P.v.d.BRUL BROMFIETS- KAMPIOENSCHAPPEN, „KWAK" Tentoonstelling Soester Vogelvrienden. BAZAM ,,'T HART" Prdchtmantel! en heerlijk warm ZIE 'T OP Z'N BEST MET PHILIPS TELEVISIE. Burgerlijke stand. voor LUXE en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN - SPEELGOED KEUKENUITRUSTINGEN SERVIEZEN - CASSETTES ENZ. Daar gekocht Uw voordeel gezocht Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 Anders dan anders Een der bijzonder gevraagde modellen uit onze met zorg samengestelde en zeldzaam rijke collectie wintermantels: aparte coupe, zuiver wol, prima afgewerkt èn. geheel met bont gevoerd 1 Diverse maten; in 5 najaarskleuren. f 198,- Komt u onze nieuwe wintermantels eens zien in onze zaak KERKBRINK 15-17 HILVERSUM De Soester Vogelvrienden, de levens krachtige vereniging van vogelliefheb bers, heeft op vrijdag, zaterdag en zondag j.1. de vierde tentoonstelling en vogelshow in grote zaal van restaurant Eemland gehouden. Voor het bestuur en de leden heeft dit enorm veel werk betekend en bij het binnenkomen in Eemland kon men reeds constateren, dat er niets nage laten was om de tentoonstelling tot iets bijzonders te maken. Een fraaie toegangspoort was het wat men te zien kreeg en dan stond men al gauw voor een beekje, waarin mooie een den. Het ging echter in hoofdzaak om de vogels al hadden de kinderen die op bezoek kwamen natuurlijk meer be langstelling voor de kleine wijze aapjes. Vrijdagavond, te 8 uur, verwelkomde de voorzitter van de Soester Vogel vrienden, de heer D. J. Kuyper, de bur gemeester en de vele belangstellenden, die de opening wilden bijwonen. De heer Kuyper sprak de wens uit, dat de bezoekers het met hem eens zouden zijn, dat deze tentoonstelling een verzorgde indruk maakte en een goed overzicht gaf van de liefhebberij van de leden. De Soester Vogelvrien den hebben een sterke, gezonde vere niging, maar toch hebben zij steun no dig door belangstelling die de groei van de vereniging bevordert en deze tentoonstelling zou hiervoor een sti mulans zijn. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de burgemeester, die herinnerde aan een tentoonstelling, die hij enige jaren geleden in een kleinere ruimte geopend had. Wat thans bijeen ge bracht was wees op de groei van leden en vogeltal. Er zit gang in de vereni ging en de leden hebben veel voor hun vereniging over. Dat moet ook wel, want het houden van vogels is een liefhebberij die men niet een poosje kan laten rusten, want als men dan weer wil beginnen is het voorwerp dat de hobby uitmaakt intussen ge storven. Van deze vogelliefhebbers zijn er zoveel in Soest, dat zij een krach tige vereniging konden vormen. Dan stelt men er prijs op wat men heeft eens te laten z'ien aan elkaar en aan buitenstaanders, zodat nu reeds voor de 4e maal een tentoonstelling wordt georganiseerd. Er is ieder jaar weer moed voor nodig, want het vergt enorm veel werk. Dit is echter met veel enthousiasme gedaan en het resultaat overtreft de verwachtingen. Deze tentoonstelling is echter niet al leen voor de vogelliefhebber belang rijk maar ook voor de buitenstaander, bij wie liefde voor de vogels gekweekt wordt. Dit zal ook voor de vereniging resultaten geven en de burgemeester was dan ook van mening, dat de Soes ter Vogelvrienden de top van het aan tal leden nog niet bereikt hebben en dat anderen met dezelfde liefhebberij of zij die hiervoor belangstelling heb ben zullen aangetrokken worden. Dit is van veel belang want in deze tijd zijn er teveel mensen, die alleen maar belangstelling hebben voor de grootte van hun salaris. Nu kan men zeggen, dat het hebben van een hobby niet zo belangrijk is, maar het zijn juist de mensen met een liefhebberij, die men ook voor iets anders kan interesseren. De