Veel kritiek op Woningbouwstichting „Ons Belang Jaarwedde van de wethouders van f 3=000.- op f 4.200.- gebracht. 6 salarisverhoging voor het gerneentepersoneel vanaf 1 juli 1956 TWEEDE BLAD DE SOESTER RAAD BIJEEN. Vrijdagavond was de Soester gemeente raad bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. S. P. Baron Ben- tinck, die met gebed opende. De heer A. P. Hilhorst (K.V.P.) was afwezig. Na het vaststellen der notulen kwamen de ingezonden stukken in behandeling. 2. Ingekomen stukken, a. Verzoek van H. Quentemeijer te Zeist om ontheffing van de verbods bepaling, als bedoeld in artikel 2, lid 1 van de Hinderwetsverordenmg, het welk reeds in behandeling is geno- men. Voorgesteld wordt dit verzoe in handen te stellen van B. en W. om pre-advies. Conform besloten. b Verzoek van het bestuur der Vere niging „De School met dgn Bijbel te Soest om medewerking ingevolge art. 50 der Kleuteronderwijswet ten behoeve van de bouw van de kleu terschool aan de Nieuwstraat hoek Vinkenweg, met voorstel dit m han den te stellen van B. en W. om pre advies. Conform besloten. Verzoek van het bestuur van de c. V til Z.VJCXV V U" - J R.K. Jongensschool te Soest om mede werking ingevolge art. 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de aanschaffing van 80 leerlingensets, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om pre-advies. Conform besloten. d Jaarverslag over 1955 van de R.K. Vereniging Moederschapszorg met voor stel dit voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. e. Uitnodiging van het bestuur van de Vereniging tot Instandhouding van het Consultatie Bureau voor Alcoholisme te Utrecht tot bezoek aan het nieuwe gebouw Voorstraat 6bis, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten, f Kennisgeving van het overlijden van de heer L. J. Uhlenbeck. De VOORZITTER gaf uiting aan zijn leedwezen om het overlijden van de heer Uhlenbeck, die, na de verschrik kingen van de japanse kampen, m dienst van de gemeente Soest kwam en zich met volle energie wijdde aan het werk, dat hem aanvankelijk vreemd was, on danks zijn minder goede gezondheid. Midden uit zijn werk is hij onverwacht weggerukt. g. Aanbieding van raadsbesluiten in zake de toepassing ingevolge de hy potheek- en voorschotregeling particu liere woningbouw met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. h. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Advie zen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende controle admi nistraties, met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. i. Aanbieding van het verslag over het eerste halfjaar 1956 van de werk plaats voor minder-valide arbeiders te Soest met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. De heer PIEREN (P. v. d. A.) vroeg hoe het stond met de plannen voor een streekwerkplaats, waarop wethouder DE HAAN (P. v. d. A.) mededeelde, dat deze in Amersfoort zou komen. De heer VAN ANDEL (Prot. Chr.) meen de, dat het gewenst was, dat de com missie die de sociale vraagstukken be handelt, wat vaker bijeenkomt, daar vele sociale problemen dit nodig ma ken, waaronder ook de gang van zaken bij de werkplaats. De wethouder gaf te kennen, dat het hoofdpunt op de agenda van de com missie voor sociale zaken '-hans de bejaarden-enquete is. De heer VAN WELY (V.V.D.) was het opgevallen, dat de vrouwen betere re sultaten op de werkplaats bereiken dan de mannen en wethouder DE HAAN (P. v. d. A.) zette uiteen, dat dit in hoofdzaak komt omdat de se lectie onder de vrouwen beter is. Op de vraag over vergoeding voor fiets en kleding, die de heer VAN WELY stelde, legde de wethouder uit, dat velen van hen die op de werk plaats zijn, voet- of beeneuvels heb ben, zodat ze per fiets moeten komen. Ook zijn de afstanden vaak te groot om te lopen. Voor kleding wordt ver goeding gegeven omdat er vaak voe dingsmiddelen behandeld worden, zo dat het gewenst is dat de kleding in orde is. Het verslag werd voor kennisgeving aangenomen, j. Aanbieding, overeenkomstig art. 22 van de Gemeenschappelijke Regeling met betrekking tot de Bescherming Bevolking in de Kring U IV, van de 5e wijziging van de begroting 1956. Voor kennisgeving aangenomen, k. Verzoek bestuur der Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest om medewerking ingevolge art. 50 der Kleuter onder wijs wet tot aanschaffing van meubels voor de kleuterschool in het gebouw Eltheto, met voorstel dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om pre-advies. Conform besloten. 1. Verzoek van de Tucht Unie te 's Gravenhage inzake het projecteren van ruimten voor speelplaatsen enz. in uitbreidingsplannen met voorstel dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om pre-advies. Conform besloten. m. Verzoek van het bestuur der Vere niging „De School met den Bijbel" te Soest om medewerking tot de aan schaffing van leermiddelen, gereed schappen, tafels en stoelen ten behoe ve van de Chr. v.g.l.o.