SOEST. BRANDWEER TELEF. 3333 Gerepatrieerde kinderen naar Soest. IN DE HOEK. MENINGEN VAN ONZE LEZERS. FUGERS Rijwielen DINSDAG 19 JUNI 1956. 34e JAARGANG nr. 46. OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post .2.10 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 SOESTER E.H.B.O. WINT WISSELBEKER. De Soester E.H.B.O.-ploeg, bestaande uit de leider, de heer Van Leeuwen, mevr. de Bruin en mevr. van Rijswijk hebben in De Gouden Ploeg de wis selbeker gewonnen, die door de ren- en toeristenvereniging Tempo beschikbaar gesteld werd. Ploegen uit Baarn en Bilt- hoven namen aan deze wedstrijd deel, terwijl Amersfoort en De Bilt, die eveneens hadden ingescheven, niet ge komen waren. Vóór de ploegen de strijd aanbonden werd het onderwerp bekend gemaakt. Twee motorrijders waren in botsing ge raakt en op straat terecht gekomen. De één was bewusteloos en bloedde uit neus en mond, de ander klaagde over hevige pijn in het rechter onder been. De jury bestond uit de artsen W. B. de Heus (Baarn), P. Donker (Soest) en L. J. de Buy-Wenniger (Bilthoven). De uitslag was als volgt 1. Soest, 138 punten, (dames De Bruin en Van Rijswijk en de leider de heer Van Leeuwen). 2. Bilthoven, 126 punten, (dames Van Dijk (leidster) en Verwoerd en de heer Van Ooyen). 3. Baarn, 124 punten, (dames v. d. Hilst en Van Doornik en leider de heer H. B. Aernout). De leidersprijs was voor de heer Van Leeuwen met 37 punten. 2. H. B. Aer nout, 34 pnt. 3. Mej. van Dijk, 30 pnt. Dokter Donker besprak na afloop van de wedstrijd het ongeval en de fou ten die er gemaakt waren. GEVONDEN VOORWERPEN. Oorbel (rozet met zwarte steen), kolen- zak, schakelarmbandje, harkje, tas met schildersgereedschap, 1 paar nylons, he renrijwiel, sigarenaansteker, koperen gaskraan, sleuteltje, rechter pantoffel, linker steunzool, armbandje, aktetas met verkiezingsmateriaal, dames-porte- monnaie, jongensjasje, bal, regenjas, re genbroek, tasje met gereedschap, ge vlochten riem, rood kindertasje, zwarte dameshandschoenen, rubberlaars. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen op het politiebureau, Van Weedestraat 3, op woensdag- en zaterdagmiddag, van 24 uur. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in open bare zitting bijeen geroepen tegen maan dag 25 juni a.s., 's avonds te 7.15 uur. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van 20 woningen nabij de Ossendamweg en 20 woningen nabij de Meidoornweg. De volledige agenda zullen we in ons volgende nummer opnemen. SCHOOLREISJE INSINGERSCHOOL De hoogste klassen hadden dit jaar Den Haag en Scheveningen als hoofddoel van hun jaarlijks uitstapje. Na een kijkje genomen te hebben bij de re geringsgebouwen op Buitenhof en Bin nenhof werd een les bijgewoond in het Zeiss-planetarium van de Haagse Cou rant, waar veel te zien was over de loop van verschillende hemellichamen en allerlei verteld werd over de toe stand op de planeten enz. Grote bewondering wekte daarna het panorama Mesdag, terwijl een bezoek aan het miniatuurstadje Madurodam eveneens zeer in de smaak viel. In Scheveningen werd door middel van pootjebaden ervaring opgedaan net de rollende golven van de Noordzee, wat met een speeltuinbezoek op de te rugreis een mooi slot vormde van een mooie dag. De laagste klassen gingen een middag naar de bekende uitspanning Oud-Val- keveen. Schommels, wippen, renbaan en doolhof, alsmede een glijbaan en een zweefmolen waren geweldige attrakties voor de jeugd. Pauwen, marmotten en duiven in hun keurige behuizing werden bekeken, al les afgewisseld met traktaties. Omdat het weer gunstig was en de verbanddoos niet gebruikt behoefde te worden, mogen beide reisjes als zeer geslaagd worden beschouwd. UIT HET DIKKE POLIETIEBOEK. De bromfietser G. B. uit Lunteren reed op het rijwielpad in de Steen