OPRUIMING bal; Koopjes in alle artikelen. Ziet de etalages. J. J. HOPPENBROUWERS ME 9 "'TV: WAT B. EN W. EN DE RAAD SOEST VOOR 1957 TOEWENSEN. Burgerlijke stand. SOEST ROUW- en TROUW- Officiële Mededelingen. V RAGEN DIEN ST. Dankbetuig N.V. MERCI NET MEIS DOGTERC Gevraagd 'n ren, winkelrae Joh. Mets, GOED EN V WIJ RU Burg. Gi ar v°°r: PR AC! MAAR EP IS WEG '/Zo (Vervolg.) harud genomen moeten worden. Verder hoop ik van ganser harte, dat al die verenigingen en instellingen, die hun werk alleen maar kunnen voortzetten met medewerking van de burgerij, deze steun in steeds sterker wordende mate zullen mogen ondervinden. Hierbij denk ik aan Speeltuinverenigingen, ouder commissies en organisaties op sociaal en charitatief terrein. Het is te wensen, dat in het nieuwe jaar nog meer mensen hun plicht als burger beseffen en hun aandeel in dit werk op zich nemen. Moge de internationale toestand zich zö ontwikkelen, dat het redelijke overleg in plaats treedt van het dreigen met wapens, zodat de depressie, waarin de internationale betrekkingen zich thans bevinden, plaats maakt voor een hoop voller situatie. P. C. PIEREN (P. v. d. A.). Mijn wens voor 1957 voor de gemeente Soest en de Soestenaren strekt zich in de eerste plaats uit over een betere financiële positie van de gemeente. Zoals bij de behandeling van de be groting 1957 wel bleek en ook gezien de laatste publicaties van regeringszijde is gebleken, is de financiële positie van ons land en dus ook van de ge meenten, zeer zorgelijk. Het is te hopen, dat deze toestand in de loop van 1957 dermate zal verbete ren, dat de gemeentebesturen beter in; staat zullen zijn de gemeentebelangen te behartigen. In de tweede plaats hoop ik voor de Soestenaren, dat het gemeentebestuur in staat zal zijn nog zoveel woningen in Soest te bouwen, dat het woning tekort en grote woningnood zal worden weggewerkt. Het is te hopen, dat in het jaar 1957 meer concrete plannen ten opzichte van een meer efficiënte woningbouw en meer economische werkwijze in de bouwwereld worden samengesteld en mogelijk ten uitvoer worden gebracht. Wanneer wij een terugblik werpen op de afgelopen jaren, dan komt toch ook naar voren het grote aantal verkeers ongevallen in onze gemeente. Ik hoop, dat het aantal verkeersongelukken in Soest en Soesterberg tot een minimum beperkt moge blijven en dat van ge meentewege al het mogelijke wordt ge daan om bepaalde verkeersknooppunten technisch te verbeteren. Vooral voor Soesterberg is 't te wen sen, dat de plannen tot verbetering van de Rijksstraatweg dan wel van om legging van deze weg verwezenlijkt zullen worden. Mijn wens voor 1957 zou onvolledig zijn indien ik ons Dorpshuis voor Soes terberg zou vergeten. Zij het, dat de verenigingen te Soesterberg waarschijn lijk van het militaire gebouw aan de Kampweg gebruik kunnen maken, waar voor de verenigingen zeer dankbaar zijn, onze hartewens is en blijft een eigen gebouw. Juist ook voor de verwezenlijking van deze plannen is het te betreuren, dat de financiële toestand van ons land niet rooskleurig is, omdat de bezui nigingen worden doorgevoerd in de so ciaal-culturele sector. Ook de bouw- stop werkt te dien opzichte zeer rem mend. Mijn wens voor Soesterberg behelst dus speciaal, dat het mogelijk moge zijn concrete bouwplannen aan de in woners van Soesterberg voor te leggen, Resumerend moge ik dus Soest en inwoners een gelukkig en voorspoedig 1957 toewensen op het algemeen ge bied van de gemeentepolitiek. Ook de internationale verhoudingen mogen zich in gunstiger verhoudingen ontplooien, opdat de wereldvrede kan worden ge