SOEST SPORT. IN DE HOEK. DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957. 35e JAARGANG No. 64. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 ONGEVAL MET NASLEEP. Zondagmiddag reed de bromfietser B. van H. op de Van Weedestraat met J. J. D. achterop. Beiden Soestenaren. Van H. reed met grote snelheid en op de hoek van de Korte Brinkweg reed hij tegen een betonnen paal. Van H. kwam met zijn hoofd tegen de paal terecht en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. D. kreeg geen verwondingen. Dokter Rupert verleende de eerste hulp en per ziekenauto van de E.H.B.O. werd het slachtoffer naar De Lichtenberg ver voerd. Zijn toestand was ernstig. Onderweg reed de ziekenauto een Duitser aan, die onverwacht op de Birk- straat de v/eg overstak. Het was S. H. uit München, die met een vriend en twee meisjes een vacantietocht maak te. Hij werd omver gereden en kreeg lichte verwondingen aan benen en hoofd H., die stewart op de Statendam is, werd in hotel De Schouw verbonden. OPGEPAST MET COLLECTES. Het blijft oppassen met lieden die aan de deur de prachtige dingen willen verkopen of zich opwerpen als geldin zamelaars voor goede doeleinden. Er wordt nu voor het zwakzinnige kind gecollecteerd met een intekenlijst en de politie raadt aan naar de vergunning te vragen als zij aan de deur komen. GROTE PRIJS IN SOEST? Zondag is de nationale duivenvlucht vanaf Orleans gehouden waaraan 60.000 duiven deelgenomen hebben. Het sa menstellen van de eindstand nadat alle duiven binnen zijn vergt enige dagen, maar nu reeds is te verwachten, dat on ze plaatsgenoot, de heer H. Gorissen van „De Zwaluw", kans maakt op een steyige prijs. Reeds om twaalf minu ten over half twaalf was 'n duif van de heer Gorissen binnen en kenners zijn aan het rekenen geslagen, waarbij men tot de con Jusie kwam, dat die duif het wel heel goed heeft gedaan. Nu maar wachten op de definitieve uitslag. BILJARTVERENIGING VCENTRAAL" BESTAAT 15 JAAR. Op woensdag 28 augustus is er in café „Centraal" een receptie ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de biljart vereniging, die dezelfde naam draagt. Op 9 augustus 1942, toen het volop oorlog was, werd er in „Centraal" een bespreking gehouden en op 18 augustus vond een biljartavond plaats om propa ganda te maken voor de op te richten vereniging. Op vrijdag 21 augustus vond de oprichtingsvergadering plaats, waarbij de naam „Centraal" gekozen werd, omdat het clublokaal die naam had. De heer H. van Breukelen werd tot voorzitter gekozen, H. van Sitter tot vice-voorzitter en A. J. Verkerk tot secretaris-penningmeester. De heer Verkerk is nu gedurende 15 jaar secretaris van de vereniging. C. Stalenhoef en H. Pohlman werden tot commissaris benoemd en in totaal waren er in augustus 1942 9 leden. Op 1 september trad de vereniging toe tot de Nederlandse Biljartbond en vier nieuwe leden meldden zich aan. Een half jaar later waren er reeds 16 leden en de eerste donateur gaf zich op. In het eerste jaar van het bestaan werd C. Stalenhoef districtskampioen le klasse libre en A. J. Verkerk werd kampioen van de tweede klasse libre. Het club kampioenschap werd behaald door de heren C. Vissers en W. Dijkman. A. Ver kerk plaatste zich in de finale van het Nederlandse kampioenschap vijfde klas. se en bezette hierin de tweede plaats met een gelijk aantal punten als de kampioen. Een moyenne-verschil van 0,02 moest de beslissing brengen. In de persoon lijke kampioenschappen van het dis trict Gooi- en Eemland behaalde Ver kerk het kampioenschap in de eerste klasse libre met een gemiddelde van 7.29. In november 1944 leed de vereniging een groot verlies toen de voorzitter, de heer H. van Breukelen, door de be zetter gefusileerd werd. Na de bevrijding betekende een massa kamp tegen de biljartvereniging „Ons Gebouw" goede propaganda voor de vereniging en enkele nieuwe leden ga ven zich op. Ieder jaar werd deelgenomen aan de competitie van het district Gooi- en Eemland en in het jaar van de bevrij ding werd het team, bestaande uit de heren W. Dijkman, D. Kater, H. Pohl man en Th. de Ruig, kampioen. Dit was het vierde