STRALENDE KONINGINNEDAG s» IN DE HOEK. ▼BIJDAG 3 MEI 1*57. 35e JAARGANG No. 34. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 HEEL NEDERLAND GETUIGT BI} HET PALEIS VAN ZIJN LIEFDE VOOR HET VORSTENHUIS, ZANG. Het was koud, maar er was veel zon en daar ging het om. Deze zon be scheen tegen 8 uur de honderden kin deren, die zich naar het raadhuis be gaven, waar de burgemeester ze toe sprak en er op wees, dat de liefde voor Oranje, die we op een feest dag uiten door het dragen van deze kleur, steeds in het hart gedragen moet worden. De liederen, gezongen .ondeC leiding van Gerard van de Schepop, werden besloten met het Wilhelmus. HET DÉFILÉ. Twee uur later begon het concours hippique, maar voorlopig was alle Nieuwpoort, boden Hare Majesteit en de prinsessen een mand met tulpen aan en hierna begaf de koningin zich naar het balkon om de landkaart be ter te kunnen zien. Het Wilhelmus werd gespeeld, een ein deloos gejuich volgde en de jarige vor stin begaf zich tussen de duizenden, die de landkaart vormden en met Prins Bernhard aan 't. stuur en de 4 prinses sen achterin reed Zij het hek uit, over de Koningslaan tot aan de gedenknaald en terug, om ook hen, die niet voor het paleis konden komen, de gelegenheid te geven haar te zien. Het werd een ontroerende manifestatie van trouw aan het vorstenhuis en de rijdende jeep werd bestrooid met bloemen. Z.K.H. Prins Bernhard reikt de beker uit aan de aanvoerder van Ajax. CONCOURS HIPPIQUE. aandacht gericht op het paleis. Om 11 uur verschenen Koningin Ju- lana, Prins Bernhard en de vier prin sessen op het bordes, om het binnen komen van de estafettelopers van de universiteiten van Leiden en Utrecht te zien. De Koningin heeft in Leiden gestudeerd en jhr. F. Hooft Graafland leidde A. E. du Perron, praeses van het corps, R. O. Fock, abt-actis; O. L. O. de Wit Wijnen, quaestor; B. M. Goslings, assessor 1 en T. Sorko, as sessor 2 voor H.M., die een oorkonde ontving. Vertegenwoordigers van het Utrechtse corps werden begeleid door mr S. P. Baron Bentinck, burgemees ter van Soest. En toen kwam de lange stoet van duizenden. Hierin bevonden zich Ame rikanen en Engelsen, maar ook de burgemeester van Lezoux, een plaats je in het hoogland van Auvergne, dat nauwe betrekkingen onderhoudt met Lopik, dat zijn burgemeester, de heer L. Schuman, afgevaardigd had. Burgemeester Joyon van Lezoux bood H.M. bloemen aan. Er waren twee hongaarse kinderen, Judith en Geza Vigh, vergezeld van baron Horvath van de federatie voor vluchtelingen en zij gaven de Ko ningin een cake in de vorm van een hart. Gidsen, padvindsters en kabouters kwa men om Movavedo (moeder van vele dochters) hulde te bewijzen en een enorme toverbal was het geschenk van de organisatoren van de actie van die naam ten behoeve van hon gaarse vluchtelingen, die in Oostenrijk verblijf houden. De muziekcorpsen „P.V.O." uit Soest, „Voorwaarts", „Crescendo" en „Con- eordia" uit Baarn liepen in de stoet en op het gazon speelden de corpsen van Swift en Philips. Duizenden nederlanders vormden de stoet, maar ook vertegenwoordigers van Suriname, Curagao, Aruba en Bonaire, alsmede twee jonge mannen uit Nieuw Guinea, Frits Kirihio en Nicodemus Amsor, die pas kort in ons land zijn. En hierna de 1030 paren uit 1030 ne~ derlandse gemeenten; de