CV Wegens huwelijk a.s. woens dag, 25 april, om 12 uur ge sloten. VAN DER CRAATS W. F. BÜHRMAN 25 jaar in overheidsdienst. Burgerlijke stand. W N. NIEUWENHUIS De natuur gaat zich weer met de mooiste kleuren tooien Kleurspoeling. Dameskapsalon J. KOPPEL. BRANDWEER TELEF. 3333 2 Voorjaars successen! |i||||l,,in ONTVOERD ft. VOOR CORRECTE KLEDING Modelkleermakerij SCHMIDT CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 LEVENSMIDDELENBEDRIJF VAN WEEDESTRAAT. Het personeel van gemeentewerken heeft met de directeur, wethouder Van Zadelhoff en de gemeentesecretaris, de heer J. J. J. M. Festen, de heer W. F. Bührman in besloten kring gehuldigd omdat hij 25 jaar in overheidsdienst was. Wethouder Van Zadelhoff wees erop, dat dit de derde huldiging in korte tijd was bij gemeentewerken en hij bracht de gelukwensen namens het ge meentebestuur over. Hij had de heer Bührman 10 jaar geleden leren kennen en had bewondering gekregen voor zijn energie, waaruit liefde voor het werk en voor Soest bleek. De uiterste nauw gezetheid van de heer Bührman was er mede oorzaak van, dat het kadaster van Amersfoort gaarne afging op de gegevens van Soest. De heer Van Zadel hoff dankte de heer Bührman voor de GEBOREN Jan, zoon van J. van Blan- kers, stucadoor en P. van Veen, Vaar- dehoogtweg 9. Johannes Christianus, zoon van H. C. Boin, rijksambtenaar en B. A. M. Verhagen, Vosseveldlaan 32, Anton Alphons, zoon van W. van Dorrestein, machinist en P. C. Bee- mer, Postweg 51. Bernardus Cor- nelis Jacobus, zoon van B. J. A. Al- frink, monteur en H. A. van Eijden, Rademakerstraat 13. Vera, dochter van J. W. Mierop, magazijnbediende en H. Laurens, Amersfoortsestraat 91. Margaretha Johanna, dochter van E. F. F. Boerenveen, militair en J. Lepelaar, Prof. Lorentzlaan 81. Astrid, doch ter van J. Kraaij, instrumentmaker en K M. E. Trapp, Hellingweg 10. Jansje Marijke Ada, dochter van A. Vugts, emailleur en R. van den Essen- burg, Braamweg 10. ONDERTROUWD Francesco Tuzzolino, zonder beroep, Stalinlaan 66X11, Amster dam en Helena Johanna Theodora de Bruin, zonder beroep, Lindenlaan 4B; datum huwelijk 2 mei 1956. Arien van Schalm, landbouwer, Hoevelaken- seweg 102, Barneveld en Paulina Pe- ronella Maris, analyste, Prins Bern- hardlaan 29; datum huwelijk 12 mei 1956. Arie Hendrikus van Eijkelen- burg, spoorwegambtenaar, Bisschops- weg 51, Amersfoort en Richarda Geer- truida Kaats, zonder beroep, Molen straat 131; datum huwelijk 13 juni 1956. Anton van Oostenbrugge, liftmon- teur, Groen van Prinstererstraat 3 en Helena Wilhelmina Kalse, zonder be roep, Rembrandtlaan 13; datum huwe lijk 9 mei 1956. Hendrik Vermeu len, conducteur, Remise 12, Doorn en Petronella Christiana Frederina Schwei- zer, hulp in de huishouding, Klaar- waterweg 42 datum huwelijk 3 mei 1956. Karei Peter Joseph Wiss, fabrieksar beider, Klaarwaterweg 74 en Marie Brouwer, werkster, Klaarwaterweg 74; datum huwelijk nog onbepaald. GEHUWDTheodorus Antonius Wil helmus Simons, technisch tekenaar, Dorresteinweg 5 en Berendina Maria Duwel, zonder beroep, Steenhoffstraat 58; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Gerard Hagenbeuk, los arbei der, Muur huizen 104, Amersfoort en Gerritje Maria Berkhof, mangelmeisje, Wieksloterweg O.Z. 41; adres na hu welijk Muurhuizen 104, Amersfoort. Gerardus Petrus Nieland, onderwijzer, Borneostraat 3611, Amsterdam en Mag- dalena Everarda van der Baan, zonder beroep, Kerkstraat 45; adres na hu welijk Kerkstraat 45. Gustaaf Wai- ter Debbink, bakker, Julianalaan 31 en Johanna Verburg, zonder beroep, Ju lianalaan 12; adres na huwelijk Juliana laan 31. Albertus van der