VRUDJ s mm Vloer bedekking „KWAK" BAZAR „T HART" üj BATENBURG'S Erkende Auto- en Motorrijschool Burgerlijke stand. TON BEUKEN ZIE HET MET PHILIPS-TELE VISIE W. N. NIEUWENHUIS DE SCHAT VAN DE ZEEROVER M voor Luxe en huish. artikelen, Speelgoed enz. SCHOONMAAKARTIKELEN Daar gekocht: Uw voordeel gezocht D. VAN DE BROEK Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 JAARVERGADERING V.V.D. De afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D. heeft in het Oranje-Hotel de jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van ir E. Bouman, die in het bijzonder de beide raadsleden, de heren Van Wely en Oranje, welkom heette. De heer Bouman wees op het afgelopen jaar, waarin de afdeling bij zonder aktief geweest is. Met betrekking tot de woongelegenheid in onze gemeente maakte de voorzitter een vergelijking met Utrecht. In Soest zijn 5810 woningen, waarvan 34 krot woningen. In Utrecht zijn 146000 be woonde ruimten en het telt 1000 krot woningen, terwijl dit aantal over 5 jaar tot 3000 gestegen zal zijn. De heer Bouman schetste de moeilijke situatie in de landbouw. Nu de beste dingsbeperkingsnota uit is blijkt dat men aandacht schenkt aan het aandeel in de welvaart waar de boer recht op heeft. Deze immers zorgt voor de voeding van het nederlandse volk, neemt een derde van de export voor zijn re kening en ziet kans goedkoper melk te leveren dan in welk west-europees land ook. Mevr. E. C. van Goor-Cleton gaf het jaarverslag en uit het financieel ver slag van de penningmeesteresse, mej. Kool bleek een batig saldo. Mevr. Van Goor-Cleton werd herkozen en inplaats van mej. Kool werd mej. T. Koopmans tot penningmeesteresse gekozen. De heer v. d. Berg zal de andere bestuurs- vacature vervullen. Er werd besloten mej. Kool, die Soest verlaten heeft, een boekwerk te stu ren als blijk van erkentelijkheid voor het werk dat zij voor de afdeling ver richtte. De heren Brasem en De Bruin werden in de kascommissie gekozen en tot af gevaardigden naar de landelijke ver gadering in Groningen werden de he ren Oranje en Bouman aangewezen met de heer v. d. Berg als plaatsvervanger. Na de pauze hielden de heren Van Wely en Oranje een causerie over het werk in de gemeenteraad. CROSS COUNTRY. Vrijdagmiddag wordt in Soestduinen 'n cross country gehouden om het kam pioenschap van het district west van de Nedelandse Politie Sportbond. De wedstrijd wordt georganiseerd door S.P.S.V. en reeds thans hebben zich 85 deelnemers uit geheel Nederland op gegeven. C/3 CQ GEDIPL. INSTRUCTEUR PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Heerlijk verwarmde wagen. GEBOREN Jannetje Weijntje, dochter van A. W. Dogterom, banketbakker, en S. Kooyman, Torenstraat 6. Antoi- nette, dochter H. J. de Roode, mon teur, en D. van Doorn, Talmalaan 5. Elisabeth Petronella, dochter van H. van der Heiden, metselaar, en P. Westerveld, Molenstraat 130. Michaël Anne Albert, zoon van E. A. van Trot- senburg, sociaal psycholoog, en jonk vrouw P. J. W. M. van Spengler, Oranjelaan 15. Sonja Marijke, doch ter van J. Drost, los arbeider, en P. D. Krook, Groen van Prinstererstraat 12. Bernardus Gerardus, zoon van G. van den Deijssel, metaalbewerker, en M. H. Hoogeveen, Ferd. Huycklaan 9- Alfonsus Arnoldus, zoon van J. Ramselaar, metselaar, en P. H. Appel hof, Eigendomweg 131. Hendricus Severinus, zoon van H. L. Ketelaar, bakker, en H. Th. van Dijk, Bosstraat 65. Frans Martin, zoon van M. G. van Heek, koopman, en E. C. M. van Tiel, Den Blieklaan 39. Henriët Ma ria, dochter van G. C. van Hilten, mi litair en H. C van Gessel, Plesman- straat 2. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Johannes Vermue, land- bouwer, Kweldijk A 276, Vuren en Johanna Wilhelmina Hilhorst, zonder beroep, Hooiweg 2; adres na huwelijk Kweldijk A276, Vuren. Johannes Piet Dirk van Zutphen, militair, Bras serskade, Vliegbasis Ypenburg, Rijs wijk, en Sylvia Diane Shorter, ver pleegster, B. Wolfflaan 26; adres na huwelijk ieder op eigen adres OVERLEDEN Tames Lambertus Blok, 87 jaar, zonder beroep, weduwnaar van A. P. G. Jannette, Kerkpad Z.Z. 110. Antje Kuijer, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van W. Dorrenstijn, Steenhoff- straat 46. Nathan Heijmann, 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met B. Drei- fusz, Middelwijkstraat 37. Peter Jan Clements, 69 jaar, zonder beroep, weduwnaar van H. E. Godron, Bos straat 2. OLYMPIA-VOLLEYBAL. Het tweede herenteam van Olympia heeft, na een reeks van overwinningen, het hoofd moeten buigen voor het Wou- denbergse Wovo met 13. In deze spannende en goed-gespeelde wedstrijd gaf aanvankelijk Wovo de toon aan. Met machtige smashes en goed samenspel overspeelden zij de Olym- pianen en wonnen de eerste set met 157. Olympia zag in dat tegen zulk spel maar één afweermiddel was, n.1. de smash en in de tweede set werd hiervan danig gebruik gemaakt, waar door de Soestenaren er in slaagden met 'n 150-overwinning de stand weer gelijk te krijgen. De derde set werd weer een overwinning voor Wovo (1513). In de vierde set liep de score gelijk op, maar het was Wovo dat de langste adem had en met een 1512-overwin- ning namen zij 2 kostbare punten mee naar Woudenberg. Het derde heren-team speelde in een aardige en vlotte wedstrijd gelijk tegen Spirit 4. De setstanden waren 1517, 15—8, 13—15 en 15—10. Donderdag om 20 uur speelt het twee de herenteam tegen D.G.T. 2. HOCKEY. Uitslagen Meisjes Soest AS.C.H.C. B 10. Jongens Soest AS.C.H.C. B 05. Dames Soest 2S.C.H.C. 4 101. Heren Soest 1Voordaan 3 60. Amersfoort 5Soest 2 31. Dames Soest 2S.C.H.C. 4 101. Reeds na vijf minuten scoorde Cockie de Beurs het eerste Soester doelpunt. Het stichtsche elftal had dan ook wei nig in te brengen, want met rust was de stand reeds 41. Via de stick van een der S.C.H.C.-backs kwam het vijfde doelpunt tot stand, waarna Soest er nog vijf bij deed. De doelpunten werden gemaakt door Cockie de Beurs (4 x) en Ank Croenendijk (5 x). Heren Soest 1Voordaan 3 60. In een prettige wedstrijd heeft Soest weer een overwinning geboekt. Nu werd Voordaan 3 het kind van de rekening. Nog voor de rust scoorden J. Bakker en J. de Haan ieder tweemaal. Na rust deed J. Bakker het nog een keer, even- as B. Dietrich. Amersfoort 5Soest 2 31. In een bijzonder slechte wedstrijd heeft Soest verloren. Vooral de voorhoede was er volkomen uit. Toch scoorde Huug Pont het eerste doelpunt voor Soest. Nog voor rust werd het echter gelijk en na rust kwam Amersfoort ge vaarlijk opzetten, hetgeen dan ook twee doelpunten opleverde, zodat de eind stand 31 in het voordeel van Amers foort was. De leiding was bij de heren Prins en Groenewegen in uitstekende handen. Tot slot een serie standen waar durf voor nodig is, maar de gymnasten brach ten het er best af en zij zorgden voor een geslaagd sluitstuk van een geslaagde avond, waaraan de uitvoerenden even veel genoegen beleefden als de toeschou wers. VOLKSUNIVERSITEIT. Dinsdagavond (vanavond) komt de V.U. met een bijzonder programma, waarin kennis gemaakt kan worden met het surrealisme in de film. De heer W. de Vogel, wetenschappelijk hoofdambtenaar van de utrechtse rijks universiteit, zal dit onderwerp bespre ken en zijn causerie over dit onderwerp illustreren met talrijke filmfragmenten uit oude en nieuwe films. Deze V.U.