De komende f+V*Vo~feesten* HERENPLUSFOURS SOEST. HET BROEKENHUIS IN DE HOEK. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 DINSDAG 26 JUNI 1956. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart 1.95 - per post 2.10 34e JAARGANG nr. 48. Als op 4 juli a.s. de receptie van V.V.V. Soest-Vooruit gehouden wordt, dan zal aan het bestuur, dat vele handen te schudden krijgt, niet te zien zijn, dat maanden van hard werken achter de rug liggen. Enige tijd geleden werd het programma van de zomerfeesten bekend gemaakt en bij een kijkje achter de schermen kiijgt men pas te zien wat een berg werk er verzet moet worden voor zo iets in kannen en kruiken is. Gelooft u echter maar niet, dat de mensen, die zich hiervoor willen inspan nen, elkaar staan te verdringen om ook aan de beurt te komen, want het draait, evenals het vorige jaar, om het oestuur en dan meestal om enkelen, die de tijd aan dit veelomvattende werk willen besteden. Vorig jaar waren het de bestuursle den, die met stoelen liepen te sjouwen en de hark hanteerden om de grond in de tent toonbaar te houden. Toch heeft dit harde werken het en thousiasme niet verloren doen gaan, want dit jaar wordt er met evenveel elan gewerkt aan een programma, dat nog beter gaat worden dan het vorig jaar, mits De Bilt meewerkt, want er hangt in de komende zomermaanden wel erg veel van het humeur van de weergoden af. Als het plenst tijdens het bloemen corso dan lopen de kijkers niet hard om de wagens te zien en kennis te maken met de fee, die weer voor en kele maanden het bos uitkomt om het feest op te luisteren. Als het giet, dan zullen de toeschouwers elkaar beslist niet op de hakken staan te trappen om het openluchttheater binnen te ko men en naar Frans du Mee te luiste ren; als het stortregent dan blijven de amateurs thuis en valt de amateurs avond met de vele attrakties in het wa ter. Maar waarom zou het regenen Er zijn spandoeken aangebracht, er han gen biljetten en ook op andere wijze is een grootscheepse reklame gemaakt. Alle busondernemingen zijn aangeschre ven en zij weten nu, dat op 7 juli a.s. op de Waldeck Pyrmontlaan in Soest het tweede bloemencorso gehouden wordt; dat hier vijf muziekcorpsen op treden en dat vele praalwagens hun opwachting bij jury en publiek zullen maken. Adviseur van dit corso is de heer Pauw uit Rijnsburg, die, in samenwerking met de Soester bloemisten en een hon derdtal binders, in de nacht van vrij dag op zaterdag en de morgen vooraf gaande aan het corso onder hoogspan ning zullen werken om de bloemen op verschillende wagens aan te brengen. Hierbij moet gebruik gemaakt worden van grote besloten ruimten en waar schijnlijk zullen hiervoor de gemeen telijke garages en enkele grote plaat selijke garages benut worden. De voorbereidingen voor deze feesten en dit corso zijn reeds in de afgelopen barre winter begonnen, omdat de V.V.V. van mening was het vijftigjarig bestaan van een der oudste vereni gingen in ons land op waardige wijze te moeten vieren en wel zo, dat de gehele bevolking deel kan nemen. Het bloemencorso van 1955 toonde aan dat de belangstelling van het publiek zeer groot was, zodat er de laatste maanden hard geijverd is om in het hart van Nederland een bloemencorso te krijgen, dat niet alleen in Soest, maar ook daarbuiten grote belangstelling trekt. Reeds thans kan worden gecon stateerd, dat het V.V.V.-bestuur in deze opzet geslaagd is, want van heinde en ver komen verzoeken om inlichtingen over dit gebeuren binnen en als de weersomstandigheden gunstig zijn dan zal onze gemeente op 7 juli gastvrouw moeten zijn voor vele tienduizenden be zoekers. De voorbereidingen voor het corso verg den enorm veel werk. Firma's, indus trieën, verenigingen en instellingen moesten worden bezocht om hen uit te nodigen aan het corso deel te nemen. Als op deze verzoeken gunstig werd beslist dan moest met de betrokkenen een ontwerp-bloemenversiering worden besproken. Maanden geleden zijn hier over al besprekingen met de plaatselijke bloemisten gevoerd. Een