SOEST. IN DE HOEK. DINSDAG 29 JANUARI IS), 35e JAARGANG no. 8. SOEST Verschpt iedert dinsdag en vrijdag. RANT Abonn. per kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDUK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 UITVOERING „CRESCENDO" MET DEBUUT VAN TAMBOERCORPS. Het waren zondag en maandag belang rijke dagen voor de R.K. Gymnastiek vereniging „Crescendo", want bij de twee uitvoeringen werd het vrouwelijk tamboercorps aan ouders, donateurs en belangstellenden voorgesteld. Voorzitter F. de Rond vroeg clementie voor eventuele misslagen die bij dit debuut gemaakt zouden worden, maar dit bleek overbodig, want de jonge meisjes in het wit, met korte cape en muts in de verenigingskleuren groen en oranje, roffelden alsof ze deel uit maakten van een militair corps en het was helemaal niet te horen, dat er enkele trommels bij waren, die ,,01ym- pia" in bruikleen gegeven had, zoals voorzitter De Rond vertelde toen hij in zijn openingswoord over de financiën sprak. Er was zoveel enthousiasme bij de vrouwelijke jeugd voor dit tamboers- werk, dat de aangeschafte 6 trommen niet voldoende waren en de aanwe zigen werden opgewekt de geldinzame ling in een miniatuur trommel niet ka rig te bedelen. De voorzitter dankte de heer De Rond senior, die veel gedaan had om de vereniging aan een tamboercorps te helpen en de heer Kamminga. die de meisjes in korte tijd opleidde. De heer Kamminga prees de prestaties van de trommelaarsters en vroeg de medewerking van de aanwezigen voor het aanschaffen van een overslagtrom en de staf, die de toekomstige majorette van Crenscendo zal hanteren. Na de opmars onder trommelgeroffel kwamen de kleuters in wit en rood met een dansje dat eindigde in een uitbundige rondedans. Meisjes marcheer- j den het podium op en deder op een vlotte wals hun oefening met groene j en oranje vlaggetjes. De dames en ad- spirantdames maakten spectaculaire sprongen over het paard, die soms wat van een dubbele salto mortale weg hadden en de jongens buitelden over het toneel in hun grondgymnastiek. Kleine meisjes gingen twee emmertjes wate^ halen.j, en woonden in het huis mes het strakke ritme- I ▼oor een gave knotsoefening gebruikten. Alleraardigst waren de poezen met lan ge staarten en dikke ijsmutsen, warme truien en vervaarlijke dassen vormden het tenue voor de schaatsenrijderswals; de baanveger torste een levensgrote pet. Fragiel en elfjesachtig met vederlichte dansen was de „Entrée" en Mieke van d^ Hoogte, die de poezen, de schaatsen- rijdsters en de elfjes de prestatie bijge bracht had, danste een solo, waarvoor zij met applaus en met bloemen be loond werd. Tot slot van de eerste helft werd „Mouvement", gedanst onder lei ding van Danielle Hamers. Na de pauze kwam het meer forse werk. Trapeze-achtig werk van de heren aan het hoge rek, oefeningen van de dames aan de brug met ongelijke leggers, waarvan er een torenhoog was en daar na een klompendans van boertjes en boerinnetjes. De vrije oefeningen van de meisjes op marsmuziek werden ge- yolgd door verrichtingen van de ad- spirant-dames aan de brug en de heren lieten adembenemende hoogstanden aan de hoge brug zien. De meisjes buitel den lustig over de matten en de da mes verzorgden het slot van de ge slaagde avonden een baloefening. Voorzitter De Rond zou graag ieder een bedanken, die zich voor de twee geslaagde avonden verdienstelijk ge maakt hadden, maar hij was bang ie mand te vergeten en volstond met dank te brengen aan de dames die de kle ding verzorgden, de toestellencommissie en vooral de directeur, de heer A. Th. W. Hoogbergen, die geen moeite te veel geacht had om deze avonden te doen slagen, BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag jX wer den aangevoerd 176 biggen in prijzen ▼an 45.tot 55. Op de eiermarkt werden aangevoerd 235.000 stuks. Hoendereieren van 11.50 tot 12.75. Henneneieren van 10.tot 11.25. Middenprijs 12.