Tam-Tam 1956 RCJTERDDN "Top DtVtits W Butzelaar TWEEDE BLAD SOEST J. LENSSEN DRIEVOUDIG HUWELIJK. W. N. NIEUWENHUIS Zondagmiddag speciaal voor kinderen. Voor elk kind een prijs. ONTVOERD VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 6 APRIL 1956. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Op de Nieuwstraat ontstond bij de fam. D. een schoorsteenbrandje, dat door de nevelspuit geblust werd. Op de Torenstraat reed de 10-jarige A. T. op zijn fiets in de richting van de Kerkstraat. A. D. haalde hem met zijn auto in en ging zo snel rechtsaf, dat hij de jongen de pas afsneed. De jeugdige fietser reed tegen de auto van de niet-heer in het verkeer, kwam er met fiets en al onder, kreeg 'n wiel over het rechterbeen, maar mankeerde niets. De fiets werd totaal vernield. Op de hoek van de Birkstraat en de Soesterbergsestraat reed K. uit Hel- lendoorn, die vrij plotseling moest stop pen voor tegemoetkomend verkeer. Van G. uit Hilversum, die achter hem reed, merkte dit te laat en er volgde een botsing met schade. Op de Molenstraat reed R. v. R. uit Baarn op zijn bromfiets. Enige jongens riepen hem iets toe en hij keek zolang achterom tot hij tegen fietser van W. opreed. Beiden kwamen te vallen en kregen lichte verwondingen. R. v. R. weet natuurlijk nog niet wat die jon gens riepen. Op de Soesterbergsestr. reed v. d. V. uit Soest in zijn auto. Op 'n bromfiets kwam V. plompverloren uit een inrit de weg op en hij reed pardoes tegen de auto. De bromfiets was geheel ver nield, de auto werd licht beschadigd. MAKELAAR-TAXATEUR VREDEHOFSTRAAT 19 - TELEF. 2169 zal gaarne voor U verzorgen Hypotheken en Assurantiën. Koop en Verkoop huizen. autorijschool L\ van Dooren g.pelswag 14 telBfoan 3823 Soest i. b. I n s I r Morgenochtend zullen velen een brui lofsstoet van een twintigtal auto's zien en in de eerste van deze voertuigen zullen zich drie bruidsparen bevin den, waarvan de helft afkomstig is uit het gezin van de heer W. J. Beyer en mevrouw B. W. M. Beyer-v. d. Lugt, wonende aan de Beetzlaan. Dan zullen de tweelingen Hendrika Wil- helmina Maria en Wilhelmina Berdina Maria, 22 jaar, de grote stap wagen met Bernardus Petrus Becker, 23 jaar, uit de Heemstralaan te Baarn en Petrus Cornelis v. d. Berg, 31 jr., Kerkpad Z.Z. 43. Gelijktijdig troüwt de zoon 'Adrianus Jacobus Wilhelmus, 25 jaar, met Rina van Ommen, 20 jaar, Burgemeester Gro- thestraat 34 en als het huwelijk op het gemeentehuis voltrokken zal zijn en in gezegend door pastoor Mgr. Smit in de kerk op Nieuwerhoek, dan zullen drie jonge bruidjes een chauffeur tot echt genoot hebben. Adriaan Beyer is zo gelukkig geweest op de Klaarwaterweg een woning te bemachtigen, dus niets kon hem be letten met zijn verloofde Rina de hu welijksdatum vast te stellen. Er was gefluisterd, dat de tweelingzusjes Beyer en hun broer tegelijk zouden trouwen en dat bracht de betrokkenen op het idee dat dan ook maar te doen. Hendrika kon met haar a.s. man een huis in Baarn krijgen en Wilhelmina zou met haar Piet voorlopig genoegen nemen met het ouderlijk huis aan de Beetzlaan, waar immers twee plaatsen vrij kwamen. Overigens blijven er nog 2 meisjes en 7 jongens over, dus de kans is groot op een tweede huwelijk op grote schaal. Te 9.15 uur heeft de plechtigheid plaats op het gemeentehuis en te 10 uur in de kerk en dan gaan de jonge bruids paren naar „De Gouden Ploeg", waar driemaal zo hard gefeest zal moeten worden als normaal, want het geldt voor drie huwelijken. De ruim 100 ge nodigden zullen daar trouwens wel voor zorgen, want een drievoudige bruiloft zullen ze zelden meemaken. Bruidegom Piet v. d. Berg, die chauf feur bij