TUlilMEUBELEII m CENTRAAL INKOOP BEDRIJF SOEST Burgerlijke stand. TON BEUKEN Gezond haar is mooi haar. Dameskapsalon J. KOPPEL. ZIE Dr. Drees Het toneelstuk „De Wijze Kater" Venster rubriek voor kunst en kuituur Jongeren en Politiek „KWAK" W N. NIEUWENHUIS WALDEK EN WULCO van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 VIJFTIG JAAR GETROUWD. Velen hebben zaterdagmiddag gebruik gemaakt van de mogelijkheid het gou den echtpaar, de heer A. Quik en Mevr. A. Quik-Dijkstra, geluk te wensen met het herdenken van de dag, waarop ze in het huwelijk traden. Dat was op 26 mei 1906 in Friesland, waar de heer Dijkstra bij de spoorwegen was. Het was niet de eerste plaats waar de heer Quik zijn werk verrichtte en het zou ook niet de laatste zijn. Het begon in 1898 als jongeman in Rotterdam- Feyenoord, waarna het via Zevenbergen, Kaatsheuvel, Reuver, Drunen, Nijme gen naar Leeuwarden ging en niet ver van Leeuwarden vond de dertigjarige zijn 26-jarige bruid, die in Giekerk woonde. Met de standplaats Leeuwar den was de rust in de spoorwegloop baan van de heer Quik echter nog met gekomen en na een verblijf m Grijps- kerk en Zevenhuizen werd de jongge huwde chef in Herkenbosch. Er was nog geen sprake van de Kerkstraat in Soest, want eerst moesten nog Heino, Waardenburg en Houten aangedaan wor den voor de heer Quik chef in Soest- duinen werd, waar hij in 1931 het be kende spiegelei overgaf aan zijn op volger, daar hij met pension ging. De heer Quik heeft deze jaren van rust niet onbenut gelaten, maar ver diensten verworven als kerkvoogd later als president-kerkvoogd. Van ker kelijke zijde ontbrak het dan ook met aan belangstelling op deze re<;eP^' waar het gouden bruidspaar, drie kin deren en veertien kleinkinderen aanwe zig waren. Twee kleinkinderen waren afwezig, maar die konden ook beter in de wieg blijven. De vreugde en de dankbaarheid om dit gouden jubileum was er niet minder door. GEBOREN Judy Ilonka, dochter van J. W. Sommer, magazijnbediende en i- G 1 Schardijn, Pr. Carolinalaan Baara Mariska Desiree Augusta, dochter van W. Breevaart mjair ai M L A. van Oostrom Soede, VerLTal- maaan 13a. - Elbert, zoon van N. H. Limper, aannemer en J. v. d. Hoet, Marisstraat 1, Baarn. Ale*da ne, dochter van R. van der Hijde, bank werker en B. Bachtar, Birkstraat 138. Roeland Boudewijn Maria, zoon van G H Heijmerink, houtimporteur en C C van Woensel, Stadhouderslaan 96. Jan Pieter Willem, zoon van J. W. van Asch, fabrieksarbeider en P. A- M. de Goede, Vinkenweg 6. Jacoba Alice, dochter van J. H. Drost, assis tent accountant en E. van Gmkel, W. Pvrmontlaan 17. - Johannes Marcus Jozef, zoon van M. P. van der K°° ter, chauffeur en C. R. M. Flapper, Nieuwerhoekplein 8. ONDERTROUWD Jan Verzaal, mili tair, Amersfoortsestraat 41c, Zeist en Gerda Jacoba Huisman, zonder beroep, Vinkenweg 25; datum huwelijk 20 juni 1956. Anne Holtrop, vertegenwoor diger, Nassaulaan 6 en Jacoba Levina Verhoeff, zonder beroep, Stadhouders laan 25a; datum huwelijk 7 juni T956. Aiitoon Vos, grondwerker, Juliana- laan 92 en Adriana Anna de Bakker, verpleeghulp, Koninginnelaan 171; da tum huwelijk 7 juni 1956. Carel van de Munt, chauffeur, Nieuwe weg 49 en Jantje Femmigje van der Zee, zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 9; datum huwe lijk 6 juni 1956. Wilhelmus Johannes Hoopman, kantoorbediende, Orteliusstr. 