RADIO SCHOEMAKER HEROPEND. SOEST IN DE HOEK. VRIJDAG 2« APRIL 1957. 36* JAARGANG «o. 32. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 LEVENDE LANDKAART. Vierhonderd leden van S.T.C., Crescen do en Olympia zullen op koninginne dag met 400 leden van Baarnse gym nastiekverenigingen de grens vormen van de enorme kaart van Nederland, die ongeveer 2200 afgevaardigden uit de ca. 1100 gemeenten van ons land zullen vormen als huldeblijk aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van Haar verjaardag. Wie zich in Soest nog niet opgaf kan dit doen bij bestuursleden van de vere nigingen, die zorgen, dat de namen door gegeven worden aan de heer W. J. Bolthof te Baarn, die de leiding van het geheel heeft. De deelnemers moeten om kwart over tien aan het hek van de paleistuin zijn. Als het slecht weer is dan kan over de turnkleding een jas, trui of vest gedragen worden, die dan slechts even uitgedaan behoeven te worden als een luchtfoto gemaakt wordt. De leden van Crescendo verzamelen te 9.45 uur in de Mariaschool en van Olympia en S.T.C. eveneens te 9.45 uur in de Emmakerk. De Soester sportfederatie heeft 1000 circulaires aan de leden van de Soes ter gymnastiekverenigingen verzonden, om te wijzen op de gang van zaken bij deze grootse huldiging aan de ja rige Vorstin. GEPAKT. In de nacht van 13 op 14 april werd de bestelauto van de firma v. d. Pol uit de Burgemeester Grothestraat door jov- riders buitgemaakt en het plezierritje eindigde op het Rokin te Amsterdam, waar de wagen ondersteboven ging. Men had drie jonge mannen zien vluchten en het vermoeden bestond dat er ook een veelbelovende jongedame aan de clandestiene rit deelgenomen had. Dit is juist gebleken, want de Soester po litie heeft, in samenwerking met de Hilversumse politie, de jeugdige HiJ- versumse ]oy-riders kunnen achterhalen. Het zijn M. B., J. D. en A. S., die in Utrecht opgesloten zijn. Mej. M., de vierde van het autominnend klaverblad, is niet gearresteerd, maar ze zal wel meer van deze affaire horen. VOOR DE SOESTER CHRONISCHE PATIËNTEN. Vorige opgave 464.22 Van N.N. 10.— Mevr. B. 10.— Heer Ir. C. 10.— 494.22 Gaarne uw giften op giro 466784 van de penningm. van het Nederl. Roode Kruis, afd. Soest-Soesterbqrg of op de N.V. Nederl. Middenstandshank te Soest. Als de kosten voor de in de vorige week met de 6-daagse bootreis door Nederland medegeweest zijnde Soester patiënten zijn betaald, is de kas leeg. En eind mei is de 2e boottocht Wie helpt BROMFIETS-ONGEVALLEN. Het echtpaar H. uit Amsterdam reed op de Torenstraat, beiden op een bromfiets. De sturen haakten in el kaar en mevrouw H. viel. Ze kreeg eeti hersenschudding en beenverwondin gen en werd per ziekenauto naar De Lichtenberg vervoerd. Op de hoek van de Heuvelweg reed N. K. op zijn bromfiets in de rich ting Amsterdam. Een personenauto, be stuurd door E. C. K., wilde de Heu velweg inrijden en aan de bromfietser werd geen voorrang verleend. De brom fiets vloog tegen de auto en werd be schadigd. K. mag dit betalen. GROTE NATIONALE ZANGAVOND. Op a.s. maandag zal dit voor onz? plaats wel zeer bijzondere evenement doorgang vinden. Men heeft de stel lige verwachting, dat drommen belang stellenden die avond zullen bezoeken als voorproef der viering van de ver jaardag onzer Vorstin. Het is te voorzien, dat de ruimte in het kerkgebouw aan de Julianalaan met z'n 900 zitplaatsen nauwelijks toe reikend zal zijn om alle belangstellen den te bevatten. In overleg met de politie-autoriteiten is de navolgende parkeerregeling ge troffen. Rijwielen