„KWAK" BAZAR ,,'T HART" ANTWOORD VAN B- EN W. SOESTERBERGSESTR.M-TELK 2355 Z045 ■i 50E5T-ZUID ZIE HET MET PHILIPS-TELEVISIE Officiële Mededelingen. SPORT. et ii-gm (ktw! W. N. NIEUWENHUIS SOEST. Burgerlijke stand. voor Huishoudelijke artikelen, Speelgoed enz. Alles voor de Kerstboom. Kerstboomverlichting 4.50 D. VAN DE BROEK Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 c. wijziging van de Wachtgeldregeling; d. vaststelling van een Kindertoelage- verordening. Conform besloten. 26. Voorstel tot wijziging van de ge meente-begroting en bedrijfsbegrotingen voor 1955. Conform besloten. 27. Voorstel tot intrekking van de raads besluiten van 27 augustus 1956 tot het aangaan van een obligatielening en het verstrekken van een geldlening aan de gemeente Harderwijk en tot wijziging van de raadsbesluiten van 26 januari 1956 en 2 november 1956 tot het opnemen van kasgelden voor 1956 en 1957. De heer ORANJE (V.V.D.) is van me ning, dat een premielening meer suc ces gehad zou hebben dan een obligatie lening. Er zijn dus nog wel mogelijk heden al zal dan met meer gemeenten samengewerkt moeten worden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wijst op bezwaren, die men van be paalde Christelijke zijde tegen premie leningen heeft. Wat die bezwaren pre cies zijn is niet bekend en het zou gewenst zijn als iemand zich hierover eens zou willen uitspreken. De heer VAN ANDEL (Prot. Chr.) meent, dat dit zeer zeker eens gebeuren kan, maar niet thans, want dit is niet aan de orde. Wethouder v. d. AREND (Prot. Chr.) gelooft evenmin, dat deze principiële uitspraak thans gedaan moet worden, daar er op het ogenblik met een pre mielening ook niets te bereiken zal zijn. Mevr. POLET (P. v. d. A.) meent, dat de heer v. d. Arend het wel prettig zal vinden, dat hij met zakelijke argumen ten een principiële uitspraak in deze zaak uit de weg kan gaan. Wat de bezwaren tegen de premielening precies inhouden is niet bekend, maar dat ze er zijn staat vast. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) spreekt de verwachting uit, dat hier over in een volgende vergadering ge sproken zal worden en de VOORZIT TER meent dat dit nodig is, want als zich wijzigingen in de financiële gang van zaken voordoen en een premie- lening blijkt over enige tijd wel weer mogelijk, dan moeten B. en W. weten waar ze aan toe zijn voor besprekingen met andere gemeenten begonnen wor den. Het zal dan om een lening van tenminste 10 miljoen moeten gaan, dus samenwerking is nodig. Conform het voorstel wordt besloten. 28. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van een nieuwe politie-auto. De heer BUTZELAAR (K.V.P.) vindt dat het aanschaffen van twee nieuwe wagens voor de politie en het afdan ken van de blauwe engel veel geld gaat kosten. Dat deze te duur is als surveillance-wagen houdt nog niet in, dat hij niet als uitrukwagen gebruikt zou kunnen worden en als dan de volkswagen voor de surveillance en de blauwe engel als uitrukwagen beide een mobilofoon krijgen, dan is dat veel goedkoper dan het aanschaffen van twee nieuwe wagens en het af danken van de blauwe engel. Of de nieuwe surveillance-wagen even vlot in het inhalen zal zijn als de snelle blauwe engel staat te bezien. DE VOORZITTER vindt dat inhalen een gevaarlijke spelletje. De blauwe en gel kan niet als uitrukwagen gebruikt worden omdat hij geen ruimte genoeg heeft. Twee mobilofoons zijn