163bis, Amsterdam en Catharina Yvon- ne Leijssen, kantoorbediende, Birkstraat 128; datum huwelijk 22 juni 1956. Willem Versteeg, metaaldraaier, Birk straat 122 en Frieda Stern, zonder be roep, Birkstraat 122; datum huwelijk 14 juni 1956. GEHUWD Jan Machiel Coorens, tim merman, Padangstraat 4, Baarn en Jo- hanna de Bruin, werkster, Akkerweg 10; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Bartholomeus Bernardus Krij- nen, assistent accountant, Nieuwstraat 21, Baarn en Johanna Maria Versteijne, kantoorbediende! Schrikslaan 27; adres na huwelijk Schrikslaan 27. Dirk van den Hoek, militair, Zwilbroekseweg B 108A, Eibergen en Annie Klasina Pau- lina Aartje Meijer, rijksambtenaar, Ge neraal Winkelmanstraat 12; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Piet Henrie Schnitzler, scheepswerktuigkun- dige, Duinweg 27 en Gardina Hendrika van Dongeren, boekhoudster, Duinw. 27; adres na huwelijk Duinweg 27. Ge- rardus Cornelis van den Berg, kantoor bediende, Staringlaan 14 en Petronella Elisabeth Kaats, Heuvel weg 29; adres na huwelijk Staringlaan 4. OVERLEDEN Paulina Maria Martha van Pelt, 70 jaar, zonder beroep, ge huwd met B. J. J. Huijbers, Da Cos- talaan 8B. Wilhelmina Klein, 81 jr., zonder beroep, weduwe van H. van Drie, Krommeweg 10. Betje Bakkers, 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met C. den Boer, Heideweg 52. Adriaan Tavenier, 66 jaar, zonder beroep, ge huwd met E. J. Ruissen, Dorrestein- weg 33. SERVICE SOESTER POLITIE. Er fietsten drie engelse verpleegsters in Amsterdam, die hun vakantie in ons land doorbrengen en in jeugdherbergen overnachten. Ze waren nog maar pas in ons land, dus het was heel begrijpe lijk, dat ze argloos door een rood stop licht reden. Twee meisjes fietsten ge woon door, maar de derde werd aan gehouden door een agent, die haar op haar fout wees. Toen het meisje verder mocht gaan waren de vriendinnen in geen velden of wegen meer te zien en dat gaf zorgen. Ze wist wel, dat ze in de richting Arnhem moest, reed de hoofdweg en kwam tenslotte moedeloos op het politiebureau in onze gemeente aan. Daar werd links en rechts gebeld en ook naar jeugdherbergen, en ten slotte werden de twee vriendinnen van het meisje in de jeugdherberg in Arn hem gevonden. De verpleegster werd per auto met haar fiets naar Arnhem gebracht en ze zei, dat de Londense agenten als aardig bekend staan en dat inderdaad ook zijn, maar de prettigste agenten ter wereld zijn toch in Soest te vinden. DE DUIVEN VLOGEN. ,,De Zwaluw" nam deel aan een wed vlucht vanaf Chimay (246 k.m.). In concours waren 258 duiven. Uitslag H. Gorissen 1 3 4 8 18 24 32 40 56. A. van Dorrestein 2 17 31 39 45 46 49. J. Rauch 5 14 29 44. W. Krijt 6 15 25 59. A. Rijksen 7 34 37 51. P. de Bes 9 13 23 28 35 41. C. van Soest 10 19 27 36 47 53. L. van Klooster 11. H. Smit 12 22 58. B. Roest 16 52 64. G. Haks 20. R. Schiffart 21 53. J. van Breukelen 26 57. H. Onwezen 30. P. Grift 33. Mevr. G. Brink-Zimmer- mann 38. E. de Goede 42 48 55. H. Kriek 43 63. C. Coerman 50 65. P. Duyst 60. C. v. d. Veen 61. W. Grift 62. „De Vriendschap" nam ook aan deze wedvlucht deel. In concours waren 243 duiven. Uitslag J. Hodde 1. Z.K.H. Prins Bern- hard 2 6 14 23 25 28 35 36 41 49 52. Koster-Altenaar 3 26 27 30 34 37 56 59. W. Nieuwenhuis 4 16 18 39 44. C. Dijk man 5 50 51. K. Kaats 7 19. E. C. van Daatselaar 8 38. G. Rijksen 9 31 32. G. Sikkelbein 10 40. D. J. Bos 11. A. Waayenberg 12 43 54. Jac. Stalenhoef 13 57. A. van Zoeren 15. P. Wagner 17. G. H. v. d. Broek 20 24 58. J. Rijn- ders jr. 21. H. Verkerk 22 61. E. Veer man 29 55. G. Sukel 33 53. G. Hooyer 42. F. Groenestein 45 60. A. de Heus 46. W. Roest 47. J. Duiser 48. WONINGINRICHTING Soesterbergsestraat 1 - Tel. 2180 A.R.