GEZOND SOEST. SOEST NAAR SOEST. We trouwen in Schotland* J. KOPPEL. BAZAR ,,'T HART" Officiële Mededelingen. Burgerlijke stand. UW HAAR Dameskapsalon SOEST WALDER EN WULCO voor LUXE en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN - SPEELGOED INMAAKGLAZEN ;4 Daar gekocht Uw voordeel gezocht Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd verzoeken met bijlagen van a. Esso Nederland N.V., Benoordenhout- seweg 7, 's Gravenhage, om vergunning tot het uibreiden van de ondergrondse benzine-bewaarplaats met aftapinrich- ting, waarvoor laatstelijk bij besluit d.d. 11 maart 1952, le afd. nr. 650, vergunning is verleend, door het bij plaatsen van een 12.000 liter benzine tank op/in het terrein van het „Kamp van Zeist", kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2411, ged.; b. de firma C. J. van Hengstum en zonen, Middelwijkstraat 1, Soest, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een constructiebedrijf annex Sme derij met machines, aangedreven door elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 15 p.k. achter het per ceel Steenhoffstraat 72, kadastraal be kend gemeente Soest sectie N, nr. 7592; c. G. van Egdom, Ossendamweg 43, Soest, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een elektrische timmer fabriek met machines aangedreven door elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 26l/a p.k. achter het per ceel Schoutenkampweg 22, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2351. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 28 augustus a.s., des voormiddags resp. te 11, 11.15 en 11.30 uur, in het gemeentehuis open bare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van deze verzoeken kunnen wor den ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. GEBORENFrank, zoon van J. van Barneveld, brandstoffenhandelaar en van I. E. Muller, Lindenlaan 4a. Jacobus, zoon van I. van Heijst, voor werker N.S. en van R. Roskam, Kamp weg 42. Jacoba Lisette, dochter van J. F. A. van Dorresteijn, automonteur en van M. Smit, Stadhouderslaan 49. Hendrikus, zoon van A. J. H. Plek- kepoel, chauffeur en van J. W. C. Verzaal, Parklaan 4. Jan, zoon van A. van der Neut, administrateur en van W. Altena, Wieksloterweg W.Z. 37E. Cornelius, zoon van A. J. van Oostenbrugge, monteur en van C. M. Janssen, Troelstrastraat 49. Sonja, dochter van J. G. Kruitbos, elektro technisch controleur en J. M. van Arn hem, Staringlaan 25. Bertus Willem, zoon van H. van den Broek, stuca- door en van G. van Egdom, School straat 11. Gijs, zoon van A. Bud- dingh, kok en van G. Vink, Schaep- manstraat 28. Wilhelmina Maria, d. van A. J. van Dorrestein, groentehande laar en van M. J. Wonder, Birkstraat 88. Christiaan Lambertus Dominicus, zoon van L. A. de Beer, ovenist en van C. J. Brouwer, Molenstraat 86. Margaretha Johanna Maria, dochter van J. W. Hilhorst, landbouwer en van A. J. Jansen, Oude Grachtje 3a. ONDERTROUWD Clemens Cornelis Josephus Nieuwenstein, bankbeambte, Wijsmullerstr. 351, Amsterdam en Mar- tha Maria Brouwer, zonder beroep, Oranjelaan 11; datum huwelijk 28 au gustus 1956. Berend van Sparren burg, rijwielhandelaar, Telefoonweg 62, Ede en Wilhelmina Teuntje Bos, zonder beroep, Wieksloterweg O.Z. 91; datum huwelijk 23 augustus 1956. Jacobus Johannes van Breukelen, metselaar, Vinkenweg 7 en Martha Alijda de Beer, zonder beroep, Smitsweg 37; datum hu welijk 5 september 1956. GEHUWD Dirk Meurs, scheepswerk- tuigkundige, Kolonieweg 4 en Hendri- ka Johanna Wimmers, typiste, Kerkpad N.Z. 8; adres na huwelijk Kolonie- weg 4. Andreas Petrus van Breu kelen, vertegenwoordiger, Gen. Winkel manstraat 88 en Wilhelmina Maria van Leeuwen, fröbelonderwijzeres, Radema- kerstraat 41; adres na huwelijkelk op eigen adres. OVERLEDEN Johanna Magré, oud 79 jaar, zonder beroep, weduwe van C. de Braai, Eikenhorstweg 6. Neeltje Griep oud 67 jaar, huishoudster, ge huwd met C. A. van de Wijngaard, Lange Brinkweg 48. Wilhelmus Ber- nardus