dames met tulpen, de heren met een bordje, waar op de naam van de gemeente die het paar vertegenwoordigde. Zij allen bezetten de landkaart. Twee uit de grootste gemeente, Amsterdam, twee uit de kleinste gemeente, Nieuw poort, twee uit de gemeente met het kleinste aantal inwoners, Seroosker- ke, twee uit Soest, mevr. v. d. Bij- Kats en de heer J. Pol en met hen nog 2052 anderen uit alle provincies die ons land telt en uit iedere plaats die zich gemeente kan noemen. Vijf deputaties, Suriname, Nieuw Gui nea, Ned. Antillen, Serooskerke en Het concours hippique, dat in de mor genuren haast vergeten werd door de hulde aan de Koningin, trok na twee uur een ondenkbare belangstelling en ongeveer 5000 toeschouwers begaven zich naar de Koninginnelaan, waar 15 nummers van 10 uur tot half 8 af ge- werk werden. Voor weinig publiek waren de amazones en ruiters met de dressuurproeven ge start en in klasse B (ring 1) werd mej. J. van Slinter met Robin, Kapitein v. d. Wal, Hoofddorp, eerste met 96 punten. 2. A. Rommers, De Meern, met Jimmy, 94 p. 3. Mevr. Hendriks, Hoofd dorp, met Nonja, 91V2 p. 4. W. Zwart, A'foort, met Chita, 90 p 5. H. Jonkers, Essen, met Anuska, 891/* p. In ring 2 was de uitslag 1. C. van Soes bergen, Woudenberg, met Sterretje, 101 p. 2. E. van Veldhuizen, Ede, met Rewal- da, 100 p. 3. L. van Nieuwenhuisen, Amersfoort, met Akbar, 97 p. 4 Mej. G. de Kruif, Nijkerk, met Ralf, 94Va p. 5. J. A. Willemsen, Ede, met Syria, 94 p. Dressuur L.M. en Z. 1. A. van Nieuwen huisen, Amersfoort, met Gnoma, 232 p. 2. J. van Leeuwen, Hoofddorp, met Has- san, 130 p. 3. C. van Soesbergen, Wou denberg, met Goudelfje, 1271/* p. 4. D. van Laar, Woudenberg, met Joy, 122 p. 5. Chr. Pluim, Essen, met Bento, 121 p. Bij de viertallen won de rijvereniging Kapitein v. d. Wal uit Hoofddorp met 141V2 punt. 2. Nimmerdor uit Amers foort, 133V2 p. 3. Kasteelruiters uit Vleuten, 125 p. 4. Lunaruiters uit Lun- teren, 101 p. Achttallen 1. Voorwaarts, Essen, 6.06 p. 2. De Valouwe, Ede, 5.14 p. 3. Lunarui ters, Lunteren, 5.08 p. Een ongeval tijdens het springconcours B. voor ruiters aangesloten bij de Ko ninklijke Federatie van Landelijke rij- verenigingen, werd de heer W. van Cooten uit Driebergen noodlottig, want bij een val kwam hij onder het paard terecht. Met enige kwetsuren en een hersenschudding werd hij van het ter rein gedragen nadat dokter Schutte de eerste hulp verleend had. In dit springconcours was de eerste prijs voor M. G. Hendrikse, Ede, met Prudence, 0 fouten en 77.6 sec. 2. A. Rommers, De Meern, met Jimmy, 0 ft., 92. sec. 3. C. Pluim, Essen, met Bento, 4 ft., 83.4 sec. 4. Mej. D. van de Brink, Essen, met Casper, 4 ft. 5. D. van Laar, Woudenberg, 8 ft., 73 sec. Eervolle vermelding H. v. d. Brink, Amersfoort, met Tuffy, 8ft., 78 sec. Van de eenspan-landbouwtuigpaarden was Hans van A. van Duinkerken, Soest, de beste. 2. Imona van P. H. Hilhorst, Soest, 3. Coquette van G. Kok, Soest, terwijl de eervolle vermelding voor J. Blankenstijn met het paard Gonnie van A. van Logtenstein was. Naast dit concours voor Soester deel nemers was er een open concours voor eenspan-landbouwtuigpaarden. 1. Imona, P. H. Hilhorst, Soest. 2. Hans, van A. van Duinkerken, Soest. 