RDTERDDN im DE OUDERDOMS- VERZEKERING DDD ROUW- eD TROUW- f 4190.— Renault 4 f 5580.— Renault Dauphine f 7500.— Renault Frégate GARAGE STAM SOEST. J. LENSSEN T MAKELAAR - TAXATEUR SOESTERBERG VOOR ONZE DAMES De tweede kamer heeft het wetsontwerp inzake een algemene ouderdomsverzeke- ring aanvaard. Deze ouderdomsverzekering kan men samenvatten in de volgende 8 hoofd punten, die wij hier in het kort zul len samenvatten. a. Er wordt uitgekeerd een bodempen sioen ten bedrage van 1338,voor gehuwden en van 804,voor onge- huwden, zodra zij de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben. Datum van in gang 1 januari 1957. b. De werkenden betalen voor de ouden van dagen. c. Premie en pensioen zullen afhanke lijk zijn van de welvaart d.w.z. dat ze verhoogd of verlaagd kunnen worden. d. De te betalen premie zal naar men aanneemt 6V2 a 7 °/o bedragen van het loon of inkomen. Inkomens van meer dan 6000.per jaar blijven voor be rekening van de premie over het meer dere dan 6000.buiten beschouwing. e. Inning van premie heeft plaats door de belastingdienst, voor loontrekkers zorgt de werkgever voor de inning. f. Eigen voorzieningen voor de oude dag worden niet aangetast. Heeft men dus b.v. een werkkring na de 65-jarige leeftijd, dan wordt met deze verdienste geen rekening gehouden. g. Korting op andere pensioenen, zoals die uit bedrijfspensioenfondsen, heeft plaats, evenals van de ambtenarenpen- sioenen. Dit om te voorkomen, dat een gepensionneerde na de 65-jarige leef tijd meer inkomen zal hebben, dan zijn werkende collega. h. Aftrek van het bodempensioen kan plaats hebben, als men verzuimt pre mie te betalen (schuldig nalatig). Dit zijn in het kort de punten waar zo niet alles, dan toch veel om draait. De ouderdomswet heeft bij de leden der Tweede Kamer over het algemeen een warm onthaal gevonden al is het begrijpelijk, dat niet ieder lid geheel met het ontwerp kon instemmen. De inhouding. Het grootste struikelblok in de nieuwe wet betrof de aanpassing van particu liere pensioenen. In vergelijking met de oorspronkelijke wet is hierin wel enige „verzachting" gekomen, zodat wij thans deze materie kunnen splitsen in drie groepen. nuari 1957 af geen vereveningsbelas ting meer behoeven te betalen. Een einde aan de noodwet. Al met al zullen straks 712.000 perso nen in aanmerking komen voor de ouderdomsuitkering. Aan de noodwet kleven onbillijkheden, vooral de regeling waarbij eigen ver diensten zwaar worden aangetast, zodat dit de werklust zeer beperkt. Immers als iemand 1000.per jaar verdient in een eerste klasse gemeente, gehuwd zijnde, dan krijgt hij van Drees slechts 876.uitbetaald instede van 1272.-. Goed, hij gaat erop vooruit, maar moet op zijn oude dag nog flink aanpak ken en daarbij staat hij onder voortdu rende controle van de raad van arbeid. Wat verder te zeggen van de kapitaal bezitter, die van zijn geld hooguit 3Va °/o maakt, doch voor „Drees" naar een percentage van 6 °/o (gehuwd) of 8 °/o (ongehuwd) wordt aangeslagen, omdat hij een lijfrente had kunnen kopen, maar dit om een of andere reden niet heeft gedaan. Uw adres voor hei kuren vass kléding BAARN, TEL. 2783 Voor inlichtingen en demonstratie NIEUWERHOEKPLEIN 1 SOESTDIJK TELEFOON 2850 a. De aanpassing van particuliere pen sioenen is mogelijk gemaakt in de ge vallen waarin pensioenfondsen bestaan. De besturen van de fondsen, waarin evenveel werkgevers