Gz ti in Fa. Van de Wijngaart Van week tot week in Soest. NEDERLAND WORDT TE KLEIN! Predikbeurten. ned. herv. kerk. Kapsalon W. A. BUTZELAAR SOEST Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 - SOEST - TELEFOON 2064 winkeliebsveReNIG1NG MIDDENSTANDERS EN VERZEKERING. Net n vrijdagmorgen- Naaister mend na; vra; Wonii Ede-B 'bergS* 6' teL 34°9- DIERE WAS vroi Wrdfbitreau te AP< Wanneer wij in verband met onze be volkingsaanwas eens een blik slaan in de nabije toekomst, dan slaat ons de schrik om het hart. Weinigen geven zich rekenschap van de snelheid waar mede onze bevolking toeneemt, doch een kleine opsomming van cijfers helpt ons uit de droom. Omstreeks het jaar 1800 telde Neder land ruim 2 miljoen inwoners. In 1900 reeds 5 miljoen en (schrik niet) slechts vijftig jaar later in 1950 ruim 10 mil joen, dus in vijftig jaar verdubbelde de bevolking zich. Het aantal inwoners van ons land ver meerdert zich per jaar met ongeveer 250.000 mensen, hetgeen neerkomt op ongeveer 1 miljoen in de vier jaar, waarbij we er rekening mee moeten houden, dat de vermeerdering per jaar op de duur nog zal toenemen. Wat is de oorzaak van deze snelle toe neming zal men zich afvragen. Deze cijfers staan in nauw verband met de sterfte- en geboortecijfers. Het sterfte cijfer in Nederland is in verhouding tot andere landen altijd zeer laag ge weest. Het ligt omstreeks de 8 per sonen per jaar per duizend inwoners. In 1948 boekten we een record met een cijfer van 7,4, het laagste dat ooit ter wereld werd genoteerd. De kindersterf te, vooral van die onder het jaar, is in alle landen altijd vrij hoog, doch ook wat dit betreft staat Nederland hoog geclassificeerd en wel ongeveer 29 per 1000 zuigelingen. Vóór 1940 hadden wij in ons land een huwelijkscijfer van ongeveer 8 huwe lijken op duizend inwoners. Kort na de oorlog is hierin een sterke stijging gekomen en wel tot 11,4 in 1946, waar na dit cijfer weer daalde tot vrijwel normaal na enkele jaren. Hiermede ver band houdende hebben we te maken met het geboortecijfer, dat voor de oorlog omstreeks 20 per duizend inwo ners lag, doch dat na de oorlog is ge stegen en nu vrijwel op normaal peil is aangeland. Stellen wij nu het geboortecijfer tegen over het sterftecijfer, dan zien wij een groot verschil van 20 tegenover 8 (on geveer). Hieruit is op duidelijke wijze onze bevolkingstoeneming te verklaren. Problemen Waar halen we de ruimte vandaan om op de duur al deze mensen te herber gen Vooral wanneer we een honderd jaar verder zijn? Sterftevergroting is iets, waarover we zelfs niet willen den ken. Geboortebeperking Theoretisch is dat een mogelijkheid, maar de strijd met moraal en religie. Meer ruimte zou een goede oplossing zijn, doch voor zover wij dat momen teel kunnen bekijken slechts een tij delijke oplossing, want waar blijven we over driehonderd of vijfhonderd jaar Nederland heeft geen oppervlakte over. We kunnen nog enkele gebieden droogmaken en inpolderen, maar de ten koste van tientallen miljoenen guldens gewonnen grond is een druppel op een gloeiende plaat vergeleken bij de enorme behoefte. De tijd dringt. Inderdaad wordt het hoog tijd, dat men dit netelige en dringende probleem, dat ons land als een zwaard van Damocles boven het hoofd hangt, terdege onder ogen ziet en maar niet het principe huldigt van „Na ons de zondvloed". Wij zijn verantwoordelijk voor de ge neraties die door ons en uit ons ontstaan. Hebben wij niet de morele plicht te doen wat in ons vermogen ligt om voor hen een zo gunstig mo gelijke toekomst te scheppen Laten wij eens