-JONGEREN. De Anti-Revolutionaire Jongeren Orga nisatie A.R.J.O.S. en de Anti-Revolu tionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje", afdeling Soestdijk, organiseren vrijdag a.s. in gebouw „Credo" een politieke jeugdavond, waaraan dr A. Veerman en mr. dr. E. P. Verkerk als sprekers medewerking verlenen. De bekende voordrachtkunstenaar An ne Holtrop zal declameren en Jan Wil lem ter Broeke voor pianomuziek zor gen. Na de pauze zal een forum van 9 personen vragen op politiek gebied beantwoorden. Het forum bestaat uit mej. E. G. van Nierop, secretaresse van het provinciaal Arjos-verband, Utrecht, en de heren dr. A. Veerman, landelijk voorzitter van de Arjos en candidaat Houdt Uw haar gezond door het regelmatig en goed te laten ver zorgen. Wij kunnen U daarbij helpen doordat wij, naast een rijke er varing, de beschikking hebben over de beste middelen en ap paraten. Braamweg 84 Telefoon 2045 voor de kamerverkiezingen, mr. dr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop en candidaat voor de tweede kamer, drs L. J. Dijkstra, secretaris van de A.R. kiesvereniging Nederland en Oran je, J. W. Ooms, letterkundige, H. Over- eem, gemeenteraadslid van Baarn, G. J. H. Griffioen, voorzitter van het pro vinciaal Arjos verband Utrecht, J. Ploeg jr., bestuurslid van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. H. Beishuizen leidt de avond. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 431 biggen in prijzen van 45.tot 65.en 17 drachtige zeugen van 275.tot 375.(jonge) en 375.— tot ƒ450.(oude). Op de eiermarkt werden aangevoerd 170.000 stuks. Hoendereieren van 12.75 tot 13.50. Middenprijs 13.10. Prijs per kg. 2.12 op basis 61,8. De handel op beide markten was goed. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië m.s. Argentina Star, 29 mei. Australië s.s. Bendigo, 29 mei. Brazilië m.s. Argentiqia Star, 29 mei. Canada s.s. Rijndam,30 mei. Chilivia New York, 30 mei. Ned. Antillens.s. Bennekom, 29 mei. Nieuw Zeeland via Engeland, 2 juni. Suriname m.s. Bonaire, 2 juni. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. Oranjefontein, 29 mei en m.s. Car- narvon Castle, 2 juni. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. NED. VROUWEN ELÈCTR. VER. Met stralend weer vertrokken volle au tobussen met leden der vereniging naar de Philipsfabrieken te Eindhoven en te half elf werd het gezelschap verwel komd door de heer Hietbrink. Na aanbieding van een heerlijk kopje koffie begon de heer Hietbrink een lezing met een leerzame uitleg over het nuttig gebruik van licht. Dat men door te weinig licht zijn ogen bederft is niet juist. Sinds kort heeft dr F. aangetoond, dat de hersenen door slecht licht oververmoeid raken. Ge volg hiervan is hoofdpijn of lusteloos heid. Dit kan men voorkomen door goed licht, d.w.z. lichtspreiding. Lichtsprei- ding is die verlichtingsmethode, waarbij door vele, goed afgeschermde en ver spreide lichtbronnen, elke plaats waar gelezen en gewerkt wordt, het juiste aantal lux krijgt, terwijl de intieme sfeer behouden blijft, omdat de alge mene helderheid laag gehouden wordt. Sterker nog, de afwisseling van zeer heldere partijen, met belangrijk minder heldere gedeelten in de kamer geeft een sfeer, die de gezelligheid verhoogt. Als men denkt, dat dit meerdere ver bruik van licht een verhoging van het huishoudbudget geeft, vergist men zcih, want licht is goedkoop. Een lamp van 25 watt, waarbij een kind, heel goel kan lezen, zal voor een persoon van 40 jaar 100 watt moeten zijn, om hetzelfde resultaat te bereiken. Na nog enige moderne verwarmings lampen en andere moderne apparatu- ren bezichtigd te hebben, werd door middel van lichtbeelden getoond, dat het lichtpunt in het midden der kamer nog van onze voorouders afstamt. Wij kre gen een kamer te zien welke alleen een lamp had in het midden. Daarna dezelfde kamer met de z.g. lichtsprei ding, welke de gehele kamer verlicht. Het resultaat was in het laatste geval verrassend. Daar het intussen twaalf uur was ge worden werd door de directie een war me lunch aangeboden, waarna de heer Hietbrink de dames weer verzamelde voor een toch door Philipsstad. Te twee uur gaf de heer Vogel in een andere zaal een lezing. Deze zaal heeft een historische betekenis. Hier toch werden in 1891 de eerste gloeilampen vervaardigd en