- avond wordt gehouden in het St. Josef- gebouw. SQESTERBEBGSESTR.44 TELK 2955 204 50H.v.BU5STttTI0N TCNSEH cn TBEMHRU 50E5T ZUID BEETZLAAN-SCHOOL IN EEMLAND BIJEEN. De kinderen van de openbare lagere school aan de Beetzlaan hebben voor een stampvolle zaal laten zien, dat ze nog iets anders kunnen dan de vak ken waarin ze onderricht krijgen in zich opnemen en ze hebben de ouders bijzonder prettig bezig gehouden. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. v. d. Weerd verwelkomde de aanwezigen onder wie zich de wethou der van onderwijs, de heer K. de Haan, de oud-hoofden van de Beetzlaanschool, de heren Van Wely en De Boer en het hoofd van de openbare ulo-school, de heer v. d. Wal bevonden. Het hoofd van de school, de heer L. Overhoff wees erop, dat men niet kon verlangen, dat hier door de kinderen prachtig toneelspel gebracht zou wor den, maar dit was ook niet de bedoe- ling van deze avond. De ouders zou den door de kinderen op verantwoorde wijze beziggehouden worden en de kin deren zouden hiermee in staat gesteld worden zich in volle vrijheid te uiten. De kleintjes van de eerste klas be gonnen met een zangspelletje van Hen- drika van Tussenbroek, „Kaatje, Kaatje, ben je boos" en „De grote tovenaar" en ze deden het uitstekend. Kinderen van de derde klas droegen voor Jet- je's school, Drie kleutertjes en Piet de voetballer. De kinderen van de tweede klas lieten zonder schroom 't zangspel „Daar kwam een boer uit Zwitseland" zien en ho ren, waarna Wim van Boeyen (akkor- deon) en Mimi en Henny v. d. Broek (mandoline) zich virtuozen op hun in strumenten toonden. De vierde klas waarschuwde met het toneelstukje „Er ingevlogen" de school- zieke kinderen, die in bed terecht kun nen komen inplaats van op de ijsbaan. Dita v. d. Schoor en Johannes Roozen- daal speelden quatre mains en de jon gens van de vijfde klas lieten op de vrolijke klanken van de K.L.M.-mars hun vrije ofeningen zien. Opnieuw droe gen de kinderen van de derde klas voor; Schaatsenrijden, het Appelenvrouwtje, n voetbalster en de kinderen van de vijfde klas hadden veel succes met het toneelstukje „In de hoedenwinkel". Na de pauze voerden de meisjes van de vijfde klas vrije" oefeningen uit en jongens en meisjes brachten grondgym- nastiek. De kinderen van de zesde klas voerden het toneelspel „De kleermaker en de kabouters" uitstekend op en tot ieders voldoening zorgden de kleine mannen ervoor dat, hun vriend hof- kleermaker werd. VOETBALWEDSTRIJDEN. Alle wedstrijden van S.E.C. en B.D.C., die zaterdag en zondag gespeeld moesten worden, werden afgelast. TAFELTENNIS. Shot 3U.B.T.V. (derde klas) 3—7. De belangrijkste wedstrijd van de af gelopen week was ongetwijfeld die, waarin de strijd om de leiding gele verd werd in de derde klasse A. Shot 3 - tot vorige week nog ongeslagen - moest concurrent U.B.T.V. ontmoeten. In de eerste helft van de competitie was van dit team gewonnen, maar helaas konden de Soestenaren ditmaal niet tot een overwinning komen. Slecht hebben de spelers van Shot 3 zich niet ge weerd, maar het bleek al spoedig, dat de U.B.T.V.