burgemeester wenste de vereniging veel succes met deze tentoonstelling en verklaarde hem voor geopend. Hierna reikte hij prijzen uit aan J. v. Barneveld, die als kampioen een be ker en een medaille ontving. K. G. Wijnhoff werd kampioen in trio met 259 punten, Th. van Klooster kam pioen in duo met 176 punten en T. v. d. Broek kampioen tropische vogels met 91. Deze prijzen waren toegekend door de jury, bestaande uit de heren K. F. Nieuwold (Leeuwarden), B. Smies (Deventer), G. Brokmeyer (Rijs wijk) en A. L. van Liempd (Breda). De voorzitter dankte allen, die deze tentoonstelling mogelijk maakten; de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de heren W. v. d. Akker, K. H. Ha remaker en A. J. Huurdeman, zijn medebestuursleden mevr. Th. v. d. Broek en de heren D. v. d. Wijn gaard, K. G. Wijnhoff en T. v. d. Broek, de keurmeesters en de firma v. d. Brink en het dierenpark Birkhoven, die voor inzendingen gezorgd hadden naast het velen wat de leden gebracht hadden. Bij zijn dankwoord aan de burgemeester sprak hij de wens uit, dat men het volgend jaar, bij de vijfde tentoonstelling, weer kon rekenen op zijn medewerking. De burgemeester toonde zich bereid de datum direct in zijn agenda te zetten, maar deze was nog niet bekend. Uitslagen Kanaries Eerste prijzen J. van Barneveld (88), K. G. Wijnhoff (trio, 259), Th. vtin Klooster (duo. 176). Tweede prijzen C. de Bruin en G. H. v. d. Broek met 89 punten, Th. v. Klooster en J. Ravenhorst met 88 punten. Derde prijzen J. Ravenhorst (88), B. van Essen (88), Th. v. Klooster (88), D. v. d. Wijngaard (goud-agaat), A. de Liefde (87), J. W. Kaspers (87), C. de Bruin (87), J. Ravenhorst (87), D. Pureveen (87) en opnieuw A. de Liefde (87), K. G. Wijnhoff (87). Tropische vogels Eerste prijs T, v. d. Broek (91), J. Hazendonk (90) en D. v. d. Wijngaard (86). De tweede prijzen werden gewonnen door T. van Nieuwburg, J. Stigters, T. v. d. Broek, J. Hazendonk, D. v. d. Wijngaard en G. Wijnands. De prijzen waren beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, de algemene bond van Vogelvrienden, restaurant Zonneheuvel, Sporthuis E. Karelse, le den en particulieren. Voor de slechtste kanarie ontving de eigenaar 1 gulden om zich te troosten. De Nederlandse Bromfietsbond heeft ook dit jaar Soest uitgekozen voor het houden van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op de bromfiets. Er waren zondag 160 deelnemers bij hotel Bos en Duin aanwezig en iedere minuut ging er een rijder of rijdster van start om aan het zware parkoers te beginnen. Het was zelfs een zeer zwaar parkoers, want er mochten geen toeristische rijwielpaden bereden wor den en wie bij een geheime controle gesnapt werd op overtreding van dit verbod kon rekenen op 50 strafpunten per keer. Wie meende dat het een te zware rit zou zijn, moest bedenken, dat het hier niet een gezellig onderonsje gold maar een rit om het kampioen schap van Nederland. De deelnemer Jurriens uit Baarn werd tijdens de rit door een motor van de sokken gereden. Hij brak een sleutel been en moest naar het ziekenhuis voor behandeling. Na afloop van de rit dankte de voor zitter van de bond, de heer B. Corne- lese uit Arnhem, de heren De Raadt, Peters en Segenhoudt, die voor de or ganisatie en het uitzetten van de rit veel werk verzet hadden. De Soester politie had veel medewerking verleend, evenals de Orion. De heer Cornelese dankte de controleurs voor hun hulp tijdens deze rit. Bij de A-klasse won P. Konijnenburg uit Wassenaar met 3 strafpunten. 