ONVEILIGHEID NEEMT OVERAL TOE! GA IVO ROL De Tand pasta van standing RIJWIEL tijdelijk voor sle BETALEN ZONDER DRALEN. MOTOREN en SCOOTERS MOTORHUIS MOBI VIERDAG MAICO en GUZZI C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE HOE HEET UW HUIS? Door middel van MIDDELMAN SOEST 1 ERKENDE AUTORIJSCHOOL „CRAME R" SOLEX Motorhuis MOBI VIERDAG U KUINT NIET ALLES WETEN. GAROO' m Er zijn reeds verscheidene berichten in de pers verschenen over de versnelde inning van de inkomstenbelasting over het jaar 1957. Wanneer men zijn oor te luisteren legt, dan weet men dat deze berichten juist zijn. Wij kennen in Nederland het systeem van een voorheffing, de voorlopige aan slag en tenslotte de definitieve aanslag. Vanzelfsprekend worden al deze hef fingen gedaan op basis van gegevens, die door de belastingplichtige worden verstrekt. Teugels strak. In dit systeem is ook voor dit jaar principieel geen verandering gekomen. Het verschil is echter dat men de teu gels veel strakker heeft aangehaald. Zodra men ter inspectie ziet, dat de te betalen inkomstenbelasting niet voor 90 door loon- en dividendbelasting is gedekt, krijgt men een voorlopige aanslag in de bus. Mocht men wel 90 °/o betalen via de loon- of dividendbelas tingkanalen maar is de rest toch nog aanzienlijk, dan is men evenmin vei lig voor een voorlopige heffing. Wil men weten wat er vermoedelijk betaald zal moeten worden, dan dient men eerst te weten wat de belasting plichtigen wel verdienen. Vandaar dat men er dit jaar zo vroeg bij was met de bekende aangifteformulieren. Wie niet gezorgd heeft, dat dit papier op 15 april bij de inspecteur was, althans de voorlopige aangifte, zal prompt een aanmaning hebben ontvangen met de zachte dreiging dat er 5 °/o extra kan worden geheven. Wie aan deze laatste oproep geen ge hoor heeft gegeven, ontvangt ambtshal ve een aanslag. Met het opleggen van deze aanslagen is reeds een begin ge maakt. Voor het overige heeft men de gang van zaken zo geregeld, dat de bij voorlopige aanslagen betrokkenen reeds in de maand juni kunnen gaan betalen. Wanneer betalen Bij een zo haastige regeling van de aanslagen zal bij velen de vraag rijzen of men nu in enkele maanden tijds reeds de gehele aanslag over 1957 zal moe ten betalen. Hiervoor is een wettelijke regeling. De aanslag over 1957 kan in elk geval worden uitgesmeerd over een aantal ter mijnen, dat gelijk is aan het aantal maanden van het resterende jaar. Zou dit aantal maanden geringer zijn dan vijf, dan komt hier het getal vijf voor in de plaats. Niemand behoeft dus direct na ontvangst van de aanslag naar belasting- of postkantoor te ren nen om aan zijn verplichting te vol doen. Het is zelfs raadzaam om die betaling gelijkmatig over het tweede halfjaar van 1957 te verdelen. In de ZUNDAPP - SOLEX - SIMPLEX BROMMERS. BAMBINO ƒ449.—. Verder kunnen wij als Bovag-lid elk merk leveren en repareren. Kerkstraat 59 - Soest - Tel. 3830 Tube SS-TQd KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 eerste plaats kan men dan nog zo lang mogelijk over het geld beschikken en vervolgens komt minister Hofstra_ dan niet in de verleiding om deze midde len in 1957 al te gaan gebruiken voor dat ze eigenlijk verdiend zijn. Deze gehele versnelde gang van zaken bij de fiscus heeft een in beginsel goede en een tragische achtergrond. De lo gisch juiste is deze, dat men dit jaar dan eens belasting betaalt in en over dezelfde periode waarin men het geld heeft verdiend. Het onderste uit de kan. Wij hebben reeds gezien dat de voor lopige aanslagen kritischer worden be keken dan vroeger, zodat de voorlopige en definitieve aanslagen elkaar dichter zullen benaderen. In