en bromfietsen uit sluitend achter gebouw „Credo" en ter rechterzijde van het kerkgebouw. Auto's ter rechterzijde van de Juliana laan en Wilhelminalaan, komende van Nieuwerhoek. Voor bijzonderheden betreffende het concert zie men de advertentie in dit i blad. S.V.V. VOLLEYBAL. Op het grote nationale volleybaltoer nooi, dat op tweede paasdag in Zwolle georganiseerd werd, werd door het dames- en herenteam van S.V.V. geen finaleplaats bereikt. De dames speelden achtereenvolgens tegen S.V.I., C.J.V. en W.V.F. De eerste twee wedstrijden werden verloren en tegen W.V.F. won S.V.V. met 21. De heren moesten het opnemen tegen R.K.V.C. 2, S.V.I. en Ruutvoorn. Met 1513, 1512 moest het Soester team in R.K.V.C. zijn meerdere erkennen, maar van S.V.I. werd met 156, 153 gewonnen. De wedstrijd tegen Ruutvoorn werd door S.V.V. reglementair gewonnen, om dat deze ploeg, na twee nederlagen, niet de moed kon opbrengen voor de derde keer aan te treden. Het was jammer, dat de zeer sterke wind veel afbreuk deed aan het spel. De setstanden bij de dames waren S.V.I.—S.V.V. 13—15 15—1 16—14. S.V.V.—C.J.V. 15—2 7—15 9—15. W.V.F.—S.V.V. 17—19 15—7 11—15. GESLAAGD. Gisteren slaagde onze plaatsgenote mej. Margo Spijker voor de akte Kleuter leidster. ALGEMENE LEDENVERGADERING NED. ROODE KRUIS. Op donderdag 2 mei a.s. zal in café „De Gouden Ploeg", des avonds 8 uur, de algemene ledenvergadering plaats hebben van de plaatselijke af deling van het Nederl. Roode Kruis. De leden worden opgewekt deze ver gadering te bezoeken. Het bestuur hoopt, dat ditmaal de grote zaal van De Gou den Ploeg nu eens goed bezet zal zijn en dat vele leden belangstelling zullen tonen. De leden van de Roode Kruis colonne zijn eveneens van harte welkom. Zie de advertentie elders in dit blad. GESLAAGD. De navolgende dames en heren zijn geslaagd voor rijbewijs A, BE, CE of DE: W. Camper, P. A. Hilhorst, J. Schippers, G. van Winzum, A. M. E. Jirris, C. Verrips, C. Dalenoort-Bevei- sluis, A. E. Kooiman-van Kooij, H. W. Wijnhoff, G. A. van Egdom, R. A. Hoksbergen, N. D. van Fulpen, W. Blan- kensteijn, M. W. Kok, J. J. Luyben, K. de Goede, S. C. Hoonhorst, C. de Goede, C. Jansen, C. E. M. W. Monsjou. Zij werden opgeleid door Autorijschool D. Engel, alhier. PUZZELEN MET OLYMPIA. Tweede paasdag is er op de fiets ge puzzeld over 20 k.m. met een gemiddel de van 12 k.m. per uur. De rit werd georganiseerd door de Chr. Gymnas tiekvereniging „Olympia". Er namen ruim 60 koppels deel en bij de route werd de paasdrukte zoveel mogelijk vermeden. Uitslag1. C. van Dijk en C. Rade maker, 3 str.pnt. 2. G. Starink en A. Vreman, 4 p. 3. H. en Th. Radema ker, 5 p. 4. W. van Hees sr. en jr., 5 p. 5. T. Achthoven en J. M. Rade maker, 6 p. 6. R. van Brummelen en N. Starink, 7 p. 7. L Hornsveld en W. Hornsveld, 9 p. 8. W.* Derks sr. en jr. 9 p. 9. Echtpaar E. v. d. Broek, 10 p. 10. G. v. d. Broek en* N. Voortman, 11 Dunten. WIJZIGING BIJ HET NATUURBAD. Door een verplaatsing van de kassa bij het Soester Natuurbad zal het voortaan mogelijk zijn, dat men het restaurant bezoekt zonder de kassa te passeren, Door een grote haag wordt echter voor komen, dat restaurantbezoekers gaan zwemmen zonder een kaartje gekocht te hebben. Zij, die in het zwembad zijn en naar het restaurant willen, kunnen dit langs de kassa bereiken. B.B.-SIRENES. Op 1 april zouden de B.B.