SBechthorenden 2 w. TWEEDE BLAD SOEST CxJ OQ BATENBURG'S Erkende Auto- en Motorrijschool SCHOONHEIDSSALON „BEAUTY HOME" Rie Engelen-Schmittmann Burgerlijke stand. N. NIEUWENHUIS VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 19 MAART 1957. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in open bare zitting bijeen geroepen tegen vrij dag, 22 maart a.s., te 19.15 uur, ter afdoening van de navolgende agenda 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 12 december 1956. 2. Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging van het Hoofdbestuur van het Nederlandse Roode Kruis te 's Gravenhage voor het toegezonden be drag ad 190,zijnde de presentie gelden van de raadsvergadering van 7 december 1956, en bestemd voor de Hongaren, met voorstel dit voor ken nisgeving aan te nemen. b. Verslag van de Schoonheidscommis sie over 1956, .met voorstel dit voor kennisgeving acfn te nemen. c. Verslagen van de Commissies tot We ring van Schoolverzuim over 1956 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Verzoek van het bestuur der Stich ting Engendaalschool om medewerking tot het beleggen van de vloeren van enige lokalen der scholen met lino leum, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om pre-advies. e. Verzoek van het bestuur der R.K. kleuterschool te Soest-Zuid om me dewerking tot de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaal en enige ande re voorzieningen ten behoeve van de school, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om pre-advies. f. Schrijven van Gedeputeerde Staten betreffende verdaging van de beslis sing op het raadsbesluit van 7 de cember 1956 inzake verkoop van grond aan de Burg. Grothestraat. g. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. h. Afschrift van brief aan de heer J. de Ruig naar aanleiding van zijn klacht inzake de slechte toestand van de hem toegewezen woonruimte, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot vaststelling van uitbrei dingsplannen voor a. het aan de Koninginnelaan en Ei- kenhorstweg gelegen perceel sectie H, nr. 7621; b. de gronden gelegen nabij het sta tion Soestduinen; c. de aan de Amersfoortsestraat gele gen percelen sectie E, nrs. 2332, 2412, 2113 ged. en 2482. - i. Voorste! inzake straatnaamgeving. 5. Voorstel tot het verlenen van voor schotten als bedoeld in art. 10 Ibis, lid 5. der Lager-onderwijswet 1920, aan diverse schoolbesturen over 1957. 6. Voorstel tot overdracht van de be voegdheid tot verhuring van gemeente gronden voor het innemen van stand plaatsen. 7. Voorstel inzake aankoop van a. een strook grond bij de Buntweg van de'N.V. Nederlandse Spoorwegen; b. een strook grond aan de Bosstraat van M. de Jong; c. een strook grond aan de Birkstraat van A 't Lam; d. een strook grond aan de Waldeck Pyrmontlaan van W. Groenesteijn; e. een strook grond aan de Olijke- weg, hoek Kerkstraat van de N.V. Bouw- en Aanneming-Maatsch. Bak huizen, gevestigd te Hilversum; f. een strook grond aan de Eigendom weg van J. C. en P. Swager; g. een strook grond aan de Braamweg van Mevr. P. A. van Asch-Ram; h. een strook grond aan de Beuken laan van J. Timmer; i. een strook grond aan de Klaarwater- weg, hoek Oude Grachtje van W. Bos man; j. een strook grond aan de Gallenkamp Pelsweg van P. J. van Wegen. 8. Voorstel inzake verkoop van a. een strook grond aan de Lange Brinkweg aan W. C. van Logtenstein; b. een perceel grond aan de Van Len- neplaan aan H. van Doorn. 9. Voorstel tot ruiling van a. grond aan en nabij de Beetzlaan met W. J. Beijer; b. grond bij de Eikenlaan en de Ver lengde Kolonieweg met L. J. Rasch Sr. en L. J. B. Rasch Jr.; c. grond bii de Pieter de Hooghlaan en de Schoutenkampweg, hoek Bunt weg met de Vereniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest. 10. Voorstel tot verhuur van a. een perceel heidegrond, gelegen aan de Sparrenlaan aan de Stichting „Hop man Masselman Groep"; b. een perceel grond, gelegen in het Burgemeester Dekethpark aan de Schrikslaan, aan L. Notenboom; c. twee percelen grond aan de Scha pendrift aan P. J. Felis en Th. J. W. Rasch. 