Turandot Salon KOPPEL BAZAR ,,'T HART" SPORT. VOOR RIJLES in allernieuwste OPEL (model 1957) Autorijschool VAN DOOREN WALDEK EN WULCO Laat Uw HAAR en HOOFD HUID regelmatig en goed VERZORGEN. Burgerlijke stand. voor LUXE en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN - SPEELGOED Stalen Strijkplanken 17.50 Daar gekocht Uw voordeel gezocht Koninginnel aan 103 - Telef. 3002 Het tweede schot had geen succes want de bal kwam in handen van de keeper. Vijf minuten voor het eind maakte Victoria het half dozijn vol. AWEP 1—HEES 1 3—3. De wedstrijd ving op tijd aan op een zeer slecht terrein. Voor de rust was alles Awep wat de klok sloeg. Na 18 minuten slaagde de middenvoor er in om keper Kamp- horst te passeren, hetgeen hij vlak voor de rust herhaalde. Hees keek hierdoor met rust tegen een 20 achterstand aan. Na een omzetting in de Heesploeg lukte het beter. Wel doelpuntten de gastheren door een fout in achterhoe de van Hees, opnieuw, maar nadien kwam Hees geweldig opzetten. Na pl.m. 2 minuten maakte F. Wiss een schitterend doelpunt, hetgeen hij nadien nog 2 keer herhaalde, zodat Hees toch nog een gelijk spel uit het vuur sleepte. Hees 2—S.D.V.B. 3 3—2. Zaterdag a.s. Hees 2Sova 2 te 14.15 uur. Hees I—D.V.S.A. I te 16.00 uur. HOCKEY. Dames Soest 1S.C.H.C. 3 22. Soest 2Schaerwijde 2 90. Kampong 4Soest 3 afgelast. Heren Kameleon 5Soest 1 18, Soest 1—S.C.H.C. 3 2—2. In een felle enerverende strijd heb ben de beide sterke ploegen de pun ten samen gedeeld. De uitslag geeft van de krachtsverhouding inderdaad het juiste beeld. Voor rust was Soest meer in de aanval dan de gasten en de gastvrouwen gaven een goede par tij hockey te zien. Marion Ebbers scoorde het eerste doelpunt voor Soest en even leek het erop, dat de Soes- ter dames voor rust een ruime voor sprong zouden nemen. Dat dit niet gebeurde is niet te wijten aan het spel van de Soester voorhoede, maar wel aan het schitterend verdedigen van het Stichtse backstel en de keep- ster. Na rust kwam S.C.H.C. sterk op zetten en Soest werd in de verdediging gedrongen. Na 20 minuten spelen in de tweede helft namen de gasten een voorsprong door tweemaal te doelpunten. De laat ste goal met wat geluk. Nog gaf Soest de moed niet op en S.C.H.C. werd volledig tot verdedigen gedwongen. Uit een strafcorner maakte Stans Hoppenbrouwers een schitterend doelpunt en daarmee was de stand gelijk. Er kwam geen verandering meer in. Soest 2Schaerwijde 2 90. Uit de uitslag blijkt wel, dat de Soestenaren sterk in de meerderheid waren en in derdaad kon Schaerwijde hiertegen niets uitrichten. Met de regelmaat van een uurwerk werd de stand opgevoerd, zodat de rust met 30 inging. In de tweede helft legde Soest er nog een schepje op en de stand werd op 90 gebracht. De doelpunten werden gemaakt door Hetty Tolk (4 x), Lucie Rommerts (3 x), Cockie de Beurs en Anita van Beinum. Kameleon 5Soest 1 18. In een prettig gespeelde wedstrijd en bij prettige gastheren heeft Soest met 81 gewonnen. Het spel van de Soes ter ploeg was zeer goed te noemen. Het gehele elftal geeft goede hoop voor de toekomst en als er op deze manier wordt voortgegaan dan zullen de resultaten niet uitblijven. Direkt na de beginbully ging Soest in de aanval en na tien minuten spe len scoorde midvoor De Haan het eer ste doelpunt, weldra gevolgd door een goal van Peter de Lange en J. Bakker. De voorhoede van Kameleon kwam er totaal niet aan te pas en meestal lie pen de spelers in de goed opgezette buitenspelval. Na rust hetzelfde speelbeeld met weer Soest sterk in de aanval en een en- A.N.W.B.