ROTHn-IYIEUBELEn VRIJDAG-AANBIEDINGEN Badmutsen TON BEUKEN DRUKKERIJ SMIT VROOM DREESMANN SOEST SOESTERBERG Geen gevaarlijker experiment Sehoonheidspreparaten. Rie Engelen-Schmittmann Officiële Mededelingen. ONZE PERSEN STAAN VOOR U GEREED. DRUKKERIJ SMIT VRAGENDIENST. EVENTJES TERZIJDE. W. N. NIEWENHUIS MODERN DRUKWERK pracht partij 1.40 ALLEEN VRIJDAG kerkconcert. Woensdagavond 25 juli a.s. zal in de Oude Kerk te Soest een kerkconcert worden gegeven door de organist Klaas Bartlema, met medewerking van de sopraan Mien Peters. Uitgevoerd worden werken van Kuh- nau, Schütz, Bach, Handel, Mendelssohn en Reger. doornroosje. Het gezelschap van Anneke Elro heeft zaterdagmiddag 1400 kinderen in het openluchttheater uitstekend vermaakt met het sprookje van Doornroosje. De kinderen leefden zo intens mee dat zij alles wilden doen om Doornroosje te helpen en haar wakker te maken. 1400 kelen brulden „ja" toen gevraagd werd of Doornroosje nog eens terug moest komen en dat zal dan waarschijnlijk in augustus gebeuren. De V.V.V. heeft ook met het tweede optreden in het open luchttheater succes gehad. S.E.C.—C.D.N. S.E.C. heeft in de bekerwedstrijd tegen C.D.N. laten zien dat er plannen be staan het komende seizoen wat beter voor de dag te komen dan de laatste jaren. De nieuwelingen Huyink, Brou wer en Van Breukelen waren opgesteld en het was een goede ploeg die het opnam tegen de sterke derde-klasser uit Driebergen. Even moest het ploeg- verband gezocht worden, maar daarna was onze vierde-klasser goed opgewas sen tegen C.D.N. en tot rust bleef het 0—0. De tweede helft was nog maar nau welijks begonnen of C.D.N. maakte een doelpunt en het duurde tot een kwartier voor het einde voor W. de Bruin na een voorzet van L. Rutten- berg voor de gelijkmaker zorgde. Dat zou verliezen betekenen, want in de bekerwedstrijd moet er een winnaar zijn en bij een gelijk spel is de thuis club automatisch verliezer. Vijf minuten voor het eind van de wedstrijd maakte De Bruin er echter nog 21 van en het leek een gewonnen wedstrijd. In de laatste minuut kon C D.N. toch nog de gelijkmaker scoren door een fout in de S.E.C.-achterhoede en het was 22. Een nederlaag met ere, terwijl er gelijk gespeeld werd, maar met dit elftal kan S.E.C. het in het komende seizoen wel eens heel goed gaan doen. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. De agenten H. J. Breeschoten, G. v. d. Weerd en T. C. Ph. La Rose zijn be vorderd tot hoofdagent-. Voor makelaarskantoor H. Butze- laar is een oude damesfiets gevonden, die de eigenares terug kan krijgen als ze hem nog hebben wil. Op de hoek van de Vondellaan en Vosseveldlaan kwam P. E. met zijn auto in botsing met de bromfietser E. L., die geen voorrang verleende. Be schadiging zonder persoonlijk letsel. De Soester landbouwers zijn op het ogenblik helemaal niet gesteld op de Soester knaapjes die de korenvelden plat trappen. De politie ook niet en menig jongmens moet op het politiebureau regels schrijven. H. H. uit Amsterdam zou met zijn auto de Heideweg inrijden vanaf de Soesterbergsestraat en daarbij zag hij G. W. op zijn bromfiets niet, zodat voor de zoveelste maal op deze hoek een botsing plaats, vond. De bromfietser kwam te vallen en klaagde over pijn aan de linkerschouder, de bromfiets werd ernstig beschadigd. Een jongen van 17 jaar en een vriendje van 18 waren gaan fietsen. Toen ze tegen middernacht nog niet thuis waren lichtten de ouders de po litie in. Tegen half drie ontmoette een surveillerende agent de beide knapen in onze gemeente. Ze hadden zich wat verlaat en waren op we| naar huis. Dat mocht toen verder met een taxi om de ouders vlug van