Tensen is, wilde in stijl blij ven en had voorgesteld met een bus te gaan trouwen, maar daar is het dub bel driemanschap toch maar van afge stapt. Vandaar de file auto's, die mor gen beslist opzien zal baren, want velen zullen willen zien hoe drie leden uit één gezin tegelijk in de huwelijksboot stappen. Bruidje Rina komt uit Limburg, brui degom Becker uit Baarn, maar de rest van het drietal paren is geboren en getogen in Soest en dit zal er zeker toe bijdragen, dat er veel belangstelling zal zijn. Samen zijn de drie maal twee onder trouwd op 15 maart, samen hebben ze inkopen gedaan, samen zullen ze morgen trouwen en samen zullen ze het 12V2, 25, 50 en misschien wel 60-jarig huwelijksfeest willen vieren. „POST VOOR U" IN EEMLAND. De namen Benny Vreden en Barend Bluf zijn sinds enige tijd synoniem, maar Benny Vreden kan meer dan leu ke liedjes voor kinderen schrijven en voor de microfoon brengen met z'n populaire meisjes. Dit heeft hij woens dagavond getoond in „Eemland", waar hij met Kitty Knappert, Mieke Kem- mers en Piet Ekel cabaret van stan ding gebracht heeft, ondanks de han dicap door het uitvallen van Joekie v, d. Valk, die in het ziekenhuis op genomen moest worden. „Post voor U" omvat een alleraardigste reeks taferelen, gegroepeerd om de P.T.T. met alles wat er bij hoort. Een bijzondere attractie was het, dat hierin twee Soestenaren een zeer groot aan deel hadden. Het ensemble van Benny Vreden trad op voor de leden en genodigden van de „Soester Turnclub" en de voorzitter, de heer P. Steur, opende de avond met het verwelkomen van de aanwezi gen en in het bijzonder de bescherm heer van de vereniging, burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck, de ereleden mej. Floor en de heer A. Spelt en de afgevaardigden van „Olympia". De vereniging is in de laatste tijd zo hard gegroeid, dat er geen toneel in Soest te vinden is, dat groot genoeg is voor een uitvoering, zodat men tot een feestavond in deze vorm besloot. S.T.C. bestaat 28 jaar en dat is voor Soest een unicum. De onderafdeling korfbal viert dit jaar het eerste lus trum. Dé voorzitter hoopte, dat het eer ste lustrum zou worden afgesloten met promotie van het eerste twaalftal naar de tweede klas. De voorzitter van de propagandacom- missie, de heer Lodewijks, wees erop, dat S.T.C. elck wat wils biedt en thans ook gymnastiek voor de huisvrouwen. Er zijn er veel te weinig die dit weten. Ook voor de mannen op de gevaarlijke leeftijd is er een afdeling om cor pulentie tegen te gaan. Er zijn afde lingen voor jongens, meisjes en kleu ters en door de fusie met K.V.S. kan er thans ook gekorfbald worden. - De heer Lodewijks wees op de steun van de gemeente, die subsidie verleent en daarmee toont tot het moderne deel van de overheid te horen, dat er van overtuigd is, dat naast geestelijke op voeding ook lichamelijke opvoeding no dig is. Na zijn toespraak gaf de heer Lodewijks het woord aan Benny Vreden en zijn gezelschap en na het uitstekend filo sofisch praatje van postbode Piet Ekel werden de toeschouwers via de prent briefkaart naar Parijs gebracht om ver volgens kennis te maken met monsters zonder waarde, telegrammen, zieken- briefjes, huis-, tuin- en keukenpost, ra dio en luchtpost. SPORTVERENIGINGEN ACHTER SOESTER SPORT FEDERATIE. De georganiseerde sport in Soest heeft dinsdagavond in „De Vergulde Polle pel" opnieuw doen blijken het niet eens te zijn met de ingestelde commissie van Het A.B.C. van Uw succes Inspecteur Wat hij ook inspec teert, zijn kleding wordt door anderen geïnspecteerd. Gelukkig is er yjdeaal voor persen, reinigen etc. I Hilversum - Langestr. 