iiimumm i 5D.e ko-mt HET BROEKENHUIS SOEST. KERKSTR3 TEL.2786 Radio- en Televisie-service. LENTE. BLOEMENCORSO 1956. VRIJ DANSEN in „De Vergulde Pollepel". moderne zonnebrillen, VAN ESSEN Speciaal-Optiek PANTALONS DIE OPVALLEN! IN DE HOEK. ook voor VAKKUNDIGE KOUSENREPARATIE Stichtsche Schoenenhuizen Reeds een halve eeuw Gazelle Raleigh Locomotief VRIJDAG 23 MAART 1956. 34e JAARGANG no. 23. SOESTER IOURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 JAARVERGADERING RODE KRUIS. De afdeling Soest-Soesterberg van het Rode Kruis vergaderde in „De Gouden Ploeg" en de voorzitter, Mr. S. P. Ba ron Bentinck, merkt in zijn welkomst en openingswoord op, dat het bestuur niet gewend is aan zo'n goede opkomst als er ditmaal was. Het is wel prettig als de leden veel vertrouwen hebben in het bestuur en door het wegblijven laten weten, dat ze de zaak in goede handen vinden, maar- een belangstelling als deze is toch eveneens verheugend. De heer H. de Graaf, de secretaris penningmeester, las de notulen en het jaarverslag. De heer Hartsteen heeft in 1955 als bestuurslid moeten bedanken, nadat hij met de heer Oranje bij de alg. leden vergadering in Deventer geweest was. Aan de heer De Graaf werd de bron zen medaille voor het 10-jarig vervul len van de bestuursfunctie uitgereikt. De heer v. d. Pijpenkamp uit Soester- berg heeft vele nieuwe leden gewonnen en in Soest zou men eigenlijk ook ie mand moeten hebben die zo enthousiast is. Overigens is er geen reden tot on tevredenheid, want het ledental kwam van 1433 op 1622. De jaarlijkse inzameling werd geleid door de heer Hartsteen, hierin bijge staan door de heren Buitelaar, Oranje, Van Harten, de wijkhoofden en de col lectanten. In het dankwoord werd ook het personeel van de Nederlandse Mid- denstandsbank betrokken. Tesamen met het Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis was de moedermelkin- zameling ter hand genomen onder su pervisie van Mevr. Schutte. De wijk zusters bleken enthousiaste medewerk sters en enige groentehandelaren stel den hun koelruimte ter beschikking. Het Welfarewerk onder Mevr. Van Zan ten vindt voortgang. Het zou wel pret tig zijn als door de Soester artsen meer namen doorgegeven werden van pa- tienten die handenarbeid kunnen ver richten. De bootreis van de chronische patiën ten werd het vorig jaar door 7 Soeste- naren meegemaakt. Dank zij de offer vaardigheid van de burgerij, U.V.V. en winkeliersvereniging kon het jaar met een flink batig saldo ten behoeve van de chronische patiënten worden afge sloten. In totaal zijn nu 20 patiënten met een bootreis meegeweest. Voor Zonnegloren is 92 maal bloed af gestaan en Soest telt thans 112 donors. De Rode Kruis-kolonne, o.l.v. dokter Rip, telt 15 helpsters, 11 leerling-help sters, 9 helpers en 2 leerling-helpers. In totaal 37 tegen 33 in 1954. De uniformen zijn vernieuwd. In de vakature van leidster kon, na het ver trek van mevr. Elders naar Suriname, nog niet worden voorzien. Dokter Hoor weg en zuster Bruggink verleenden hun Nog maar korte tijd geleden Vroor het in mijn winterjas En nu zit ik mij te koest'ren Op een windvrij zon-terras. Hongerende, koude vogels, Die 'k zo naarstig heb gevoed, Tonen zich nu uiterst dankbaar, Decorerende mijn hoed. Ik iag al een jongedame, Die in voorjaarsmode liep, In het koele gras ging liggen En vandaag ligt ze met griep. Ginder, héél in de verte, Kwam de lieve lente aan, Maar ik zie nog slechts het plèkje Waar het crocusje moet staan. 