Neut, administrateur, Molenstraat 129 en Wil- lempje Altena, zonder beroep, Wiek sloterweg W.Z. 37E; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Johannes Ge rardus Antonius Mooring, boekhoudeT, Croeselaan 106, Utrecht en Maria van Oosterum, zonder beroep, Veldmaar schalk Montgomeryweg 57; adres na huwelijk Alex. Numankade 47, Utrecht. OVERLEDENHelena Christina van het Hooft, 82 jaar, zonder beroep, we duwe van W. Brattinga, Burg. Grothe- straat 35. Antonius Cornelis Maria Pronk, 15 uur, Birkstraat 112. Cor- nelia Johanna de Geus, 72 jaar, Heide weg 52. Catharina Maria van Beek, 72 jaar zonder beroep, weduwe van W. Andriessen, Schoutenkampweg 36. Marius Kollenhoven, 46 jaar, hotelhou der, gehuwd met G. W. van den Bos, Van Weedestraat 32. Anna Marga retha Jacoba Westphal, 74 jaar, zonder beroep, weduwe van P. Zuidmeer, Ko- ninginnelaan 171. inlichtingen die hij als wethouder steeds van hem ontvangen had en hoopte, dat hij nog lang in Soest zou blijven. De heer Van Zadelhoff bood een enve loppe met inhoud aan. De heer Van Noesel was van mening, dat de heer Bührman de meest ge compliceerde figuur bij Gemeentewer ken was. Op 11 januari 1937 was hij aangesteld als arbeidscontractant. Het salaris van 80.per maand werd gewijzigd in 20.— per week en dat was wat vreemd, want een functie zo als de heer Bührman bekleedde kent slechts maandsalaris. Op 12 april 1937 kreeg de heer Bührman de aanzegging, dat het arbeidscontract afgelopen was, maar hij bleef rustig zitten en werd in 1943 overgeplaatst naar „Eigendom men", wat ook al vreemd was. Later volgde opnieuw plaatsing bij gemeente werken, maar dit blijkt uit geen enkel stuk, dus eigenlijk is de heer Bührman daar niet werkzaam. De jubilaris is bijzonder punktueel en het is prettig met hem samen te werken. De heer Van Noesel hoopte, dat de heer Bühr man de 40 jaar in Soest vol zou maken en bood een tuinparasol aan. De heer Bührman dankte voor de ge schenken en hij hoopte nog lang in overheidsdienst te mogen werken, al was het voor de grondeigenaren dan ook niet zo aardig als hij met z'n rood witte stokken aankwam. Het was prettig met wethouder Van Zadelhoff aan het uitbreidingsplan te werken en het trof bijzonder, dat niet alleen hemzelf maar ook de heer Van Zadelhoff de sport na aan het hart ligt, hetgeen van belang was bij de uitbreiding van de akkomodatie. De 41. Uit het verdere gesprek bleek, dat de heer Campbell op precies dezelfde dag als David schipbreuk had geleden. Hij wa« bij de heer Rankeiller geko men en had verlangd, dat hij alles wat mogelijk was zou doen voor David. Deze had nooit van het bestaan van David gehoord, maar hij had zijn vader gekend en in verband met sommige dingen, waarvan hij het nodige wist, was h^ geneigd het ergste te vrezen. HIT ADRtS WOK WASTAFELS LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 heer Bührman dankte de directeur van gemeentewerken, de gemeentesecretaris en de eerste en vijfde afdeling van de sceretarie en allen met wie hij samen gewerkt had. ONRUST IN DE SPORTFEDERATIE. De besturen van de Gymnastiekvereni gingen, De Soester Turnclub, Crescendo en Olympia verzoeken ons plaatsing van het volgende Bij de bevrijdingsmars van vorig jaar gold de bepaling, dat kinderen jonger dan 10 jaar niet mochten meelopen. Déze bepaling gaf moeilijkheden in de gymnastiekverenigingen. Kinderen doen graag mee aan een mars 'of optocht en veel jongens en meisjes beneden 10 jaar hebben toch clandestien meege lopen. Het was voor de besturen on- Ebenezer had toegegeven, dat hij Da vid had gezien. Hij verklaarde, het geen onwaarschijnlijk leek, dat hij hem grote