hun ongerust heid af te helpen. Op een bouwwerk in „Pijnenburg" is een buis-kruiwagen met reservewiel gestolen. Op de Birkstraat staat de melkma chine van de landbouwer H. in het land. Er is 5 liter benzine uit gestolen en de dief of dieven namen meteen maar een bus met 10 liter benzine mee. UITSLAG DUIVENVLUCHT CENTRAAL GENOOTSCHAP. De prijzen van de duivenvlucht, die gehouden is op 15 juli 1956 ten bate van het zwakke kind (Centraal Ge nootschap) zijn gevallen op de nummers: 23 65 87 110 114 153 181 199 217 245 283 327 335 353 359 402 443 456 509 527 575 596 597 606 627 633 656 680 691 693 702 743 747 748 761 786 858 864 878 895 904 908 914 940 957 1045 1085 1089 1094 1123 1132 1154 1159 1172 1200 1283 1291 1306 1317 1337 1349 1362 1369 1376 1380 1381 1395 1418 1420 1476 1484 1519 1525 1538 1553 1554 1558 1575 1581 1620 1627 1640 1649 1673 1677 1692 1695 1702 1738 1744 1764 1768 1803 1820 1850 1858 1888 1902 1934 1976 1979 1992. De prijsuitreiking vindt plaats op za terdag 28 juli a.s., des middags om 3 uur, in „De Gouden Ploeg". Men zie de advertentie in dit nummer. DE VLAG UIT. Vrijdag wapperde van de school voor Chr. U.L.O. aan de Prins Bernhard- laan de vlag, omdat dit jaar weer alle examen-candidaten het Mulo-diplo ma behaald hadden. Behalve de reeds eerder in dit blad vermelde jongedames, die slaagden voor Mulo-B, slaagden nog voor Mulo A Hennie Berkhof, Mar ja van Vliet, Truus Dijkshoorn, Carla Latté, Evelien Meun, Hannie Pieneman, Hennie van der Schans, Joke Snijders, Lieuwe van der Hel, Joop Tak en Jan van der Boven- kamp. Op een na behaalden zij ook allen het Middenstandsdiploma. BIJENTEELT. Op de bijenstand van de heer G. H. Grijze te Soest werd zaterdagmiddag j.1. een praktische les gegeven voor de leden der Vereniging tot bevoring bijen teelt, afdeling Soest, door de heer C. Jagers, leraar bijenteelt te Soesterberg. Het onderwerp der les was Het klaar maken der bijenvolken voor de heide- dracht. Nadat de voorzitter, de heer Grijze, de heer Jagers had ingeleid, werd overgegaan tot de les. Op de bijenstand waren vele volken aanwezig, 2 kastvolken moesten tot één volk worden verenigd. De leraar vertelde diverse manieren om dit zonder grote gevechten te kunnen doen. De gemakkelijkste wijze van het ene bo ven op het andere te zetten met tus senvoeging van een krant, na eerst van het toegevoegde volk de Koningin te hebben verwijderd. Nadat dit was ge schied werd dit volk nogmaals ver sterkt met broed uit enige andere kleine kasten. Na afloop der les was er ge legenheid tot vragen stellen. Hiervan is gebruik" gemaakt door enige jongere imkers der afdeling. Hierna bedankte deheer Grijze na mens de afdeling Soest de leraar voor zijn leerzame middag. De foto's in dit nummer werden verzorgd door „Foto Astra", Soester bergsestraat 24. TENTOONSTELLING VAN KLEUTERWERK. In de Chr. kleuterschool „Prinses Ma rijke" was donderdagavond een ten toonstelling van het werk der kinderen te bezichtigen. Voor volwassenen die zich hun eigen kleuterjaren nog weten te herinneren was deze tentoonstelling gewis een openbaring van wat er sinds dien ook op dit gebied tot ontwikkeling gekomen is. Uit al het vele en veler lei werk, dat op de tafels lag uitge spreid, sprak de geest van zelfwerk zaamheid, van zelf bedenken en uiting geven aan fantasie, maar vooral ook van samenwerking in groepsverband, die het kleuteronderwijs van tegenwoordig tot een vormende kracht van de eerste orde 'maakt. Die ontwikkeling gaat steeds verder, zodat wie regelmatig elk jaar zulk een tentoonstelling bezoekt, altijd weer vooruitgang ziet. Dat blijkt reeds bij de kinderen uit de laagste