handhaafd. P. GRIFT (P. v. d. A.). De heer Grift hoopt, dat de minister van financiën de mogelijkheid vindt om de woningbouw te blijven financieren, zodat volksvijand nummer één (De wo ningnood) nu eens teruggedrongen wordt, speciaal in onze gemeente. Dr D. J. P. ORANJE (V.V.D.). Wanneer een raadslid zich afvraagt wat hij Soest en Soestenaren voor 1957 het meest moet toewensen, dan is dat (na behoud van de vrede), dat er spoe dig een oplossing gevonden mag worden voor de moeilijkheden in de kapitaals voorziening, waarin de gemeente zich evenals vele andere gemeenten, be vindt, want zonder contanten kan ook de gemeentelijke huishouding niet draaien, moeten openbare werken wor den stilgelegd en komt er stagnatie in de woningbouw, met alle gevolgen die daar de nasleep van zijn. Kan deze impasse spoedig worden op gelost, dan is er reden voor optimisme en mogen we met elkander het nieuwe jaar van Soest met vertrouwen ingaan. M. M. VAN WELY (V.V.D.). De wensen die ik naar voren zou willen brengen zijn dezelfde als in 1956. Ik vraag me af „zijn we vooruit gegaan in 1956 en is er aan onze wensen tege moet gekomen Het antwoord kan kort zijn „Verre van dat". Integendeel zelfs. Wanneer wij de in ternationale toestand in ogenschouw nemen kunnen we niet anders dan met VAN WZEDESTRAAT 44 Naast de Apotheek een afgrijselijk gevoel alles bekijken wat zich in de internationale sector heeft voorgedaan en nog voordoet. Ik denk aan Hongarije, aan 't Suezkanaal, aan Egypte-Engeland-Frankrijk-Israel enz. enz. Wij wensten in 1956 vrede, vriendschap, vertrouwen en vrijheid voor iedereen. Wij zien het resultaat nu de vluchte- liggen, met achterlating van alles wat ze bezitten, onze grenzen overkomen, Onwillekeurig bekruipt ons dan het gevoel „vandaag gij, morgen wij mis schien", vooral omdat velen van ons de ellendige evacuatie-dagen van 1940 nog vers in het geheugen liggen. Voor 1957 heb ik slechts 1 wens te uiten en die is Laat de vrede op aarde terugkeren, laten de onderlinge besprekingen van de diplomaten leiden tot een beter be grip, laten oorlog, vernieling en ver woesting van zoveel kostbare schatten, onnodige vernietiging van dierbare mensenlevens achterwege blijven en voor immer tot het verleden behoren. Dit is mijn wens voor 1957 en ik ben er zeker van, dat de wereld er wel bij zal varen. En de gemeente Soest zal daarvan zeer zeker ook de terugslag ondervinden. GEBOREN Johannes Theodorus An- dreas Maria, zoon van A. M. Tammer, autospuiter en W. G. Th. van de Wijn gaard, Gen. Winkelmanstraat 11a. Simon Theodorus Clemens Maria, zoon van C. H. van de Grift, schilder en W. A. J. M. van Steen, Oude Utrechtse- weg 24. Wilhelmina Johanna Maria, dochter van F. M. Brouwer, onderwij zer en van A. M. van Os, Dr. s' Jacob- straat 18. Sebastianus Andreas, zoon van A. E. Tammer, bakker en van Th. W. van Leeuwen, Gen. Winkelman straat 29. GEHUWD Adriaan Koelmans, zonder bracht, dat de zitting, bedoeld in artikel 11, eerste lid, van voormelde wet, zal worden gehouden op) woensdag, 20 maart 1957, des voormiddags om 10 uur, ter secretarie der gemeënte Amersfoort, op welke zitting gelegenheid bestaat de schriftelijk ingediende bezwaren mon deling toe te lichten^ en overleg te ple gen met de aanvrager der vergunning. Soest, 29 december 1956. Ml RKWAAKDIGE jjONDAG. Het is, lettende op de predikbeurten van a.s. zondag, overmorgen een merk waardige dag voor de Hervormde en Gereformeerde kerk hier ter plaatse, want waar in de laatste de bekende en veelbesproken dichter-dominee Okke Jager in twee diensten voorgaat, spfeekt de niet minder bekende amsterdamse predikant H. A.Visser in de jeugd dienst der Hervormde gemeente. Ds H. A. Visser werd vooral bekend door zijn radiopreken, welke hij en kele jaren geleden geregeld voor het I.K.O.R. hield. Hij is een man met een ongemene zeggingskracht, die vooral jonge mensen weet aan te spreken. Hij was dan ook jarenlang landelijk voor zatter van de Jonge Kerk. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer, TAFELTENNISVERENIGING SHOT. Nu de eerste helft van de competitie voor Shot verstreken is, komt er reeds enige tekening in de spannende com- petitiestrijd. De grootse moeilijkheden, waarvoor de vereni^pg zich in 1956 ge plaatst zag, was het debuteren van Shot 1 in de eerste klas en het be houd van 4 derde-klassers, waarover Shot dit jaar beschiet. De eerste vier wedstrijden van het eer ste team in de eerste klasse werden kansloos verloren. langzamerhand pas ten onze plaatsa^^i zich echter be ter aan en "ftusteMHps tweemaal Te "Ze gevieren. Op de ranglijst bezet Shot nu beroep, Ahornstraat 48, Utrecht en,,,,. jr j Catharina van Ieperen, kleuterleidster'da derde1 plaatS varu onderaf, waardoor _T -711 n nrT I on CT mor Tr<Si 11 rr ic unnr rJorfr-a- Middelwijkstraat 72; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Willem van der Doe, metaalbewerker, Isseltseveld 18, Amersfoort en Helena Wilhelmina Kruijs, dienstbode, Lange Brinkweg 70, adres na huwelijk ieder op eigen adres. Gabriël Gerardus Maria Lachmeij kantoorbediende, Zuilenstraat 2bisA, Utrecht en Martha Elisabeth Maria Ra demaker, verpleegster, Dorresteinweg 3; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Marinus Muis, timmerman, Dorresteinweg 85 en Neeltje Walet, zon der beroep, Wieksloterweg O.Z. 27; adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Johanna Pelronella Pau- lina van Deene, 76 jaar, zonder beroep, gehuwd met C. C. A. Mook, Heide weg 52; Arie Roeleveld, 85 jaar, zon der beroep, gehuwd met j. Dreise. Kerkstraat 39. Uio adres voor hal kleding BAARN. TEL. 2783 BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, ten verzoeke van gedeputeerde staten dezer provincie, ter openbare kennis, dat gedurende de periode van 2 januari 1957 tot 2 maart 1957 voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een afschrift van, een door het gemeentebestuur van Amersfoort tot de Minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid gericht verzoek om vergun ning ingevolge de Grondwaterwet Wa terleidingbedrijven voor het onttrekken aan de bodem van water in de gemeente Amersfoort, dat bestemd is tot drink water voor menselijk gebruik, verge zeld van de bijvoegsels, alsmede van het ter zake uitgebrachte advies van de commissie Grondwaterwet Water leidingbedrijven. Gedurende de termijn van ter visie legging kunnen belanghebbenden schrif telijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning bij ons college in dienen. Voorts wordt ter openbare kennis ge- zij nog lang niet veilig is voor degra datie, maar er is overtrouwen in de tweede helft van de competitie. Als de voortekenen niet bedriegen dan zullen de 4 derde-klassers voor Soest behouden blijven. Het derde team wist zich niet alleen te handhaven maar staat zelfs ongeslagen bovenaan. Het zesde team weerde zich uitstekend en kan in de tweede helft nog voor menige ver rassing zorgen, De juniorescompetitie wordt dit jaar volledig beheerst door Shot en Ahoy (Hilversum). In de afdeling A staat Shot a ongeslagen bovenaan. SPORTPROGRAM. Voetbal. E.M.M. 1—S.E.C. 1 te 2.30 uur. S.I.C. 2Donar 3 te 12 uur. S.E.C. 4—K.V.V.A. 3 te 2 uur. B.D.C. 3—L.V.V. 3 te 12 uur. Actief 