Partij v. d. Arbeid Politiek Wagenspel RALEIGH SOEST CAECILIËNCHOR UIT GUMMERSBACH KOMT NAAR SOEST. FUGERS Rijwielen IN DE HOEK. Officiële Mededelingen. BEZOEKT DE OPVOERING DINSDAG 29 MEI 1956. 34e JAARGANG nr. 40. SOEST Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart 1.95 - per post 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 I.V. PHILATELICA. Toen bestuur en leden van de afdeling Soest van de internationale vereniging van postzegelliefhebbers, de I.V. Phila- telica, op vrijdag 11 mei het besluit na men per 31 december a.s. te bedanken als lid, was slechts een kleine minder heid hiertegen. De afdeling Soest was slechts te spre ken over de wijze, waarop het hoofd bestuur opgetreden was nadat diefstal geconstateerd was bij het Soester rond- zendverkeer en er werden harde woor den gesproken over het beleid van het hoofdbestuur. Daarna namen alle aan wezige leden het besluit te bedanken als lid van de I.V. op één na en van de niet-aanwezige leden bleken er ook enige tegen bedanken te zijn. Vrijdag j.1. was er opnieuw een ver gadering en als punt vijf vah de agenda zou de ontbinding van de afdeling ter sprake komen. De voorzitter van de afdeling, de heer J. K. de Bruin, die 7 van de 9 leden van het hoofdbestuur verwelkomd had, gaf eerst het woord aan de heer W. B. Brocx, lid van de afdeling Soest, ere lid van de afdeling Soest, erelid van Phiatelica en verzamelaar van naam, die in een bewogen uiteenzetting het hoofdbestuur, het afdelingsbestuur en de leden verweet in deze zaak verkeerd gehandeld te hebben. Het hoofdbestuur had aktiever moeten zijn, het afdelingsbestuur minder ak- tief en eerst de zaak voor moeten leg gen aan de algemene vergadering, die 26 mei gehouden zou worden. De aan wezige leden hadden hun besluit beter 'moeten overwegen, voorzover ze be dankten en zij die niet bedankten had den zich feller teweer moeten stellen om deze onaangename zaak uit de we reld te helpen zonder het uittreden van vele leden. Tenslotte kregen de leden die op 11 mei niet aanwezig waren, het verwijt, dat ze geen belangstelling ge toond hadden in deze belangrijke zaak. Hoor en wederhoor had moeten plaats vinden en de heer Brocx hoopte, dat de zaak alsnog in der minne geschikt zou kunnen worden. De penningmeester van de afdeling, de heer A. G. de Rooy, sprak namens het bestuur toen hij zei, dat de afdeling genoeg gedaan had om het hoofdbe stuur wakker te schudden, zodat er geen sprake kon zijn van ondoordacht han delen. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer P. Backer, toonde zich ver ontwaardigd over de wijze waarop ge handeld was. Men had de hulp van het hoofdbestuur ingeroepen voor een ge val van diefstal bij het rondzendver- keer, maar dit gold een aangelegenheid van de afdeling zelf, daar eigen rond- zendverkeer volgens de reglementen niet toegestaan is. Mogelijk waren er fouten gemaakt, ook door het hoofd bestuur, maar er waren teveel dingen in de pers verschenen, die alleen op een vergadering thuis horen en het hoofdbestuur nam het de afdeling Soest bijzonder kwalijk, dat een minder juist beheer door dit lichaam gesuggereerd was en dat het voorgesteld was alsof de contributie van de leden, voorzover die naar het hoofdbestuur gaat, voor een groot deel opgemaakt wordt aan representatieve verrichtingen tegenover het buitenland. Met bewijzen staafde de heer Backer zijn beweringen en hier uit bleek, dat de contributies aan maandblad, jaarvergaderingen, bestuurs vergaderingen, bibliotheek, bondsverga deringen enz. besteed werden, waarvan de afd. Soest in twijfel scheen te trek