zien hoe de toestand over ongeveer 45 jaar, dus omstreeks 2000, zal zijn. Dan zal Nederland misschien een be volking tellen van minstens 20 miljoen inwoners, met een cijfer van plaatselijk gemiddeld 1000 personen per vierkante kilometer in de drie provincies Noord- Zuid-Holland en Utrecht. Nergens zal er nog een stukje ongerepte natuur te vinden zijn en een groot tekort aan bouwland zal er onstaan. Wij zullen economisch en militair zeer kwetsbaar zijn, want het grootste deel van ons voedsel zullen wij van buitenaf moeten betrekken. Om over de werkgelegen heid maar niet te spreken. Oude Kerk: 10.15 uur ds Ambrosius. Emmakerk 10.15 uur ds Maarsingh. 7 uur ds Ambrosius. Heeskapel: 10 uur ds Groenevela. Zonnegloren 10 uur ds Jalink. Eltheto 10 uur Kinderkerk. 7 uur de heer G. Mol. Evangelisatie-samenkomsten Dinsdag, 8 uur, Groen van Prinsterer- school. Spr. de heer S. van Gorkum. Woensdag, 8 uur, Heeskapel. Spr de heer H. W. Hofmeester. Vrijdag, 7.30 uur, Lindenhof. Spr. de heer S. van Gorkum. HERV. (GEREF.) evangelisatie. Chr. Geref. Kerk, Julianalaan. 10.45 uur ds Bergsma te Eemnes-Bui- iTuur ds Den Hartogh te Amersfoort GEREFORMEERDE KERKEN. 9.30aenk5ruür ds H. J. Lambers Heers pink. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds J. A. C. Rullmann. GEREFORM. KERK (geb. „Eltheto 8.30 en 3.30 uur Cand. D. Berghuis te Groningen. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 9 uur ds H. Visser te Sassenheim. (H Avondmaal). 2.30 uur ds H (Dankzegging). GEREFORMEERDE gemeente. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. AFD. NED. PROT. BOND. Kerkgebouw Rembrandtlaan 20. 10.30 uur mej. C. E. Jolles. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Kerkgebouw Eemnesserweg 63B, Baarn 10.30 uur ds A. J. Meerdink-van de Ban. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Chr. Ulo-school, Pr. Bernhardlaan 21a. 10.30 uur ds A. J. Allam te Heerlen. VRIJ EVANG. GEMEENTE. Prins Bernhardlaan 2, Soestdijk. 10.30 tot 11.30 uur Zondagsschool. Dinsdagavond, 8 uur, ds J. Enter. BAARN. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Kapelstraat 7, Baarn. Geen opgave. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. 10 uur ds J. A. de Bruin. 7 uur ds C. tfan Dop te Huizen. Bovenstaande actie-foto werd van ons gemaakt tijdens het kappen van een der Manniquins van Jacques Fath Steenhoffstraat 53 Telefoon 2842 KOOP EN VERKOOP Tautlis - Hypotheken - Assurantiën - Eipertlse Uit België, Duitsland en Luxemburg komen 150 sportlieden om hun krachten met elkaar en met de Soester cory feeën te meten. De Duitsers en Luxem burgers komen met turners en turn sters, maar de Belgen met turnerinnen, delen ze mee. Of er ook nog turne ressen meekomen is niet bekend. Het was wel een beetje zielig, dat op de vergadering van de Soester Sport federatie gedaan werd alsof een vlag een paar duizend gulden kost. Spontaan had iedere vereniging een tientje kun nen geven en dan hadden ze ook nog geld terug gekregen, maar door som mige afgevaardigden werd gedaan als of de vereniging van dat laatste gedu rende vele jaren leven moest, terwijl anderen echt niet durfden beslissen, want voor tien gulden moest toch min stens het bestuur een paar avonden ver gaderen. Er werd tijdens die vergadering ge zegd, dat er om deze vlag te krijgen geen compressie op de leden uitgeoe fend mocht worden, maar er werd na tuurlijk pressie bedoeld, want een mo tor kwam er niet bij te pas. Als U denkt, dat postzegelverzame laars van die hele rustige mensen zijn, die alleen maar in een hoekje aan ze gels zit