1B.D.C. 1 te 2 uur (vriend schappelijk) Hockey. Zaterdag Jongens Amersfoort A Soest A te 2 uur. S.C.H.C. D—Soest B' te 3 uur. Meisjes Soest AS.C.H.C. C te 2 uur (Schrikslaan). Soest BAmersfoort te 2 uur (Birkstraat). Zondag Heren Soest 1Kameleon 2 (vriendschappelijk) te 3 uur. (Schrikslaan). Dames Soest 2Kameleon 2 (vriend schappelijk) te 12 uur. (Schrikslaan). Handbal. B.D.C. 2 eindigde het jaar goed door met 74 van Spirit 4 te winnen. Zon dag worden de volgende wedstrijden ge speeld B.D.C. 1—V.B.O. 1. B.D.C. 2— Fortitudo 2. B.D.C. A—V.B.O. B, JAAR SLECHT BEëINDIGD. Een meneer raakte bij de automatiek van „De Schouw" op oudejaarsavond uit zijn hum en sloeg een ruit kapot. VIERDE RIT CYCLECROSS COMPETITIE TEMPO. De belangstelling van het publiek voor de vierde rit van de cycle-cross-compe- titie van „Tempo" was prima. De be langstelling van de renners was matig. Toch hebben de 4 seniores en de 3 juniores goede sport laten zien. De seniores die 15 ronden (24 k.m.) moesten rijden, bleven, behalve Piet v. d. Broek, 6 ronden bijeen. Toen moest Wil van Barneveld zijn makkers laten schieten. In de volgende ronde kreeg Klaas van 't Klooster ook een lichte achterstand op Gerrit Ruttenberg. Geleidelijk werd de voorsprong van Ruttenberg iets groter, maar, nadat Piet d. Broek in de twaalfde ronde ge dubbeld was, kwam Klaas van 't Kloos ter weer dichter bij Ruttenberg. Hij kon hem echter niet meer te pakken krij gen en met 23 sec. achterstand werd hij tweede. Uitslag 1. Gerrit Ruttenberg, 15 ron den (24 k.m.) in 1.02.34 uur. 2. Klaas van 't Klooster, 1.02.57 uur. 3. Wil van Barneveld, 1.05.02 uur. 4. Piet v. d. Broek, 1.07 uur. De juniores bleven ook 5 ronden bijeen. Toen nam Wout van 't Klooster de benen. Walter van Barneveld en Menze v. d. Broek bleven goed volgen. In de negende ronde moest v. d. Broek ook Van 't Klooster laten schieten. 1. Wout van 't Klooster, 10 ronden (16 k.m.) in 45,30 min. 2. Walter van Bar neveld, 46 min. 3. Menze v. d. Broek, 47,55 min. GESLAAGD. De navolgende dames en heren den voor rijbewijs A, B.E. of C.D.E. Mevr. M. J.' Hèijmans, Mej. A. A. Hart man, A. J. Spelt, A. T. van Hees, H. C. Regnery, B. Strumpel, W. Strumpel. W. F. Buhrman, B. W. v. d. Bedum, A. C. de Bruin, R. J. Scheffard, J. H. Schalkwijk, H. Schouten, W. de Vries. P. A. Soors d' Ancona en P. G. Wan tenaar. Zij werden opgeleid door auto rijschool D. Engel, Nieuweweg 97. ARRESTATIES. B. uit Nijkerk vond het leuk als eerste dronken man in het nieuwe jaar gearresteerd te worden en dat lukte hem, want hij kwam in de cel. Twee Soestenaren werden ingere kend omdat ze nog resp. 14 dagen en een maand tegoed hadden. Een miltair werd bijna gearresteerd omdat hij met een alarmpistool stond te _schieten. Het werd een proces-ver baal. BIOSCOOPPROGRAMMA. Na twee grandioze historische films over Attila werd een film gemaakt over een andere oosterse veroveraar, Djeng- his Khan, en dit kleurrijk geval in ci- nesmascope is van vandaag tot en .met woensdag in het City-theater te zien. John Wayne en Susan Hayward vervullen de hoofdrollen en niemand die dit spannend verhaal volgt zal kun nen beweren, dat het zo niet geweest is, want niemand is erbij geweest, zo dat het de werkelijkheid misschien zeer dicht benadert. Het begint met een ontvoering en het eindigt na vele avonturen en scher mutselingen met een gigantische veld slag. Zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag verkeert Johnny Weismuller als Tarzan in gevaar, maar niets is er wat hem kan beletten te zegevieren, In de donderdagcyclus verschijnt Danny Kay als wonderman