Slot Zomerfeesten V.V.V. 100 Soester Verenigingen gaan het winterseizoen in. IN DE HOEK. 1 september a.s. aanvang nieuwe cursussen voor HANDELSINSTITUUT „PRACTICUM' DINSDAG 28 AUGUSTUS 1956. 34e JAARGANG no. 63. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.1# UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 DE GELDERSE BRUILOFT. Het zag er zaterdagmorgen met al die plensbuiten niet best uit voor de V.V.V.maar toch werden in Vorden de voorbereidingen getroffen voor het vertrek van de deelnemers aan de Gel derse bruiloft naar onze gemeente. Een koebeest en paarden, wagens en alles wat er verder bijhoorde werd ingeladen en toen de boerenkapel uit Blaricum zich tegen 4 uur op het Kerkplein klaar maakte om de bruiloftsgasten naar het openluchttheater te begeleiden, was 't redelijk weer. Daarmee had de V.V.V. een kleine strop, want als er een mi- limeter meer regen gevallen was dan zou de verzekering vele honderden gul dens uitbetaald hebben. Met de Boerenkapel voorop trekt de bruiloftstoet naar het openuchttheater. Er was veel belangstelling langs de weg voor de twee huifkarren met de bruidegom en zijn familie, die op weg ging naar „De Gouden Ploeg" waar de bruid met een van vreugde bonzend hart haar uitverkorene wachtte. Er werd gezoend en tientalien handen ge- (jpypn en voor het eerst ging de fles rond om in de goede stemming te ko men. Achter de wagen met het bruids paar "liep de koe zijn lange tocht naar het openluchttheater en kakelende kip pen in een -grote mand namen even eens aan de" reis deel. Op de Soesterbergsestraat stonden enige lieden die belust waren op een borrel en zij spanden een touw om de stoet tegen te houden. Daar hadden de bruid en de bruidegom niets op tegen en er werd kwistig met de fles rond gegaan. Ditzelfde gebeurde voor hotel v. d. Brink., waar opnieuw een touw gespannen was. In het openluchttheater zaten enkele honderden om te kijken naar de brui loft, die begon met een korte maaltijd zonder koffie, omdat die door een on geluk over de Soesterbergsestraat ge stroomd was. Praotebaos J. Norden legde alles ujt voor de microfoon en de bruiloftsgas ten kwamen met vele geschenken. De bruidegom gaf hoog op over- de. uit nemende kwaliteiten van het koebeest, waarmee hij nog meer in zijn schik was dan met de bruid, die er toch ook mocht zijn. De fles ging vaak rond en ook de praotebaos werd hierbij niet vergeten, want van al het uitleggen werd hij zo dreug in de hals. De eerste dans was voor het bruids paar, dat met vele serpentines omwik keld werd en daarna volgden vele dan sen van alle gasten, zoals zij die ook gebracht hadden in Italië, Frankrijk en Engeland, waar de Vordense ,,Knup- duukskes" veel bekijks hadden. Het V.V.V.-bestuur krijgt een „krenten- wegge" van 1% meter aangeboden. Jan Pierewiet, de boerenpolka, een Gel derse boerendans, de zevensprong, de driekusman en toen gingen de mannen tussen het publiek en ze zochten er de schoonste Soester vrouwen uit om een dansje mee te maken. De Soester mannen kregen ook een beurt en -er werd hard gerend om de vrouwelijke bruiloftsgasten ten dans te noden. De voorzitter van de „Knupduukskes,, verzocht aan het eind van het feest de bestuursleden van de V.V.V. bij de mi crofoon te komen en de heren Scholt- meyer, Terhorst en v. d. Bor kregen de handen vol aan een enorme kren- tenwegge van vele centimeters lengte en vele kilo's zwaar, die de Vordenaren voor de V.V.V. meegebracht hadden omdat de vereniging 50 jaar bestaat. De heer Scholtmeyer dankte de „Knup duukskes" voor hun geschenk en voor het optreden, waarmee ze in het bui tenland en in ons eigen land zoveel suc ces hadden. Het vorig