nu, zestig jaar later, staat op dezelfde plaats een modern demonstratie-laboratorium. De heer Vogel wees er op, welke in vloed kleuren hebben op onze ogen, waarna enige filmpjes werden vertoond over slechte en goede verlichting, o.a. de bekroonde tekenfilm van Joop Gee- sink. Ook de fabrikatie van lampen werden getoond. Aangeraden werd te zorgen voor 5 uur Philipsstad te hebben verlaten, aange zien dan de „hel" losbrak, waarmede bedoeld werd, dat dan 32000 werkne mers van Philips huiswaarts keren. De voorzitster, mevr. van Veeren, sprak een hartelijk dankwoord namens alle dames. ERNSTIGE AANRIJDING. Op de Lange Brinkweg kwam de auto van H. v. R. de inrit van het slachthuis uit en wilde rechts afslaan, maar dat kwam slecht uit, want juist kwam de auto van C. v. d. P. uit Baarn die tegen de auto van Van R. opbotste. Deze wagen draaide een keer rond en kwam tegen een boom terecht. De auto van v. d. P. kwam in de sloot. Beide wagens werden ernstig beschadigd en Van R. kréég een hoofdwond die door mevr. dokter Schutte verbonden werd. De wagen van R. moest worden weg gesleept. deze week weer een interessant televisie-programma o.a. van Herman Heijermans met televisie van Soesterbergsestraat 20a - Tel. 2379 LOODGIETER ELECTRICIÊN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 Ba 4. Terwijl beneden in de ridderzaal volop feest werd gevierd, de edelen zich te goed deden aan reebout en de bokalen werden geheven, sliepen Wal der en Wulco in één van de grote zalen boven in de burcht. Niemand bemerkte de sluipende gedaante, gehuld in een zwarte mantel, die zachtjes op zijn tenen de trappen van het kasteel be steeg. Onder aan de trap kijkend had hij precies gezien welke kamer Lugi met de kleine prins was binnen gegaan. Een vergissing was dus uitgesloten en hij wist precies wat hem te doen stond. Boven aan de trap gekomen keek hij om zich heen en stapte op de kamer toe. Zachtjes schoof hij het gordijn op zij en bij het licht van een brandende kaars zag hij het prinsje slapend in zijn bedje liggen. Maar wat was dat Er stond nog een bedje. Wie lag daar in Voorzichtig boog hij zich er over heen en zag een klein donker jongetje liggen. Het leek wel of het ventje iets merkte, want met een diepe zucht keer de het kind zich om en opende de ogen. Snel trok de man zich terug. Als het kind nu maar niets gemerkt had en stil bleef. Vlug stapte hij op het bedje van de kleine prins toe, greep het jongetje, wikkelde het in zijn man tel en met een paar grote stappen was hij weer bij het gordijn. Maar Wulco, die wakker was geworden door iets, waarvoor hij onbewust bang was, zag een grote schaduw op de muur en hoor de het kraken van een plank in de vloer. Het kind, bang geworden, zette een luid gehuil in. De vreemdeling stond dadelijk op de gang en rende de trap af. Walder spar telde verschrikkelijk in zijn man te', maar de man hield hem stevig vast. Daar was hij in de gang, die naar de uitgang voerde. Hij hijgde van inspan ning en spoedde zich voort door de gang, die spookachtig werd verlicht door een fakkel aan de muur, Egbert, die nog even naar de stal was geweest, om te zien of de paarden goed verzorgd waren, kwam juist terug toen hij zag hoe een donkere figuur snel in een nis wegdook. De bediende stond stil. Wie was die onbekende Hij meende iets gezien te hebben, dat hij meer gezien had. Dadelijk schoot het hem te binnen. De zwarte ruiters Maar hoe kwamen die hier Hij bedacht zich geen ogenblik en stapte de gang in, de hand aan het gevest van zijn zwaard. Zachtjes hoorde hij boven een kind huilen. Er was iets niet in orde, dat begreep de trouwe knecht dadelijk en hij zou onmiddellijk een onderzoek instellen. Scherp hield hij de nis in het oog, waarin hij zo juist de duistere figuur had zien verdwijnen. S.P.S.V.