op het witte doek en nij Wordt geassisteerd uoor virginia' Mavo en Vera Ellen, terwijl de leuke kop van de wener Szöke Sakall in een bijrol te zien is. HARRIëT FREEZER VOOR 'T NUT. Ruim 120 belangstellenden zaten in de zaal van het Oranje-Hotel bijeen gepakt om te luisteren naar de geestige wijze van causeren, die Harriët Freezer in staat stelt een zaal gezellig bezig te houden. Zij vertelde hoe zij de wereld zag en en daarin vond zii drie groepen men- Mocht u twijfelen, leg uw verzoek sen, mannen en vrouwen. Als zij ja- dan eens voor aan de bedrijfsvereni- ren geleden hierover gesproken had ging, waarbij uw werkgever is aange- dan zouden er slechts twee groepen sloten. Krijgt u nu ziekencoupons ter sprake gekomen zijn, want toen 2) Het is mii bekend dat v00r werk_ waren er slechts mensen en vrouwen,1 daar de mannen mensen waren en de vrouwen ervan verdacht werden geen;loosheidswet meer verschuldigd is, daar ziel te hebben Gelukkig werd op een y toch geen uitkering meer kunnen concilie van geleerde heren uitgemaakt,!krijgen. Hoe is dat nu met de ouder vergissing, want bij een huwelijk heeft men slechts belangstelling voor het bruidje en bij een geboorte is de moe der het middelpunt, terwijl de man veel weg heeft van een bonte-trein- figuur bij deze gelegenheid. Men zegt wel eens, dat de vrouw zo ge compliceerd is, maar mannen hebben verschillende gezichten, die hun ge compliceerd zijn bevestigen. Een ge zicht voor thuis, één voor de club, één voor het werk en nooit komen ze met het verkeerde gezicht thuis. Voor de doorsnee-man is de ideale vrouw die van het filmdoek; vers ge karnd, goed beschilderd en goed uit gekleed. Volgens moderne psychologen zijn er geen karakterverschillen tussen man en vrouw, maar slechts verschillen in com plexen. De man plaatst zich op een voetstuk door razen en tieren op de manier van Doorsnee en de vrouw doet dit door het moederschap. Lang weidde Harriët Freezer uit over de wijze waarop de vrouw met tact tegenover de macht van de man dient op te treden. Echter niet té lang, want het was bijzonder aantrekkelijk, dit ge babbel over vrouwen en mannen met al hun hebbelijkheden en zwakheden. WIT-GELE KRUIS SOEST. Ingaande 15 januari a.s. zal het Wit- Gele Kruis te Soest de ruimte in het wijkgebouw aan de Molenstraat 11 ook gaan benutten voor het verlenen van poliklinische hulp. De specialisten dr Th. J. J. M. Deelen dr D. Bonte, dr J. W. C. Bakker en dr J. H. I. van Prooije, verbonden aan het St. Elizabeth's ziekenhuis te Amers foort en wonende te Amersfoort, zul len elke week zitting houden. Daar uitbreiding van het aantal specialisten in de nabije toekomst verwacht mag worden, zullen nadere gegevens bin nenkort volgen. Men zie overigens de advertentie in dit nummer. Met ingang van 1 januari is als vierde zuster in dienst van de vereniging be noemd zuster C. A. M. Bijlard. Met zuster Antoniana zal zij speciaal wor den belast met de wijkverpleging in Soestdijk, Soest en Soest-Zuid* terwijl zuster Giele ten dienste staat van de onderafdeling Soesterberg, welke on langs werd opgericht. Zuster Mericia zal de wijkkraamverpleging verrichten. Met deze uitbreiding gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. Bereikt wordt hiermede tevens, dat de kraam- verpleging, zoveel als mogelijk, van het overige wijkwerk op het gebied van de gezondheidszorg wordt gescheiden. Een ideaal, dat, vanuit medisch oogpunt be zien, ten zeerste wordt nagestreefd, maar hetgeen niet zo gemakkelijk is te verwezenlijken. Zij, die iets te vorde ren hebben van onder getekende worden be leefd verzocht zich