SOEST IN DE HOEK. DINSDAG 18 JUNI 1957. 35e JAARGANG no. 46. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 TEMPO-VIERPALEIZENTOCHT. Opnieuw is de vierpaleizentocht gehou den, die ieder jaar door „Tempo" ge organiseerd wordt en ditmaal bleef de gebruikelijke regen weg. Zaterdagmid dag stonden 52 deelnemers klaar voor de gewone toerrit. De oudste was de heer V. ten Haeff, 67 jaar, die elk jaar de 320 km. rijdt, de jongste de 15-jarige Eddie de Lange. Eigenlijk wat al te jong, maar er is een oogje dicht ge knepen. De dames Addie v. d. Grindt uit Soest en A. v. d. Berg van de Uithoornse toe ristenvereniging waren eveneens weer aanwezig en drie zestienjarige jongens maakten eveneens de rit mee, die slechts voor een deelnemer te zwaar bleek. Uit Friesland, Noord-Holland, N.-Bra- bant, Hilversum, Baarn, Naarden, Bus- sem, een ploeg van 7 Rotterdammers, die lang na de start op weg gingen en uit Soest H. de Vries, G. J. v. d. Weerd (voorrijder), E. de Lange, J. Overstee gen, H. Voet. N. Voet, J. Kamp, J. G. de Bruin, G. J. de Bruin, V. ten Haeff, J. van Hattum, E. Ouwerkerk, J. Reider, Addie v. d. Grindt, B. Vuur, Snijders, Westhof en J. v. d. Weerd (voorrijder). De start was om kwart voor zes en de eerste etappe ging tot Halfweg. De twee de tot Zoetermeer, de derde tot Soest- duinen en daarmee waren drie paleizen bezocht. Zondagmorgen naar paleis 't Loo en daarna de weg terug naar Soest, waar de dames bij Birkhoven bloemen ontvingen en het eindpunt „Zonneheu- vel" verheugend dichtbij kwam. De heer H. Schlebaum verwelkomde de dapperen, dankte de politie, de E.H.B.O., de heer A. v. d. Brink van de brokke- wagen en allen die deze tocht moge lijk gemaakt hadden. De man die van Leeuwarden op de fiets gekomen was ging weer terug naar de Friese hoofd stad, J. A. v. d. Dun uit Tilburg ging de andere kant op en iedereen beloofde iedereen het volgend iaar weer mee te zullen doen. De rit was uitstekend verlopen en met 3 lekke banden en een kleine valpartij hadden de toeristen het er beter afge bracht dan de groot-toeristen, die zater dagavond om 9 uur startten. Mej. C. Lenior van „Olympia", Amster dam en mevr. A. Kooyman-Dolfdma van „De Volharding", Utrecht, namen hier aan deel. Het gemiddelde was 24 km. tegenover 18 km. bij de toeristen. De deelnemers kwamen uit Amsterdam, Utrecht, Bussum, Naarden en Hilver sum, terwijl uit Soest meereden D. Re- nooy, C. Vervat, H. Walgreen en J. van Nes. Bij Utrecht werden enige rijders slacht- offèr van een valpartij, de Soestenaren Vervat en Van Nes vielen uit, evenals W. Elshorst uit Utrecht en Keuken uit Hilversum. De Boer uit Uithoorn kwam later dan de andere binnen. Er waren 21 deelnemers aan deze zware rit. GYMNASTEN NAAR SOEST (WESTFALEN). De volgende dames hebben zich aan gemeld voor de sportuitwisseling met Soest (Westfalen) L. Broos, Hanny Roos, Tonny Schmidt, Nel van Asch, Ini Borgts, Riet Kuyper, Corry Dorre- stgin, Tiny Dijkman, Bets Verschoor, Anny Wigtman, Truus Roest en Maria v. d. Valk. Technisch leider is de heer A. Hoogbergen, terwijl mevr. A. Pouw- van Egmond als leidster meegaat. DE BRANDWEER IN ACTIE. Zonnige dagen brengen de brandweer in actie en zondag werd dan ook drie maal uitgerukt. Er werd omstreeks 1 uur een brand gemeld bij het Berken laantje en 2 nevelspuiten zetten het werk voort, dat begonnen was door de L.S.K.