VRIJI SPORT. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. SOEST. W N. NIEUWENHUIS GEZOND HAAR IS MOOI HAAR. J. KOPPEL. SOESTERBERG CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 S.E.C.CELERITUDO 0—5. Celeritudo, te gast bij S.E.C., heeft tij dens de wedstrijd geen fout gemaakt en zijn kans op de kampioenstitel ten- volle behouden. S.E.C. speelde zonder doelman Renooy, achterspeler Beekink en Admiraal, waarvoor respectievelijk Piepenbroek, v. d. Broek en Kronemeyer meespeel den. S.E.C. maakte als geheel een mach teloze indruk en was niet opgewassen tegen het snelspelende en schotvaardige Celeritudo, dat de overwinning tenvolle verdiende. De voorhoede van S.E.C. kon het niet bolwerken tegen de stug verde digende achterhoede van Celeritudo en slechts tweemaal is het doel van de gasten in gevaar geweest. Eenmaal bij 'n kopbal van rechtsbinnen Wijnands en eenmaal bij een hard schot van J. v. d. Broek, dat rakelings naast ging. De voorhoede van Celeritudo werd goed gesteund door de middenlinie en zij bezorgde met vlotte combinaties over de vleugels de achterhoede van S.E.C. volop werk. Bij de aftrap zette Celeritudo direct een sterk offensief in en keeper Pie penbroek werd met verre schoten aan de tand gevoeld. Een enkele S.E.C.- uitval zorgde voor wat afwisseling, maar het ontbrak de voorhoede aan stootkracht. Na 20 minuten scoorde linksbinnen Achterberg uit een corner van links buiten Kraan. Hij kreeg de bal in on gedekte positie en kopte in (01). Aan gemoedigd door dit succes trok Celeri tudo steeds opnieuw ten aanval en een kwartier later schoot rechtsbuiten R. Kraan van verre afstand op het doel. Piepenbroek had geen geluk en het was 0—2. Na rust had S.E.C. enig windvoordeel, maar dit bracht niet het gewenste re sultaat. Ook gaf Celeritudo voortdurend de toon aan en na tien minuten maakte linksbuiten L.' Kraan van dichtbij het derde doelpunt. S.E.C. bouwde nu enkele combinaties op, maar de achterhoede van Celeritudo met de uitstekend spelende spil gaf geen krimp en wist elk gevaar te bezweren. De derde Kraan uit de voorhoede, de middenvoor, kreeg de bal toegespeeld van L. Kraan, bracht met een listige schijnbeweging Jekel en Piepenbroek uit hun balans en scoorde het vierde doelpunt. Drie minuten later was het wederom linksbuiten L. Kraan, die een fout in de achterhoede van S.E.C. afstrafte en Piepenbroek voor de vijfde maal pas seerde. Deze stand werd behouden tot het eindsignaal van de wedstrijd, die door scheidsrechter Bergmeyer goed en correct geleid werd. B.D.C.—VICTORIA 2—3. B.D.C. heeft veel pech gehad tegen Vic toria, want na een tweede helft, waarin Soest overwegend sterker was, gelukte het de gasten de gelijke stand om te zetten in een doelpunt. B.D.C. speelde met Van 't Lam in het doel, terwijl back De Jong middenvoor stond. Hij heeft daar heel veel werk verzet, maar bleek geen produktieve voorhoedespeler. Na 10 minuten was het al 10 voor Victoria, toen de midvoor een voorzet van links inschoot. Een kwartier later kreeg B.D.C. een overwicht en links binnen De Ruig maakte het eerste doel punt voor B.D.C. De vreugde om deze gelijkmaker duurde echter niet lang, want een flinke Victoria-aanval bracht de achterhoede en de middenlinie van B.D.C. in het geweer. Spil Brouwer kopte een bal weg, maar die kwam achterwaarts inplaats van naar voren, de rechtsbinnen van Victoria was er als de kippen bij, draaide zich snel met de bal om en schoot hard in. Vijf mi nuten voor rust vond B.D.C. het ant woord toen Van Breukelen de uitge lopen keeper met een hard schot geen kans gaf (22). Aanvankelijk