-INSTRUCTEUR Gallenk. Pelsweg 14 - Telefoon 3823 kele uitval van Kameleon. Uit een van deze aanvallen scoorde de midvoor van de gastheren nadat reeds Dobben, De Haan en Bakker de stand op 60 gebracht hadden. Ook de rechtsbuiten van Soest L. Mimpen wilde niet achterblijven en hij scoorde het zevende doelpunt. J. Bakker bracht tenslotte de stand op 81 in het voor deel van Soest. B.D.C.-HANDBAL. Als er niet wat sportieve meisjes te vinden zijn, die de gelederen van B.D.C. komen versterken, dan zal het meer voorkomen, dat er een wedstrijd niet gespeeld kan worden omdat er te weinig speelsters zijn. S.D.O. 1-B.D.C. 1 ging niet door omdat er slechts 7 B.D.C.-speelsters waren. B.D.C. 2 ver loor met 04 van V.B.O. 1 en de juniores, die naar Bunnik moesten, kon- Bontgameringen zijn het komende seizoen zeer en vogue. Deze aparte mantel brengen wij u in Haute Couture stijl. De stof is van de allerbeste kwaliteit mohair glacé. De zeer royale kraag is vervaardigd van uitgelezen persianervellen. In diverse moderne kleuren en de maten 38 t/m 46 KERKBRINK 15-17 HILVERSUM S.E.C. 1—E.M.M. 1 4—1. Het is een wat wonderlijke wedstrijd geworden tussen S.E.C. en met vele gemiste kansen in de eerste helft en toen een Soester kwartiertje dat een flinke 4—1 overwinning op leverde. Direkt na de aftrap ging S.E.C. ten aanval en De Bruin schoot over. Rut- tenberg gaf een schot naast het doel en enige combinaties tussen Admiraal en Ruttenberg leverden evenmin iets op. Toen kwam E.M.M. los en met open spel werd het doel van Adams bedreigd. Midvoor Otten schoot in zijn handen, maar met een schot van rechts binnen Tukker had hij meer moeite. In de S.E.C.-voorhoede had De Bruin als midvoor z'n vorm thuis laten lig gen. Admiraal en Ruttenberg waren aktief genoeg, maar het leverde voor lopig allemaal niets op. De rechter vleugel werd aanvankelijk wat te wei nig in het spel betrokken, maar toen Ten Hove wel wat te doen kreeg kwa men er ook niet direkt doelpunten van omdat het niet meezat. Admiraal schoot een keer over, Ruttenberg naast, Van Breukelen werkte een pass van De Bruin onvoldoende af, Ruttenberg schoot tegen een E.M.M.-speler en De Bruin reageerde te laat op een voor zet van Ten Hove. Van Breukelen, die alleen doorgebroken was, schoot te gen de keeper aan. Aan de andere kant schoot de Hilversumse linksbui ten juist over de lat. Een voorzet van Ten Hove gaf Admiraal een mooie kans maar De Bruin - helemaal niet op dreef - benam hem deze. Na een half uur gaf Brouwer een oerhard schot langs de grond, dat half door de keeper gestopt werd. Van Breukelen schoot toe maar de E.M.M.- doelman herstelde zich. Fraai samen spel tussen Ruttenberg, Admiraal en Van Breukelen bracht ook niet het gewenste resultaat en E.M.M. had evenmin succes met haar korte spel. Na rust ging S.E.C. onmiddellijk ten aanval. Hilversum liet het er echter ook niet bij zitten. Ten Hove speelde nu midvoor en De Bruin rechtsbuiten er, dat ging veel beter. Verschillende aanvallen werden op het E.M.M.