1 J. Th. Voskuilen TWEEDE BLAD SOEST- C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE Gazelle - Raleigh Locomotief fUGERS RIJWIELEN „BARTIMEUS" KOMT IN SOEST ZINGEN. JUIST NU Rie Engelen-Schmittmann Huidgenezintp ERKENDE A. N. W. B. AUTORIJSCHOOL VAN DOOREN VacPi. fauLatiteitluaedeA. DE SCHAT VAN DE ZEEROVER VAN DE „SOESTER COURANT' VAN VRIJDAG 21 JUNI 1957. SLAG BIJ WATERLOO. Iedër jaar op 18 juni wordt bij het gedenkteken De Naald, aan de Stad houderslaan, de slag bij Waterloo her dacht, die plaats vond op 18 juni 1815. In aanwezigheid van kolonel L. v. d. Minne, als vertegenwoordiger van Prins Bernhard, en kolonel der cavalerie J. Hoytema van Konijnenburg vond deze plechtigheid plaats. Aanwezig waren afdelingen van de Hu zaren van Boreel, Huzaren van Prins Alexander, Huzaren van Sytzama, Ge nietroepen, het Infanterie-regiment Oranje-Nederland, het regiment Lim burgse jagers en de infanterie-regimen- ten Menno van Coehoorn en Chassee. Het trompettercorps van de cavalerie speelde het Wilhelmus, waarna majoor b.d. J. M. N. v. d. Drift, namens het hoofdbestuur van het comité 1815, een krans aan de voet van de naald legde. Majoor W. A. H. de Wit legde een krans namens de regimenten waarvan depu taties aanwezig waren. Majoor De Wit wees op het belang van de slag bij Waterloo, die een eind maak te aan de overheersing van de Fransen. Deze overwinning was voor een deel te danken aan het optreden van de Nederlandse troepen onder comando van de latere koning Willem II. Op 16 verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. juni 1815 streed de tweede Nederland se divisie bij Quatre Bras tegen een legermacht onder maarschalk Ney en de Nederlanders gaven zich niet ge wonnen. Waterloo moet een voorbeeld zijn als het ooit weer nodig mocht zijn te tonen wat Nederlandse soldatenmoed kan be werken. JUBILEUMTOURNOOI CENTRAAL. In het jubileumtournooi van de jubile rende biljartvereniging .Centraal" heeft De Roemer uit Hilversum thans de lei ding (96,71 winst 31.54). 2. Onder Ons, Hilversum (100 winst 31.54) 3. Leusderkwartier, Amersfoort (95,37 °/o winst 20,94). 4. D.O.S., Soest (91,84 °/o, winst 15,84). 5. De Doelen, Hilversum (100 °/o, winst 12,50). 6. V.V.V., Amers foort (88,14 winst 3,92). 7. De Vaart, Hilversum (90,83 °/o, verlies 1,66). 8. Vergulde Wagen, Amerfoort (86,17 °/o, verlies 8,24). 9. Gijsbrecht van Amstel, Hilversum (73,93 °/o, verlies 8,67). Dinsdagavond wordt tegen Recht Voor-- uit uit Hilversum gespeeld en vrijdag, tegen O.D.L. uit Baarn. KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 KERKSTRAAT 3-S0EST-TEL203C Betaling in overleg. INTERPELLATIE VAN DE HEER PIEREN. In de raadsvergadering van maandag avond werd door de heer Pieren (P.v.d.A.) de navolgende interpellatie gehouden. Mijnheer de voorzitter, in diverse raads vergaderingen is de kwestie over het beleid van de woningbouwvereniging „Ons Belang" aan de orde geweest. Het is mij gebleken, dat niet alleen bij Ons Belang, doch waarschijnlijk in nog veel erger mate een en ander het geval is bij de R.K. Bouwvereniging St. Josef. Het zij mij vergund de gang van zaken, in vogelvlucht, op de voet te volgen, waarbij ik toch wel aan dring op de welwillende aandacht van de betreffende wethouder, in de hoop, dat hij toch op de kortst mogelijke termijn die maatregelen zal nemen om de door dit beleid gemaakte fouten in het reine te brengen. Deze woningbouwvereniging werd op gericht in 1918. Als ik goed ben in gelicht - en ik verzoek dus de wet houder een en ander te bevestigen - is omstreeks 1934 het bestuur van deze vereniging ontbonden door het overlij den van de toenmalige secretaris. Vanaf dit jaar zouden er ook al geen leden meer zijn. Dit op zichzelf ware nog niet zo erg, zij het dat in 1950 de verlen ging van de koninklijke goedkeuring moest worden aangevraagd. Het pseudo-bestuur heeft ongeveer 13 leden, waarvan deze personen zelf niet op de hoogte waren, tot lid gemaakt, omdat zij als bewoner die zogenaamde waarborgsom van 25.hadden be taald, dan wel dit bedrag hadden in gehuurd. De verlenging van de konink lijke goedkeuring is dus m.i. onrecht matig aangevraagd en ik vraag mij af of de minister