het verleden gaf men de schatting inkomen over het lopende jaar altijd voorzichtig op. Dit is begrijpelijk vooral voor hen, die hun inkomen moeilijk tevoren kunnen schatten. Economisch gezien genoot men nog een jaar goed koop krediet van het rijk en in een tijd van kapitaalschaarste en stijgende rente is dit welkom. Waar velen, vooral in middenstands kringen, van deze financiering een dankbaar gebruik maakten, is te ver wachten dat men in deze hoek van de nieuwe inningspolitiek grote moeilijk heden zal ondervinden aangaande de likwiditeit en zelfs solvabiliteit. Uit een oogpunt van bestedingsbeper king mag de versnelde inning van be lasting als juist worden gezien. Het versnelde wegzuigen van middelen zal het verbruik in kringen van de ge troffenen stellig verminderen. Dit te meer, omdat wij verwachten, dat ook de definitieve aanslagen over de ja ren 1955 en 1956 niet lang op zich zullen laten wachten. Waar men im mers reeds het onderste uit de belas tingkan 1957 wil halen, zal men niet aarzelen de maat vol te maken over een reeds verstreken tijdvak. Zo wordt dan dit jaar opnieuw een tijdvak, dat velen zich later zullen herinneren als een van betalen en nog eens betalen. De ene aanslag kan zich op de andere stapelen. Daarom willen wij allen, die er de dupe van kunnen worden, de goede raad geven om voor dit doel zo veel mogelijk middelen te reserveren. Waar velen zich nogal eens de luxe permitteren van een royale vakantie onder het motto dat men later wel verder zal zien wat er komt, lijkt ons deze waarschuwing vóór de vakantie hausse niet misplaatst De lege schatkist. Tenslotte de achtergrond van minister Hofstra's dorst naar geld. Deze ligt in zijn bijna lege schatkist. Midden in een tijd met gunstige conjuncuur met belastingopbrengsten die de ramingen verre overtreffen, zit onze regering in financiële moeilijkheden. Het middel dat wordt aangevat om hierin te voorzien, is een laatste moge lijkheid om een versnelde inflatie te voorkomen. Vloeien er niet snel grote bedragen in de schatkist, dan moet men wel de bankbiljettenpers aan het werk zetten en met behulp van voorschot ten van de Nederlandse Bank de zaak trachten te redden. Ieder weet dat dit betekent het kiezen van de weg naar het staasbankroet. Het is dienstig in dit verband te ver melden, dat niettemin het zittend ka binet van mening is, dat wij, in verband met internationaal aangegane verplich tingen, de uitgaven van de overheid niet drastisch kunnen verminderen. Dan blijft ons geen andere conclusie dan de stellingmen brengt liever een groep nijvere landgenoten in financiële moeilijkheden dan te erkennen, dat de ze internationale verplichtingen, met name de defensie en de hulp aan on derontwikkelde gebieden, ons te zwaar zijn. Laat men in Den Haag minder ver dragen maken, minder borduren op het stramien van internationale veiligheid, europese eenheid of andere verbonden heid en eerst orde op eigen zaken stel len. Wij kunnen slechts de last van dit werelddeel en de wereld op onze schou ders dragen tot aan een bepaalde grens en het komt ons voor dat die grens is overschreden. op een boot gezeten heeft die de ^Ama zone bevoer. Mathilde is een mooie naam voor een meisje en voor een huis en Jacques Perk was als twintigjarige al beroemd om de sonnetten die hij aan Mathilde wijdde. Dat zal wel een andere dame geweest zijn dan zij, die aan de Soester huis haar naam verleende. Rembrandt noemt een inwoner van Soest zijn huis, doch het staat niet in de Rembrandtlaan. Het is niet nodig te vragen of Rembrandt van Rijn mis schien bedoeld is, want niemand ter wereld heeft alleen aan zijn voornaam zo'n glans weten te verlenen