TWEEDE BLAD SOEST. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1957. TOCHT VAN BEJAARDENKRING DER U.V.V. Dames van de U.V.V. hebben met de bejaarden het jaarlijkse uitstapje ge maakt. Allereerst werd naar het Ud- delermeer gereden waar koffie gedron ken werd. Over de prachtige Veluwe ging het via Hoenderlo naar de Wester- bouwing, waar tijd was voor de lunch en een wandelingetje. Om half twee vertrok men per boot naar Arnhem, 't Was heerlijk op 't water, de stemming was uitstekend. Daarna per bus naar de Postbank, waar genoten werd van prachtige ver gezichten en een verfrissing gebruikt werd. Vervolgens over Wageningen, Rhenen naar Leersum, waar het diner reeds wachtte. Genoeglijk zaten allen aan de lange ta fels, genietend van het nu eens door een ander klaar gemaakt etentje. Na afloop hiervan werd door een der bejaarden grote dank gebracht aan de organisatrice van deze dag, mevrouw Kruik, die het hoofd is van de bejaarden kring. AANRIJDINGEN. Ter hoogte van de bushalte Oude Tem pellaan werd op het rijwielpad een 18- jarige wielrijdster aangereden door een uit dezelfde richting passerende wiel rijder, waardoor het meisje kwam te vallen. Zij liep verwondingen op aan knie en voet en brak een vinger. Op de Amersfoortsestraat, nabij het benzinestation, moest de bestuurder van een bromfiets plotseling afremmen voor een uit de tegengestelde richting na derende wielrijder, die naar links was uitgeweken. De bromfietser kwam te vallen, doch liep geen noemenswaar dig letsel op. Wel werd zijn brommer beschadigd. NEGENDE COMPETITIERIT VAN TEMPO. De mooiste en spannendste rit van het seizoen werd als negende competitie- rit verreden. Er werd bijzonder fel om de punten gestreden. Na diverse schermutselingen leek het erop of Otto de Weerd in de 38e ronde succes zou boeken. Hij kreeg een lichte voorsprong op het peleton, maar de saamgebundelde krachten deden deze poging teniet. Vooral Wim Hommes moest er telkens achteraan en dan ging weer een der anderen er tussenuit tot tenslotte Gerrit Ruttenberg er in de 55e ronde vandoor ging. Even werd er ge aarzeld wie er achteraan zou gaan en dit maakte dat Ruttenberg succes boek te. Juist in de laatste ronde lapte hij het peleton, waardoor hij prachtig win naar werd. Cadeau heeft hij het ech ter niet gekregen, want Otto de Weerd, Piet v. d. Broek en vooral Beb Kriek probeerden steeds weer hun achter stand teniet te doen. Kriek was al op de goede weg, maar een paar auto's versperde hem de weg en het peleton kwam weer bijeen. Dit hielp Rutten berg ook om de ronde te nemen. Gerard van Wijk was deze avond ook weer eens present, maar het ging nog niet erg en hij stapte al vrij vlug af. Ook Jaap v. d. Burgt gaf na de 28e ronde op. In een felle eindspurt om de tweede plaats moest Wim Hommes dit maal de eer aan Otto de Weerd laten. Uitslag 1. Gerrit Ruttenberg, 48 km. in 2.18.55. 2. Otto de weerd op 1 ronde. 3. Wim Hommes. 4. Bep Kriek. 