de verlenging had ver leend indien hij met de juiste gang van zaken op de hoogte was geweest. Mijn vraag aan Uw college is of U met deze onrechtmatige aanvraag om ver lenging van de koninklijke goedkeu ring op de hoogte was. Zo ja, om wel ke redenen heeft uw college dan, in het belang van de bewoners van de woningen, niet die stappen onderno men, om deze onrechtmatigheden onge daan te maken. Ten tweede. Door deze woningbouw vereniging is enige jaren geleden grond verkocht aan de gemeente, gelegen bij de nijverheidsschool-v. d. Huchtschool. De notaris wilde de betreffende koop akte niet passeren omdat de statuten en het regelment voorschreven, dat de koopakte mede-ondertekend moest wor den door een commissaris, zijnde be stuurslid van de woningbouwvereniging. Maar een dergelijke persoon, dan wel functie, was er niet omdat het bestuur er toen al onrechtmatig zat. Het pseudo-bestuur heeft toen weer enige personen bij elkaar geroepen, die de zogenaamde waarborgsom had den betaald en uit deze personen is toen weer een commissaris benoemd. Een en ander geschiedde echter niet overeenkomstig de bepalingen van de statuten en het huishoudelijk regle ment. Betaling van een waarborgsom aan een woningbouwvereniging als be woner houdt nog niet in, dat men lid is van de woningbouwvereniging. De verkoop van de grond aan de ge meente is toen wel doorgegaan. De gemeente schijnt toen wel op de hoog te te zijn geweest van de moeilijk heden bij deze woningbouwvereniging. Om welke redenen heeft uw college toen niet direct stappen ondernomen en ervoor gezorgd, dat er een andere rechtsvorm aan deze woningbouwvere niging werd gegeven. Was het de be doeling op deze grond de ambachts school te bouwen en is de onrechtma tige aankoop van deze grond misschien mede aanleiding, dat de bouw van de ambachtsschool wordt vertraagd Ten derde. Volgens de statuten en het huishoudelijk reglement is er van deze woningbouwvereniging een bankreke ning bij de Boerenleenbank. Geld, huur, etc. zou volgens de statuten op deze bankrekening gestort moeten worden. De huurpenningen worden al sedert ja ren gestort bij de gemeente-ontvanger. Is dit door het pseudo-bestuur eigen machtig 'geregeld of gebeurde dit op advies V8n, uw college Zo. ja, dan was uw college toch op de hoogte van het feit, dat er ies niet in orde was bij deze woningbouwvereniging. Waar om heeft uw college toegestaan dat de ze onrechtmatige toestand gedurende 'n reeks van jaren bleef voortduren In de vergadering van 28 april j.1. heeft de voorzitter opgemerkt, dat, achteraf bezien, het pseudo-bestuur als zaak waarnemer is opgetreden, maar is het wel juist dit als argument te beschou wen, nu blijkt dat een en ander niet achteraf bezien moet worden, doch dat uw college volledig op de hoogte zou zijn van de gang van zaken. Als zaakwaarnemer moet men de za ken als een goed huisvader beheren, doch of dit is gebeurd betwijfel ik ten zeerste. Dit blijkt onder meer uit het onderhoud aan deze woningen; het is meer dan bedroevend te noemen. Stelt u maar eens een onderzoek in bij de bewoners. De voorzieningen van da ken, jaren geleden gebeurd, t.w. het zogenaamde vernieuwen van de killen, zouden juist nog meer lekkages te weeg gebracht hebben dan voorheen het geval was. Uw college moet toch meerdere klachten hebben bereikt over de slechte toestand van deze woningen. Om welke redenen heeft uw college toen niet ingegrepen? Dit koor, bestaande uit blinde en slecht ziende leerlingen van het bekende in stituut te Zeist, heeft een goede re putatie. Van tijd tot tijd zijn zij via de N.C.R.V.