niet nodig want de uitrukwagen staat altijd bij het bureau en behoeft alleen van daar uit ergens heen gestuurd te worden. De heer VAN WELY (V.V.D.) betreurt het, dat men na anderhalf jaar tot de ontdekking komt, dat 2 auto's beter zijn dan één, zodat de dure wagen, die wij thans hebben, met verlies ver kocht moet worden. De VOORZITTER brengt in herinne ring hoe er eerst een jeep was, daarna tweemaal een stationcar, die wel goed maar duur is en pas nu is men zover, dat men tot het inzicht gekomen is, dat twee auot's goedkoper zijn dan één, mits doelmatig gebruikt. De heer VAN ANDEL (Prot. Chr.) meent, dat Soest, als biizonder uitge strekte gemeente, eerder met moeilijk heden met technische middelen zal te kampen hebben dan kleinere plaatsen, zolang het corps niet groter wordt. Conform het voorstel wordt besloten. 29. Voorstel van B. en W. tot instelling van een rechtsgeding terzake van ont eigening van enkele percelen grond in Soesterberg. De heer ORANJE (V.V.D.) is blij, dat het nu eindelijk zover gekomen is en de VOORZITTER deelt mee, dat het misschien niet nodig is tot de oneige- ning over te gaan. Conform besloten. Als aanvullende punten wordt verkoop van grond aan de heer Poons, Dorre- steinweg en wijziging van begroting van het gasbedrijf voor de aanschaf van een lasapparaat behandeld. Conform besloten. Daar de raad morgen voor de begro tingsvergadering bijeenkomt wordt geen rondvraag gehouden. OP HET GESPROKENE IN DE AFDELINGSVERGADERINGEN VAN DE RAAD. Openbaar Slachthuis. Indien de keu ringsveearts inderdaad minder dan een derde van zijn tijd in Soest is, dan dient men te bedenken, dat admi nistratieve arbeid en bacteriologisch on derzoek voor Soest in Baarn verricht wordt. Daarbij kunnen geen aanmer kingen op zijn werkzaamheden gemaakt worden. Ook B. en W. vinden het ge wenst, dat de tonnen met slachtafval in een gesloten ruimte komen te staan. In het uitbreidingsplan is hiermee dan ook rekening gehouden. Woningbouw. Openbare aanbestedingen hebben momenteel weinig zin. Bou wers ter plaatse dienen zo veel moge lijk aan het werk gehouden te worden. Grondeigenaren dienen inderdaad straf aangepakt te worden als dit nodig is, maar om te kunnen onteigenen moet er een goedgekeurd uitbreidingsplan voor de betreffende grond zijn. Gemeentewerken. Het kampeerterrein zal een betere toegangsweg krijgen door provisorische verbetering. Slechte af voer op de Plasweg en bij de Braam- weg heeft de aandacht en er is op dracht tot verbetering gegeven. Stuk gereden wegranden zullen hersteld wor den. De Prins Bernhardlaan krijgt in 1957 nog geen tegeltrottoir, het bete gelen van de Generaal Winkelmanstraat komt dit jaar nog gereed. Bij gladheid van wegen wordt eerst zand en pas later zonodig zout gestrooid. Het na deel van zout is, dat het duurder is en schade aan voertuigen oplevert. Ver hoging van subsidie voor muziekvere nigingen ten behoeve van de repetitie lokalen kan slechts in overweging ge nomen worden als er een verzoek toe gedaan wordt. Met N.B.M. en firma Tensen zal overleg gepleegd worden over het plaatsen van een wachthuisje op de Van Weerden Poelmanweg bij „Ons Belang". Gasbedrijf. Het bijbetalen bedraagt voor muntmeterhouders in de regel niet meer dan 35 tot 40 cent per maand, tenzij de verbruikers toestellen in huur of huurkoop hebben. Kooklessen en kookdemonstraties dienen zoveel moge lijk centraal in de