te likken om ze in te plakken, dan bent U abuis, want op de laatste vergaderingen van de afdeling Soest van de I.V. Philatelica werd hartig ge- diskussieerd, waarbij weinig bladen voor de monden genomen werden. Re- aktie op het rustige inplakken Visser. ORGELCONCERT VAN PIET VAN EGMOND. Het orgel schijnt in Soestdijk geen ge liefd instrument te zijn, ook niet wan neer het bespeeld wordt door een mees ter als Piet van Egmond. Toen Feike Asma enige maanden geleden speelde was de opkomst al niet overweldigend, maar nu was het kil in de grote Julia nakerk van leegte en dat verdienden Piet van Egmond, de sopraan Alida Leinweber en de declamatrice Maria Maatman niet. Vanzelfsprekend begint een verdienste lijk dirigent van de Mattheuspassion een orgelconcert met een Praeludium en Fuga van Johann Sebastiaan Bach, de gebruikelijke verbinding in strenge bouw. De sopraan Alida Leinweber mocht niet gaaf beginnen met Monteverdi's Quel sguardo sdegnosetto, in Mozart's L'Ame- ro deed haar warm stemgeluid een ver dienstelijke aanval op de kilte van de schaars gevulde kerk. Na een adagio, allegro moderato en allegro vivace van J. Stanley, uitgevoerd door Piet van Egmond en „Nun beugt die Flur" van Joseph Haydn, gezongen door Alida Leinweber, volgde een opmerkzame Suite Gothique van L. Boëllmann met machtige koralen als gotische kerken, een menuet als gespeeld op clavecim- bel, een teer gebed en een virtuoos toccata. Maria Maatman declameerde het sprook je van Andersen „Het Kind in het graf" op ontroerende wijze, maar de kerk was wel erg groot voor haar be scheiden stemgeluid. Piet van Egmond speelde van A. Guilmant Marche fu nèbre en Chant Séraphique, waarna de sopraan een nocturne en „Le marriage des roses" van Caesar Franck zong. Met het eerste deel van Widor's vijfde symfonie, allegro vivace en piu lento, besloot Piet van Egmont zijn orgel concert. De netto-opbrengst was bestemd voor de afbouw van het orgel van de Ju- lianakerk. JAARVERGADERING „DE VARIANT". Daar de voorzitter van „De Variant", de heer D. Waal, afwezig was, werd de vergadering in het Oranjehof geleid door de heer G. Liefhebber, die in zijn terugblik op het vorig seizoen tevreden bleek over de gang van zaken. Het le dental is helaas iets teruggelopen, maar de vereniging heeft een kern van oude getrouwen. De heer J. W. Ooms bleek ook dit jaar een leidende figuur in de compe titie van de damverenigingen en ook de heren Damen en Veerman waren bijzonder sterk. Het spelpeil van de overige spelers is onderling weinig ver schillend en bevredigend, zodat met vertrouwen de nieuwe competitie ir september tegemoet gezien wordt. Uit het verslag vanc de secretarissen- ningmeester, de heer Damen, bleek de gunstige financiële positie van de vere niging. Er werd besloten de onderlinge competitie voor 3 maanden stop te zet ten, daar de opkomst in de zomer maanden onbevredigend is. JAARVERGADERING WINKELIERSVERENIGING. Slecht weinigen waren in de Gouden Ploeg aanwezig voor het bijwonen, van de jaarvergadering van de Winkeliers vereniging Soest, weSke woensdagavond, onder voorzitterschap van de heer A P. A. Mol gehouden werd. Na het ope ningswoord Van de voorzitter volgden de notulen en het jaarverslag van de secretaris, de heer Jansen. Er bleek een lichte teruggang van het aantal le den te zijn. Uit het financiële overzicht van de penningmeester, de heer Ver linden, bleek een batig saldo. Het be heer van de kas werd goedgekeurd door de kascommissie, bestaande uit de heren Quelle, Beuken en Rouwen daal. De aftredende voorzitter, de heer