hof f straat en wilde twee wielrijders passeren. Toen hij naast de linker fiet ser reed werd hem de weg versperd door een geparkeerde auto. G. B. kon niet remmen, omdat zijn pedalen ho rizontaal stonden. Er volgde een bot sing, echter niet met de auto maar met de linker wielrijder, W. W. uit Hil versum, die op straat terecht kwam en aan hoofd en handen gewond werd. Dokter Schutte verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto naar het diakonessenhuis in Hilversum gebracht werd. De 89-jarige mevrouw C. M. uit Soest, die doof is, stak onverwacht de Burgemeester Grothestraat over toen er een auto naderde, bestuurd door E. B. v. d. B. uit Nijkerk. De automobi list wist door krachtig remmen te voor komen, dat de dame aangereden werd, maar een auto die achter hem reed, bestuurd door C. K. uit Amsterdam, botste tegen de wagen van v. d. B. Materiële schade. SPORTUITWISSELING SOEST-OVERSCHIE. De drie Soester R.K. sportverenigingen B.D.C. (voetbal), Crescendo (gymnastiek) en Shot (tafeltennis) kregen een half jaar geleden van de R.K. sportvere niging S.V.O. te Overschie het verzoek een sportuitwisseling tussen de drie Soester verenigingen en drie Katholieke sportvereniging uit Overschie tot stand te willen brengen en het resultaat van dit verzoek was het verblijf van 90 sportbeoefenaars uit Rotterdam en Overschie gedurende de zondag in onze gemeente. De gasten werden zondag morgen om 11 uur in het gebouw Ludgardis verwelkomd door de voor zitter van Shot, de heer B. van Haar lem, die hoopte, dat het niet bij deze ene ontmoeting zou blijven, maar dat deze sportuitwisseling een jaarlijks weerkerende gebeurtenis zou worden. Nadat het ontbijt gebruikt was kwa men omstreeks twaalf uur de tafelten nissers tegen elkaar en van de 15 wed- stiijden werden er 9 door Shot gewon nen, zodat een 96-zege het resultaat was. Kapelaan G. van Dijk, de geestelijk ad viseur van S.V.O.bleek een voortref felijk tafeltennisser, die een van de zes overwinningen wist te behalen. De uitslagen luidden Kap. G. van Dijk- T. Daselaar 10. J. Dols-J. van Asch 01. A. Truyens-Th. Rademaker 01. F. v. d. Weyden-Th. Hendxiksen 01. A. Eberhard-T. Schrijvers 10. A. v. d. Bergh-T. de Jong 01. A. Simons- H. Jak 10. J. Willemse-H. Overgoor 01. R. Okhuyzen-W. van Doorn 01. J. van Calmthout-P. van Elteren 01. P. Born-B. Hoyng 01. Mej. L. Lans- bergen-J. Verhoeven 10. Mevr. C. v. Calmthout-Mej. L. Rademaker 10. Mevr. T. v. d. Weyden-Mej. R. Rade maker 01. Mej. I. Arnold-Mej. E. van Doorn 10. Voor de tafeltenniswedstrijden begon nen overhandigde de voorzitter van Shot een herinneringsmedaille, terwijl de gasten uit Overschie, na de aankomst aan iedere Soester vereniging die deel nam, een vaantje schonk. Na afloop van de tafeltenniswedstrijden kwamen de turnsters en turners van beide plaatsen aan de beurt voor hun demonstraties. Het publiek bevond zich amfiteatersgewijs op het toneel en voor zover er plaats was in de zaal. De dames uit Overschie begonnen met brugoefeningen, waarna vijf Soester da mes knotsoefeningen brachten. Het lag in de bedoeling dat tien dames tegelijk deze oefeningen zouden uitvoeren, maar de zaal bleek hiervoor te klein, zodat in twee groepen gewerkt moest worden. Na het paardspringen door Overschie kwam Soest aan de beurt met mach tige sprongen over het paard en in snel tempo volgden de koprol, overslag, gracieuze zweefduiken en salto's, waar na de Soester dames haar kunnen op de brug toonden. Inmiddels gingen er al velen naar het B.D.C.