-doel ondernomen en de gasten gaven me nige corner weg om het gevaar te be zweren. Na een kwartier schoot Korridon, de rechtsbuiten van E.M.M., de bal langs keeper Adams ondanks afweer van Van 't Klooster. De bal was nauwelijks afgetrapt of Ten Hove scoorde de ge lijkmaker, die echter afgekeurd werd. Een paar minuten later had Rutten berg meer succes en het was 1 1. E.M.M. sloeg terug, maar de S.E.C.- voorhoede toonde zich evenmin lui. Huyink schoot over, De Bruin in han den van de keeper en Ruttenberg for ceerde een corner. Een safe van Adams voorkwam het tweede doelpunt van E.M.M. Opnieuw brak De Bruin door maar hij werd resoluut van de bal gegooid. De scheidsrechter vond het echter niet nodig hiervoor te fluiten. Ten Hove schoot van korte afstand hard in maar een back haalde de bal van de lijn af. Ruttenberg had meer resultaat met zijn kopbal uit een voorzet van Ad miraal en bracht de stand op 2-1. Vlot en levendig ging het spel verder. Vijf minuten voor het einde gaf Huyink 'n pass naar Ten Hove, die hard inschoot (31) en direkt hierna had Ten Hove opnieuw succes en de 01-achterstand was door S.E.C. omgezet in een 41- overwinnning. VOETBALUITSLAGEN. S.E.C. 1—E.M.M. 1 4—1. Gooi 5S.E.C. 2 35. S.E.C. 4Achterveld 2 70. S.E.C. aH.V.C. a 14. S.E.C. ACobuboys B 140. S.E.C.-welpen a—S.E.C.-welpen b 1—1. VICTORIA—B.D.C. 6—1 Victoria is nog ongeslagen in deze competitie en het is ook B.D.C. niet gelukt hier verandering in te brengen. In het begin kwamen de Soestenaren met enige aardige aanvallen voor de dag en een doelpunt was dichtbij toen linksbuiten Verhey tegen de kruising van paal en lat schoot. Na een kwartier scoorde de links buiten van Victoria 't 1ste doelpunt. Vijf minuten later maakte de midvoor er 20 van. De rechtsbuiten passeerde een back en de uitgelopen Pronk en het was 30. Vlak voor de rust speel de Appelhof wat ongelukkig op kee per Pronk terug en goedkoop kwam Victoria zo aan het vierde doelpunt. De Jong, die Simons verving toen deze uitviel, maakte in de tweede helft het doelpunt dat voor B.D.C. de eer redde. Aan de andere kant stond bij Victoria eveneens op de linksbinnen plaats De Jong en deze beheerste nagenoeg het gehele middenveld met zijn subliem spel. Een hoge bal trok hij listig achterover en het was 51. B.D.C. kon er 52 van maken door een strafschop, maar het rake schot van Van Meegen werd afgekeurd door de scheidsrechter, omdat een der spe lers bij het nemen bewogen had. 35. Een dag voor het grote feest, ver liet Wulco in eenvoudige poorterskle ren de woning van de koopman. Door de drukke stad liep hij naar de burcht, waar alles al in gereedheid werd gebracht voor de grote dag. Hij liet zich bij Garis aandienen en vroeg of er voor hem geen werkjes waren te doen bij het tournooi. Natuurlijk kon Garis hem wel gebruiken. Hij kon op het veld helpen, maar dat was niet naar de zin van de jongen. „Kan ik de ga»ten op de tribune en in de loge niet bedienen vroeg hij. Garis keek hem eens van top tot teen aan. De jongen zag er keurig uit en Garis vond hem