11. Voorstel tot vaststelling van een uitkerings- en pensioenregeling voor gewezen wethouders. 13. Voorstel tot wederom huren van een perceel grond op het terrein van Nieuw Mariënburg van de St. Hippoly- tusstichting te Delft voor de plaatsing van een wachthuisje ten behoeve van de autobusdienst. 14. Voorstel tot het rechtstreeks ga randeren van rente en aflossing van de door de N.V. Bouwkas Nederlandse Geervliet geeft f. 40.-, resp. f. 30.- voor Uw oude hoorapparaat. Tijdelijk kunt U zich heel voordelig een van de nieuwste typen Philips transistor-hoorapparaten aanschaffen. Als U n.1 bij aankoop van zo'n Philips apparaat een oud Philips- of ander merk hoor apparaat inlevert, betaalt Geervliet U daarvoor resp. f. 40,- of f. 30,- terug. Profiteer dus van deze tijdelijke aan bieding en kom eens vrijblijvend praten bij: NV. ÏNSTRUMENTHANDEL v/h Fa. P. GEERVLIET KEIZERSGRACHT 411 - TEL. 37728 - A'DAM-C. Filiaal: ZADELSTRAAT 43 TELEFOON 21998 UTRECHT Elke vrijdag, van 10 tot 4 uur, zitting in het Volksgebouw, Snouckaertlaan, Amersfoort. Gemeenten aan te gane geldleningen. 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting over het jaar 1957. 16. Voorstellen tot toepassing van ar tikel 13 der Lager-onderwijswet 1920. 17. Voorstel tot vaststelling van een begrotingswijziging inzake verlening van een extra krediet t.b.v. de R.K. kleuterschool Soestdijk. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ingevolge art. 50 der Kleu teronderwijs wet naar aanleiding van a. het verzoek van het R.K. school bestuur te Soest om beschikbaarstel ling van gelden voor verbetering en gedeeltelijke verplaatsing van de toi letten in de R.K. kleuterschool aan de Steenhoffstraat; b. het verzoek van het bestuur van de Chr. Kleuterschool te Soesterberg om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van ontwikkelingsmate riaal ten behove van de school aldaar. 19. Voorstel tot wijziging der begro ting 1956 (overschrijving credieten). 20. Voorstel tot wijziging van de be bouwingsvoorschriften van de uitbrei dingsplannen Amersfoortsestraat, Laza- rusberg en Rijksweg. 21. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. op percelen gemeentegrond aan de Fckkerstraat en Plesmanstraat. 22. Voorstel tot het toekennen van voorschotten als bedoeld in artikel 75, 4e lid, van de Kleuteronderwijswet aan in deze gemeente gevestigde kleu terscholen over het jaar 1957. 23. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van a. de woning Sterrenbergweg 38; b. de woning Bonifaciusstraat 18. 24. Voorstel tot overname schoolge bouw en inventaris Prinses Marijke Kleuterschool te Soestdijk. 25. Voorstel tot het verlenen van fa-1 ciliteiten aan de Soester Sport Fede ratie. 26. Voorstel tot a. verhuur van twee sportvelden aan de Bosstraat aan de voetbalvereniging S.E.C. c— GO *—4 GEDIPL. INSTRUCTEUR PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2958) U wordt gehaald en gebracht Heerlijk verwarmde wagen. b. verhuur van het sportveld aan de Schrikslaan aan de Mixed Hockey Club „Soest". c. inhuur en verhuur van een tennis baan ten behoeve van de Lawn Tennis club „Soest". 27. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van ?an twee bouw- spaarders te verstrekken hypothecaire geldleningen. 28. Voorstel tot aanwijzing c.q. be noeming van leden bestuur stichting openluchttheater Soest. 29. Voorstel tot benoeming van a. een hoofd der o.l. school in de Kerkebuurt; b. een onderwijzeres aan de o.l. school te Soest-Zuid; c. een onderwijzer aan de o.l. school te Soesterberg. 