5. Piet v. d. Broek. Bij de junioren was het, als iedere keer, vechten tot de laatste meters. Van dit geweld werden Anton Snijders (15e, 29e en 39e ronde een lap) en het nieuwe lid Hoogeveen (in de 36e ronde een lap) het slachtoffer. Bart de Wolf werd in de 36e ronde in gehaald. Wout van 't Klooster kreeg in de 17e ronde een lekke band. Hij ging direct verder op de fiets van Ge rard van Wijk, maar kwam toch op 1 ronde te liggen. Hij probeerde her haaldelijk deze terug te pakken, maar zag hiertoe geen kans. Adri Doekemeijer was ditmaal de ani mator van de strijd. Hij poogde her haaldelijk te ontsnappen, maar ook Adri v. d. Burgt, Menze v. d. Broek en Nic Westhof hebben het hunne geprobeerd. Tegen het eind van de strijd moesten Nic Westhof en Walter van Barneveld hun maats nog laten schieten en zij kregen enige achterstand. Met een felle eindspurt werd de strijd beslist Uitslag1. Adri v. d. Burgt, 33 km. in 53,35 min. 2. Menze v. d. Broek op 1 lengte. 3. Adri Doekemeijer op 2 lengten. 4. Walter van Barneveld op 60 meter. 5. Nic Westhof op 61 meter. 6. Wout van 't Klooter. op 1 ronde. 7. Bart de Wolf. 8. Hoogeveen. 9. A. Snij ders. ASSEPOESTER. Het jeugdtoneel van Chris Hofland trad op voor de Soester kinderen in een door V.V.V. georganiseerde middag. Er kwamen 800 kinderen naar het open luchttheater om te kijken en te luis teren naar het toneelstuk „Assepoes ter", dat met zang en balletdans op gevoerd werd. De kinderen waren ver rukt over deze operette. SOESTENAREN VISSEN. De Soester en Baarnse leden van „De Snoekbaars" hielden een onderlinge wedstrijd waaraan velen deelnamen, zonder dat de vissen echter veel be langstelling toonden. De heer K. Veenkamp, bestuurslid van de vereniging reikte prijzen uit aan A. van Nimwegen, J. W. Kaspers, G. Schothorst, J. van Vulpen, K. de Rui ter en J. Breuker, terwijl de prijzen van de tweede visdag gewonnen wer den door Chr. Mooy, J. Wijnhof, G. v d. Berg, A. v. d. Hoef, H. Kriek en K. Wijnhof. BROMFIETSEN PUZZELDEN. De Soester Bromfietsclub hield opnieuw een puzzelrit, nu over 60 k.m. met een verplichte rust van 30 minuten op de helft van de rit. De heer H. Smit reikte in hotel „Bos en Duin" de prijzen uit aan B. v. d. Broek (3 str.pnt.), mevr H. van Rou- wendaal-Eilers (3), R. Wehmann (3), mevr. B. v. d. Broek (4), W. Grift (6), mevr. E. Grift-van Kooy (7), J. v. d. Bank (8), J. v. d. Deyssel (9), R. v. d. Heyden (10) en twee troostprijzen aan H. Kreté (151) en H. van Rouwendaal (149). BROMFIETSERS VERGADERDEN. De Soester Bromfietsclub, die wel eens met moeilijkheden te kampen had, is deze zomer aktief geweest. Aan het be gin van het seizoen werd een nieuw bestuur gekozen en vrijdagavond was men in hotel „Bos en Duin" aanwezig om een nieuwe voorzitter te kiezen, daar de heer W. Peters, wegens ge brek aan tijd en een brommer, bedan ken moest. In zijn plaats werd gekozen de heer A. H. Smit, die reeds eerder de voor zittershamer bij de Soester Bromfiets club hanteerde en dit met succes deed. Tweede voorzitter is de heer M. van Rouwendaal, eerste secretaris J. v. d. Bank, tweede secretaris R. Wehmann, eerste penningmeester H. van Rouwen daal en tweede penningmeester C. Kraay. Voortaan zullen er geen ritten meer gehouden worden met start en finish bij restaurant „Zonneheuvel" in de Torentraat in verband met de verkeers drukte aldaar, maar uitsluitend bij hotel „Bos en Duin". Er werd besloten opnieuw lid te worden van de Nederlandse Bromfietsbond. Er zullen drie puzzelritten behouden worden in september en october, ter wijl aan het eind van het zomerseizoen de prijsuitreiking van de competitie, die de afgelopen maanden gehouden is, zal plaats vinden. Op 7 april bestaat de vereniging 5 jaar