nieuwe huishoud school gehouden te worden. De conciërge van het gemeentehuis zal opdracht gegeven worden er voor te zorgen, dat reeds bij de aanvang van de kantooruren in het gemeentehuis 'n behoorlijke temperatuur heerst. Aan de hoofdinspecteur van politie is meegedeeld, dat een straffer toezicht bij de surveillance-diensten wordt ver wacht. Een doelmatiger en meer effec tieve surveillance wordt overwogen en voorbereid. Een politie-ambtenaar in uniform of in burger zal letten op de vernielzucht van de jeugd. Er is 'n verzoek gericht tot de minister van Binnenlandse Zaken voor het aanstel- SOMÏ BÜSSmmH TENSEN en WEINHRLTE len van een vrouwelijke kracht bij de kinderpolitie. Dat S.P.S.V. donateurs onder de burgerij heeft, achten B. en W. niet bezwaarlijk, mits door het bestuur van de vereniging het aannemen van do nateurs kritisch wordt bezien. Niet juist, geacht wordt het feit, dat bij donateurs, inzonderheid zakenlieden, cadeaux voor tombola's enz. worden opgehaald. De nieuwe brandweerauto heeft 'n capaciteit van 3000 liter per minuut als open water aanwezig is. Bij aan sluiting op een brandkraan is deze ca paciteit belangrijk minder en afhanke lijk van de aanvoer. Daar de Amersfoortsestraat een rijksweg is kan de gemeente op de hoek van de Van Weerden Poelmanweg geen bord plaatsen met het opschrift „Oversteekplaats wielrijders", zoals ge vraagd is. De wenselijkheid hiervan zal rijkswaterstaat meegedeeld worden. Het bord „voetpad" staat reeds op de Kampweg. De subsidie van het consultatiebu reau voor alkoholisme te Utrecht zal verhoogd worden. De subsidie wordt 3Vi cent per inwoner. De bouw van een tweede gymnas tieklokaal te Soesterberg kan thans nog niet als urgent worden beschouwd. Er zijn andere gedeelten van de gemeente, waarvoor de bouw van een gymnastiek lokaal van meer belang is. Het opne men van een gymnastieklokaal bij de uitbreiding van de openbare lagere school te Soesterberg kan op het ogen blik dan ook niet in overweging ge nomen worden. SOESTERBERGSESTR. 20A - TEL. 2379 ONTGRONDING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat, bij besluit van gedeputeerde staten der provincie Utrecht, d.d. 27 november 1956, 2e afdeling, nr. 510/2044, de door de firma G. Hilhorst en C. de Bruin te Soest gevraagde ontheffing van de verbodsbepalingen genoemd in artikel 2 van de Verordening op de ontgrondin gen Utrecht, ten behoeve van de af graving van een gedeelte van de per celen kad. bekend gemeente Soest sec tie H, nrs. 5965 en 5966 is geweigerd. Bovenvermeld besluit is vanaf heden gedurende dertig dagen voor belang hebbenden ter secretarie dezer gemeen te ter inzage gelegd. Ingevolge artikel 6 van de „Verorde ning op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovenvermelde beslissing be roep open op Hare Majesteit de Ko ningin binnen vorengenoemde termijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet worden ingediend bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht. Soest, 8 december 1956. S.E.C. WINT. S.E.C. heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen Amsvorde gewonnen en B.D.C. ontving K.V.V.A. thuis en zegevierde eveneens. S.E.C. met middenvoor Nijholts, begon direct met een stevig offensief op het doel van de gastheren en na 5 mi nuten werd het eerste doelpunt ge scoord. Rechtsbuiten Ten Hove nam een corner, speelde de bal over de grond naar Van Breukelen, een pass naar Rut- tenberg, die niet aarzelde, hard schoot en het eerste doelpunt maakte. S.E.C. bleef in de aanval en gaf Ams vorde weinig kans op de Soester helft te komen. Na tien minuten een S.E.C.