als werknemers zitten, en de deelnemersvergaderingen beslissen in hoeverre van de aanpas singsmogelijkheid gebruik wordt ge maakt. Aanpassing is dus niet voorgeschreven. b. Fondsen, die de mogelijkheid tot aan passing reeds in hun reglementen heb ben opgenomen, mogen maximaal 80 °/o van het bodempensioen op het uit te keren pensioen in mindering brengen. Bij het eigen pensioen, berekend over een volledig dienstverband, komt dus in elk geval 20 van het bodem pensioen. c. Voor fondsen, die in hun reglementen de mogelijkheid tot aanpassing niet kennen, gelden andere bepalingen. Zij mogen voor elk dienstjaar, dat vóór de afkondiging van de ouderdomswet is verstreken, hoogstens ll/t van het bodempensioen korten. Rest nog te vermelden, dat de aanpas sing van de overheidspensioenen in een aparte wet zal worden geregeld. Weduwen en wezen. De achterblijvende weduwe van nog geen 65 jaar is er beter afgekomen. De ze zal nu 12 maanden gehuwden-uit kering blijven ontvangen instede van 6 maanden. Vrouwen, gehuwd met invalide man nen, die nog geen 65 jaar zijn, zullen wat betreft uitkering nog moeten wach ten op de komende nieuwe regelingen voor invaliditeitsverzekering. Ook de achterblijvende weduwe van nog geen 65 jaar moet vooralsnog wachten. Een belangrijke bepaling is echter, dat nu ook de vrouw, die 65 jaar is en gehuwd is met een man die nog geen 65 jaar is, maar wiens kostwinster zij is, het bedrag voor gehuwden zal ont vangen. De definitieve regelingen voor de kin derbijslagwetten, weduwen- en wezen renten zullen hierin moeten voorzien. De loontrekkers, die tenslotte de gel den moeten opbrengen om de oudjes te kunnen betalen, kunnen er ze ker van zijn, dat zij compensatie krij gen, terwijl de werkgevers van 1 ja-1 DE DIERENBESCHERMING IN 1955. Op de algemene jaarvergadering van de afdeling Soest en omstreken van de Ne- derlandsche Vereniging tot Bescherming van Dieren, bleek uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. N. G. Koop- mans, dat er naast de ruim 600 leden die de afdeling telt, een vijftigtal die- renvrienden donateur zijn. Ook op ander wijze had Soest getoond belangstelling voor dieren te hebben, want de jaarlijkse inzameling bracht in 1955 700.— op. De heren Raven en v. d. Berg wer den, als bestuursleden, in het vorig jaar opgevolgd door mevr. Roelofs en de heer Van Boven. Het bestuur kwam elfmaal bijeen, maar daarnaast werden verschillende besprekingen door het da gelijks bestuur gehouden. Er werden 4 distriktsvergaderingen gehouden te Zeist, Utrecht, Baarn en Soest en de afdeling was hier vertegenwoordigd. Tij dens de vergadering op werelddierendag traden Mej. Koopmans en de heer v. d. Broek in het bestuur als opvolgers van mej. Olde en de heer Tabernal. De jaar lijkse hondenshow is 'n succes geweest Voordat de voorzitter, de heer P. M Wijsmuller, overging tot huldiging van de medewerkers aan de voedselaktie in februari wees hij op de tegenslagen die de vereniging door ziekte en be- stuursmutaties ondervonden heeft, maar als groot lichtpunt van 1955 viel de opening van het nieuwe asiel aan de Klein Engendaalweg te vermelden, ter wijl er giften waren binnengekomen tot een bedrag van bijna 1000.Naast dank aan de secretaresse en penning meester was de vereniging de inspek- teur zeer erkentelijk voor het vele werk dat hij verrichtte. De heren Scholtmeijer en Pasman van de Soester politie