viertal van de vereniging. Het tweede bezette de twee de plaats. Bij de persoonlijke kampioen schappen van het district werd R. v. d. Linden kampioen in de derde klasse libre. Bij een driekamp in Den Haag kwa men de deelnemers met een grote beker als eerste prijs naar huis. Vriendschappe lijke wedstrijden en nederlaagwedstrij den tegen „De Vergulde Wagen" en ,,'t Zwaantje" leverden een tweede en een eerste prijs op. Bij een nederlaag- tournooi van „De Vaart" te Hilversum werd na loting de tweede prijs be haald. In het vierde jaar van het bestaan van de vereniging veranderde het district van Gooi- en Eemland in „Eemland". In dat jaar werd door A. v. d. Stam, R. v. d. Linden en J. van Breukelen deelgenomen aan een landelijke compe titie, maar het succes was niet bij zonder groot. Een beter resultaat le verde het deelnemen aan wedstrijden van het nieuwe district op. A. J. Ver kerk werd kampioen in de cadre klasse met een gemiddelde van 8.33 en hier mee promoveerde hij naar de derde klasse. J. Waasdorp werd kampioen van de eerste klasse libre met een gemid delde van 5.38. Bij de viering van het eerte lustrum bestond het bestuur uit de heren R. v. d. Linden (voorzitter), A. J. Verkerk (secr. penningmeester), H. van Sitter, vice-voorzitter en G. Boudewijn met J. van Breukelen als commissarissen. Het eerste lutrum werd gevierd en van de weduwe van de overleden voorzit ter, de heer Van Breukelen, kreeg de vereniging een prijzenkast. Het feest comité dat de viering voorbereidde be stond uit de heren D. Kater, J. van Oord en P. Brekelmans. De jaren gingen voorbij en in 1952 werd het tweede lustrum gevierd. „Dat Uw vereniging nog vele jaren moge bloeien in Uw belang en in het belang van de biljartsport" was de wens van biljart vereniging ,,d' Oranjeboom". Deze wens stond op papier. Zij werd ingelijst en hangt onder de prijzenkast van de vereniging in „Centraal". Morgen vindt de viering van liet derde lustrum plaats. De vereniging telt thans 17 leden en 14 spelen in de competitie. Vier teams in hoofdklasse, 2e, 3e en 4e klasse. Ook in de laatste jaren zijn er vele goede reultaten geboekt. R. Loor promoveerde naar de hoofdklasse libre, A. Verkerk naar de eerste klasse cadre en vorig jaar promoveerde K. van Ewijk naar de eerste klasse libre. Het zal morgen druk zijn in café „Centraal", want vele biljartvrienden zullen hun gelukwensen komen aan bieden. En onder hen zijn ongetwijfeld afgevaardigden van de 18 verenigin gen, die deelgenomen hebben aan het jubileum-nederlaagtoernooi, dat vorige week besloten werd met de prijsuitrei king. VIJFTIG JAAR GETROUWD Er waren heel wat mensen op de been in de Molenstraat toen P.V.O. het echtpaar P. van Doorn een sere nade bracht ter gelegenheid van het vijftigjarig huwelijksfeest. Op 22 augustus 1907 traden de heer P. van Doorn - een echte Soestenaar - en mejuffrouw M. C. Papoe uit Til burg in het huwelijk. De heer Van Doorn had 50 jaar geleden niets in Tilburg te zoeken, maar zijn aanstaan de vrouw wel wat in Soest, want zij was hier in betrekking. De bruidegom was 27 en de bruid 26. De heer Van Doorn was seinwachter bij de Spoorwegen en als zodanig in Blauwkapel en Zuilen werkzaam. Het was geen vetpot bij 't Spoortje voor het jonge gezin, waarin na enkele jaren al 5 kinderen waren, maar wat de Spoorwegen te weinig betaalde werd door de jonge huisvader op andere wijze toch wel verdiend. Na 24-jarige dienst volgde in 1930 ver vroegde pensionering om gezondheids redenen. Bijna dertig jaar later is de gezondheid echter goed en al wordt het lopen wat moeilijker het vitale echtpaar voelt zich nog fit genoeg om een feestdag te kunnen waarderen. Er waren vele geschenken, waaronder een bloemenmand van de buurtbewoners en van de zes kinderen en 14 klein kinderen ontbrak slechts de jongste zoon, die ergens op de wereld voor de Maatschappij „Nederland" vaart en mee een telegram moest volstaan. Fet zijn drukke dagen geweest, meent het echtpaar van Doorn, maar het wa ren ook mooie dagen. AUTOBOTSING. Er zijn lastige kruispunten in Soest en die van de Schrikslaan en Beetzlaan is er één van. Een vrachtauto, met