veertigtal deelnemers heeft zich voor dit corso opgegeven en dit bete kent, dat de stoet van wagens met de vijf muziekcorpsen een lengte zal heb ben van ongeveer 4 kilometer. Voor deze stoet zich in beweging zal zetten vindt op de avond van de zesde juli een ware bloemeninvasie plaats, want om een gewone personenauto in de bloemen te steken zullen al een 1000 bloemen nodig zijn. Voor de grote praal wagens zijn dit er natuurlijk veel meer. Op het terrein aan de Waldeck Pyr montlaan wacht de bezoekers de eerste kennismaking met het corso. Vanaf kwart voor twee zullen de wagens het terrein opkomen en de jury begint dan met het keuren. Intussen zullen de vijf muziekcorpsen voor de nodige ver strooiing zorgen. Het 80 man-sterke Boskoopse muziek corps, bekend door het optreden bij di verse interlandwedstrijden in de sta dions, het politie-muziekcorps uit Amersfoort, de band van het Veteranen- legioen Nederland uit Zeist, het muziek corps „Concordia" uit Baarn en onze eigen vereniging „Patientia Vincit Om- nia" nemen hieraan deel. De showband uit Boskoop brengt als bijzondere at- traktie 10 vrouwelijke tamboers mee en uit verschillende delen van de gemeente zullen de corpsen opmarcheren naar het feestterrein. Wanneer alle wagens op het veld zijn zal de bloemenfee haar intrede doen, waarna de burgemeester, Mr S. P. Ba ron Bentinck, het zomerprogramma van de jubilerende V.V.V. zal openen. Hier na wordt een grote show gehouden door de muziekcorpsen met omlijsting van de versierde wagens en de vlaggen van de plaatselijke sportverenigingen zullen hulde brengen aan de vijftigjarige vlag van de jubilerende vereniging. Als de prijzen uitgereikt zijn krijgen ook zij, die niet tot deze gelukkigen be horen een blijvend aandenken van de bloemenfee en dan begint de glorieuze tocht door onze gemeente. Het bestuur hoopt, dat de bewoners die in de stra ten wonen waar de lange stoet door komt, de vlaggen zullen uitsteken om het feestelijk aanzien nog te verhogen en als andere inwoners dit voorbeeld willen volgen dan verdient dit alleen maar lof. De structuur van onze gemeente levert ook in dit geval weer moeilijkheden op, daar het niet meevalt een route samen te stellen, waardoor een zo groot mogelijk deel door de stoet bezocht wordt, terwijl tevens alle bezoekers van elders in de gelegenheid gesteld moeten worden de stoet in ogenschouw te ne men. Daarbij moet er rekening mee gehouden worden, dat de leden van de muziekcorpsen slechts een bepaalde af stand kunnen afleggen. De route zal als volgt zijn Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Koninginne- laan, Nieuwerhoekplein, Burgemeester Grothestraat, Van Weedestraat, Steen- hoffstraat, waar voor het raadhuis ge defileerd zal worden voor het college van Burgemeester en Wethouders. Mid delwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Soesterbergsestraat, waarna de patiënten van Zonnegloren in de gelegenheid ge steld zullen worden de stoet te zien, daar Zonnegloren als eindpunt genomen is. Het is niet uitgesloten, dat het corso ook door Soesterberg zal gaan, maar hierover vinden nog besprekingen plaats. De voorverkoop voor de opening en de show op de terreinen aan de Waldeck Pyrmontlaan begint op 2 juli bij het V.V.V.-huis aan de Steenhoffstraat. De entreeprijs is zo laag mogelijk gehou den, dat het voor niemand een be zwaar kan zijn dit gebeuren bij te wonen. De Soester politie zal die dag een zware taak hebben. Niet alleen wordt het doorgaand verkeer omgelegd, maar te vens moeten de wegen, waar de stoet langs komt, vrij gehouden worden. Een geparkeerde auto op de route zou veel afbreuk aan het corso kunnen doen, zodat parkeerplaatsen moeten worden ingericht, terwijl aangenomen mag wor den, dat de Waldeck Pymontlaan de gehele dag afgesloten zal zijn voor rij dend verkeer. Door de Caltex Benzine maatschappij zullen in onze gemeente pijlen worden geplaatst, waardoor het vreemdelingen gemakkelijk zal vallen de terreinen aan de Waldeck Pyrmont laan te vinden. Het zal een corso