Heren Plustours Het Broekenhuis SPORT. Officiële Mededelingen. SOEST. IN DE HOEK. DINSDAG 2 OKTOBER 1956. 34e JAARGANG no. 73. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.19 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Tfca f«iii—. F.A.K.S.E.C. 0—1. Het terrein van F.A.K. ligt achter In- ventum in Bilthoven en het is klein. Op dit miniatuurveld moest S.E.C. te gen de Bilthovense club spelen en dit viel aanvankelijk niet mee, want door de geringe afmetingen moest het spel kort gehouden worden en dit ligt de Soestenaren niet. Het aanpassingspro ces verliep echter snel en spoedig was S.E.C. in het offensief. Van Breuke- len loste na 5 minuten een schot dat de lat scheerde. F.A.K. kwam nu aan de beurt en nam enige corners, die achter het doel terecht kwamen. De rechtsbuiten van F.A.K. schoot net naast de paal. Aan de andere kant scheerde een schot van Ruttenberg de lat na een voorzet van Admiraal. Toen er een half uur ge speeld was speelde Ten Hove terug op Brouwer, die een prachtig schot loste. Ook nu ging de bal juist over de lat. Admiraal kreeg een uitgelezen kans en niemand kon verklaren hoe hij de bal over het doel wipte, maar het' werd geen doelpunt. Met een groot S.E.C.-overwicht kwam de rust, maar keeper Rosbach van F.A.K. had z'n beste vorm meegebracht, zodat het 00 was bij het begin van de tweede helft. F.A.K. was even in de aanval maar de S.E.C.-achterhoede liet zich niet imponeren en werkte de bal naar de voorhoede. Ruttenberg loste een hard schot dat uitstekend ge stopt werd. Het veld was glad ge worden door de regen en dat maakte het er niet gemakkelijker op. Na der tien minuten zwenkte Van Breukelen naar buiten en passeerde een back, die hem wou laten struikelen. Terecht liet de scheidsrechter doorspeler, want hij stond in goede positie om voor te zetten. De Bruin kreeg de bal op 3 meter en schoot in handen van de keeper. Nog groter gevaar ontstond er voor 't S.E.C.-doel, toen 3 maal zonder succes ingeschoten werd en het vierde schot over de lat ging. F.A.K. was hierdoor misschien wat teleurgesteld en De Bruin werd hiervan het slachtoffer want hij werd gevloerd. De scheids rechter liet doorspelen hoewel een strafschop gerechtvaardigd was en door geloei lieten de vele Soestenaren, die meegekomen waren, weten dat ze het met deze beslissing niet eens waren. Toen er ongeveer een half uur gespeeld was kopte Ruttenberg juist over de lat. Meer succes had Ten Hove, die met De Bruin van plaats verwisseld had en middenvoor speelde. Van Breu kelen was afgezwenkt naar de links buitenplaats. Uit zijn voorzet schoot Ten Hove de bal hard in. De keeper had geen tijd te vangen, stompte de bal terug en opnieuw schoot Ten Hove en het was 01. Wat later brak dezelfde speler door. Zijn schot kwam net naast de paal. S.E.C. bleef in het offensief en F.A.K. raakte uitgespeeld. Twee minten voor het eind gaf Admiraal een laatste voorzet. Het werd een gevaarlijk schot, want de bal ging juist over de lat. Uitslagen F.A.K. 1—SE.C. 1 0—1. S.E.C. 2—S.D.O. 2 44. S.E.C. 3—V.V.O.G. 2 4—0. S.E.C.-junioresE.M.M.-juniores 53. S.E.C.-aspirantenE.M.M.-aspir anten 1—0. Vriendschappelijk: S.E.C. 4-B.D.C. 4 1-2. B.D.C. 1—BARNEVELD 1 1—2. B.D.C. 1 heeft erg veel pech gehad toen de scheidsrechter in de wedstrijd tegen Barneveld floot voor een over treding van Appelhof. Waaruit deze overtreding bestond weet niemand, of het moet zijn, dat het in een wed strijd niet geoorloofd is over je eigen benen te struikelen. De vrije schop, die Barneveld nam leverde een doel punt op en dit was ongelukkigerwijs 't winnende van de gasten. Vooral voor Pronk was dit sneu, want hij was uitstekend op dreef geweest. Het B.D.C.