99 Tel. 8889 Laren - Veldweg 1 Tel. 30*25 Soest - Molenstraat 1,6. - Tel. 3258 Oud LoosdreehtC 144 y J.ej. 216 ft ft LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 advies voor de lichamelijke oefening buiten schoolverband, tenzij in deze commissie het bestuur van de Soester Sport Federatie zitting heeft. Van de 20 aangesloten verenigingen waren er 16 aanwezig en zonder voor behoud werd overeengekomen, dat een dergelijke commissie slechts zin heeft voor de Soester georganiseerde sport, wanneer het bestuur van de S.S.F., als representant van het gehele Soester sportleven, niet gepasseerd wordt. De voorzitter van de federatie, de heer W. J. van Schaffelaar, verwelkomde de leden, waarna de heer J. Uiterwijk, de nieuwe secretaris, de notulen van de gewezen secretaris, de heer Bergman, las. De voorzitter zette uiteen, dat deze spoedvergadering belegd was omdat het gemeentebestuur van Soest gemeend had te moeten overgaan tot vorming van 'n adviescommissie, die in de toekomst de belangen van de sport buiten school verband behartigt. Deze commissie zal dan naast de S.S.F. werkzaam zijn en zich eventueel ook met haar werkzaam heid op het terrein van de S.S.F. kun nen begeven. Dit acht het bestuur van de Sportfederatie een minder juiste toe stand. Zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 april in het Ludgardisgebouw, Steenhoffstraat. NIEUWSTE ATTRACTIES PRACHTIGE PRIJZEN. Het zou gewenst geweest zijn, wanneer voor het oprichten van deze commissie contact opgenomen was met het bestuur van de S.S.F. Daarmee zou het ge meentebestuur rekening gehouden heb ben met de opinie in de Soester sport- gemeenschap, i.c. de Sportfederatie, wel ke in haar vierjarig bestaan heeft be wezen de belangen van de sport op de juiste wijze te behartigen. Dat dit niet gebeurd is heeft het bestuur van de S.S.F. bevreemd. Zelfs is door het ge meentebestuur aan het bestuur van de S.S.F. geen bericht hierover gezon den, zoals beloofd was, zodat de S.S.F. uit de pers moest vernemen, dat het instellen van deze commissie op de laat ste raadsvergadering ter sprake kwam. De Soester Sportfederatie toonde zich direct zeer ontstemd en op een door de burgemeester belegde spoedbijeenkomst met het bestuur van de federatie is het niet gelukt dit bestuur het bestaan van een commissie naast de S.S.F. aan nemelijk te maken. Slechts de S.S.F. kan volledig deze adviserende taak ver richten, daar het bestuur contact heeft met alle plaatselijke sportverenigingen. Afgevaardigden van verenigingen kun nen in de eerste plaats de belangen van de eigen club inhet oog houden, ter wijl er bij bestuursmutaties grote moei lijkheden kunnen rijzen. Het bestuur van de Soester Sportfede ratie staat zeer sceptisch tegenover de kansen van het eigen voortbestaan, wan- iegen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, rheumatische pijnen. de meest gevoelige maag verdragent neer de commissie ingesteld wordt, zo-1 als het gemeentebestuur van Soest zich dit lichaam gedacht heeft. j Wat met grote moeite is opgebouwd zal kunnen verdwijnen wanneer er twee I kapiteins op het schip van de sport ko men en zeer zeker zal dit de homoge niteit die er thans heerst verbreken. Het bestuur van de Soester sportfedera tie tast volkomen in het duister omtrent de motieven van het gemeentebestuur. Is het een bewust overnemen van par ticulier initiatief of heeft het gemeen tebestuur geen vertrouwen in de juiste werkwijze van S.S.F. Tenslotte adviseerde de heer Van Schaf felaar de leden als hun mening ken baar te maken, dat slechts het bestuur van de S.S.F. het aangewezen orgaan kan vormen om advies te geven en overleg te plegen met het gemeente bestuur. Reeds op de vorige vergade ring was de solidariteit van de leden met het bestuur in een soort motie van vertrouwen tot uiting gekomen, maar nu de commissie van advies in derdaad ingesteld was zou het gewenst zijn de zienswijze van de vertegenwoor digers van de gehele Soester sport in gang te doen vinden bij het gemeente bestuur. Als eerste spreker vraagt de heer Gerth (Olympia) of het S.S.F.