van groot formaat worden, maar als de stille wens van de organisatoren nog eens bewaarheid wordt, dan zal er volgende jaren een spel gehouden worden, waaraan de wa gens van het corso zullen deelnemen. Maar zover is het nog niet en Carel Briels is nog niet gewaarschuwd. De gemeente gaat het openlucht theater omheinen, maar de V.V.V. zal er voor moeten zorgen, dat de zit plaatsen in orde komen en dat het bespeelbaar wordt. Dit wordt een ere zaak, want enige jaren geleden moest er dik geld bij en het bestuur van V.V.V. wil gaan bewijzen, dat het open-. luchttheater rendabel te maken is. En waarom ook niet Frans du Mee komt, André Carell en Tonny Schifferstein, terwijl vanuit Amsterdam „The Spot lights", drie charmante meisjes, wier sex-appeal voor de televisie te bewon deren was, dromme.i naar de Soester bergsestraat zullen lokken. Zij traden op met Rijk de Gooyer (goeiedaaaaaaag, Baaaartels), dus het is te verwachten, dat ze ook in Soest iets goeds zullen brengen. De officiële toestemming voor het grote tuinfeest in het Soester Natuurbad is nog niet binnen, maar de mondelinge toezeggingen wettige de hoop, dat dit wel zal doorgaan. Vanaf 4 juli zijn er programma's van feesten aan het Verkeershuis verkrijg baar. Er komt een kindermiddag in het open luchttheater, waarbij het Rotterdams Operettegezelschap van Anneke Elro het sprookje Doornroosje zal opvoeren. Er komt een bloemencorso voor kinde ren met een fakkeloptocht en als de vacantietijd ten einde loopt dan zullen de feesten besloten worden met een grote Twentse boerenbruiloft. Vóór dit feest begint zullen de bruilofts gasten in hun originele kleding een tocht door onze gemeente maken. Een folklo- rische dansgroep, bekend door het op treden in België, Frankrijk, Engeland en Italië zal deze bruiloft verzorgen. Het tuinfeest in het natuurbad zal dan de finale vormen. Jan Corduwener en zijn Ballroomorkest verlenen medewer king aan dit grootse sluitstuk. Er is veel werk verzet, er wordt veel gedaan en er komt nog veel meer kij ken voor de zaak in orde is. Het werk op het V.V.V.-huis vindt ge woon doorgang, dus nagenoeg alles komt neer op het doelmatig besteden van de vrije tijd ten behoeve van het feest door de bestuur ;l£^n. V.V.V. stond_gu.^(BM.ren geleden aan de rand van een faillisement, maar de vereniging is thans springlevend en over enkele weken zal het bewijs hiervan geleverd worden. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. De auto, die de vorige week op de onbewaakte overweg ging staan vlak na het vertrek van de trein van het station Soestdijk en die volgas wegreed toen een botsing op een handbreed ver meden kon worden, is opgespoord. Me vrouw B. zat achter het stuur, maar wat haar tot deze vreemde daad bewoog is nog niet bekend. De jeugd voetbalt op de Waldeck Pyrmontlaan en er zijn klachten bin nen gekomen, omdat, in de hitte van de sportieve strijd, tuintjes worden ver nield. Meneer V. miste 3 ganzen en deed aangifte van diefstal. De volgende dag kwamen twee dieren terugwandelen met een gezicht alsof ze nooit weg geweest waren, maar de derde bleef zoek. De gemeenteplantsoenen worden zo goed gewaardeerd, dat bij de hoek Hel- lingweg-Beetzlaan 45 salvia's gestolen werden, terwijl het plantsoen Parklaan- Nieuweweg van 25 begonia's beroofd werd. Mevr. Z. uit Soest reed zonder rijbe wijs in een personenauto op de Duin weg, waar een tienjarige jongen onver wacht van het trottoir de weg op kwam fietsen. De jeugdige A. H. S. werd door de auto geschept en hij kwam met zijn hoofd door de voorruit, waarbij hij met z'n broek achter een ruitenwisser bleef hangen. Dokter Stroband verleende de eerste hulp. De jongen had een her senschudding en klaagde over pijn in de hals. Hij is per E.H.B.O.