VRIJDAG-AANBIEDINGEN voor lage RONDE prijzen!!. KWAK r uw huis? VROOM DREESNAM n. ZIE HET met Philips Televisie. WIJ MOGEN ONS EIGEN GRAF NIET GRAVEN. SOEST SOESTERBERG Officiële Mededelingen. 3,- 5- AMERSFOORT Verpleegsters- schort Hagelwit f3.00. 7.- k al eens eerder op zodat meer mensen naf hun gevel willen e oren van hen, die en laag te staan l" is ook zoiets, e. „Klavervier" her- 4 leuke kinderen, i vierling zijn. want iars. „Streven naar ^velingswaardig iets, kunt ophouden als ent want er komt De Stinse" is voor ïaar „Us Honk" en vel net zoiets zijn die mensen komen waar de A.N.W.B. borden moet schil- en aangeven waar 5 begint. inkt zeer plechtig s" en „Ruimzicht" ?t zo af en toe in and nog wel eens ers te zien dan de uurmans huis. „Vo- rer van „Zondam". snappen maar het hoeck" is ook dui- elios" is de zonne- woning wordt be- nilie die graag de Haard" heten vele ;el" weinig. „Eb en op de gedragingen schien een miljoen i strand had, maar eer dat de eb en /en bedoeld zijn. kwam waarschijn- n de oude zwaan, ri zat overleden is. eve de zwaan, en ve. er heel duidelijk, gaan las ik abu- t", wat natuurlijk unnen. Er is ook -ucht" heet en of sel of op bepaalde echt niet zeggen. „Vredehof" maar naam „Vredenhof" wel de hoek zijn onen, terwijl de een andere hoek m in iedere straat aan, want er zijn de bewoner van jnlijk geld in ta- huis uit erkente- roemd tabaksoord immetje" zal bin- ipje" gaap heten, iertje groeit na- telzicht" wijst op die alles te bie- ust" zal wel het ser, die tientallen zweet zijns aan- n toen naar Soest en. „Majarda" is binatie van na- Marion of Ma ast en zeker be- Ikenner- of lief- net zo. „Vesta" de namen zijn i in die huizen ok een posthume staalse maagden aad. ngevuld worden maar alleen het huis. „Cornelis- de hoeve van e" van Ireentje. vermoeden dat aan conventie nmert om het camp-Ten Have ilijk", want een r niet mee op- ;n „Feijnoord" loor Rotterdam- in het laatste ber zijn intrek ^r op heeft met jax, H.V.C. of 5 uit het Oude wilgen" staan aaraan ze hun derijke" wordt tescheiden man door een man, lere vliegtuigen dit graag zou ajuit" een zee- de „Hubertus- e jacht. „Pluck letterverande- ,Pluk de dag". wordt het in ag" genoemd, an een meisje >mt hem (niet en en U moet /ier" voor wier cht niet. „He Cevel van het slaan op de „Pietermaai" maar waarom i contact ge- iet-ingewijden ïkoever" ligt niet aan een eeft geen plas ,j de Plasweg, de bewoner Soesterbergsestraat 20A Telf. 2379 Het vraagstuk der bestedingsbeperking staat in het middelpunt der belangstel ling. Maar moeten wij er niet even in dachtig op zijn veel te verdienen, als veel te besparen Onze export, waar van wij het hebben moeten, is op het ogenblik in een slechte conditie. Wij heb ben nieuwe bronnen aan te boren, wij hebben goedkoop en goed te leveren en reclameveldtochten te ondernemen ten bate van de nederlandse industrie. Maar waar wij zeker voor hebben te zorgen is, dat wij niet verliezen wat wij in han den hebben, dat wij onze bestaande bronnen van inkomen niet laten ver zanden. Een van die bronnen is het toerisme. Het is niet lang geleden, dat Nederland een der door vreemdelingen meest bezochte landen was. In die toestand dreigt een belangrijke kentering te komen. De vreemdelingenstroom wendt zich weer van Nederland af. En wel door onze eigen schuld. Een van de motieven, die de buiten landers hierheen lokte was, dat ons land bekend stond als een goedkoopte- eiland in Europa. En nu heeft men, zelfs ten aanzien van leden van een perscongres, de prijzen opgejaagd en de mensen laten betalen voor maaltijden die zij niet hadden genoten. Dit is het meest kortzichtig beleid, dat men zich kan denken. Onder de mensen die men aldus mis handelde, waren de aangewezenen om het vreeemdelingenverkeer te stimule ren. Een congres van hoofdredacteuren van buitenlandse bladen was van de begane fout mede de dupe. Een extra gelegenheid om voor ons land welwil lende belangstelling te wekken, werd verzuimd, neen, sterker weerstreefd de goede kans die