was het spel na rust in evenwicht, maar B.D.C. werd steeds sterker en op het laatst verdedigende Victoria met man en macht. De druk was heel zwaar, maar schoten gingen naast en over en tenslotte lukte het Victoria 10 minuten voor het eind een tegenaanval te ondernemen, die succes had. De middenvoor maakte er 23 van. VOETBAL VAN K.P.S. Zaterdag zijn de eerste wedstrijden ge speeld, welke K.P.S. organiseert. De gastheren verloren met 02 van Stra- bo en S.P.S.V. won met 63 van N.W.O. Strabo won met 21 van S.P. S.V. en komt daarmee in de finale met de winnaar van de wedstrijden welke zaterdag a.s. gehouden worden. UITSLAGEN DAMES-HANDBAL. B.S.V. 1—B.D.C. 1 6—2. B.D.C. 2—S.D.O. 2 8—5. GEBORENBernard, zoon van H. v. Raad, keuringsambtenaar en J. J. van der Schoor, Stadhouderslaan 106. Anthonia Gerarda, dochter van A. A. van der Wal, militair en M. J. Hooft, Oude Utrechtseweg 2. Theodorus Hendrikus, zoon van C. Rohof, plaat werker en P. H. van den Berg, Moer- bessenberg 8. Willem Cornelis, zoon van C. J. Kok, chauffeur en V. Th. Bouma, Veenzoom 8. Hilda Maria, dochter van Chr. L. F. Loriaux, zonder beroep en E. E. E. Swensen, Amers- foortsestraat 91. Geert Jan, zoon van A. T. van Heiningen, rijksambte naar en G. de Lange, Verlengde Tal- malaan 19. Josephine Maria, dochter van J. A. M. Ditters, procuratiehouder en H. J. van Soest, Dr. s'Jacobstraat 1. Antonius Cornelis Maria, zoon van G. A. Pronk, landbouwer en A. C. Schimmel, Birkstraat 112. Jo- hanna Theodora, dochter van H. Hes sels, militair en A. W. van Geffen, Gen. Winkelmanstraat 117. Johanna Gra- da Maria, dochter van P. G. 't Lam, timmerman en J. A. van Dijk, Schaep- manstraat 62. Rudolf Henry Maria, zoon van F. J. Hagemeijer, militair en D. G. van der Lienden, Luit. Koppen laan 22. Evert Cornelis, zoon van A. Radstokf stempelmaker en E. A. Geijsendorpher, Schrikslaan 51. Pe ter, zoon van B. van der Plas, letter zetter en J. F. H. Cabri, Torenstraat lc. ONDERTROUWDJoannes Cornelis Rooij akkers, bloembollenkweker, Oost- dorperweg 21, Wassenaar en Helena Wijnanda Kuijer, Vredehofstraat 4; datum huwelijk 15 mei 1956. GEHUWDLambertus Cornelis Wijn tjes, landbouwer, Birkt 7, Amersfoort, en Alijda Kuijer, zonder beroep, Ferd. Huycklaan 8; adres na huwelijkKI. Engendaalweg 86. Willem Frederik Veldhuijsen, journalist, Nieuwstraat 19, Baarn en Elise Johanne Marie van Leeuwen, fotoredactrice, Pieter de Hooghlaan 7; adres na huwelijk J. van Lenneplaan 13, Baarn. OVERLEDENAntoon Jan de Roode, 6 maanden, Talmalaan 5. Evert van Zoest, 81 jaar, gehuwd met A. N. Schmidt, Sparrenlaan 4. KOSTELOZE INENTING TEGEN DIPHTERIE EN KINKHOEST. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ge legenheid zal worden gegeven tot kos teloze I. inenting tegen diphterie en kinkhoest van kinderen van 2 tot en met 15 jaren, die nog nimmer tegen diphterie en kinkhoest zijn ingeënt. Kinderen beneden de leeftijd van 2 ja ren kunnen alleen dan worden ingeënt, indien zij zijn ingeënt tegen pokken. Deze inenting moet, wil zij resultaat hebben, driemaal worden verricht- met een tussenpoos van 4 weken. Daartoe wordt gelegenheid gegeven te Soest a. in een lokaal van de o.l. school in de Kerkebuurt; le inspuiting op woensd., 18 april '56; 2e inspuiting op woensd., 16 mei 1956; 3e inspuiting op woensd., 13 juni 1956; steeds te twee uur namiddags. b. in een lokaal van de o.l. school aan de Beetzlaan; le inspuiting op woensd., 18 april '56; 2e inspuiting op woensd., 16 mei 1956; 3e inspuiting op woensd., 13 juni 1956; steeds te vier uur namiddags; te Soesterberg in een lokaal van de o.l. school