1 Grootse opening der V.V.V.-feesten. Lingerie-atelier „PRIBOR" m Voetbalwedstrijd BAARN-SOEST 1. Geroutineerde Overlocksters 2. Geroutineerde Naaisters. IHET BROEKENHUIS I m ZATERDAGAVOND A.S. prachtig verlichte OPENLUCHTTHEATER. BEKENDE RADÏO-ARTÏSTEN FRANS DUMEE, LACHCORVEE. ZEILPANTALON IN DE HOEK. SOESTER SPORTFEDERATIE FUGERS Rijwielen DINSDAG 10 JULI 1958. 34e JAARGANG no. 51. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.19 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Toen het zaterdagmorgen begon te mot regenen zullen velen in Soest met een angstig spiedend oog naar de lucht ge keken hebben om te zien of het ernst was met die regen, want daarvan hing voor een groot deel het slagen van het bloemencorso en de openingsplechtig heid van de jubileum-V.V.V.-feesten af. Het werd droog en het bleef droog en al waaide het vrij hard, het bleek ideaal weer, vooral toen halverwege de tocht van het corso door Soest de zon kwam kijken hoe het ging in het hart van Nederland. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bloemen ter waarde van vele duizenden guldens door bekwame han den op enige tientallen auto's en praal wagens aangebracht. De eigenaars van de auto's sliepen en droomden van eerste prijzen, maar in de garages van gemeentewerken, brandweer, Houdijk en Van Kooy was het een drukte van belang en daar werden de duizenden bloemen, in hoofdzaak anjers, ver werkt. De heer v. d. Arend, voorzitter van V.V.V. verzoekt de Burgemeester de feesten te openen. In de voormiddag begaven de versier de wagens en de vele honderden toe schouwers zich naar de Waldeck Pyr- montlaan. Anderen zochten vast een goede plaats langs de Waldeck Pyr- montlaan, Beetzlaan, Koninginnelaan, Burgemeester Grothestraat, Van Wee- destraat, Steemhoffstraat, Middelwijk straat, Torenstraat, Kerkstraat en de Soesterbergsestraat om maar niets te missen van de stoet. De heren F. V^rpoort uit Hilversum G. v. d. Brink, chef-tuinier van het paleis en H. Muysert uit Baarn liepen met kennersoog en puntenlijst langs de versierde voertuigen om vast te stel len wie in aanmerking kwamen voor de vele prijzen, die door vele gevers beschikbaar waren gesteld. Om half drie kwam P.V.O. als eerste muziekcorps het veld op en de man nen van onze harmonie werden met applaus begroet. Ook de S.T.C -groep, bestaande uit meisjes met bebloemde hoepels, en het politie-muziekcorps uit Amersfoort kregen een hartelijk wel- komstapplaus. Concordia uit Baarn verscheen met 2 peulebroeken in het uniform van de leden, die op een holletje naast de tambour-maitre lie pen en de aandacht opeisten door hun parmantigheid. Intussen namen steeds meer genodig den hun plaatsen in in de muziektent en op de banken naast de tent. Bur gemeester S. P. Baron Bentinck met echtgenote, de gemeentesecretaris, de wethouder van onderwijs, hoofden van gemeentediensten, raadsleden en vele anderen, die zich dit evenement niet wilden laten ontgaan. De drumband van „Olympia" werd gevolgd door een afdeling meisjes in het wit en met veel tromgeroffel en zwaar gedreun van de grote trom kwam de drumband van het veteranen- legioen Nederland het veld op In restaurant ..Eemland" had men vo rig jaar al kunnen constateren, dat het hier jeugdige veteranen gold, die in dienst het stram marcheren uitste kend geleerd hadden. Schetterende trompetten, waaiende vlaggen en daarmee kwam in veel blauwe tule, met breed- en langwappe- rende sluier, de bloemenfee het veld op. Vorig jaar in een antiek leuk koetsje, nu in een glanzende Mercedes Benz van een slordige twintig mille, hetgeen wijst op een hoge levensstan daard in het feeënrijk. Achter het stuur een dame, misschien ook een fee, en als derde een blozende page, even eens in het blauw. De V.V.V.