Scheerder, oud 91 jaar, zonder beroep, weduwnaar van P J. Burgers, Nieuwerhoekplein 10. Antonius Jo hannes Cornelis Koenders, oud 68 jaar, zonder beroep, gehuwd met C. A. A. Bijl, Mendelssohnlaan 12. Willem Dingeman Avegaart, oud 55 jaar, zon der beroep, gehuwd met A. Diderik, Sparrenlaan 18. Henri Deibert, oud 66 jaar, zonder beroep, gehuwd met S. G. Appel, Soesterbergsestraat 158. Het regent de laatste dagen pijpe- stelen en dat is vooral niet prettig voor de 400 zomergasten, die, bij het station Soestduinen, in hun zomerhuisjes, ten ten en kampeerwagens de mislukte zo mer in de gezonde Soester lucht door brengen. Sommigen zijn er al vanaf 1 april en het zal nog wel even duren voor ze weggaan, want de scholen beginnen nog niet en het is daar een ideaal oord voor de kinderen. Ze kunnen er beter ravotten dan vaak thuis het geval is, want de meeste bewoners van dit half jaarlijkse kampoord komen uit Utrecht, Roterdam en Amsterdam en de gezins hoofden reizen meestal iedere dag heen en weer naar hun werk. Anderen komen alleen de weekends of ze verdwijnen als het weer zo is als de laatste dagen om dat ze tot de mooi-weer-kampeerders behoren. Anders is het met het Utrechtse echt paar, dat met drie kinderen vorige week aankwam en de tent opsloeg. De hevigste regenbuien zagen geen kans door het tentdoek te komen, mits de kinderen met hun kleine vingers ervan afbleven en dat lukte niet helemaal, zodat het hier en daar druppelde. Deze Utrechtse kampeerders waren voor het eerst in Soest en zij waren even tevreden over de wasgelegenheid en de toiletten als het Amsterdamse echt paar, dat nu al voor de negende maal een houten huisje op Soester grond gebied bewoont en de jaren meemaakte, dat het met deze akkomodatie minder gunstig gesteld was dan op het ogen blik. Een Zuilens echtpaar komt vanaf 1 april tijdens de weekends en gedurende de gehele grote vakantie van de zoon. Pa werkt de hele dag in de fabriek en met vreugde werkte hij aan het eigen houten huis, dat dit jaar voor het eerst betrokken werd. Niet alleen uit Utrecht, Amsterdam en Rotterdam, maar zelfs uit Brabant zijn ze naar Soest gekomen en logees ko men er uit alle windstreken naar de kampeerders en de bewoners van de knusse huisjes, die weggedoken liggen tussen de bomen en de struiken. Nog enkele weken en dan zal het laat ste huis weer verdwenen zijn tot 1 april. Dan zal tante Neel niet meer met alle denkbare en ondenkbare artikelen voor de tijdelijke Soestenaren klaar hoeven te staan en dan zal haar douche min der druk in gebruik zijn dan nu, want menigeen duikt daar even onder om het Soester zand weg te spoelen. Dan zullen de kinderen die nu in volle vrij heid kunnen spelen het wat voorzich tiger aan moeten doen in de drukke stad. Op 1 april kunnen ze weer terug ko men, want dan mogen de huisjes weer geplaatst worden. Misschien treffen ze het in 1957 beter met het weer dan dit jaar, waarin zon een distributie-artikel schijnt te zijn. Zaterdag zijn de heren W. J. van Schaffelaar en Joh. Uiterwijk, voorzitter en secretaris van de Soester Sportfe deratie, naar Soest (Westfalen) geweest op uitnodiging van het gemeentebestuur. De officiële ontvangst vond plaats in hotel „Zur Börde", waar de heer Trippe, voorzitter van het Stadtverband für Leibesübungen van de gemeente Soest, in een toespraak uiting gaf aan de grote waardering, die men heeft voor de wijze waarop in onze gemeente de Sportweek georganiseerd was. Op bijzonder prettige wijze was hier langs deze weg geijverd voor interna- 23. Diep in gedachten reed de oude ridder Pertillon naar zijn slot. Hij wilde prins Walder graag helpen, maar hoe Zelf was hij invalide, met een kreupel been kun je niet veel beginnen. Hij kon alleen in een karos rijden en degene die de jongens op tijd wilde waarschu wen, moest een snelle ruiter zijn. Wan neer hij een ander deze opdracht liet uitvoeren, bestond voor hem de kans van verraad, want niemand kon men tegenwoordig vertrouwen. Neen, ridder