TWEEDE BLAD SPORT. SOEST VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 20 MAART 1956. VOETBALUITSLAGEN. F.V.C. 1—B.D.C. 1 2—2. D.O.S.V. 2B.D.C. 2 1—4. B.D.C. 3—K.V.V.A. 2 0—3. B.D.C. 4—Victoria 4 2—1. B.D.C. AAmsvorde A 00. B.D.C. B—K.V.V.A. A 4—1. B.D.C. aOlympia a 72. The Victory 1—S.E.C. 1 2—6. S.E.C. 2Nijenrodes 2 03. Quick 3S.E.C. 3 22. S.E.C. BH.V.C. D 3—0. S.E.C. aAmersfoortse Boys a 14. THE VICTORY—S.E.C. 2—6. Dat de Weespenaren, die in het eerste elftal van The Victory spelen, niet zo best voetballen is geen ramp, maar dat ze zulke slechte gastheren zijn, dat het bezoekende S.E.C. in de rust geen thee kreeg, is minder fraai. Op honderden voetbalvelden is voor duizenden voet ballers in de rust thee geschonken, maar S.E.C. kreeg niets. Maar de overwin ning mocht er zijn. S.E.C. heeft enige wijzigingen in het elftal aangebracht, die verbeteringen gebleken zijn. Ruttenberg voldeed uit stekend op de halfplaats, Admiraal stond linksbuiten en J. v. d. Broek links binnen en het resultaat was een uit stekende ploeg met een stuwende half- linie, die de basis legde voor een half dozijn doelpunten. In het eerste kwartier dacht The Vic tory met energiek aanvallen tot doel punten te kunnen komen, maar de ach terhoede van S.E.C. werkte hier niet aan mee. De middenlinie voedde de voor hoede en Admiraal scoorde uit een pass van J. v. d. Broek het eerste doelpunt. Vijf minuten later loste rechtsbuiten De Bruin een schot en Admiraal werkte dit af door het tweede doelpunt te maken. De schotloze voorhoede van The Victory trachtte door de verdediging van S.E.C. te komen, maar zonder re sultaat en even voor rust maakte De Bruin, uit een pass van Wijnands, het derde doelpunt. Na rust hadden de Weespenaren het voordeel van de wind, maar S.E.C. bleef sterker en na tien minuten was het 40 voor de Soestenaren. Ten Ho- ve, die scherp bewaakt werd, ging rechtsbuiten spelen, De Bruin midden voor en vanaf deze plaats maakte hij het vijfde en zesde doelpunt. S.E.C. geloofde het nu verder wel en daarvan maakten de rechtsbinnen en rechtsbuiten van The Victory gebruik door het maken van twee tegenpunten. S.E.C. had een verdiende ruime over winning behaald met 3 doelpunten van Admiraal en drie van De Bruin. P.V.C. 1—B.D.C. 1 2—2. B.D.C. ging zondagmiddag naar Utrecht met 4 invallers voor Westerveld, Appel hof en doelman v. d. Lugt. Van 't Lam nam de plaats onder de lat in en hij heeft uitstekend voldaan, Huurdeman (38) speelde mee, evenals Staal en J. v. d. Lugt en het elftal deed het goed al heeft het wat tegen ge zeten. Simons stond op de spilplaats en Dorresteyn was van de voorhoede naar een backplaats verhuisd. E.D.C. begon uitstekend, maar het op papier zwakke P.V.C. weerde zich goed. Aan beide zijden vielen de voor hoedes snel aan en invaller-doelman Van 't Lam had gelegenheid te over zijn goede vorm te tonen. Na twintig minuten was een oerhard schot van de rechtsbinnen van P.V.C. hem echter te machtig en de gastheren leidden met 1Een kwartier later speelde de B.D.C.-back De Jong wat te zacht op zijn keeper terug, de middenvoor van P.V.C. kwam erbij en het was 20. Na de rust had B.D.C. de wind mee en de Soestenaren kwamen heel sterk opzetten. Na een vrije trap ontstond een doelworsteling voor de Utrechtse goal en Staal wist de bal te bemach tigen en het eerste doelpunt voor B.D.C. te scoren. Tien minuten later was het dezelfde speler, die uit een corner met een harde kopbal de gelijk maker in het Utrechtse doel plaatste. E.D.C. zag nu een winstmogelijkheid, P.V.C. verdedigde zich met de moed der wanhoop en het bleef 22. DAMESHANDBAL. De dames van B.D.C. zijn weer be gonnen