30. Belastingreclames. S.S.F. VRAAGT FINANCIëLE HULP. De Soester Sportfederatie staat er fi nancieel niet zo best voor en de hulp van de gemeente is ingeroepen. B. en W. stellen de raad van de gemeente voor een renteloze geldlening van 500.te verstrekken ter gedeelte lijke financiering van het tekort dat ontstond door het ongustige verloop van de sportweek in 1956. Het slechte weer was er grotendeels de schuld van, dat de internationale ontmoetingen met Turnhout en Soest (Westfalen) een te kort van bijna 2000.opleverde. De gehele reserve van de S.S.F. werd hierdoor verbruikt en er bleef een te kort van 500.over. Er wordt aangenomen, dat de rente loze lening uiterlijk 31 december 1962 zal zijn afgelost, maar B. en W. koeste ren te verwachting dat dit eerder zal gebeuren. Tevens stellen B. en W. voor een ga rantie te verstrekken van maximaal 1750,voor een eventueel tekort dat het concours hippique mocht opleveren. B. en W. achten dit concours van vol doende belang om financieel risico te nemen, daar het op koninginnedag plaats vindt. De ervaringen van de jaren 1954 en 1955 wettigen overigens de verwachting, dat het financiële risico niet groot zal zijn, tenzij het concours door een zeer ongustige omstandigheden beïnvloed zal worden. B. en W. stellen de raad tevens voor de S.S.F. een bijdrage van 500, te verlenen voor de buitenlandse con tacten van dit jaar, waaronder een bezoek van 70 Soestenaren aan Soest (Westfalen), terwijl misschien nog een tegenbezoek aan Turnhout gebracht zal worden. Hoewel de reiskosten voor rekening van de deelnemers zullen komen mag een bijdrage van de gemeente niet achterwege blijven, daar B. en W. van mening zijn, dat dergelijke bezoeken de internationale samenwerking helpen bevorderen. VERGADERING „DE VRIENDSCHAP". Onder voorzitterschap van de heer G. H. Duiser vergaderde de vereniging van postduivenhouders „De Vriendschap" in hotel De Gouden Ploeg. In de tentoonstellingscommissie werden de heren C. Dijkman, J. Gaasbeek, D. J. Bos, G. Hooyer en G. H. v. d. Broek gekozen. Er zal een koppel wedstrijd gehouden worden met 30 deelnemers. Er zullen hierbij koppels gevormd worden door de nummers 1 en 30, 2 en 29 enz., ter wijl oude en jonge duiven zullen vlie- gen. De agenda van de afdelingsvergadering, welke te Hilversum gehouden wordt, werd besproken. De heren E. Daatse- laar en C. Dijkman zullen als afge vaardigden naar vergadering gaan. Er wordt een paasvlucht gehouden en op 5 mei beginnen de gewone vluchten. NIEUWE STRAATNAMEN. Soest-Zuid krijgt nieuwe straten en door de woningbouw in de omgeving van de Ossendamweg komt er bij de spoorlijn een weg, die van de Eiken laan naar de Foekenlaan zal lopen. B. en W. van Soest stellen de raad thans voor het deel van de Eikenlaan tot Ossendamweg eveneens Eikenlaan te noemen. Later zal het verdere deel van deze weg een naam krijgen. De gedeeltelijke omlegging van de Buntweg zal eveneens Buntweg genoemd wor den en het verlengde van de Schou tenkampweg, dat op de Heideweg zal uitkomen, krijgt eveneens de naam £>choutenkampweg. Er zal 'n verbin dingslaan komen tussen Larixlaan en Esdoornlaan en deze zal een nieuwe naam krijgen. DE KONINGINNEDAG VAN 1957. Reeds deelde wij mede, dat op Ko ninginnedag een concours hippique ge houden wordt en dat opnieuw op het S.E.C.-terrein twee semi-beroepselftal- len elkaar de wisselbeker, beschik- schikbaar gesteld door prins Bernhard, zullen betwisten. Het-vorig jaar kon deze wedstrijd geen doorgang vinden, zodat er een dames voetbalwedstrijd gehouden werd, maar in 1955 waren het Sparta en P.S.V. die de strijd aanbonden. P.S.V. won toen de beker en zal deze op 30 april a.s. verdedigen tegen Sportclub En schede, de club van Abe Lentra. Als de onderhandelingen van P.S.V. met de middenvoor van Wales, Trevor Ford, succes hebben, dan zal deze ongetwij feld meekomen naar Soest. De dag begint met de gebruikelijke aubade van de schooljeugd, die dit maal niet bij het monument van ko ningin Emma, maar voor het raadhuis gehouden zal worden. P.V.O. verleent medewerking evenals de vereniging voor Volkszang uit Soest. Evenals vorig jaren zal tegen half elf het défilé voor H.M. de Koningin plaats vinden. Het vorig jaar was er een grote deputatie uit de Oostpolder en het ligt in de bedoeling