2. A. J. van Rijn Jr., Den Haag, 4 pnt. 3. D. J. v. d. Broek, Soest, 6 pnt. 4. C. Engelbert, Delft, 7 pnt. 5. G. Tentij, Den Haag, 8 pnt. 6. J. de Kruyff, Arn hem, 11 pnt. 7. N. H. Smit, Delft, 12 pnt. 8. J. Scheffer, Soest, 12 pnt. 9. H. Wolters, Arnhem, 13 pnt. 10 J. Teu- nissen, Arnhem, 13 pnt. Fabrieksteams 1. Puch, 36 p. 2. Mo- bylette, 37 p. 3. D.K.W., 42 p. 4. Be- rini, 128 p. 5. D.K.W., 233 p. Dealerteams 1. Simplex. Dames 1. Mej. G. Sprong, Baarn, 27 pnt. 2. Mevr. E. Grift, Soest, 33 pnt. 3. Mevr. T. Grift, 38 pnt. Klasse B 1. J. Scheffer, Hilversum, 10 p. 2. Th. de Raaf, Hilversum, 10 pnt. 3. B. Kampers, Dordrecht, 11 pnt. 4. J. J. Hooykaas, 13 p. 5. A. de Leeuw, 16 p. 6. A. Gebbink, 19 p. 7. B. Wal raven, 19 p. 8. C. Koch, 20 p. 9. IJ. Vogel, 21 p. 10. J. Hamilton, 21 p. Verenigingsteams 1. Mobylette, Arn hem, 71 p. 2. Residentiebrommers A, 237 p. 3. Residentiebrommers B, 361 p. De twee Soester teams van het vorig jaar verspeelden hierdoor 2 bekers. Klasse D J. Hendriks, 75 pnt. Klasse E 1. G. Rebers, 9 pnt. 2. Th. van Dijk, 21 pnt. 3. J. Slijkerman, 24 p. 4. IJ. Nodelijk, 33 p. 5. C. Dage, 34 p. 5.E.C. SPEELT GELIJK TEGEN D.V.A.V. (3—3). S.E.C. moest tegen D.V.A.V. spelen op een zwaar kleiveld, waarop de Soes ter spelers aanvankelijk zeer slecht thuis waren omdat zij aan zand ge wend zijn. Ten Hove speelde middenvoor en De Bruin was vervangen door Nijholts, die het niet onverdienstelijk deed, maar te veel van mening was, dat hij het he lemaal alleen moest doen. Diemen nam na de aftrap het initiatief en begon een fel offensief. De eerste schoten op het S.E.C.-doel waren ech ter slecht gericht. Na een kwartier nam D.V.A.V. de leiding. De linksbin nen werd door Van 't Klooster gehin derd en al was het niet op een on sportieve wijze, de scheidsrechter kende toch een strafschop toe. Filippini, de midvoor van D.V.A.V. voltrok deze te zware straf en het was 10. S.E.C. probeerde direct met een offen sief de gelijkmaker te scoren maar er werd niet zo best geplaatst en Die- men hield tevens de touwtjes stevig in handen. Na een half uur kreeg de linksbinnen de bal. Hij stond volledig buitenspel, zodat de backs hem maar lieten gaan en hij passeerde Adams. De scheidsrechter kende het doelpunt aanvankelijk toe, maar op aanwijzing van een grensrechter herriep hij z'n besluit en het bleef 10. Na afloop protesteerde D.V.A.V. tegen deze be sluiteloosheid. S.E.C. kwam meer en meer in de aan val en 10 minuten voor rust gaf Rut- tenberg een fraaie pass naar Van Breu- kelen, die doorliep, door de achter hoede heenkwam en gelijk maakte. (1-1). Na rust begon Diemen een overdonde rend offensief, waarmee zij S.E.C. wil den overspelen. Er werden vele scho ten gelost, maar de meesten waren wei nig gevaarlijk voor Adams en S.E.C. weerstond de aanval en ging zelf in het offensief. In de twintigste minuut kwam de kee per van Diemen zijn doel uit om een teruggespeelde bal -fe bemachtigen. Hij trapte hem het veld in, juist voor de voeten van Ruttenberg, die zich geen moment bedacht en hoog óver spelers en doelman scoorde. (12). De gastheren vielen nu verwoed aan en het ging niet allemaal even zacht zinnig. Bij een van deze aanvallen kreeg Adams de bal, maar Filippini schopte hem uit zijn handen en het was 22. Of dit reglementair in orde was is natuurlijk vers twee. Vijf minuten later was het 32. De links-half gaf een pass aan de rechts binnen en deze schoot van 25 meter onverwacht in de uiterste rechter bo venhoek. S.E.C. gaf het echter niet op ondanks de vermoeidheid en de Soestenaren bleven aanvallen. Ruttenberg schoot hard tegen de bovenlat en S.E.C. liep een strafschop mis toen een Diemen- back hands maakte in het strafschop gebied. Alles wat de S.E.C.-kleuren droeg ging naar voren en 4 minuten voor het eind van de wedstrijd zwenk te midvoor Ten Hove met de bal naar de rechtbuitenplaats, gaf een hoge voorzet en spil Van 't Klooster scoorde al vallend met een machtige kopstoot de gelijkmaker, die zeer zeker ver diend was. De overige uitslagen waren B.F.C. 2—S.E.C. 2 3—2. S.E.C. 3Veense Boys 2 42. Amsvorde 3S.E.C. 4 25. S.E.C. c—H.V.C. d 1—4. S.E.C. bQuick d 30. SOESTERBERGSESTR. 