21 maartDe Lente Merel zingt zijn lentezang; Tweede stem zingt onze werkster: Schoonmaak is in volle gang. Heden klimmen 't échte dichters Dichtend in hun dichterspen, Dus driedubbel drukkend drukt 't mij, Dat ik niet als zullie ben. Heden vindt de héle mensheid 't Leven weer het leven waard; Ik voor mij had dat gevoel al Lang vóór 21 maart. CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden). medewerking aan de opleiding van de kolonne. Aan de groepscommandant, de heer v. d. Pijpenkamp, werd door het hoofdbe stuur het kruis van verdienste verleend. In 1955 vonden voor de afdeling geen grote gebeurtenissen plaats. Tijdens de viering van de bevrijdingsdag is de af deling in de optocht goed voor de dag gekomen. Bij de jamborette in Soest- duinen was een permanente post ge durende 11 dagen, waar de heer en mevr. Touwen uitstekend werk ver richtten. Er werd deelgenomen aan een grote oefening achter St. Louis en er werd gewandeld in avondvierdaagse en airborne-wandeltocht. De kolonne-avon- den werden goed bezocht, maar er is grote behoefte aan mannen, die lid wil len worden. De cursussen worden nog steeds bij Zonnegloren gehouden, waar voor de afdeling dankbaar is. Het lektuurhuisje heeft het in 1955 goed gedaan. In 1951 werd er 210 kilo uit gehaald, in het laatste jaar 1079 kilo. Van de 193 huisjes in ons land staat Soest op de 33e plaats. De heer De Graaf dankte allen die dit mogelijk maakten. Het contact en de samenwerking met het hoofdbestuur, kringcommandant, gemeente, politie en pers had in 1955 niets te wensen overgelaten. Het financieel overzicht wees onder meer uit, dat er 2600 gulden aan contri buties geïnd was, dat de inzameling 3150 opbracht, dat er 3300 gulden aan het hoofdbestuur afgedragen werd en dat de uniformen 2500.kostten. De vereniging bezit aan geld tien mille. De contributie-opbrengst was gestegen, in de opbrengst van de inzameling viel een dalende lijn te constateren. Dr. Kingsma en de heren Langeveld en Peet verklaarden als kascommissie schriftelijk dat alles in orde bevonden was, maar dat zij gaarne een wat ren dabeler belegging van de gelden wens ten. De voorzitter deelde mee, dat hier in gedeeltelijk reeds voorzien was. De heer De Graaf werd dank gebracht voor zijn werk als secretaris-penning meester van de afdeling. In de nieuwe kascommissie werden de heren Berg man en Kaspers gekozen en als nieuwe bestuursleden Mevr. Schutte, Mevr. De Vries en de heren Raven en Schimmel. De voorzitter wees op de ledenwerf actie ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de vereniging. Er zijn thans 'n half miljoen leden en dit moet meer worden, omdat in het buitenland ver houdingsgewijs veel meer mensen lid zijn. Om de contributie hoeft men het niet te laten want die bedraagt mini mum ƒ1.per jaar. In ieder neder- lands gezin behoort tenminste één lid te zijn, zodat het Rode Kruis door het hele volk gedragen wordt. In Juli zal de jaarlijkse inzameling gehouden worden, dit jaar onder lei ding van de heer Raven en opnieuw zullen Soester chronische patiënten deel- men aan de boottocht. Mejuffrouw E. A. G. Benne ontving de gesp voor het twintigjarig lidmaat schap en de heer H. van Harten de bronzen medaille voor het tienjarig lid maatschap. De landsteiner-penning werd uitgereikt aan de volgende dames en heren die vijfmaal bloed gaven Mevr. J. Kronemeyer, Mevr. Houkes, Mevr. M. C. de Rooy, Mej. J. v. d. Akker. Mej. E. Metz, G. H. Leurik, J. W. Kas pers, H. Fennema, P. J. Bergman, J. van Herwaarden, E. v. d. Baan, C. Willemse, W. Kok, D. Verwey, J. Grift en A. Dijkstra. In zijn slotwoord wees de voorzitter erop, dat het Rode Kruis de enige in ternationale organisatie is, die over alle grenzen heen hulp verleent en daarom gold voor ieder „Maak het Rode Kruis groot PASSIE- EN PAASSTONDE IN DE JULIANAKERK. De Passie