Oud Soest. \.xm To crVWs ROUW- TROUW- TWEEDE BLAD Huizen te koop gevraagd Makelaar J. LENSSEN RADIO - TELEVISIE C. DE JONGH DE BEGROTING VAN 1957 VOOR RIJLES in allernieuwste OPEL (model 1957) Autorijschool VAN DOOREN Het A.B.C. van Uw succes SOEST. Kapsalon W. A. BUTZELAAR UcwA. (Izo&titeiLliMLedeA VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 7 DECEMBER 1956. EEN RAPPORT OVER SOEST UIT 1815. II. Openbare gebouwen. Op de desbetreffende vraag antwoord de de burgemeester „Publieke gebou wen worden alhier niet gevonden; al leen het Raadhuis, dat een klein en bouwvallig gebouw is, zoude in geval van nood tot een Magazijn van Fou- ragie kunnen dienen". (Zoals men weet, is dit oude Soester Raadhuis of Recht huis nog aanwezigachter de Herv. Kerk, op de hoek van de Eemstraat, bij de dorpspomp. Bouwvallig is het helaas nog steeds). De burgemeester moest verder vaststellen, dat er in Soest geen hospitalen, kazernes, publieke stal lingen en magazijnen waren. Of er ook gevangenissen waren „Een vertrek op de Dorpstoren, geschikt voor correctionele straffen van 4 a 5 gevan genen". Op het platteland, waar men geen grote raadhuizen met kelders had, placht men veelal de arrestanten in de kerktoren op te sluiten; in Soest blijk baar ook.- Kerken waren er twee „één Gerefor meerde en één Roomsche kerk, bene vens nog een kleine Kapel onder het gehucht Isselt gelegen, welke tot par ticuliere dienst van de Familie van Van Dam, Heeren van voorschr(even) Heerlijkheid gestrekt heeft". De r.k. kerk stond toen op de plek, waar nu het plein vóór de huidige kerk van de H.H. Petrus en Paulus is, en had de vQrm van een grote boerderij kerk en pastorie onder één lang rieten dak. Verder wordt vermeld „Eén wind- korenmolen met een omgang". De meeste van ons hebben deze molen, midden op de Eng, „De Windhond" geheten, zij het in vervallen toestand, nog wel gekend. Hij werd in 1930 af gebroken. Inkwartieringscapaciteit enz. De inkwartieringscapaciteit van Soest bedroeg volgens de burgemeester 250 paarden en 260 manschappen. Hij voeg de er aan toe „De Burgemeester dezer Gemeente vermeende echter alhier te moeten observeeren dat zes paarden tot zelfs bij de grootste Boeren binnen deze Gemeente, wegens de plaatsing van de paarden aan te grote inconveniëntie (on gemak) is blootgesteld, als zijnde hun stallingen meest voor 3 a 4 paarden ingericht". voor zelfbewoning en geldbelegging. Hypotheken beschikbaar. Vredehofstr. 19 - Soestdijk - Tel. 2169 De aanwezige vervoerscapaciteit be droeg 100 boerenwagens voor twee paarden en 40 karren voor één paard. De voorhanden veestapel, belangrijk voor de menage van eventueel hier te legeren troepen, bevatte 250 a 300 koeien (er staat 25 a 30, maar dat lijkt me een verschrijving; zelfs al had den de Fransen enkele jaren tevoren vrijwel alle koeien gerequireerd, dan zouden er in de 83 boerderijen in 1815 toch weer meer dan 30 koeien geweest zijn50 schapen (misschien ook een verschrijving van 500 300 varkens. Ossen kwamen hier niet voor. (In 1949 2649 koeien, 150 schapen, 2221 var kens). Middelen van bestaan. Dat de inwoners van Soest voor ruim tweederden hun bestaan vonden in de landbouw, is hiervoren reeds aange haald. Verder waren er een veertig ambachtslieden, waarvan de meesten ook indirect bij de landbouw betrok ken waren. Er worden er 38 opgesomd één molenmaker, vier timmermans, één metzelaar, twee wagenmakers, één schil der en glazemaker, twee hoefsmits, twee rietdekkers, zes schoenmakers, tien kleerenmakers, zes broodbakkers, twee koekenbakkers en één