—, Prijs per k.g. 1.88 basis 64 gram. Handel op beide markten kalm. HET HUMANISME. Na de lezingen over het katholicisme en het protestantisme zal Dr. H. Her- bers donderdag a.s., in het Oranje- Hotel, voor de Volksuniversiteit over het Hujnanisme spreken. PROTEST TEGEN UITBREIDING SOESTERBERG. Niet iedereen is ingenomen met de plannen, die er zijn om Soesterberg uit te breiden en meer dan twintig personen hebben B. en W. hun bezwa ren kenbaar gemaakt. Er is een me neer die zijn kippenbedrijf bedreigd ziet door de uitbreiding en hij is daar he lemaal niet gerust op. Hij kreeg teto antwoord, dat hij niets te reklameren had, want hij had nooit vergunning aangevraagd voor het opzetten van de hokken, waarin zijn pluimvee huist en het bedrijf past nu eenmaal niet mid den in een woonwijk. Een ander ziet een gevaar voor zijn loodsen, waarin bouwmaterialen opgeslagen liggen maar ook hij had geen vergunning aange vraagd. Schadevergoeding zal 'echter verleend worden als het zover is. De Rijkswaterstaat is het ook niet geheel met het plan eens, want een nieuwe zijweg van de hoofdweg, geprojecteerd tussen de Generaal Winkelmanstraat en de prof. Lorentzlaan zal een nieuw ge vaar opleveren bij het toenemende snelverkeer. B. en W. hebben geant woord, dat deze nieuwe weg een ont lasting van het verkeer van de hoofd weg zal betekenen en omdat er een nieuw dorpscentrum ontworpen is, moet er een goede verbinding van dit cen trum met de hoofdweg zijn. De Inspecteur van de Domeinen was van mening, dat het bebouwingsper centage van de rijkspercelen te laag. was en op zijn advies is dit van 7 op 15 °/o gebracht. Velen maken bezwaar tegen het binnenterrein tussen de Kamp weg en de Generaal Winkelmanstraat, dat als speelterrein gebruikt zal wor den en waar een tennisbaan komt. Een dame maakte bezwaar tegen opneming van het terrein in het plan, omdat er dat smoorlijk verliefd op de schelvis was tot zijn staart afgebeten werd. De Crazy Blacks ga> en de uitstekende imitaties van Louis jirmstrong en Ella Fitzgerald, de mannelijke crazy black wös een uitstekende Spike Jones-imi- tator en samen brachten ze de zaal in rock and roll-stemming. De slaap wandelaarster uit de schets „Voor één nacht" was de clou jan het stukje en dit was een te groter succes omdat ze haar rol in 5 minuten ingestudeerd had. Een voordeel was hierbij, dat ze niets hoefde te zeggen. C'iarley bracht een spectaculair fietsnummer op 1 wiel en Mans uut Twenthe bespeelde de zaal op zijn bekende joviale en rumoerige wijze. De sneltekenaar toonde zich een virtuoos. Na de pauze kwamen de vrolijke ma trozen met zeemansliedjes, de Crazy Blacks met imitaties von Tobi Riks, de rijwielakrobaat op een metershoge fiets. Mans uut Twenthe voor de tweede maai en tot slot de finale, waarbij de matrozen voor het laatst hun akkor- deons uittrokken. Een langdurig ge zellig samenzijn besloot dez#. geslaagde avond. PRACHTIGE OVERWINNING VAN SJE.C. Het was zondagmiddag leest op het S-KC.