-brandweer en tientallen vrijwil ligers, die een aanvang gemaakt had den met het blussen van 1000 M2. bos en hei. Om 5 uur v/as er een kleine brand op de Bosstraat, die snel geblust was en niet lang daarna raakte de houten schuur achter de woning van de heer M. W. van Stijn, groentehandelaar aan de Noor- derweg, in brand doordat het vijfjarig zoontje op de zolder met lucifers zat te spelen. Houtwol en papieren zakken vatten snel vlam en toen de brandweer kwam viel er niets meer aan de schuur te redden. Omwonenden hadden met em mers water voorkomen, dat de ver koophal hetzelfde lot trof als de schuur die geheel afbrandde en de brandweer voorkwam met 7 stralen uitbreiding. Het dak van de hal had reeds gebrand en de vlammen sloegen door de ramen naar buiten, maar het vuur werd hier bedwongen. Met de schuur gingen een damesfiets, kisten en kratten, tuinge reedschap en een weegschaal verloren. De schade bedraagt ongeveer 6000, Doordat de bestelauto tijdig naar bui ten gereden kon worden werd voor komen dat deze eveneens verbrandde. De heer Van Stijn is verzekerd. P. VAN ELTEREN GOOIS TAFELTENNISKAMPIOEN. Zaterdagavond werden in gebouw „Lud- gardis" de tafeltenniskampioenschappen van 't Gooi voor juniores gespeeld. Voor zitter B. van Haarlem van de vereni ging „Shot" zette voor het begin uiteen, dat Shot deze wedstrijden had mogen organiseren omdat 4 Shot-spelers zou den uitmaken wie de sterkste jeugd speler van 't Gooi is. Shot prijst zich gelukkig over zulke goede jeugdkrach- ten te beschikken, die straks de plaat sen van de seniores kunnen innemen. Bij de wedstrijden waren aanwezig de heer J. de Ridder, voorzitter van de afdeling 't Gooi en de afdelingssecre taris, de heer J. Brouër met zijn echt genote. P. van Elteren gaf al direct blijk van zijn goede conditie door van H. Overgoor te winnen met 21-18, 21-9. W. van Doorn versloeg H. Rauch met 21-12, 21-8 en hij won van H. Overgoor met 21-12, 14-21, 21-18 in een spannende partij. De toekomstige kampioen P. van Elteren won met 21-7, 21-10 van H. Rauch, die Overgoor versloeg met 19-21, 21-19, 12-21. P. van Elteren won ten slotte met 22-20, 19-21, 21-12 van W. van Doorn en behaalde daarmee het kampioenschap. 2. W. van Doom, 3. H. Rauch. 4. H. Overgoor. De overwinning van Van Elteren is voor velen een verrassing geweest, maar zijn spel was van dien aard, dat de kampioenstitel hem ten volle toekwam. Ook het spel van W. van Doorn was van prima gehalte goed spelinzicht en een sportieve houding vielen op. H. Rauch verraste door zijn overwinning op H. Overgoor. Als hij v/at meer rust in zijn spel weet te brengen kunnen betere resultaten bereikt worden. Het spel peil van H. Overgoor viel tegen. Na afloop van de wedstrijd reikte de heer De Ridder de prijzen uit en hij feliciteerde „Shot" met deze sterke ju niores, die onderling uitgemaakt had den wie kampioen van 't Gooi zou worden. De kampioensteams Shot 3 en Shot A kregen een herinneringsinsigne. Nadat kleurendia's uit Nederland en Zwitserland vertoond waren, besloot voorzitter B. van Haarlem de avond en daarmee was het einde van het seizoen voor Shot gekomen. Zondag gaan de tafeltennissers met B.D.C. en „Cresendo" naar Overschie om deel te nemen aan de uitwisselings wedstrijden, die daar plaats vinden, ter wijl ook een team naar Soest (Dld.) zal gaan. WEER EEN EERSTE PRIJS. De wandelde meisjes en jongens