-vlag, gedragen door een trotse jongeman, omhaagd door zes meisjes, werd gevolgd door de vlag gen van Olympia, S.P.S.V., S.V.V., Mo tor- en Autoclub, B.D.C., Shot, M.H.C., Duinkikkers, Crescendo, S.T.C. en de vlaggen van Verkenners en Gidsen. Langzaam ging de stoet onder harte lijk applaus het halve veld rond, de man met de V.V.V.-vlag nam plaats op een verhoging op het middenveld en plechtig brachten alle vlaggen de groet aan de eerbiedwaardige vijftig jarige onder het roffelen der trom mels van het veteranenlegioen. Onder het wegsterven van de roffel en een schetterende fanfare gingen de vlaggen weer omhoog, waarna de voor zitter van de jubilerende vereniging, de heer J. v. d. Arend, de fee begroet te. Zij bood de echtgenote van de burgemeester bloemen aan, de film camera's snorden en toen de fee, na veel rangschikken van meterslang tex tiel, gezeten was, sprak de voorzitter. Velen komen uit het buitenland om ons land en ook Soest te bezoeken en vele inwoners van Nederland komen eveneens naar onze gemeente. Dit stelt de V.V.V. voor een zware taak, maar het zomerprogramma van dit ju bileumjaar is aangepast aan deze taak. De V.V.V. kan echter nog zo actief ziin, maar zonder medewerking van gemeentebestuur en vele instanties is alle moeite tevergeefs. Deze medewer king ondervindt de jubilerende ver eniging echter tenvolle en het bestuur is de gemeente, de politie en de dienst gemeentewerken hiervoor dankbaar. De Bloemenfee op haar zegetocht. Het vorig jaar is met het bloemen corso een schuchtere poging gewaagd en thans is het grootser opgezet om te trachten het in de toekomst tot het grootste en bekendste corso van mid den-Nederland te maken het corso in het hart van ons land. De heer v. d. Arend verzocht hierna de burgemeester de bloemenfee te in stalleren en de feesten te openen. De burgemeester toonde zich kennelijk verheugd voor de tweede maal de lie ve fee- te mogen installeren. Het vorig jaar was gebleken, dat er binnen en buiten onze gemeente veel belangstel ling voor het corso, dus ook voor de fee was, zodat het verheugend was, dat het bestuur van de V.V.V. een gro ter opzet aangedurfd heeft. Hard wer ken en het opwekken van grote be langstelling voor >.it tweede corso zijn hieraan vooraf gejaan en nu kon dan eindelijk voor de tweede maal 'n beroep gedaan worden p de fee om het corso met haar ch .rmante aanwezigheid op te luisteren. H -t zou een corso van bloemen zijn en bloemen moeten wij schenken aan feeën, die onze weg krui sen. Dit schenken gebeurde nu door het installeren van een bloemenfee en de burgemeester hoopte, dat deze fee een goede herinnering aan deze dag zou bewaren. VANAF 8 UUR, ZAL HET ZEER GE ZELLIG WORDEN IN HET ONDER LEIDING VAN GEVEN MET HUN GEZELSCHAP Voorverkoop van toegangskaarten, in verband met de grote belangstelling, reeds thans aan het Verkeershuis. vraagt Aanmelden van 8-12 en 2-6 uur, kantoor Van Weedé- straat 43A. Na 6 uur Bilderdijklaan 40, Soest. De prachtige wagen van „Zonnegloren' „Lieve fee, hiermee installeer :k U als bloemenfee van Soest en verklaar de zomerfeesten van de V.V.V. voor ge opend". De bloemenfee dankte voor de harte lijke ontvangst, waarvoor zij iedereen een bloemenpluim op de hoed stak en zij hoopte, dat dpor het bloemencorso velen naar Soest zouden komen en niet voor de laatste maal. Zij eindigde haar toespraak met „Leve de gemeente Soest, leve de V.V.V. Dit was het hoogtepunt, maar niet het laatste, want ond^r luid applaus kwa men de 75 leden van de muziekvere niging „Exeelsior" uit Boskoop het veld op. Als eerste 9 leuke majorettes. Ze waren gekleed in grijze rokjes en rode tunieken en droegen witte laarsjes en rode piccolo-kapjes en filmoperateurs knielden in aanbidding voor de aan- marcherende schonen neer om goede opnamen te krijgen. Ze zwaaiden met hun sierstaven en achter hen kwamen de tambours, waaronder twee miniatuur- trommelaars en het gehele corps. Tij dens het spelen van de manoeuvremars weerden de majorettes zich duchtig met hun staven, die ze zwaaiden en slin gerden, omhoog wierpen en weer op