ken, dat het ook voordelen voor Soest betekenden, want op de laatste ver gadering had men gedaan alsof er in het geheel geen voordelen aan het lidmaat schap van de I.V. verbonden waren. Alsof er nooit lezingen gehouden wer den, tentoonstellingsmateriaal beschik baar gesteld, nieuwtjesdienst verzorgd, falsifikaties bestreden enz. enz. Uit de uitvoerige correspondentie, voor gelezen door de secretaris, de heer H. L. Stoffels, bleek, dat het hoofdbestuur zich wel degelijk bekommerd had om de afdeling Soest, maar in zijn antwoord aan de voorzitter en de secretaris van het hoofdbestuur bleef de heer De Bruin van mening, dat er iets aan haperde en dat vooral bij de tentoonstelling die het vorig jaar gehouden was, het bestuur van Soest en de tentoonstellings commissie meermalen met de handen in het haar gezeten hadden. Voor het rondzendverkeer, dat niet reglementair zou zijn, had het hoofdbestuur mon deling toestemmming gegeven en als er sprake was geweest van het ont breken van voordelen, dan golden dit de direkte voordelen voor de afdeling, terwijl tenslotte alle voordelen voort kwamen uit de afdelingen zelf. Er werd veel te lang gesproken. De heren Kool en Kooy namen het op voor het afdelingsbestuur en meenden, dat het hoofdbestuur aktiever had moe ten zijn en op de vergadering van 11 mei aanwezig hadden moeten zijn. Toen de heer Backer verklaarde, dat uit de convocaties niet te lezen was, dat het hier om zo'n belangrijke zaak ging en ontbinding van de afdeling niet mo gelijk zou zijn zonder dat het hoofd bestuur terdege ingelicht was, schrapte het bestuur van de afdeling Soest dit punt van de agenda. De heer Taris betreurde het, dat de zaak onaangenaam dreigde te worden door publikaties in de pers, maar uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat de verslaggevers niet speciaal voor de ze gelegenheid uitgenodigd waren, maar altijd een convocatie krijgen. Voor het geen er over een vergadering geschre ven werd in de bladen achtte het be stuur zich echter niet verantwoordelijk. Dokter Donker en de heer Brocx tracht ten alsnog een bemiddelende rol te spe len, maar het hoofdbestuur laat de uitspraak aan de algemene vergadering over. Het was trouwens 12 uur ge weest, dus de vergadering moest ge sloten worden. GEEN SPREEKUUR. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de Burgemeester verhinderd is morgen (woensdag) zijn wekelijks spreekuur te houden. SPEELTUIN WEST HEROPEND. De speeltuinvereniging ,,'t Hart" heeft zaterdagmiddag de jeugd van de speel tuinvereniging „West" in het St. Jozef gebouw films laten zien en er waren ook ballons en lekkernijen voor de kinderen, die in optocht, met P.V.O. voorop, naar de Klaarwaterweg trokken. Jan van As liep trots met de nieuwe clubvlag en alles ging goed tot de kin deren in de buurt van de wielrenners kwamen, die om het provinciaal kam pioenschap streden. De tocht zou na melijk over de Smitsweg gaan maar dat kon niet. Tegen 5 uur waren in de speeltuin wethouder K. de Haan, de voorzitter van het Soester speeltuinverbond, de heer G. C. Goudriaan, en het bestuurs lid van dit verbond, de heer H. v. d. Pol, De secretaris van West, de heer B. Kremer, verwelkomde de aanwezi gen en in het bijzonder de wethouder, die voor het openen van de tuin erop wees, dat het werken voor de instand houding van een speeltuin het dienen van een sociaal belang is. Als Soest straks nog meer volgebouwd wordt dan zullen de speeltuinen onmisbaar zijn. Dan zullen particulieren en gemeente bestuur het ruimtegebrek moeten be strijden ten behoeve van de speel tuinen. De heer Kremer