zadelmakersbaas. Naaisters en spinsters (van welke laat ste er in Soest vrij veel waren; in 1786 34) werden blijkbaar niet tot de am bachtslieden gerekend, ook de molenaar niet. Verder moeten er in die tijd nog een stuk of vier herbergiers, een paar winkeliers en enkele voerlieden ge weest zijn. onder Amersfoort valt. Het moet nogal een belangrijk bedrijf zijn geweest, want een produktie van gemiddeld 2000 flessen per dag is voor die tijd geen kleinigheid. Het grondgebied. De gemiddelde lengte en breedte van het grondgebied der gemeente werd opgegeven als „circa twee uren gaans in de lengte en anderhalf uur in de breedte". Meet U het, al wandelende, maar eens na „Men vindt onder Zoest de volgende afdelingen, als Isselt, de Hoge en Lage Birk, den Berg, Hees, De Heeser Engh, De Zoester Engh, Middelwijk, Lange Eindt, De Maaten, De Zoestdijker ak kers". (De Hezer Eng is de grond tus sen het stationsemplacement Den Dol- der en het vliegveld Soesterberg; er wordt momenteel een diepe en brede sleuf in gegraven). Wat de grondsoorten betreft, het vol gende „De laage landen kleiachtig. De Hoge gronden grof zandig met kleine keien van marmer (witte kiezelstenen) en gewone straatsteen (veldkeien) ge mengd. Ook ligte Veen- en Heigron den. De Weilanden of Hooij en Weilan den bedragen 920 morgen. De bouw landen circa 1200 morgen. De Bosschen 100 morgen. De Veengronden 200 mor gen. Meeren of plassen zijn er niet dan die door verveening zijn ontstaan, en van geen belang is". Als de genoemde getallen juist zijn, komen we voor een merkwaardig feit te staan, indien we die vergelijken met de getallen van thans. In 1815 773 h.a. grasland, als we de grond in het Veen erbij tellen 941 ha; 1008 ha bouwland; 948 ha bos. Heden 1452 ha grasland; ruim 300 ha bouwland; 948 ha bos. Dus zou de totale oppervlakte van het grasland in die anderhalve eeuw met 50 °/o toegenomen zijn, daarentegen die van het bouwland tot 1/3 ingekrompen Op 't eerste gezicht zou men, ter ver klaring, zeggen, dat de grootste helft van het bouwland in weidegrond is omgezet (maar in die omvang lijkt me dat, gezien de ligging der weilanden in onze gemeente, niet bijster waarschijn lijk), terwijl er een paar honderd ha door bebouwing met huizen enz. zijn afgegaan. Dat de bosoppervlakte zo sterk is uitgebreid, is minder vreemd, want in de vorige eeuw is er alom veel aan bebossing van woeste gronden gedaan. J. H. (Wordt vervolgd). KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 Op de vraag naar fabrieken vermeldde de burgemeester één fabriek „Een glas- of flessenfabriek, debiterende (produce rende) 's jaarlijks circa 500000 flessen van groen glas, waaronder ook alle soorten van kelderflessen begrepen zijn. In vredestijd (bedoeld wrschl. vóór 1795) beliep het getal wel tot 700000 dito". Deze flessenfabriek, de zgn. Glashut, stond achter de kapel van Isselt bij de Eem, in de buurt van De Platluis en De Vurige Wagen, welk ge bied door de annexatie van 1940 thans MENINGEN VAN DE GEMEENTERAADSLEDEN. De afdelingen, die uit de gemeente raadsleden gevormd zijn ter bespreking van de gemeentebegroting, zijn in ver gadering bijeen geweest. De eerste af deling bestaat uit de heer J. v. Arend, voorzitter, mevr. S. M. Polet-Musler en de heren C. van Andel, H. A. But- zelaar, P. Grift, H. C. Klarenbeek, dr D. J. P. Oranje, J. A. Schaafsma en P. H. Versteyne. Bij de bespreking van de begroting van het openbaar slachthuis liet de tweede afdeling als haar mening doorscheme ren, dat de keuringsveearts te weinig aandacht besteedt aan de vervulling van zijn