geldbedragen had gegeven en dat David toen naar het vasteland was gegaan om zijn opleiding te voltooien. Toen hem gevraagd werd waarom Da vid dan geen enkel bericht naar de heer Campbell had gestuurd, zei Ebe- r\ezer, dat David de dringende wens te kennen had gegeven geheel met zijn doenlijk uit te maken wie ouder dan 10 jaar was en wie niet. Daar komt bij, dat je een kind, dat keurig gekleed in zijn gymnastiekpakje komt opdagen en zich verheugt op de tocht, niet zo maar kunt wegjagen. Na afloop van de mars kwamen er echter nog meer onaangenaamheden, doordat kinderen die niet hadden mee gedaan, jaloers waren op anderen, die, omdat ze iets brutaler waren, hadden meegelopen. Om in de toekomst deze moeilijkheid te omzeilen heeft de Soester Sportfe deratie in de laatste vergadering be sloten, dat alle leden van de aangeslo ten verenigingen in het vervolg mogen meelopen; de kleintjes lopen echter een deel van de route, daar deze voor hen te lang is. Dit is een goede oplossing en niemand had hier bezwaren tegen. Op eigen houtje zet het bestuur van de S.S.F. nu dit besluit opzij en ver oorzaakt weer, dezelfde moeilijkheden van vorig jaar. De besturen van de gymnastiekvere nigingen moeten nu kiezen of de kin deren (en de ouders) weer onaangenaam heden bezorgen door zich neer te leg gen bij deze onwettige maatregel van het S.S.F.-bestuur, waarbij komt, dat het S.S.F.-bestuur zelfs geen reden voor de ze houding heeft meegedeeld, of de belangen van onze verenigingen niet wagen aan een gril van buitenstaanders. Dit laatste hebben we gekozen. We kunnen dit jaar dus niet mee doen aan de bevrijdingsmars. Dat spijt ons oprecht, maar onze eer ste taak is op te komen voor de be langen van onze verenigingen, ook als het gaat om de jongste leden. Onze verenigingsbelangen laten we niet saboteren door vreemden. GEVONDEN VOORWERPEN. Oude damesfiets, blauwe kinderjopper, paar zwarte dameshandschoenen, 1 kralen armband, portemonnaie met in houd, haarstrik, kistje met gewicht, gebreid kinderwantje, ijzerzaagje, huis sleutel, kinderschoen, doublé kinderarm- baridje, etui, linker want, grijze shawl, mapje, rechter dames handschoen, rech ter heren handschoen (glacé), boodschap pentas met bloembollen, grijze want, verchroomde velg, bal. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op woensdag- en zaterdagmiddag, van 2-4 uur. RUNDVLEES WORT DUURDER. Op een .vergadering van het bestuur van het produktschap voor vee en vlees is gesproken over een te verwachten stijging van de prijs van het rundvee. Men was de mening toegedaan, dat de nederlandse consument minder rund vlees moet gaan gebruiken om te voor komen, dat de prijs van het rundvlees dezelfde hoogte gaat krijgen als b.v. in België. Als gevolg van een en ander mag ver wacht worden, dat binnenkort de prij zen van fijnere vleessoorten zullen gaan stijgen. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Zondagavond stak de wielrijder G. J. v. d. H. onverwacht de Stadhouderslaan over bij een oversteekplaats voor fiet sen. Hij kwam uit de richting Baarn en van de andere kant kwam de per sonenauto van J. A. S. uit Laren, die zo hard remde, dat de auto kantelde en schuivend de fietsende militair in een sloot reed. De bestuurder, zijn vrouw en een dochter je mankeerden niets, de fietser had een nat pak. Een Soestenaar had in Amersfoort de bloemetjes buiten gezet en stapte in vrolijke stemming de laatste bus van Tensen binnen. Onderweg werd hij hoogst vervelend; hij pakte het stuur van de bus beet en zat overal aan met z'n vingers. De chauffeur stopte en verzocht hem de bus te verlaten. Dat kwam echter