Pertillon had grote zorgen. Thuis gekomen zakte hij moedeloos in een stoel. De deur ging open en de dochter van de ridder, Wina, een meisje met mooie, lange blonde pijpekrullen kwam binnen. Toen ze haar vader zo verdrietig in een stoel zag zitten, kwam ze bij hem staan en informeerde wat tionale samenwerking en daardoor was een steentje bijgedragen tot het ideaal van de wereldvrede. De heer Trippe overhandigde de heer Van Schaffelaar een boekwerk van Kreis Soest, een op naam gestelde oorkonde en een ets met de toren van de Wissenkirche. Op de achterzijde van de ets staat een groet aan de Soester sportverenigingen, ondertekend door vele leden van de Duitse sportdeputatie. De heer Van Schaffelaar dankte na mens de S.S.F. voor de hartelijke woor den en de geschenken en overhandigde een gedenkbord. Hierna gaf de heer Trippe een aantal boekjes over het Duitse Soest, met in elk daarvan een dankbetuiging. Deze boekjes zullen uit gereikt worden aan hen, die een Duitse gast hadden. Er werd een rondgang door de stad gemaakt en op het stadhuis van Soest werden de gasten officieel ontvangen door de heer Uleger, ambtenaar voor sportaangelegenheden in de gemeente Soest. Daarna bood men de Soester gasten een diner aan in hotel „Zur Börde". IS EEN VAN UW VOORNAAMSTE SIERADEN. LAAT HET DAAROM REGELMATIG VERZORGEN. U KUNT AAN ONZE HAARVER- ZORGING DE HOOGSTE EISEN STELLEN. Braamweg 84 Telefoon 2045 DIEFSTAL IN EMMAKERK Ruiten ingooien en appeltjes gappen is niet zo heel erg, maar wat de 14-jarige J. S. deed is minder fraai, want hij koos de Emmakerk uit om in te bre ken en stal het geld uit de miniatuur- kerk die daar stond en een klein offer blok. Het laatste nam hij mee naar buiten waar hij het vernielde om het geld te bemachtigen. Toen de koster de diefstal ontdekt had werd de jeugdige dader spoedig gearresteerd, want hij had zijn werk niet geheel onopgemerkt gedaan. Aanvankelijk zei hij van niets te weten, maar al gauw volgde een bekentenis, waarbij hij vertelde het geld aan snoep en sigaretten opgemaakt te hebben. Als een soort examen liet men de politiehond Trees in aktie ko men en het schrandere dier van de heer Den Breier bevestigde de bekentenis van de jongen door hem als de dader aan te wijzen. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië m.s. Andes, 13 augustus. Australië s.s. Stratheden, 13 augustus. Australiës.s. Strathaird, 16 augustus. Braziliëm.s. Andes, 13 augustus. Brits O.Afrika Le Bourdonnais, 18 aug. Canada m.s. Prins Fred. Willem, 15 augustus. Canada m.s. Prins Joh. Willem Friso, 18 augustus. Chilivia New York, 16 augustus. Indonesië m.s. Java, 16 augustus. er was. Ridder Pertillon, die na de dood van zijn vrouw zijn enige dochter boven alles lief had, vertrouwde haar zijn plannen toe. Het meisje dacht even na en riep „Ik weet het vader. Als u zelf niet kunt gaan, zal ik het doen De ridder protesteerde. Maar lachend fluisterde het meisje hem eln plan in het oor en toen knikte Pertillon. Enige dagen had Walder met hoge koortsen in de herberg te bed ge legen. Maar door de goede zorgen van zijn vriend Wulco en de herbergier en zijn vrouw kwam er spoedig beterschap. Het zou niet lang meer "duren of zij konden weer op stap gaan. Onwetend van het gevaar, dat hen bedreigde, leef den de jongens rustig in het vriendelijk dorp. ALS EEN HUWELIJK IN HET BUITENLAND IS GESLOTEN. Het komt nog al eens voor, dat jon gelui naar het buitenland gaan als zij een huwelijk willen sluiten, waarvoor zij hier te lande geen toestemming heb ben kunnen krijgen. Vaak zijn zij wel meerderjarig, doch hebben de dertig jarige leeftijd nog niet bereikt. Hoe zit dat nu met een dergelijk huwelijk, kun nen de ouders daar iets tegen doen, b.v. dit ongeldig laten verklaren Betreft het een minderjarige, die zon der de toestemming van de ouders in het buitenland is getrouwd, en waar voor geen toestemming is verleend, dan kan een vordering tot nietigverklaring van het huwelijk