20a - TEL. 2379 B.D.C. 1 VERLIEST VAN NIJKERK. B.D.C. 1 is naar Nijkerk geweest en velen verwachtten een grote nederlaag tegen N.S.C., want deze vereniging is dit jaar sterk, terwijl B.D.C. aan de zwakke kant is. Het is echter een 01 nederlaag geworden, terwijl ieder het eens is, dat B.D.C. had moeten win nen. In het eerste deel van de wedstrijd had de achterhoede met de nieuwe doelman Roest het zwaar, want N.S.C. trok flink van leer. Alles werd ech ter gekeerd en Roest maakte een goed debuut. Toen hij na een kwartier te recht uitliep werd de bal tijdig over gespeeld en N.S.C. doelpuntte. Van de Lugt had de harde bal met hoofd of handen op de doellijn kun nen keren, voor het eerste was het schot waarschijnlijk te hard en het tweede zou een strafschop kosten. In de regen werd verder gespeeld en B.D.C. werd steeds sterker, maar het lukte niet. Ook niet in de tweede helft hoe hard De Ruigt, Verhey, Van Mee- gen, Wolfsen en Staal in de voorhoede ook zwoegden. Schoten kwamen tegen lat en paal of werden op kundige wijze of met geluk gekeerd. En na tuurlijk ging ook het nodige naast en over. Het bleef 10 en B.D.C. verloor hoe wel een 21-stand voor de Soeste naren beter geweest zou zijn, gezien het grote overwicht, vooral in de tweede helft De overige uitslagen waren B.D.C. 2Zebra's 3 33. B.D.C. 3—A.W. 4 3—4. Actief 4—B.D.C. 4 2—2. Actief B—B.D.C. A 0—1, B.D.C. CValleivogels A 04. L.V.V. aB.D.C. a 40. E.D.O.—K.V.S. 2—1. Zaterdag trad K.V.S. tegen E.D.O. in het veld. K.V.S. wist spoedig de lei ding te nemen, maar even spoedig maakte G. Mulder de stand gelijk. 11. Nog voor de rust wist W. 't Lam de K.V.S.-spelers te passeren en de stand op 27 te brengen. Na rust was het spel minder goed, zo wel K.V.S. als E.D.O. kregen kansen, die echter niet benut werden. In de stand kwam geen verandering maar, zodat de wedstrijd door E.D.O. werd gewonnen. WEDSTRIJDUITSLAGEN HOCKEY. Meisjes Soest "TUTTampong A 15. Soest BAmersfoort C 13. Jongens Soest ASchaerwijde A 15. Be Fair ESoest B 130. Heren Soest 2Amersfoort 5 15. Amersfoort opende de score door mid del van een strafbully, die in een straf- goal werd omgezet. Nog voor rust wis ten de voorhoedespelers van Amersfoort een voorsprong van 30 te behalen en dit was zeer zeker verdiend. Het spel van de Soester spelers was niet slecht, maar Amersfoort was technisch veel beter. Na rust scoorde H. Berghauser Pont uit een goede voorzet van Bob Dietrich een tegenpunt, maar Amers foort scoorde nog tweemaal, zodat de eindstand van deze prettige wedstrijd 51 in het voordeel van Amersfoort werd. Soest 3Kampong 5 40. Het was een prettige en spannende wedstrijd, waarin Kampong overwegend sterker was. Soest begon veelbelovend maar kon het tempo van Kampong niet bijhouden. Bovendien was de voorhoede niet erg op dreef. Bij de ruststand was de stand 30 in het voordeel van Kampong. In de tweede helft trok Soest er zeer enthousiast op los, maar kon het toch niet tot doelpunten bren gen. Dames S.C.H.C. 4Soest 2 30. Een technisch beter S.C.H.C. heeft ver diend gewonnen ondanks het zeer goede verzet dat de Soester achterhoede bood. De ruststand was 10. Na rust kon Soest de goal van S.C.H.C. niet be reiken maar de S.C.H.C.-voorhoede scoorde nog tweemaal. HANDBAL. B.D.C. 2—A.S.V. 7-4. Tijdens deze wedstrijd, die voor de B.D.C.-meisjes een verdiende overwin ning opleverde, brak het Ankeveense meisje Ria Leurs een sleutelbeen. De wedstrijd van de juniores werd af gelast. GYMNASTIEK. In de gehoorzaal van de W.A.