A. P. A. Mol, en het bestuurslid, de heer B. W. Niehoff-Werning, werden her kozen. Er zal deelgenomen worden aan het bloemencorso van de V.V.V. op 7 juli a.s. en er werd besloten "Lot een al gemene reclame. MEJUFFROUW C. E. JOLLES CONTRA GEMEENTE. Mejuffrouw C. E. Jolles, voorgangster van de Nederlandse Protestantenbond in Soest, ondervond hinder van het be sluit van B. en W. van Soest, waardoor een deel van de Anna Paulownalaan voor autoverkeer werd afgesloten. Op 21 juni 1955 werd de Anna Paulow nalaan tussen Burgemeester Grothe- straat en Prins Hendriklaan in één rich ting voor autoverkeer gesloten, omdat de veiligheid van het verkeer dit eiste. De uitrit naar de hoofdweg werd bij zonder gevaarlijk geacht en B. en W. vonden het wenselijk uitmondingen naar de rijksweg te beperken, overwegende dat men met een kleine omweg van de Anna Paulownalaan naar de Burge meester Grothestraat kon komen via de Emmalaan. Mej. Jolles tekende tegen dit besluit beroep aan bij de Kroon, maar dit is thans ongegrond verklaard. In het be roepschrift werd aangevoerd, dat het gevaar van snel-dalende fietsers bij de uitmonding van de Anna Paulowna laan in de Burgemeester Grothestraat veel groter is. Persoonlijk ondervindt mej. Jolles zeer veel hinder van deze maatregel, daar zij dit gedeelte voor het afsluiten enige malen per dag be reed en nu moet omrijden. De Kroon deelde echter de mening van B. en W., dat er zo weinig mogelijk uitritten op de rijksweg moeten zijn en is van mening, dat mej. Jolles niet ernstig geschaad wordt door deze maat regel. Het staat mej. Jolles vrij aan B. en W. te verzoeken haar toe te staan van dit weggedeelte met de auto ge bruik te maken. ZOMERCOMPETITIE TEMPO. Woensdagavond is de tweede rit van de zomercompetitie van „Tempo ver reden. Er waren slechts 6 A-klassers aanwezig, die 60 ronden reden, terwijl de wedstrijd voor de juniores over 25 ronden ging. Door een abuis startte Gerrit Ruttenberg te laat en hij kwam hierdoor direkt een straatlengte achter te liggen. Daar vooral Bep Kriek, Wil van Barneveld en Klaas van 't Klooster er bijzonder hard aan trokken, zag Ruttenberg geen kans zijn achterstand weg te werken, terwijl Lauri de Regt, Gerard van Wijk en een militair uit Amersfoort, die te gast was, achter raakten. De Regt gaf in de twintigste ronde op. In de 24e ronde kregen Van Wijk en Ruttenberg 'n ronde achterstand en in de 46e ronde kreeg Ruttenberg 'n lekke band op de koop toe, maar deze achterstand wist hij weg te werken en in de 53e ronde was hij weer bij. Dat er hard gereden werd bleek uit de tijden over 10 ronden. Gewoonlijk gaan deze in 15 a 16 minuten, maar de 21e tot de 30e en de 31 tot de 40e gingen nu 14 minuten, hetgeen bijzonder snel. Na de 40e ronde zakte het snel af en waren er 16 en later 17 minuten voor 10 ronden nodig In een prachtige eindspurt wist Wil van Barneveld zijn rivalen achter zich te houden. 1. Wil van Barneveld, 58 k.m. in 1 uur 31 min. 2. Klaas van 't Klooster op 1 wiel. 3. Bep Kriek op l'/z wiel. 4. Ge rard van Wijk op 1 ronde. 