-terrein toen de scheidsrechter voor de laatste maai in de wedstrijd -S.E.C. D.V.A.V. gefloten had en de 41-overwinning van Soest op het sterke Dienaen een feil geworden was. Na de toss koos aanvoerder Van 1 Klooster wind en zon mee en D.V. A.V. nam de eenste a «wallen voor zijn rekening. Ze waren v at slordig en on gevaarlijk evenals ö- S.E.C.-pogingen een doelpunt te ma en. De zenuwen speelden hierbij een j jj, maar al gauw een huis op staat dat zij verhuurt, f werden die bedwong en S.E.C. drong fc. en 7V hebben haai gerustgesteld op, gestuwd door ae achterhoede, die door erop te wijzen, dat het huis rustig1^ in uitstékende vorm was. Een schuiver zal blijven staan en dat er alleen maar andere woningen bijgebouwd zullen wor den. In de zomer gebruikte zij hei terrein als rekreatie-oord, maar öe aan houdende groei van Soesterberg brengt met zich mee, dat de omgeving waar de dame haar huis heeft minder rus tig zal worden en daardoor minder ge plukt als rekreatie-oord zal zijn. Het plair za»v —^sxoante echter miët in haar inkomsten freitèn\ o» kunnen deze door de bebouwing zélfs vergroten. De juffrouw, die bang is dat zij zeM niet kan bouwen als de gemeente het gaat doen, wordt erop gewezen dai van De -Bruin werd gestopt. Ten Hove probeerde het met een ver hoog schot, maar ook geen resultaat. Een voorzet van Admiraal, een kopbal van De Bruin, maar een D.V -A.V.-lichaam stond in de weg. Aan de andere, zijde leidde middenvoor Philippmi de aanval kundig, maar de S.E.C.-aéhterhoede liet zich niet pas seren en Adams was uitstekend op dreef. De voorhoede van S.E.C. pro beerde 'het met schoten. Ruttenberg en De Bruin hadden echter geen succes en al moest de Diemense achterhoede op volle toeren werken, er kwam geen doelpunt Daaraan had de buitenspel zij gerust zelf eengezinshuizen io cate- -, val, waarin de S.E.C'.-aanvallers nogal gorie III mag bouwen en dat zij scha-j eens liepen, mede schuld. Adams be devergoeding voor haar terrein zaï ontvangen als zij dit bouwen niet wenst Wie mocht twijfelen aan de bevoegd heid van de raad om voor geheel Soes-, terberg een uitbreidingsplan vast te stellen, is medegedeeld dat dit buiten twijfel is, maar zover mogelijk zal met wensen van betrokkenen rekening ge houden worden mits het algemeen be lang niet geschaad wordt. FEESTAVOND TEMPO. De wielervereniging „Teippo" heeft za terdagavond, in restaurant.Eemland., de jaarlijkse feestavond gehouden, die ge opend werd door de heer J. v. d. Broek., de voorzitter. Hij verwelkomde in het bijzonder de afgevaardigden van De Volharding. Adelaar en Pedaalridders. In het afgelopen jaar zijn door de vereniging geen bijzondere successen geboekt, maar de onderlinge band werd opnieuw versterkt en een feestavond is uitermate peschikt om het contact te hernieuwen met hen, die niet bij de wedstrijden te zien zijn, maar 'blijk ge ven van hun belangstelling in -dte vere niging door geen feestavond over te slaan. Het organiseren van zo'n avond is geen sinecure, zoals het evenmin ge makkelijk is een vereniging als 'Tempo bloeiend te houden. De prijzen van de materialen zijn zodanig gestegen, dat het wielrennen een dure liefhebberij wordt. De heer v. d. Broek dankte allen, die de feestavond mogelijk gemaakt had den, waarna hij prijzen uitreikte aan Gerrit Ruttenberg (de wisselbeker, be schikbaar gesteld door de heer A. P. Stalenhoef), aan Bep Kriek, Nol de Heus, Gerard v. Wijk, Wijn Hommes, Wil v. Barneveld, Henk de Jager, Wout v. 