P.v.d.BRUL Let op de courant van Vrijdag 22 Juni. J. KOPPEL. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF W N. NIEUWENHUIS Burgerlijke stand. Centrale Anti-Revolutionaire Kiesvereniging Soest PROF. ZIJLSTRA Tivee modieuze regenmantels! 79. 98.- Anders dan dnders! ZIE de Olympische Ruiterspe- len 1956 uit Stockholm. De ondergang van de EPPIE REINA. De Electronische Tienkamp „KWAK" Demonstratie bij U thuis. Een kleurspoeling doet wonderen. Dameskapsalon burge geen spr SOE geslaagd H H. fietstas 13 StSe; van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 POSTZEGELVERZAMELAARS VERGADEREN. Op vrijdag 11 mei hield de afdeling Soest van de I.V. Philatelica een be langrijke vergadering, waarbij alle le den die aanwezig waren zich bereid verklaarden per 31 december het lid maatschap van Philatelica op te zeg gen op één na. Het was dan de be doeling dat de afdeling als zelfstandige vereniging zou blijven voortbestaan. Het bestuur van de afdeling bleek op deze vergadering in het geheel niet tevreden over het beleid van het hoofd bestuur en twee weken later werd op nieuw een vergadering gehouden, waar bij dit hoofdbestuur tegenwoordig was. Er werd eens flink uitgepraat en het zou die avond wel tot een vergelijk gekomen zijn, wanneer de zaak - door publikatie in de pers - geen algemeen goed geworden was, zodat nu op de algemene ledenvergadering in Utrecht uitgemaakt zou moeten worden wie fouten gemaakt had en wat fout ge daan was. Op deze vergadering waren o.a. de heren J. K. de Bruin en J. Kool aanwezig, respektievelijk voorzitter en veilingmeester van de afdeling Soest, en zij traden af. Vrijdagavond werd in Soest de derde vergadering van de afdeling gehouden en aan het eind hiervan was alles LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 GEBOREN Hendrikus Ronald, zoon v. v. H. E. van 't Klooster, rijwielbewaar der, en van W. A. M. van Buuren, An na Paulownalaan 16. Johannes, zoon van G. J. Kaatee, chauffeur en van J. Laseur, Julianalaan 52. Marcus Ja- cobus, zoon van G. van Beurden, arts en van M. J. T. Rupert, Steenhoffstraat 12. Maria Christiana Dymphna Lu cia Wilhelmina, dochter van J. G. P. M .Geurts, fabrieksdirecteur, en van L. C. H. D. M. Adriaansen, Prof. Lo- rentzlaan 2. Johanna Maria, dochter van J. A. M. van Veen, monteur en A. M. H. van den Akker, Smitsweg 15b. Antonie Louis, zoon van L. R. L. Mertens, militair en G. Bast, Molen straat 76. Albert, zoon van J. van den Broek, stucadoor en H. van Blan- kers, Nieuwstraat 10. Jacobus Theo- dorus Gerardus, zoon van P. A. van Dorresteijn, elektromonteur en G. H. Seders, Nieuwstraat 4. Johannes Bastiaan Willem, zoon van W. van Vark, kruidenier en A. E. Buizer, Vel dm. Montgomeryweg 25. Ruben, zoon van S. Anders, constructie-teke naar en A. C. Bom, Vredehofstraat 26. Isaac Cor, zoon van H. van Ginkel, wasbaas en H. Wolvetang, Troelstra- straat 69. Boudewijn Egbert Pieter, zoon van K. R. van Oordt, vertegen woordiger en J. Rropff, Esdoornlaan 1. Bronislawa Irene, dochter van L. S. Wotlinski, ijzersmelter en F. P. H. van Deijl, Idenburglaan 6, Zeist, Gijs- bertus Wilhelmus, zoon van G. van Ooijen, militair en van A. E. Brouwer, Laanstraat 51. Jan, zoon van J. Kra mer, tuinman en J. Lodewijks, Nieu- weweg 85. Rob, zoon van G. Philip, musicus en J. P. Verheijen, Baarn. ONDERTROUWD Johannes Pieter Vlagsma, ambtenaar ter Provinciale griffie, Kastanjelaan 5, Velp en Guilia Adriana Johanna Theodora Knipscheer, bibliothecaresse, Van Lenneplaan 35A; Huibert Willem Vermeulen, bank employé, Matthijs Marisstraat 8, Dor drecht