5. Gerrit Ruttenberg op 1 ronde. Bij de juniores' waren 3 deelnemers Wout van 't Klooster trok er meteen tussenuit. Walter van Barnveld volgde en Nic. Westhof sloot de rij. In de vier de ronde kreeg Westhof Van Barne veld te pakken en' samen gingen ze op Van 't Klooster at- In de zesde ronde zaten de drie renners bij elkaar, maar dat was niet naar de zin van Wout van 't Klooster, die in de volgende ronde weer op avontuur uitging. Nu lag Westhof op de tweede plaats. Bij het ingaan van de laatste ronde kreeg Van Barneveld nog een lap. Uitslag1. Wout van 't Klooster, 24 k.m. in 41 min. 2. Nic. Westhof op 1 min. 3. ronde. Bij De nieuwe basis, de beschouwing van dit vraag- „SOEST' JONGEDAME, 17 jaar, zoekt plaatsing in Le- vensmiddelenhedrijf. Br. onder nr. 99(5 hur. S. C. Te koop prima Olivetti- kofferschrijfmacfrine. Prijs billijk. Oranje laan 42. Walter van Barneveld op 1 SOESTENAAR IN AMSTERDAM VERONGELUKT. Een noodlottig ongeval heeft de 57- jarige Soestenaar J. Brouwer, ploeg baas in de Amsterdamse havens, het leven gekost. Bij het lossen van een vrachtschip raakte de heer Brouwer bekneld tussen een partij balen die ge hesen werd en de scheepswand en werd doodgedrukt. Het slachtoffer was ge huwd en vader van 11 kinderen. MEVR. HEINRICH-SPITZER 103 JAAR. Op een zonnige vrijdag van het jaar 1955 kwamen velen naar de Parklaan om mevr. Heinrich-Spitzer geluk te wensen met haar 102e verjaardag en menigeen vroeg zich af of het de laatste keer zou zijn. Het was niet de laatste keer, want zondag wordt mevrouw Heinrich 103 jaar en opnieuw zullen velen naar de Parklaan nr. 19 komen om haar en haar dochters geluk te wensen met het bereiken van deze hoge leeftijd. COLLECTE OUDEN VAN DAGEN-TOCHT. De collecte voor de tocht, welke de Soester bejaarden woensdag a.s. zullen houden, heeft 200 gulden meer opge bracht dan het vorig jaar. Het bedrag is thans 1420,68 gulden. Meer dan eens wordt in allerlei dis cussies de vraag opgeworpen, hoe men als middenstander moet staan tegen over de levensverzekering. Deze vraag is voor hem meer dan voor een ander belangrijk. De midden stander immers stelt zijn inkomen af hankelijk van de financiële uitkoms ten van zijn eigen onderneming. Hij is principieel wars van een sociale ver zorging van de wieg tot het graf. Hij heeft geen werkgever en streeft er naar voor zichzelf te zorgen in zijn productieve jaren, maar ook daarna gedurende de tijd dat hij van zijn oude dag geniet. Nu is het een bekend verschijnsel, dat middenstanders nog maar voor een ge ring aantal kunnen spreken van een genieten op de oude dag. Hun inko men is maar zelden zo hoog, dat zij voldoende kunnen sparen om een zor geloze levensavond te beleven. Zij blijven tot op hoge leeftijd dikwijls actief. De oorzaak van dit ongezonde maat schappelijke gebeuren moet worden ge zocht in de onvoldoende kans tot ver mogensvorming. Dit is te wijten aan de fiscale politiek, die vooral op de midden-inkomens bie- zonder zwaar drukt en juist de mo gelijke besparingen wegzuigt. Vervol gens is door de lage opbrengst van het kapitaal als resultaat van de goed koop-geldpolitiek een zo groot vermo gen nodig om een voldoende inkomen te vormen voor een arbeidsloos be staan, dat de verzameling daarvan on- begonen werk is geworden. Vanzelf sprekend speelt ook de afnemende waarde van de gulden daarbij een voor name rol. Het enig overblijvende is dan dikwijls een pensioenverzekering. Hoe moeten wij dit probleem zien Vergelijkt men zo de bruto-inkomens dan komt men in veel gevallen tot de ontdekking, dat de middenstanders, een lager inkomen genieten, dan loontrek kers. In veel gevallen is echter de winst marge voor middenstanders in hun be drijfstak het kind van de rekening der lage prijzenpolitiek van de overheid ge worden. Tevens wordt de economische positie van de middenstand nog onder mijnd door de gevolgen, van de lage winstmarge-politiek uit het tijdperk van de prijsbeheersing. Gevaar van deze conjunctuur. Een biezonder gevaar is voor de mid denstand verbonden aan de gunstige conjunctuur. Men realiseert