klasse, bij wie het opstapelen van blok ken b.v. niet langer een doelloos spelle tje is, doch waar alles reeds meer en meer vorm gaat aannemen. Het blijkt voorts uit de grote verscheidenheid van knip-, plak-, vlecht-, kleur-, teken- en zelfs boetseerwerk, dat vooral bij de DAN DE VERKEERDE KEUS EN TOEPASSING VAN Gelukkig kunt U bij de aanschaf fing daarvan gratis deskundig ad vies krijgen met bepaling van Uw huid-type en bespreking van Uw make-up. Ook zonder dat U een behandeling wenst kunt U mij raadplegen voor aankoop van producten. Komt U dus gerust zonder enige ver plichting eens een praatje maken. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Oude Utrechtseweg 12 Telefoon 2103 kinderen van de middelste en in 't bij zonder bij die van de hoogste klasse soms al verrassende resultaten oplevert. Dat kan zeker worden gezegd van een uit blokken gebouwde dierentuin, met beestjes erin, van éen trein met rails een meer met zeilschepen en banken langs de kant voor de toeschouwers, een schilderij op doek geplakt en nog zoveel meer dat er te zien was, alles geheel volgens eigen inzicht in groeps verband opgesteld, zowel bij de meis jes- als bij de jongensafdeling. Begrijpelijk dat er veel belangstelling was voor het tentoongestelde. De vacantie duurt tot dinsdag 28 au gustus, om 9 uur v.m., wanneer de kinderen weer op school worden terug verwacht. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat d.d. 13 juli 1956 door F. H. van Dijk, Eiken laan 6, Soest, beroep is ingesteld bij H.M. de Koningin tegen hun besluit van 26 juni 1956, afd. I, nr. 3815, waar bij aan appellant vergunning is gewei gerd tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een depot voor het distribueren van fles sen butagas op het perceel Eikenlaan 6, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie H, nr. 7467. Soest, 21 juli 1956. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. Vervat, Koninginnelaan 37, Soest, om een reparatie- en herstelinrichting voor verbrandingsmotoren op het perceel Koninginnelaan 37,kadastraal bekend gemeente Soest, se&ie H, nr. 6575, te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden door hen voor waardelijk is ingewilligd. Soest, 20 juli 1956. Uw drukwerk, ongeacht het formaat, vervaardigen wij tegen lage prijs, terwijl vlotte aflevering gegarandeerd wordt. Stuurt U even een berichtje en wij zijn onmiddellijk tot Uw dienst. VAN WEEDESTRAAT 35 - TEL. 2566 Kwaliteitsdrukker sinds 35 jaar. H. W. G. Verleden jaar juli kocht ik een huis. In deze koop zouden begre pen zijn het maken van een dubbele toegangsbrug, met bijlevering van alle materialen, de transporten, arbeidslo nen, hulpmiddelen enz. volgens bestek en bestektekening. De hiervoren in de koopprijs begrepen brug is niet ge leverd. In de plaats daarvan is een eenvoudige nooddam opgeworpen, be staande uit twee houten schotten tot afdamming van het slootwater binnen welke een zandlaag is gelegd, gedekt met gewone (gebruikte) bakstenen. Een witgeschilderde houten hek vormde aan weerszijden de afsluiting. Mede i.v.m. het feit dat deze hulpdam al twee maal moest worden gerepareerd t.g.v. zijn primitieve constructie rijzen thans de volgende vragenkan ik rechtens verlangen, dat de verkoper deze dub bele toegangsbrug alsnog bouwt volgens de bestektekening en omschrijving Kan ik van de verkoper een schadeloos stelling eisen i.v.m. de niet-levering van het overeengekomene Zo ja, Welke artikelen van het burg. wetb. staan in deze tot mijn beschikking Verkoper zou mij nog over deze aangelegenheid opbellen, doch tot dusver liet hij niets van zich horen. Antwoord Uw laatste antwoord is van