vingen en soms op moesten rapen. Ook het veteranenlegioen bracht een show. Alles ging feilloos gelijk, stram en stoer, zoals het oud-militairen past. De heer Verpoort maakte de prijzen bekend en van de 40 deelnemers kwam de wagen van het Technisch Bureau van Gietijzerproducten, aangeboden aan „Zonnegloren", als mooiste wagen in de prijzen. Ook de eerste prijs van de praalwagens was voor dit wonder mooi geheel. De tweede prijs was voor Amersfoorts Dierenpark. Derde het leu ke ensemble, dat voor het Soester Na tuurbad reed. De prijs voor de mooiste wagen was aangeboden door het ge meentebestuur, de drie prijzen voor de praalwagens door Heinekens, Coco Cola en Rea-meubelindustrie. Van de reclame-praalwagens won de Hero de beker van N.V. Salomons, Har- tevelt de krans van het Handelshuis en Seven-up de lauwertak van de firma Overgoor. Bij de openbare bedrijven van de gemeente Soest kreeg de ge meentepolitie de eerste prijs, een me daille van het gemeentebestuur. De tweede prijs, een krans van het Han delshuis was voor de brandweer en de derde prijs, een lauwertak van de firma Overgoor, voor gemeentewerken. Bij de luxe wagens met naamvoering was de Serva dealer no. 1 tweede H. Butzelaar, 3. Autorijschool Engel, 4. Winkeliersvereniging Soest, 5. Arco en een eervolle vermelding voor Garage Van Kooy. Deze prijzen waren geschon ken door Optiek Spijker, Amstelbrou- werij, A.N.V.V., Kamer van Koophandel en P.U.B.V. Bij de luxe wagens met reclamevoor stelling won de Soester Kunsthandel de beker van „Tempo", Soesterberg. 2. Garage Stam (beker N.V. Salomons). 3. Hotel v. d. Brink (krans van 't Zwaantje). 4. Autoverhuurbedrijf J. Wij- ma (medaille V.V.V. Utrecht). 5. Cera miek van Breugel (medaille van N.N.). De eervolle vermelding was voor de Anker Emaillefabriek. De groepsprijs was voor de Soester ge organiseerde melkhandel (beker van 't Centrum, Soesterberg). 2. Firma Ree horst (krans van Restaurant Eemland). De meest attraktieve wagen, die van de melkhandelaren, kreeg de prijs be schikbaar gesteld door de Ned. Foto grafische Industrie Het Dierenpark ensemble, naar analogie van de film „Les Belles et La Bete", kreeg de prijs van Ijzerhandel D. Waal voor de meest originele wagen en de prijs voor de mooiste kleurencombinatie ging naar Serva (beker van Het Handelhuis). Alle deelnemers ontvingen een herin nering aan de bloemrijke strijd. De fee nam afscheid, stapte in haar slee, het tule werd geschikt en met het ve teranen-legioen voorop en de nieuwe politie-B.M.W. als heraut ging zij de tocht door Soest beginnen. Achter haar de muziekcorpsen, de vele wagens en verenigmgen. De firma Reehorst voerde vlak achter de fee veel fruit en een tweede prijs mee en twee wagens van de firma Van Kooy droegen een schat van gele bloemen. De lieve jonge dame op de auto van de winkeliersvereniging trok waarschijnlijk meer de aandacht dan het gebiedende „Koopt in Soest", dat niet direct opgevolgd kon worden, want de meeste winkels waren geslo ten. Bazar de Luxe, een zwarte wa gen met blauwe en gele bloemen, had achter zich de enorme Hero-wagen, van waaruit Johnny Jordaan brulde, dat hij maling aan de tijd had en nog lang niet naar huis ging. „Laat gas U Leeuwenstraat 33 - Hilversum I helnen", raadde de auto van 't Gemeen telijk Gasbedrijf aan en zij werd ge volgd door de prijswinnaars autorij school Engel en Arco, die ten behoeve van Blindezorg reed. P.V.O. blies veel en goed tussen de Arco-auto en de fluitketel van super- kat-emaüle op de wagen van de An ker Emaille Fabrieken. Het Soester 'Na tuurbad voerde op een vrachtwagen 'n zonnige familie mee, meisjes in lig stoelen en kinderen die in het zand Tot voor niet zo lang geleden werd er vrijwel iedere week in de financiële berichten met veel tamtam melding van gemaakt, dat de Nederlandse bank in de afgelopen week weer zoveel mil joen buitenlandse deviezen rijker was geworden. Hoe dat allemaal