de Utrechtenaar C. A. G. achter het stuur, reed van de Schrikslaan de Beetzlaan op door rechtsaf te slaan. W. F. de G. uit Soest kwam hem met zijn perso nenauto tegemoet en hij reed zover naar links dat de vrachtauto aan de rechter kant van de weg moest stoppen. Dit was nog niet voldoende want De G. reed tegen de vrachtauto op en beide auto's werden beschadigd. De bestuur der van de personenauto kreeg boven dien een procesverbaal. „RONDE VAN NEDERLAND" GEëINDIGD. De jonge biljartvereniging K.W.S. heeft als training voor later te spelen com petitiewedstrijden een „Ronde van Ne derland" gehouden, waarin ploegen niet fietsend maar biljartend door ons land trokken. Winnaar werd R. van Asch, tweede J. van Leuveren en derde C. van Hattum. Het puntenklassement bezorgde A. van Opstal een eerste prijs. De rode ploeg, die zich het sterkst toonde, bestond uit de heren F. H. v. d. Berg, R. van Asch, J, van Leuveren en C. van Hattum. De laatste etappe van de twaalf werd gewonnen door J. van Meerveld. Vrijdagavond reikte do voorzitter van de vereniging, de heer F. v. d. Berg, in hotel „De Kleine Witte", waar de wedstrijd gehouden is, de prijzen uit. GEEN VOORRANG. Mevrouw D. T. B. verkeerde in de ver onderstelling dat een auto van hoger orde is dan een motor, zodat zij geen voorrang verleende op het kruispunt bq hotel Trier. Zij kwam uit de rich ting Bilthoven en de motorrijder J. K., een Soestenaar, uit de richting Amster dam. Hij botste tegen de auto op, waar door zijn motor onbereidbaar werd. K. klaagde over pijn in het linker been. BEKEURINGEN. Opnieuw kregen vele tientallen een pro cesverbaal omdat de remmen van hun voertuigen niet deugden of de verlich ting niet in orde was. S.E.C.-UITSLAGEN. S.E.C. 1-Baarn 1 0-1. S.E.C. 2-Victoria 2 5-2. S.E.C. 3-K.V.V.A. 2 3-2. K.V.V.A. 3-S.E.C. 4 2-5. S.E.C.-BAARN 0-1. De vorige week heeft S.E.C., in een matige wedstrijd om de K.N.V.B.-beker, met 5-3 van Quick gewonnen en zon dag waren velen naar de Bosstraat gekomen om te zien hoe de groen-wit- ten het er tegen de tweede klasser Baarn zouden afbrengen. Het is een 0-1-nederlaag geworden, maar Baarn heeft daarover niet te kla gen, want het was een geluksdoelpunt, dat de tweede klasser van de vierde klasser deed winnen en in de hele een tonige wedstrijd is van tweede klasse- spel niets tezien geweest. S.E.C. had Adams in het doel. Achter stonden Jekel en Ten Hove, in de mid denlinie Brouwer, Hoekstra en Baltus en in de voorhoede Van Breukelen, Nij- holt, De Bruin, Ruttenberg en Huijink. Bij Baarn stond Lüschen in het doel. Achter De Ruig en Broerse, midden J. Natter, W. Natter en Van Wilpen, voor Ouderdorp, Haan, Woudenberg, Van Daal en Burgman. Er stond een stormachtige wind en aan voerder Ten Hove koos deze in de eerste helft tegen. Direct na de aftrap ging Baarn op het doel van Adams af en dit ging vrij gemakkelijk met een orkaan in de rug. Het eerste schot werd door W. Natter gelost, maar het was te tam om de S.E.C.-doelman te kun nen verontrusten. Burgman kreeg een vrije kans voor Adams, maar op het nippertje nam Brouwer hem de bal af en trapte die ver naar voren, ondanks de wind. De Bruin ging alleen op het doel af, speelde de bal op het laatste moment naar Huijink en deze zag z'n kans door Broerse ontnomen op het moment dat hij wilde inschieten. Hij mocht zelf de corner nemen, maar die liep op niets uit en opnieuw ging Baarn er vandoor. Een schot van rechtsbuiten Ouderdorp ging net naast. Baltus kreeg hierna de bal na de uittrap en gaf Huijink een schietkans. Ook naast. Aan de andere kant brak Woudenberg al leen door. Hij kreeg echter geen kans te schieten en speelde de bal naar de vrijstaande Burgman, die grandioos mis te en over de bal heentrapte. Haan deed het even later wat beter, maar zijn schot werd goed door Adams gestopt. Een aanval over rechts van Baarn maakte de S.E.C.-doelman ongevaar lijk door tijdig in te grijpen en ook met de daarop volgende aanvallen had de S.E.C.