wij hadden, werd te niet gedaan. Hetgeen men aan deze belangrijke vreemdelingen heeft berokkend, wordt niet vergeten. Er behoeft maar een drieregelig berichtje in een buitenlands blad te verschijnen of de buitenlandse gasten wenden zich af. Indien ook de andere gebieden van de- viezenverwerving dergelijke ontstellen de blunders worden begaan, dan zijn wij bezig met het graven van ons eigen graf. Alle krachten moeten in de tijden van nood, die wij beleven, worden aange wend om te verdienen en alle denkende hoofden moeten beletten, dat hetgeen wij verwierven, te loor gaat. Ons land is gebleken een aantrekkelijk toe- ristenland te zijn. Ondanks het feit, dat het ons aan voldoende hotelruimte ont breekt om overstelpende massa's op te vangen, ondanks zijn gemis aan grootse natuur, is het in het buitenland in trek gekomen. Het weet, niettegenstaande zijn manco aan huisvestingsruimte, de vreemdelingen te bergen. De particu lieren helpen mee. Er is een dienst- en hulpvaardigheid en een organisatorisch vermogen in ons volk, een internatio nale gezindheid, een talenkennis, die de vreemdelingen gerieven. Met diepe be wondering hebben wij het werk van onze V.V.V.'s, van onze reisbureaus en andere verzorgende instanties aan schouwd, toen die de bloembollenbezoe kers. die van verre kwamen, uitmun tend wisten te herbergen en te bedienen. Het was „in orde". In ons restaurant-wezen is meer gezel ligheid en behagelijkheid, meer com fort dan in dat van welk land ter we reld. Ons land heeft een vriendelijk heid, een schilderachtigheid, een be knoptheid van afmetingen, die de vreem deling boeien. Het maakt een zindelijke, verzorgde indruk. Wij beschikken over goede autowegen, over spoorwegen die tot de beste van de^ wereld kunnen wor den gerekend. Maar nu de buitenlander Nederland „ontdekt" heeft, gaan wij het meteen verspelen door dingen als er in Amster dam zijn gebeurd. Wij beseffen, dat het hotelwezen, op zichzelf al een riskant bedrijf, door de algemene prijsstijging gefolterd wordt. Wij begrijpen zijn moei lijkheden. Maar niets wettigt, dat men zich tegenover vreemdelingen vast klampt aan formele tariefsbepalingen, dat men alle rekkelijkheid en inschik kelijkheid prijsgeeft. De bediening van de toeristen mag geen bedrijf worden waaruit men machtige winsten trekt. De ondernemingen moe ten uitkomen, maar zij mogen haar gas ten niet uitmergelen. Waarom niet Omdat het toerisme een potentiëel ob ject is (matige prijzen verhogen de kwantiteit der bezoekers) ènom dat men door de prijzen te hoog te stellen, de prikkel wegneemt, waardoor de mensen hierheen komen. Over de actuele afneming van het aan tal vreemde bezoekers van Nederland kan men zijn droefheid betuigen, maar over de reeks van problemen, die het toerisme omringen, is nog het laatste woord niet gezegd. Er zullen nieuwe hotels moeten worden gebouwd en nieuwe typen van hotels. Dat kost wel geld. Wie investeert? De zorg voor de toeristen wordt doorkruist door de netelige kwestie, waaraan Ne derland lijdt mag men hotels gaan bouwen als er zoveel landgenoten zon der woning zijn Wij begrijpen de zor gen van de Horeca-wereld. Maar tegenover dit alles handhaaft zich het ontzaglijke belang dat Nederland als producerende natie bij vreemde be zoekers en vreemde relaties heeft. Even tuele subsidies voor het toerisme dienen de doeleinden moeten op de allerlaatste plaats komen op de lijst der bestedings beperking. Men mene niet, dat men de stroom van buitenlandse gasten alleen maar moet aanwakkeren door het geven van „fes tivals" (wie weet er een goede neder landse vertaling van dit woord?). De lust om ons land te bezoeken wordt volstrekt niet louter door deze feeste lijkheden opgewekt. Men biede de bui- telander een behoorlijke, billijke verzor ging. En men handhave de ongerept heid van ons vriendelijke landschap, welks reine stilte thans overdonderd wordt door razende straaljagers. DE VERJAARDAG VAN DE PRINS. Zaterdagmorgen heeft het tamboercorps van de K.M.A. een aubade gebracht in de