funktie. Deze keuringsveearts is tevens in Baarn werkzaam en de salarisverhouding is 2 1 voor Baarn, dus het is billijk, dat de veearts een derde deel van zijn tijd in Soest aan wezig is. Verder ziet deze afdeling de tonnen met slachtafval graag in een gesloten ruimte, want zwermen vliegen bevorderen de hygiene niet. Bij de bespreking van de woningbouw acht de eerste afdeling het onjuist, dat bij de bouw van gemeentewoningen slechts twee aannemers zijn ingescha keld, terwijl zij van mening is, dat de eigenaars van grond straffer dienen te worden aangepakt bij het verwer ven van bouwgrond. De tweede afdeling wenst een over- zich van wat aan bouwgrond beschik baar is en beschikbaar komt. Bij de begroting van gemeentewerken wordt gewezen op, de slechte toestand van de toegangsweg tot het kampeer terrein, het slechte afvloeien van het water op de Plasweg, opeenhoping van bladeren in verschillende delen van de gemeente, die gevaar opleveren, terwijl de aan te schaffen veegauto voor de tiottoirs geen verbetering in dit op- zich zal betekenen. Randen van wegen worden in de bochten vaak stuk gereden en men is van mening, dat dit verbeterd moet worden. En opnieuw kwam het be^ tegelen van de Prins Bernhardlaan ter sprake. Men hoopt dat er voldoende wegen- zout in voorraad is voor de vorstpe rioden die verwacht kunnen worden, omdat zout beter is dan zand. Soest is overigens altijd snel met strooien. Enige leden van de tweede afdeling vragen of de trottoirbetegeling van de Generaal Winkelmanstraat nog dit jaar klaar zal komen. Een lid van de tweede afdeling stelt voor muziekverenigingen een subsidie te verlenen voor het onderhoud van de repetitieruimten. Als een lid van de tweede afdeling zijn zin krijgt komt er op de Van Weerden Poelmanweg bij Ons Belang een wachthuisje voor busreizigers en een ander lid zal langs de Van Weer den Poelmanweg een voetpad zien aan leggen als zijn suggestie succes heeft. Bij de begroting van het gasbedrijf wordt opgemerkt, dat vele gebruikers van muntgas belangrijke bijbetalingen A.N. W.B.-INSTRU CTEUR Gallenk. Pelsweg 14 - Telefoon 3823 moeten doen en er wordt verzocht hier tegen maatregelen te nemen. De tweede afdeling acht het onjuist, dat naast de huishoudschool het gas bedrijf kooklessen geeft en meent, dat de huishoudschool hierin de voorkeur verdient. Het gasbedrijf kan dan bij het bedienen van nieuwe apparaten van advies dienen. Het is te koud in het gemeentehuis vindt de eerste afdeling en dit werkt ongunstig op de arbeidsproduktiviteit. Bij het begin van het werk moet het al warm zijn en niet pas na uren. De eerste afdeling meent, dat de po litie strenger moet toezien op de ver nielzucht van de jeugd. Ook meent men in deze afdeling, dat het onjuist is, dat S.P.S.V. donateurs onder de burgerij heeft. De onafhankelijkheid van de politie komt hierdoor in het ge drang. Graag zou men worden inge licht over het praktische nut van po litiehonden. De eerste afdeling vraagt naar de waar de van de nieuwe brandweerauto als geen open water ter beschikking is en uit de tweede afdeling komt de wens naar een lichtpunt op het deel van de Vredehofstraat waar de Regen- tesselaan erin uitkomt. Een bord „oversteekplaats wielrijders" ziet men gaarne op de hoek van de Van Weerden Poelmanweg en de Amersfoortsestraat geplaatst en een bord „voetpad" aan het einde van de Kampweg. De tweede afdeling is van mening, dat de subsidie, welke verleend wordt aan de vereniging tot instandhouding van het consultatiebureau voor alkoholisme te Utrecht, verhoogd moet worden. Het gymnastieklokaal in Soesterberg krijgt teveel toeloop, zodat het wen selijk is de openbare lagere school een gymnastieklokaal te geven. De eerste afdeling vraagt of er grond beschikbaar is voor school- en werk- tuinen. De aanwezigheid van deze tui nen zal een invloed tengoede op het gedrag van de schoolgaande jeugd uit oefenen. Voor de lagere scholen zal in 1957 een bedrag van 48,39 per leerling be schikbaar worden gesteld en voor de u.l.o. 55,44 per leerling. Voor de v.g.l.o.