hadden de stoot ge geven tot de voedselaktie, toen zij in de bossen sporen van hongerende dieren aantroffen. Spontaan was door de be volking hulp geboden en in het bijzon der de schoolkinderen hadden veel ge daan voor het verzamelen van voed sel, dat de dieren van de hongerdood kon redden. Begin maart werden 250 kinderen van ulo-scholen uitgenodigd in het City theater en thans was het de beurt aan een kleine kern, die zich in het bij zonder verdienstelijk gemaakt had. De heer Wijsmuller dankte de burge meester, de korpschef van de politie, hoofdinspekteur Van Es, en de heer Van Noesel, direkteur van Gemeente werken, voor hun medewerking en de dames van het gemeentehuis voor het uitvoeren van -het stencilwerk, dat door de politie, als oproep aan de scholen, verspreid is. De geestelijkheid en de hoofden der scholen hadden zich on middellijk bereid verklaard de oproep in de kerken en op de scholen voor te lezen. De heren Scholtmeyer, De Raadt en Pasman ontvingen de dank van het bestuur als vertegenwoordigers van de organisatie die de voedselaktie leidde. Voor de ophaaldienst waren de heren V. d. Veen en Snijders de vertegen woordigers, voor de wegbrengdienst naar de bossen de heren Voet en Kraayenhagen, als afgevaardigde van de burger-chauffeurs de heer R. Ber gers, als afgevaardigde van de burger- helpers in de bossen de heer Van Leeu wen en als afgevaardigde van allen die hielpen door het schenken van voed sel Tonny Schmidt. De heer Vos ver tegenwoordigde hen, die voor het trans port van de lege bakken zorgde, maar hij was verhinderd te komen. Een asbakje met als een embleem een konijn, het dier dat zo geprofiteerd heeft van de voedselaktie, vergezeld van een oorkonde, vormde een passend geschenk. De heer H. G. Scholtmeijer dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woor den en het geschenk. Dank zij de spon tane medewerking van heel Soest was het mogelijk geweest 60 voederplaat sen aan te leggen en regelmatig van voedsel te voorzien. Als aandenken aan deze strenge winter bood de heer Scholtmeijer het bestuur van de afde ling een aantal foto's van de voedsel aktie in een lijst aan. Uit het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer J. v. Boven, bleek dat er van krachtige bloei sprake was, gezien de gunstige kaspositie. Aan ge bouwen en inventaris wijst de balans 6000.- aan en het kapitaal is 2700.-. Bij het asiel werd in 1955 1145. bijgepast tegen 1340.in 1954. Een dame, die onbekend wenst te blij ven, schonk 500.en de heer 't Hart, de stichter van het asiel, schonk het geld voor een wachtkamer, een paar honderd kilo hondenbrood, kattenbak ken, bomen, een haag en rozenstruiken. Aan andere giften kwam 110.bin nen. Mevr. Roelofs bracht verslag uit over het werk op het asiel, als tussenper soon van het bestuur en asiel. Op 4 oktober werd verhuisd van de Lange Brink weg naar de Klein Engedaalweg. In juli bedankte mej. Ten Haeff als asielhoudster en zij werd opgevolgd door de inspekteur, die door de bestuursle den bij zijn werkzaamheden geholpen werd. Tonny Schmidt werd in augustus assistente van de waarnemend asiel houder, maar kort na de opening van het nieuwe asiel moest zij dit werk op advies van de dokter staken. In de cember werd mevr. Jekel aangesteld. Het aantal verzorgde dieren over 1955 was 74 zwerfdieren, waarvan 51 hon den; 242 pensiondieren, waarvan 180 honden. 