thans hoge verkoopcijfers en de absolute winstcij fers zijn op dit ogenblik niet ongun stig. Men onderkent echter in vele kringen het gevaar van een onvol doende oudedagsvoorziening. Men wil eveneens profiteren van de fiscale af trek-voordelen aan de pensioen- en lijfrente verbonden en men sluit dan hoge verzekeringen, gebaseerd op het inkomen van het laatste jaar of de laatste jaren. Men vergeet echter te rekenen op de mogelijkheid van het keren van het economisch g&tij. Dan zal het inkomen dus een stuk dalen. Kan men ook dan nog aan zijn verzekeringsverplichtingen voldoen of moet men dan een verzeke ring laten verlagen In het laatste geval zou men een aanzienlijke schade lijden. Het is daarom een wijs besluit wan neer men met de mogelijke premie betaling zich aan de veilige kant houdt en vooral niet te veel inkomensoptimis- me produceert bij het afsluiten van de verzekering. Het is dus mogelijk langs de weg der verzekering de oudedagsvoorziening te beveiligen. Het maken van bespa ringen is daarmee meestal van de baan. Men kan leven, zowel nu als later, maar de vorming van vermogen wordt daar mee naar de wereld der wensdromen verbannen. Enige Kennisgeving. Tot onze grote droef heid is heden van ons heengegaan onze oud- lieveling ha.v, nog maar 6 jaar oud. 1- L. Barendsen M. E, Barendsen- Hübner Paul Soestdijk, 28 mei 1956 Staohouderslaan 138. De teraardebestelling heeft heden plaats ge had op de Nieuwe Algemene Begraaf plaats te Baarn. stuk mogen wij de komende ouderdoms voorziening niet verwaarlozen. Immers garandeert deze ook aan middenstan ders een basisinkomen. Zij moeten hier voor ook - vermoedelijk 7 °/o - van hun inkomen betalen tot een maximum van 420.Moge deze basis welkom zijn voor de noodzakelijke kosten van levens onderhoud, de meeste middenstanders zullen er niet mee accoord gaan als inkomen voor de oude dag. Voor hen blijft dan over vermogensvorming of verzekering als aanvulling. Men weet dat voor een pensioen of lijf renteverzekering tot een bedrag van 3600,per jaar aan premie mag worden afgetrokken. Gaat men tot deze verzekering over dan dient men te be denken, dat men tot zijn 65ste jaar telkens de premie uit zijn inkomen moet kunnen opbrengen. Kan men geen premie betalen, die een redelijke aan vulling garandeert, dan is daarmee be wezen, dat het inkomen tijdens de pro- duktieve periode onvoldoende is. Men is immers verplicht in de productieve jaren" tevens te verdienen voor de oude dag. Bovendien is men wel genoodzaakt een weduwenverzekering te sluiten, want bij plotseling overlijden van de kost winner, dient ook de achterblijvende echtgenote verzorgd te zijn. Ook de daarvoor verschuldigde premie moet dus uit het inkomen worden voldaan. Heeft men beide premies van. het bruto-in- Te koop aangeboden komen afgetrokken, dan is de rest het STOFZUIGER, z.g.a.n. Br. netto-inkomen, dat vergelijkbaar is met bet inkomen van werknemers, dus loon trekkers, nadat deze hun deel voor de geldende pensioenregeling hebben be taald. Te laag inkomen. Wil men de brnto-inkomens van loon trekkers en middenstanders vergelijken, dan kan men voor de middenstanders hun bruto-inkomen nemen, voordat zij dus belasting en verzekeringspremies hebben afgetrokken, maar dan moet men voor loontrekkers zien naar hun inkomen, voordat de bijdrage voor het pensioenfonds en de overige sociale las ten samen met de loonbelasting zijn afgetrokken. Dit bedrag moet men dan nog vermeerderen met het deel van de pensioenbijdrage, dat de werkgever voor de loontrekker in het pensioen fonds stort. Al