-veld is opgeknapt, maar 'n ideaal veld is het nog niet. B.D.C. kon er echter best mee overweg en voort durend werd het Barneveld-doel be dreigd door de aanvallen van de Soes tenaren. Een hard schot van Staal werd door de keeper niet voldoende gestopt en als er een B.D.C.-speler snel toe gelopen was, dan zou het eerste doel punt van B.D.C. een feit geweest zijn. Nu wachtte het op een gelukkig mo ment voor Staal. De bal kwam van links, een Barneveld- speler veranderde hem iets van rich ting, zodat hij voor de voeten van Staal kwam, die hard inschoot (10). B.D.C. behield het overwicht maar Barneveld zat ook niet stil en de rechtsbinnen maakte gelijk. Snel en vlot werd aan beide kanten gespeeld met een overwicht van B.D.C., maar tot rust werd er niet meer ge scoord. Na rust kwam B.D.C. fel opzetten met vlot open spel. Het is raadselachtig, dat dit offensief geen paar doelpunten opleverde. Daselaar, die alleen voor de keeper kwam, schoot in zijn handen en Ver- hey, die uitstekend op dreef was en te weinig in het spel betrokken werd, zag zijn eerste schot gestopt en een vliegend schot juist over de lat gaan. Toch leek het erop dat B.D.C. met glans ging winnen. Het liep echter an ders en juist voor het eind kwam die ongelukkige vrije trap, die Barneveld aan de overwinning hielp. Uitslagen B.D.C. 1—Barneveld 1 1—2. L.V.V. 2—B.D.C. 3 1—4. B.D.C. 3—Laren 3 1—4. Vriendschappelijk: S.E.C. 4-B.D.C. 4 1-2. HOCKEY. Heren Soest 2S.C.H.C. 9 23. De Soester spelers hebben ondanks een 20 voorsprong deze wedstrijd ver loren door technisch knapper spel van de gasten. Na 10 minuten scoorde G. Geytenbeek voor Soest en M. Hop man maakte er 20 van. Nog voor rust scoorde S.C.H.C. uit een straf- corner het eerste tegenpunt. Na rust een duidelijk overwicht van de Sticht- se ploeg en een Soester elftal dat steeds verdedigen moest. S.C.H.C. won dan ook verdiend. Dames H.I.C. 3Soest 1 06. De wedstrijd begon drie kwartier te laat, maar toen het dan eindelijk zo ver was nam Soest resoluut het heft in handen om het niet meer los te laten. Met rust was de stand 30 door doelpunten van Marion Ebbers (2) en Tonny Roest. Na de rust weinig verschil met de eerste helft en ook nu werden 3 doelpunten gemaakt; 2 door Stans Hoppenbrouwers en 1 door Marion Ebbers. Dames Voordaan 3Soest 2 30. Het was een prettige wedstrijd, waar in het Soester elftal veel beter speelde dan vorige week, zonder echter te kun nen winnen. De invallende keepster Loekie de Zoete heeft zich uitstekend geweerd, maar zij kon niet voorko men, dat de stand bij rust reeds de eindstand (30) was. In de tweede helft was Soest aanmerkelijk meer in de aanval, maar er werd niet gescoord. Dames Be Fair 5Soest 3 10. Een keurig resultaat van deze jonge ploeg, waarvan ieder dacht dat het wel eens een nederlaag met dubbele cijfers kon worden. In de laatste tien mi nuten van de wedstrijd kreeg Be Fair een strafbully te nemen en dat le verde het enige en winnende doelpunt op. Ondanks hard ploeteren van de Soester dames werd geen tegenpunt gemaakt. SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING. Gisteren werd op het S.V.V.-terrein de tweede en de laatste driekamp ge speeld. Bij de dames speelden de le teams van Olympia, Vios en S.V.V. te gen elkaar, terwijl bij de heren de 2e teams van S.P.S.V., Olympia en S.V.V. tegen elkaar streden. Evenals bij de vorige driekamp wist Olympia weer 2 wedstrijden op haar naam te brengen, terwijl Vios 1 wed strijd wist te winnen. S.V.V. kwam op de 3e plaats met geeneen gewonnen wedstrijd. De S.V.V.-dames hebben zich in deze wedstrijden niet van hun beste zijde laten zien. Bij de heren moest het 2e team van S.P.S.V. het loodje leggen met 2 ver loren wedstrijden. S.V.V. kwam hier bij als winnaar uit de bus met 2 ge wonnen wedstrijden, terwijl Olympia 1 wedstrijd op haar naam wist te bren gen. De organiserende vereniging S.V.V. kan op 2 geslaagde driekampen terugblik ken. De uitslagen waren alsvolgt Dames S.V.V. 1Olympia 1 02 (12-15. 