2299 pensiondieren overnacht ten, evenals 480 zwerfdieren. Op het spreekuur van de polikliniek werden 261 dieren behandeld. De groei van de afdeling, die reeds op de Lange Brinkweg merkbaar was, nam sterk toe na de opening van het nieuwe asiel aan de Klein Engen daalweg. tegen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, rheumatische pijnen. aag verdragenl ordl door d Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - BALSEM ZEEP autorijschool L\ van Dooren aaA g.pelswag 14 -telefoon 3823 Soest 1. w. b. Instructeur moesten erkennen. Met 7 punten voor sprong behaalden zij de titel, die te gelijk de promotie betekent naar de 3e klas. Shot 1 heeft nog 2 punten nodig om kampioen te worden. Een kans werd deze week verspeeld, want het versterk te Hoogerheide 1 wist met 73 te ze gevieren. Shot 2 won van Victoria 3 (91). Een beslissingswedstrijd is voor dit team nodig, om aan de promotie te kunnen deelnemen. Shot 4 won reglementair met 100 van Onder Ons. Shot 3 verloor van B.S.C. 2 (46). Shot 5 had beter resultaat verdiend tegen Quick 8 (46). Shot 6 speelde deze week ook tegen Hoogerheide 7 (91). Shot 7 was vrij, Shot 8 versloeg Achil- lus 9 (73) en Shot 9 kwam ook een stapje dichter bij de titel door in de match tegen Buna 8 met 82 te win nen. Uitslagen van de adspiranten-wedstrij- den Victoria aShot a 91, U.B.T.V. aShot b 19. Victoria bShot c 9-1. B.S.C. aShot d 010. Victoria c Shot e 0—10. B.S.C. b—Shot f 0—10. Programma voor deze week Donderdag 29 maartShot 1Beatrix 2 en Shot 7U.B.T.V. 10, beiden te Soest. De Shot leden A. v. Haarlem en J. Ver hoeven ontvingen uitnodiging voor de ontmoeting tussen de sterkste teams van de afdeling „Utrecht"afdeling ,,'t Gooi". Paaszaterdag (morgen) zijn er geen club- en trainings-middag en -avon den. NATUURBESCHERMINGSWACHT „EEMLAND". In „De Gouden Ploeg" werd de jaarlijkse algemene vergadering van de Natuurbeschermingswacht „Eem- land" gehouden onder voorzitterschap van de heer P. M. Wijsmuller. De notulen werden gelezen door de secretaris-penningmeester, de heer B. J. Vellenga, en zonder wijziging goedge- •keurd. Na het financieel overzicht ad viseerde de kascommissie de penning meester decharge te verlenen. Uit het verslag van de heer A. Kleyn Molekamp bleek, dat in 1955 door de natuurwachten in totaal 661 waarschu wingen en terechtwijzingen aan het pu bliek gegeven waren. Voor het groot ste deel aan bromfietsers, die met in geschakelde motor op de rijwielpaden in de bossen reden (223). Voorts werden vele automobilisten erop attent gemaakt, dat zij hun wagens niet mochten par keren voor en in de bossen (99). Er werd door de natuurwachten 21 maal een begin van bos- en heidebrand ge blust. Op 30 oktober 1955 verleenden de natuurwachten hun medewerking bij de bromfietsrit, waarbij bleek, dat 22 rijders, ondanks het verbod, toch de toeristen-rijwielpaden bereden. De num mers werden genoteerd en doorgegeven aan de wedstrijdcommissie, wat de rij ders de nodige strafpunten bezorgde. Een gedetailleerd verslag van de werk zaamheden van de natuurwacht werd aan het begin van 1956 aan de burge meester van Soest ter hand gesteld. Hiervoor ontving het bestuur dank, evenals voor het vele nuttige werk, dat door de natuurwacht in het be lang van ons mooi natuurschoon ver richt was. Dat dit werk geheel belange loos verricht wordt behoeft geen be- toog. Gaarne zou het bestuur zien, dat meer