bij de rechtbank worden ingediend. Het huwelijk van de meerderjarige moet echter bovendien voldoen aan de voor waarden welke in Nederland gelden voor het te sluiten huwelijk. Dit met het oog op dus de vereiste leeftijd, de toestemming van ouders of voog den, geen verboden graad van bloed verwantschap tussen de echtgenoten en verder het bepaalde, dat slechts één hu welijk tussen één man en één vrouw gesloten mag worden (vereiste mono gamie). De rechter moet oordelen. Dus, zal men nu zeggen, als nu een dezer voorwaarden wordt overtreden, dan is dat gesloten huwelijk toch on geldig Maar zo eenvoudig is het niet, een dergelijk gesloten huwelijk is zon der meer niet ongeldig. Het is de wens van de wetgever, dat in elk geval moet worden voorkomen, dat de echtgenoten in het onzekere verkeien of hun huwelijk ongeldig is of niet. Om deze reden is vastgesteld, dat de nietigheid van een huwelijk al leen door de rechter kan worden uit gesproken. Ned. Nw. Guinea s.s. Zeeland, 16 aug. Nieuw Zeeland via Engeland, 18 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. BROMFIETSRIT. De Soester Bromfietsclub hield zondag middag een rit, waaraan 20 brommers deelnamen. Het was een vrij lastige route over 30 k.m. Na afloop reikte voorzitter J. v. d. Bank de prijzen uit. 1. T. van Klooster, 54 strafpunten. 2. J. van Roedelof 56. 3. H. van Rouwen daal 59. 4. M. Rouwendaal 59. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het wekelijks spreekuur van de bur gemeester is morgen, woensdag, van 9 tot 10 uur. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. De Soestenaar B. ging vorige week maandag op zijn motor, merk Norton, naar Amsterdam, parkeerde hem, ging een paar boodschappen doen en toen hij terug kwam was de stoomfiets ver dwenen. Aangifte bij de politie te Am sterdam en Soest, maar toen het dins dag, woensdag en donderdag werd zon der dat er enig bericht kwam, schreef de eigenaar z'n motor maar af. Te vroeg, want vrijdag werd hem mede gedeeld, dat hij zijn wettig eigendom in Bussum kon ophalen. Daar was de motor aan de kant van de weg ge vonden. De joy-rijders hadden er blijk baar niet zo erg goed mee overweg gekund, want enige delen waren ver bogen door een val. Door de vreugde van het weerzien had dit echter weinig te beteken. Lieve jongens gapten appeltjes aan de Stadhouderslaan. De eigenaar van dit ooft vond dit echter niet leuk en stelde de politie hiervan in kennis. Een agent ging eens een kijkje nemen en hij ontmoette twee kleine knapen. Waar Nauwelijks kwamen de eerste stralen van de zon boven de horizon, of een klein deurtje in de muur van de burcht van ridder Pertillon werd geopend en de struiken, die dit uitvalspoortje ver borgen, weken vaneen. Een tenger figuurtje, gekleed in een blauwe mantel met kap, keek voorzich tig om zich heen en trok een paard achter zich aan naar buiten. Het was Wina, de dochter van ridder Pertillon, die er op uit trok om prins Walder te waarschuwen voor het naderend ge vaar. In een tas van schapenleer droeg zij de brief. Zij sprong op het paard en in razende galop ging het door bos sen en velden naar de heirweg, die voerde naar de grens van Bardije. Deze bepaling geldt evengoed voor in het buitenland gesloten huwelijken tus sen Nederlanders, als voor die welke hier te lande zijn gesloten. Hierbij dient direct te worden aange tekend, dat de mogelijkheid tot nietig verklaring alleen voor de overtreding van de belangrijkste voorwaarden kan worden verkregen. Een dezer belangrijke voorwaarden is b.v. de vereiste toestemming van de ouders voor minderjarigen. Meerderjarigen gaan vrijuit. Niet belangrijk is de voorwaarde in dien het een meerderjarige betreft, dus die ouder dan 21 jaar is, doch jonger dan 30 jaar. Het mag als bekend wor den aangenomen, dat, indien deze ge gadigden geen toestemming krijgen, zij de tussenkomst van de kantonrechter kunnen vragen en dan gaat dat huwe lijk toch door, al is het ook met een paar maanden