er stukken netter uit zien dan de gewone poorters. „Ja, jou kan ik wel gebruiken", zei hij. Wulco kreeg een keurige livrei en de opdracht de hoge gasten op de tribune en in de loge van verfris singen te voorzien tijdens het steek spel. Wulco lachte in zijn vuistje. Tot nog toe ging alles naar wens. Maar dit was nog het onbelangrijkste. De hoofdzaak zou zijn, dat Walder slaagde en diens taak was niet zo gemakkelijk. Op de grote dag reden reeds vroeg verschillende ridders met hun gevolg door de straten van de stad naar de burcht. De bevolking stond langs de straat en wanneer een stoet voorbij trok, werden zacht de namen gefluis terd. Daar ging ridder Boraca, daar ridder Verix, men herkende hen aan hun wapenschild en blazoen. Zo trok ken vele ridders voorbij. Op een gegeven moment bleef het stil, toen een ridder met zijn stoet den thuis blijven omdat het terrein afgekeurd was. De leiding van de drie handbalelftallen van B.D.C. hoopt, dat vele meisjes handbal als hun favoriete sport zullen kiezen, zodat de competitie voor B.D.C. een normaal verloop zal kunnen heb ben. OLYMPIA VOLLEYBAL. Reeds op de eerste dag van de com petitie 56-57 van de Nevobo, afd. Amersfoort, moesten alle teams van Olympia aantreden en zij hetiben dit met groot succes gedaan. Het le dames-team kreeg als eerste tegenstandster het sterke le dames team van Wilhelmina, de kam pioenen van Amersfoort 1955-1956 en onze dames zorgden direct al voor een grote verrassing door deze Amers- foortse dames te verslaan met 31. In de le set hadden de dames ken nelijk last van plankenkoorts zij ver loren n.1. met 315. In de volgende sets hadden zij hun zelfvertrouwen weer terug en wonnen met 15-13, 15-11 en 15-11. Het le heren-team moest aantreden tegen heren Wilhelmina 2 en brachten het tot een gelijk spel 22. De heren II hadden het tegen Wovo I in het begin niet gemakkelijk. Dit team bestaat uit de oudere spelers langs kwam. Niemand wist te ver tellen, wie dit was. De ridder, gezeten op een prachtig wit paard, gekleed in harnas met witte mantel en witte pluimen op de helm, droeg geen en kel herkenningsteken. Het blazoen op zijn borst kon men niet zien, want ook dit was bedekt door een witte lap. Wel 100 soldaten in keurige uniformen en zwaar bewapend volgden. Ze droe gen een wit hemd onder hun bescher mende malienkolder. Stil keek ieder een deze vreemde ridder na. Toen de troep over de slotbrug de burcht binnenkwam, stond Wulco op de muur en een zucht van verlichting ontsnapte zijn borst. De koopman had dus toch kans gezien, ongemerkt de nodige wapenrustingen te bemachtigen. Het spel kon beginnen. DIT IS WERKELIJK GEEN LUXE. U HEBT TOCH OOK GRAAG, DAT UW HUIS EN UW KLEDING ER VERZORGD UIT ZIEN SOESTERBERGSESTR. 