hoopte, dat er steeds veel medewerking van de ouders zou zijn. Hieraan had wel iets ontbroken bij het in orde maken van de tuin, zodat slechts weinigen heel hard had den moeten werken. Aan de firma Rut- tenberg werd dank gebracht voor het zand dat gegeven werd, mode-atelier Soestdijk en de firma Rademaker voor de vlag, P.V.O. voor de muzikale me dewerking en de politie voor het mo gelijk maken van de feestelijke tocht naar de speeltuin. De heer W. C. Priem, voorzitter van de Federatie van Buurtverenigingen, bracht dank aan de heren Kremer, Bast Enkele weken geleden maakte de Soes ter Koorvereniging „Semper Avanti" een zeer geslaagde concertreis naar Gummerbach in Duitsland. Voor een volle zaal werd een prachtig concert gegeven, waarmede het koor veel succes oogstte. Op uitnodiging van „Semper Avanti" komt nu het grote „Caeciliënchor met knapenkoor uit üummerbach naar Soest en wel op zaterdag 2 juni, om op maan dag weer de terugreis te aanvaarden. Op de dag van aankomst zal het koor, gezamenlijk met „Semper Avanti", con certeren in de Julianakerk aan de Ju- lianalaan. Het genre muziek, dat door beide ko ren wordt gebracht, heeft veel met el kaar gemeen, want beide koren ver tolken werken van beroemde oud-klas sieke meesters, zoals Pallestrina, Scar- latti enz., dus prachtige muziek. Daar de belangstelling voor dit con cert groot zal zijn, heeft „Semper Avan ti" naar een grote concertruimte moe ten uitzien, waarom de keus viel op de Julianakerk, die, om haar goede acous- tiek, voor een dergelijk concert zeer goed is. Een mooi modern kerkgebouw, waarin het te zingen programma zeer tot haar recht zal komen. Nu men in de gelegenheid is eens een goed koor uit Duitsland, het land der goede zangkoren, te horen, zal menig Soestenaar dit concert willen bijwonen. Op zondag zal het „Caeciliënchor" een tocht maken naar Amsterdam, waar een rondvaart dcor de havens en stads grachten zal werden gemaakt, terwijl daarna een bezoek zal worden gebracht aan Zandvoort .net zijn zee en duin- strand. Des avonds is nèi koor te gast op een gezellige avond, aangeboden door „Sem per Avanti", waarna de gasten maan dagmorgen weer naar Duitsland ver trekken. 's wereldsbeste rijwiel KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Reeds vanaf 179. en Venema, die de tuin verbeterd en geheel opgeknapt hadden. Hierna werd de vlag gehesen en opende wethouder De Haan de tuin, daarbij de wens uit sprekend, dat het bestuur zou blijven doorwerken zoals tot heden en met hetzelfde succes. GESLAAGD. De heer J. Bogerd alhier slaagde bij het eerste examen voor rijbewijs B E. De heer Bogerd werd opgeleid door de heer K. Kuiper te Amersfoort. NUTSEXCURSIE NAAR ANTWERPEN. Zondag had de jaarlijkse Nutsexcursie plaats. Ditmaal was Antwerpen het doel van de reis, welke stad, via een mooie rit Den Bosch, Tilburg en Breda, werd bereikt. Onder leiding van een bekwame gids werd de stad bezichtigd, een klein stuk te voet, terwijl een lange rondrit volgde. Een deel van het gezelschap genoot daarna van een tocht op de Schelde, terwijl de overigen een bezoek brach ten aan het Rubenshuis, de paleisach tige woning in Italiaanse trant, welke de grote Vlaamse meester tot huisves ting diende. Allen kwamen onder de indruk van deze woning van vorstelijke allure, geheel ingericht met meubels uit de tijd van Rubens, met de prachtige binnenhof, het rijke beeldhouwwerk, o.a. aan de trappen, de royale vertrekken en de vele meesterwerken, die er te zien waren. Van Antwerpen werd de terugrit ge maakt via Bergen op Zoom, Roosendaal, de Moerdijkbrug en Gorichem, waarna men