3. Odilia van mej. van Avezaaih. De eervolle ver melding was voor Galvina van A. van Heineken. Tenslotte werd het algemeen kampioenschap van de eenspan-land bouwtuigpaarden verreden en de eer ste werd Hans var. A. van Duinkerken, Soest. 2. Imona van P. H. Hilhorst, Soest. De parade, onder leiding van de heer H. Bouman uit Nijkerk, bood een kleurig schouwspel. Landelijke ruiters uit verschillende ge meenten maakten hun opwachting, maar voor Soest was het belangrijkst, dat de Eemruiters, de Baarn-Soest-combinatie, aanwezig waren. Valleiruiters uit Wou denberg, Heuvelruiters uit Driebergen, Voorwaarts uit Essen, Lunaruiters uit Lunteren, Rietruiters uit Achterveld, Kasteelruiters uit Vleuten, Nimmerdor uit Amersfoort, De Valouwe uit Ede, zij vaardigden de amazones en ruiters af, die door paradecominandant H. Bouman gemeld werden bij de heer Six van de Hippische Sportbond en de heer Kiste- maker van de Koninklijke Federatie van Landelijke rij verenigingen. De prijzen werden uitgerijkt en onder de toejuichingen van het publiek, dat in middels uit duizenden bestond, verlieten de landelijke rij verenigingen het con- coursterrein. Het L. en Z. springconcours werd ge wonnen door J. Roelofsen, Lunteren, op Mientje, met Ojft., tijd 83 seconden. 2. W. Zwart, Ami rsfoort, op Chita, 0 ft., 89,6 sec. 3. J Zijtveld, Lunteren, op Risico, me*- 4 -VT'22,6 sec. 4. A. van Nieuwenhuizen, Amersfoort, met Gno ma, 12 ft., 84,2 sec. 5. K. van Zomeren, Amersfoort, met Rita, 14 ft., 110.6 sec. De heer J. van Leeuwen uit Hoofddorp liet tijdens de dressuurshow met zijn paard Hassan zien, dat paard en ruiter een eenheid kunnen vormen. Explica teur was de heer G. Petri uit Hoofd dorp. Het concours tweespannen landbouw- tuigpaarden voor oogstwagens met kromme dissels werd een succes voor J. Blankestijn, die, plechtig in het zwarte pak, met zijn span Gonnie en Jopie van A. van Logtenstein de mees te indruk op de jury maakte en de G. M. Duiser, die bij de barrage zon- dr fouten, in 59 seconden, de eerste plaats bezette. De medaille van H.M. was voor Lily Vorstman op Poco Pe- ricoloso, 0 ft., 49 sec. 3. S. M. Prui kemaker met Joris, 8 ft., 48,6 sec. 4. Mej. Linthorst met Stormey, 8 ft., 56 sec. 5. A. Paalman met Prosper, 8 ft., 56 sec. 6. Elske Mouw met Shirley, 8 ft., 57 sec. Het paardvoltige van de landelijke ruiters uit hoofddorp werd gevolgd door het concours eenspan-landbouw tuigpaarden gereden door dames en eerste werd mej. Hilhorst uit Soest met Imona. 2. Mej. v. d. Grift, Soest, met Hans. 3. Mej. v. d. Wolfshaar met Coquette, die ook de prijs voor het schoonste geheel kreeg. Eervolle ver meldingen kregen de dames Van Ave- zaath en Van Valkensgoed met Odilia en Stephina. De barrage-sprongen werden op stijl beoordeeld. 1. Sonja Paalman met Guardsman, 0 ft., stijl 68 pnt. 2. Bou- dewijn Ottevanger met Braga, stijl 67 p. 3 en 4. Sonja Paalman met Killarmey en Annemarie Heybroek met Doesjka, stijl 65. 5. José Willens met Flicka, stijl 63. 6 en 7. Robby Roosen met Silver Queen en Annemarie Zwolsman met Prosper, stijl 60. AJAX—P.S.V. Op het S.E.C.