dit jaar uit elk van de circa 1000 gemeenten die ons land telt, twee inwoners naar Soestdijk te laten gaan, om op deze wijze symbolisch de gelukwensen van het gehele volk te doen aanbieden en de dankbaarheid van geheel Nederland te tonen. Het concours hippique vindt weer op de Koninginnelaan plaats en zonder twijfel zal de jonge landelijke rijvere- niging uit onze gemëente hieraan deel nemen. In 1955 namen de prinsessen Beatrix en Irene aan het springconcours deel en de organisatoren van het ruiter- festijn zullen thans op 1 koninklijke amazone kunnen rekenen. Voor de kinderen is er in het open luchttheater de opvoering van het sprookje „Roodkapje" door het Utrechts toneelgezelschap en om 8 uur concer teert P.V.O. achter het V.V.V.-huis in de Steenhoffstraat, waarna cabaret. De Chr. Oranjevereniging zal evenals vorige jaren in St. Josef een historisch spel opvoeren. geeft U alle door U gewenste in lichtingen en behandelingen door gedipl. Schoonheidsspecialiste. Oude Utrechtsevveg 12, Soest-Z., tel. 2103 Dagelijks na 14.15 uur. „ONS GENOEGEN" WINT V.V.V.-WISSELBEKER. „Ons Genoegen", de toneelvereniging die het vorig jaar de vierde plaats be zette in de strijd om de wisselbeker van de V.V.V., welke door „Kerkebuurt" met 184 punten gewonnen werd, heeft nu met I88V2 punt beslag weten te leggen op deze prijs en „Kerkebuurt" bezette thans met 160 punten de derde plaats. „Soestdijk" werd opnieuw twee de met 186 punten, terwijl vorig jaar 171 het behaalde aantal was. Op de vierde plaats legde „De Spiegel" be slag en „West" sloot de rij. In de herfst van het vorig jaar startte „Ons Genoegen" in deze wedstrijd met ,.Eén die niet geteld werd", zoals vo rig jaar begonnen werd met „Ver dronken land". L. Wortel was de man om wie het in dit stuk ging en zijn sublieme spel zal geen geringe aandeel in de waardering van de jury betekend hebben. Zijn medespeelsters en spelers waren de dames Praag, Hogevorst, mevr. Rodermond en mevr. Geyten- beek en de heren H. v. d. Broek, J. van Rossum, B. v. Onwezen. W. Dase laar, J. C. Kamerbeek en S. Vonk. De regie werd gevoerd door de heer M. J. Terhoeven en het kapwerk was van de heer R. Rouwendaal. Na „Ons Genoegen" kwamen de an dere verenigingen en „De Spiegel" sloot vorige maand de rij. Hierna kon de centrifuge gespeeld moet worden. De souffleurs moeten zich niet zenuwachtig maken als de spelers niet direct op hun aan wijzingen reageren, want daardoor juist kunnen zij tot spel komen. Ook moe ten de spelers er aan denken, dat zij niet voor zichzelf maar voor de zaal spelen. Zij moeten het publiek laten meeleven en niet doorgaan als er op een aardigheid met gelach gereageerd wordt, want dan kan een volgende aardigheid verloren gaan. Het gebruik van vreemde woorden dient men te beperken, want als een deel van de zaal het niet begrijpt is het effect weg. Het uiterlijk is van veel belang en te vaak komt het voor, dat een speelster of speler te oud of te jong is voor een bepaalde rol. Overleg met grimeur is dan ook gewenst. Speciaal de dames hebben de neiging een medespeler die in nood verkeert te helpen. Als dit zo gebeurt dat het publiek het merkt, dan is het een hulp die van de wal in de sloot doet geraken. Met het gebiedende advies aan alle Soester toneelspelers meer spel in de ware zin van het woord te geven ein digde de heer Gronloh zijn uiteenzet ting. De heer A. G. Terhorst dankte namens de V.V.V. en de verenigingen en bood de juryleden en hun dames geschenken en bloemen aan. Voor „Ons Genoegen" nam de heer B. Onwezen de beker aan daar voor zitter J. C. Kamerbeek door ziekte niet aanwezig kon zijn. De voorzitter van Kerkebuurt, de heer H. v. d. Pol, sprak er zijn vreugde over uit, dat nu een andere vereniging gewonnen had, waardoor de wedstrijd aantrekkelijk bleef. „Kerkebuurt" zal van de V.V.V. een kleine beker ontvangen als aandenken aan het winnen van de eerste prijs in het seizoen 1955-1956. Voordat de beker uitgereikt werd ver zorgde „Kerkebuurt" een bont pro gramma, want dit hoort tot de taak van de vereniging die het jaar tevoren gewonnen heeft. „The West Boys", onder leiding van Bob van Beveren, zorgden voor muziek, maar niet zij al leen, want Ria Smeenk, de 17-jarige akkordeonniste uit Huizen, die bij de amateurparade van de vorige week, in restaurant Eemland, derde werd, trad op en ook de jeugdige Cobi Mol speelde de nummers waarmee ze de zesde plaats bereikt had. Bijzonder aardig was het hercfptre- den van de 12-jarige Cobi v. d. Ploeg uit Amersfoort, die de eerste prijs ge wonnen had met het tapdansen en op deze avond de rapheid van haar jeug dige voeten opnieuw demonstreerde. De toneelvereniging van „Kerkebuurt" voerde een paar aardige sketches op, maar het toppunt van dwaasheid werd bereikt in de kolder-opera Eulalia, waarbij edele ridders in hun strijd om een aantrekkelijke maagd stuk voor stuk het leven moesten laten en door sinistere doodgravers van het toneel gezeuld moesten worden. Mej. J. Roelofsen zong en vooral met de verzoeknummers had zij veel succes. verkrijgbaar bi) LOODGIETER - ELECTRICIëN VAN WEEDESTRAAT 23 - TEL. 2577 jury, bestaande uit de heren A. Gron loh, J. van Weelden en P. Kuyken, de volgorde vaststellen en na enige uren gezellig samenzijn in hotel „De Gouden Ploeg" werd door de heer Gronloch de uitslag bekend gemaakt. Het spelpeil is verbeterd, meende de heer Gronloh, en de jury had een moei lijke taak gehad omdat de verenigingen elkaar niet zoveel ontliepen. Met de artistiek-ideële waarde als multiplica- tor was gelet op regie, keuze van stuk, mise-en-scene, algemene indruk, samen spel, aankleding, opvatting van het stuk, uitbeelding, rolkennis en uit spraak. De vorige maal hadden de meeste verenigingen het gezocht in droefgeestige stukken en het lichtere genre won. Thans waren er prettige stukken gekozen en daardoor kon het spelpeil stijgen. De jury is van mening, dat er meer GEBOREN Helena Yvonne, dochter van A. B. van Domburg, perser, en T. I. Soedira, Birkstraat 138. Grace, dochter van J. J. A. Wielandt, rijks ambtenaar, en H. de Winter, Baarn, Prinses Carolinalaan 1. Willemijntje Francisca, dochter van H. P. van Hornsveld, weg- en waterbouwkundige, en IJ. Kooij, Stadhouderslaan 70. Maria, dochter van J. de Jager, kan toorbediende, en C. G. Link, Amster dam, Hofmeyerstraat 18II. Jannetje Hendrika Johanna, dochter van R. van Schalm, emulsiemaker, en H. J. Jans sen, Amersfoortsestraat 7. Anna Maria, dochter van J. G. Lieverse, ma gazijnbediende, en C. A. Koolloos, Ko ninginnelaan 160. Mary Caroline, dochter van G. M. A. van Wessel, mi litair, en E. J. Vastenhout, Simon Ste- vinlaan 2. Evaline Ingrid Maria, dochter van A. Z. Zrour, militair, en A. T. Jongeneelen, Amersfoortsestraat 91. Honoré Emile Maria, zoon van H. B. Borgts, verkoper, en W. E. M. van Doorn, Steenhoffstraat 76. Ca- tharina Paulina Joanna Maria, doch ter van J. M. M. Geerders, militair, en G. J. Kortekaas, De Zoom 13. ONDERTROUWD Gerardus Cornelis van Blokland, gruisperser, Wieksloter- weg O.Z. 39 en Geertje Comelia Pe- tronella van den Broek, zonder be roep, Klaarwaterweg 85; datum huwe lijk nog onbepaald. GEHUWD Theodorus Leonardus Schroote, instrumentmaker, Generaal Winkelstraat 6 en Gijsberdina Maria Theresia Moget, zonder beroep, Gene raal Winkelmanstraat 6; adres na hu welijk Generaal Winkelmanstraat 6. Willem Tolsma, rijksambtenaar, Ring 98, Rotterdam en Martha Hilda Boere- ma, typiste, Aagje Dekenlaan 7; adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDENJan Loots, 30 jaar, chauffeur, gehuwd met C. Sakkers, Swammerdamstraat 65, Utrecht. Abraham Matheus Swagerman, 61. jaar, zonder beroep, gehuwd met H. van Hien, Ferd. Huycklaan 18. Chris- tiaan Bruins, 86 jaar, zonder beroep, gehuwd met G. van Setten, Bartolot- tilaan 23. Aalt van den Essenburg, 75 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. M. van den Duine, Ringweg 16.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5