vertraging. Nietigverklaring van een door deze be doelde personen gesloten huwelijk 'wordt derhalve door de rechter niet toegepast. Al ligt de bedoeling er dik bovenop, dat 't huwelijk in het buitenland is ge sloten, omdat de vereiste toestemming van de ouders niet kon worden verkre gen, dan nog blijft nietigverklaring achterwege. Bekend is verder de bepaling, dat een vrouw niet binnen 300 dagen nadat haar vorig huwelijk is ontbonden op nieuw in het huwelijk mag treden. Trouwt deze vrouw echter toch bin nen die 300 dagen, b.v. doordat een ambtenaar een fout gemaakt heeft en dit feit hem ontgaan is of dat deze vrouw binnen die tijd in het huwelijk is getreden in het buitenland, waar dit voorschrift niet bestaat, dan blijft het eenmaal gesloten tweede huwelijk desondanks toch geldig en kan het dus niet meer nietig worden verklaard. ze naar toe gingen, vroeg hij hen. Och, zo maar wat wandelen, maar toen ze wat dringender ondervraagd werden gaven ze toe, dat ze eigenlijk appeltjes gingen gappen. Ze werden berispt, maar toch ook weer geprezen om hun open hartigheid en beloofden het nooit meer te zullen doen. Mevrouw L. aan de Waldeck Pyr- montlaan heeft geen hekel aan dieren, maar toen een levensgroot paard in haar tuin huis hield, vond ze het toch maar beter de politie op te bellen, want de edele viervoeter vernielde zo het een en ander. Het paard was uit een weiland gelopen, waarvan men vergeten had het hek te sluiten en het werd weer naar zijn eigen grondgebied teruggebracht. Koeien op de Birkstraat gooiden hok ken rogge om. Nu weet u misschien niet wat hokken rogge zijn, maar dat hindert niets, want ik weet het ook niet. De eigenaar van de hokken wist het echter heel goed en hij nam het niet. De eigenaar van de koeien vind dit heel begrijpelijk en hij wilde graag de schade vergoeden. Niet nodig, vind de rogge-bezitter, mits de koeien zich ver der keurig gedragen. Op de Birkstraat reed een dame uit Den Helder op een bromfiets. Ze heette Maria Kusnetzowa en die welluidende naam had ze uit de Oekraine meege bracht, want daar is ze geboren. Ze maakte onverwacht 'n vreemde bewe ging, die 'n achter haar rijdende auto, bestuurd door W. H. A. F. alhier, tot remmen dwong. Het leek goed te gaan, maar de mo torrijder K. A. B. uit Amersfoort, die achter de personenauto reed, botste te gen de auto, viel en daardoor werd zijn motor beschadigd. De auto wat gedeukt, maar beide bestuurders mankeerden mets. Maria ook niet. B.D.C. HAD GEEN SUCCES. Een zwak B.D.C.-elftal met vele inval lers en enige spelers die door de zo meravondcompetitie wat voetbalmoe waren, ging naar Laren om deel te ne men aan het spinnewieltoumooi. Er werd met 01 van 's Graveland ver loren en daacmee was B.D.C. uitgescha keld. ZO VLOGEN DE DUIVEN. Wedvlucht vanaf St. Quentin, afstand 296 k.m. Duiven te 7 uur gelost met Z.W.wind. „De Vriendschap". In concours 208. Aankomst eerste duif 10.34.16; snelheid 1387,36 m. per minuut. Aankomst laat ste prijsduif 10.51.40. Uitslag Z.K.H. Prins Bernhard 1 7 29 30. W. Nieuwenhuis 2 3 4 6 8 9 15 17 36 41. G. M. Duiser 5 34 35 42 50. J Onwezen 10. G. H. v. d. Broek 11. E. C. van Daatselaar 12 14 46 52. G. Rijksen 13 23 31 37. E. Veerman 16 21 22 40 48. T. Groenestein 18 39. H. Verkerk 19 51. R. Koster-Altenaar 20 28. C. Dijkman 24 25 26 32. G. Hooyer 27 43. C. Jak 33. J. Gaasbeek 38 49. J. Wijnands 44 45 47. „De Zwaluw". In concours 201 duiven. Aankomst eerste duif 10.37.14; snelheid 1361,90 m. per minuut. Aankomst laat ste prijsduif 10.49.34. UitslagA. Rijksen 1 3 12. H. Go- rissen 2 7 11 13 16 27 35 37 39 48. N. v. d. Veen 4 18. A. van Kooy 5 46. C. van Soest 6 9 20 22 29 30 44. B. Roest 8. J. v. d. Belt 10 32. A Snij ders 14 28 34. A. Hilhorst 15 21 40. W. van 't Klooster 7. A. Donselaar 19. J. Ottens 23 33 38 43. W. Krijt 24. A. van Dorrestein 25 36 45. C. de Goede 31 42 49. P. Duyst 41. V. Reyer- se 47. G. Haks 50.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2