-terrein waren eveneens 5 a 6000 toeschouwers aanwezig toen Ajax en P.S.V. speelden om de beker van H.M. de Koningin. Ajax had v. d. Kuil meegebracht, die bij de wedstrijd Nederland-België blijk gaf, dat hij niet wenste uit te vallen als de keuze-com missie dat nodig oordeelt. Het werd een wedstrijd in vacantie- stemming en P.S.V. was voor rust de beste ploeg. Ze beheersten het midden veld en de Ajax-voorhoede kreeg prak tisch geen kansen. Het schieten van P.S.V. was echter niet best en als er nog eens behoorlijk geschoten werd dan stond er een rustige Pieteis Graaf land, die zich niet liet passeren. Ook Piet v. d. Kuil werd, bij zijn pogingen de nationale doelman te passeren, haast volkomen uitgeschakeld. Na rust ging Ajax direct van start met vlot samenspel en het tempo lag nu veel hoger. Uit een scrimmage voor het P.S.V,-doel scoorde Den Edel, die de geblesseerde Blijenberg verving, en het was 10 voor Ajax. Piet v. d. Kuil ging linksbinnen spe len en Van Wijk rechtsbuiten en er zat nu veel meer vaart in de Ajax-aan- vallen. Vijftien minuten voor het einde ging v. d. Kuil er alleen van door. Hij omspeelde handig enkele spelers, Wiers- Een der nummers van het Concours Hippique. wisselbeker van de Coöperatieve Land- bouwvereniging „Soest" won. 2. Co quette en Prins van Oranje van G. Kok. 3. Lena en Corry van W. van Logten stein en de eervolle vermelding voor Stephina en Nelly van M. Valkensgoed. De wisselbeker, die uitgereikt werd aan A. van Duinkerken bij de eenspan nen, was beschikbaar gesteld door de Coöperatieve Boerenleenbank te Soest en van het open kampioenschap een spannen in combinatie met de Soester rijders, eveneens voor A. van Duin kerken, was de prijs beschikbaar ge steld door de Soester Sport Federatie. Het springconcours B voor ruiters, aangesloten bij de Ned. Hippische Sportbond, om de medaille van H. M. de Koningin, bood even een kleine teleurstelling voor de duizenden toen bekend gemaakt werd, dat de prinses sen Beatrix en Irene verhinderd wa ren. Het paard Jugle Landing van H.K.H. Prinses Irene werd bereden door de eerste pikeur van het paleis, de heer ma incluis, en beheerst schoot hij de bal onhoudbaar langs Steiger. P.S.V. antwoordde met een hevig slot- offensief, maar Dillen en Brusselers misten de eenvoudigste kansen. Dillen trapte zelfs voor open doel over de bal heen. Vijf minuten voor het einde scoorde Brusselers een doelpunt voor P.S.V., dat terecht door scheidsrechter Leo Horn afgekeurd werd wegens bui tenspel van Coen Dillen. Met een nog steeds aanvallend P.S.V. kwam het einde van deze technisch niet zeer hoogstaande wedstrijd. Prins Bernhard liet na afloop de spe lers aan zich voorstellen en reikte de beker uit aan de aanvoerder van Ajax, Van Dijk. Als voorwedstrijd speelden een Am sterdams en een D.O.S.-jeugdelftal te gen elkaar. Technisch vormden de Amsterdammers de beste ploeg, maar ze hielden het spel steeds te kort. De stevig ingrijpende D.O.S.-verdediging wist hier wel raad mee. De D.O.S.- jeugd zocht het in open aanvallen en de Wij kunnen helaas in onze gemeente niet bogen op iets, dat op de Peking- tuin in Baarn lijktzo mooi in het cen trum gelegen en zich bij uitstek lenend voor viering van b.v. Koninginnedag. Toch hebben we in Soest, in wijlen het rosarium, tegenover het gemeentehuis, een plein(tje), dat met een beetje goede wil en moeite, zeer goed voor de vierng van onze nationale feestdag geschikt is te maken. Wie nu op koninginnedagavond de moei te nam een kijkje te gaan nemen in de hoop iets van de feeststem