inwoners van Soest zich voor dit mooie werk beschikbaar stellen. Het aantal natuurwachten bedraagt thans 22; 4 dames en 18 heren. In de kascommissie voor 1956 werden de heren Persoon en Boeschoten ge kozen. De aftredende secretaris, de heer J. B. Vellenga, werd met algemene stemmen herkozen. De voorzitter deelde mee, dat dit jaar het natuurwachters-weekend op 2 en 3 juni te Haarlem gehouden zal worden en wekte allen op dit belangrijk evene ment bij te wonen. TAFELTENNISVERENIGING SHOT. SHOT 6 KAMPIOEN. Toen afgelopen week Shot 6 een bezoek bracht aan het 4e team van de T.T.V. Huizen, waren de geruchten reeds ver nomen, dat het Shot-team, door een gelijk spel van de naaste concurrent, officieus het kampioenschap reeds had behaald. Maar om die uitslag te onderstrepen versloeg Shot 6 met liefst 91 Hui zen 4, zodat dit team nu officieel de kampioensvlag mag hijsen. T. Schrijvers, T. de Jong en J. Ver hoeven, voor 't eerst dit seizoen aan de N.T.T.B.-competitie deelnemend, heb ben een buitengewoon goed seizoen ach ter de rug, gezien het feit, dat zij maar in weinig tegenstanders hun meerdere VREDEHOFSTRAAT 19 - TELEF. 2169 zal gaarne voor U verzorgen Hypotheken en Assurantiën. Koop en Verkoop huizen. MEDISCHE DIENST. Dokter van den Helm, Pr. Alexander weg 82, Huis ter Heide, zal op beide paasdagen de artsendienst waarnemen. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING. De Oranjevereniging „Wilhelmina" hield in hotel ,,'t Zwaantje" haar jaarver gadering. Uit het uitgebreide jaarver slag van de secretaris, de heer G. v. d. Weerd, bleek, dat het ledental met 58 leden is gestegen tot 287. De viering van Koninginnedag en de luisterrijke feestelijkheden rondom de tienjarige herdenking der bevrijding hadden grote indruk gemaakt. Bij wijze van propaganda zal dit verslag aan niet- leden worden toegezonden. In het bestuur werd definitief gekozen de heer Braveboer. De voorzitter, de heer J. A. Schaafsma, die zeven jaar lang de vereniging heeft geleid deelde mede, dat hij de tijd gekomen achtte om zijn functie neer te leggen. Door verschillende leden werd bij de heer Schaafsma met klem aangedrongen om op zijn besluit terug te komen. Deze bleef echter persisteren, waarop de heer v. d. Donk de heer Schaafsma dank bracht voor het vele werk, dat hij op zo'n uitnemende wijze voor de vere niging had verricht. De heer v. d. Donk zal voorlopig als waarnemend voorzit ter optreden. Vastgesteld werd het voorlopig pro gramma voor de komende feest- en ge denkdagen, waarbij, in afwijking met vorige jaren, enige nieuwe nummers hun intrede zullen doen, o.m. een volks bal. In verband met de gewijzigde omstan digheden zullen ook de plechtigheden bij de stille tocht op 4 mei worden ge wijzigd. Bij de rondvraag werd de aandacht gevraagd voor het onderhoud en de ver nieuwing van het vlaggenmateriaal voor* de versiering. Voor de ouden van dagen wordt eerst daags een filmavond gegeven. VOLKSONDERWIJS HIELD EEN GEZELLIGE FEESTAVOND. De afdeling Soesterberg van Volkson derwijs gaf in „Huis ten Halve" voor haar leden een feestavond, die in alle opzichten is geslaagd. Medewerking werd verleend door de toneelvereniging „Oosterhei" te Baarn met de opvoering van ,,'n Grote zwarte poes". In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. L. Boer, o.m. de afgevaardigden van Soest en Zeist, om daarna het 90-jarig bestaan van volksonderwijs te