jaar was de V.V.V. jaloers geweest op de brandweer, die zo'n enorm krentenbrood kreeg, maar nu was zij zelf zo gelukkig en velen zouden er van kunnen profiteren want hij was groot genoeg. Tot slot werd de' Kokseberger dans uitgevoerd, waarna de gasten de maal tijd in het Natuurbad gebruikten. GROOT AVONDFEEST. De V.V.V. heeft dit jaar, ondanks de weinig vriendelijke zomer, vrij veel ge luk gehad met het weer, maar zaterr dagavond was het helemaal mis en het regende alsof het nooit meer zou op houden. Dat kwam bijzonder slecht uit, want er was veel werk gemaakt van het grote zomeravondfeest, dat in het natuurbad gehouden werd en er wa ren vele duizenden lampjes aangebracht en met schijnwerpers had men deze feestelijke verlichting extra geaccen tueerd. Fonteinen spoten en alles zou prachtig gegaan zijn als het niet zo gegoten had, want nu moest alles, wat op het program stond, binnen gebeuren en dat gaf moeilijkheden want de ruimte was beperkt. Het V.V.V.-bestuur had niet op een paar gulden gekeken om deze avond te doen slagen en het radio-orkest van Gerard van Krevelen vormde wel het hoofd gerecht van dit uitstekende menu van muziek, dans, zang. „De Ploegers" uit Blaricum openden de avond met muziek van hun boerenkapel en dat er binnen inplaats van buiten gespeeld moest worden had geen in vloed np de stemming, want die was prima. De heer A. G. Terhorst verwelkomde de aanwezigen en hoopte, dat de avond, on danks het slechte weer, zou slagen. Het Hawaiian-orkest „The Star Serenaders" zorgde voor zoetvloeiende klanken en het amateur-danseresje Ilima had veel Hoe schitterend het Natuurbad ver licht was,v Gerard van Krevelen begon om 9 uur te- spelen en al was de ruimte beperkt er kon toch nog gedanst wordeh. Zang van Tony Verhulst, uitstekende trompet- soli met eindeloze uithalën. Er werd veel meegezongen en het was gezellig en snikheet. Hoogtepunt was wel de taptoe van het Veteranenlegioen Nederland uit Zeist, het bekende corps, dat al eerder in Soest optrad en ook tegenwoordig was bij de opening van de feesten. De tap toe kon buiten gehouden worden want het was even droog en het werd een groots besluit van de feesten van de jubilerende V.V.V., die op een zomerse dag begonnen en op een regendag ein digden, maar al het water kon niet voor een mislukking zorgen en een der gelijk sluitingsfeest is zeker voor her haling vatbaar. Het zou al heel erg tegenvallen als het dan weer regende. SLOT. Tempo, de ren- en toeristenvereni ging, is in bespreking met Hilversum en Amersfoort om eventueel de herfst- competitie gecombineerd te houden. Op 9 september wordt deelgenomen aan het zilveren domtoernooi in Wijk bij Duur stede, op 26 september aan het club- k-ampioenschap -van -Nederland -en -om streeks half november begint de cycle- cross competitie, welke misschien even eens in combinatie met Hilversum en Amersfoort verreden wordt. Met de kerstdagen de traditionele veldloop en de speurtocht. E.D.O., de korfbalvereniging, zet haar eerste winterseizoen met grote aktivi- teit in. De competitie begint op 7 sep tember en in het najaar is er een grote feestavond voor alle leden en donateurs, na een fancy-fair, welke op zeer korte termijn gehouden wordt. Tevens heeft het bestuur van deze jonge vereniging clubkampioenschappen ingesteld, welke nog voor de competitie beslist zullen worden. De Brandweer is ook een vereniging al weten velen dit niet en de vuur- bestrijders gaan eerst binnenkort eens een dagje uit, al is nog niet bekend waarheen de tocht voeren zal. Een demonstratie met de nieuwe wagen staat voor september op het program ma en in het najaar of de winter zal de gebruikelijke