- microfoon te beluisteren. Niet ieder is in de gelegenheid hen eens in eigen woonplaats te beluisteren. Het is dan ook niet een alledaagse gebeurtenis wanneer de jongens en meisjes op woensdagavond, 26 juni, voor de in woners van Soest en omgeving, onder leiding van heer Mees van Huis, een bijzonder mooi programma ten gehore zullen brengen. Zowel voor de muziekkenner als voor de niet-kenner belooft dit een avond te worden van prachtige zang. Zij hopen te zingen in de Julianakerk aan de Julianalaan opdat zoveel mo gelijk personen van deze unieke ge legenheid gebruik kunnen maken. Het orgel zal worden bespeeld door de organist van de Domkerk te Utrecht, de heer Stoffel van Viegen. Als soliste werkt mede sopraan mej. Dé van Oenen, oud-leerlinge van „Bar- timéus", nu werkzaam als telefoniste aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ook Roelie van Goor, een meisje van 16 jaar en leerlinge van het instituut, zal enkele liederen zingen. Een veel belovend stemmetje. De avond, is bedoeld om deze instelling aan een deel der nodige gelden te hel pen, om het werk onder de blinde en slechtziende jeugd te kunnen voort zetten. De opbrengst uit de toegangsprijs komt geheel ten goede aan het „Bartiméus"- werk. Wie wil horen tot welke buiten gewone prestaties de dirigent zijn pu pillen, die hem niet of bijna niet kun nen zien, heeft weten te brengen, verzui- me niet dit concert bij te wonen. Daar, gezien de ervaring in andere plaatsen (onlangs in Alphen aan de Rijn 1000, in Enschede 1300, in Zwolle meer dan 1000 toehoorders) een grote toeloop wordt verwacht, verdient het aanbeveling U spoedig van een toe gangsbewijs te voorzien. steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - Tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 Daarnaast is, evenals dit in Soester- berg bij „Ons Belang" het geval was, de kwestie van de verhoging van de watertarieven door een actie-comité vanuit de bewoners bij uw college aan hangig gemaakt. Waarom heeft uw college toen niet ingegrepen? In hoe verre is door uw college aan het actie comité, behartigende de belangen van de bewoners - zijnde een groep burgers van Soest - volledige .medewerking ver leend om de gerezen moeilijkheden op te lossen Mijnheer de voorzitter, ik krijg sterk de indruk, dat hier vele beleidsfouten zijn gemaakt, waarschijnlijk ook door uw college, maar zeker door het pseudo- bestuur. Het zou een diepgaand onder zoek vereisen om hier achter de scher men te kijken wat er al zo precies gebeurd is. Om die reden verzoek ik u met het zomerse weer is een doelmatige huidverzorging zeer aan te bevelen. Wendt U voor deskundig advies tot Gedipl. Schoonheidsspecialiste Oude Utrechtseweg 12 Telefoon 2103 Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voefen en oksels fris door Purol-poeder mij toe te staan voor te stellen om vanuit de raad een onderzoekcommissie te benoemen, welke commissie deze zaak nader kan onderzoeken en rap port kan uitbrengen aan de raad, op dat alle raadsleden een inzicht krijgen in deze aangelegenheid. Het zal u be kend zijn, dat er onder de bewoners van deze woningen, zowel in Soest als in Soesterberg, nogal ongerustheid be staat over de gang van zaken, zoals deze zich momenteel toedraagt. Tevens verzoek ik u mij in te lichten hoeveel de totaal-schuld bedraagt van deze wo ningbouwvereniging aan de gemeente Soest. Tenslotte moge ik de betreffende wethouder adviseren na te gaan in hoe verre bij de andere woningbouwvereni- Igingen hier ter plaatse rechtsgeldige besturen zitting hebben en van dit on derzoek verslag uit te brengen aan de raad, opdat te dien opzichte in de toekomst moeilijkheden worden voorko- EERSTE RIT AUTO- EN MOTORCLUB „SOEST". De deelname aan de eerste avondrit van dit seizoen, georganiseerd door de mo tor- en autoclub Soest, werd ongunstig beïnvloed door de stortbuien, die voor de start vielen en het vele water maak te de rit niet gemakkelijker. Er werd in de omgeving van Soest gereden. Na afloop reikte de waarnemend voor zitter, de heer A. G. Spijker, de prij zen uit. Hij deelde mee, dat voorzitter G. Slagt, door verandering van werk zaamheden, voor deze functie had moe ten bedanken. Uitslag Auto's 1. D. v. d. Broek, 27 strafpunten. 2. J. de Kogel, Zeist, 42 p. 3. G. Stam, 55 p. Troostprijs voor C. van Dis, Duivendrecht, 57 strafpunten. Bij de motoren won B. Castaing en P. Castaing onving als kaartlezer de Coupe de Zonneheuvel. Te beginnen met juli zullen er bij vol doende animo 3 puzzelritten uitgezet worden, die door iedereen gereden kun nen worden op het tijdstip dat hij wenst. De start hiervan is bij restau rant „Zonneheuvel", waar men aan wijzingen ontvangt hoe de rit gereden moet worden. Iedere maand is er een bekertje beschikbaar. S.E.C.