-V OLLEYB ALTOERN OOI. Op dinsdag 12 juni a.s. organiseert S.P.S.V. opnieuw een volleybaltoernooi, dat de gehele dag in beslag zal nemen. Er wordt gespeeld op het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat en na het verspelen van 66 wedsrijden zal de burgemeester de prijzen uitreiken. Teams uit Nijmegen, De Bilt, Baarn, Kampen, Alphen aan de Rijn, Soest, Zeist, Amersfoort, Hilversum en Bus- sum nemen deel, terwijl tevens de ploe gen van S.V.D.U. en S.V.K.M.A. om de prijzen zullen strijden. SCOOTER TEGEN AUTO. A. J. H. S. uit Soest zou met zijn auto van de Van Beuningenlaan de Soesterbergsestraatweg oprijden en hij gaf hierbij geen voorrang aan de scoo ter van J. B. uit Amersfoort. De scoo ter vloog tegen de auto op en B. kwam op straat terecht. De scooter werd to taal vernield, de berijder kreeg een hoofdwond, die door dokter Stroband behandeld werd, waarna het slachtof fer naar huis gebracht is. DE BUSJES TERUG. Er bestond een stichting „Blinden- geleidehondenschool voor wolfshonden", die gevestigd was in Dordrecht en fail- leit ging. Ook in Soest kunnen collecte busjes van deze stichting staan, die men op het politiebureau moet inleveren. Het is mogelijk, dat de busjes beplakt zijn met de naam die de failliete stich ting aannam om opnieuw te beginnen, maar ook als het busjes zijn van „Blin- dengeleideschool voor wolfshonden van de Nederlandse vereniging van wolfs- hondenbezitters" moeten ze ingeleverd worden. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. E. B. W. uit Amstelveen had zo'n beste zonnebril op, dat hij het knip perlicht bij de spoorwegovergang Van Weedestraat niet zag en ook geen erg in de dalende spoorbomen had. Hij reed er tegen aan met zijn auto. De voorruit was kapot en de boom verbogen. Op de Nieuweweg hoek Eigend.om- weg stond een automobilist te wachten op het verkeer van de Nieuweweg. B. kwam met zijn bromfiets uit Soest en v. d. B. met eenzelfde vervoermiddel van Soestdijk. Samen waren ze van plan de Eigendomweg in te rijden, maar ze botsten en vielen tegen de auto. Alles licht beschadigd. In de Nieuwstraat was een huis waar men het koud vond en zo hard stookte, dat kachel en pijp gloeiend werden. De brandweer werd gealar meerd, maar hoefde niets te doen. De bewoners hadden een dot petroleum in de kachel gestopt omdat hij niet trek ken wilde en toen trok hij te goed. ORGELCONCERT PIET VAN EGMOND. Op donderdag, 31 mei a.s., hoopt Piet van Egmond een orgelconcert te ge ven op het kerkorgel van de Gerefor meerde Kerk, Julianalaan te Soestdijk. Aan deze avond werken verder nog mee Alida Leinweber, als sopraan en Mevr. M. Maatman, voor declamatie. Men zie de advertentie in dit num mer. DRONKEN KLANTEN. De Soestenaar Van S. had menig borreltje op en dat maakte hem hu meurig, vooral toen geen enkele café houder hem meer tappen wou. Hij sloeg ruiten kapot en keilde bierglazen te gen de grond, daarbij geholpen door K., die ook niet bepaald nuchter was en zo energiek te werk ging, dat hij door een ruit schoot. Beide druktema kers werden meegenomen naar het bu reau en K. werd vastgehouden. TWEEDE PRIJS VOOR S.E.C.-JEUGD. De S.E.C.-juniores hebben in Hilver sum bij het toernooi van E.M.M., na het spelen van 4 wedstrijden, de tweede prijs behaald. Van Ede werd met 20 gewonnen, tegen de juniores van E.M.M. werd gelijk gespeeld, van Blauw-wit uit Nijmegen met 1—0 ge wonnen en in de finale werd tegen Velox de tweede prijs in de wacht gesleept. S.E.C. verloor met 02 tegen de winnaar. Zaterdag speelden de S.E.C.-welpen te gen de E.M.M.-welpen en zij verloren met 10. D.O.S.C.-TOERNOOL B.D.C. heeft in het toernooi van D.O. S.C. gelijk gespeeld tegen D.O.V. (0-0) en daarna met het nemen van straf schoppen gewonnen. B.D.C. 2 won van Gooi 6 met 32.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2