met de terreinwedstrijden en de eerste resultaten waren povertjes. Het eerste verloor thuis met 2-5 van Spirit en staat onderaan de ranglijst met slechts 1 winstpunt. Zondag werd met 4 invalsters gespeeld. Het tweede ver loor in Amersfoort van Fidelitas met 1-5. De geringe kansen op het kam pioenschap zullen nu wel verkeken zijn al is het met een beetje geluk nog mogelijk. De meisjes verloren ook in de juniores wedstrijd tegen B.S.V. uit Blaricum, dat met 3-1 won. HOCKEY. Heren Soest 1Laren 6 7-0. In een wedstrijd met een prettige sfeer behaalde de Soester ploeg een be hoorlijke overwinning. Na tien minu ten spelen scoorde J. Bakker het eerste doelpunt en tijdens een scrimmage voor het Larense doel scoorde de Larense goalie in eigen doel. Nog voor rust scoorden L. Mimpen en J. Bakker ieder eenmaal, zodat de tweede helft met een 4-0 voorsprong werd begonnen. Na rust trachtten Laren het spel te verplaatsen, maar na een kwartier spelen nam Soest weer het heft in handen. J. Bakker scoorde tweemaal en met een doelpunt van W. Schun- selaar kwam de stand op 7-0. Jongens Soest ASchaerweyde B 1-0. Soest BSchaerweyde C 4-1. Dames: S.C.H.C. 5—Soest 1 1-10. Ook de laatste competitiewedstrijd van de Soester dames is in een klinkende overwinning omgezet, al speelden er drie invalsters mee. Deze voldeden uit stekend en met de regelmaat van de klok werden de doelpunten gemaakt. Tien minuten voor het einde scoorde het Stichtse elftal een tegenpunt. Mevr. Felix-Schut en mej. Ebbers scoorden ieder driemaal, mej. St. Hop penbrouwers tweemaal en mevr. De Jong en mej. De Cneudt namen elk één doelpunt voor haar rekening. SHOT. De komende week kan zowel voor Shot 1 als voor Shot 6 belangrijk zijn met betrekking tot het kampioenschap. Voor Shot 1 liggen de kansen nu wel zeer gunstig, want Buna liet een le lijke steek vallen in de uitwedstrijd tegen Quick. Met 73 werden zij ver slagen. Door deze nederlaag bedraagt de voorsprong van onze plaatsgenoten nu 3 punten op Hogerheide en Buna. Hedenavond kan Shot 1, mits zij in de wedstrijd in Hilversum tegen Hogerheide 1 de volle winst behaald, beslag leggen op het kampioenschap. Hetzelfde geldt voor Shot 6 in de uit wedstrijd tegen Huizen 4. Zaterdagavond ontving Shot 1 Quick 4 uit H'sum. Aangezien laatstgenoemd team de laatste weken voor verrassen de prestaties zorgde, was dit voor Shot 1 alle reden om dit team niet te onder schatten. De belangrijkheid drukte blijk baar op de Shot-spelers, want zij kwa men niet tot hun eigen spel. Deson danks gaven zij Quick geen kans en wonnen uiteindelijk nog met flinke cij fers, n.1. 82. Ook voor Shot 2 stond er een belang rijke wedstrijd op het programma. Te gen Huizen 1 toonde Shot 2, dat zij nog heel wat van plan is. Nu wonnen zij verdiend met 8-2. Shot 3 moest te Hilversum, wegens ziekte van K. Huigen, tegen Onder Ons 3 met 2 man aantreden en ondanks de 3 overwinningen van B. Hoyng kon Shot 3 de nederlaag niet ontgaan. De stand werd 64. Shot 4 stelde zeer teleur, want door hun nederlaag (82) tegen Hogerheide 3 werden zij uitgeschakeld voor pro motiewedstrijden. Shot 5 behaalde weer 2 punten binnen. Zij wonnen verdiend met 100 van B.T.T.C. 7. Shot 6 speelde te H'sum tegen O.S.O. 4 en won met 73. Shot 7 zorgde voor een keurige pres tatie door B.T.T.C. 8 met 64 te slaan. Shot 8 was deze week vrij en Shot 9 had weinig moeite met Quick 10 en won met 100. De overige uitslagen waren Shot aU.B.T.V. a 6—4. Ahoy a— Shot b 55. Shot cB.S.C. a 100. Ahoy bShot d 64. Shot fT.C.M. b 010. Ahoy cShot f 73. Programma voor deze week Dinsdag 20 maartHoogerheide 1 Shot 1 te Hilversum. Woensdag 21 maartHuizen 4Shot 6 te