en Francisca Blankert, kantoor bediende, Braamweg 108; datum hu welijk 5 juli 1956. Antonius Casper Schoonderbeek, bankwerker, L. Brink- weg 17 en Lena Cornelia Maria Trapp, strijksters, Lange Brinkweg 17; datum huwelijk nog onbepaald. GEHUWD Carel van de Munt, chauf feur, Nieuweweg 49 en Jantje Femmigje van der Zee, zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 9; adres na huw. Kerkpad Z.Z. 9. Anne Holtrop, vertegenwoordiger, Nassaulaan 6 en Jacoba Levina Ver- hoeff, zonder beroep, Stadhouderslaan 25A; adres na huwelijk Nassaulaan 6. Lajos Janny van der Bij, rijksamb tenaar, Robert Kochplantsoen 35, Am sterdam en Christina Elisabeth Peeters, typiste, Wilhelminalaan 22; adres na huwelijk Wilhelminalaan 22. OVERLEDEN Johannes Lourens Ba- rendsen, 6 jaar, zonder beroep, Stad houderslaan 138. - Jacobus Johannes Brouwer, 56 jaar, havenarbeider, Lange Brinkweg 53. weer in kannen en kruiken, de vrede was weergekeerd en de leden kunnen zich weer ongestoord wijden aan hun liefhebberij voor getande en ongetande zegels. De heer J. K. de Bruin verwelkomde de leden, het voltallige hoofdbestuur en leden van de afdeling Utrecht, waar na hij de moeilijkheden in herinnering bracht, die tussen afdeling en hoofd bestuur gerezen waren. Op de voor afgaande vergaderingen waren de par tijen niet tot overeenstemming kun nen komen, ondanks hoor en weder hoor, zodat de meningsverschillen op de algemene vergadering in Utrecht ter tafel kwamen. Daar hadden de spre ker en de heer Kool het wenselijk geacht hun funktie neer te leggen. Enkele besprekingen tussen het hoofd bestuur en leden en bestuursleden uit de afdeling in openhartige sfeer had den de schuldvraag al niet meer tot onderwerp gehad, maar waren bedoeld om de moeilijkheden voor de afde ling uit de weg te ruimen. Het aftreden van voorzitter en veilingmeester kon echter niet meer ongedaan gemaakt worden, zodat de heer De Bruin na deze inleidende woorden de heer J. Backer, voorzitter van het hoofdbe stuur, verzocht de leiding van de ver gadering op zich te nemen. De heer Backer sprak er zijn vreugde over uit dat de meningsverschillen uit de weg geruimd waren en hij stelde de vergadering voor de herbenoeming van de heer J. K. de Bruin als voor zitter van de afdeling in stemming te nemen. De verdiensten van de heer De Bruin voor de afdeling zijn onbe twist en ieder herinnerde zich het vele werk dat bij de viering van het tweede lustrum in 1955 en bij de grote ten toonstelling verricht was. Drie stem men waren blanco, 7 tegen een herkie zing van de afgetreden voorzitter en 28 voor, zodat de heer De Bruin op nieuw voorzitter van de afdeling Soest van Philatelica is. Op een volgende ver gadering zal gestemd worden over de herkiezing van de heer J. Kool. PROCESSIE IN PARK NIEUW MARIENBURG. De jaarlijkse Sacramentsprocessie, wel ke ieder jaar in het park Nieuw-Marien- burg wordt gehouden, trok ook zondag middag weer uit. Na een kort lof in de kerk trok de stoet, bestaande uit leden van jeugd organisaties, standsorganisaties, vereni gingen en bruidjes uit naar het rust- altaar in het park van het rusthuis Nieuw-Marienburg. Tijdens de proces sie werd het allerheiligste gedragen door de ZeerEerw. Heer Pastoor I. P. Kaars garen uit Baarn, terwijl aan het rust- altaar de feestpredicatie werd gehouden door de WelEerw. Heer kapelaan A. van Swaay uit Soesterberg. Tijdens de processie en in de kerk verleende de fanfare St. Caecilia uit Utrecht weer haar medewerking. MODERN CHRISTELIJK STAATSMANSCHAP Zij, die woensdag op lijst 3 willen stemmen, doch door omstandig heden niet naar het stembureau kun nen lopen, kunnen PER AUTO WOR DEN AFGEHAALD EN THUISGE BRACHT. Opgaven voor Soestdijk mondeling of telefonisch p a. P. B. van Reenen, Julianalaan 45, Telefoon 2735. Voor Soest p.a. Th. Scheurwater, Eiken laan 11, Telefoon 2935. E.D.O.