van „Olympia" hebben revanche genomen voor het resultaat in Huis ter Heide, waar door een fout van de jury de eerste prijs niet behaald werd. Nu heb ben ze met 2 groepen de eerste prijs gehaald in een mars, georganiseerd door het sanatorium Hooglaren. Vijf en dertig jeugdige wandelaarsters en wandelaars liepen onder leiding van de heer W. A. Suman 10 km. en acht en twintig onder leiding van de heer H. Albertus 18 km. Beide groepen werden eerste. POESENHUIS GEOPEND. Soest heeft een bijzonder aktieve die renbescherming en zaterdagmiddag is dit opnieuw gebleken uit de opening van het poesenhuis, dat dank zij de offer vaardigheid van het v. d. Huchtfonds en de medewerking van de jeugd, die bouwsteentjes verkocht, gebouwd kon worden. De voorzitter van de vereniging, de heer P. M. Wijsmuller, verwelkomde de aanwezigen en in het bijzonder de voor gangster van de Nederlandse Protestan tenbond, mej. C. E. Jolles, die als be stuurslid van het v. d. Huchtfonds ge komen was. De heer Wijsmuller gaf uiting aan de dankbaarheid van het bestuur, de leden, donateurs en alle dierenvrienden over de resultaten, die de laatste tijd be reikt waren en de bouw van het poe senhuis was voor het grootste deel mo gelijk gemaakt door de gulheid van een fonds, waarvan hij de naam liever niet noemde, omdat mogelijk dan alle ver enigingen, die zich het lot van de die ren aantrekken, daar zullen aankloppen. Mejuffrouw Jolles, aan wie de voorzit ter verzocht het huis te openen, was de mening toegedaan, dat gerust gezegd kon worden, dat het ging om het v. d. Huchtfonds, gesticht door wijlen mevr. v. d. Hucht-Kerkhoven, die een groot kapitaal naliet, waarvan de rente door het bestuur van het fonds gebruikt mocht worden om mens- en dierlievend werk te steunen. Mevr. v. d. Hucht had altijd als haar overtuiging gegeven, dat talenten, die men boven anderen heeft, benut dienen te worden om te helpen wat afhankelijk is en zij zou er zeer zeker mee ingestemd hebben als zij had kunnen weten wat gedaan was met het geld dat beschikbaar gesteld was aan de dierenbescherming. Mejuffrouw Jol les prees zich gelukkig, dat zij als be stuurslid van het fonds tussenpersoon had mogen zijn en daardoor voor een deel bijgedragen had aan de bouw van het poesenhuis. Belangrijker dan haar aandeel en de schenking was echter het enthousiasme waarmee het bestuur van de dierenbescherming ten behoeve van de dieren werkte en namens het v. d. Huchtfonds wenste mej. Jolles het bestuur geluk met het resultaat. De heer Wijsmuller dankte namens bestuur, leden-donateurs en dierenvrienden, waarna mej. Jolles het poesenhuis open de. Voor de penningmeester, de heer J. C. van Boven, de prijzen aan de jeugd uitreikte, dankte hij de voorzitter voor de aktiviteit waarmee hij de vereniging van dienst was. Het werk van deze aktie was voor een groot deel door hem ver richt en als de resultaten wat minder gunstig waren dan verwacht was, dan lag dit zeker niet aan de voorzitter. Alle kinderen, die minstens één zakje bouwsteentjes verkocht hadden, ontvin gen een toegangsbewijs voor een film voorstelling. V Gerry Gruizinga kreeê "één waardebon van 10,Walda Reiche van 25, Dik Troost van 50.Terry Linng van 40,Joke Saarloos van 60.en Evert Davelaar van 100.Leida Floor ontving een radio met een luis tervergunning beplakt met 12 zegels. De voorzitter dankte allen voor hun be langstelling en in het bijzonder de heer Rasch, die opnieuw een deel van het asiel gebouwd had. BROMFIETS-ONGELUK. W. uit Baarn reed op zijn bromfiets op de Nieuweweg, stak zijn hand uit om te kennen te geven dat hij wilde oversteken en deed dit te vlug, zodat hij aangereden werd door de motor van S. uit Soest. De brommer werd zo zwaar beschadigd, dat de hele motor eraf vloog en de berijder werd met schaaf- en snij- wonden per auto van de G.G.D. uit Amersfoort naar huis gebracht. B.D.C.