-bestuur niet wat voorbarig is met het beleggen van deze vergadering, daar op de raadsver gadering door de voorzitter gezegd is, dat onmiddellijk na het oprichten van deze commissie contact opgenomen zou worden met het bestuur van de S.S.F. De heer Van Schaffelaar zet uiteen, dat het oprichten van deze commissie blijk geeft van gemis van vertrouwen van het gemeentebestuur in de S.S.F., ter wijl dit lichaam toch alleen geheel repre sentatief kan zijn voor de Soester sport. De heer J. Duizer (K.P.S.) stelt voor direct een protesttelegram naar het ge meentebestuur te zenden en daarmee de afkeuring van de vergadering over het tot stand komen van de commissie kenbaar te maken. De heer Steur (S.T.C.) meent, dat het bestuur van de S.S.F. niet bang be hoeft te zijn voor deze commissie, daar deze moeilijk de organiserende arbeid van de S.S.F. zal kunnen overnemen. De voorzitter is het hiermee wel eens, maar het is zeer ongewenst, dat naast de S.F.F. een ander lichaam zich als representatief voor de Soester sport gaat opwerpen. Komt deze commisise er, dan heeft het bestuur van de S.S.F. geen enkele interesse meer bij het or ganiseren van de sportweek en andere manifestaties. De heer Kerkhoff (Olympia) kan zich voorstellen, dat het gemeentebestuur niet uitsluitend sportlieden in deze com missie wil hebben en vindt dat een gewone gang van zaken, maar de voor zitter zet uiteen, dat naast de leden uit het gemeentebestuur wel uitsluitend vertegenwoordigers van de Soester sport gekozen zullen worden met tenminste één uit Soesterberg. De heer Kruyff (Duinkikkers) kan zich de verontwaardiging van het bestuur voorstellen, maar de pap zal niet zo heet gegeten worden als ze opgediend is. Misschien vindt het gemeentebestuur het bestuur van de S.S.F. een te groot lichaam om snel beslissingen te kun nen nemen. Mogelijk is er wel kans, dat een commissie uit het bestuur zit ting neemt. Overigens vindt de heer Kruyff de gehele commissie een pas kwil, want hij kan zich moeilijk voor stellen wat de Soester vroede vaderen de sport voor goeds kunnen brengen, gezien het volledig gebrek aan interesse. Als deze commissie in deze vorm door gang vindt, dan betekent dit, dat de politiek in de sport gehaald wordt. Volgens de voorzitter schiet de heer Slagt (Motor- en Autoclub) midden in 3o» 6 Copcnh qhl P. I 8 37. Eindelijk bereikten de beide vluch telingen het fort en aangezien de brug die er over lag bewaakt werd, hadden zij beslist een boot nodig om aan de andere kant te komen. Alan verzon hiervoor een krijgslist. Hij be keek David nauwkeurig en zei, dat hij er uitzag alsof hij de jas van een vo- gelschrikker had weggenomen. Alan zou nu een toneelstukje opvoeren en het enige wat David moest doen, was de rol van een volledig uitgeputte zwer ver spelen. Ze gingen naar de kleine herberg terug waar ze al eerder wat brood en kaas gekocht hadden van een meisje dat daar bediende. Alan nam Davids arm over zijn schouders en toen zij de deur open deden zag het er naar uit alsof hij David zo ongeveer droeg. Hij begon nu David als een klein kind te voeren en gelijkertijd zorgde hij er wel voor het medelijden van het meisje op te wekken voor de zieke jonge man. Haar vader, die eigenaar was van de herberg, was