-SUCCES IN AVONDVIERDAAGSE. De korfbalvereniging E.D.O. heeft met een groep van 11 personen deelgenomen aan de Avondvierdaagse te Baarn. De ze groep heeft met haar frisse uniform veel succes geboekt, temeer daar er keurig gemarcheerd werd. Het gemid delde tempo was pl.m. 7'/a k.m. per uur. De laatste avond werden de E.D.O.-meisjes en -jongens ingehaald i met een keurig wit-blauw bouquetje, hetgeen allen fier op de borst spelden. De 5 dames kregen bovendien nog een bos lathyrus in de arm, welke even eens in de wit-blauwe verenigings-kleu- ren waren gesorteerd. Na de prijs-uit- reiking werden de lopers in Soest ver gast op koffie met gebak. PUZZLERIT „ONS GENOEGEN". De buurtvereniging „Ons Genoegen" hield opnieuw een puzzlerit, waaraan 30 koppels deelnamen. Na afloop reikte de heer J. G. Kamerbeek prijzen uit aan 1. W. Grift en echtgenote, 9 straf punten. 2. H. Rouwendaal en echtgenote, 13 str.p. 3. C. v. d. Deyssel en J. v. d. Deyssel, 20 str.p. 4. B. v. d. Broek en echtgenote, 21 str.p. 5. Mevr. T. v. d. Broek, 23 str.p. MOTOR- EN AUTORITTEN. De motor- en autoclub Soest heeft zon dagmiddag een rit gehouden over 60 km. in Soest en omstreken. Het moeilijke parkoers was uitgezet door de heer Samson. Er waren 24 deelne mers en na afloop van de rit reikte de Keer A. Spijker de prijzen uit. Auto's 1. J. Femer, Zeist, 59 strafpun- ten. 2. G. Slagt, Soest, 90 str.p. 3. H. J. Sukkel, Hilversum, 95 str.p. 4. D. v. d. Broek, Soest, 118 str.p. 5. H. Lijf- togt, Soest, 132 str.p. Troostprijs W. A. Butzelaar, 326 straf- punten. Motoren 1. M. Vonk, Laren, 107 straf- punten. 2. H. Hagen, H'sum, 196 str.p. Troostprijs P. Castaing, 354 str.p. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag, te 3 uur, zal er we derom verkoop van vrijbankvlees plaats hebben aan het slachthuis, Lange Brinkweg. DAMESHANDBAL D.B.C. B.D.C. 2 heeft tegen Olympia 2 met 4-1 gewonnen en de meisjes-juniores speelden met 3-3 gelijk tegen Olympia A, Dit zijn de laatste wedstrijden van het seizoen geweest en B.D.C. 2 is 1 punt onder de kampioen geëindigd. Dertien B.D.C.-dames hebben in groeps verband de Baarnse avondvierdaagse uitgelopen en naast de persoonlijke prijs het verenigingskruis gekregen omdat er geen uitvallers waren. SCHAKEN. De onderlinge zomercompetities van de leden van de Soester Schaakclub zijn nu twee maanden aan de gang. Op enkele uitzonderingen na werd er al die tijd met onverdroten ijver geschaakt, zodat zich nu reeds enige bijzondere verschijnselen voordoen. In de kopgroep Deze modieuze poplin regenmantel is vervaardigd uit de fijnste Egyptische j katoenen garens (Nino-Flex). Charmant van lijn, met coquet bijpassend hoedje, echte paarlemoerknopen en geheel op zijde gevoerd, in 6 modetinten, maten 38 t/m 48 75 kte- X KERKBRINK 15-17 Een nouveauté is deze fijn gestreepte regenmantel van de allerbeste kwaliteit Ninoflex de Luxe. Eveneens met echte paarlemoerknopen en geheel op zijde gevoerd. Het flatteuze hoedje completeert het geheel tot een begerenswaardig bezit. In 5 aparte streepdessins in de maten 38 t/m 50 HILVERSUM en andere Televisie uitzendingen, met televisie van Soesterbergsestraat 20a - Tel. 2379 Op onopvallende wijze wordt Uw uiterlijk verjongd en verfraaid. Vraag ons om inlichtingen be treffende de mogelijkheden voor Uw