100 Soester Verenigingen gaan het Winterseizoen in. 1906 V.V.V. 1956 Oud-Gelderse Bruilott Groot Zomeravondteest IN DE HOEK. BATENBURG'S Erkende Motor- en Autorijschool DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956. 34e JAARGANG no. 61. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart 1.95 - per post 2.14 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Nu de „heerlijke" zomer met stortbuien en windhozen afscheid gaat nemen, ma ken zich vele verenigingen op voor het winterseizoen, dat voor de één druk en voor de ander een periode van rust is en wij hebben aan bestuursleden van 100 Soester verenigingen gevraagd wat er gaat gebeuren. S.E.C. heeft het vorig jaar zo'n beetje in de middenmoot van de com petitie-ranglijst gehangen zonder ge vaar van degradatie, maar ook zonder een kans op het kampioenschap. Dit jaar wil men het graag anders, al zal dit geen sinecure zijn, want de afdeling waarin de groen-witten spelen is zwaar. Drie Amersfoortse clubs en het gevrees de E.M.M., dus het zal aanpakken wor den al is het elftal versterkt met 3 nieuwe spelers. De training is door de aanschaf van moderne materialen als ringen, spring touwen en dribbelpaaltjes intensiever geworden, zodat de 4 seniores-elftallen, de 4 jeugdelftallen en de 2 welpen elftallen behoorlijk voor de dag kun nen komen. En misschien helpt het eerste elftal Soest aan de langverwachte derde-klasser. De Soester Turnclub maakt het best en er is alle reden tot uitbreiding, maar wanneer dat gebeurt dan zal het subsidie-probleem eerst opgelost moeten worden, want de oudste Soester gym nastiekvereniging is kerngezond, maar de financiële polsstok is niet zo erg lang omdat de zaalhuur hoog is en lei ders geld kosten. Nu zijn er weinig Soester verenigingen, die trots met de geldbuidel kunnen rammelen, dus tra gisch is dit niet, maar S.T.C. hoopt toch wel, dat er spoedig een oplossing komt, zodat er bij de jaarvergadering in september spijkers met koppen ge slagen kunnen worden en tot uitbrei ding overgegaan kan worden. De gemeenschap Soest van het Hu manistisch Verbond werkt het komende seizoen met Baarn samen. Op 23 sep tember spreekt Ir P. Schut uit Amers foort in „Oranjehof" over het kolonie- en rassenvraagstuk en op 21 oktober spreekt de heer Ehrbecker uit Haar lem in hotel „Zeiler" over „En toch optimist". Op 18 november komt prof. dr. M. Minnaert uit Utrecht in Soest spreken over „Atoomenergie, een vloek of een zegen en dr. S. Lubienski, uit Am sterdam, spreekt op 16 december over „Zelfopvoeding of groepsopvoeding". Op 26 december wordt in „Oranjehof" de kerstbijeenkomst gehouden en op 13 januari spreekt de heer A. J. v. d. Kooy uit Voorburg over „De plaats van het Humanistisch Verbond in de Ne derlandse volksgemeenschap", terwijl mevr. mr. H. Singer-Dekker uit Lei den op 10 februari in hotel „Zeiler" zal spreken over „Is het Humanistisch Verbond anti-godsdienstig Op 7 april spreekt prof. dr. ir. P. Mazure in Soest over „De levensbeschouwing van een niet-religieus humanist". Daarnaast zijn er voor de leden ver schillende huiskamerbijeenkomsten met als voornaamste onderwerp van het rapport „laag-ontwikkelde gebieden". Dit als voorbereiding van de geweste lijke studiedag op 17 maart 1957 in Utrecht. Op 13 oktober zal er in de jeugdher berg „De Heidebloem" voor de be stuurders van het gewest een confe rentie zijn. De Tennisvereniging „Soest" zal de winter doorbrengen in rust, om krachten te verzamelen voor het komende sei zoen bij de jaarvergadering zullen de resultaten van het vorig jaar onder de loep genomen worden en de plannen voor het komende seizoen ter tafel ko men. De Motor- en Automobielclub „Soest" heeft zondag a.s. een rit, terwijl er nog najaarsavondritten en een nachtrit op programma staan. Natuurlijk wordt in december de traditionele