als onze beroemdste schilder. Als iemand zijn huis Vincent zou noemen, dan zou je aan Von Gogh kunnen denken, maar ook aan Jo Vincent of aan de oudste zoon van de bewoner. Bij Rembrandt denk je altijd alleen maar aan die ene. Marinus heet een huis en onwillekeu rig moest ik denken aan die arme Ma rinus v. d. Lubbe, het eerste hollandse slachtoffer van Adolf Hitier en zijn kornuiten, die bij het rijksdaggebouw werd aangetroffen en met zijn leven moest boeten voor de brand, die hij niet had aangestoken. Er is revisie van het vonnis aangevraagd, maar dit kan niet doorgaan omdat allen, die het juis te kunnen weten gesneuveld zijn of op een andere wijze het leven vaarwel gezegd hebben. Misschien ligt er in hui ze Marinus een jochie in een wieg en het is te hopen, dat het hem beter ver gaat dan zijn naamgenoot v. d. Lubbe, 5. De een noemt zijn huis De Theeroos en de ander De Klaproos, maar kom maar eens op het idee De Berenkuil als naam te kiezen. Je zou haast zeg gen, dat de bewoner wel De Beer zal heten en in het huis verblijft met een aantal kleine beertjes. Tosca wijst op een operaminnend man of vrouw en Carmen doet hetzelfde, maar het is natuurlijk ook mogelijk, dat er dames van die naam in het huis wonen. Hamdala is weer zoiets waar geen touw aan vast te knopen is en Sonnevanck droeg het laatste weekend haar naam met ere, want voor het eerst na lange tijd viel er weer eens zon te genieten. De schelde kan het huis van een waterminnend man zijn en Cilly's home is misschien de woning van een man die Cilly Wang en haar dansen bewondert, maar als het anders is kan ik het ook niet helpen. Stella Maris is in Amsterdam de naam van het zeelieden-tehuis, maar ook in Soest is een huis van die naam en het is niet waarschijnlijk, dat de bewo ner ambtenaar ter secretarie of ver tegenwoordiger is. Overigens is het hier Maris Stella, wat op hetzelfde neer komt. Als je 't Overschotje op je wo ning zet dan wijst dat op gepaste be scheidenheid en Rudy kan alleen maar de naam van een jongen zijn. Parkiet en Theresia liggen niet zover van elkaar af en er is in onze gemeente niet al leen een Klein-Weltevreden maar ook een Klein-Rustpunt. Ook Rhapsodie heet een huis, maar er staat niet bij of het een hongaarse van Franz Liszt is of de Rhapsody in blue van George Gershwin. Floris kan naar Floris de eerste, de tweede, de derde, de vierde of de vijf de genoemd zijn, maar aannemelijker is, dat een jongeling in deze woning die naam draagt, 't Beukje zal wel een klein boompje zijn, want anders was het huis dat er bij staat wel De Beuk genoemd. Natuurlijk waren er weer et telijke huizen die Maria heten en an dere Maria-Johanna en Johanna-Maria. Ons Hoekje wijst op een knusse behui zing en Nakorn Pathom heb ik in m'n pet gegooid om het thuis uit te zoeken, maar ik weet nog niet wat 't betekent. De Zoete Inval is minder plechtstatig dan het Muzenhuis, waar ik goed rond gekeken heb of ik Terpsichore, Clio, Calliope, Erato, Euterpe, Melpomene, Polyhymnia, Thalia en Urania te zien kon krijgen, maar ze waren alle negen blijkbaar uit. Heuvelzicht en Laanzicht laten geen twijfel over hetgeen men ziet als men naar buiten kijkt en naast bewonderaars van de schone Muzen wonen er in Soest bewonderaars van de strijdlustige da mes die zich Amazones noemden en stoer ten strijde trokken, want hij noem de zijn woning Amazone. Misschien is dat wel helemaal verkeerd en kwam hij op die naam omdat hij een tijdlang kan iedere vrouw en elk meisje bij zonder feestelijk gekleed gaan. Een uit gebreide feestcollectie Japonnen, Blou ses, Rokken, Toppers, Jacks etc. maakt U dit gemakkelijk. DOOR MIDDEL VAN MIDDELMAN voelt