-ers in een betere conditie verkeerden. Op een enkele uitzondering na hebben de spelers van Shot zich niet voldoende op deze belangrijke wed- stijd voorbereid. Er wordt maar al te vaak gedacht, dat een kampioenschap zonder training behaald kan worden, maar zaterdagavond werd het bewijs geleverd, dat een wekelijkse training noodzakelijk is. Is men hiervan over- tuigd, dan zal Shot 3 in de beslissings wedstrijd, die ongetwijfeld tegen U.B. T.V. zal plaats vinden, tot een beter succes komen. Overige uitslagen Beatrix 3—Shot 2 (3e klas) 4—6 Shot 5—B.S.C. 2 (3e klas) 6-4. B.T.T.C. 7Shot 6 (4e klas) 55. Shot AHoogerheide A 91. Shot BVictoria A 91. Shot CHoogerheide B 82. Shot D—Victoria B 9—1. Wenst U een goede stoffering? Wfj hebben voorradig o.a. Jabo- tapijt, Twisthed, Linofeit, Linoleum, Bouclé enz. Tevens dealer van de bekende Brinck en Campman Karpetten. O.a. Kasjmir en Besjhier. Vrijblijvend zichtzending. WONINGINRICHTING Soesterbergsestr. 1 - Telef. 2180 de voorzitter deelde mede, dat de oud secretaris, De heer D. Schotte Soest verlaten had en de vereniging liet groeten. Er werd besloten dat de secre taris hem een brief zal schrijven met de beste wensen van de vereniging. Uit het jaarverslag bleek, dat het af gelopen jaar niet bijzonder gunstig ge weest is. Het ledental, dat in 1955 nog 32 was, liep in 1956 terug op 24. De heer J. de Ruig, de penningm., meldde een batig saldo en de heer J. Gaasbeek deelde namens de kascommissie mee, dat de financiële administratie uitste kend in orde was. In de nieuwe kas commissie werden de heren J. Gaas beek en B. Hartog gekozen. Voorgesteld werd het bestuur in te krimpen, hetgeen geschiedde door het niet-vervullen van de vacature, ont staan door het overlijden van de heer Maagdelijn, terwijl van de aftredende bestuursleden, de heren v. d. Sanden en Van Dijen alleen de eerste herkozen werd en opnieuw voorzitter zal zijn. De heer D. Baars, die alleen zitting heeft in de tatoueringscommissie, deel de mee, dat er 58 dieren gemerkt waren. Er zal op 31 augustus een tafelkeu ring gehouden worden, waarbij de he ren Gazenbeek uit Westbroek en Ver- verkrijgbaar bij LOODGIETER - ELECTRICIëN VAN WEEDESTRAAT 23 - TEL. 2577 S.V.V.-VOLLEYBAL. Het damesteam van S.V.V. speelde te gen Spirit 1 en moest in deze club haar meerdere erkennen. De eerste set ging met 152 verloren, terwijl S.V.V. in de tweede set een voorsprong nam 1- Spirit liet zich echter niet in de war brengen, haalde al spoedig de achterstand in en won deze set ten slotte met 15 13. De derde set begon nen de Soestenaren weer met een voor sprong (9 2), welke door goed serveren tot stand kwam. Weer moest met ver wondering geconstateerd worden hoe zij deze voorsprong kwijt raakten en zelfs achter kwamen te staan. Deze set ging dan ook verloren met 15—11, zodat Spirit 1 deze wedstrijd won met 3—0. De heren deden het heel wat beter tegen Spirit 3. De eerste set brachten zij al heel spoedig op hun naam met 151. In de tweede set kwam Spirit iets meer opzetten en ging het spel ongeveer gelijk op. S.V.V. trok echter aan het langste eind met 15—10. Ook de derde set was een gemakkelijke ovewinning voor de Soester heren, n.1. 15^. zodat S.V.V. er weer twee punten bij kreeg. JAARVERGADERING PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERSVERENIGING. P.K.V.S., de pluimvee- en konijnen fokkersvereniging „Soest en Omstre ken", hield, in café Butzelaar, de jaar vergadering, onder leiding van voor zitter A. J. A. v. d. Sanden, die een nieuw lid verwelkomde. De secretaris de heer J. Roelofs las de notulen en E.D.O.