-sirenes loeien en wie ze niet hoorde kon de politie of het kringhoofd bellen om dit mee te delen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn heel Soest per sirene te waarschuwen als er gevaar dreigt. Alle 26000 inwo ners van Soest hadden op de eerste april wel kunnen bellen, want de si renes, die in Zeist bediend worden, de den het niet. De proef zal op 6 mei van 12 uur tot 12.15 uur, herhaald worden en niemand hoeft nu aan een aprilmop te denken, zodat waarschu wen van politie of kringhoofd bij niet- horen gewenst is en op prijs gesteld wordt. VERTREK VAN J. C. M. SMIT. De heer J. C. M. Srrit, commies A bij de politie-administra ie, zal volgende maand afscheid neme/.i van de Soester politie, daar nij per* it> mei a.s. be noemd is tot plaatsvervangend hoofd van de B.B. in Nijmegen in de rang van hoofdcommies. De heer Smit kwam op 9 mei 1941 bij de politie-administratie en op 9 mei a.s. zal hij, te half elf, in de brand weerkazerne afscheid nemen. De heer Smit was oprichter van de R.K. E.H.B.O. en voorzitter van deze vereniging, voorzitter van de toneel vereniging „De Spiegel" en hij is be stuurslid van S.P.S.V. en de vereniging Veilig Verkeer geweest. EIEREN ZOEKEN MET TEMPO. Ieder jaar laat Tempo in Soestduinen eieren zoeken en ditmaal waren het er 150. Niet in natura maar door middel van verstopte briefjes met vermelding van het aantal eieren, dat de vinder kreeg en 72 deelnemers zijn aan het speuren gegaan. W. van 't Klooster werd recordhouder en hij kon 16 eie ren mee naar huis nemen. In 1945, toen er nog geen televisie toestel in ons land te bekennen viel, opende de heer H. C. Schoemaker een zaak aan de Van Weedestraat in ra dio's en velerlei artikelen op electrisch gebied. Het duurde niet lang of de winkel was veel te klein en toen het bedrijf vol komen uit zijn jasje groeide moest er een oplossing gevonden worden, waar voor firma Mets in de arm genomen werd. De huiskamer werd tot show room omgetoverd en bij de opening, die woensdagmorgen plaats vond, kon den de vele bezoekers, behalve 'n groot aantal bloemstukken, radio's en televisie toestellen in verschillende uitvoering bewonderen en als nieuwste snufje was er een portable radio, die 600 uur speelt voor het luttele bedrag van enkele gul dens. De televisiehoek biedt al evenveel keus als de radiohoek en van kleine han dige toestelletjes tot enorme luxe ap paraten lokten tot aanschaffen. De nieuwe werkplaats is volledig in gericht op het minitieuze werk, dat bij radio- en televisietoestellen vereist is en de leek staat perplex van de on telbare draadjes, die in een televisie toestel zitten en die erin bevestigd zijn alsof ze helemaal geen dienst doen. BURGER-BIJEENKOMST. Ieder jaar worden in onze gemeente een kleine 300 inwoners 23 jaar, waar door ze stemgerechtigd worden. Reeds drie jaar nodigde het gemeentebestuur deze jeugdige ingezetenen uit de „bur ger-bijeenkomst" bij te wonen, waarbij gewezen werd op de rechten en de plichten van het volwaardig burger zijn in een democratisch land. In 1954 verscheen 10 in 1955 13 °/o en in 1956 16 °/o van allen die dit rondschrij ven ontvingen. Dit jaar zijn er 257 uitnodigingen ver zonden en pas 57 gegadigden antwoord den dat zij komen zullen of verhinderd zijn. De gemeente zal het op prijs stellen als de overigen alsnog de ant woordkaart, waarop geen postzegel ge plakt hoeft te worden, willen sturen met de mededeling of ze wel of niet zullen komen. De officiële datum van terugzenden van deze kaart is verstre ken, maar het is te wensen, dat de per centage-toename ook dit jaar niet ach terwege blijft, zodat men graag de ge legenheid geeft alsnog te berichten dat men aanwezig zal zijn. Of mee te delen dat men verhinderd is. Het be antwoorden