aan de Prof. Lorentzlaan; 2e inspuiting op woensd., 2 mei 1956; 3e inspuiting op woensd., 30 mei 1956; steeds tussen 3 en 4 uur namidags. II. HERINENTING. Voor kinderen, welke 3 jaar of langer geleden voor diphterie zijn ingeënt, wordt met klem geadviseerd hen te laten herinenten. Voor HERinenting wordt volstaan met één inspuiting, waarvoor men zich eveneens op de bovenaangegeven plaatsen en tijdstip pen kan vervoegen. Voor het inenten wordt een volkomen onschuldige stof gebruikt. Soest, 16 april 1956. AFSCHEID RAADSLID R. HILHORST. Een voltallige raad heeft gisteravond afscheid genomen van de heer R. Hil- horst van de R.K. fraktie, die deze maand naar Australië emigreert en in zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, mr. S. P. Baron Bentinck, in het bijzonder de heer Zoetelief, die teruggekeerd is van een reis van 5 maanden naar het land, dat het nieuwe vaderland van het scheidende gemeen teraadslid gaat worden. De voorzitter stelde het op prijs, dat de heer Hilhorst, ondanks drukke voor bereidingen, gekomen was, om af scheid te nemen van de raad en de vele verenigingen, waarvan de heer Hilhorst lid was. Het besluit was na rijp beraad genomen en het hield ver band met eigen toekomst en die der kinderen. Het bewees de ondernemings lust, de durf en de energie van het echtpaar Hilhorst. „Ieder jaar komen de jonge kiezers bijeen voor de burgerbijeenkomst en er wordt gewezen op hun burgerplicht. Zij kunnen een voorbeeld aan u nemen als één die zich gaf voor de publieke zaak; als lid van de gemeenteraad, als commissielid, als bestuurslid van or ganisaties en als medewerker aan de B.B. ondanks tijdgebrek. Dit typeert uw houding tegenover het gemeenschaps leven. Uw stem was gezaghebbend in de raad en u wist steeds de goede toon te bewaren en deze zo nodig door an- !Tr" LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 deren te doen bewaren. Wij stellen er prijs op dit bij uw afscheid naar voren te brengen en wij zijn er van over tuigd, dat u deze goede nederlandse opvatting van het burger zijn zult mee nemen naar uw nieuwe vaderland". De voorzitter bracht de heer Hilhorst dank en wenste hem Gods steun toe. De heer Van Wely (V.V.D.) wees erop, dat de heer Hilhorst en hijzelf in 7 jaar geen enkele raadsvergadering overgeslagen hadden. Het heldere ver stand en oordeel van de heer Hilhorst waren altijd opgevallen bij alle leden en het was verheugend, dat R. Hilhorst zich nooit door z'n onstuimige naam genoot A. P. Hilhorst had laten beïn vloeden, maar steeds op zijn doel af gegaan was bij het geven van zijn oor deel. De heer Van Wely wenste de scheidende met zijn gezin een rooskleu rige toekomst. De heer Schaafsma (Prot. Chr.) zag het vertrek van de heer Hilhorst als een verlies. Ondanks zijn jeugd beschikte hij over een oordeel, dat steunde op grondige overweging en de Prot. Chr. fraktie had altijd zeer veel waardering gehad voor het werk van de heer Hil horst. Pas na het overwegen van zijn woorden werd het oordeel gegeven. De heer Schaafsma hoopte, dat de heer Hilhorst door God gezegend zou wor den en dat hij in Australië zijn kin deren mocht zien opgroeien in dezelfde principes die hij en zijn vrouw bele den, daar het ieders taak is zijn prin cipes overal uit te dragen. De heer Schaafsma hoopte, dat dit besluit, dat voor Soest een verlies betekende, winst en voorspoed voor het echtpaar Hilhorst zou zijn en dat het scheidende raads lid nog eens iets van zich zou laten horen. De heer De Haan sprak namens de P. v. d. A. en als generatiegenoot van de heer Hilhorst, die opgroeide in een tijd