en Paasstonde in de Juliana- kerk werd geopend door ds H. J. Lam- bers Heerspink en het muzikale gedeel te werd verzorgd door de organist, de heer G. de Broeder, en het Gerefor meerd Evangelisatie-zangkoor „De Roep stem" o.l.v. G. den Broeder. De organist speelde van Johan Sebas- tiaan Bach „O Mensch, bewein dein Sünden gross, Herzlich tut mich ver langen" en „Christ ist erstanden". Het koor zong „Leer mij, o Heer, Gethse- mané" en „Aanbidding" van Palestrina. Na de toespraak van ds A. Brouwer, Gereformeerd predikant te Rotterdam, zong „De Roepstem" „Christus is op gestaan" van A. Vranken, „Christus heeft overwonnen" van Bach en Gezang 192 en de heer Den Broeder speelde op het orgel een koraalfantasie van Feike Asma en Jan Zwart. Ds Lambers Heerspink verrichtte de sluiting. Albert Paauw, corso-specialist, verzorgt het Soester Bloemencorso 1956. „Als het zonnetje meewerkt", dan zal Soest dit jaar een corso zien, als nooit tevoren, zo verzeken e ons de bekende corsobouwer Albert Paauw uit Rijns burg, toen wij hem naar zijn mening vroegen over het Bloemencorso 1956. Het grote voordeel, aldus de heer Paauw, voor dit jaar is het tijdig plan nen en gezamenlijk optreden van de Soester bloemisten en hoveniers, waar door een goede organisatie en een verantwoorde versiering gewaarborgd zijn. r Zoals men weet, is onlangs besloten om op zaterdag 7 jul 1956, ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan onzer actieve V.V.V., als opening der fees telijkheden, een groot bloemencorso te laten verrijden. Hiervoor hebben de bestuursleden van de V.V.V. en alle plaatselijke bloemisten en hoveniers de handen in elkaar geslagen, onder voor zitterschap van wethouder J. v. d. Arend. Dit actie-comité heeft meteen de zaken flink aangepakt en de bloemencorso specialist Albert Paauw opdracht gege ven de technische leiding van het corso te verzorgen. In het gesprek, dat wij met deze ongeveer 40-jarige, blonde, enigszins gezette, doch zeer vlotte Rijnsburger, hadden, vertelde hij ons het een en ander over zijn werkzaam heden op dit gebied. Hij noemde ons een indrukwekkende lijst van werkzaamheden, wij kunnen eigenlijk beter spreken van prestaties, verricht voor zijn ideaal het bouwen van een machtig bloemencorso. Het zou ons te ver; voeren een volle dige opsomming te geven, wij zullen daarom volstaan met de volgende greep uit zijn successen. De algehele verzor ging van de grote bloemencorso's Eind hoven 1954, bij welke gelegenheid Z.K. Hoogheid Prins Bernhard hem persoon lijk complimenteerde en 1955 het Bloe- men-wol corso Tilburg, het corso van Oost-Nederland in Almelo, tal van grote inzendingen in andere corso's, waar mede ontelbare eerste- en ereprijzen werden behaald. Dat het corsowerk de heer Paauw in het bloed zit, getuigt wel het feit, dat hij als 12-jarige jongen in het Rijnsburgse bloemencorso op een eerste prijs beslag wist te leggen. We zijn ervan overtuigd, dat Albert Paauw, die niet alleen een vlot cau seur is, maar ook een uitstekend gast heer, er in zal slagen het Soester corso te doen uitgroeien tot het blpemencorso van Midden-Nederland. DAMMEN. Bij de onderlinge wedstrijden van De Variant won Van Gelderen 2 van Kooy in vlug tempo. V. d. Pol versloeg Van Gelderen 1 en de partij tussen de heren Liefhebber en Nap werd afgebroken. Damen zorgde voor een verrassing door de Soester kampioen J. W. Ooms een nederlaag toe te brengen en dezelfde speler won van Van Es. Na spannende strijd werd ook de tweede partij van Liefhebber remise. Kentin won van Van Gelderen 1. Het was jammer, dat enige spelers niet opgekomen waren, zodat anderen onverrichterzake naar huis