44 - TEL. 2045 van Olympia. Spelers, die stuk voor stuk een uitstekende partij kunnen spelen, maar die in deze wedstrijd kennelijk nog niet aan elkaar waren gewend. De le set verloren ze dan ook met 7-15. Daarna ging het be ter en zij wonnen de volgende sets met 157, 1512 en 15—9. Uitslag 3—.1 Ook de heren III wonnen de eerste wed strijd tegen Wovo II en wel met 30. Een overwinning die zij betrekkelijk gemakkelijk behaalden. Uitslagen der sets 156, 158 en 17-15. Voor donderdag a.s. luidt het pro gramma S.V.V.Olympia 2, Spirit 4 - Olympia 3 en Olympia 2P.S.V.A. K.V.S. 1—TOVERS 4 7—1. K.V.S. speelde zondag een prachtige thuiswedstrijd tegen Tovers 4. Er werd veel geschoten door de spelers en'met succes. Na twee minuten maakte Mevr. Van Keeken het eerste doelpunt en na 15 minuteri maakte haar man er 20 van. Klomp scoorde na vakwisseling tweemaal (40) en na rust maakte Houkes het vijfde doelpunt. In de vijf tiende minuut van de tweede helft maakte Tovers een tegenpunt. Aan voerder Koster liet dit niet op zich zitten en bracht de stand op 61. Me vrouw Hovius zorde voor het zevende en laatste doelpunt en met deze grote overwinning handhaafde K.V.S. zich op de eerste plaats van de competitie ranglijst. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten enige ver slagen tot volgend nummer overstaan. GEBOREN Yvonne, dochter van H. F. Hofer, technisch ambtenaar, en van H. Donker, Krommeweg 12. Verena Meinarda Maria, dochter van J. Kop pel, kapper en van G. M. Steggink, Soesterbergsestraat 44. Jolanda Everarda Eleonora, dochter van M. Verwoord, fabrieksarbeider, en van J. M. de Maaijer, Beckeringhstraat 13b. Charles Sjouke Martinus, zoon van L. J. van der Bij, rijksambtenaar, en van C. E. Peeters, Wilhelminalaan 22. Albertus, zoon van P. J. Broek, plaatwerker, en van B. M. van Kem pen, Van Maarenstraat 2. Carla Engelina, dochter van J. Kluen, fi liaalhouder, en van E. J. M. Philippo, Soesterbergsestraat 10. ONDERTROUWD: Pieter Wiersma, kap per, Nieuweweg 70 en Eefke Postma, zonder beroep, Nieuweweg 70; datum huwelijk 16 oktober 1956. Dirk Radstok, machinebankwerker, Beuken laan 41, en Hendrika Johanna van Stuijvenberg, zonder beroep, Steenhoff- straat 60A; datum huwelijk 19 okto ber 1956. Matthijs Hermanus Wes- sel, hulpmonteur, Nieuweweg 22 en Geertruida Hogeboom, naaister, Park laan 9; datum huwelijk 6 november 1956. Adrianus Cornelis van Doorn, electricien, Van Lenneplaan 24 en Ca- tharina Richarda Maria van Schalk wijk, strijkster, Molenstraat 132; da tum huwelijk 24 oktober 1956. Jo- hannes Marinus van Zantwijk, kan toorbediende, Oudwijkerveldstraat 33, Utrecht en Mathilde in 't Hout, kan toorbediende, Prof. Lorentzlaan 93, da tum huwelijk nog onbepaald. GEHUWD: Josephus Johannes Brou wers, kruidenier, Birkstraat 132 en Maria Verploegen, zonder beroep, Birkstraat 132; adres na huwelijk Birkstraat 132. Wilhelmus Dirk van den Heuvel, veehouder, Oude Grachtje 3 en Jacoba Geertruida Roest, werkster, Smitsweg 51A; adres na hu welijk Oude Grachtje 3. Gijsbertus Johannes Schimmel, melkslijter, Stad houderslaan 51 en Johanna Zeijderveld, zonder beroep, Koekoekweg 5; adres na huwelijk Torenlaan 108, Baarn. OVERLEDEN Hissina Alting, 89 jaar, zonder beroep, weduwe van W. Hoek stra, Burg. Grothestraat 35-37. Ge- rardina Suzanne Verrips, 17 jaar, zon der beroep, Koninginnelaan 23. Cornelis van de Grift, 65 jaar, bouw vakarbeider, gehuwd met M. E. Hen- dricks, Koninginnelaan 113. Dirk de Wit, 74 jaar, zonder beroep, ge huwd met A. de Vrije, Amersfoort- sestraat 50. Dirk Willem Bos, 67 jaar, zonder beroep, gehuwd met L. J. Enklaar, Duinweg 18.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2