tuin van het paleis Soestdijk ter ge legenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. De Prins die vergezeld was van zijn adjudant luitenant-ko lonel Geertsema en luitenant ter zee le klas W. van Rossum inspecteerde Het corps, dat twee marsen en een wals ten gehore bracht. Het corps werd vergezeld door de officieren verbonden aan de K.M.A. Om 8 uur vlogen een 50-tal straaljageis over het paleis. Omstreeks 10 uur vond voor het raad huis van Soest een défilé plaats door genietroepen van Soesterberg. Er werd gedefileerd voor de burgemeester, le den van de gemeenteraad en kolonel J. van Grondelle, commandant van de genietroepen van Soesterberg. Een mu ziekcorps van de genie uit Den Bosch speelde tijdens het défilé en de korte mars die de troepen hierna maakten. BAARNS LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen Middel bare School voor Meisjes, de dames B. M. van den Bosch, I. A. T. Bijleveld, R. Callenbach, M. M. Damstra, M. D. Ebbers, S. A. D. Engelberts, P. van Her waarden, E. C. A. Heubel, C. D. Hey- broek, M. H. D. van de Hurk, J. I. de Jonge, D. Kroon, B. E. Lange, C. O. van Lierop, M. Loeff, W. R. Olman, M. W. Roder, H. M. Schipper, J. G. Slotboom, L. C. Smit, B. D. M. Strauss, J. L. Taverne, H. G. Tolk, M. M. van der Velde, Ch. La Verge, M, La Verge, L. H. van den Wall Bake, E. de Wilde, C. F. G. Wijs. BIGGEN EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 223 biggen in prijzen van 38,tot 55,en 13 drach tige zeugen van 330,tot 480, Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 13, tot 14,Henneneieren van 9,tot 12,Middenprijs 13,50. Prijs per kg. 1,90 (basis 62 gr.) Handel op beide markten redelijk. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van het Baarnse Lyceum slaagde Ansje Spruit, leerlinge van de Insingerschool aan de Schoolstraat. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De postduivenvereniging „De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, afstand 371 kilometers. In concours waren 135 duiven, die om 6.30 uur werden gelost met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 11.43.27 uur. snel heid 1184,83 meter per minuut. Aan komst laatste duif 12.36.27 uur. W. Krijt 1 9 11. V. Reyerse 2 15 23. P. Duyst 3 6 25. C. Coerman 4 10. J. v. d. Brakel 5 14. H. Gorissen 7 18. P. Grift 8 12. J. v. d. Belt 13. J. Rauch 16. J. Ottens 17. A. Snijders 19. A. v. d. Pol 20 24. A. v. Kooi 21. C. v. Soest 22. A. Hilhorst 26. A. Dorrestein 27. „De Vriendschap" nam eveneens deel aan deze vlucht. In Concours 168 dui ven. Aankomst eerste duif 11.38.38 uur, snelheid 1136.03 meter per minuut. Aan komst laatste duif 13.29.01. Sj en G. Rijksen 1 13 18 19 30 42. D. J. Bos 2 3 W. Nieuwenhuis 4 5 17 20 28 36. E. C. v. Daatselaar 6 8 10 11. R. Koster 7. E. Veerman 9 23 38. Z. K. H. Prins Bernhard 12 16 31. W. Roest 14. PHEBèL BIEDT U DE BESTE CRêMES. OOK TEGEN ZONNEBRAND. HET RODE KRUIS OEFENDE. Tot slot van de theoretische cursussen in de afgelopen maanden hield het Rode Kruis, afdeling Soest-Soesterberg een practische oefening in het bos bij de zandverstuiving. Deze oefening vond zaterdag plaats en door het mooie zo merweer was het voor de denkbeeldige patiënten aangenaam met lichte en zwa re verwondingen te liggen. Voor de helpsters en helpers van de colonne Rode Kruis Korps was het echter een zware opgaaf in dit warme weer de patiënten te verbinden en over hon derden meters te vervoeren per bran card. De colonne-commandant dokter J. C. Rip had de leiding van deze oefe ning en hij was zeer tevreden over het werk dat de helpsters en helpers deze middag hadden laten zien. Zuster J. Bos, leidster van de helpsters liet het geven van bloedplasma zien aan der patiënten wiens toestand zeer ernstig bleek te zijn. De patiënten verkenners van de padvindersgroep van hopman v. d. Schoor konden na de oefening allen gezond naar huis gaan, ondanks de vele verwondingen die men hun had toe gedacht. NATUURBAD SOESTDUINEN. Twee weken geleden waren er in het natuurbad 9000 