van het schrijven op deze eenvoudige manier is ook als vorm van beleefdheid tegenover het gemeen tebestuur aan te bevelen. VOLLEYBAL OLYMPIA. Het eerste dames-volleybalteam van Olympia, dat in de afgelopen com petitie kampioen van de eerste klasse. Nevobo-competitie, geworden is, zal za terdag 27 april (morgen) een wedstrijd spelen om het kampioenschap van dis trict 5 tegen het eerste team van het Utrechtse S.O.S. De wedstrijd wordt ge speeld in het R.K. parochiehuis te Hoog raven (Utrecht). Aanvang 21 uur. De districtskampioen mag deelnemen aan de kringkampioenschappen, welke op maandag 29 aoril in Utrecht gehouden zullen worden. EMMABLOEMCOLLECTE. De Emmabloemcollecte, die in onze gemeente gehouden werd, bracht 820 gulden op. SERENADE. Mario Lanza is voor velen de grote zangfavoriet, zodat zij met voldoening zullen vernemen, dat deze Amerikaan van Italiaanse afkomst met zijn mach tig stemgeluid van heden tot en met woensdag het City-theater zal vullen. Diverse beroemde opera-fragmenten zingt hij en als nieuwe liederen brengt hij Serenade en My Destiny. Mario is als een arbeider in een wijn gaard werkzaam, ergens in Californië. Hij wordt als zanger ontdekt en komt in contact met een gefortuneerde jonge vrouw, gespeeld door Joan Fontaine, die tien jaar geleden roem oogstte in „Rebecca". Snel stijgt de ster van de jonge zanger en tenslotte krijgt hij de rol van Othello. Hij is verliefd op Ken- dall Hale, de jonge vrouw die hem fi nancieel steunt, maar zij voelt meer voor een jonge beeldhouwer en op de avond van de grote voorstelling vlucht de zanger weg uit de opera. Hij reist naar Mexico, waar zijn optreden een fiasco wordt, omdat hij geen geluid kan uitbrengen. Hij wordt ernstig ziek en de schone Mexicaanse Juana Montes - dochter van een stierenvechter die in de arena omkwam - verpleegt hem. Als Damon van zijn ziekte hersteld is weigert hij opnieuw te gaan zingen, maar Juana helpt hem op weg naar roem en de successen zijn overweldigend. In New York ontmoet hij Kendall Hale opnieuw en zij zet alle pijlen op haar boog om de beroemde zanger terug te winnen. Het doet deugd, dat dit mis lukt en zijn trouw aan Juana zorgt voor een gelukkig slot. In de donderdag-cyclus een trieste film van beproeving in een vrouwengevange nis met een vriendelijke en verstandige directrice, een helleveeg van een be waakster en de historie van verschil lende mislukte levens. Hier geen ge lukkig slot, want als de hoofdrolver tolkster Eleanor Parker (Maria Allen) na veel wederwaardigheden wordt vrij gelaten zegt de directrice „Houdt haar dossier bij de hand ze komt terug". En dat zal dan ook wel gebeurd zijn. CONCOURS HIPPIQUE EN VOETBAL WEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG. De belangrijkste gebeurtenis van dins dagmorgen is het défilé voor H.M. de Koningin en de hulde van 2200 inwoners van 1100 gemeenten. De mid dag van koninginnedag is gewijd aan de sport. Het concours hippique biedt 's morgens de dressuurproeven en om 2 uur vindt de grote parade van een Het feit, dat de publieke belangstel ling voor gemeenteraadsvergaderingen vaak minder is dan nul komma nul, heeft de gemeenteraad van Delft, op voorstel van B. en W., doen besluiten eventuele bezoekers gratis een kop kof fie te offreren. Nu moet ik zeggen, dat ik het, tijdens de weinige keren dat ik een raads zitting bijwoonde, altijd een beetje gê nant vond, met noppes langs de kant te moeten zitten als voor de heren raadsleden, dat door het schenken van was aangebroken. Het was of het van de armen