haar. Braamweg 84 Telefoon 2045 van vier, bestaande uit L. de Regt, C. Samson, J. Thomasze en A. van Dijk, speelt ieder twee partijen, met wit en met zwart, dus in totaal zes partijen. Hier staat C. Samson met 3l/a punt uit 4 partijen aan de spits, op de voet ge volgd door A. van Dijk met 2Vs punt uit 4 partijen. L. de Regt en J. Thomas- ze hebben echter ieder nog vier partijen te spelen, dus blijft de uitslag nog onzeker. L. de Regt speelt ook in Amers foort mee om het kampioenschap. In groep I-II van 10 spelers heeft J. de Vries uit 4 partijen de leiding, waarna J. Gorter met 3 uit 4 partijen en J. K. van Zijtveld jr met 3 uit 5 partijen volgen. De beker-winnaar C. Blokpoel slaat een goed figuur met 1 winstpartij en 2 remises. In groep II-III van 14 spelers „over meestert" J. P. Hoek verre met 7 winst punten uit 7 partijen en is daarmee practisch niet meer van de eerste plaats te verdringen. Hij bewijst hiermee beter in groep I op zijn plaats te zijn. De onverstoorbare B. Beuken won alle drie de gespeelde partijen en J. J. Immer zeel behaalde ö'/a punt van de 7 partijen. Verrassingen zijn in deze groep dus niet uitgesloten, waardoor het op de vrij dagavonden in het Oranje Hotel span nend toegaat. WATERPOLO. Heren DuinkikkersA.Z. en P.C. 33. Direct na het beginsignaal scoorde A.Z. en P.C. tweemaal achter elkaar, waar na de scheidsrechter pas bemerkte dat A.Z. en P.C. niet met 7 maar met 8 spelers in het water lag. De wedstrijd werd gestaakt en de achtste speler werd uit het water gestuurd. Hierna begon de wedstrijd opnieuw en A.Z. en P.C. wist de uitstekend spelende doelman van de Duinkikkers, Wim Doove, te passeren. Hierna kwamen de Duinkik kers opzetten en nadat Rob Meyer van dichtbij tegen de keeper van A.Z. en P.C. opgeschoten had, was het tenslotte Fred Maris, die de bal van Goos Vee- nendaal vrij toegespeeld kreeg en na een snelle rush de stand gelijk maakte (1-1). Kort na de uitgooi kreeg Pim Klaas- sing van Rob Meyer een vrije bal toe gespeeld, welke hij goed benutte (21). Het uiterst koude water (16°) was een ernstige handicap voor de Duinkikkers. Na de rust wist de middenvoor van A.Z. en P.C., die zich nagenoeg gere geld met het 2-meterspel ophield, te scoren en was de stand weer gelijk (2-2). Hierna moest een Amersfoortse speler wegens kramp het water verlaten, waarbij de Duinkikkers zich sportiever toonden dan de gastheren, die met 8 man begonnen waren, en ook een spe ler uit de wedstrijd namen om de par tijen gelijkwaardig te maken. Hierna bracht de midvoor van A.Z. en P.C. de stand op 32. Daar aan beide kanten de spelers ver moeid raakten kreeg de wedstrijd ver der een rustig verloop. Ook de abnor maal lage temperatuur van het water was hiervan de oorzaak. Uit een voor zet van Fred Maris wist Pim Klaa- sing vlak voor het eindsignaal de ge lijkmaker te scoren. (33). h» Dames DuinkikkersK.Z.V.A. 52. De dames van de Duinkikkers speelden een wedstrijd voor de eerste klasse A van de waterpolocompetitie tegen K.Z. V.A. uit Amersfoort. Direct na het be gin ging K.Z.V.A. tot de aanval over, doch spoedig namen de Soester dames het heft in handen. Het eerste schot op het doel van K.Z.V.A. van de hand van Roos Timmerman scheerde echter over de lat, waarna Hilde Timmerman het eens probeerde. Haar schot werd door de keepster van K.Z.V.A. gekeerd. De Duinkikkers bleven in de aanval en spoedig wist Roos Timmerman te scoren (10). Na een mislukt schot van Saskia Vee- nendaal, dat door de keepster van K.Z. V.A. slecht weggewerkt werd, wist Truus Moree uit een mooie voorzet van Hilde