- aanval over links, een strak schot van Ruttenberg, maar ditmaal had hij geen succes. Wat later schoot hij tegen de lat, maar kort daarop raak (02). Spil Kraak van de gastheren werd ge blesseerd en moest vervangen worden. Direct na rust ging S.E.C. weer in de aanval. Huyink kreeg een bal van Brou wer, ging in volle vaart op het Ams- vorde-doel af en loste van 25 meter een keihard schot, dat onhoudbaar in de rechter bovenhoek verdween. De Amsvorde-keeper was overigens goed en behoedde zijn team voor een grote nederlaag. S.E.C. speelde met de 30-voorsprong een gewonnen wedstrijd en gedroeg zich daarnaar door het wat kalmer aan te doen. Tot 10 minuten voor het eind bleef de S.E.C.-achtehoede de baas over de Amsvorde-aanval, maar toch kreeg linksbuiten Snijders een kans toen Van 't Klooster terugkopte op de keeper en de Amsvordespeler eerder bij de bal was dan Adams. Met de stand 13 kwam het einde. OOK B.D.C. WINT. B.D.C. werkte hard tegen K.V.V.A., dat goed partij gaf. De keepers hadden druk werk, vooral de K.V.V.A.- keeper door schoten van Beemer, ter wijl Roest goed beschermd werd door Appelhof, Westerveld en De Jong, die de snelle K.V.V.A.-voorhoede in be dwang hielden. Met rust was het 00, maar kort na rust maakte Van Meegen een doelpunt dat afgekeurd werd hoewel een K.V. V.A.-speler de bal het laatste aan raakte. Meer succes had B.D.C. toen De Ruigt een voozet van Van Meegen mooi inkopte. K.V.V.A. maakte echter gelijk toen er een vrije schop tegen Appelhof genomen werd. Het snelle tempo werd wat minder snel, want de vermoeidheid ging spre ken, maar B.D.C. greep de kans. Wolf sen schoot in, Hilhorst na hem en toen was het weer Wolfsen en de K.V.V.A.- keeper was geslagen (21). B.D.C. 2 won met 21 van Actief 3, B.D.C. 3 verloor met 35 van Victo ria 3, B.D.C. A won met 30 van D.W. S.M. A en B.D.C. B verloor met 27 van Cobu boys A. SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING. Het damesteam van de Soester Vol leybal Vereniging speelde tegen Spirit 1 uit Amersfoort en verloor met 03. De Soestenaren waren er niet goed in en de serveerballen van Spirit werden slecht opgevangen. De setuitslagen waren 6-15, 7-15, 5-15. De heren namen de strijd op tegen P.S.V.A. Deze wedstrijd werd door de S.V.V.-ers met 30 gewonnen. De eer ste set begon met een 40 voorspong voor S.V.V., maar P.S.V.A. haalde op tot 77, waarna S.V.V. uitliep tot 129 en tenslotte won met 159. De tweede set werd gemakkelijk door de Soestenaren gewonnen. Zij waren in deze set sterk in de meerder heid en wonnen met 154. Een 71 voorsprong in de derde set werd al gauw veranderd in 77. De strijd ging verder gelijk op tot 1111. Toen nam P.S.V.A. de leiding met 1413. Het laatste punt konden zij er echter niet bijkrijgen, zodat S.V.V. ook deze set op haar naam bracht met 16—14. De heren van S.V.V. hebben momen teel 10 punten uit 6 wedstrijden en staan daarmee op de tweede plaats. De dames staan gelijk met Ermelo met 3 punten en delen daarmee de 5e en 6e plaats. Programma van donderdag 13 decem ber Vios 2S.V.V., aanvang 20 uur. verkrijgbaar bij LOODGIETER - ELECTRICIëN VAN WEEDESTRAAT 23 - TEL. 2577 TAFELTENNIS VAN SHOT. Door de St. Nicolaasviering lag de