ging. Voor de verwachting van de Delftse raadsleden, dat, bij het schenken van een kop koffie de gemeentenaren wel naar de vergadering zullen komen, lijkt mij echter geen reden aanwezig. Wel pleit het voor de werkelijkheids zin van deze raadsleden. Met alle respect overigens voor de de mocratische instelling valt er tegen woordig in de op kogellagers lopende raadsvergaderingen maar weinig te be leven. De politieke verhoudingen zijn, hetzij uit angst hetzij uit partijbelang, zo naar elkaar gegroeid, dat het bij wonen van een ouderavond van een fröbelschool meer sensatie oplevert. Waar is de tijd, dat mijn vader zich in zijn beste spullen stak om, in de ge meente waar wij woonden, naar de raadsvergadering te gaan om zijn fa voriet te horen Dat was in de tijd, dat er nog ge vochten moest worden voor de rech ten, die wij nu als vanzelfsprekend aan vaarden, de tijd waarin raadsverga deringen vaak het toneel waren van flitsende woordenduels tussen politieke tegenstanders, die zich voor geen gaatje lieten vangen, al was de tegenstander ook nog zo rap van geest en tong. Vergelijk daarmee de raadsvergaderin gen van onze tijd, waarin alles tot in de puntjes in de commissieverga deringen is verhandeld en afgekloven, zodat op de raadsvergaderingen de leden alleen maar ja en amen hebben te knikken om „conform te besluiten". In de rondvraag, die nog weieens ver valt wegens het late uur, lijkt het soms nog op wat ik van een raads zitting verwacht. Maar om alleen daarvoor en een gratis kopje koffie een volle avond op te offeren is me te laag aangeboden. Graag kom ik zonder gratis koffie luis teren, maar dan moet er meer leven in de raadsbrouwerij zijn. H. OEKMAN. honderdtal paarden plaats. Aan het springconcours B wordt deelgenomen door H.K.H. Prinses Irene, er is een springconcours voor de jeugd en wed strijden voor dames met éénspan-land- bouwtuigpaarden, voor ingezetenen van Soest met éénspan-landbouwtuigpaarden en open wedstrijden voor één- en twee- span-landbouwtuigpaarden. De heer Van Leeuwen uit Hoofddorp brengt een speciaal hogeschool-nummer en de landelijke rijvereniging uit Hoofd dorp brengt paard-voltige. Het aantal inschrijvingen voor dit concours was zó groot, dat velen moesten worden afge wezen. Om 1 uur vindt op het S.E.C.-terrein de jeugdwedstrijd Amsterdam-D.O.S. plaats. Er wordt 2 x 40 minuten ge speeld. Er doen alleen spelers mee. die geboren zijn na 1 september 1938. Voor de Amsterdamse jeugd is het een oe fenwedstrijd voor het vier bonden-toer nooi, dat eind mei in Haarlem gehou den zal worden. Hieraan nemen Am sterdam, Haarlem, Den Haag en Noord- Holland deel. Om 2.30 uur begint de wedstrijd tussen P.S.V. en Ajax om de wisselbeker van H.M. de Koningin, die thans in het be zit van P.S.V. is. In 1955 reikte Prins Bernhard de beker aan doelman Steiger, de aanvoerder van P.S.V., uit. Het zal definitief de laatste wedstrijd zijn. De opstelling der elftallen is alsvolgt P.S.V. doel Steiger; achter Heerschop en Rensse; midden Brusselers, Wiersma en Van Tuyl; voor Buenen, Dillen, De Wit, Fransse en v. d. Heuvel. Ajax doel Pieters Graafland (doelver dediger van het Nederlands elftal); achter Van Mourik en Geelhuizen; mid den Visser, W. Andriessen jr en Bak ker; voor Van de Kuyl, Michels, Bleyen- berg, Van Dijk en Schmidt. Het spel, dat voor de Chr. Oranjevere niging Beatrix in St. Josef opgevoerd zal worden, is „In de schaduw van de guillotine". Het wordt uitgevoerd door de chr reticeerclub „Trouw aan Oranje" uit Bodegraven.

Soester Courant | 1957 | | pagina 1