Huizen. Shot 7—U.B.T.V. 10 te Soest. Donderdag 22 maart Buna 8Shot 9 te Bussum. Vrijdag 23 maartShot 8Achillus 9 te Soest. Quick 8Shot 5 te Hilversum. Zaterdag 24 maartShot 6Hooger- gerheide, Shot 4O. O. 4 en Shot 2 Victoria 3 te Soest en B.S.C. 2Shot 3 te Laren. RECORDCOMPETITIE TEMPO. Zondag is de eerste rit van de record competitie van Tempo gehouden en de renners troffen bij deze zware rit op eigen kracht prachtig voorjaarsweer. Het was echter goed te zien, dat de meeste rijders nog niet voldoende ge traind hadden. Gerrit Ruttenberg reed het meest con stant en hij draaide zijn ronden in 8,30 minuten. Jaap v. d. Burgt had een te snelle eerste ronde; z'n slechtste ron de (de achtste) ging in 9.09 minuten. Bep Kriek reed zeer constant tot de negende rond. Toen kreeg hij een in zinking en verloor terrein. De laatste ronde maakte hij in 10.38 minuten. Ge- rard van Wijk reed wat onregelmatig, maar het ging verder goed. Klaas van 't Klooster begon goed, maar na de achtste ronde - hij was toen nog twee de - zakte hij duchtig af. Zijn broer Leo reed vrij regelmatig en uitstekend voor iemand die pas aan z'n derde rit toe is. Otto de Weerd (militair) was nog niet in conditie. Ko Blankestijn - ook al een nieuw gezicht - is een pri ma doorzetter en hij zal er wel komen. Met Wil van Barneveld wil het nog niet al te best. Nol de Heus, die voor het eerst meereed maakte een goede indruk. Wim Hommes moest opgeven wegens maagklachten. Bij de juniores was het weer Nic West hof, de jongste, die de lakens uitdeelde. Walter van Barneveld en Wouter van 't Klooster ontlopen elkaar niet veel. Kees van Rees, die de dag tevoren zijn fiets pas terug gekregen had, reed niet al te best. Seniores 1. Gerrit Ruttenberg, 60 k.m. in 1.40.42. 2. Jaap van de Burgt 1.46.35. 3. Bep Kriek 1.48.47. 4. Gerard van Wijk 1.48.56. 5. Klaas van 't Kloos ter 1.49.54. 6. Leo van 't Klooster 1.53.24. 7. Otto de Weerd 1.55.33. 8. Ko Blan- kesteijn 2.00.33. 11 ronden Wil van Barneveld, 55 k.m. in 1.42.46. 10 ron den Nol de Heus, 50 k.m. in 1.36.20. 6 ronden Wim Hommes, 30 k.m. in 0.55.41. Juniores 1. Nic. Westhof, 25 k.m. in 44.39. 2. Walter van Barneveld 48.46. 3. Wouter van 't Klooster 49.54. 4. Kees van Rees 53.13. N.V.E.V. Vele dames van de Ned. Vrouwen Electr. Vereniging waren bijeen in de leer- keuken van de P.U.E.M., waar mevrouw Zeldenrust en haar assistente, mevrouw Jansen, de dames weer voortreffelijke gerechten leerden klaarmaken, die nu in het teken van de a.s. paasdagen ston den. Alle recepten waren volkomen nieuw voor de aanwezigen en het was wel een bijzondere middag, daar het juist de 100e maal was, dat mevrouw Zeldenrust een kookmiddag voor de vereniging leidde. De vice-presidente lichtte dit heugelijk gebeuren dan ook toe en liet haar toe spraak gepaard gaan met het overrei ken van een prachtig gevuld paasei, hetgeen een grote verrassing voor me vrouw Zeldenrust was. Ook mevrouw Jansen werd natuurlijk niet vergeten. Op deze middag werden alle klaar gemaakte gerechten door de leden ge keurd en allen waren overtuigd van de voortreffelijkheid der bereide scho tels, die op het nieuwste electrische fornuis waren gekookt en gebakken. De leraressen kregen na afloop een welverdiend en hartelijk applaus. BIGGEN- EN EIERMARKT Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 235 biggen in prijzen van 40.tot 60.15 drachtige zeugen van 260.tot 385.en 2 guste zeugen van 180.tot 245. Op de eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoendereieren van 16,75 tot 17.75. Middenprijs 17.40. Prijs per k.g. 2.80. De handel op beide markten had een vlot verloop.

Soester Courant | 1956 | | pagina 15