uit en het jonge meisje kon dus de ingeving van haar hart volgen en zij zette de twee vluchtelin gen spijzen voor die zij in lange tijd niet geproefd hadden. de roos, wanneer hij meent, dat het gemeentebestuur duidelijk gemaakt moet worden, dat ze slechts bij het bestuur van de S.S.F. terecht kunnen en de heer Wilhelm (S.E.C.) acht het aan bevelenswaardig, dat het gemeentebe stuur het zelf opknapt wanneer het be stuur van de S.S.F. er buiten gehouden wordt. De heer Scholtmeyer zet nog even uit een, dat het blijkbaar de bedoeling van het gemeentebestuur is in deze commis sie mensen zitting te doen nemen, die geen organisatoren maar wel specialis ten zijn, maar het is de vraag of deze te vinden zijn. De heer Kruyff (Duinkikkers) is de mening toegedaan, dat deze commissie een aanval op het particulier initia tief is, die niet geduld kan worden. Het ging vier jaar lang uitstekend en als de gemeente met de S.S.F. in zee gaat dan komt het best in orde. De heer Paans (K.P.S.) prijst eveneens de activiteit van het bestuur, dat recht heeft op erkenning door het gemeente bestuur. 2-8-4-2 Moderne kapsels PARFUMERIE- EN -r TOILETARTIKELEN STEENHOFFSTRAAT 53 SOEST De heer Kerkhoff (Olympia) is bang voor het lot der verenigingen, die even tueel uit de S.S.F. zullen treden, maar de heer Butzelaar (Peter's Baan) neemt het op voor het bestuur en is er van overtuigd, dat deze belangen ook dan in veilige handen zijn. Overigens is de kans van uittreden niet zo groot. Het bestuur van de S.S.F. heeft getoond volkomen neutraal te zijn, dus een be ter lichaam is niet te vinden als ver tegenwoordiger van de Soester sport. Na de pauze stelt de voorzitter aan de leden de vraag of zij het eens zijn met de mening van het bestuur, dat slechts het bestuur van de Soester Sportfede ratie de sport in onze gemeente kan vertegenwoordigen in de opgerichte commissie en alle aanwezige vereni gen scharen zich achter het bestuur. Shot, Tennisclub, Hees en Hockeyclub, zullen op aanraden van de heer Dui zer (K.P.S.) gepolst worden. De voorzitter dankt de leden voor het vertrouwen, dat zij opnieuw in het bestuur gesteld hebben en stelt de rond vraag aan de orde. Op verzoek van de heer Steketee (K.P.S.) maakt de voorzitter van Olympia, de heer Kerkhoff, bekend, dat deze vere niging alsnog alles in het werk zal stellen, ondanks het overladen program ma, medewerking te verlenen aan de sportweek. De heer Lamens (Tempo) heeft al een taak voor het bestuur als adviescom missie voor de gemeente; een verharde weg om de aan te leggen sportter reinen voor de wielrenners. De heer Gerth (Olympia) vraagt het bestuur of spoedig gegevens verstrekt worden over de sportweek, daar anders de tijd voor de turnverenigingen te kort wordt. De voorzitter zegt een vergadering hier over op korte termijn toe. De heer Butzelaar (Peter's Baan) maakt van de rondvraag gebruik om het be stuur van de S.S.F. geluk te wensen met het blijk van vertrouwen op de ze avond door de leden getoond en hij spreekt de verwachting uit, dat de raadsleden deze zaak zullen zien zo als de verenigingen die zien. De voorzitter deelt mee, dat de be vrijdingsmars op zaterdagavond gehou den zal worden en dat de beker dit jaar definitief in het bezit van de win nende vereniging komt. Als leeftijds grens van deelname zal opnieuw 10 jaar genomen worden, maar de moge lijkheid wordt onder ogen gezien de jongere leden aan het défilé te laten deelnemen. Bij het sluiten van de vergadering bleek, dat, voor het eerst na lange tijd, een bijeenkomst van de Soester Sportfede ratie niet tot het middernachtelijk uur duurde.

Soester Courant | 1956 | | pagina 13