9-15). Vios 1—S.V.V. 1 2—1 (9-15, 15-5, 15—3). Olympia 1—Vios 1 2—1 (15-9, 8—15, 15—7). Heren: S.V.V. 2—S.P.S.V. 2 2—0 (15-5, 15-7). Olympia 2—S.V.V. 2 1—2 (5-15, 15-9, 11-15). S.P.S.V. 2—Olympia 2 0—2 (9-15, 14-16). B.D.C.-HANDBAL. De dameshandbalclub van B.D.C. is zondag de competitie begonnen. De wedstrijd B.D.C. 1L.V.V. 1 ging niet door, omdat L.V.V. met een ledente kort te kampen heeft en zich daarom voorlopig uit de competitie terugge trokken heeft. B.D.C. 2 was de gast van Sparta (Loe- nen aan de Vecht) en de Soester meis jes zetten de competitie goed in met een 40 overwinning. Het programma voor zondag is S.D.O. 1—B.D.C. 1. B.D.C. 3-V.B.O. 1 te 4.15 uur. V.B.O. is de grote rivale van vorige competities. Celeritas A (Bunnik)B.D.C. A. UITBREIDINGSPLANNEN. De burgemeester van Soest, gelet op artikel 37 lid 3 der Woningwet, brengt ter openbare kennis, dat vanaf 3 ok tober 1956 gedurende 14 dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage liggen de hieronder vermelde door de raad in zijn vergadering van 28 sep tember 1956 vastgestelde uitbreidings plannen 1. herziening van het uitbreidingsplan Amersfoortsestraat met betrekking tot het perceel E- nr. 1802 (Amers foortsestraat 91): 2. partieel uitbreidingsplan regelende de bestemming van gronden gelegen aan de Prins Bernhardlaan en de Oranjelaan. Soest, 2 oktober 1956. Koopmans, die niet aanwezig kon zijn, deel uitmaakte van de jury en de he ren Kok, dierenarts te Baarn en 't Hart, de andere twee jury-leden. De erevoorzitter, de heer A. van Asselt, reikte de prijzen uit. Er hadden zich 42 deelnemers opgegeven maar een vijftal was niet verschenen. 1. Tommy van Michel van Dijk, 73,5 p. 2. Bonzo van Bart Citroen, 73. 3. Adriaan van Sybille Haanstra, 71. 4. Lyda van Ludo Klaar, 60. 5. Joep van Onno Bakhuizen, 69. 6. Lassie van Ludo Mineur, 68,5. 7. Hans van Corrie van Oven, 68,5. 8. Parker van Riet van Asch, 68. 9. Pompie van Annemieke Bouwens, 68. 10 Presto van Constance Butzelaar, 67. 11. Bas van Bubby Paans, 67. 12. Teddy van Kees Stolwijk, 66,5. IN TWEED EN RIBFLUWEEL. LEEUWENSTR. 33 - TEL. 5890 HILVERSUM BROMFIETS-DIPLOMA'S. Vooral op bromfietsen plegen nogal eens mensen te zitten, die het niet zo nauwe nemen met de verkeersregels, omdat ze er niet teveel vanaf weten en het was daarom prettig dat 82 deel nemers uit Soest, Baarn, Bussum, Don gen, Dordrecht, Rotterdam, Arnhem, Groningen, Doetinchem, Doesburg, Den Haag en Lemmer zich lieten testen door de Bromfieist/ond en Verbond van Veilig verkeer. Bij gunstig resultaat werd een diploma uitgereikt, maar slechts 38 deelnemers slaagden en 44 werden te licht be vonden. Paul Vlaanderen ook, ter wijl zijn vrouw Ina slaagde. Er was 'n half dozijn deelnemers met slechts 1 fout nadat de rit door Soest met de vele voetangels en klemmen gemaakt was. Vóór de prijsuitreiking door de heer P. J. Verstralen dankte deze de jury, de heren W. Peters en A. de Raadt, en het Soester politiekorps, waarvan verschillende leden hun zondag be schikbaar gesteld hadden voor deze verkeersmiddag. Er werden een tweetal films vertoond over de „klaar-overs" en „Veilig Ver keer". EIGENARESSE VAN PIJNENBURG VERONGELUKT. Mevrouw A. Insinger-baronesse Van Uslas Gleichen is vrijdagmorgen met haar auto op de weg Hilversum-Baarn bij restaurant Groot Kievitsdal veron gelukt. Tijdens het vervoer per zieken auto naar Baarn is zij overleden. Mevrouw Insinger wilde een tractor met aanhanger passeren. Van de andere kant kwam een vrachtauto. De be stuurder week snel naar rechts uit, maar de auto van mevrouw Insinger vloog tegen de vrachtauto op, waarbij de 59-jarige bestuurster dodelijk ge wond werd en twee personen, die naast de chauffeur van de vrachtwagen za ten, beenwonden kregen. GEEN BIERTAPSUCCES. In