-scholen is dit bedrag 58, Voor kinderen van de Van Arkelstichting is dit 70.voor Zonnegloren 55. en voor Hemalie 50. achtopziener Hij jaagt het beste op succes met een keurig unilorm. Gelukkig is er assen Stomenl Ook van uniformen. Hilversum - Langestr. 99 - Tel. 8889 Bussüm - Melkweg 11 - Tel. 9705 Laren - Veldweg 1 - Tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - Tel. 3258 FILMS IN HET CITY-THEATER. Liefhebbers van een stoere cowboy film met vechtende mannen en ditmaal zelfs schietende vrouwen kunnen van vandaag tot en met zondag in het City theater terecht voor de film „De man uit Lamarie", met de bekende acteur James Stewart in de hoofdrol, als eer zaam vrachtrijder, die bedreigd en aan gevallen wordt door schurkachtige in- dividuën, omdat hij uit wil zoeken wie de Apachen aan wapenen hielp. De schietende schone is Kate Canaday, ei genares van een ranch. Dan rukken de Indianen op en het dreigt allemaal mis te gaan, maar stel u gerust, slechts de schurken krijgen hun verdiende loon. Zondagmiddag om 2 uur draait de film „Charge van de Lanciers" met Pau- lette Goddard en Jean Pierre Aumont. Het verhaal speelt in Rusland, tijdens de Krim-oorlog, nu 100 jaar geleden. Maandag verschijnt Adolf Hitier in de gedaante van Albin Skoda als hoofd vertolker van de film „Het Laatste Be drijf", die speelt in de bunker van de Rijkskanselarij te Berlijn, waar Hitier met Eva Braun, Göbbels, Bormann en andere Nazi-groten de ondergang van het Derde Rijk afwachtten. Himmler, Speer, Keitel en Jodl zijn te zien tij dens de laatste dagen van het Hit- leriaans schrikbewind, die haar hoogte punt vinden in Hitiers monsterlijke be vel de ondergrondse te laten vollopen, waar duizenden vluchtelingen bescher ming gevonden hebben. Het scenario van deze film is door niemand minder dan Erich Maria Re- marque geschreven en G. W. Pabst, weinig minder beroemd, voerde de regie. April 1945 Kapitein Wüst heeft de op dracht tot Hitier door te dringen en hem om versterkingen voor een strij dende legermacht te vragen, maar ver sterkingen bestaan niet meer, hoewel Hitier op papier met legers manoe- vreert. Wüst wordt niet bij hem toe gelaten. Opnieuw probeert hij tot de Führer door te dringen als hij hoort van de volkomen zinloze wijze van oorlogvoeren, waardoor duizenden men sen in de ondergrondse verdrinken. Een S.S.-er schiet hem neer. Hitier trouwt met Eva Braun, de be zetting van de bunker houdt een laatste braspartij, het jonge echtpaar pleegt zelfmoord en de droom van het dui zendjarig rijk is voorbij. In het hos pitaal sterft Wüst met de woorden „als jullie straks vrede hebben, houdt hem dan goed vast. Weest waakzaam". VOETBALPROGRAMMA. Zaterdag B.D.C. BCoby Boys A te 3 uur. Zondag B.D.C. 1—K.V.V.A. 1 te 2.30 u. Actief 3B.D.C. 2 te 12 uur. Vcitoria 3B.D.C. 3 te 12 uur. B.D.C. AD.W.S.M. A te 12 uur. Amsvorde 1S.E.C. 1 te 2.30 uur. Baarn 3S.E.C. 2 te 12 uur. A.P.W.C. 3—S.E.C. 3 te 12 uur. S.E.C. 4—K.V.V.A. 4 te 12 uur. VERGADERING V.V.D. Het Kamerlid mr. Toxopeus spreekt a.s. maandag voor de afd. Soest-Soesterberg van de V.V.D. Voor bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN OLYMPIA. Olympia heeft voor een deel haar on derlinge wedstrijden voor de leden ge houden. Plet waren gezellige uurtjes voor bestuur en leiders, maar spannend voor de leden, die moesten trachten prijzen in de wacht te slepen. De uitslagne waren Meisjes 58 jaar 1. Ineke van Doorn. 