wildavond ge houden. Het ligt in de bedoeling op nieuw verkeersavonden te beleggen, waardoor de leden nog meer heer in het verkeer kunnen worden dan ze al zijn. Verder worden er filmavonden gehouden, waarover al met firma's on derhandeld is. En dan zal het tijd wor den zo langzamerhand te gaan denken over de lenterally, het jaarlijkse evene ment. De U.V.V. heeft plannen genoeg. Er zal midden in het seizoen weer een ak- tie gehouden worden voor een goed doel, zoals dit reeds gebeurd is voor de vluchtelingen en de chronische pa- tienten. De middagen voor de bejaar den zullen extra attraktief worden door hersengymnastiek en het houden van een forum. De bejaarden gaan op 4 september een tocht maken, waarvoor ze gespaard hebben en daarna zal er weer gespaard worden voor verzetjes van kulturele aard. Het Rode Kruis doet het liefst wei nig, want de leden komen in aktie als er narigheid is. Wel zullen er in ok tober weer 6 chronische patiënten met de boot uitgaan al kijkt de penning meester wel eens met een droevig oog naar de kas, die helaas niet de 600 gulden bevat, die hiervoor nodig zijn. Er wordt echter op gerekend, dat gulle gevers voor oktober de helpende hand zullen bieden, zoals dit al eerder ge beurde. De Dierenbescherming viert natuur lijk op 4 oktober de werelddierendag en ook wordt de hondenshow gehouden, waaraan steeds meer kinderen met hun kleine en grote honden deelnemen. Bo vendien zal er waarschijnlijk een avond voor de leden gegeven worden met films. Wanneer de financiën het toe laten dan zal er een apart huis voor de katten komen. B.D.C. begon het vorige jaar zo uit stekend in de competitie en men wil dit in het komende seizoen herhalen, maar dan niet alleen in het begin. Er waren in het seizoen 1956-1957 vele wedstrijden, die B.D.C. niet had hoeven te verliezen, dus met wat meer geluk en doorzettingsvermogen hoopt men het dit jaar verder te schoppen. Het terrein is wat opgeknapt, maar B.D.C. wil toch wel graag een nieuw veld heb ben, wat heus niet te vroeg is. Er wor den onderhandelingen met S.E.C. ge voerd over het gebruiken van het ter rein aan de Bosstraat. Er komen 4 seniores-elftallen uit, 2 juniores, 1 as piranten en 1 welpen. S.P.S.V. zal het komende seizoen niet aan de voetbalcompetitie van de N.P.S.B. deelnemen, maar slechts vriendschappelijke wedstrijden spelen in combinatie met Baarn. Vanzelfsprekend worden weer de contactavonden van leden en donateurs gegeven en de le den houden onderling schietwedstrijden en zijn op gezellige avonden bijeen. Zaalsport zal slechts in beperkte mate beoefend kunnen worden, omdat Soest geen zalen heeft waar zaalhandbal en volleybal gespeeld kunnen worden Te gen de zomer begint dan de grote aktiviteit weer, terwijl de winter ver der gevuld wordt met zweedse gym nastiek en training. Peter's baan doet nog niets, want al is het weer winters genoeg, voor lopig is er geen ijs te bekennen. De baan heeft beschutte aanplant gekre gen, die over enkele jaren zijn dienst kan bewijzen en .bescherming bieden tegen gure winden. Betere verlichting staat nog steeds op het programma, maar haast is daar nog, niet mee, want we krijgen eerst nog een paar maanden regen. West, de buurtvereniging, speeltuin vereniging en toneelvereniging, houdt natuurlijk weer een feestelijke avond in Eemland. De toneelgroep is al aan het repeteren. Er wordt deelgenomen aan de toneelwedstrijd om de V.V.V.