iedere man zich „gekleed". Dis tinctie en kwaliteit is het kenmerk van onze Costuums, Sportcombinaties, Regenkleding, Overhemden, Weekend shirts etc. DOOR MIDDEL VAN MIDDELMAN kunt U Uw zoons met een gerust hart in het „nieuw" steken. Vlot, solide en voordelig zijn onze JoAgenscostuums, Sportcombinaties, Jacks, Broeken en Shirts in de nieuwste modellen. MINDER BESTEED, FEESTELIJK GEKLEED door die onthoofd werd. Dat zal ook wel, want weinig mensen hebben zoveel pech als v. d. Lubbe. L'Espérance is de hoop die doet leven en niet alleen de bewoner, maar allen doet verwachten, dat de duizelingwek kende gang van zaken in het atoom tijdperk niet op algehele vernietiging uitloopt, maar dat de mensen, die het voor het zeggen hebben, begrijpen dat het organiseren van nog meer A- en H- bom-explosie de wereld iedere keer een stapje verder naar de ondergang voert. BRANDWEER ALS BRANDSTICHTER. Misschien is er weer een pyromaan in Soest aan het werk, misschien zijn het kwajongens, maar de laatste brand in Soest werd door de brandweer zelf aangestoken. Grote zakken met cellu- loidafval van „Arco" moesten ver brand worden en op de Foekenlaan ging de brand er in. Er werd niet ge blust, maar het brandweermateriaal was bij de hand voor het geval dat het vuur grillig wilde doen. KILOMETERMILJONAIR. Op zaterdag, 15 juni a.s. wordt voor een groep chauffeurs, die recht hebben op de erenaam „Kromhout Kilometer miljonair" met hun echtgenoten een feestdag georganiseerd. Deze miljonairs zijn chauffeurs, die in totaal minstens 1.000.000 km. met een Kromhout be drijfswagen hebben afgelegd. Onder deze groep komt voor de heer W. Hop, chauffeur bij de firma Klaas Duyst Zn., alhier. VERGADERING SOESTER VOGELVRIENDEN. De Soester Vogelvrienden hebben in restaurant „Zonneheuvel" een leden vergadering gehouden onder voorzit terschap van de heer D. J. Kuyper, die wegens emigratie moest bedanken. In deze laatste vergadering die hij leidde betreurde de scheidende voorzitter de slechte opkomst van de leden, want er waren er slechts 18 van de 90 gekomen. De tweede secretaris, de heer G. Brand, las de notulen en de heren Kuyper en Bandjes gaven verslag van de algeme ne vergadering van de Nederlandse Bond van vogelliefhebbers. Daar is medege deeld, dat voor elk district omvat tende ongeveer 25 afdelingen een projectie-apparaat aangeschaft zal wor den. Soest had aangevraagd een bonds- kampioenjtentoonstelling in onze ge meente te mogen houden, maar dit is niet toegestaan omdat gebleken is, dat hier geen ruimte te vinden is, die voor dit doel geschikt is. Er zal daarom dit jaar de gebruikelijke onderlinge ten toonstelling gehouden worden. Inplaats van de aftredende heer Kuy per werd de heer C. Brand met 17 stem men tot voorzitter gekozen en de heer C. J. Schalkx eveneens met 17 stem men tot tweede secretaris. De voor malige voorzitter heette de nieuwe be stuursleden welkom. Er is over de toenemende onveiligheid van het verkeer in ons land al heel wat gesproken en geschreven. En niet alleen in ons land. De problemen, die samenhangen met de toeneming van het gebruik van gemotoriseerde ver keersmiddelen, waarvan het vraagstuk van de onveiligheid van het verkeer tot de meest belangrijke behoort, vor men in vrijwel alle landen van de be schaafde wereld sinds jaren een punt van langdurige en diepgaande be schouwingen en overwegingen. De meest vooraanstaande deskundigen op dit gebied hebben, met inzet van hun bes te krachten, getracht - en trachten nog steeds - het steeds groter worden de gevaar te keren, maar tot dusver is dit slechts ten dele gelukt. Er is vrijwel geen land waar men niet met deze problemen te maken