-KOBFBAL. Zaterdagmiddag is voor het eers resultaat van een grote propaganc tie van E.D.O. het aspirantenteam I a voor een serie van 4 micro-wedsti aangetreden te Nijkerk. Tegen het ke Soesterkwartier leden zij een nederlaag ep de Amersfoorters hi weinig moejte tegen de jeugdige ter korfballers. °e tweede match tegen Sparta wa: betere partij! van de ongeoefende asp ten van E.D.O. De gewijzigde a; wist aardigi te combineren. De tv aanval zette alles op alles en Ev Reiche scoorde toen zij in vrije pi kwam. De stand bleef 10 voor E De derde en vierde wedstrijd we verloren met 02 en 03 van de geroetineerde teams S.K.F. b en S.C. a. Met een derde plaats als resultaat voor een piepjong team de terugreis aanvaard. Omdat het geworden was werden alle aspira netjes thuis afgeleverd. Zaterdag speelt E.D.O. 1 tegen Spai in Nijkerk. SOESTERBERGSESTR. 20A - TEL. 2379 Copyright P B 0o* 6 Copeota 5. De kapitein heeft een beroerte ge- kregen, zei dokter Leeflang. Hij tapte de bewusteloze een flinke hoeveelheid bloed af en tenslotte opende deze zijn ogen, keek wild in het rond en kreet waar is de Zwarte Hond Er is hier geen zwarte hond, antwoord de de dokter, maar nu blijf je een poos in bed en ik zeg je nog eens rum zal je dood nog eens worden Terwijl de kapitein herstellende was overleed mijn vader, hetgeen mijn moe der schier ontroostbaar maakte. Enkele dagen later ging de kapitein weer naar beneden en nam een glas rum. Jim, zei hij, mijn oude scheepskameraden zitten me achter de veren. Het is de oude bemanning van kapitein Flint; ze hebben het op mijn scheepskoffer be grepen. Op een dag stond ik aan de deur toen er langzaam een blinde bedelaar de weg kwam afstromepelen. Waar ben ik, vroeg hij gedempt. Je bent bij de herberg „Admiraal", ant woordde ik. Wil je me een hand geven jongeman Hij greep mijn hand en zeide, nu op een geheel andere, bevende toon Voor uit jo, bren» me direct naar de ka pitein. Zodra we binnen waren zei de blinde Zo Willem, blijf maar zitten. Ik kan je wel niet zien, maar horen doe ik des te beter. Tastend ging hij naar de kapitein, greep diens hand en stopte er een briefje in Schuifelend ging hij daarna weer naar buiten en verdween. Met wijd open ogen keek de kapitein naar het papiertje dat hij van de be delaar had gekregen. Tien uur bulderde hy, ik heb de tijd tot Hen uur; ik heb nog zes uur respijt. kade uit Groenekan als keurmeester zullen fungeren. De winterkeuring zal op 16 november op 23 november ge houden worden. De heer J. Gaasbeek stelde voor in plaats van een tafelkeuring een ten toonstelling te houden en na discussie was men het hier in principe over eens, zodat het op een volgende ver gadering besproken zal worden. Het be stuur was van mening, dat op de pro vinciale vergadering voorgesteld moet worden de dieren niet meer met letters als aanduiding te keuren maar met pun ten. Er werd besloten 'n spreker uit te nodi gen en men zal zich hiervoor tot de rijks- pluimveevoorlichtingsdienst wenden. De voorzitter stelde voor nieuwe leden 'n konijn te schenken als het jeugdleden betreft, maar men besloot dit konijn een half jaar in bruikleen te geven, waarbij door de leden gecontroleerd zal worden hoe het nieuwe jeugdige lid het dier behandelt. De 'heer J. Gaasbeek stelde voor nieuwe leden pluimvee ter beschikking te stellen, zodat ieder die zich als jeugdlid meldt een hennetje of een haantje krijgt. Vol wassen nieuwe leden kunnen bij de le den goedkoop konijnen krijgen. Als afgevaardigden naar de provin ciale vergadering werden aangewezen de heren A. J. A. v. d. Sanden, A. Schaap en J. de Ruig. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering. b.d.c.