- beker. De speeltuinvereniging staat er niet zo best voor nu de huur van het terrein tegen 1 januari opgezegd is. Waar moe ten de werktuigen heen als het veld ont ruimd moet worden. Het bestuur hoopt, dat tegen die tijd, in samenwerking met het gemeentebestuur, een oplossing ge vonden zal worden. P.K.V.S., de vereniging van Pluim vee- en konijnenhouders, houdt zater dag a.s. de zomerkei.ring en in novem ber de winterkeuring. De gebruikelijke vergaderingen zullen, afgewisseld wor den door een viertal lezingen van keur meesters en andere deskundigen over pluimvee, fazanten, kalkoenen en ko nijnen, terwijl aan het eind van de winter de jaarvergadering gehouden zal worden. De Vriendschap Iaat de duiven ook in september nog vliegen en aan het eind van die maand de kampioenschap pen. Iedere maand wordt er een ver gadering gehouden, er is een tentoon stelling in december en ook de jaarver gadering zal dit jaar nog gehouden worden. De V.V.D. is in Soest voor de ver kiezingen bijzonder aktief geweest en de heren Korthals, Zegering Hadders en Berkhouwer hebben in Soest ge sproken. Voor de winter zijn er nog geen vastomlijnde plannen, maar verga deringen worden er in ieder geval ge houden. De Duinkikkers hebben een druk seizoen achter de rug met mooie suc cessen. De dames zijn gepromoveerd en de heren spelen op het ogenblik nog promotiewedstrijden. Er wordt deelge nomen aan de wintercompetitie, die klein is omdat er in overdekte baden gespeeld moet worden, terwijl er geen promotie of degradat.e op het spel staat. In 1957 hoopt men met evenveel succes opnieuw met 4 zeventallen aan de zomercompetitie deel te nemen. K.P.S. zal van de winter weinig voet ballen omdat het elf cal voor de zomer avondcompetitie beslemd is. In novem ber zal de j aarlij kseFfeestavond gehou den worden ten batêvan een liefdadig doel en de leden zullen een uitstapje maken. De A.R.-kiesvereniging houdt in Soest, Soestdijk en Soesterberg enige vergaderingen en in de bestuursverga dering van september zal het winter- programma officieel vastgesteld worden. Er zullen sprekers van buiten en uit de eigen vereniging zijn en evenals vorig jaar zullen er vele zaken van organi satorische aard behandeld worden. Het komende seizoen zal echter minder druk zijn dan het vorig jaar, toen de verkiezingen voor de deur stonden. De Mixed Hockeyclub had het vo rig jaar een dames-team als kampioen in de onderbond en er zal getracht worden het komende seizoen dezelfde prestaties te leveren in de vierde klas. Ook bestaat er een stille hoop, dat het tweede team van de dames naar de hoofdbond promoveert. Er komen 2 herenteams, 3 damesteams, 2 jongensteams en 1 meisjesteam uit en het ligt in de bedoeling binnenkort ook een aspirantenteam samen te stellen. Men hoopt, dat het nieuwe terrein gauw in gebruik genomen zal worden, maar dan moet eerst het nieuwe clubhuis gebouwd worden. Er zijn echter nog meer wensen en promotie van heren I behoort hier ook toe. „Olympia" heeft een eigen wandel sportafdeling en de meisjes en jongens, die onder leiding van de heer W. A. Suman aan wedstrijden deelnemen, schijnen alleen maar eerste prijzen te winnen. In de winter zal er niet zo veel gelopen worden als de afgelopen zomer, want er zijn veel kleintjes bij, waarop men zuinig moet zijn. Op 1 de cember van het vorig jaar werd de afdeling opgericht en op 16 april van dit jaar werd het eerst gelopen dus er is nog niet geheel overwinterd en ZATERDAG 25 AUGUSTUS, 'S NAMIDDAGS IN SOEST IN HET OPENLUCHTTHEATER. VERTREK VAN DE BRUILOFTSTOET VANAF HET KERKPLEIN, STEENHOFFSTRAAT, PLM. 15.45 UUR NAAR HET OPEN LUCHTTHEATER. ENTREE 75 CENT. IN HET PRACHTIG VERLICHTE NATUURBAD. OPTREDEN VAN DIVERSE ORKESTEN. AANVANG 19.30 UUR ENTREE ƒ1.50 VOOR VERDERE BIJZONDERHEDEN ZIE MEN EEN BILJET IN DEZE COURANT VAN VRIJDAG A.S. de leider van de jeugdige tippelaars wil het kalm aan doen. In ieder geval wordt deelgenomen aan een mars op 22 september in Huis ter Heide. Kerkebuurt heeft een toneelgroep en een speeltuin als onderafdeling van de buurtvereniging. De toneelspelers, hou ders van de wisselbeker, zullen in sep tember een nieuw stuk in studie ne men en natuurlijk wordt de V.V.V.