feestavond gehouden worden. Iedere dinsdagavond wordt er geoefend door de leden van de brand weer, die echer van de winter weinig hopen te blussen. D.O.S., de biljartvereniging, komt met twee teams in de competitie van het distrikt Eemland uit. In de derde klasse met C. de Bruin, C. Butselaar en R. Koster en in de vijfde klasse met G. Burgwal, H. Deys, G. van Rossum en B. Koppen. De persoonlijke wedstrij den beginnen in oktober. -Semper Avanti, het zangkoor, houdt in het najaar een uitvoering in Eem land, terwijl getracht zal worden op nieuw een radiouitzending te geven bij de K.R.O. Er is een programma in stu die met liederen van Brahms, Bruck- ner en de klassieken onder leiding van Lex Karsemeyer en deze week zijn de repetities weer begonnen. Er zal een gezellige avond gehouden worden met St. Nicolaas en opnieuw is er contact opgenomen met hel buitenland voor uitwisseling. Dit kan Gent in België of het Duitse Andernach worden. De E.H.B.O. houdt de gebruikelijke cursussen om bereil willigen in staat te stellen hulp te Jr^en waar dit no dig is. Bij sportevenementen en andere gebeurtenissen, zullen de E.H.B.O.-ers en E.H.BcO.-sters weer klaar staan en de ziekenauto is steeds gereed om uit teI rijden. De afdeling Soest van de Bond van vervoerspersoneel telt sinds het toe treden van N.B.M. en Tensen 40 leden. In combinatie met de afdeling Amers foort zal er op 28 november een caba retavond gehouden worden. Op deze avond vindt de huldiging plaats van leden, die 40 jaar deel uitmaken van de bond. De afdeling houdt de gebrui kelijke vergaderingen en de jaarverga dering, waarbij de belangen van het personeel van vervoersondernemingen behartigd worden en in september zal een kleurenfilm over de amerikaanse spoorwegen vertoond worden. K.V.S., de korfbalvereniging die sa men met S.T.C. door het sportleven gaat, is gepromoveerd naar de tweede klasse en het eerste twaalftal begint in de eerste week van september de competitie. Samos 8, Biko 3, Vogel 6, Excelsior 3, Zwaluwen 2, Soesterkwar- tier 3, S.K.V. 3 en Filo's 2 zullen de tegenstanders zijn, terwijl van het twee de nog niet bekend is tegen wie ge speeld moet worden. Er zal ook een aspirantentwaalftal in het veld komen. De Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft in Soest een afdeling met ongeveer 70 leden en dat is niet zo heel veel, wanneer men bedenkt, dat er ruim 3000 bejaarden in onze gemeente zijn. Over 14 dagen zal de bondssecre- taris naar Soest komen, om te spreken over zaken, die voor de bejaarden van belang zijn en iedereen is hierbij wel kom, ook niet-leden. Er zullen van de winter weer vergaderingen zijn. De Katholieke Verkenners van Soest- dijk zijn land- en zeeverkenners, ter wijl ook welpen en loodsen deel uit maken van de troep, die zich ten doel stelt eerste klas verkenners te krijgen door practische oefening. Iedere week komen ze bijeen; de zeeverkenners aan de Eem en de landverkenners aan de Korte Brinkweg. De tam-tam, die enige maanden geleden gehouden is, slaagde, zodat een tam-tam 1957 voorbereid wordt. De Speeltuinvereniging 't Hart is de enige vereniging van deze aard in Soest die slechts het speeltuinwerk behartigt. De andere verenigingen zijn daarnaast nog buurt- en toneelvereniging. De speeltuin werd het vorig jaar geopend en binnenkort zullen er nieuwe toe- -stellen komen. Eerst om de jeugd ook in de winter met films, handenarbeid en op ander wijze bezig te houden. Zaterdag 8 september wordt de eerste filmmiddag gehouden. Intussen hoopt het bestuur van de vereniging en allen die het goed met de jeugd menen, dat de kinderen wat minder vernielzuchtig zullen zijn en de toestellen