voldaan te Soest arriveerde, te meer, daar de tocht door zeer fraai weer werd begunstigd. GESLAAGD. De heer L. W. Put slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het Candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde. TEMPO ORGANISEERDE PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdagmiddag hebben amateurs 176 km. gereden om het kampioenschap van de provincie Utrecht en de nieuwelin gen 80 km. De wedstrijden werden ge organiseerd door de Ren- en Touristen- vereniging Tempo. De roete van de 22 ronden voor ama teurs en de 10 ronden voor nieuwelin gen wasj Bosstraat, Nieuweweg, Beu kenlaan, Laanstraat, Dorresteinweg, Wieksloot, Schoolstraat, Den Blieklaan en Bosstraat. De wedstrijden werden geopend door de heer H. v. d. Kamp, die een minuut stilte verzocht voor het overleden lid, de heer J. van Hasselaar, die mede oprichter van „Tempo" was en orga nisator van vele tochten. Voor A. Drost van „Tempo" was het geen succesvolle rit, want in de eerste ronde moest hij al door een lekke band uitvallen. L. de Regt, G. Ruttenberg, O. de Weerd en W. van Barneveld deden het beter, maar slechts Rutten berg werd geklasseerd onder de aan komende renners en kwam op de ne gende plaats, waarmee hij vijfde van de provincie Utrecht werd. In de eerste vijf ronden zat Rutten berg aan de kop, waarna hij wat af zakte. B. van Gerwen uit Hedel nam de leiding met J. Verwey uit Utrecht en J. Woud uit Utrecht. Dit bleef zo tot de zestiende ronde, waarna Verweij uit Utrecht, B. Teunissen uit Utrecht en E. Kloosterziel uit Wezep om de eer streden. Op 400 meter volgden J. van Haren uit Nijmegen, G. Pos uit Vreeland, H. Klein uit Utrecht en T. Korver uit Oosterbeek. Ruttenberg zat toen bij het grote peleton, dat 300 meter achter de tweede groep kwam. Later raakte Ruttenberg uit het pele ton, reed lang alleen en voegde zich toen bij een andere groep. De drie kopmannen bleven hun voor sprong behouden en E. Kloosterziel uit Wezep won de sprint. Tweede werd J. Verwey en derde B. Teunissen. Vierde werd G. Pos uit Vreeland. Bij de nieuwelingen reden de Soes ter renners K. van 't Klooster, B. Kriek en G. van Wijk mee. Alle renners bleven bij elkaar en in de sprint won G. Vermeer uit Utrecht. Tweede werd J. v. d. Voorn uit Utrecht. Derde M. Kersten uit Groesbeek. De Soester renners vielen uit. Tijdens de ritten kwamen enkele val partijen voor. Op de Laanstraat vielen acht renners van de nieuwelingen over elkaar. A. Voorthuizen uit Lunteren brak een sleutelbeen en kreeg schaaf wonden. Mevr. Schutte-Beek verleende de eerste hulp. Per auto is hij naar Lunteren gebracht. De breuk bleek heel licht te zijn. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van „Tempo", de heer J. v. d. Broek. De heer H. v. d. Kamp dankte politie en E.H.B.O. TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Zes juni gaan 276 ingezetenen van Soest, die 70 jaar en ouder zijn, per auto uit. Het zijn er 50 meer dan het vorig jaar. De aanmelding voor deze bejaardentocht is thans gesloten. A. TA VENIER TER AARDE BESTELD. Wijlen de heer A. Tavenier, in leven inspekteur van de Soester Dierenbe scherming, is zaterdagmiddag op de be graafplaats aan de Veldweg ter aarde besteld. Er werd gesproken door ds Ambrosius, de voorzitter van de dieren bescherming, de heer P. Wijsmuller en de heer J. Kooy, dierenarts te Baarn. Er was veel belangstelling. Het lijkt een beetje dwaas zoiets neer te schrijven of zelfs maar te denken, maar het heeft er veel van, dat onze regering zuinig is op de woningnood en moeite doet die zo lang mogelijk te rekken. Dat klinkt