-DAMES KAMPIOEN. Bets Verschoor in het doel, achter Martha de Bruin en Joke Semper, in de middenlinie Sjaan Wouters, Ciska v. d. Valk en Annie Wigtman en in de voorhoede Lettie van Velzen, Joke v. d. Kant, Truus Roest, Riet Kaats en Truus Wouters, met Tiny Duwel als invalster en Ada v. d. Valk en Greet Overgoor als reserves. Zo hebben de B.D.C.-meisjes zondag het kampioen schap van de afdeling behaald. Vier doelpunten van Riet Kaats en twee van Tini Duwel waren het resultaat van het harde werken van de gehele ploeg en het enthousiasme van de leider, de heer N. L. Pouw. Er werd tegen V.B.O. 1 uit Nederhorst den Berg gespeeld om het afdelings kampioenschap eerste klasse A, kring Gooi en Eemland. VB.O. startte met veel geestdrift en had al spoedig een veldoverwicht, maar na 5 minuten waren ook de B.D.C.- dames losgespeeld en een goed opge zette aanval werd met succes bekroond; de V.B.O.-keepster werd voor de eer ste maal gepasseerd. V.B.O. liet dit doelpunt niet onbeantwoord en steeds opnieuw kwamen de meisjes voor het B.D.C.-doel. Hier vonden zij Bets Ver schoor echter op haar best, zodat ie dere aanval afgeslagen werd. Bij de rust was de stand 10 voor B.D.C. met 5 corners genomen door V.B.O. tegen 1 door B.D.C. In de tweede helft bleek het spelbeeld geheel veranderd. B.D.C. gooide het spel geheel open en na 1 minuut was het 2o. Nu was B.D.C., ondanks de warm te, niet meer te houden en steeds weer trokken de Soester meisjes op het doel van V.B.O. af. Door het open spel werden de V.B.O.-dames van het kastje naar de muur gestuurd. Verschillende gevaarlijke schoten werden gekeerd door de V.B.O.-keepster, die even eens uitstekend op dreef was. Na tien minuten speelde aanvoerster Letty van Velzen keurig naar de vrij gelopen Riet Kaats, die keihard inschoot. Ciska v. d. Valk, die blijkbaar hinder van de warmte had, werd voor 5 minuten het veld uitgestuurd wegens te hard aan vallen. Hoewel de Soester meisjes tij delijk met 10 speelsters in het veld waren troffen ze nog tweemaal doel van de tegenstandsters, terwijl V.B.O. volkomen leeggespeeld was. Nadat Cis ka v. d. Valk haar plaats weer inge nomen had werd nog eenmaal gescoord en met 60 werd het kampioenschap behaald. Er werd gelukgewenst, er waren bloe men en er werden foto's gemaakt, waarna de Soester meisjes, ondanks de hitte, tamelijk fris het veld verlieten. B.D.C. heeft de kroon op de goede training en de goede clubgeest ont vangen en tevens een beloning voor het vele werk, dat de heer Pouw voor de elftallen verzet. Dat de geest in de vereniging goed is bewijst het deelnemen van een groep van 19 dames aan de avondvierdaagse, die deze week in Amersfoort gehouden wordt. Dertien meisjes zullen deelne men aan de sportuitwisseling met Soest (Westfalen) en zij hebben vrijdagavond gespeeld tegen een elftal van oud leden van de vereniging, die zich