2. Annie Venema. 3. Henny Voskuilen. Meisjes 1012 jaar 1. Donny Wan- ders. 2. Willy Gerritsen. 3. Barry Geij- tenbeek en Willy Lunesschlorf. Meisjes 1214 jaar 1. Hannie Middel man. 2. Bep. Ruyzendaal. 3. Reyertje van Brummelen. Adsp. dames le graad 1. Alie van Essen. 2. Ali Kamerbeek. 3. Thea Pe- tersen. Adsp. dames 2e graad I 1. Ria de Vos. 2. Henny van Lente. 3. Hermien v. d. Wal. Adsp. dames 2e graad II 1. Emma Middelman. 2. Jos Kooyman. 3. Ans Bos. Adsp. dames 3e graad 1. Marion Weh- man. 2. Henny van Asten. 3. Loes de Kooy. De wisselbeker kwam in het bezit van Alie van Essen. Dames le graad 1. Lies Broos. 2. Le- ny de Buin en Corry Verwey. 3. Ciske Beugelaar-Kooy. De wiselbeker werd gewonnen door Lies Broos. Dames 2e graad 1. Irene Doorduin. 2. Hanny Roos. 3 Henny van Soeren. Jongens 812 jaar 1. Hans de Jong. 2. Frans Muthert. 3. Henny Onder de Linde. Jongens 1214 jaar 1. Fred de Haas. 2. Geert Smid. 3. Joop v. d. Broek. Adsp. Heren1. Fred Saarloos. 2. Co van Herwaarden. 3. Gerrit Vreman. De wisselbeker werd gewonnen door Fred Saarloos. Afdeling Soestdijk, Mariaschool Kleuters 1. Marja van Manen. 2. 01- ga Hessing. 3. Josje Veerman. Meisjes 68 jaar 1. Elly van 't Net. 2. Nora Bijsterbosch. 3. Corry Klomp. Jongens 57 jaar 1. Eddy Strumpel. 2. Henny Dijkstra. 3. Hans Vervat. Jongens 710 jaar 1. Johan Rozen- daal. 2. Tonnv Happe. 3. Bertje Drost. Meisjes 710 jaar1. Rita van Dijk. 2. Elly v. d. Broek. 3. Willy Strumpel. Meisjes 810 jaar (Prins Bernhardlaan): 1. Linda de Jong. 2. Nelleke Rademaker. 3. Truusje Kragt. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Op de Beetzlaan stond een vracht auto met aanhanger. J. L. uit Soest zat erin en hij begon te rijden op het mo ment dat de personenauto van A. J. W. passeerde. Naast elkaar reden ze zo voort maar de auto van A. J. W. moest onverwacht stoppen, want er stond een paard en wagen met zuivelproducten. Remmen, slippen, tegen de wagen op- botsen, en dat kostte 70 eieren, 30 li ter melk en 5 flessen melk. Een auto wilde de Dennenweg in rijden en hij bracht hiermee twee brom fietsen tot schrikken. Ze remden krach tig en 1 van hen kwam te vallen en kreeg een hersenschudding. Het bericht dat de blauwe engel verdwijnen gaat stond niet in het dikke politieboek, maar het zou er niet in misstaan als het inderdaad waar is, want dit zou een strop betekenen voor ons korps dat zo goed voor de dag kwam met dit glanzend geval. En ze zeggen ook, dat er zo'n onverantwoordelijk kleine wagen voor in de plaats komt. Bezuiniging, want de blauwe engel is een dure dame. Uw kleding BAARN. TK1- 278S kQPSEL VOOR HQQR. IfHVWDIGI COUP6 KAPSEL VOOR PE J-0H6E VROUW... STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2842 EERSTE CYCLE-CROSS VAN TEMPO. Er was voor de eerste cycle-cross van Tempo meer belangstelling van de zijde van het publiek dan van de renners, en het is te hopen, dat er bij de volgen de ritten minder renners langs de kant zullen staan. De seniores reden 15 ron den en de juniores 8. In de eerste vijf ronden werd bij de seniores door Klaas van 't Klooster en Gerrit Ruttenberg om de leiding ge streden. Van 't Klooster won dit duel. Nog even kon Ruttenberg aan zijn wiel komen, maar toen nam van 't Klooster