heeft. Overal neemt het aantal voertuigen met de dag toe en bijna overal steigt daarmee ook het aantal verkeersonge vallen. In het ene land misschien wat minder dan in het andere, doch 'n feit is, dat er in de meeste landen een bepaald beangstigende toestand is ontstaan die jaarlijks vele duizenden slachtoffers eist. We zullen ons land hier buiten be schouwing laten. Iedereen weet, dat er langzamerhand een noodtoestand dreigt te ontstaan, die schreeuwt om doel treffende afweermiddelen. Wanneer de wegenaanleg zowel wat de uitvoering ais wat de omvang betreft, gelijke tred zou kunnen houden met de toe name van het voertuigenpark, zou er in dit opzicht al heel wat gewonnen zijn. Doch wij vrezen, dat er tengevol ge van de bestedingsbeperking eerder een steeds groter wordende achterstand dan een voorsprong zal ontstaan. Meer discipline. In Engeland, waar in 1955 ca 4.600.000 automobielen aan het verkeer deelna men, werden in datzelfde jaar 5526 per sonen bij verkeersongevallen gedood. We noemen hier Engeland het eerste, omdat dit het enige land is waar het aantal ongevallen - ondanks de grote verkeerstoename - is verminderd. In 1939 n.1. vonden hier 8872 personen de dood in het verkeer, terwijl het voer tuigenpark toen ruwweg ongeveer half zo groot was als thans. Het is moeilijk een passende verklaring te vinden voor deze omstandigheid. Ongetwijfeld heerst er in Engeland 'n zeer grote discipline op de weg en is de instelling van de Engelsman ge heel anders dan die in de meeste an dere landen. In 1909 werden in Engeland 1070 per sonen gedood, tien jaar later bedroeg dit aantal 2488, terwijl er in 1929 6505 dodelijke verkeersongelukken ge beurden. Elke lVa minuut één. Zeer ongunstig steekt West-Duitsland hierbij af. Hier werden in 1955 ruim 560.000 ongelukken op de weg gere gistreerd, welke aan 12.296 mensen het leven kostten. Ruim 350.000 personen werden bovendien gewond. Sinds 1951 is het aantal verkeersongevallen in de Bondsrepubliek met 113 toegeno men. Elke 55 seconden vindt er een ongeluk plaats, elke 90 seconden wordt hierbij iemand gewond, terwijl er elke 43 minuten een slachtoffer wordt ge dood. In Frankrijk vielen in 1955 8050 do den tengevolge van het verkeer te be treuren, terwijl er 176.329 personen werden gewond. Elke dag 22 doden en 503 gewonden cijfers die tot ernstige bezinning aanleiding geven Het spreekt vanzelf, dat ook in het autoland Noord-Amerika het verkeer zijn tol eist. In 1955 kostte het weg verkeer in de Ver. Staten 1.350.000 ge wonden en 38.000 doden. In totaal kwa men er in dat jaar 93.000 personen tengevolge van die ongevallen om het leven, zodat dus bijna de helft van het aantal doden tengevolge van onge vallen voor rekening van het ver keer komt. Het is onmogelijk gebleken de oor zaak van alle ongelukken te analyse- -ujo o^hjuoosiad ufiz 'uoj standigheden die hierbij een zeer be langrijke rol spelen, men schat het aantal zelfs op 80 van het totaal, doch dit neemt niet weg, dat er alles moet worden gedaan om deze cijfers terug te brengen binnen minder alar merende proporties. Wanneer de wegenbouw, in plaats van te worden beperkt, met kracht ter hand wordt genomen - ook in ons land - en de fabrikanten streven er naar werkelijk veilige auto's te bou wen, dan is er al heel wat gewonnen. Na de pauze werden er kleurendia's getoond van vogelgemeenschappen in tuin en park, op het water, in de weide en in het bos. OOK SOEST KAN MEEDOEN AAN HET KIEZEN VAN HET NEDERLANDS ELFTAL. Op 30 juni wordt de jaarlijkse olympi sche dag gehouden. Er zijn athletiek- wedstrijden, er is een ruiterprogramma, een stayers wedstrijd achter grote mo toren en als hoofdschotel