-veld, waar te 3 uur de wedstrijd B.D.C. tegen S.V.O. begon, terwijl in Ludgardis de gymnastiekdemonstraties besloten werden met knotsoefeningen en vrije oefeningen. B.D.C. speelde slechts met een zestal spelers van het eerste elftal, daar S.V.O. een klasse lager speelt, maar toch ble ken de Soestenaren nog wat te sterk voor de gasten uit de buurt van Rot terdam, want het werd een 30-over- winning. Tot rust bleef de stand gelijk en het werd een genoeglijk partijtje voetbal, waaraan duidelijk te zien was, dat het geen competitie gold. Na rust scoorde Westerveld het eerste doelpunt uit een voorzet van B. Bak ker, J .v. d. Lugt maakte de tweede goal en v. d. Mast de derde. S.V.O. kwam niet tot scoren en dat was jam mer, want nu werd het een wel wat geflatteerde 30-overwinning. Na de wedstrijden werd een tocht door de omgeving gemaakt en 's avonds ver welkomde de voorzitter van Crescendo, de heer F. de Rond, de gasten aan het begin van de gezellige avond, waarmee het geslaagde bezoek van de Overschiese sportbeoefenaars besloten werd. De jonge cabaretgroep „De Instuif" uit Soestdijk trad op en liet zien, dat Soest niet alleen op sportgebied een goede dag had. Tegen tien uur vertrokken de bussen naar Overschie. ZWARE VIER PALEIZENTOCHT. Het is dit jaar met de Vier Paleizen- tocht niet geworden hoe koud het was en hoe ver, maar boe nat het was en hoe ver, want gedurende honderden kilometers van de 320 die in totaal ge reden werden, heeft het gegoten, zodat 7 van de 57 deelnemers het bijltje erbij neerlegden en de droogte en de rust in de brokkenwage r zochten. Zaterdagmiddag startten de dapperen bij restaurant Zonneheuvel en onder de 57 fietsfenomer.en bevonden zich mej. Vermee uit Amsterdam en de dames A. v. d. Grind, R. Schaefer en A. van Zuilen uit Soest. Alleen mej. Van Zuilen gaf de strijd tegen de ele menten en de vele kilometers op, maar de anderen hielden vol tot het bittere einde. De oudste deelnemer was wederom de heer F. ten Haaf (65), de agenten R. ten Hove, W. de Hartog en G. v. d. Weerd reden m e en verder deel nemers uit Lisse, Houten, Utrecht, Landsmeer, Zeist, Huizen, Baarn, La ren, Amsterdam en Leeuwarden. De Soester politieavto bracht de stoet buiten onze gemeen en vergezeld van brokkenwagen en fe.H.B.O.-auto ging het eerst naar Halfneg, waar de eerste rust was. Paleis Soifidijk, Paleis op de Dam, Paleis Den ZC1È£* en Paleis het Loo moesten aangedaan worden en toen het in Halfweg begon te regenen stond reeds vast, dat het dit jaar een bij zonder zware tocht zou worden. Velen hadden onderweg zin ermee op te hou den, maar slechts 7 capituleerde, zo dat er 50 deelnemers zondagmiddag in de Torenstraat aankwamen. De voorzitter van Tempo, de heer J. v. Broek, sprak de deelnemers toe en prees hun uithoudingsvermogen, want deze tocht was de zwaarste van alle ritten geweest en zij had veel van het moreel gevergd. Speciaal de heer De Ruiter uit Leeuwarden werd dank ge bracht voor zijn deelname en de heer Ten Haaf omdat hij, ondanks het stij gen der jaren, steeds present is. De heer v. d. Broek dankte de bemanning van de brokkenwagen en de leden van de E.H.B.O., de politie en allen, die meegewerkt hadden om deze tocht te doen slagen. Allen die de rit uitreden kregen een herinneringsplakette. Voor het afscheid zamelden de deel nemers geld in om een bloemenmand te kopen voor de heer H. de Vries, die ieder jaar deelneemt, maar nu door ziekte niet van de partij kon zijn. Al len beloofden deel te zullen nemen aan de tocht rond het IJsselmeer. Dan zal ook de brokkenwagen weer present zijn, want die is onmisbaar. Op de tocht van zaterdag op zondag werden 18 banden geplakt en verschillende kleine repa raties uitgevoerd. SOEST HEEFT WEER EEN BIERTAPKAMPIOEN. Als er soms nog mensen zijn, die zich afvragen waarom Gedeputeerde Staten Soest geen uitbreiding van het aantal volledige vergunningen heeft toegestaan, dan zullen ze na vrijdag de reden we ten, want het schijnt de bedoeling te zijn, dat Soest een plaats van bierdrin kers blijft om de biertappers in de ge legenheid te stellen