-zaalhandbal. Zondag speelden de juniores tegen BnO. a, waarvan gewonnen werd met U. Daarna speelden zij tegen A.S.V. a, die aan de kop van de afd. stond. Jammer genoeg werd met 1—2 verloren, zodat B.D.C. a nu een eervolle tweede Plaats bezet met 1 punt minder dan kampioene A.S.V. (Ankeveen). B.D.C. 2 heeft tien punten uit 7 wed- s ri.iden en moet nog 1 wedstrijd spe len tegen Spirit. Het team van de Soes- cr meisjes staat thans op de tweede p aa^s en kan hiervan niet verdreven worden. Avanti kan het kampioenschap met meer ontgaan met 11 punten uit en en nog twee te spelen, t eerste team van B.D.C. eindigde op e tweede plaats met 8 punten uit O Wedstrijden. Kampioen is B.S.V, uit dèn'behaalde! 10 RUnten Uit 6 WedStry" Pe drie tweede plaatsen van de Soes- tnot f!ouden de belofte van een toekomstig kampioenschap in. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. den aangevoerd 220 biggen in pr van 45.— tot 56.en 3 dracl zeugen van 275.tot 500. Op de eiermarkt werden aangev 210.000 stuks. Hoendereieren van tot 11,25. Middenprijs ƒ10, per kg ƒ1,64 op basis 61 gr. De handel op beide markten had matig verloop. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Ondanks de stromende regen w. vele leden der N.V.E.V. naar het Ora Hotel gekomen, om de lezing te gen van mej. M. Kikkert over veiligste weg naar comfort in Uw ning". De presidente, mevr. Van Veeren ope de middag met een welkom tot aanwezigen,; maar in het bijzonder mej. Kikkert, de vertegenwoordig der V.D.E.K., dit is de Vereniging Directeuren der Elictriciteitsbedrijve: Nederland. Mej. Kikkeijt voelde niet veel voor woord lezing en noemde haar spre meer een praatje. Zij begon iiaar praatje over electi teit bij hetl begin, de electriciteitsc trale. Op het fanelbord kregen men te hoe de electriciteit de centrale ver en dan, via het transformatiehuisje, huis bereikt. De electrische install, in de moderne huizen is door de str ge controle meestal onbetwist, maar de oudere huizen laat dit nog wel e wat te wensen over. Diverse (Geitellen v-ooral wasmachii ijskasten, centrifuges e.a. moeten a gesloten worden op geaarde konta dozen. Het gevaar voor de huisvro is dan tot een minimum beperkt ind plotseling, door een defekt, het toe: onder stroom komt te staan. Ook zekeringen, gewoonlijk stoppen noemd, spelen een belangrijke rol. W neer er iets aan een toestel manke of het snoer kapot is, dan smelt zekering en valt de stroom uit. Indien dit niet het geval was zou brc waarschijnlijk het gevolg zijn. Dat n bij het kopen van elektrische appa ten of toestellen terdege moet kijl naar de kwaliteit spreekt van z Mocht men twijfelen dan even, v U kopen gaat, een klein briefje inlichtingen naar de K.E.M.A. te A hem, dit is Keuring Electrisch Ma riaal Arnhem. De leden der N.V.E.V. hebben het vo recht maandelijks het bulletin der K M.A. te ontvangen. Hierin vinden beschrijvingen over de nieuwste ap] raten en toestellen uit binnen- en b tenland. Mevr. Van Veeren dankte de spreeks hartelijk namens alle aanwezigen v< dit leerzame praatje en met een wa applaus van de spreekster werd de m dag besloten. nederlandsche middenstandsbank n.v. Het dezer dagen verschenen jaarvers! over 1956 van de Nederlandsche Mi denstanksbank is uiterlijk keurig ve zorgd terwijl de cijfers een goed bee vormen van deze snel expanderen instelling. De gang van zaken in het bedrijf si ven veroorzaakte een omvangrijke kr hiiun kepenlanellen PLASTIC EMME JONGENSPYAMA'S 5 liter ia houd, mei met contrasterende garne- verdeling. Keuze 1 ring. üzersterk /wat voor ult div. fc.ieuren I de jeugd dan ook wel mag!) maat 1 tJn. 3 4.50 maat 4 t.m. 10 *30 maat 12 t.m. 167 2S

Soester Courant | 1957 | | pagina 2