gek, geef ik toe, maar toch is het niet zo vreemd, dat er mensen zijn, die tot deze conclusie komen. Wellicht hangt hiermee samen, dat de grote politieke partijen in een onder onsje hebben besloten, ook al gaat daar feitelijk de grootste interesse van het stemvee naar uit. Misschien is dit ook wel goed gezien, want in kale beloften trapt zo zoetjes aan de grootste suffert niet meer en een niet nagekomen belofte pleegt in de politiek als een boemerang te werken. Niet dat dit laatste nu zo vre selijk is, want als de heren eenmaal zitten, dan zitten ze en geen bulldozer krijgt ze meer van hun plaats. Bij de vele goede ideeën van vooraan staande mensen in de bouwwereld om tot een snelle oplossing van het nij pende vraagstuk te komen (waarover we dan prompt niets meer horen), komt nu een Haagse importfirma met haar verhaal. Deze mensen dachten de handel van hun leven te hebben gekregen door de mogelijkheid Canadese houten dub belwandige huizen aan woningzoekende Nederlanders aan te bieden voor de somma van 6.000. Het zijn behoorlijk ruime van moderne gemakken voorziene woningen en, af gemeten aan de huidige geldende hui zenprijzen, een koopje van belang, zo iets als een gouden tientje voor 3.-. Maar ondanks het feit, dat deze wo ningen alles bevatten waarnaar een modern ingestelde woningzoekende haakt en alleen in fituliteiten afwijkt van hier en daar in het land geldende gemeentelijke voorschriften en om dat het hout is, krijgt die firma geen voet aan de grond. Zij raakte tot nu toe niet één huis kwijt en kwamen niet verder dan vruchteloze besprekingen met enige gemeentebesturen. Wanneer we het nu eens zó deden alle gemeentebesturen in ons land en ieder een die op woningbouwgebied iets in de melk te brokkelen heeft moet ge durende enige jaren, compleet met vrouw en kinderen, niet te ruim gaan inwonen bij wildvreemden Wedden dat er dan wat goeds uit de (ideeën)bus zou komen H. OEKMAN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van H. van den Bos, Luitenant-Kolonel, wnd. Eerstaanwezend Ingenieur der Genie, Bilderdijklaan 1, Amersfoort, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking houden van een elektromotor met een vermo gen van 3 p.k. ten behoeve van een hefbrug in de onderhoudswerkplaats in het voertuigenpark te Soesterberg, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nr. 2411. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 19 juni a.s., des voormiddags 11 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 2 juni 1956. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan J. C. Brouwer, Steenhoffstraat 64 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te ver lenen voor het bouwen van een wo ning op het perceel, gelegen aan de Beukenlaan, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie H, nr. 6738, zulks in afwijking van het goedgekeurde uit breidingsplan in hoofdzaak voor het gedeelte der gemeente gelegen ten noor den van de spoorlijn Utrecht-Amers foort. De eigenaren van de aangrenzende per celen en andere belanghebbenden kun nen hun eventuele bezwaren tegen dit voornemen schriftelijk bij ons college indienen binnen één week na de dag tekening dezes. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 28 mei 1956. KANTOOR GEMEENTEONTVANGER GESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de gemeente-ontvanger op woensdag 30 mei a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zal zijn. van een op WOENSDAGAVOND 30 MEI 1956, om 7 uur, nabij het Autobus station Soest-Zuid, door een cabaretgezelschap van de

Soester Courant | 1956 | | pagina 1