moesten. Volgende week zal waarschijnlijk de jaarlijkse eierwedstrijd gehouden wor den. JAARVERGADERING N.V.E.V. Door mevr. v. Goor-Cleton werd deze vergadering geopend, aangezien de vice- presidente wegens ziekte verhinderd was. Een 70-tal leden was aanwezig, hetgeen een zeer goede opkomst was. ZATERDAG- EN ZONDAGAVOND DUS DENK OM UW ZONNEBRIL! Ruime keuze in ook met optisch geslepen glazen. (Eventueel in de sterkte van Uw bril Foto - El. gehoorapp. (ook de gehoorbril) Audium deaïer Soest, Soestdijk en Soesterberg. BIRKSTRAAT 2 TEL. 2874 Alle recepten worden uit voorraad en direct uitgevoerd Ook het hoofdbestuurslid, mevr. Bie- nema, was aanwezig en getuigde van haar warme belangstelling voor de af deling. De notulen werden voorgelezen, waar na de jaarverslagen van de secreta resse en penningmeesteresse volgden, die voor beide dames een hartelijk ap plaus ontlokten bij de aanwezigen. Het verslag van de kas- en notulen- commissie werd door mevr. v. Ooy in goede orde bevonden. Mevr. v. Goor kon dan ook aan de commissie décharge verlenen. Vervolgens las zij een ingekomen stuk voor van mevr. v. Veeren-v. Lohuizen, waarin deze memoreerde, dat er in 1955 ruim 30 nieuwe leden waren toegetre den, een wel bijzonder verblijdend te ken voor de vereniging. Daarna werden het afscheidscadeau en de bloemen voor de scheidende presi dente, mevr. Jans-v. d. Veer, getoond, alsmede een tak prachtige orchideën, aangeboden door de leden. Helaas was mevr. Jans door ziekte af wezig, waardoor men haar persoonlijk geen dank kon zeggen voor alles, wat door de uitstekende snit door de prima kwaliteiten door de smaakvolle kleuren door de voordelige prijzen. Een verscheidenheid, zoals U ze nergens ziet. Enge combineerd met onze nieuwe collectie sportcolberts is het een lust voor het oog. Ook in onze junior-afdeling brengen wij een zeer aan trekkelijke sortering colberts en pantalons. Leeuwenstraat 33 - Hilversum zij al deze jaren voor de afdeling had gedaan. Haar werd een spoedig herstel toegewenst. Daarna werden mevr. Fran sen en mevr. de Vries herkozen. Beide dames aanvaardden haar benoeming. Mevr. v. Ooy werd benoemd in de plaats van mevr. v. Veeren-v. Lohuizen. Na de pauze hield mevr. Bienema een verhandeling over het nuttige gebruik van electrische apparaten. Zij vertelde, dat er voor de jonge huivrouw zoveel te leren is in deze moderne tijd met zijn electrische hulpmiddelen, waar door de huishouding zoveel prettiger en minder inspannend kan zijn. Het was een zeer geanimeerde verga dering, die werd gesloten door mevr. v. Goor-Cleton. SUCCES KAPPERCONCOURS. Mevrouw E. Rademaker, Middelwijk straat 49, die deelnam aan het Kap persconcours te Rotterdam, wist in de 2e ronde de 10e prijs te behalen. Hiermede plaatste zij zich in de finale om het landskampioenschap. Een prach tig succes. VEILIG VERKEER. Hedenmiddag zijn in het City-theater de kinderen van de zesde klassen van 15 lagere scholen bijeen geweest om de diploma's voor veilig verkeer in ont vangst te nemen. Van de 422 die het schriftelijk gedeelte deden, slaagden er 408 en na het practisch gedeelte ble ven er nog 370 als geslaagd over. MAUD COSSAAR VOOR 'T NUT. Het moet een weldaad voor de leden van 't Nut geweest zijn nu eens niet te luisteren, naar een min of meer aan gename mannenstem bij het houden van een min of meer boeiende lezing, maar kennis te maken met een vrou wenstem, zoals men die zelden te horen krijgt. Reeds de inleiding van Maud Cossaar, waarin zij sprak over het boek Madame Jatzkowa, dat Aar v. d. Werf horst in 1941 schreef, was bijzonder boeiend en het was de mooie stem, die ervoor zorgde, dat alle hinderlijke