- beker verdedigd. Het is echter te hopen, dat er dit jaar sneller afgewerkt wordt, want vorig jaar begon de eerste vere niging in oktober en de laatste ein digde in april Er zijn nog geen vaste plannen voor de viering van het 20-jarig bestaan in het voorjaar, maar dit feest zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Er wordt ook nog een druiventocht gehouden. De Landelijke Rijvereniging is nog piepjong en de 2 amazones en 10 rui ters, die hun opwachting maakten bij de opening van de sportweek, zullen geen ogen gooien bij het concours hippique, dat in het najaar gehouden wordt, maar bij de parade van de landelijke rijverenigingen zullen ze on getwijfeld aanwezig zijn. Er wordt nog wekelijks geoefend zolang het weer het toelaat, waarna van de winter de theo rie een extra beurt krijgt. Het Wit-Gele Kruis houdt morgen (woensdag) een tussentijdse ledenverga dering voor bestuursuitbreiding, ver band houdend met de toegenomen werk zaamheden. Sinds enige tijd versterkt zuster Giele de gelederen van het Wit- Gele Kruis en binnen twee maanden zal er nog een zuster aangesteld wor den. Het bestuur hoopt, dat het kleu terbureau spoedig een feit zal zijn, maar zolang dit niet het geval is wordt rustig voortgewerkt aan de uit breiding naar Soesterberg, dat waar schijnlijk spoedig een eigen zuster zal krijgen. Er zullen zoveel mogelijk nieu we leden gewonnen worden en men hoopt spoedig het 1600ste lid te kun nen inschrijven. De K.K. Middenstandsvereniging houdt het jaarfeest in januari, terwijl er in de loop van de winter enige sprekers zullen komen. Als ieder jaar zal er een verdiepingsmorgen zijn, maar het programma moet nog in de finesses vastgesteld worden op een vergadering. „De Variant", de Soester damvere niging begint in september weer met de onderlinge competitie na een rust van 3 maanden. Met 1 team komt de vereniging uit in de competitie van de Utrechtse Provinciale dambond, eerste klasse. Op het ogenblik heeft „De Va riant" bij de nederlaagwedstrijden van „Ons Genoegen", Zeist, de leiding en als hierin geen verandering komt dan zal een flinke beker gewonnen worden. Het ligt in de bedoeling van de vere niging zelf ook eens nederlaagwedstrij den te organiseren. De Nederlandse Reis vereniging, af deling Soest, draait op 18 september een kleurenfilm over West-Duitsland en vast staat eveneens, dat op 23 januari de kleurenfilm „Die schone blaue Do- nau" vertoond zal worden. De rest van het programma is nog niet vastgesteld. De laatste film zal opgeluisterd worden met zang en klederdrachten van de landstreken waar de Donau te zien is. Twee meisjes uit Oostenrijk zullen dit onderdeel verzorgen. De Tuinbouwvereniging reikt komende winter de prijzen uit van de tuinkeu- ringen, waarvan de derde in september zal plaats vinden. Er worden kleuren dia's gemaakt van de bekroonde tuinen en deze zullen in de loop van de win ter afgedraaid worden. In totaal zullen er 60 tot 70 prijswinnaars zijn. Verder zullen er het komende seizoen enkele films gebracht worden. „Beatrix", de Christelijke Oranje vereniging, heeft nog geen vastomlijnde plannen, maar in ieder geval zal de jaarlijkse feestavond gehouden worden. De Christelijke Middenstandsvereni ging wacht op de bestuursvergadering en hoopt intussen op een wat grotere aktiviteit van de leden. De Herv. Ger. Evangelisatievereniging gaat voort met het houden van kerk diensten tweemaal per zondag en het geven van cathechisatie. De Friese Vereniging bestaat drie jaar en het programma voor de ko mende winter zal in september defi nitief vastgesteld worden. In oktober zal de jaarvergadering gehouden wor den en een fries toneelgezelschap zal „Heidespyk" uitvoeren. Dit stuk speelt in Z.O. Friesland. Twee grote avonden voor de leden zullen gevuld worden met toneel van de eigen mensen of mogelijk met een andere vereniging en in januari zal met