precies zat en hoe we aan die massel kwamen lag het grote publiek niet zo duidelijk in het begrip, maar prettige dingen worden gemakkelijk aanvaard. We weten dat er hard gewerkt wordt, dus namen we maar aan, dat die deviezenstroom daar vandaan kwam. Het was misschien maar goed, dat we dit dachten, want een deel van de be volking zou misschien wat schichtig zijn geworden, wanneer het hun dui delijk was geworden, dat een groot deel van die deviezen verkregen werd door verkoop van particuliere amerikaanse effecten en nog een paar bronnen, die niets met hard werken te maken had den. Een poos geleden staakten die pret tige berichten over toename van bui tenlandse deviezen, omdat de bronnen maar tijdelijk waren en citroenen zich niet tot in het oneindige laten uit knijpen. Nu is sedert enige weken Holland in last, omdat de berichten van de Neder landse Bank over onze financiële po sitie steeds meer in mineur kwamen en medegedeeld werd, dat de poet op is en de Staat niet rpeer bij de Neder landse bank kan aankloppen om cen ten. Daar zitten we nou. Snappen doen we er geen fluit meer van. Er wordt nog veel harder gewerkt dan een paar jaar geleden, nergens zijn handen genoeg en toch is de zaak blut. Iedere particulier zou in hetzelfde ge val gedwongen worden op z'n minst surceance van betaling aan te vragen, en de over hem gestelde curator zou de man in moeilijkheden allereerst het eerste gebod in de pingping-wereld le ren, dat je nooit lang 11.per week kan uitgeven wanneer je in hetzelfde tijdvak maar 10.verdient. Zou het niet daar in kunnen zitten, dat onze Staat, in zijn niet te stuiten uitgavendrift, dit simpele gebod vergat, misschien wel aan haar laars lapte In de verwachting, dat er wel een won der zou gebeuren H. OEKMAN. Het gemeentebestuur en het bestuur van V.V.V. nemen het défilé af. speelden. Gemeentewerken wees er op, dat je het vuil in de emmer en niet op straat moet gooien en na autover huurbedrijf J. Wijma kwam „The all family drinks" van Seven up. Excel sior uit Boskoop had extra veel be kijks door de majorettes. Zij werd ge volgd door de Serva dealer en de Soester Kunsthandel met een enorme vaas argeloos op de auto. B.B.-leden reden in hun blauwe overalls en op de wagen van Labor zaten twee kip pen met wapnerende staarten. De Soester melkhandelaren hadden een wagentje met twee pony's er voor en een miniatuur boeren echtpaar op de bok en er achter een bestelwagen, vol gestouwd met allerhande zuivelproduc ten. Houdijk voerde 6 auto's op een enorm voertuig mee en bij „Concordia" uit Baarn waren de twee kleine hulpjes van de tambour-maitre voortdurend in draf. Het ging wel niet zo hard, maar ze hadden veel te korte beentjes voor zo'n lange tocht. Het is maar te ho pen, dat ze na afloop veel ijs als be loning gekregen hebben. Een kwieke tamboerse roffelde tegen twee man nelijke collega's op. Garage Stam had nu geen eifeltoren op het dak van de wagen maar een fregat. De Eiffel bracht vorig jaar 'n eerste prijs op, het zeilschip nu een tweede. Firma H. Grift toonde een bromfiets op de auto en Hartevelt liet „De keus van een goed gastheer" zien. Het waren allemaal flessen met een inhoud waar een geheelonthouder niets om geeft. Daarna volgden een auto van Make laarskantoor H. Butselaar en de Soes ter Courant, die overal bij moet zijn, was aanwezig met een wagen van Drukkerij Smit. Het politiemuziekcorps uit Amersfoort bestond uit stoere mannen, die met hun muziek niet minder stoer bleken. Het in het kader der INTERNATIONALE SPORTWEEK 1956, op DONDERDAG 12 JULI a.s., 's av. 7 uur, op het K.P.S.-terrein aan de Biltseweg. Entree 50 cent - Kinderen 25 cent Rijwielstalling op het terrein. De ballen voor de voetbalwedstrijden zijn aangeboden voor het Sportartike lenhuis Eb. Kareisen, Kostverlorenweg 3B, Soestdijk. KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Reeds vanaf 179.

Soester Courant | 1956 | | pagina 1