaat medege deeld, dat men er naar streeft afdoende verbeteringen aan te brengen. De verlichting van de gedeelten Amers- foort-Soesterberg en Soesterberg-Huis ter Heide zijn reeds verbeterd, hetgeen binnenkort ook het geval zal zijn met de verlichting te Huis ter Heide en die van de rijksweg door Soesterberg. Bovendien zullen in Soesterberg ver keerslichten worden aangebracht voor het overstekende locale verk'éer. Het plan bestaat trouwens om in de toe komst de rijksweg buiten de bebouwde kom van het plaatsje om te leiden. Voor het punt waar de rijksweg wordt gekruist door de Maarschalk Montgo- meryweg, de nieuwe weg vanaf Soest, is onder de rijksweg een tunnel ge projecteerd. HONDENBELASTING. Daar gebleken is, dat meerdere houders van honden niet voldaan hebben aan hun verplichting tot inlevering van een aangifteformulier, delen burgemeester en wethouders mede, dat alsnog ge durende twee weken gelegenheid wordt gegeven deze verplichting na te ko men. De aangifte-formulieren zijn verkrijg baar bij de afdeling Financiën ter ge meentesecretarie. Na afloop van bovengemelde termijn zal een strenge controle worden inge steld. Onverminderd de strafbepalingen in de verordening hondenbelasting ver meld, zal alsdan bij gebleken over treding een aanslag worden opgelegd tot een bedrag van vijf maal de ver schuldigde belasting. Soest, 2 maart 1956. flatteuze jupon In 3 verschillende modellen. gegarneerd. Zfier njne kwaliteit a nn ekanneuze. Slechts Z yu Jongensoverhemd Prima witte poplin. Cot pasvorm. J vlaten 27 t/m 31 - Maten 82 V» St 5' 1

Soester Courant | 1956 | | pagina 2