-ziekenauto naar het St. Elisabeth ziekenhuis in Amersfoort gebracht. Op de Torenstraat reed A. M. uit Alkmaar op zijn motor. De driejarige J. R. kwam plotseling achter een ge parkeerde auto vandaan en liep tegen de motor op. Het kind werd wegge slingerd en liep een ernstige hoofdwond op. Dokter Van Beurden verleende de eerste hulp, waarna het jongetje per zie kenauto naar de Lichtenberg gebracht werd. Ter hoogte van Garage Houdijk op de Birkstraat reden twee wielrijders. Zij werden zo dicht gepasseerd door de motorrijder T. B. uit Hilversum, dat hij de linker fietser met de elleboog raakte. De twee fietsers vielen beiden en J. S. uit Leusden werd aan hoofd en handen gewond. Dokter v. Dorssen verleende de eerste hulp. Nog steeds worden er dode liguster- struiken in de bossen gedeponeerd, het geen verbonden is wegens brandgevaar. Men kan ze kwijt op de Lange Brink- weg op de voormalige vuilnisstortplaats, waar de gemeente voor verbranding zal zorgen. Op de hoek van de Birkstraat en de Gallenkamppelsweg kwam de militair J. M. uit Den Haag in een Volkswagen aanrijden uit de richting Amersfoort. Blijkbaar vond de bestuurder z'n snel heid voor het nemen van de bocht te groot en hij remde, maar te krachtig, want de auto begon te slingeren, vloog tweemaal over de kop en bleef met de wielen omhoog liggen. Bestuurder en passagier klommen eruit, de wagen werd overeind gezet en de reis wat rus tiger voortgezet. De lak van het dak was wel iets beschadigd. Leeuwenstraat 33 Hilversum GOEDE BUUR. Een goede buur is ook op de Heide weg beter dan een verre vriend en toen de bewoner van een deel van een dubbel huis een gezellig kinderfeestje in z'n tuin gaf, kwam z'n nevenbewoner, ten aanhore van alle jeugdige gasten, de gastheer van het slecht behandelen van zijn hond betichten. Er vielen nog enige woorden en de politie kwam erbij. De man, die de beschuldigingen geuit had, liet zich maar niet zien, maar 's avonds gaf hij ook een feestje. Dit w-as echter voor volwassenen en de radio werd zo hard aangezet, dat hij in Amersfoort te horen was. Opnieuw kwam de politie er bij, die tegen de muzikale Heidewegbewoner procesver baal opmaakte. VICTORIA BROMFIETS-SHOW. Bij het bezoek aan de Victoria Brom fiets-show, welke vrijdag in gebouw St. Ludgardis gehouden werd, wachtte de geinterresseerde bezoeker een verras sing, want gulweg stelde firma D. J. van de Broek, die, in samenwerking met de N.V. Motorenfabriek Bach, deze show organiseerde, een brommer ter beschikking om eens kennis te maken door een ritje in de omgeving. De Victoria-bromfietsen Vicky, die in de Beckeringstraat bij de N.V. Moto renfabriek Bach gemaakt worden, wa ren reeds enige tijd ingesteld op de bepaling, dat bromfietsen binnenkort niet sneller dan veertig kilometer per uur mogen rijden. Het is dan ook be grijpelijk, dat de fabriek het sportmo- del Rapido, dat geëxposeerd was, binnen korte tijd waarschijnlijk als lichte mo tor zal gaan brengen, want dit vlotte model vraagt om snelheid. Dit zal ook verantwoord zijn, want het is een ste vig vervoermiddel. De Novita is een model, dat in ver schillende kleuren gebracht wordt; zwart, turquoise, donkerblauw met groen-grijs en rood. De Beauty is in derdaad een schoonheid en daarbij ver geleken is de transport-bromfiets, de Bison, een forse oudere broer. De N.V. Bach brengt ook de transport bestelwagen „Econoom", die niet geëx poseerd was, om aan de andere mo dellen de nodige ruimte te geven. De bedoeling van de show was het expo seren van alle modellen, waartoe de agent niet zo gemakkelijk in zijn etalage kan komen, omdat de sortering te groot is. Het laten lopen van twee proefmo dellen voor de bezoekers was ook een service, waaraan de handelaar niet toe komt. Er was een scooter, de Nicky, en een kinderfietsje in bromfietsmodel, waar van de jeugd van nu tot aan 5 decem ber zal kunnen dromen. Er was veel belangstelling voor de show en menigeen waagde zich aan een ritje om zich het besluit, een brom fiets aan te schaffen, gemakkelijker te maken. SOEST—H.V.C.-COMBINATIE. Morgenavond (woensdag), speelt het Soester elftal, op het K.P.S.-terrein, te gen een H.V.C.