kampioenschappen te behalen. Vorig jaar werden de heren A. Ver kerk van „Centraal" en M. Bergers van „Bos en Duin" met hun tappen en serveren niet alleen kampioen van het distrikt, maar zelfs van Nederland en dit jaar waren het de heren W. F. Thie- rig en J. Th. Weusthof van „Eemland", die, na zware strijd, de eerste prijs be haalden en daarmee in Hilversum dis- triktskampioen werden en straks naar Amsterdam gaan, waar op 28 septem ber om het landskampioenschap getapt en geserveerd zal worden. In de eerste ronde hadden Thierig en Weusthof (beter bekend als Johnny) veel tegenstanders, waaronder de heren Stalenhoef en v. d. Linden, die voor Zonneheuvel de vlag hoog hielden. He laas niet lang, want in de tweede ronde behoorden ze niet meer tot de deel nemers, omdat ze slechts 377 punten be- In aansluiting op mijn eerste oproep om gerepatrieerde kinderen uit over volle contractpensions in de steden in Soester gezinnen enige weken vacantie te laten genieten, deel ik u mede, dat er nog enige tientallen kinderen op opname wachten. Wie logeerruimte heeft, kan hier een daad van naastenliefde verrichten. Gaarne zo spoedig mogelijk uw bericht of telefoontje aan Mevr. A. C. Baro nesse Bentinck-Philipse, Vosseveldlaan 56, Tel. 2160; Mevr. G. Kloet-de Man, Praamgracht 11, Soestdijk, Tel. 3056; Mevr. I. Zijlstra-Bosma, Van Strae- lenlaan 34, Soestdijk, Tel. 2361. haald hadden. C. Butzelaar en S. Vonk kregen 432 punten, de heer Visbeen en partner 388, A. Verkerk en R. Bergers 488, Thierig en Johnny 469 en Mevr. Bergens en J. Esveld 383. Oe kampioenen van het vorig jaar had den dus de meeste punten van de Soes ter deelnemers, die in de tweede ron de afscheid moesten nemen van mevr. Bergers en J. Esveld, omdat 421 punten te weinig waren om naar de derde ronde te kunnen overgaan. De cracks van Eemland hadden nu 541 punten, Centraal (kampioen van Ne derland) 490, C. Butzelaar en S. Vonk 460 en het team Visbeen 435. Met vier van de zes Soester koppels ging de derde ronde in en alle vier handhaaf den zich. Thierig en Johnny behaalden het hoogste aantal punten (552), Ver kerk en Bergers 496, Butzelaar en Vonk 503 en Visbeen met medestrijder 512. De vierde ronde werd een waar slag veld. De Naald (Visbeen) viel af met 523, Centraal (nu oud-kampioen) met 561, Butzelaar en Vonk met 472 en dit lage puntental kwam door die lastige kroonkurk, waarop het glas gezet werd en zoiets kan op een biertap wedstrijd niet. Thierig en Johnny handhaafden zich met 571 punten, maar Bus uit Hilver sum had'er 578 en Klein uit Laren 575, terwijl Van Hest uit Hilversum er eveneens 571 had, dus in de finale zou het voor de Soester uitblinkers geen zacht eitje worden. Het werd een geweldig succes en het leek wel alsof de beide Soester matadors door hun kunnen wilden zeggenAls de andere gemeenten wel volledige ver gunningen krijgen en Soest bier in gro te stromen moet blijven tappen, dan zuUen wij ervoor zorgen, dat dit bier in Soest beter dan best is. Er werd een glas bier getapt zo mooi, dat het zonde was het op te drinken en Johnny behaalde hiermee al een groot deel van het rekord aantal pun ten, dat het Soester paar zou krijgen. De wijze van serveren door ober Thie rig sloeg de jury met stomheid, zodat 681 punten toegekend werden. Dat was 86 punten meer dan het aantal dat het kampioenspaar Verkerk-Bergers het vo rig jaar behaalde en mevr. Goldstein en de heer Bus, die de tweede plaats bezetten kregen maar liefst 61 punten minder, zodat de overwinning meer dan sprekend was. J. van Hest en Pisaar werden derde. Er werd menigmaal geklonken op het succes van Johnny en Thierig, want het bier kostte niets. De winnaars kregen een legpenning en een aardig bedrag als prijs. Bij de eenmanszaken werd de eerste prijs gewonnen door C. Maarschalker- weerd uit