veel belang. Hieruit blijkt, dat u met de prestatie van de wederpartij niet ac- coord bent gegaan. Een schriftelijke me dedeling zou echter beter geweest zijn. Vermoedelijk kunt u thans tegen uw wederpartij ageren uit wanprestatie, doch dan is van belang, dat deze niet een beroep zal doen op overmacht. U schreef n.1. dat de niet-levering van de bedoelde brug vermoedelijk staat „in verband met het voornemen van de ge meente tot het dempen van de sloot, waarover de brug moest worden ge bouwd". Van het niet-nakomen der ver plichting zou in dat geval wellicht uw wederpartij geen verwijt gemaakt kun nen worden. Mocht dat wel het geval zijn, dan komt voor de verbintenis in de plaats (art. 1275) vergoeding van kosten, schaden en interessen of (art. 1277) de schuldeiser kan gemachtigd worden om zelf die verbintenis te doen uitvoeren op kosten van de schuldenaar. Voor schadevergoeding wegens wan prestatie alsmede verzuim en bewijslast zie ook de art. 1279 en 1280. Wij raden u aan om terzake zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een advocaat opdat ook verschillende feiten die nog niet helemaal vaststaan, kunnen wor den vastgesteld, voorts om u in actie terzijde te staan. Wellicht dat in on derling overleg een en ander geregeld kan worden. R. Een door deling in erfenis ver kregen juweel werd door een juwelier hoog geschat, doch bij nader onderzoek bleek dat niets waard te zijn. Wat voor verhaal heb ik op de taxateur Antwoord Wij achten bedoelde juwe lier aansprakelijk wegens onrechtmatige daad door zijn schuld is u schade be rokkend, welke hij u moet vergoeden. Als de schade zo beduidend is dat kos ten voor een gerechtelijke acte kunnen worden gemaakt, wendt u zich dan tot een advocaat, opdat deze wellicht eerst in der minne of zonodig in proces de zaak voor u kan regelen. SOESTERBERGSESTR. 1 - TEL. 2180 HET GEHEIM VAN DE PET. Na vele maanden piekeren hield ik het tenslotte niet meer uit en op een avond rende ik naar het huis van die man, want ik wou toch eindelijk wel eens weten hoe dat zat. Z'n vrouw deed open en toen ik vroeg of haar man thuis was zei ze ja en riep de gang in „Nier Ik lachte haar niet uit, want ik doe graag alsof ik een heer ben, maar wie heet er nu Nier Het zal wel een af korting van Reinier zijn, maar het kan net zo goed van scharnier of rentenier komen. Er klonk gestommel in de kamer en Nier verscheen in de gang. Hij kwam op me toe, een wandelende nier met 'n pet op, die ik hem graag van z'n hoofd geslagen zou hebben als ik niet zo'n lafaard was, want voor die pet stond ik hier. Vier jaar lang had ik hem een paar maal per week met dit stuk textiel op in de bus zien zitten en vier jaar lang was het me nu al een raadsel, wat er nu precies onder die pet zat. Iemand, die zo hardnekkig een hoofddeksel mee voert, moet daar wel een bedoeling mee hebben. Nooit had hij beleefd willen doen en zijn petje gelicht, nooit had hij eens op zijn hoofd willen krabben en zelfs bij de felste hittegolven droeg hij dit kleinood, waaronder ik een geheim vermoedde, dat me niet met rust liet. Ik piekerde erover en kon er niet van slapen. Wel honderd maal had ik in LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 de bus willen vragen „Wat zit er on der die pet van u maar dat doe je niet als je nuchter bent, want hij zou heel slim hebben kunnen antwoorden „hersens". Hij was verrast me te zien en vroeg „wat voert u hierheen", omdat hij graag plechtig praat. Hij hoort trouwens toch tot die mensen, die het gras kun nen horen groeien en laat dikwijls mer ken, dat de gemeenschap het maar bar met hem getroffen heeft. „Weet u ook waar dat meisje woont, dat