te wenden tot haar huidige adres Stadhouderslaan 24, Den Haag. Mevr. A. J. F. STIENSTRA-PELGER. Oud adresBungalow, Oranje-Hotel, Soestdijk. Te huur GARAGE aan de Braamweg. Br. ondei no. 249 bur. S. Crt. Te koop gevraagd AN- tiek koper en tin, teger goede prijzen. Roel Fon- tijn, Klaarwaterweg 8., Telefoon 2054. Gevraagd net MEISJE om 1 dag per 14 dagen in de huishouding te helpen, dr. s'Jacobstraat 33, Soest. M. W. Als een gepensioneerde van 65 jaar of ouder een paar halve da gen per week werkzaamheden verricht in een zaak, is hij dan verzekerings- plichtig krachtens de sociale verzeke ringswetten Antwoord Dat hangt er van af of er een vaste dienstverhouding bestaat, dus b.v. beginnen op een vastgesteld uur, de werkzaamheden te verrichten, die bij de indiensttreding zijn vastgesteld nemers, die de 65-jarige leeftijd heb ben bereikt, geen premie voor de werk- Zorg nu reeds dat Uw TUIN er van de winter gezellig uitziet en planl reuzenbloemige Violen Madelieven en - Vergeet mij niet, 7 cent. Primu la s 15 ct. Arabis 20 ct E. v. Oest, O. Grachtje 17, Soest. S; Het technisch er. nistratief pcrsont Golfcarton- en warenindustrie te en Baarn, zegt dank voor het ont kerstpakket en w directie een gelul voorspoedig nieuv 2 Januari 1957. Soest, Baarn, Een toom zware I te koop, 10 weke Schoutenkampweg E. VAN DRIE Schoenmakerij Nieuwstraat 48, zijn cliëntèle 'n spoedig 1957, 't Adres voor reparatie. Te koop eiken ledi kant, uitschuiftafel, eni ge moderne huiskamer stoelen, enige Oud-Holl stoelen. Vosseveldlaar 4, Soest-Zuid. (Alleen zaterdag.) Huishoudelijke HULP gevraagd voor halve dag in de week. Leeuwerikweg 17. Gevraagd in zeer kleir rustig gezin betrouwba re hulp in de huishou ding; intern. Veel vrij Mevr. Klestadt, Nic. Beetslaan 27, Baarn. Te koop aangeb. zware WALNOOTBOOM. Korte Bergstraat 1, Soestdijk. Te koop aangeboden een electr. RADIATOR, merk A.G.A. G. Pelsweg 14 Telefoon 3823. I Goed ontwikkeld MEIS JE zoekt werk voor hal- tr.r» /Jftgosv - tie (thuiswerk). Br. onder no. 253 bur. S.C. Gevraagd voor 1 dag of 2 halve dagen in de week een hulp bij 2 mensen (middelb. leef tijd). Prins Hendriklaan 24, Soestdijk. RUIL. Aangeb.. woon huis op goede stand, bev. 5 kamers, badkamer, keuken, kelder, bijkeu ken, voor- en achtertuin. Gevraagd groter huis met garage of ruimte voor 2 auto's. Br. no. 255 bur.| Soester Crt. A. C. DE GRAAFï Hartmanlaan 33 coupeuse, oud werkster van Cie, wenst al cliënten een voc dig jaar 1957. Aan begunstigers, den en kennisser voorspoedig 1957. Boomkwekerij A. MULDER', Beetzlaan 62, Si gevraagd voor de kei. Voor enkele den. BANKETBAKKE Torenstraat 6, Tel. Van Weedestraat Telefoon 2404 Stoofperen 7 pond 1.00. Moesappelen Sperciebonen van 1.00. 1 kilo uien ei Opdai uii^e cassa'o winkelwaar. H. r dat dit wel het geval was, maar het besluit werd met 301 tegen 299 stem men genomen, dus het was wel op het kantje. Ieder kent het biologisch verschil tussen man en vrouw, maar er zijn wel eens mannen die vrouw worden en het om gekeerde komt ook voor, dus men moet toch altijd voorzichtig zijn. Een vrouw heeft slechts 67 °/o van de spierkracht van de man, maar men moet niet de vergissing maken, dat een vrouw daarom de mindere van de man zou zijn, want een vrouw wordt ouder, ze heeft een groter uithoudingsvermo gen, ze kan beter tegen kou en heeft nog meer voordelen boven de man, Sommige vrouwen zien in de man de heer der schepping, maar anderen me nen dat ze slechts goed zijn voor de vuilnisauto. Sommige vrouwen zeggen dat mannen geen karakter hebben en andere zijn van mening, dat ze iedere dag een ander