helemaal niet in z'n benevelde brein op en toen de chauf feur hem eruit probeerde te werken werd hij bij z'n keel gegrepen. Dan maar verder rijden en de bus bij het politiebureau neerzetten. De man was verleden te breken. Toen hem daarop gevraagd werd waar David dan wel was, zei hij dat niet te weten, maar te vermoeden, dat de jongen in Leiden zou zijn. Kort daarop had kapitein Hosason zich bij de advocaat vervoegd en verteld van het verdrinken van David. Daar mee scheen het verhaal ten einde te zijn. en de vrouw wil niet achter blijven, maar laat heur haar in een levendige kleur brengen met een mooie Braamweg 84 Telefoon 2045 echter niet zo dronken, dat hij geen on raad rook en in de Steenhoffstraat sprong hij uit de rijdende bus. De chauffeur vertelde op het politiebureau dat ze langs de weg een dronken man konden vinden, die een lelijke smak gemaakt had. Het dronkemansgeluk had de vreemde passagier echter niet in de steek gelaten en hij was vol ledig spoorloos. W. zou op de Ossendamweg even een nieuwe motorbakfiets proberen, maar bij het oprijden van de Soester- bergsestraat nam hij de bocht te groot en reed tegen een N.B.M.-bus, die licht beschadigd werd. De motorbakfiets sloeg om, de bestuurder viel en moest met een hersenschudding en een hoofdwond naar huis gebracht worden. Tot adspirant-agent van politie is benoemd de marechaussee G. L. Koster, die thans bij dit wapen in Apeldoorn is. De bekende veertienjarige joy-rider P. V., die op een nacht in Soest op pad geweest is en vele auto's uit ga rages haalde zonder er mee weg te kunnen, heeft de auto van de heer J. v. d. B. gestolen. De wagen stond op een erf in de Birkstraat geparkeerd en is teruggevonden in Amerongen, waar het veelbelovend knaapje, dat uit het R.O.G. ontvlucht was, gearresteerd werd. De auto ging terug naar Soest, de jongen naar Amersfoort. De wielrijdster mej. F. M. reed op de Kerkstraat en ging linksaf de Birk straat in zonder richting aan té geven. Achter haar reed de auto van N. T. uit Woerden, die haar aanreed. Mej. M. werd licht gewond aan een been en de fiets werd beschadigd. WINST EN VERLIES VOOR SOESTER SPORTFEDERATIE. De Soester Sportfederatie heeft winst geboekt nu gebleken is, dat 5 bestuurs leden op de voordracht staan, die het gemeentebestuur van Soest voorgelegd zal worden wanneer er leden benoemd moeten worden in de adviescommissie voor de sport. Het zijn de heren Van Schaffelaar, Bergman, Bakker, Uiterwijk en dokter Schutte. Verlies betekende het besluit van S.T.C., Olympia en Crescendo niet deel te ne men aan de bevrijdingsmars op 5 mei nu het S.S.F.-bestuur beslist heeft, dat geen kinderen jonger dan 8 jaar mogen deelnemen aan het défilé. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 265 biggen in prijzen van ƒ42.— tot 58.—, 13 drachtige zeugen van 275.— tot 475.—, 60 stuks vee, bestaande uitVaarsen van 700.- tot 900.-, Weidevee van 700.- tot 800.en Vet vee van f 850.tot 950.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 185.000 stuks. Hoendereieren van 12-50 tot 13.25. Middenprijs 12.70. Prijs per kg. 2.26 op basis 61.8 gram. De handel op alle markten was vlot. Succes nummer één Gedistingeerde mantel in kamgaren fantasie, verkrijgbaar in de modieuze lentetinten beige, lichtgrijs, middelgrijs. Maten 40-48. uriis I 98.- Succes nummer twéé! Uiterst elegante tailleur» van prima kwaliteit kamgaren. Een „gegoten" pasvorm en geraffineerde coupe. Diverse kleuren naar Uw smaak. Maten 36 t/m 46 f 145.- KERKBRINK 15-17 - HILVERSUM in elk opzicht Birkstr. 71 - Soest - Telef. 3825 Zeer concurerende prijzen

Soester Courant | 1956 | | pagina 2