competitie van de N.T.T.B. vorige week stil, zodat nu eens aandacht besteed kan worden aan de jufiiores tot 16 jaar, die in een niet verplichte juniores- competitie spelen. Een twintigtal teams nemen hieraan deel. Zij zijn verdeeld in de afdelingen A en B wat 't Gooi betreft en Shot neemt met 2 teams in iedere afdeling deel. In de laatste jaren heeft de jeugd van Shot zoveel ervaring opgedaan, dat zijn in beide afdelingen een hartig woordje meespreekt. Shot A en Shot D hebben zelfs ongeslagen de leiding. Shot B staat op de tweede plaats en Shot C op de zevende plaats. Het programma van deze week luidt Woensdag Quick 4Shot 1 (eerste klas). Donderdag Buna 4Shot 5 (derde klas). Vrijdag Vitus 3Shot 3 (derde klas). Shot 4—Buna 5 (derde klas). Vitus 4 Shot 2 (derde klas). Victoria 10Shot 6 (vierde klas). Zaterdag Shot bHogerheide a. Shot dHogerheide b. Zondag Shot aAhoy b. Shot b Ahoy a. Shot cAhoy d. Shot d Ahoy c. HOCKEY. Dames Soest 1H.I.C. 3 5I. Soest 3Be Fair 5 40. Heren Kampong 6Soest 1 014. S.C.H.C. 9—Soest 2 2—2. Soest 3—S.C.H.C. 10 2—7. In een vrij tamme wedstrijd heeft het eerste damesteam van Soest ook dit keer weer van H.I.C. kunnen winnen. Het begin ging nogal moeilijk doordat de voorhoede slecht op schot kwam, maar de ruststand ging in met een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Stans Hoppenbrouwers. Na rust ging het be ter, ook dank zij een omzetting in de Soester ploeg, die een hele verbetering bleek. Er werd nog viermaal gescoord en Stans Hoppenbrouwes nam hiervan drie doelpunten voor haar rekening. Het jeugdige derde damesteam behaal de de eerste overwinning met klinkende cijfers. Voor rust zorgde Ellen Dorré voor het eerste doelpunt. Na rust ging de Soester ploeg met nieuwe moed ver der en door Lida Steenbeek (2 x) en René Mundt werd de stand 40 be reikt. Dank zij het goede doelverde- digen van de invalkeepster (Jet Regter van Soest) werd de stand niet hoger. In een wedstrijd, die zich geheel op de helft van Kampong afspeelde en waar bij de Soester keeper wel thuis had kun nen blijven, heeft Soest een grote over winning geboekt. De Soester doelman heeft geen bal gehad. Nog voor rust werd een stand van 90 bereikt. De doelpunten werden gemaakt door Bob Dietrich (3 x), J. de Haan (3 x) e* J. Bakker (8 x). OLYMPLA VOLLEYBAL. Het is het eerste damesteam van Olym- pia niet gelukt de eerste helft van de competitie 1956-1957 ongeslagen te blij ven. Vorige week moest het n.1. het hoofd buigen voor het eerste dames team uit Amersfoort. Beide teams startten uiterst nerveus in deze ontmoeting en doordat de Vios- dames kans zagen reeds spoedig iets uit te lopen, kregen zij de gelegenheid iets rustiger te gaan spelen, terwijl de Olympia-dames steeds nerveuzer werden. De eeste twee sets werden door Vios gewonnen met 158 en 156. In de derde set was het weer Vios, die de leiding nam, maar bij de stand 613 begon Olympia iets beter te spelen en onder luide aanmoedigingen van alle aanwezige Soester volleyballiefhebbers zagen zij kans de score gelijk te krij gen (1313). Toen was het echter weer Vios, die het heft in handen nam en met enkele goed opgezette aanvallen bracht zij de stand op 1315. Eind stand 03. Het eerste herenteam bracht het tegen S.G.D. 2 tot een gelijk spel. De set standen waren 1416, 158, 12IS en 1513. Het derde herenteam kwam uit tegen Vios 4 en behaalde een ver dienstelijke 31 