altijd achter in de bus zit", vroeg ik, om tenminste iets te kunnen zeggen, maar dat was stom, want hij rook di rect een liefdesaffaire en lachte listig. „Dat aardige blondje, dat een beetje veel verf gebruikt vroeg hij des kundig. De olijkerd. Hij had dat jonge goed blijkbaar beter geobserveerd dan ik, want bijzonder veel verf was me nooit opgevallen. Ik bemoei me trou wens niet met die bloemen, want ik zit aan een hechte huwelijksband vast en je verrader slaapt niet. Geen tram melant in m'n tent, alstublieft. „Ik heb een gulden van haar geleend voor een kaartje, want ik had geen geld bij me", loog ik verder. „O, en die wou je zeker gaan brengen", vond hij schrander uit. „Juist", antwoordde ik, want in m'n ge weten kan wel een koets met vier paar den rondrijden, maar haar wil ik niet tekort doen. „Kom even binnen", zei hij; het leek hem blijkbaar wel interessant eens uit te vissen welke schoonheid ik op het oog had. „Graag", antwoordde ik, omdat ik m'n kans zag. Hij had natuurlijk even zijn pet opgezet om te voorkomen, dat hij kou vatte aan de deur; je hebt nu een maal van die voorzichtige mensen. Als we binnen waren zou hij dat ding wel afzetten en dan had ik m'n doel bereikt. We dronken koffie, zwetsten over de maagd van de gulden, die me niet sche len kon, maar de pet bleef op zijn hoofd. Ik hoopte, dat zijn vrouw zou zeggen „Zet je pet toch af, als je met een heer spreekt", maar die had allang ge zien" wat voor vlees ze in de kuip had. We gaven het zoeken naar de juiste dame op en begonnen aan ellenlange conversatie. Hij hoort zichzelf graag pra ten en ik ben ook niet zo gauw uitgewau- weld als ik begin, dus we konden voor uit. Tweede en derde kopje koffie, maar de pet bleef staan. Ik hoopte, dat hij ein delijk eens behoefte zou voelen op z'n hoofd te krabben, maar ik wachtte te vergeefs en moest tenslotte afscheid ne men om niet de kans te lopen eruit gegooid te worden. Nier bracht me tot aan de voordeur. „Bedoel je misschien dat zwarte meisje met die krullen vroeg hij. „Ja", zei ik, om van het gezwam af te zijn dat ik zelf uitgelokt had. „Ik weet niet waar ze woont", zei hij er. hij vond dat spijtig. Ik bleef netjes, want ik was keurig ontvangen, maar ik had hem graag in fragmenten uiteen zien vallen als daar mee 't raadsel van de pet opgelost was. Dat wonder gebeurde echter niet en ik ging onvoldaan naar huis. Morgen zou hij me natuurlijk met die zwarte krullebol confronteren, maar dan zou ik wel weer zien. Buiten verwachting leg den wij nog 1 keer be slag °p een in de BETERE soorten en modellen. (Hier en daar 'n haast on zichtbaar drukfoutje]. 81echts SLAAPZAK Dit is dan de slaapzak waar van U het gehele jaar door plezier heeft. Als slaapzak in Uw kamp en als warme de ken thuis. Vulling 700 gram mooie dons. Maat 70 x 185 cm. Deelbare Heksluiting. Gewicht 1600 gram 49.50 In de vakantietijd is een be trouwbare WEKKER veel waard. Het uurwerk is solide van uitvoering, met radium cijfers en wijzers. Diverse kleuren. 5.95 1 jaar garantie. BABY SWEATERS van donzig-zachte velours in wit, geel, groen, rood, blauw of grijs. Prima afgewerkt en voorzien van ritssluiting. Met aangeknipt 9 90 mouwtje Met lang 3.40 mouwtje Deze prijzen gelden Voor het nieuwe schoolseizoen VULPENHOUDER met stalen pen en onverwoestbare zuigervulling. 1.15 PLASTIC VERBANDETUI Onder meer inhoudend: wondpleister, windsels, wat ten, hechtpleister, jodium en veiligheidsspelden. 2.25 Nog voor Uw vakantie een moderne SHAWL van zuiver zijde. Vierkant gebloemd. Fraaie l y^ pastelkleuren - Compote of puddingschaaltje Per 6 stuks 98 ct AMERSFOORT

Soester Courant | 1956 | | pagina 3