Hilversum met 285 punten. Tweede werd C. Kraanen uit Wouden berg met 271 punten en derde C. Beyer uit Soestdijk met 267 punten. De voorzitter van de jury, de heer H.M. de Klerk van het Centraal Brou werij Kantoor, sprak zijn voldoening uit over de behaalde resultaten en hij was van mening, dat er uitstekend gestapt was. Soest kan natuurlijk ook tevreden zijn over het behaalde resultaat. Twee nieu we kampioenen en twee oud-kampioe nen waarborgen een goed glas bier. Als Vorige week wandelde een echtpaar rustig half op het wandelpad half op het fietspad. Daar is niets bijzonders aan, want dat gebeurt meer. Een ander echtpaar kwam per rijwiel uit dezelfde richting en daar weer ach ter, in matige snelheid, een bromfietser. Op een afstand was al te zien, dat er iets ging gebeuren, hetgeen ook prompt het geval was, want, ondanks veel bel gerinkel en op het laatste moment zelfs luidop aanroepen door de fietsers, gin gen de wandelaars geen pas opzij. Of het zo was uitgerekend, viel het moment van passeren voor alle drie categorie weggebruikers practisch op hetzelfde ogenblik. Het liep allemaal nog goed af, behou dens dan, dat de dame-wandelaarster van de dame-wielrijdster een klein porretje in de zij kreeg. Wanneer het RECHT op hetzelfde mo ment had toegeslagen, had het een heel harde por moeten zijn, want wat die voetgangers deden was heel on behoorlijk. Ik dacht eerst nog, dat beide wande laars mogelijk slecht van gehoor wa ren, zodat zij het bellen en het roepen niet hadden gehoord, doch in het na de botsing volgende „onderhoud" bleek dit in het geheel niet geval te zijn, want zij bleken de nogal grondige (en verdiende) verwijten van de wielrijders niet mis te verstaan. Integendeel kwam in de loop van het heibeltje aan het licht, dat zij het bellen en roepen wel hadden gehoord, maar dat zij het rond uit vertikten voor iedereen maar opzij te gaan. Helaas is dit een mentaliteit, die in ons moderne verkeer wel eens vaker wordt aangetroffen. Alles wat in het verkeer of in de maatschappij sneller gaat dan wij zelf deugt niet en „we nemen er niets van". We zijn zonder enig gezond oordeel direct bereid de fout steeds bij de an dere, snellere categorie te zoeken. Dat we de „botsingen" vaak aan ons eigen (domme) optreden te danken hebben, zien velen niet eens. Misschien dat dit laatste wel het meest jammerlijke van alles is. H. OEKMAN. het weer nu maar meewerkt, want op het ogenblik heb je meer aan een hete kachel en een warme wijngroc dan aan koel bier, getapt door de beste tappers van het land en van het dis trikt, die hun grote biertapgaven in Soest ter beschikking stellen. Geachte redactie. In verband met het toenemende ver keer op de Ossendamweg vraag ik aandacht voor het gevaarlijke kruis punt Schoutenkampweg/Ossendamweg. Op deze kruising van wegen zijn reeds verscheidene verkeersongevallen voor gekomen. M.i kan hierin met een minimum aan kosten verandering worden gebracht. Eerstens door het uitzicht op deze hoe ken te verbeteren, hetgeen te verwer kelijken valt door het geboomte aldaar te verwijderen, tweedens door het weg gedeelte vóór de bij deze hoek gelegen winkelpanden vrij te houden van par kerende voertuigen. Aangezien de trot toirbreedte ter plaatse aan de zeer ruime kant is, zou door een uitsparing hierin parkeerruimte gevonden kunnen worden. Hiermede zou het euvel van de te nauwe passage, welke thans verkeersstagnatie en slecht uitzicht op dit kruispunt ver oorzaakt, verholpen zijn. U dankende voor de verleende plaats ruimte in Uw blad en de wens uit sprekende dat mijn suggestie spoedig verwezenlijkt wordt, teken- ik, JOH. C. GROENESTIJN. Ossendamweg-hoek Schoutenkampweg, Soest. IHE RALEIGH KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Reeds vanaf 179.

Soester Courant | 1956 | | pagina 1