Veenendaal te scoren (20). Uit een vrije worp zag Hilde Timmer man haar kans daar ze zich tactisch vrij gezwommen had en zij scoorde het derde doelpunt. Na rust bleven de Soester dames in de aanval en al spoedig wist Truus Mo ree uit een mooie voorzet van Hilde Veenendaal het Amersfoortse doel op nieuw te vinden (40). Na een over treding van de keepster van K.Z.V.A. scoorde Hilde Timmerman het vijfde doelpunt uit een strafworp. De wedstrijd kreeg helaas een hard ka rakter, waardoor de scheidsrechter zich genoodzaakt zag een K.V.Z.A.-speelster uit het water te zenden. K.Z.V.A. zag aan het slot van de wedstrijd kans de eer te redden door twee tegenpunten te maken (52). Van de hand van Truus Moree ging nog een fel schot tegen de paal, waarna de scheidsrechter het eindsignaal gaf. De dames van de Duinkikkers hebben de competitie goed ingezet. NED. RODE KRUIS. Dezer dagen werd de cursus in Eer ste Hulp bij Ongelukken, georganiseerd door het Ned. Rode Kruis, afdeling Soest-Soesterberg, voor de leerling-hel pers en helpsters voor het Rode Kruis- Korps afgesloten door het examen voor het diploma E.H.B.O. van het Centraal Bureau voor uitgifte van het Eenheids diploma. De docenten van deze cursus waren dr L. Hoorweg en dr J. C. Rip, ge assisteerd door J. P. Touwen. Het examen werd afgenomen door dr E. Treffers uit Baarn. Aan het examen namen deel 4 dames en 3 heren. Hiervan slaagden mevr. M. H. B. Muurling-Voorthuis, mej. G. Smit, mej. C. S. Poot, mej. A. W. Slij per en de heren J. H. R. van 't Land, J. D. Luttik en P. J. v. d. Oudenalder. Zij allen gaan nu verder voor het di ploma helper en helpster bij het Ned. Rode Kruis-korps. Voor het speciaal instructeurs-diploma voor E.H.B.O. van het Centraal Bu reau slaagde te Utrecht de heer J. P. Touwen, groepscommandant bij de co lonne R.K.K. Soest-Soesterberg. Voor de nieuwe cursussen kunnen gega digden, ook zij die in het bezit zijn van een geldig E.H.B.O.-diploma, zich reeds opgeven bij de secretaris, de heer H. de Graaf, Soesterbergsestraat 34 of bij de heer J. P. Touwen, Eigen domweg 92. Alleen voor hen, die zich in dienst wil len stellen van het Rode Kruis, is deze cursus bestemd. HOCKEY. De herenploeg van de mixed-hockey club Soest speelt zondag om half vier op het terrein aan de Birkstraat tegen het Utrechts jeugdelftal, waarin drie spelers van het Nederlandse B elftal deelnemen. Het zal een zware en leer zame wedstrijd worden, want de jeugd zal demonsteren hoe hockey gespeeld moet worden en de jeugdige internatio nals zullen laten zien wat ze opgestoken hebben van de training onder bonds- trainer Reg Norris. Xn verband Burgemeeste wekelijkse s SOESTER B De Soester Anton Verk Viersprong" jarttoernooi Winnaar w< eerste plaat 2373 caramb serie 134, al) Stalenhoef v 2427 caramt serie 169 el De vierde p 10 punten, 2' ten, hoogste Barzilay bez de vierde, D den de zesd De hoogste terwijl Ries 350 carambc winnen. Zijr beste presta De tweede S se is prach Met grote het plotse houder ei die gedur de belang wijding nagedacht Baarn, 10 Met diepe het heeng in leven directie B Zijn nage hetgeen h lijk heeft herinnerin Langs deze "S voor de ove bij ons 50-; In het bijzon tia Vincit On Mede hierdoo Soest, juni 1 Lange Brink' Te huur als of opslagpl woonbaar boerenwoning stuk grond. Soest. Te bev) jelaan 11, te !il0Ske yIolte Schotse rui- Speciaal geschikt om al ow boodschappen tn op te ^rgen- /en -ómpleet met riemen^ Fijn-rib HERENONDERGOED £'rlt¥ omdat Oet zo elas- ÏC Se£reid ls Prima Kt' keuiis- °mdaï per stuk|.JÜ

Soester Courant | 1956 | | pagina 2