toen er over het bestuur van onze gemeente niet zove^ goeds te vertellen viel. De heer Hilhorst had zich nooit op een eng partijstandpunt geplaatst, maar een open oog gehad voor de. mening van anderen. De heer De Haan bracht de scheidende dank voor het deskundig werk in de commissie en niet in het minst voor het Soester natuurbad. De heer A. P. Hilhorst (K.V.P.) wees op het offer, dat het echtpaar Hilhorst voor de kinderen brengt. Dit typeerde het karakter van de heer Hilhorst en zijn echtgenote. Met dank van de frak tie voor de prettige samenwerking werd een goede reis en een goede toekomst gewenst. De heer Zoetelief (K.V.P.) was van mening, dat het echtpaar Hilhorst over het doorzettingsvermogen zou blijken te beschikken, dat emigranten in Aus tralië doet slagen. Wethouder Van Zadelhof f (K.V.P.) meende te kunnen refereren aan het gesprokene. De heer Hilhorst had zijn steun nooit onthouden aan B. en W. wanneer hij het standpunt van het col lege deelde, maar was ook ronduit voor eigen mening opgekomen bij ander in zicht. Steeds waren echter de belan gen van Soest voorop gesteld. De wet houder wenste de heer Hilhorst alle goeds en verwachtte, dat het christelijk geloof het echtpaar zou sterken in den vreemde. De heer Hilhorst dankte voor alle har telijke woorden en wees erop, dat hij slechts getracht had als sociaal voelend mens te leven. Altijd was de samen werking prettig geweest en het was te hopen, dat de raad nog veel voor Soest zou kunnen doen. Als Soestenaar deed de heer Hilhorst de vooruitgang van Soest goed en de belangstelling voor Soest zou na het vertrek zeer groot blijven. Het gezin, het begin van de sociale gemeenschap, heeft echter koers verandering gewenst gemaakt, dus was tot vertrek besloten. Er werd een foto van de voltallige raad gemaakt. Deze wordt, het scheidende gemeenteraadslid aangeboden. Als oudste lid van het Stichtingsbestuur Soester Natuurbad bood de heer J. Nooder een album aan met foto's van het bad. V.V.V. BESTAAT 50 JAAR. De jaarvergadering van de V.V.V., wel ke in „De Vergulde Pollepel" gehouden zou worden, moest te elfder ure in de foyer van het City-theater plaats vinden, daar er een misverstand over de datum was. De heer J. C. Brouwer opende, daar de voorzitter, de heer J. v. d. Arend nog niet gearriveerd was van de af scheidsbijeenkomst van de raad. De secretaris, de heer H. G. Scholtmeyer, las de notulen en het jaarverslag over 1955. Ondanks het vertrek uit Soest van 23 leden en het overlijden van 10 leden is er een toename van 105 leden en thans zijn het er 546. Het financieel overzicht van de heer H. van Harten was aanleiding voor een der leden er op te wijzen, dat het sa laris van de juffrouw van het verkeers- huis beslist verhoogd moet worden en in de rondvraag kwam men hierop te rug. Het bleek, dat verschillende leden herziening noodzakelijk achtten en het bestuur zal dit bekijken, daar men zeer tevreden is over haar werk. De V.V.V. gaat per jaar een duizend gulden de goede kant uit, ondanks de lasten die het openluchttheater gebracht heeft. Namens de kascommissie, bestaan de uit de heren Bergers, Quelle en Gij- zen verzocht de laatste het bestuur de penningmeester te dechargeren. In plaats van de aftredende leden, de heren Bergers en Quelle, werden de heren Slagt en Priem in de kascommis sie gekozen. De heren J. v. d. Arend, L. J. F. v. d. Brink en H. van Harten, periodiek aftredende bestuursleden, wer den herkozen en de voorzitter zag hier in de waardering van de leden voor het vele werk, dat door het bestuur in 1955 voor en tijdens de zomerfeesten ver richt