karakter hebben. Het verschil tussen een man en een vrouw komt ook tot uiting in de wijze van schenken. Vrouwen schenken kopjes, mannen bij voorkeur uit een fles. Pythagoras was van mening, dat de vrouw uit chaos en duisternis gescha pen is. Socrates meende, dat een vrouw een vrouw is omdat ze bepaalde eigen schappen mist en Thomas van Aquino noemde een vrouw een mislukte man. Voor de vrouw pleit echter de zinsnede uit het opstel van een kind, waarin stond, dat de Schepper eerst Adam schiep en toen van mening was dat het toch wel beter kon en de vrouw schiep. Een vrouw kan met velerlei zaken ge lijktijdig bezig zijn in haar gedachten, maar een man haat dit afdwalen. Hij wil conclusies, samenvatting en rubrie ken. Als men van mening is, dat wij in een mannenwereld leven, dan is dat een domswet. Zij werken er bij omdat de uitkering niet voldoende is om van te kunnen leven. Moeten zij in dat geval premie betalen Antwoord Neen, men is verzekerings- plichtig van het 15de tot het 65 jaar. Zodra iemand 65 jaar is, wordt er geen premie meer ingehouden, te rekenen van de eerste der maand af, waarin de verjaardag valt. Wordt iemand in januari 1957 dus 65, dan ontvangt hi; wel uitkering als hij voldoet aan da voorschriften, doch is daardoor geen premie meer verschuldigd. Denkt u er om, dat tijdig een werknemersver- klaring moet worden ingediend bij uw werkgever, als u tenminste werkt in loondienst. Echtpaar zonder kinde ren zoekt gestoff. ETAGE c.q. kamers met kook- en stookgelegenheid in Amersfoort of omgeving. Br. onder letters E 14 bureau S.C. HUIS of dubbel huis te koop gevraagd voor geld belegging. Br. letters B 23 bureau S.C. Vermist blinde zwarte KATER. Gaarne terugbe zorgen Ferd. Huycklaan 30, telefoon 3827. Te koop gevraagd te Soest of Soestdijk een klein doch aardig HUIS JE of villatje, in de prijs van 10 tot 20 mille. Be hoeft eerst, naar keuze, binnen 6 maanden of di rect ontruimd opgele verd te worden. Br. on der letter T 44 bureau van dit blad. SPOED. Door 2 bej. da mes 2 ongem. of gest. kamers en keuken gevr. of een zeer ruime ka mer. Bij bushalte. Br. no. 254 bureau Soester Crt. Gevraagd een huishoude lijke HULP voor halve dagen in de ftfóte keu ken van het Van Arkel Instituut, Hellingweg 1, Soesdijk, telef. 2258. Te koop AQUARIUM, eiken ombouw, 80 x 40 x 44, met p ntern Wilhel- minalaan 7B, Baarn. TE KOOP demonstratie bandrecorder, compleet met band en microfoon, in prima staat. Uiterste prijs 225.film- camera (8 m.M.), regel bare opnamesnelheid en geschikt voor truc-opna men, 100.—. Een radio toestel met pickup, het geheel in salonmeubel f 250.Meidoornw. 20, Soest-Zuid. Aangeb. gemeub. KA MERS met of zonder der pension, ook gehele etage (balkon, W.C., bad gelegenheid), door ver trek. Februari te aan vaarden. Mevr. Panhuy- sen, Bosstraat 21, Soest- Zuid. BEZORGERS gevraagd voor huis-aan-huis-ver- spreiding circulaires. Bij verdienste. t 2.per duizend premie. Br, onder letter w aan Post bus 819, Rotterdam. DE HULP AAN HET VOLK is spontaan nomen en door ee vrijwillige giften moe Wij hebben daar m Ons Nederlandse Voll< trouwens altijd wa 'nens wordt, van zijn zien. Dit gevaar, dat. TENZ/J ZEER UEL JAARWISSELING E veel werk van Christel jaar in, jaar uit, zich fc gen van PERMANl in grote moeilijkhedei door pari gesticht en zuchtige gulheid van voudige getrouwen in WAAGT 1 da onkosten van deze a. omdat dit sanatorium d een recreatie-zaal-»o zaal nodig hebben c NU HET het er niet bij zal laten Moge een milde st briefkaarten, £*ro's blijdschap brengen genezing leiden.

Soester Courant | 1957 | | pagina 2