't Klooster, Nico Westhof, Walter van Barneveld, Menze v. d. Broek, Kees van Rees en Gerrit Bunschoten. Ver schillende renners kregen 2 of 3 prijzen. De heer A. G. Terhorst, de promotor van het ontspanningsprogramma, kon digde de „Vrolijke jongens" aan, die de zaal direct op dreef brachten met Johnny Jordaan-successen en liedjes over de Soester overweg en het botje zorgde zijn medespelers en het talrijke publiek hartkloppingen door eer» bsü te laten schieten, maar hij herstelde zich direct en het gevaar was bezworen. Een vrije schop, aan de andere kant door Admiraal genomen, deed de bal over de lat scheren en voortdurend bedreigde de S.E.C.-voorhoede nu het D.V.AV.-doel. Ruttenberg kreeg van Brouwer een mooie schietkans, maar het liep op niets uit en een hard hoog schot van Admiraal dwong de keeper de bal over de lat te stompen. •De D.V.A.V .-aanvallen waren wat slor dig, maar toch moest Adams opletten. 'Een schot van rechtsbiauien Vechten kwam net naast het doel.. Hetzelfde lot onderging een schot Vcin Brouwer, waarna De Bruin en Ruttenberg er samen tussenuit gingen. Nijholz kreeg de bal vlak voor het doel, maar het werd niets, evenmin als de kans die De Bruin op 2 meter kreeg hij schoot in handen van de keeper. Ruttenberg kreeg de bal uil een vrije trap van Brouwer en kopte eveneens in de handen van de keeper. .Na 25 mi nuten spelen kwam het succes; Rut tenberg schoot hard in, de rechterback van Diemen retourneerde de bal en Admiraal schoot door een wirwar van benen in het net. Opnieuw aanvallen van S.E.C. en daar na van D.V.A.V., waaraan van 't Kloos ter en zijn mannen de handen vol had den. S.E.C. combineerde snel en meestal over links, maar vaak kort. Na 30 minuten kreeg Brouwer de bal op het middenveld. Een enorm hard schot van ondenkbaar grote afstand en over de handen van de keeper ver dween de bal in het net. (20). Direct hierna een hard schot van De Bruin. De bal werd over de lat gestompt en toen de corner genomen was lag een half dozijn spelers op de grond en de bal rolde langzaam naast het lege doel. Ruttenberg haalde de bal van het mid denveld, ging door alles heen, gaf een voorzet en Van Breukelen schoot net naast. In het laatste kwartier voor rust pro beerde D.V.A.V. het nog eens stevig, maar de S.E.C.-achterhoede gaf geen krimp ook het D.V.A.V.-doel had druk te verduren en een hard schot van Admiraal moest over de lat gestompt worden. S.E.C. bleef verwoed aanvallen maar D.V.A.V. sloeg steeds terug. Admiraal gaf een hard schot, dat net over de lat ging, Van Breukelen schoot in de handen van de keeper, een gevaarlijke scrimmage voor het D.V.A.V.-doel bood S.E.C. kansen, rnaêr tot rust bleef het 20 en D.V.A.V. nam in de laatste minuten genoegen met het afbreken van het aanvalsspel van S.E.C. om een doelpunt te voorkomen. In de tweede helft had S.E.C. het voor deel, dat de zon verdwenen was. D.V, A.V. startte met veel enthousiasme en stelde de S.E.C.-achterhoede zwaar op de proef. Drie corners vergden het ui terste van de achterhoede en Adams en de D.VA.V.