was. Het bestuur hoopte dit ver trouwen voor 1956 niet te beschamen. V.V.V. bestaat in mei 50 jaar en is daarmee een van de oudste vereni gingen voor vreemdelingenverkeer in ons land en een van de oudste vereni gingen in Soest. Met een bijzonder zo merfeest zal aandacht besteed worden aan dit jubileum en de heren Pauw en Van Riel, experts op het gebied van bloemencorso's, zullen met de Soester bloemisten en hoveniers meewerken om het geslaagde corso van 1955 te over treffen in 1956. Er is in het centrum van ons land geen jaarlijks weerkerend bloemencorso, dat kan wedijveren met de grote corso's in de bollenstreken, zodat Soest zo'n eve nement moet hebben. Dit gaat niet in één keer, maar het begin in 1955 is uitstekend geweest. Het corso zal dit jaar op 7 juli gehouden worden en men heeft reeds de toezegging van ve len, die het vorig jaar de kat maar eens uit de boom keken. De zomerfeesten zullen uitgespreid wor den over juli en augustus. Er is nog geen vast programma, maar de dames Lievens zullen paardendressuur tonen, er zullen kindermiddagen zijn in het openluchttheater, politiehondendemon stratie, spuitbalwedstrijd, ringrijderij, zwerftochten, corso voor kinderen, fak keloptocht enz. Hopenlijk komt dit jaar de afrastering van het openluchttheater klaar en zal het ook verder gerestaureerd worden. De heer A. G. Terhorst deelde mee, dat er reeds contact opgenomen is met verschillende gezelschappen voor caba retavonden in het openluchttheater, maar de financiën vormen hier een probleem. Er is gedacht aan een dans groep met populaire dansen, maar er is nog niets definitief bekend. Er werd uit de vergadering gevraagd of er geen regenverzekering afgesloten kon worden, daar het openluchttheater veel risico's biedt. Het bleek echter, dat een regenverzekering een even tuele financiële strop in de meeste ge vallen slechts verhogen zou. Namens de Horeca-bedrijven deelde de heer Bergers mee, dat de Soester hotel restaurant- en caféhouders de jubileren de V.V.V. een receptie aanbieden. De voorzitter bracht hiervoor dank. Na de rondvraag dankte de voorzitter de heer Verpoorten voor het spontaan beschikbaar stellen van de zaal en om 10 uur werd de vergadering gesloten. OPENING GEMEENTEHUIS OOSTERLAND. Morgen zal door onze Burgemeester het in Oosterland gereed gekomen ge meentehuis officieel worden geopend. Zoals bekend werden de plannen voor het gemeentehuis ontworpen en uit gewerkt door de dienst Gemeentewer ken in onze gemeente. De opening zal worden bijgewoond door Wethouder W. G. van Zadelhoff, de heer J. J. M. Festen, gemeentesecre taris; de heer J. Th. van Noesel, direc teur Gemeente-Werken en de heren Snijders en Kok, die aan de plannen hebben gewerkt. LANDELIJKE RIJVERENIGING I.O. De vergadering, die door de Soester Sportfederatie belegd word om te ko men tot de oprichting van een lan delijke rij vereniging, wordt in restau rant „Eemland" (ingang Korte Brink- weg) gehouden. DAMESTOURNOOI MIXED HOCKEY CLUB. Wederom hebben de dames van de Soester Hockey Club de dr. Felix-beker in hun bezit. In een goed geslaagd tour- nooi wist Soest in de laatste wedstrijd met 21 van Kameleon te winnen en eindigde daardoor op de eerste plaats met 7 punten. Schaerwijde werd tweede met 6 punten en Kameleon derde. Na afloop van het tournooi kwamen alle ploegen bijeen in café „De Vier sprong", waar de captaine van Soest, mevr. Felix, haar dank namens de gas ten en gastvrouwen uitsprak jegens mevr. Stroband voor haar gastvrijheid en voor de goede verzorging. Deze dank ging vergezeld van het aanbieden van een bloemstuk. Dokter