en het ligt in de bedoeling bij die gelegenheid een nationale rit te organi seren. VERJAARDAG PRINSES IRENE. H.K.H. Prinses Irene vierde haar acht tiende verjaardag en uit het gehele land kwamen de gelukwensen in het paleis Soestdijk binnen. Het tamboers korps van het garderegiment „Prinses Irene" bracht de prinses een muzikale hulde binnen de tuin van het paleis. De regimentscommandant, overste B. F. M. Wijtenburg, woonde deze demon stratie bij. Een deputatie van het re giment, dat op 11 januari 1941 in En geland opgericht werd, bood de prinses een weekend-tas aan. WESPEN EN BRANDWEER. Op de Verlengde Talmalaan was men bezig een wespennest uit te roken en hiertegen is niet zoveel bezwaar, maar men verzuimde de brandweer te waar schuwen, zodat die uitrukte voor wat een fikse brand leek. Ze hoefden ech ter de balen stro, die voor het uitroken gebruikt werden, niet te blussen. BOTSINGEN. Op de Burg. Grothestraat reed G. J. uit Amsterdam met zijn bromfiets, richting Nieuwerhoek. Mevr. G. van T. uit Graft stak met haar brommer aan de hand onverwacht over en werd 'aan gereden. De bromfiets van de onvoor zichtige dame werd beschadigd. De automobilist A. C. M. manoeu vreerde wat ongelukkig op de hoek van de Braamweg en de Ossendamweg toen hij zich bedreigd dacht door een vracht auto. Hij reed het trottoir op en kwam tegen een boom terecht. Een spatbord van de auto werd beschadigd. H. G. J. uit Soest stak met z'n auto de Ossendamweg over, komende uit de Schoutenkampweg. De motorrijder H. van W. uit Nijkerk had de auto voorrang moeten verlenen maar hij deed dit niet en auto en motor botsten tegen elkaar. Beide voertuigen werden ernstig be schadigd. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniës.s. „Highland Monarch" 13 aug. Australiës.s. „Waterman", 10 aug. Brazilië m.s. „Alcor", 13 aug. Canada m.s. „Prins Frederik Willem", 12 aug. Canada s.s. „Soestdijk", 15 aug. Canada s.s. „Nieuw Amsterdam", 17 aug. Chili via New York, 14 aug. Indonesië s.s. „Rhesus", 14 aug. Ned. Antillen m.s. „Daphnis", 12 aug. Ned. Nw. Guinea m.s. „Weltevreden", 15 aug. Nieuw Zeeland via Engeland, 17 aug. Suriname s.s. „Boskoop", 14 aug. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Athlone Castle", 17 aug. Brits-O.-Afrika via Frankrijk, 17 aug. Inlichtingen betreffende verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. UIT DE BOCHT. Een personenauto, bestuurd door P. uit Amerfoort, vloog op de Birkstraat uit de bocht, raakte een boom en kwam tot stilstand voor er ernstiger dingen konden gebeuren. De wagen werd ern stig beschadigd. LAATSTE PUZZELRIT K.P.S. K.P.S. heeft de laatste puzzelrit gehou den, waarna voorzitter G. M. Duiser bekers uitreikte aan mevr. L. Koedam en mevr. J. J. Kraayenhagen, die bei den slechts 19 straf punten bij drie rit ten kregen. Aan deze laatste rit namen 52 koppels deel. Uitslag 1. M. Teeken en G. van Nim wegen, 0 strafpunten. 2. F. Kotten sr. en jr., 2 p. 3. Echtpaar L. v. d. Kamp, 2 p. 4. Echtpaar C. v d Flier, 4 p. 5. Dames v. d. Brink en Weerd, 4 p. 6. Dames v. d. Brink en Waayenberg, 4 p. 7. A: van Asch en F. Holthuizen, 4 p. 8. De Kruyff en Versteeg, 4 p. 9. C. en W. van Lambalgen, 4 p. De troostprijs werd gewonnen door het koppel De Ridder-Steyn met 218 strafpunten.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5