zwemlustigen geduren de de zondag en eergisteren 7500 waar uit blijkt dat het zondag eigenlijk wat te warm was voor mooi. De 21-jarige jongèman Ch. van B. was van deze 7500 de onfortuinlijkste want bij het duiken schoot een arm uit de kom. Dokter Rip herstelde het euvel. Het Baarnse Bosbad kreeg zondag be zoek van ol.m. 5000 zwemlustigen, te gen 6000 14 dagen geleden. OLYMPIA VERSLAAT ONOVERWIN NELIJKE GIRAFFES. Het volleybaltoernooi van de Baarnse Gymnastiek en Schermvereniging, dat donderdag, vrijdag en zaterdag in het Oranjepark werd gehouden heeft veel spanning met goed spel te zien gegeven. Zo moesten bij de heren, hoofdklasser Giraffen en le klasser Olympia een beslissingswedstrijd spelen om de eer ste prijs. De fel vechtende Soestenaren die de eerste set verloren, wonnen de volgende twee. Een verrassing die met als prijs een fraaie zuil beschikbaar ge steld door de beschermheer van de B.G. en S.V., de heer burgemeester Van Beek Calkoen werd beloond. G. Duyser 15. H. Verkerk 21 ,22 37. C. Dijkman 24 27 34 35. G. Sikkelbein 25. J. Wijnands 26. P. Wagner 29. J. On- wezen 32. G Hooyer 33. Jac. Stalen hoef 39. F. Groenestein 40 41. PRACHTIG KORFBAL. In het kader van de festiviteiten van de sportfederatie Soesterberg had de grote Hoofdklasse korfbalwedstrijd G.U.K.B.- Allen Weerbaar plaats. Er werd zeer goed gespeeld. De jeugd van K.V.O. had een grote erehaag gevormd, waar tussen de spelers, begeleid door het applaus van het publiek, het veld betraden. Het duurde zeer lang voordat er doelpunten gemaakt werden, maar toen de sterke P. van Doorn 1-0 maakten voor G.U.K.B. was het schietfeest geopend. We zagen fantastische doorbraken en verre, zui vere schoten, waarbij ook het nuttige spel der dames opviel. Vaak bouwden hier de dames de aanval op. Allen Weer baar maakte echter 1-1. Doch weer kreeg G.U.K.B. door Elly Landzaat de leiding 2-1, Dit meisje bracht verscheidene ma len de handen van het publiek op el kaar door haar goed, maar vooral en thousiast spel. Weer maakte A.W. gelijk, 2-2, waarmede de rust intrad. In de tweede helft trokken beide ploegen met groot succes ten aanval2-3, 3-3, 4-3. Weer had G.U.K.B. de leiding, doch juist op 'n dergelijk moment legde A.W. er een schepje op en werd het weer af wisselend 4-4, 4-5, 5-5 en toen gingen de laatste minuten in 5-6, 6-6, een fraaie doorbraak van K. de Kleine. Juist op het moment dat de scheidsrechter op zijn horloge keek, scoorde de debutant in de G.U.K.B.-ploeg, P. van Doorn, 7-6. Alles wat A.W. was, trachtte aan de neder laag te ontkomen, maar te vergeefs en enige ogenblikken later floot de goed leidende internationale scheidsrechter H. Koeman voor de laatste maal en had G.U.K.B. door haar groter enthousias me de strijd gewonnen. OUDEN VAN DAGEN BELEEFDEN EEN HEERLIJKE UITGAANSDAG. Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de Soesterbergse ouden van da gen vrijdag weer een heerlijke dag be leefd. Zoals altijd werd deze tocht, die onder auspiciën stond van de Oranje vereniging, weer geheel en al georga niseerd door de heer Baars. De rit van circa een 60-tal oudjes ging in de rich ting Den Haag. Onderweg werd gepleis terd in een uitspanning aan de Reeuwijk- se plassen, waar men genoot van het vredig gezicht op de glanzende water spiegel. In Den Haag werd geluncht en het panorama Mesdag en Mauurodam bezocht, hetgeen grote indruk maakte. De tocht ging weer terug door het mooie zomerlandschap, waar in het restaurant de „Kleine Betuwe" onder Haastrecht heerlijk werd verpoosd in de lommer rijke tuin. In het restaurant ,,'t Zwaan tje" te Soesterberg werd het gehele ge zelschap door de heer Huisma weer een dronk aangeboden, wat weer op hoge prijs werd gesteld. Maar er stond nog meer te wachten. In de feestelijk versierde eetzaal van de Meijerij werd door de heer en mevrouw Meijer een keurig verzorgd diner aangeboden. Onder aanbieding namens de gasten van een fruitmand sprak de heer Baars uit aller hart, toen hij de familie Meijer zijn dank betuigde voor zoveel goed heid, waarvan hij aanvankelijk perplex stond. De nestor van het gezelschap, de heer Nooder, sloot zich bij deze woor den volkomen aan, nadat hij de heer en mevr. Baars namens alle deelne mers grote dank had gebracht voor de wijze waarop zij deze gezellige dag weer hadden verzorgd. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. J. Gaas beek, slaagde op de rijkskweekschool te Amersfoort voor het onderwijzers examen, met de akten I. K. S. O., gym nastiek en handenarbeid. Marinus Gaasbeek slaagde voor zijn toelatingsexamen aan de rijks-H.B.S. te Amersfoort. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage gelegd zijn verzoeken met bijlagen van a) W. J. Hilhorst, Schoutenkampweg 20a, Soest, om vergunning tot het uit breiden van een smederij, waarvoor laatstelijk bij besluit d.d. 4 maart 1938, le afd. nr. 7/194, vergunning is ver leend en waardoor het gezamelijk ver mogen van de in de inrichting geplaat ste machines 6,3 p.k. bedragen, op/in het perceel Schoutenkampweg 20a, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2818. b) Het hoofd van het Arrondissement West van het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden (B.A.B.- O.V.), Breestraat 72, Leiden, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagplaats van benzine in 50 jerry cans met een gezamelijke inhoud van 1000 liter, op/in perceel gelegen aan De Beaufortlaan. kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nr 3073. c) Het hoofd van het Arrondissement West van het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden (B.A.- B.O.V.), Breestraat 72, Leiden, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagplaats van benzine in 10 jerry cans met een gezamelijke inhoud van 200 liter naast gebouw 8 op het vlieg veld Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2751, (oud D 2974). d) Het hoofd van het Arrondissement West van het Bureau Aanleg, Beheer en onderhoud van Vliegvelden (B.A.- B.O.V.), Breestraat 72, Leiden, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagplaats voor benzine in 12 jerry cans met een gezamelijke inhoud van 240 liter in gebouw 32 op het vliegveld Soesterberg, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nr. 1330. Gedurende 10 dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunningen in te brenge tij het gemeetebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 16 juli a.s. des voormiddags te 11, 11.15, 11.30 en 11.45 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen het inwilligen van deze verzoeken kunnen worden inge bracht. Soest, 2 juli 1957. 551fe-„ FIJN BEIERS PORSELEIN Modieus model met fraaie decors, crème met goud afgezet. Theeservies 15-delig; Ontbijtservies 10-delig; Eetservies 24-dellg. y P Compleet 49-dellg. Slechts badminton JU( ^ket Wedstrwlformaat met ny lon bespanning. Racket met shuttle. Alléén Vrijdag voor Pracht partij DAMESTNTERLOCK Hagelwitte camisoles en directoires. Zéér elastisch en bovendien perfect af gewerkt. Alle maten róók grote) O Per stuk jongenspullovers van zware gestreepte tri cot met wollen boord en manchetten. Kleurecht, voor 2 t/m 4 faar 3.— voor 5 t/m 7 jaar 4.— voor t/ra 1® jaar 5.— Pracht kwaliteit KOORDWOL in een groot kleurassorti- ment. Deze zuivere wol is bijzonder geschikt voor kinderkleding en jumpers, heerlijk warm en sterk. Per 2 knotten tii 100 gram Prachtige kwaliteit popeune 140 cm breed, keuze uit 10 modekleuren. Voor rokken, blouses, jacks, enz. Per meter Rijk gesorteerde collectie uni en gebloemde DAMESPYJAMA'S in katoen en poplin. Smaakvol gegarneerd (óók met borduurwerk). Enkele met misschien 'n klein weeffoutje, maar dan ook voor de unieke y prijs van HERENOVERHEMDEN van sterke krimp vrije poplin met gevoerde of ongevoerde borst. Dubbe le of enkele manchetten. Solide afwerking is aan beide zijden te dragen. Het is gemaakt van degelijke Twentse katoen. In alle maten. Porseleinen KOP EN SCHOTELS Fraai model met gouden bles en decor. Alléén vrijdag 3 stuks 1% voor

Soester Courant | 1957 | | pagina 7