-voorhoede drukte de S.E.C-achterhoede steeds meer achter uit en op het laatst stonden allen te verdedigen, behalve Admiraal en De Bruin, die ergens verloren op het mid denveld stonden. Toch was D.V.A.V. niet bijzonder gevaarlijk, want goede schutters waren schaars. Linksbinnen Van Loo probeerde het met schoten en midvoor Philipini probeerde het zelfde maar geen succes. De wedstrijd bleef -levendig en aantrekkelijk en het tempo zakte niet. Na 22 minuten ging de D.V.A.V.-linksbuiten Neve op het doel af en toen hij zou inschieten redde Van 't Klooster op wonderbaar lijke wijze S.EC. verdedigde stug en Adams stak in grootse vorm. De keeper van D.V. A.V. stond buiten het strafschopge bied het zaakje aan te kijken, zo groot was het. overwicht van D.V.A.V.. maar het haalde niets uït en succes kwam aan de andere kant. De Bruin ging alleen door alles heen. werd op het moment van schieten gehaakt en de scheidsrechter kende een penalty toe. Heel kalm schoot Admiraal de bal links xn het doel, terwijl de keeper rechts uitviel 30. Schoten van De Bruin en Nijholz had den geen succes en toen de laatste speler gehaakt werd liet de scheidsrech ter geen strafschop geven, omdat hij een 30-voorsprong blijkbaar voldoen de achtte. Van Breukelen kreeg hier na de scoringskans van zijn leven, maar schoot net naast. Er was nog 10 minuten te spelen, maar S.E.C. bleef verwoed aanvallen en liet zich niet meer insluiten. De middenlinie steunde goed. Vier minuten voor het einde schoof De Bruin door de achterhoede en toen hij alleen de keeper voor zkih had maakte hij het vierde doelpunt. Eén minuut voor tijd kwam er een hoge bal in de richting van het S.E.C.-doel. De achterhoede bleef staan omdat het wel eens buitenspel kon zijn, maar dat was het niet en linksbinnen Van Loo schoot kalm langs keeper Adams en redde de eer voor de Diemense club. Groot was het enthousiasme van het Soester publiek na deze mooie over winning en de spelers moesten menige goedkeurende schouderklap incasseren. B.D.C. VERLIEST MET 1—6 VAN BARNEVELD. JBJD.C. heeft het in de eierenstad niet zo best gedaan. De reis naar Barne veld werd met 3 invallers ondernomen De Jong, Westerveld en v. d. Lugt werden vervangen door Pierik, v. d. Breemer en Rademaker. Het terrein was niet best en er moest in de eerste helft hard tegen de wind opgetornd worden. B.D.C. had pech met schoten tegen de lat en paal, maar de gastheren deden het beter en kregen voor de rust een 30-voorsprong. De keeper had bij zijn werk veel last»van de zon. maar ook in de tweede helft ging het weinig beter al kwam B.D.C. wat meer in de aanval. Toen het 40 was maakte Beemer er uit een voorzet van aan voerder Van Meegen 41 van, maar Barneveld vond het nog niet genoeg en het werd 51 en tenslotte 61. In algemene zin kunnen we niet an ders doen dan het toejuichen, dat de gehuwde vrouw per 1 januari j.1. een rechtspositie heeft gekregen, die meer in verhouding is tot de sfeer van on ze „verlichte eeuw". In feite immers was de vrouw, ofschoon ze in het le ven vaak de toon aangeeft, een, voor wat haar rechten betrof, een tweede rangs burger (es). Dat is nu anders en in zaken, waarin voorheen manliefs bijstand nodig was, kan zij nu naar eigen inzicht handelen. Het was wel te voorzien, dat dit, vooral in de beginne, hier en daar tot haken en ogen aanleiding zou geven. Handige lieden b.v., met een praatver- mogen om een tank aan het wankelen te brengen, zijn er ook in ons dorp op uit, op tijden dat de mannen naar hun werk zijn, de vrouwen zaken aan te praten waarbij nogal listig de omstan digheid wordt uitgespeeld, dat voor het aangaan der koopovereenkomst, de