overwinning, waarmee het zijn tweede plaats in de afdeling heren derde klasse verstevigde. Set standen 156, 1215, 155 en 1512. Donderdag a.s. speelt het herenteam tegen de mariniers. SOESTER SCHAAKCLUB. De simultaanseance van de kampioen der Sticht-Gooische Schaakbond, de Heer L. Oosterwijk Bruin, was voor deze een groot succes. Van de 22 ge speelde partijen won de heer Van Oos terwijk Bruin er 21 en verloor slechts 1 partij, n.1. tegen de heer J. K. van Zijtveld Jr. Deze avond was tevens de laatste avond voor de voorzitter, de heer A E. v. Goor den Oosterlingh. Als leider der pro- pagandacommissie bracht de oud-voor zitter en erelid, de heer H. Schreuder, hulde en dank aan de scheidende voor zitter voor de prettige en uitstekende wijze, waarop deze de laatste jaren de club had geleid. Hij wenste de heer v. Goor den Oosterlingh in zijn nieuwe woonplaats nog vele jaren van schaak genoegen toe. Tot opvolger van de heer v. Goor werd met algemene stemmen gekozen de heer H. de Graaf, lid van het hoofd bestuur van de Ned. Schaakbond, die ook in Soest voor deze sport zijn spo ren reeds verdiend heeft en onder wiens leiding de Soester Schaakclub de toe komst zeker met vertrouwen tegemoet kan zien. Nog enkele uitslagen der onderlinge wedstrijd J. J. W. BlomJ. v. d. Wal 10. H. OvergoorJ. P. Hoek 10. G. LandmanJ. J. Immerzeel 19. C. van ZijtveldB. Beuken 01. G. J. BoesjesW. v. d. Drift 01. G. van MunsterH. Schreuder 01. J. K. van ZijtveldC. Samsom 1/s. GEBOREN Antonius, zoon van A. Th. J. van Luijtelaar, betonwerker en H. G. Stomphorst, Beckeringhstraat 9. Werner Johannes Lambertus, zoon van J. Holdorp, kantoorbediende en C. M. A. Noliet, Baarn, Celebesstraat 29. In- grid, dochter van F. M. Pan, techni cus en M. Sluimer, Van Lijndenlaan 5. Hendrika Christina Maria, dochter van R. G. van den Berg, radiohandelaar en J. Donath. Rademakerstraat 17. Pie- ter Cornelis Louis, zoon van P. L. Wal raven, natuurkundig ingenieur en G. C. van der Eijk, Zeist, Baarnseweg 18. Antonius Nicolaas, zoon van J. S. van der Werf, vertegenwoordiger en E. R. Dirckx, Baarn, Faas Eliaslaan 39. ONDERTROUWD Petrus Gerardus de Jonckheere, boekhouder, Beethoven- laan 2 en Adriana Barbara Terpstra, verpleegster, Beethovenlaan 2. Datum huwelijk 19 december 1956. Anto nius Maria Heeremans, caféhouder, Steenhoffstraat 47 en Reiniera Henrica Werkhoven, zonder beroep, Eemweg 7. Datum huwelijk 19 december 1956. GEHUWD Hendrikus Wolfsen, koop man, A. Paulownalaan 28 en Cornelia Maria ten Haaf, zonder beroep, Anna Paulownalaan 28; adres na huwelijk Anna Paulownalaan 28. Jan van Zoelen, timmerman, Solebaijstr. 58III, Amsterdam en Geertruida Lamberta v. Duin, inpakster, Beckeringhstraat 13C; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Bruce Martin Jordahl, militair, Lan caster (U.S.A.) en Anna Maria Wilden burg, winkeljuffrouw, Eigendomweg 41. Adres na huwelijk Julianalaan 6B, De Bilt. OVERLEDEN Feitje Hornsveld, 79 jr., zonder beroep, Beetzlaan 19 Anna Maria Langelaar, 39 jaar, zonder be roep, gehuwd met F. H. Fiedeldy, La- rixlaan 4. Maria Sijberden, 54 jaar, zonder beroep, weduwe van M. va* den Akker, Lange Brinkweg 12. Cornelis van Nieuwpoort, 73 jaar, zon der beroep, gehuwd met J. G. van der Toom, Amersfoortsestraat 11. Riem- ke Croese, 84 jaar, zonder beroep, we duwe van G. F. Drejer, Beethovenlaa* 4.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2