voor goede afscheid en won onbedreigd. Gerard van Wijk was al direct in de achterhoede beland. Bij de juniores wees Wout van 't Kloos ter zijn concurrent Walter van Barne- veld terug. Overigens kreeg hij het niet cadeau en hij heeft voor een overwin ning moeten vechten. Seniores 1. K. v. Klooster, 15 ronden in 53 min. 2. G. Ruttenberg op 51 sec. 3. G. van Wijk op 2V2 ronde. Juniores 1. W. van 't Klooster, 8 ron den in 33 min. 2. Walter van Barne- veld op 29 sec. SOESTER VOGELVRIENDEN VERGADEREN. Enige weken geleden stonden de Soes ter Vogelvrienden in het midden van de belangstelling door de grote ten toonstelling in restaurant Eemland, wel ke door de burgemeester geopend werd. Dinsdagavond is door de voorzitter van de vereniging, de heer D. Kuyper, op een ledenvergadering in restaurant Zon- neheuvel, over deze tentoonstelling ge sproken, waarbij bekend werd, dat de belangstelling van het publiek dit jaar tegengevallen is in tegenstelling tot het vorig jaar. De inzendingen waren echter meegeval len en als gevolg daarvan de beoor deling. Het bezoekersaantal van 1956 lag echter 500 lager dan van 1955. De secretaris, de heer D. v. d. Wijn gaard, las de notulen, deelde mee dat de afdeling Bussum de nationale ten toonstelling houdt en uit het verslag van de tentoonstelling^ bleek, dat de ontvangsten 1057,30 bedroegen, de uitgaven 1002,66, -zodat slechts 54,64 overbleef. Het volgend jaar bestaat „Soester Vogelvrienden" 5 jaar en dan zal op nieuw een tentoonstelling gehouden worden, die een bijzonder karakter zal hebben. Een nationale tentoonstelling zal het echter niet kunnen worden we gens ruimtegebrek, zodat het waar schijnlijk 'n districtswedstrijd zal worden. Op een volgende vergadering zal het bestuur met plannen komen en de ver gadering zal dan kunnen uitmaken of deze doorgang zal kunnen vinden. Na de pauze reikte voorzitter D. Kuy per de prijzen uit, welke bij de ten toonstelling behaald werden. FA. SPRUIT FA. OP 'T LAND BEUKENLAAN 54 TE LEF. 2105 EVANG. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten voor volwassenen C. Baardman, Dokter, ik vertrouw U. C. Baardman, Controle-arts. Nico Beekman, De Biecht van een Dominee. T. Bokma, Catastrophe. T. Bok- ma, Choeria, de kleine slavin. Her man van Dijk, De tweede man. Nellie van Dijk-Has, Het Rustpunt. Jo van Dorp-Ypma, Daar ligt Jeru zalem. Jo van Dorp-Ypma, Geliefde Zoon Ypk v. d. Faer, De bruidegom komt. K. v. d. Geest, Toch wachtte het leven. Barend de Graaf, Wer kend wacht ik. H. Kingmans, Kla tergoud. Dolf Kloek, Liefde en Lot. Cath. Marshall, Morgen zie ik je weer. G. H. van Maren, De da der ligt op 't kerkhof. H. Menk- man, Laaiende fakkel. K. Norel, En gelandvaarders. K. Norel, Sleepboot Jongejan. C. J. Ooms-Vinckers, Laat licht. A. Oosterbroek-Dutchun, Dage raad. Rudolf van Reest, De Zoon. P. J. Risseeuw, Vrijheid en Brood. P. J. Risseeuw, De huilende wildernis. P. J. Risseeuw, Is het mijn schuld P. J. Risseeuw, Heert mijn zoon, waar ben je Dignate Robbertz, Man te Roer. Rie van Rossum, De kloof zonder brug. P. A. de Rover, Ruig Volk. Ontwakend Volk. Bevrijd Volk. (trilogie). A. Sanders, De scha duw gaat voorbij. G. Schrijver, Job- jes avontuurlijke jeugd. Zr. Sonja, Ik ging de wijk in A. K. Straatsma, Uit de kamferkist. H. Sturm, En het leven gaat verder. P. Terpstra, De einder is te ver. Verharen, Abra ham in burger. Anne de Vries, Als alle lichten branden. Anne de Vries, Uit het land van Bartje. Jan de Vries, De Jeugd vliegt uit. I. Jan de Vries, De Jeugd vliegt uit. II.

Soester Courant | 1956 | | pagina 5