-stichting in Den Dolder zullen de dames van de Soester Turnclub deelnemen aan een ontmoeting tussen D.O.S.C. uit Den Dolder, B.S. G.V. uit Baarn en S.T.C. uit Soest. Dit vindt donderdag a.s. plaats. K.V.S. WON MET 8—5. De Korfbalvereniging Soest ging zon dag de tweede helft van de competitie met een thuiswedstrijd tegen Excel sior uit Hilversum in. K.V.S. won deze wedstrijd en behield daarmee haar uit stekende kans op het kampioenschap. K.V.S. begon met een veldoverwicht, uitgedrukt door 2 doelpunten van Kos ter. Klomp maakte er spoedig 30 van, waarna Excelsior een tegenpunt scoor de. Na de vakwisseling waren het K.V.S. en Excelsior, die ieder een punt maak ten (4-2) en Brandsma scoorde het vijf de doelpunt voor K.V.S. Excelsior liet het er echter niet bij zitten en maakte het derde doelpunt, waarna Hovius aan alle onzekerheid een einde maakte door het kort ach ter elkaar scoren van twee prachtige doelpunten. 73. Excelsior doelpuntte nog tweemaal, K.V.S. nog één maal en met 8-5 eindigde deze wedstrijd. S.P.S.V. WINT IN LEERDAM S.P.S.V. is naar Leerdam geweest. Niet in de eertse plaats om te voetballen, maar om een excursie te maken naar een glasfabriek. Hierna werd gevoet bald en de Soestenaren wonnen met 73. De doelpunten werden gemaakt door de Hartogh, Ten Hove en Buiten- werf. GEBOREN Margaretha Johanna, doch ter van H. Wolfsen, houthandelaar, en O. A. M. Bronkhorst, Veldweg 19. Peter Joachim, zoon van A. F Wit- teveen, kunstharsperser, en van G. Güteman, Veld. Montgomeryweg 4-9. Wilhelmina Christina, dochter van A. Th. Westerveld, metselaar, en W. de Graaf, Beetzlaan 49. Elisabeth Ma ria, dochter van J. W. van Klaarwa- ter, marechaussee, en M. van Horik, Eaarn. Oosterstraat 82. Eleonora Wilhelmina Maria, dochter van N. H. Heinen, militair, en van W. C. Heijman, Steenhoffstraat 79. Cornelis, zoon van N. van Tricht, spuiter, en M. van Vulpen, Ossendamweg 44. Marianne, dochter van W. P. H. Hoogeboom, arts, en J. N. Martinot, Christiaan Huygens- laan 13. ONDERTROUWD: Tjalke Blaauw, fa brieksarbeider, Soestdijkseweg 192M, De Bilt en Bertha Schouten, dienst bode, Belvedèreweg 1; datum huwe lijk 22 november 1956. Johannes Arends, controleur, Zijtak 48, Laren en Catharina Johanna Beijer, zonder be roep, Korte Hartweg 24; datum huwe lijk 28 november 1956. Gerardus Johannes van de Wetering, slager, Pun tenburgerlaan 90, Amersfoort en Rijkje van der Schagt, zonder beroep. Nach- tegaalweg 4; datum huwelijk 28 no vember 1956. Nan Jacob Wagemaker, assistent-accountant, Lieven de Key- laan 49, Hilversum, en Antpinette Adriana Kenter, verkoopster, Korte Hartweg 19; datum huwelijk 29 no vember 1956. GEHUWD Matthijs Hermanus Wessel, hulpmonteur, Nieuweweg 22 en Geer- truida Hogeboom, naaister. Parklaan 9; adres na huwelijk Parklaan 9. Jo hannes Gerrit van den Berg, cantine- bediende, Sterrenbergweg 26 en Ma ria Catharina Beukers, verkoopster, Postweg 2; adres na huwelijk Sterren- bergweg 26. Hendrikus Gijsbertus Johannes Hilhorst, veehouder. Meent- weg 123, Eemnes en Johanna Maria van 't Klooster, Ferdinand Huycklaan 7; adres na huwelijk Meentweg 123, Eem nes. Tjalling Johannes Steenstra, onderwijzer, Rozenlaan 13, Ermelo en Tilly Schelvis, onderwijzeres, Laan straat 85; adres na huwelijk Rijksstraat weg 56, Nieuwenhoorn. OVERLEDENLucas Vervat, 76 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Kwipt, Heuvelweg 2. Wilhelmus Martinus Voss, 82 jaar, pastoor, Kerkplein 1. George Helenus Ferguson, 69 jaar, zon der beroep, gehuwd met W. J. Goossen, Hartmanlaan 4. Jacoba Johanna Boonstra, 73 jr., zonder beroep, Klaar- v/aterweg 101. Pier Felkers, 81 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Wijn stra, Bosstraat 2.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2