krijgt de loontrekker dit niet in handen, het is evenzeer een (uitgesteld) loon, dat hem t.z.t. ten goede komt. TE KOOP gl kast en glaze met schuifdei hoffstraat 54, onder nr. 995 hur. S. C. Gevraagd een net MEIS JE voor de huishcuding of een werkster' voor 3 dagen per week. Hop- penbrouwers, v. W eede straat 44, Sofestdijfe- TER OVERh Tqlnster trai kop. drie bouclé trap roeden, matt stoelen, tafel toilettafel, ei blement, ele lampen, diva stofzuiger, sc sen, boeken zat. 10-12 e: Mendelssohnl Voor de K. Geraniums franse Dwerg-Geran Begonia's. E Oude Gracht Te koop gebr MACHINES, staat. Leertoi laan 1091 gevraagd voc gen of enkel week. Aanir uur 's Mevrouw Ossendan Sof Te koop gevraagd wit emaille BADKUIP. Brie ven met prijsopgaaf on der nr. 994 bui'. S C. Te koop sterk HEREN- RLJWIEL. Prijs 27550. Dorresteinwea 34. Wegens vertrék t. o. a. antieke mah spiegelkast 100.—, salonboekenkast m. 2 fauteuils 225. opklapbed net blank eiken ombouw 60. haard (z.g.ari) 150.—, haard 25.—. Tel. 35o4. Ambtenaar vraagt HUIS HOUDSTER voor zijn gezin, leeftijd 35-50 jaar. Brieven onder nr. 991 bur, Soester Courant. TE KOOP rookstoel, 1-pits gasstelètje, trek- lampje (groen, en hegg^ schaar. Schnkslaan 35, 2 x bellen Mevr Geurs. Genestet- laan 15. vra# een flin ke WERKSTER voor dinsdag, donderdag en Te koop aangeboden goed onderhouden T.W.N 250 ias en laar- cc., lederen zen. Emmabiri 18, bellen. 2 x Gevraagd ingoede staat zijnde DIVAN, Brieven ojjdernrj^ bur. S. C. THUISWERK, gevraagd. Br. nr. _ggg bur- S' C' TE KOOP Solex 1954, nriis f 155-4 herenrij- wiel met vertelling en trommelreroafen 50. Cantonlaan Baarn. MEJ. VAN Heuvelweg Aangeboden woonhuis, be 4 slaapk., groot souster tuin. Telef. Gevraagd te gelijke ruirr onder letter Soester Cou OPLEIDING LEIDSTE Aangifte va voor de 2-j; cursus bij M. W. Krui weg 111, -^schriftelijk), juni a.s. v 4-5.30 uur, H Amersfoort. Voorradig p SUMPTIEAA LEN. Alle so- PLANTEN. MER- en PLANTEN. J. D. WE Nieuwe Telefoc Gevraagd KULP de huishouding voor intern of hele dagen, rned kunneo.de koken. Goecl halve dagen Meisje voor Uitholling van het eigendom Hier wordt dus een begin gemaakt met de uitholling van de eigendom, zoals die tot op zekere hoogte altijd deel is geweest van de middenstander. Fiscale eisen, die te hoog zijn, draaien lang zaam maar zeker alle particuliere ei gendom de nek om en verhinderen, dat de middenstand zich financieel kan handhaven of versterken. Stilstand betekent achteruitgang. Elke middenstandsonderneming, hoe klein ook, moet groeien, met de tijd meegaan of sterven. Elke onderneming moet kun nen expanderen en moderniseren. Be staat daar geen of onvoldoende gele genheid voor, dan volgen vroeg of laat financiële moeilijkheden, die voorspel zijn van het einde. Dit zien veel mid denstanders en zij offeren een deel van hun gehele oudedagsvoorziening op aan ce mogelijkheid om toch nog te kun nen sparen. Telef. 2277. aanwezig-, TF KOOP Pracht KaP1 Mobylette, seh. gerevi seerd t.e.a-h-; voorvork, Aum' (52x31x31) ¥L0 Vredfhofstr. 10, z^terda|J«2_uuL fa\aerbe^erSoesgt0eer: I^T WERKSTER de 14 dagen-Liefst don derdags of vrijdags. Juli- analaan_J>. Gevraagc Liefst O lijke soll aan cl v voor hele 1 LA crevraagd. Br. met nnoaaf van Prijs onder •Reste BIGGEN te koop Roest, Smitsweg Mevr. Van Rossem, Stad houderslaan 42, Telefoon maal^erl4_dagen_ Te koop gevraagd AN- TIEKE MEUBELEN, an tiek koper en tin tegen goede pnizen' Roel Ron- tijn Klaarwaterweg 8 Telefoon 2054. KROMÜ in mod Eenjarit HBS. geboden Brieven

Soester Courant | 1956 | | pagina 2