Stroband ont ving dank voor het verzorgen van de lichte blessures. Hierna nam erelid dr. Felix het woord en hij overhandigde de prijzen; aan de Soester dames de wisselbeker en medailles aan Schaerwijde en Kame leon. Namens de gasten dankte de captaine van Kameleon de organisatoren van het tournooi en zij sprak de hoop uit ook het volgend jaar weer aanwezig te kun nen zijn. Uitslagen Laren-Kameleon 01. Kam- pong-Schaerwijde 1-1. Laren-Soest 0-1. Kampong-Kameleon 1-1. Schaerwij de- Soest 2-2. Laren-Kampong 00. Kame- leon-Schaerwijde 0—1. Kampong-Soest 03. Laren-Schaerwijde 02. Kame leon-Soest 12. ALGEMEEN ZIEKENFONDS. In „De Gouden Ploeg" hebben de ver zekerden bij het Algemeen Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken hun vertegen woordigers gekozen in 'de ledenraad. De heer J. v. d. Bunt verwelkomde de 9 leden, waaruit 8 vertegenwoordigers gekozen moesten worden, daar Soest 15000 verzekerden heeft en op elke 4000 één vertegenwoordiger ziting heeft. In totaal zijn er 105000 verzekerden aangesloten bij het Amersfoortse Zie kenfonds, zodat er 26 vertegenwoor digers zijn, waaruit 6 leden gekozen worden voor het bestuur dat uit 12 leden bestaat, met 2 huisartsen, 1 spe cialist, 2 apothekers en 1 tandarts, die gekozen worden door de ledenraad van 26. Tot vertegenwoordigers werden ge kozen de heren Joh. van Schalkwijk, P. Grift, J .van Oven en J. de Jong, tot plaatsvervangende leden J. F. van Steen, A. Bast, F. ten Haaf en L. Boe- renkamp. De heer J. v. d. Bunt beant woordde vragen en gaf de verzekering, dat binnenkort overal geen enkel on derscheid gemaakt zal worden tussen fondspatiënten en particulieren bij het bezoek aan de dokter. Het Amersfoortse Ziekenfonds heeft in 1955 5 miljoen gulden uitgegeven ten bate van de 105000 verzekerden, dit is 50.per verzekerde. WIJ VERKOPEN NIETS dan succesvolle kleding voor U en ons. Wij zijn daarbij goedkoop en leveren op tijd. Model kleermakerij G. Schmidt, Birkstraat 71, telefoon 3825. Adv. U houdt Uw haar gezond door het regelmatig en goed te laten verzorgen. Naast onze ervaring staan wij U ten dienste met de producten der moderne wetenschap en tech niek wat betreft preparaten en apparaturen. W* Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 BURGERDAG OP 5 MEI. Evenals het vorig jaar zal er op be vrijdingsdag een bijeenkomst zijn van de jonge vrouwen en mannen, die dit jaar het kiesrecht krijgen door het be reiken van de 23-jarige leeftijd. Het ge meentebestuur van Soest nodigt hen uit op 5 mei naar het St. Joseph-ge- bouw te komen, waar mr. G. A. Die penhorst, lid van de Gedeputeerde Sta ten, provincie Utrecht, hen zal toespre ken. De betekenis van het volwaardig bur gerschap zal uiteen gezet worden en aan de jonge kiesgerechtigden zal het boek je „Burgerschap en Burgerzin" worden uitgereikt. Aan allen, die in aanmer king komen voor het bijwonen van de ze bijeenkomst is door B. en W. een schrijven gericht, waarin er op gewezen wordt, dat het hier niet gaat om een officiële plechtigheid, maar om een in teressante bijeenkomst. GEEN SPREEKUUR. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat de Burgemeester verhinderd is morgen (Woensdag) zijn wekelijks spreekuur te houden. GOEDE OPVOERING DOOR „UTILE DULCI". „Utile Dulci" gaf zaterdagavond, voor een goed bezette zaal in „Huis ten Hal ve", een opvoering van „De Rani ant woordt niet". In dit van begin tot einde spannende stuk maken we kennis met de reder Van Royen, een keiharde zakenman, die er zelfs zijn ziel voor veil heeft om maar geld te kunnen verdienen. Het stuk werd uitstekend gespeeld. De heer G. Brok, als reder, gaf een prach tige uitbeelding van deze hoofdrol. Als zijn tegenspelers heeft ook de heer V. Rijthoven, als zijn geheel anders aangelegde compagnon, zijn rol op uit nemende wijze vervuld. Met veel talent speelde mej. G. v. d. Berg de rol van de charmante en geraffineerde inter nationale spionne, die de reder geheel aar netten wist te vangen. Veel indruk maakte ook het resolute spel van de eerlijke kapitein van de Rani, de heer Korsten, die zich echter, door «kaïtw van de zijde van de reder, »oek K als diens lasthebber gebrui- ke* ij Ook de bijrollen waren in goede inden. SOESB 1BERG BLIJFT BIJ DE KOPGB iep. I* een jannende en door beide ploegen zeer sp rtief gespeelde wedstrijd heeft Soester; Tg verdiend gewonnen. Na 10 j in. lost de S'berg l.binnen van zeer pi e afstand een enorm hard schot, dat dt Limvio keeper totaal verrast 1-0. S'berg wordt dan meer aanvallend. Uit 'n pede voorzet raakt de r.binnen geblessi 'rd en moet S'berg met 10 «an vi -der spelen. Toch blijft S'berg aanvalt i en als dan bij een goed schot de Lin rj0 back de bal met de hand weg 'kt, schiet de S'berg back uit de toe ekende strafschop onhoudbaar ia. 2-0 Wanna de S'berg keeper bij een Limvio aanval goed en resoluut in grijpt, ordt hij boven het oog gebles seerd, odat hij het veld moet ver laten, De r.buiten gaat nu onder de lat en weet gedurende de nog reste rende 1 min. voor rust ook doelpunten te voor romen. Na rust komen beide spelers weer in het veld. 4 S'berg door flitsende uitvallen gevaarl ker wordt, heeft 20 min. voor ket eb e de centervoor succes. Hij om speelt fraaie wijze de spil en schiet onhoudiföar in. 3-0. I» de Testerende 20 min. worden er geen doelpunten meer gemaakt. Te koop POOTAARDAP- PELEN (Noordelingen) 25 ct. p. kilo. Hartw. 12. WONINGRUIL. Aange boden woning aan de Eigendomweg (6 kamers, grote tuin en garage) in ruil tegen dergelijk huis, omgeving hoofdweg. Br. onder letters F B bur. Soester Courant. Flinke WERKSTER ge vraagd voor donderdags bij Heimans, Bonifacius- straat 9, Soest-Zuid. FLINKE HULP gevraagd voor heel of halve dagen, als noodhulp voor hoog- tens 2 a 3 maanden in klein gezin. Aanmelden Van Weedestraat 35. Te koop aangeboden compleet stel BOEKEN voor school voor scheeps- werktuigk. te Utrecht. Telefoon 3898, Soest, of brieven onder nr. 930 bur. Soester Courant. Te koop klein model Locomotief DAMESRIJ WIEL, als nieuw, 125.-; Solex, in goede staat, 85.Meier, Braam- weg 43b. Gevraagd BEZORGER ochtendblad, „De Tele graaf", Oude Utrechtse- weg 2, Telefoon 3273. ONDERJURK is een eerste eis voor on berispte kleding. Wij krengt daartoe een zeer mooie kwaliteit charmeuse, BO-vrel to' ronde hals met applique garnering, als in schouderband met kant en slrMk Prima pas- O 50 tot». Alle maten TER OVERNAME da mesbureau, boekenkast, electr. kaarsenkroontje (brons), tapijt, theetafel tje, schilderij, etsen, schemerlampen, ligstoel, harmonicabed, dekens enz. Te bez. woensdag 10-12 en 2-5 uur. Men- delssohnlaan 4. Voor direct gevraagd een nette WERKSTER voor halve dagen. Zich aan te melden op het Van Arkel Instituut, Hel- lingweg 1, Soestdijk. Telefoon 2258. Te koop gevraagd TUIN BANK of tuinbankstel. Br. nr. 928 bur. S. C. Wie heeft mijn HOND gezien, een cocker spa- niel, reu, zwart-wit, luis terend naar de naam Blekkie. Tegen goede be loning terug bezorgen v. d. Lugt, Kerkstr. 18. zittende Volleybalschoenen De ideale schoen voor spo: en spel. Met verende bii n enz ooi. In de kleure blauw-wit en zwart-w maten 24—29 9. 30—SS 4.75 8042 5.2S 4»—4« 5.59

Soester Courant | 1956 | | pagina 2