handtekening van de echtgenoot niet meer is vereist. In veel gevallen is dan, als pa thuis komt, de boot an, zoals dat heet, want hoewel de zaken nu juridisch zijn ge worden voor de vrouw, de man blijft toch altijd min of meer de pineut. Ik weet en hoop vooral, dat dit uit zonderingen zijn en dat in de meeste huisgezinnen, nog net als vroeger, over leg wordt gepleegd bij het aanschaffen van dingen, die „er in hakken", maar het leek mij toch de moeite waard te signaleren wat er gaande is en kan gebeuren. We mogen er niet in de eerste plaats de verkopers op aankijken. Die men sen doen het ook niet voor hun ple zier, al deugen ook vaak hun methoden niet. We zullen, zoals in een goed huwelijk betaamt, overleg met elkaar moeten blijven plegen, waarmee we een hoop financiële en huiselijke narigheid buiten onze deur houden. H. O EK MAN. SHOT-SUCCESSEN. Te Amersfoort werden zaterdag de fi nales van de Amersfoortse kampioen schappen gespeeld. Deze kampioen schappen gaven een 6trijd te zien tus sen Amersfoort en Soest en het is nog niet voorgekomen, dat Soest Amers foort in een bepaalde tak van sport volledig overvleugelde, zoals dit thans bij deze tafel tenniskampioenschappen ge beurd is. Als beloning voor deze prestatie ont ving de heer A. Snijders, bestuurslid van Shot, na afloop van de wedstrij den de verenigings-wisselbeker uit han den van de voorzitter van Over 't Net. Hij bracht Over 't Net dank voor het organiseren van deze wedstrijden, die bijzonder geslaagd waren en hij deelde mee, dat Shot het plan heeft een af deling voor veteranen op te richten. Belangstellenden kunnen zich hiervoor tot het bestuur van Shot richten. Voor het uitreiken van de prijzen von den de finales plaats en in een uiterst spannende eindstrijd bij de dames won mej. R. Rademaker (Shot) van mevr. Driebergen (Over 't Net). De jeugdige Shotspeelster bemachtigde de titel door met 10-21, 21-13 en 21-17 te zegevieren. Bij de heren waren drie Shot-spelers in een verwoede eindstrijd gewikkeld. De titel kwam uiteindelijk terecht bij de speler die er het meest aanspraak op maakte; K. Wiss stak n.1. met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit. Th. Daselaar (Shot) werd tweede en A. van Haarlem (Shot) bezette de derde plaats, zodat alle prijzen in deze afdeling naar Soest gingen. Ook in de overige finales speelden ver schillende Soestenaren. In de derde klas werd Th. Daselaar winnaar. J. Hooft werd hier derde. In de vierde klas zorgde H. Overgoor voor een ver rassing door de eerste prijs in de wacht te slepen. P. van Elteren werd hier derde. In de junioresklasse, waar in T. Schrijvers en J. Verhoeven tot uitstekend spel kwamen, verbaasde het iedereen, dat daar werd gewonnen door H% Overgoor (Shot) terwijl W. van Doorn (Shot) derde werd. De competitieuitslagen waren Hogerheide 3Shot 3 (3e klas) 28. O.S.O. 2—Shot 4 (3e klas) 4—6. Shot 5B.T.T.C. 3 (3e klas) 6—4. Shot 6U.B.T.V. 10 (4e klas) 5—5. Buna cShot c 46. Shot dT.C.M. b 7—3. SPORTUITSLAGEN. Voetbal. Barneveld 1B.D.C. 61. B.D.C. 4—L.V.V. 4 3—0. B.D.C. BK.V.V.A. A 3—S. R.K.B.V.V. aB.D.C. a uitgesteld. S.E.C. 1—D.V.A.V. 1 4—1. S.E.C. 2—Gooi 5 1—2. Quick BS.E.C. A 27. Quick aS.E.C. a 34. Hockey. Jongens Schaerweyde A-Soefit A 40. Soest BBe Fair E 010. Schaerweyde CSoest C 014. Meisjes Soest BKampong B 05. Dames Amersfoort 5Soest 2 31. Kameleon 3Soest 3 11.

Soester Courant | 1957 | | pagina 1