een voetbal wedstrijd van het nederlands elftal te gen de duitse club Schalke 04. Óns nationaal elftal zal ditmaal niet samengesteld worden door de keuze commissie van de K.N.V.B. maar door het nederlandse publiek. Het Nederlands Olympisch Comité heeft op grote schaal circulaires verspreid met „keuzekaar- ten" en deze moeten voor vijftien juni ingevuld zijn. Alle elf spelers van het elftal dat men wenst plus twee reserves moeten hier op ingevuld zijn. In Nederland uitkomende buitenlandse spelers of in het buitenland spelende Nederlanders komen voor dit elftal niet in aanmerking. Iedereen kan zoveel kaarten insturen als hij wil, maar op iedere kaart moet 57 cent aan post zegels geplakt worden. Onder hen, die het meest gekozen elftal instuurden, worden 3 televisietoestellen verloot. Kaarten voor deze olympische dag kan men bestellen bij het olympisch stadi on te Amsterdam onder betaling van de toegangskaart per giro (nr. 629017) ver hoogt met 50 cent. In Soest kan men gratis keuzekaarten voor het elftal krijgen aan de adressen die een lichtgeel biljet hebben of aan het V.V.V.-verkeershuis. Mochten op de ze adressen geen keuzekaarten meer zijn dan kan men nog terecht bij de heer C. Haver, Julianalaan 54, Soestdijk. ZOMERAVONDVOETBAL. K.P.S. en V.V.Z. hebben dinsdag voor de zomeravondcompetitie tegen elkaar gespeeld en het leek er aanvankelijk op, dat V.V.Z. een grote overwinning zou behalen. K.P.S. speelde met drie in vallers en V.V.Z. maakte voor de rust 3 doelpunten. Na rust zelfs het vierde, maar toen was het gebeurd met het overwicht van de Zonneglorenvoetbal- lers en K.P.S. bracht met 3 doelpunten de stand op 4-3. k Gediplomeerd B.O.V.A.G.- en N.B.A.-instructeur le Klas lesmateriaal. Normaal tarief. Voor Soest opgave Van Weedestraat 26 - Telefoon 2581 VOOR SOEST BIJ Kerkstraat 59 - Soest - Tel. 3830 Een bijna onzichtbare glaslijm maakt men door aluin te laten smelten op een ijzeren lepel. Een vers ei heeft doorgaans een ruwe oppervlakte. Het zinkt in zout water en is doorzichtig wanneer U het te gen het licht houdt. Hebt U geen keukenweegschaal Dan kunt U zich als volgt redden1 liter is 4 water glazen1 volle eetlepel is 20 grameen volle theelepel is 10 grameen afgestreken eetlepel is 10 gram. Dit geldt voor meel. Een ge wone koffiekop gevuld met meel, gries, suiker, of rijst/sago weegt resp. 100 gr., 150 gr. en 175 gram. Crêpe de chine krimpt, doch laat zich gemakkelijk uitstrijken. Men neme voor het wassen de maat en contro leert deze tijdens het strijken. Schimmelvlekken in hout verdwijnen meestal door ze af te wrijven met pe troleum. Eendeëieren doen niet onder voor kip- peëieren voor zover betreft de voe- dinswaarde. Ze moeten echter min stens 10 minuten koken of aan beide kanten gebakken worden met doorge prikte dooier. Voor gebruik in gebak, gehakt en mayonaise zijn ze niet ge schikt. Een roestvlek in een witlinnen boord kan men verwijderen door de vlek bo ven kokende thee te houden en met citroenzuur te bedruppelen. Na enige tijd uitwassen. Bij het afwassen mogen messen met houten heft niet geheel in het hete water ondergedompeld worden. Steek alleen het lemmet in het sop en doe het heft voorzichtig met de kwast, an ders laat de lijm los. Een roestvlek moet men nimmer direct uitwassen. Men moet dergelijke vlek ken eerst bestrooien met zout, dit er even op laten zitten en daarna uit borstelen. Nylon handschoenen moeten geregeld gespoeld worden. Zonodig een lauw sopje van een goed wasmiddel. Daarna spoelen en hangend of liggend drogen op een niet te warme plaats. Amersfoort Hilversum soi Voor VAN WEEDEST1 AGEN' GERM.

Soester Courant | 1957 | | pagina 6