het Amsterdamse concertgebouw, waar Willem Mengelberg en Eduard van Beinum als dirigenten naam ver wierven en Anton Verkerk en Rien Bergers als biertappers naam maak ten door vorig jaar het kampioenschap van Nederland te behalen, hebben Wil lem Thierig en Johnny Weusthof geen kans gezien hun naam met gouden letters in het boek der nederlandse kampioentappers te laten schrijven want in de eerste ronde kwamen ze 5 punten tekort. Het bier was best maar de pomp niet en daardoor ging de kans verloren. Het team Leerink-Broeksma uit Deven ter had meer succes en kon zich op volger van het Soester team Verkerk- Bergers noemen. HONDENSHOW. De heer P. M. Wijsmuller, voorzitter van de Dierenbescherming te Soest, opende de jaarlijkse hondenshow, waar bij de dieren gekeurd werden op ver zorging door de eigenaressen en ei genaars. De heer Wijsmuller dankte mevrouw Roelofs, die inplaats van mejuffrouw REIS DOOR OPSTANDIG MAROKKO EN NOORD-AFRIKA. Simon de Waard heeft een lezing ge houden voor de Volksuniversiteit over zijn reis door Marokko en Noord- Afrika. De heer A. P. Stokhof de Jong ver welkomde de vele aanwezigen en deel de mee, dat het aantal leden opnieuw gegroeid was. Hij hoopte, dat het win- terprogramma in de smaak zou vallen. Het was met veel moeite samengesteld omdat er een zejeere sprekersluiheid is, zodat de keus minder groot is dan andere jaren. Simon de Waard lichtte het gesproken woord toe met lichtbeelden en na de pauze met een film over het gebied dat hij bereisde. Deze reis was- niet van gevaar ont bloot, maar als men zich aan de voor schriften hield, alleen overdag reisde en niet zonder gids in de mohamme daanse wijken ging, dan was het nog wel te doen. De heer De Waard bezocht de voor naamste steden en de mooiste streken van dit gebied en trok door het Atlas gebergte. Hij het afbeeldingen zien van Casablanca, Rabat, Marakesj en het binnenland. West-Marokko bleek een regenrijk gebied te zijn met een weelde van bloemen en uitgestrekte korenvelden. Daarnaast woestijn met oasen. Mogador is een oud zeerovers nest en in deze schilderachtige plaats is de oude moorse bouwstijl bewaard gebleven. De Europeanen bouwen er aparte wijken. Generaal Lioti vestigde in dit gebied de franse overheersing zonder strijd. Er kwamen steden, scholen en meer hygiëne dan voorheen. Casablanca, veertig jaar geleden een verzameling vissershutten, is nu een imponerende wereldstad. De bevolking bestaat uit Berbers en Arabieren. De Berbers zijn de land bouwers en de Arabieren leven voor een deel als nomaden. Talrijke fraaie en soms zeer oude moskeeën wijzen op het belijden van de Mohammedaan se godsdienst. Er wonen ook negers en Joden. De laatsten hebben het slecht. Zij zijn verplicht zwarte kle ding te dragen en leven voor een groot deel van de handel in zout, overblijf sel van de tijd toen ze de hoofden van de verslagen vijanden door pekelen moesten conserveren, zodat ze van tijd tot tijd op de stadmuren tentoon gesteld konden worden. De vrouw in deze streken is een soort huisdier van wat hoger orde dan de viervoeters. In de hogere standen is het wat beter en de dochters van de sultan schaften de sluier af. De kin deren zijn alleraardigst om te zien, maar ze worden gewassen vlak na de geboorte en verder niet meer. Een groot deel van de bevolking is steeds ondervoed en de huisvesting is erbarmelijk. Arbeiders wonen vaak nog in hutten van stro. De franse rege ring brengt hierin verbetering door het bouwen van kleine woningen. Ook aan het onderwijs wordt veel gedaan ter bestrijding van het analfabetisme. De heer De Waard liet prachtige pa norama's zien en foto's van de enorme kudden schapen en geiten. En afbeel dingen van de oases waar dadelpal men 120 tot 150 kilo dadels per jaar leveren. In een der grootste dagbladen van ons land