zullen sparen. De Vrouwenbond van de P.v.d.A. onderdeel van de Partij van de Arbeid, houdt in september de jaarvergadering en iedere 14 dagen is er leesclub o.l.v. mevr. J. Krul-Bulsing. De vrouwendag zal omstreeks november opnieuw in de Lichthoek gehouden worden en er staat een kinderfeest en een St. Nicolaas- avond op het programma. Bovendien zal er waarschijnlijk een excursie ge maakt worden naar de Glasfabriek Leerdam. Martini, de Groninger Vereniging, zal maandelijks vergaderen en in no vember zal het eigen toneelgezelschap optreden. Met de jaarwisseling de ge bruikelijke nieuwjaarsvisite en in het voorjaar een cabaretuitvoering met ei gen krachten. Met Pasen het notenschie- ten, dat geen enkel jaar vergeten wordt. De Schouw begint in september te biljarten met 3 teams. In het eerste de heren v. d. Brink, Mörsing en De Bree Sr.; in het tweede de heren Van Woen- sel, Lenardusi, Buitenwijk en Ruis; in het derde De Bree Jr., Van Munster, Roos en Van Blanken. Deze teams spe len in de tweede, vierde en vijfde klasse van het distrikt Eemland. De heren v. d. Brink en Munster nemen deel aan de jubileum wedstrijden van het distrikt. P.V.O. stond zaterdagavond in de muziektent achter het V.V.V.-huis en een vijftal toehoorders en twee agenten stonden in de regen. Het regenen werd gieten en alles ging schuilen. Toen werden de instrumenten maar ingepakt want het was geen doen. Het winterconcert wordt weer in twee avonden gegeven in januari of februari en wekelijks zullen de repetities gehou den worden. In september komt het corps met het laatste concert van dit jaar mits het weer beter is dan vorige week. Verder, zal er nog wel het een en ander gebeuren, maar memana weer van te voren wie een serenade wil hebben wegens een heel lang huwelijk of een ander heuglijk feit. In ieder ge val staat de Coöperatieve Landbouw- vereniging op het programma door haar 40-jarige bestaan. De afdeling Soest van de Bond van Gepensioneerden telt 400 oud-rijksamb tenaren die lid zijn. Vergaderingen zul len gehouden worden met af en toe een inleiding en op iedere tweede dinsdag van de oneven maanden kan men om 2 uur inlichtingen krijgen bij De Gou den Ploeg over alle mogelijke zaken, die voor de gepensioneerden van belang zijn. De Vereniging van Bloemisten moet de agenda van de komende winter nog in een bestuursvergadering vaststellen. Er zullen waarschijnlijk rijkstuinbouw- consulenten en andere deskundigen als sprekers komen en evenals het vorig jaar wdrden er fflms gedraaid. De Soester Vogelvrienden gaan het winterseizoen in met 84 leden en de eerste vergadering wordt in september gehouden. In november is de jaarlijkse tentoonstelling in Eemland en deze zal ongetwijfeld nog mooier zijn dan het vorig jaar. Het ligt in de bedoeling door ledenwerving de vereniging te ver sterken. De Soester Bromfietsclub zal een drietal puzzelritten houden en twee ge zellige avonden voor de leden orga niseren. Er zijn op het ogenblik 54 le den. Op de eerstvolgende vergadering van het bestuur zal het volledige win- terprogramma besproken worden en op de algemene ledenvergadering wordt dit bekend gemaakt. De Geitenfokvereniging Soest heeft de jaarlijkse keuring achter de rug en op de jaarvergadering zullen de prij zen uitgereikt worden. Vorig jaar zijn geslaagde proeven met kunstmatige in seminatie genomen en men wil hier mee doorgaan. Het ligt in de bedoeling aan het eind van het winterseizoen een duitse film te draaien. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Baarn-Soest en om- Het ingezonden stuk van de heer De Vos in de Soester Courant van vrijdag j.1. heeft velen goed gedaan, omdat hier nu eens openlijk hulde wordt gebracht aan de bestuurder van een auto. Het publiek staat namelijk over het alge meen bij een ongeval vlug klaar de autobestuuder de schuld te geven, ook in die gevallen, dat het er dik bovenop ligt, dat de schuld bij voetganger of wiel- of bromrijder te zoeken is. Hoe het precies komt is niet duidelijk, docht een feit is, dat voetganger, wiel rijder, bromfietser, motor- en autorij der elkaar in verheffende trap niet wel gezind zijn. Alles wat sneller gaat schijnt recalcitrantie op te wekken bij een voorgaande klasse. Daarom is het ingezonden stuk van heer De Vos een prettig geluid. Wie zich de moeite wil getroosten op een druk verkeerspunt eens te zien, door wie en hoe de verkeersfouten wor den gemaakt, zal tot zijn ontstelling zien, dat als door de autorijders met evenveel nonchelance de verkeersvoor- schriften werden overtreden als door b.v. de voetgangers en wielrijders, de begrafenisondernemers handen te kort zouden komen. Natuurlijk zitten er onder de autorij ders gewetenloze misdadigers, die met hun rijdende projectielen overal door heen jakkeren en doen of zij alleen rechten op de wegen kunnen doen gel den. Het ware te wensen, dat onze wet de mogelijkheid ha'd, deze lieden op korte termijn het rijden onmogelijk te maken. Dit doet echter niets af aan het feit, dat er door wielijders en voetgangers onzaggelijk veel fouten worden gemaakt, docht eveneens moet worden gezegd, dat zij niet altijd in de gelegenheid wor den gesteld de voorschriften na te le ven, bijvoorbeeld door middel van ver keerslichten, zebrapaden of wat ook. Oversteken in het steeds intenser wor dende snelverkeer zal hij moeten afle ren, doch hij zal dan toch de gelegen heid moeten hebben het „ergenS" vei lig te doen. H. OEKMAN. streken, opent op dinsdag 18 september het winterseizoen met een lezing van mej. de Josselin de Jong over de P.E.N. Op dinsdag 9 oktober is er een excur sie naar de meubelfabriek Tijsseling in Nijkerk. Op dinsdag 16 october wordt in hotel „Zeiler" te Baarn de film „Nederland- Linnenland" vertoond. Op dinsdag 15 november is er een de monstratiemiddag, verzorgd door Calvé, Delft, in gebouw Chr. Belangen te Baarn. Op dinsdag 18 december 'n kerstmiddag met voordracht door mevr. Aaf van Gestel-Visser en zang door het huis- vrouwenköor, in het gebouw van Chr. Belangen. De openingsmiddag zal in hotel „Zei ler" zijn. De P.v.d.A., afdeling Soest, wil na de zware verkiezingsstrijd van dit jaar in de komende winter, met voorlichting van hogerhand, de gemeentepolitiek gaan bestuderen, daar de belangstelling voor deze politiek schijnt te verflauwen, het geen begrijpelijk is wanneer men be denkt, dat steeds minder in het open baar en steeds meer in de commissies behandeld wordt. De Vereniging voor Bijenteelt zal tweemaal een filmavond geven. Eén voor de imkers en één voor de be ginnelingen. Er zijn plannen sprekers uit te nodigen, terwijl ook de avonden door eigen krachten verzorgd zullen worden. Het is door de weinig fraaie zomer een slecht bijenjaar geweest, maar de tijd is toch goed besteed door deelname van verschillende leden aan een cursus, die binnenkort zal eindigen. De Bestuurdersbond hoopt begin no vember het 25-jarig bestaan te vieren. (Vervolg pag 2, kolom 1). MACHINESCHRIJVEN (eventueel spoedopleiding). STENOGRAFIE Nederlands en moderne talen. BOEKHOUDEN. NEDERLANDSE, DUITSE EN ENGELSE HANDELSCORRESPONDENTIE. ENGELSE CONVERSATIE. MIDDENSTANDSOPLEIDING (Voor Soest enigst offi cieel erkende opleiding.) AANMELDEN TOT EN MET VRIJDAG 31 AUGUSTUS, DAGELIJKS AAN HET INSTITUUT. TORENSTRAAT 2D - SOEST - TELEFOON 2100

Soester Courant | 1956 | | pagina 1