-JEUGD IN ACTIE. De juniores A van S.E.C. werden onge slagen kampioen en zij zullen zater dagavond voor deze prestatie gehul digd worden. Er wordt op het terrein aan de Bosstraat, om half acht, 'n wed strijd gespeeld tussen een junioreself- tal en de jeugdcommissie, versterkt door het bestuur. Scheidsrechter is de voorzitter van S.E.C.de heer Wilhelm. De jeugd komt in de volgende opstel ling N. Zoghei, doelL. de Rooy en H. van Kooy, achterJ. Sakkers, G. Beyer en F. Hornsveld, midden J. v. cL Lugt, J. Rijksen, W. van Dijk en B. Timmer in de voorhoede. Jeugdcommissie en bestuur komen als volgt uitdoel M. Visserachter J. van Ginkel en G. v. d. Brink midden M. Westerveld, G. van Duinkerken en W. Pureveen voor J. Veldhuyzen, J. de Ridder, A. van Appeldoorn, B. v. Vee- nendaal en R. ten Hove. PROMOTIE. De heer G. v. d. Brink, inwoner van Soest, promoveerde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde. Promotor was prof. dr H. C. Burger. GALLENKAMP PELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEF. 3823 Van Weedestraat 8. Telefoon 2458. FA. SPRUIT FA. OP 'T LAND BEUKENLAAN 54 TELEF. 2105 top yrtohl P. I B. Bo« 6 CopenVio 33. Gelukkig was de blokhut zo vol rook, dat de aanvallers geen doel bewuste aanval meer konden doen. „Naar buiten en bestrijdt hen in de openlucht", riep kapitein Smolet. We grepen allen onze degens en ijlden de hut uit. De dokter geraakte direct in handge meen met een van de muiters en bracht hem ten val. Ik had ook een degen genomen en rende de hoek van de hut om, waar ik bijna tegen de bootsman opbotste. Hij stak naar me doch ik pareerde de stoot. Ik struikelde echter en rolde van de helling af. VOLLEYBAL S.P.S.V. Het jaarlijkse volleybaltoernooi van de Soester politie begon met prachtig weer en het eindigde tijdens stortregens, maar al het water kon niet voorkomen, dat het toernooi slaagde al moest het dan ontijdig beëindigd worden. De wedstrijden werden dinsdagmorgen cp het S.E.C.-terrein door de burgemees ter geopend nadat de voorzitter van 5.P.S.V., de 'heer H. G. Scholtmeijer, de deelnemers welkom geheten had, in het bijzonder de leden van de rijks wacht te Turnhout, de plaats die het vorig jaar in de sportweek afgevaar digden naar Soest zond. De burgemeester sprak de wens uit, dat er sportief strijd geleverd zou wor den, waarna drie scheidsrechters, de heren J. C. M. Smit, Van Schaffelaar en Meijer de vele tientallen wedstrijden gingen leiden. Het team van S.P.S.V. speelde tegen alle deelnemende teams behalve tegen Velzen. De Soestenaren verloren van Turnhout en Alphen aan de Rijn. Turhout toonde zich met Al phen het sterkst. Tegen zes uur werd het S.E.C.-terrein door een wolkbreuk onder water ge zet. Om 7 uur werd besloten het toer nooi te beëindigen. Dit in overleg met de heer Schouten, gedelegeerde van het district West van de N.P.S.B. Het vaststellen van de uitslag der laatste wedstrijden door loting werd niet aan vaard, zodat besloten werd slechts 9 wedstrijden te rekenen, daar deze door alle teams gespeeld waren. De uitslag was 1. Turnhout 8 pnt 2. Alphen 8 p. 3. S.P.S.V. 7 p. 4. Marechaussee, Amsterdam 6 p. 5. Bloemendaal 5 p. 6. Bussum 5 p. 7. Zeist 5 p. 8. R.S.D.U. 3 p. 9. Velzen 3 p. 10. De Bilt 2 p. 11. Alkmaar 2 p. 12. Hilversum 1 p. Het team van Alkmaar had de plaats van Baarn ingenomen. Voor de prijsuitreiking dankte de heer Scholtmeijer de verenigingen voor de deelname en de sportieve wijze waar op strijd geleverd was. Het was een mooie dag geweest on danks het verregende einde. Het S.E.C.- bestuur werd bedankt voor het be schikbaar stellen van het terrein en de scheidsrechters voor hun medewer king, de korpschef voor het bieden van de gelegenheid deze dag te orga niseren en het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de beker. De heer C. van Es reikte hierna de prij zen uit en sprak een dankwoord tot de heren Scholtmeijer, De Raedt, Berg man, Den Ouden en v. d. Veen, die ieder jaar de verzorging van deze dag op zich nemen. Sportdagen als deze bevorderen de goede sfeer en de ka meraadschap. Tenslotte dankte de heer Bergman de deelnemers en wenste hen een goede thuisreis.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5