als veteranen aandienden zonder het te zijn. Het gaat goed met B.D.C., waarbij nog steeds plaats is voor meisjes, die in een prettige vereniging willen hand ballen. DRUMBAND CRESCENDO. Al een jaar lang is de drumband van de R K. Gymnastiekvereniging „Crescendo" aan het oefenen en op de jaarlijkse uit voering in januari j.1. werden de 12 meisjes (8 trommels, een overslagtrom, 2 meisjes met vlaggen en een majo rette) aan het publiek in besloten kring gepresenteerd. Het bestuur is van me ning, dat de meisjes nu dusdanig geoe fend zijn, dat ze hun prestaties aan geheel Soest kunnen tonen, zodat za terdagmiddagmiddag, te 3 uur, bij de Mariaschool gestart zal worden voor een mars. De route isBeetzlaan, Konin- ginnelaan, Burg. Grothestraat, Van Wee- destraat, Steenhoffstraat, Molenstraat, Beukenlaan, Laanstraat, Beckeringh- straat, Korte Hartweg, Schaepmanstraat, Nieuwstraat, Beetzlaan, Mariaschool. De drumband zal in vol ornaat verschij nen in de nieuwe uniformen en met majorette tn vlaggen. NIEUWE ZAAK. Enkele weken geleden werd het win kelpand van de firma G. v. d. Pol aan de Burgm. Grothestraat overgenomen door de heer J. Hilhorst, die zijn lood- gietersbedrijf tot nu toe gevestigd had aan de Vredehofstraat. In weinige dagen werd het interieur van de winkel ge heel veranderd en vernieuwd en ge vuld met de nieuwste wasmachines, was tafels, douche- en badinstallaties, gas fornuizen en vele andere artikelen, waardoor een fraai geheel is verkregen. Tijdens de opening, welke zaterdagmid dag plaats had, heeft het niet aan be langstelling ontbroken en vele geluk wensen van vrienden en zakenrelaties gingen vergezeld van bloemen. Ock wij wensen de heer Hilhorst veel succes. NATUURBAD OVERVOL. Het ongekend mooie weer veroorzaakte het afgelopen week-end een ongekende drukte en ook het natuurbad heeft zijn deel hiervan ruimschoots gehad. On geveer 13000 mensen, die verkoeling zochten, bezochten het bad, waarvan pl.m. 9000 op zondag. Dit aantal is nooit eerder bereikt. Toen de toeloop te groot werd moest de politie ervoor zorgen, dat alles regelmatig verliep. BROMFIETS-ONGELUK. Op de Soesterbergsestraat passeerde de bromfietser C. P. H. uit Papendrecht twee fietsers die van de andere kant kwamen. De brommer raakte een van de wielrijders en kwam tegen een boom terecht. Fiets en brommer werden be schadigd en de bromfietsberijder kreeg een hoofdwond. DE DUIVEN VLOGEN. Zondag had een wedvlucht Dlaats vanaf St. Quentin, 296 km. De duiven werden gelost te 6 uur met oostenwind. De Zwaluw. In concours 171 duiven. Aankomst eerste duif 11.03.24 uur. Snelheid 973,67 m. per minuut. Aan komst laatste duif 12.08.14 uur. Uitslag J. Rauch 1 4. A. van Dorre- stein 2 8 16. W. Krijt 3 15 19. P. Grift 5 11 21. P.Duyst 6. C. van Soest 7 17 34. In een veel gelezen weekblad stond deze week een voetnoot, die aanleiding gaf tot een in heftige discussie door gebrachte v/arme Zaterdagavond. In het weekblad stond het volgende „Een totalitaire staat kan het in pro ductiekrachten nooit opnemen tegen een vrije maatschappij. De voorbeel den liggen voor het grijpen, dat vrijheid op zich zelf een bron van productie is. Daarom brengt West-Duitsland meer voort dan andere landen." Dit was de zinsnede waar het om ging en die aanleiding gaf tot de discussie, toen iemand van het gezelschap zei ik vind het jammer het te moeten zeg