-combinatie. De wedstrijd begint om 7 uur. Het Soester elftal is als volgt samen gesteld Doel Adams (N.W.O.), achter Simons (B.D.C.) en Roland (K.P.S.). Midden Ruttenberg, Van 't Klooster en Dor- restein (allen S.E.C.). Voor De Bruin en Van Breukelen van S.E.C., Brouwer en Staal van B.D.C. en Nieland van V.V.Z. In de loop van de wedstrijd zullen Van Megen van B.D.C. en Rijk- sen van N.W.O. de plaatsen van Van Breukelen en Staal innemen, om de keuzecommissie in staat te stellen te Op het woningbouwcongres van „Han del en Nijverheid" in Leeuwarden werd door een der bestuursleden de scham pere opmerking gemaakt, dat „de beste manier om in Nederland aan de kost te komen is, over de westgrens met overheidssubsidie te verdwijnen en over de oostgrens als vluchteling met over heidssubsidie terug te keren". Zo absurd als dit bestuurslid de zaak voorstelt is het gelukkig (nog) niet, maar het tekent toch wel de stemming, die onder de mensen heerst, die dag in dag uit met personeelstekort te kam pen hebben. Bovendien gaat door het geroep om moderne methoden in de bouwnijverheid hier en daar de me ning postvatten, dat het de schuld der bouwondernemers is, dat we nog steeds met het grote tekort aan woningen zit ten. En zo is het toch niet helemaal. Vluggere bouwmethoden, overigens al leen bruikbaar bij massabouw, zijn al lang bekend en het geschreeuw hierom staat feitelijk gelijk aan het voor de tweede maal willen uitvinden van het zwarte garen. Vrijwel overal op de wereld wordt snel ler en anders gebouwd dan hier. Vak mensen uit verschillende landen lachen zich een bult wanneer ze ons in Neder land aan de gang zien. Maar wat heeft het voor zin voor de ondernemers om veel geld te steken in moderne appa ratuur wanneer zij, door veel papieren rompslomp, geharrewar over bouwvo lume, gebrek aan bouwmaterialen en vooral gebrek aan mensen, toch geen kans krijgen dit geld rendabel te ma ken Het heeft er naar mijn smaak veel van weg, dat het geroep om moderner me thoden wordt aangewakkerd uit de krin gen, die verantwoordelijk zijn voor de trage gang van zaken in de bouwerij en hiermee trachten de. schuld van zich af te schuiven. Een schuld, die ieder jaar zwaarder wordt, want de laatste verwachtingen van deskundigen zijn, dat de woningnood nog minstens 17 jaar zal voortduren. En toch gaan we lekker niet in hout bouwen. H. OEKMAN. komen tot samenstelling van het beste Soester elftal voor de wedstrijd tegen Baarn en straks tegen de buitenlandse gasten. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 280 stuks biggen in prijzen van 42.tot 62.en 14 drachtige zeugen van 275.- tot 350.- (jonge) en 375.- tot 475.- (oude). Op de eiermarkt werden aangevoerd 175.000 stuks. Hoendereieren van 13.- tot 13,75. Henneneieren van 8. tot 11.Middenprijs 13,45. Prijs per k.g. 2,18. De handel op beide markten was vlot. KONINKLIJKE KERKGANG IN SOEST. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bem- hard woonden zondagmorgen de kerk dienst bij in de Oude Kerk. Voorganger was ds Ambrosius. GESLAAGD. Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzersfessen) te Amersfoort slaagden voor de akte l.o. mej. N. H. Uiterdijk, W. Kagenaar, C. J. M. Nieberg en mej. I. Esch, allen alhier. GESLAAGD. Voor het eindexamen der Handelsdag school is geslaagd H. van Rouwendaal alhier. CONCERT VAN P.V.O. P.V.O. geeft donderdagavond a.s., te 8 uur, een concert op de hoek van Oude Utrechtseweg en de St. Willibrordus- straat. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruine portemonnaie met inhoud, para- plu-hoes, kinder-zonnebril met plastic montuur, linker glacé handschoen, blauw vulpotlood, zilveren schakelarm band, kinderzakdoek, vulpen, hoofd doek, jas, safe-sleutels, rode portemon naie, pop met groen jurkje, jongens windjack, grijs konijn, windjack, ket tinkje, huissleutel, linker glacé heren- handschoen, bruine glacé handschoen, nikkelen kinderarmbandje, grijze porte monnaie met inhoud, pak kleding, zwart etui met bromfiets-gereedschap, bruine portemonnaie met 30 cent. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op woensdag- en zaterdagmiddag, van 24 uur.

Soester Courant | 1956 | | pagina 1