ming op te doen, moet het wel erg mistroostig te moede zijn geworden. Werd er bij een vorige gelegenheid ten minste nog een poging gedaan om met wat gekleurde lampen in de bomen en andere verlichting iets feestelijks te ma ken, dit jaar mankeerde iedere versie ring of ieder lichtpuntje en het was op deze maanloze avond daar maar een duistere boel, waar niemand ook maar de minste Koninginnedagstemming be kwam. Er stond een muziektent waarin onze P.V.O. zijn uiterste best deed en een bouwsel, dat op een mislukt schavotje leek. Van omstanders hoorde ik, dat op dit bouwwerk artiesten zouden optreden, maar doordat de luidsprekerinstallatie bij zoveel naargeestigheid er ook maar de brui aan gaf, hebben zij, na een rae- delijwekkende poging, hun spullen maar ingepakt. Alleen een paar droef neer hangende vlaggen, getuigden ervan, dat het Koninginnedag was. Wel, het is gebeurd en er valt niet veel meer aan te doen. Wie de Soester ko ninginnedagviering in elkaar zet weet ik niet en kan me ook niet veel schelen, maar we hebben nu een jaar tijd om er over te denken hoe we volgend jaar tot iets behoorlijks kunnen komen. Wij moeten toch als gemeente, die ei ook een beetje prat opgaat het paleis in onze contrijen te hebben, met iets beters voor de dag kunnen komen. Vooral wat de avonduren betreft. Hoe spijtig ik het ook vind te zeggen misschien kunnen we ons licht eens in Baarn gaan opsteken. H. OEKMAN. Utrechtenaren wonnen deze wedstrijd verdiend met 3X. OPENLUCHTTHEATER. In het openluchttheater werden de kin deren op andere wijze bezig gehouden en zij smulden van de belevenissen van Roodkapje en de Wolf, die gebracht werden door jeugdige speelsters en spe lers van de Rivieren- en Dichterswijk uit Utrecht, onder leidng van mevrouw Bruns-Hooft. Er was wat lekkers voor de jonge feestvierders dus het feest was compleet. LAMPION-OPTOCHT. Tegen acht uur vond de gebruikelij ke lampion-optocht plaats, georganiseerd door de Chr. Gymnastiekvereniging „Olympa" en honderden kinderen trok ken door de straten van Soestdijk. CONCERT P.V.O. Achter het V.V.V.-huis concerteerde P.V.O. in de avonduren en het caba ret van Korstja van Katwijk liet zich horen. Het was koud, maar twee jaar geleden spoelde de regen alles weg en dat was erger dan het halen van een frisse neus. TONEELAVOND. In het Sint Jozefgebouw werd door de Christelijke Oranje Vereniging uit Bodegraven het spel „In de schaduw van de guillotine" opgevoerd voor de Christelijke Oranje Vereniging „Bea trix". TONEEL VAN „CONTACT". De toneelgroep „Contact" heeft enige tijd met moeilijkheden te kampen ge had, zodat ondermeer afgezien moest worden van deelname aan de wed strijd om de V.V.V.-wisselbeker. Nu wordt echter weer begonnen en zondag a.s. zal in het St. Jozefgebouw „De Klokkegieter" van Antoon Coolen op gevoerd worden onder regie van de heer Bosch. BROMFIETS BOTSTE. Op de Stadhouderslaan stond een kraanwagen geparkeerd en daarachter een reclamewagen, waarop het con cours hippique in de belangstelling aanbevolen werd. Deze auto ging rij den en hoe het allemaal gegaan is was niet na te vertellen, maar de 17-jarige W. kwam op een bromfiets aanrijden en vloog tegen de reclamewagen aan. De brommer werd beschadigd en de jongen licht gewond.

Soester Courant | 1957 | | pagina 1