gen, maar zijn wij in Nederland niet aangeland in een toestand, waarvan wij ons moeten afvragen of ook ons land zich deze uitspraak niet moet aantrek ken Wij hoeven nog niet te zeggen, dat ons land totalitair wordt geregeerd, maar lijkt het resultaat niet een beetje in overeenstemming daarmee 't Was maar een vraag, maar het gezel schap was er knap mee opgelaten. Ik wist er ook geen antwoord op. Het te genstrijdige van de huidige situatie is, dat onze bedrijvigheid in vrijwel alle sectoren groot is en hier en daar, door een tekort aan arbeidskrachten, zelfs kleiner dan mogelijk. We mogen nog steeds van een hoog conjunctuur spreken zoals ons land nog nooit beleefde, maar ondanks dat, stond ons land er financieel nog nooit zo beroerd voor als juist nu. En dat terwijl we juist alles zo fijn van de wieg tct het graf voor elkaar hebben gekregen via Bedrijfsraden, P.B.O., Sociaal Economische Raad, Plan bureaus, Adviescommissies, een leger ministers, 225 eerste en tweede Kamer leden en nog zo het een en ander, al les onder aanvoering van ontelbare doctorandi in dit en dat. Zijn we misschien door al die licha men toch topzwaar geworden H. OEKMAN. C. Coerman 9 33. J. Ottens 10 18 29. Mevr. Brink-Zimmermann 12. H. Go- rissen 13 23 25. J. van Breukelen 14. J. v. d. Brakel 20. C. v. d. Hoek 24. P. de Bes 26 30. A. van Kooy 27. V. Reyerse 28. A. Rijksen 31. B. Roest 32. De Vriendschap. In concours 191 dui ven. Aankomst eerste duif 11.5.55 uur. Snelheid 970,79 m. per minuut. Aan komst laatste duif 12.18.39 uur. Uitslag W. Nieuwenhuis 1 7 30 32 35 44 47. D. J. Bos 2 9 23 26. Z.K.H. Prins Bernhard 3 10 11 15 22 27 28 33. Gebr. Rijksen 4 6 8 14 21 29 34 36 40. J. Jansen 5. F. Groenestein 12. J. Wijnands 13. E. Veerman 16. E. C. van Daatselaar 17. H. Verkerk 18 19 20 41. C. Jak 24. A. Grift 25 38. J. Stalenhoef 31. P. Wagner 39 42 48. G. H. v'. d. Broek 45 46. GESLAAGD. Van A.N.W.B.-autorijschool Van Dooren slaagden voor rijbewijs B-E mevr. A. Arkel-Halliwell, mej. M. Servaas, mej. R. G. Kok en de heren H. P. van Horns- veld, P. Abreen, H. Borreman, A. Bee- mer, H. H. Buurman, H. J. van Dooren, J. Herrebrugh, B. C. Littooy, A. R. Noor man, J. D. Smit, G. Buurman, A. C. Jansen, A. de Wolf, J. Sardon en B. C. Meijer. KILOMETERMILJONAIRS. Vorig jaar werd de Kromhout Kilome- termiljonairsclub opgericht, waarvan de leden bestaan uit chauffeurs, die in de loop der jaren meer dan één mil joen kilometer met een Kromhoutwagen hebben afgelegd. Opnieuw werden za terdag 17 nieuwe leden geïnstalleerd, waaronder de heer W. Hop, werkzaam bij de firma Klaas Duyst Zn., alhier. Na aankomst te Amsterdam werden de 17 miljonairs met hun dames allereerst gebracht naar de overzijde van IJ voor een bezoek aan de afdeling auto industrie, waarna de fabriek aan de Ke telstraat werd bezichtigd. Hierna ging het gezelschap naar Volen- dam, waar de lunch werd gebruikt en 's middags volgde een boottocht door de Amsterdamse grachten en havens. Het diner werd gebruikt in hotel „Schiller", waar de miljonairs werden toegesproken door mr F. W. de Ridder, secretaris van de Kromhoutdirectie, en Ir W. M. Burck, een der directeuren, die aan elk hun ner het „Miljonairs-speldje" en een en veloppe met inhoud uitreikte. Des avonds werd tot besluit een bezoek gebracht aan het cabaret „Saint Ger- main des Prés".

Soester Courant | 1957 | | pagina 1