kuchjes, die anders zo ruimschoots voor radig zijn, niet gelanceerd werden. Met liefde sprak zij over de figuur van de Russin, die in de negentiger jaren het zedige Kampen in beroering bracht alleen maar door er te komen wonen en wat licht te brengen in de nadagen van een generaal. En de zoetvloeiende verhalende inleiding ging over in een boeiende voordracht, waarvan het won derlijke ritme voor een spanning zorgde die er eigenlijk niet behoefde te zijn, daar Maud Cossaur reeds in haar voor- Nu er toch nog geen zomergasten zijn en we dus niet de kans lopen in het land over de tong te gaan, zal het mij niet al te zwaar worden aangere kend hoop ik, waneer ik het vandaag heb over de vuile was van de gemeen schap. Weliswaar bestaat er een ge zegde, dat je alle onbehoorlijke din gen, waaronder ook vuile was is te rekenen, binnenkamers moet afhande len, maar ik waag het er maar op, omdat we in de Soester Courant toch onderons zijn. Eigenlijk ben ik een beetje opgestookt hoor en is er een vrouw in het spel, want van mezelf heb ik niet de gave zonder meer te zien of iets zwart is van nature of zwart is geworden Weliswaar heb ik de keren dat ik langs het Gewestelijk Arbeidsbureau kwam weieens gedacht: hé, hier han gen de verduisteringsgordijnen uit de oorlog nog, maar omdat ik er geen last van heb wat een ander voor z'n ruiten hangt, zal het mij een zorg zijn wat voor kleur gordijnen de men sen prefereren. Maar van de' week werd ik er op attent gemaakt, dat deze gordijnen die twijfelachtige kleur niet van nature hebben, doch dat ze alleen maar zo vuil waren. De dame, die mij hier op attent maak te, veronderstelde dat de bezoekers aan dat kantoor hun pijpdoorstekers er aan afvegen maar dat zullen we maar kwalificeren als vrouwenpraat. Zoiets doe je niet aan gordijnen, hoogstens aan je sokken of de achterkant van het tafelkleed. Hoe dit allemaal ook zij, wanneer die gordijnen inderdaad zo smerig zijn als ze lijken, kan ik er zelfs geen vrede mee hebben, want dan staan we voor heel wat passanten, vooral wanneer zij voor de spoorbomen moeten wach ten en de tijd hebben rond te kijken, als volleerde smeerpoetsen te kijk. Ik zou zeggen, nu toch de schoonmaak woede door het land raast, is er mis schien wel iemand, die zich even te buiten wil gaan aan de gordijntjes van het Arbeidsbureau. Met een beetje goede wil kunnen we dan weer een jaar vooruit. H. OEKMAN. SOEST UTRECHT BAARN woord gewezen had op de weinige actie in de gebeurtenissen. Lang droeg zij voor en lang bleef het doodstil omdat dit bijzonder mooi was. Na de pauze een fragment uit „Het Verboden Rijk" van J. J. Slauerhoff, een romanticus, zoals na hem geen meer verscheen. Onmaatschappelijk als geen ander, zwerver, en als het ware ge doemd tot een vroege dood. Deze laatste avond van het seizoen 1955-1956 van 't Nut was een zeer bij zondere avond. ZONDAGSDIENST ARTSEN. A.s. zondag wordt de dienst waarge nomen door dr G. van Beurden, Steen- hoffstraat 12, telefoon 2667 en dr H. van Dorssen, Eigendomweg 96, telef. 2119. BILJARTEN. In café „Centraal" worden vandaag, zaterdag en zondag de voor wedstrijden gehouden van het kampioenschap van Nederland hoofdklasse anker kader. De wedstrijden worden georganiseerd door de biljartvereniging Centraal. Deelne mers zijn A. N. de Kleine, Zwolle; B. van Leeuwen, Nijmegen; R. Stalen hoef, Soest en H. Vultink, Aalten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat. verkopen wij 's werelds beste Rijwielmerken t.w. Munt uit door degelijkheid. The British Best Bicycle. Loopt altjjd lichter. KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL203O

Soester Courant | 1956 | | pagina 1