-school, met voor stel dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om pre-advies. Conform besloten. n. Mededeling van Gedeputeerde Staten inzake verdaging van de beslissing op het raadsbesluit van 25 juli 1956, strek kende tot wijziging van de bouwver ordening dier gemeente, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. o. Verzoek van D. van den Broek tot verkoop van het resterende gedeelte van het aan de Beetzlaan gelegen per ceel, kadastraal bekend als sectie H, nr. 7920, met voorstel dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om pre-advies. Conform besloten, p. Verzoek van het bestuur der Vere niging „De School met den Bijbel" te Soest om medewerking tot de aan schaffing van leermiddelen en banken ten behoeve van de Chr. U.L.O.-school, met voorstel dit verzoek in handen van B. en W. te stellen om pre-advies. Conform besloten. q. Adres van de tafeltennisvereniging „Shot", inzake de subsidiëring van de sportverenigingen met voorstel dit in handen te stellen van burgemeester en wethouders om pre-advies. Conform besloten. 3. Verdeling door loting van de raad in twee afdelingen in verband met de behandeling van de gemeentebegro ting. In afdeling 1 mevr. Polet en de heer Grift (P. v. d. A.), de heren Ver- steyne, Butzelaar en Klarenbeek (K.V.P.de heer Oranje (V.V.D.) en de heren Schaafsma en Van Andel (Prot. Chr.). In afdeling 2 Mevr. Landweer en de heren Brouwer en Dorrestein (Prot. Chr.), de heer Van Wely (V.V.D.), de heer Pieren (P. v. d. A.) en de heren Clemens, Zoetelief en Hilhorst (K.V.P Wethouder Van de Arend (Prot. Chr.) is voorzitter van de eerste afdeling en wethouder De Haan (P. v. d. A.) van de tweede. 4. Voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingspan voor 1. het perceel E, nr. 1802, aan de Amersfoortsestraat; 2. voor de gronden gelegen aan de Prins Bernhardlaan en de Oranje laan. Conform besloten. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Birkstraat 46. Mevrouw LANDWEER (Prot. Chr.) vindt de ontruimingstermijn van een maand wel wat erg kort, maar de voorzitter maakt duidelijk, dat dit komt omdat de bewoner het huis wil af breken en een nieuw zetten. De heer VAN WELY (V.V.D.) begrijpt niet goed waarom er steeds weer voor stellen komen over ontruimingstermij nen, want die moeten toch steeds weer verlengd worden omdat er geen ander huis is. De VOORZITTER wijst er echter op, dat, ondanks tegenslag, er meer huizen per jaar ontruimd worden dan onbe woonbaar verklaard, zodat er inderdaad van een vooruitgang gesproken kan worden. Conform het voorstel wordt besloten. 6. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de woningen Bosstraat 33, 35 en 37 en De Zoom 5. Conform besloten. 7. Voorstel tot benoeming van een vice-voorzitter van de Huurcommissie ter voorziening in de vacature van de heer W. Kerkhoff. De heer ORANJE (V.V.D.) hoopt, dat men niet zal vergeten dank te betui gen aan de heer Kerkhoff. Mevr. POLET (P. v. d. A.) zou graag weten of er veel aanvragen zijn en of men van resultaten kan spreken. De VOORZITTER deelt mede, dat er ongeveer 20 gevallen behandeld zijn. Meestal klaagden de mensen terecht. VAN DE „SOESTEE COURANT" VAN DINSDAG 2 OCTOBER 1956. Is dit niet het geval, dan is men het bedrag dat men storten moest kwijt, maar verschillende bedragen zijn te rugbetaald, dus dan was er inderdaad reden tot klagen. De heer J. van Leeuwen werd vervolgens met alge mene stemmen gekozen. 8. Voorstel tot het ontrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Buntweg. Conform besloten. 9 Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in art. 50 van de Kleuteronderwijswet aan het be stuur der R.K. Kleuterschool, Steen- hoffstraat 44a, voor de eerste aan schaffing van meubelen, ontwikkelings materiaal, hulpmiddelen en schoolbe- hoeften voor een opgerichte derde klas. Conform besloten. 10. Voorstel om de termijn van het aan de heer A. A. van Ieperen te verlenen eervol ontslag als hoofd van de o.l school in de Kerkebuurt op te schorten. Conform besloten. 11. Verzoeken om tegemoetkoming in gevolge art. 13 der Lager-onderwijs- wet 1920. De heer VAN ANDEL (Prot. Chr.) is van mening, dat deze zaak eerder bij Soicale Zaken thuishoort dan bij de onderwijscommissie, maar wethouder DE HAAN (P. v. d. A.) deelt mee, dat het volgens de wet op het lager onderwijs in de onderwijscommissie be handeld moet worden. 12. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 bis der l.o.-wet 1920 (vakonderwijs) over het jaar 1955. Conform besloten. 13. Voorstel tot het toestaan van een verhoogd krediet ten behoeve van de aanschaffing van sets voor o.l. school te Soesterberg. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de be groting 1956 in verband met enige verleende medewerkingen in gevolge artikel 72 der L.O.-wet. Conform besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in art. 72 der l.o.-wet 1920 aan het bestuur der Vere niging „De School met den Bijbel" voor de aanschaifing van leermiddelen, een stofzuiger en stopcontacten ten be hoeve van de school aan de Driehoeks- weg. Conform besloten. (Vervolg aan ommezijde).

Soester Courant | 1956 | | pagina 5