Hilversum, Amers foort en Bussum een grote avond in Het is helaas niet te voorkomen, om zo nu en dan op deze plaats in her haling te vervallen. Dat is misschien niet leuk voor wie het leest, voor wie het schrijft is 't ook niet om te gillen. Toch pleeg ik de herhaling graag, omdat ik hoop, dat het een steentje bijdraagt om tot het gestelde doel te komen. Des zomers hebben we er niet zoveel erg in hoe slecht het met de straat verlichting in onze gemeente gesteld is. Nu het echter 's avonds weer vroeger donker is, wordt het lopen door onze gemeente weer een hele onderneming, vooral wanneer men in een beetje lom merrijke laan woont. In de vooravond wil het nog wel luk ken, omdat U dan koers kunt nemen van de ene gloeiende spijker op de ander, wanneer er tenminste door de fecten geen lichtpunten zijn uitgevallen. Over de toestand na half één 's nachts hebben we het maar niet eens. Vorige week ben ik er op een donkere avond nog eens speciaal op uit geweest en ik moet zeggen, afgezien van een paar nieuwe straten in Zuid, is het nog steeds Naatje, wanneer U weet wat dit is. En niet alleen op zijweggetjes, maar ook op die wegen, die voor een bepaalde buurt aanvoerwegen zijn. Ik weet wel, er moeten nog zoveel an dere (dure) dingen gebeuren, maar een goede straatverlichting vind ik zo iets urgents voor een behoorlijke gemeente, dat ik vind, dat dit een beetje hoger op de urgentielijst moet komen. In verschillende gemeenteraadsvergade ringen werd wel medegedeeld, dat „met de P.U.E.M. overleg wordt gepleegd", doch blijkbaar kwam men niet verder dan „overleg". Een techniker vertelde mij eens, dat, met de stroom die wij nu gebruiken, we een veel betere straatverlichting zouden kunnen hebben, wanneer er maar moderne lampen werden gebruikt. Ook dit zal natuurlijk geld kosten, maar het is dan besteed geld, waar iedere Soester zich graag accoord mee zal verklaren. H. OEKMAN. CQ GEDIPL. INSTRUCTEUR PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en thuis gebracht. Hilversum gehouden worden, waarvoor theater Gooiland afgehuurd wordt. Ver der de gewone vergaderingen. De Federatie van Buurtverenigingen bestond dit jaar 10 jaar, maar dit is niet gevierd. Er zijn plannen dit als nog te doen en op de jaarvergadering zal hierover beslist worden. Het Groene Kruis gaat de gezins hulp uitbreiden. Er zal misschien een materiaalpost komen, die men de afde ling Soest graag toegezegd heeft, ter wijl er ook medewerking is van het huisvestingsbureau, maar op het ogen blik is er nog geen ruimte voor deze post beschikbaar. De Vereniging van Oud-illegale wer kers zal met ingang van september maandelijks contactavonden houden. Het vorige jaar hebben Anne de Vries en de heer Rekman in Soest gesproken en het ligt in de bedoeling in de ko mende winter verschillende sprekers uit te nodigen. De Vereniging Soest-Soesterberg van Bouwvakpatroons houdt in oktober van dit jaar een jaarvergadering met een feestelijk tintje. De leden komen niet vaak bijeen, maar de vereniging vormt toch een krachtig lichaam omdat nage noeg alle aannemers lid zijn. De Natuur wacht heeft grote plan-, nen want men wil proberen het lan delijk jaarcongres in het voorjaar 1957 naar Soest te krijgen. Gaat dit door dan zullen er 250 deelnemers aan dit congres naar Soest komen. Het is nog niet geheel in kannen en kruiken maar het staat er goed voor. De veertiendaagse wandelingen zijn de ze zomer nagenoeg geheel in het water gevallen en dat is jammer, want bij meer succes had men deze eens per week willen houden. Nu wordt eerst eens een echte zomer afgewacht. Animato, jong en levenskrachtig, be gon met 8 leden en toen er een cur sus gehouden was waar meisjes en jon gens het akkordeonspel geleerd werd, konden nog 16 leden toegelaten wor- (Vervolg pag. 2, 4e kolom).

Soester Courant | 1956 | | pagina 1