herdenken. Dankzij de ledenwerfaktie van de he ren Baars en Blind kon deze afdeling al 60 nieuwe leden boeken. De mededeling, dat de raad van Soest, in haar zitting van vrijdagavond ak koord ging met de stichting van een openbare kleuterschool te Soesterberg, werd met groot applaus ontvangen. Mej. v. Luin, secretaresse van het fe deratiebestuur, sprak daarna een pro- pagandisch woord om mede te werken aan het jubileumgeschenk van een kwart millioen aan het hoofdbestuur voor de stichting van vacantieoorden voor de openbare school. Daarna brak het vermakelijke gedeelte van de feestavond aan, dat door de to neelgroep op uitstekende wijze werd gebracht en waarvan de aanwezigen zeer genoten hebben. V. BOYS—SOESTERBERG 1—1. Onder goede leiding hebben V. Boys en S'berg de winst broederlijk gedeeld. Als Soesterberg de bal aftrapt, wordt direct in hoog tempo begonnen. Het spel golft van doel tot doel, waarbij' de beide verdedigingen uitblinken door goed verdedigen. Beide voorhoeden zien dan ook geen kans om voor de rust te doelpunten, zodat de rust met blanko stand in gaat. In de tweede helft zien we een meer aanvallend Soesterberg, waarbij blijkt, dat de Boys nu in tempo tekort schie ten. Maar in de periode van goed aan- valspel van S'berg weet de Boys-ach terhoede toch stand te houden. Na 25 min. weet de Boys-linkbuiten met een effectvol boogschot de score te openen. Soesterberg komt nu nog in de aanval. Na 35 min. smaakt de spil het genoegen met een onhoudbaar schot gelijk te maken. De laatste 10 mi nuten worden nu zeer spannend, doch doelpunten worden er niet meer ge- Aiaakt. HANDBAL. Na de mooie overwinning van de vorige week trokken de Vlido-dames er weer op uit en wel tegen M.D. in Utrecht. Vlido, dat een van de speelsters moest missen, was een beetje ontmoedigd, zo dat M. D. er voor de rust 10 van wist te maken. Ook in de tweede helft was M.D. de meerdere in 't veld en kwam de eindstand met 50 in 't nadeel van Vlido. Voor 't eerst kwamen de heren van Vlido in Soesterberg in een vriend schappelijke wedstrijd in 't veld tegen Laren. Daar Laren al in de competitie speelt, was het voor Vlido geen ge makkelijke wedstrijd, maar wel een goede oefening. Direct bij 't begin gaf Vlido aardig spel en waren er werke lijk goede aanvallen bij, maar aange zien zij nog gebrek hebben aan een goede keeper, was Laren veel beter. De eindstand was 5-24 in het nadeel van Vlido. Het programma voor april is als volgt 8 April Vlido-Donar, aanvang 10.30 u. 15 AprilVlido-Amersfoort 2, aanvang 10.30 uur. 22 April B.H.C. 2-Vlido, aanvang 10 u. VOOR ONZE MEISJES K 3069 K 3070 3069. Dit leuke stelletje heeft een ge ruite plooirok met bijpassende bolero en een eenvoudig wit bloesje met aan geknipt mouwtje. Ben. voor 12 jr. 2 m. geruite stof van 130 cm. br. en 1 m. stof van 90 cm. breed. Patr. verkrijgbaar voor 6, 8, 10, 12 en 14 jaar ad 0.60 bij vooruitbetaling. 3070. Vlot gestreept jurkje voor oudere meisjes. Ben. voor 13 jaar 2 m. stof van 130 cm. breed. Patr. verkrijgbaar voor 11, 13, 15, 17 en 19 jaar ad 0.60 bij vooruitbetaling. Bij Bella Patronen Service, Kr. Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Indien besteld per Bella patronen ex presse, d.w.z. vandaag bestellen, over morgen in huis, ƒ1.per patroon bij vooruitbetaling. Vermeld op de briefkaart duidelijk het nummer en de leeftijd.

Soester Courant | 1956 | | pagina 14