werd vorige week in een aantal artikelen weer eens een lans gebro ken voor semi-permanente, dus snellere woningbouw. Ik stel me niet voor dat dit nu in eens zal helpen, maar het ware te hopen, dat in alle dagbladen in ons land dagelijks dergelijke artikelen ver schenen, zodat de heren, die iets heb ben uit te staan met woningbouw en nu verstrikt zitten in verouderde bouw voorschriften, dag in dag uit met op bouwende critiek worden geconfron teerd. Dit is lijkt mij wel nodig, want voor the man in the street gaat het er erg op lijken, dat de heren die het aan gaat wel met een traan in hun stem over de woningnood spreken, maar direct nadat ze uitgesproken zijn al hun schone beloften als nare ballast overboord zetten. Het is natuurlijk gemakkelijk om, zelf in een comfortabel huis wonend en gedekt door de bouwvoorschriften, met een hoofs gebaar al het gezeur over snelle semi-permanente bouw als pruts werk opzij te schuiven, maar dan wordt te gemakkelijk vergeten, dat enige tienduizenden mensen overge lukkig zouden zijn met zo'n huis, zelfs al zit er geen baksteen in verwerkt. Ik geef toe, dat alleen in baksteen bouwen uiterst solide produkten (kan) geven, waar onze nazaten over een paar eeuwen nog tegenaan zitten te kijken, maar noodtoestanden eisen nood maatregelen en op bepaalde plaatsen neergezet, behoeven deze woningen ze ker niet te ontsieren, integendeel. Bovendien zijn de bouwvoorschriften, die nu zo stug aan steen vasthouden zodanig te wijzigen, dat semi-perma nente huizen binnen enige jaren krot ten worden. Het buitenland is er om te bewijzen dat dit mogelijk is. Nog moet mij dit van het hart. Bij de pogingen een nieuw kabinet te formeren, hebben we van alles ge hoord, maar geen enkele keer was de woningbouw, in welke vorm ook, in het geding. Is het dan ook zo'n wonder, dat hier wordt verondersteld, dat de regering zuinig is op de woningnood Ik geef toe dat dit stom klinkt, maar afgemeten aan de resultaten van 10 jaar woningbouw klinkt het toch niet zo erg gek. H. OEKMAN. Het is een land van grote tegenstel lingen; grote rijkdom en grote armoe. Het hebben van meerdere vrouwen is toegestaan, zodat het kon gebeuren, dat sultan Ben Joesoef een aanzienlijke vrouw trouwde, toen een dienstmeisje en daarna 30 bijvrouwen nam. Verder verzamelt hij mooie auto's en laat het regeren aan de Fransen over. Na de pauze een film over dit ge bied met een geluidsband waarop mu ziek en commentaar. WEDSTRIJDEN OM DE V.V.V.-WISSELBEKER. Dit seizoen zal er niet zo lang gedaan worden over de toneelwedstrijd van de V.V.V. als het vorig jaar toen de spanning onder 5 verenigingen er van oktober tot april inbleef. Nu doen er 6 verenigingen mee. Soest- dijk opent de rij door 20 oktober „Tramlijn Begeerte" op te voeren. Op 3 november komt West met „Wacht u voor de hond". Op 17 november of 24 november speelt „Ons Genoegen" „Een die niet geteld wordt". Op 13 januari voert „Contact" het stuk „Drie neemt vakantie" op. „De Spiegel" komt eind januari aan de beurt en „Kerkebuurt" eind februari. De na men van de stukken die deze vere nigingen opvoeren zijn nog niet be kend. GEVONDEN VOORWERPEN. Sleutel, bruine heren handschoen (gla cé), fietstas met blik benzine en ge reedschap, bruine aktentas, bos sleu tels, leesbril, paar grijze damesschoe nen, paar rode damesschoenen, grijze sokjes, tas met visgerei, doublé col lier, tekening van bouwwerk, zwarte vulpen, grijs vulpotlood, damesschoen, pasfoto's, zilveren polshorloge, kinder jasje, herenfiets, tennisracket, muil korf, gummibal, kinderfiets, paar brui ne glacé heren handschoenen, rood fluwelen halsbandje, leesboek, hoofd doek, rode autoped, snelbinder. De volgende dieren zijn hun baas kwijt: tamme kraai, bruin hondje met witte voorpootjes, donkerbruine pony.

Soester Courant | 1956 | | pagina 1