-achterhoede weinig moeite, want spoedig was dqidelijk geworden, dat hier een tweede klasser van wei nig allure bezig was. Soms waren de Baarnaars even gevaarlijk, maar Adams was op dreef. Nijholt en Ruttenberg gingen het sa men proberen, maar het schot van de laatste werd door Lüschen gestopt en met de wind in de rug kon hij de bal uittrappen tot bijna in het doel van Adams. Huijink kreeg een prachtige kans en iedereen rekende op een doelpunt, maar hij schoot naast het doel van de ge schrokken Lüschen, die weinig kans gehad zou hebben als de bal beter ge plaatst was. De Bruin en Van Breukelen combineer den samen op het Baarn-doel af en het resultaat hiervan was een kopbal van de Soester middenvoor, die de bal net over het doel joeg. Weer trapte Lü schen heel ver uit. Van Daal kreeg hem, ging op het doel af en viel toen Adams snel op hem afkwam. De S.E.C.-keeper maakte een salto over de rug van de Baarn-speler, maar het werd geen doel punt. Wat later wel toen Van Daal op nieuw op Adams afging. Deze liep tij dig uit en trapte de bal, die ingeschoten werd, direct terug. Jammer genoeg tegen de benen van Van Daal, die er niets meer aan hoefde te doen, want de bal schoot vanzelf het doel in. Een ge luksdoelpunt, dat echt geen beloning was voor het werk van de tweede klas- sers, want het bleef een wedstrijd tus- en twee middelmatige vierde klassers lijken. Vijf minuten later was het rust en kon een deel van het publiek zich vermaken met de man, die het leuk vond in vrouwenkleren rond te lopen en blijk baar op dat idee gekomen was toen hij heel veel op had, want erg nuchter leek deze pseudo-dame niet. S.E.C. had in de tweede helft de wind mee, maar eerst moesten enige ongevaar lijke Baarn-aanvallen verwerkt worden. Van Wilpen, de halfspeler, die vlak voor rust een onverwacht schot van wel veertig meter gelost had, dat door Adams mooi gestopt was, probeerde nu ook te schieten, maar dat ging niet zo best met de sterke wind tegen. Aan de S.E.C.-kant werd veel le wei nig geschoten en daardoor had men niet veel profijt van het windvoordeel. zonder tot tweede klassespel te komen. Baarn combineerde soms niet onaardig Opnieuw was het Van Daal, die met Adams in conflict om de bal kwam, maar nu won de Soester doelverdediger het duel. Het publiek begon S.E.C. luid aan te moedigen, want er moesten nog twee doelpunten gemaakt worden voor S.E.C. een wedstrijd zou mogen spelen tegen de winnaar van Donar-Holland. Een gelijkspel betekent namelijk bij beker wedstrijden voor de thuisclub verlies. Van Breukelen gaf Ruttenberg een kans. Deze kon de bal eerst stil leggen voor het schot viel, maar het was toch niet goed gericht. Een schot van Nijholt ging net over de lat en keeper Adams had aan de andere kant geluk toen Ten Hove miste en Woudenberg, die hierdoor een vrije kans kreeg, hetzelfde deed. De wedstrijd was weinig fleurig en er gebeurde weinig wat tot enthousiasme kon brengen. Een te zacht schot van De Bruin, een schot naast het doel van Er zijn dingen die niet kunnen gebeu ren en toch gebeuren. Er zijn ook za ken, die ongeloofwaardig lijken. Misschien vindt U dat een verhaal als het onderstaande niet „in de hoek" thuis hoort, maar het heeft in onze fami lie zo'n hilariteit verwekt en we hebben er zo heerlijk om gelachen, dat ik het u wil vertellen. Het is trouwens zomer, de zon schijnt, nu ik dit schrijf althans, en op dit plekje hoeft toch niet altijd een tirade over bomen of zo te staan. Een tante van me (niet alleen Willy Vervoort heeft tantes) had iets ongemak kelijks en moest daarmee naar de dokter. Het was blijkbaar niet alleen ongemak kelijk voor tante doch ook voor de dokter, want na enige consulten, die zij weerspiegeld zag in haar 3 maandelijk se nota, was alles nog even ongemak kelijk. Ze moest het „hogerop" zoeken en ont ving een introductiebriefje voor een specialist. Na alle routinevragen en veel gepoets aan zijn bril, zei deze man Zo-zo. Dat was niet veel, maar toch een begin. Tante moest zich in een haar gewezen kamertje maar even ontkleden en lang uit op de bank gaan liggen, dan zou dokter een nader onderzoek instel len. Hij zou zo bij haar komen. Tante deed wat haar gezegd was en ging liggen. Zij had niets meer dan niets aan en zij kreeg het, ondanks dat het zomer was, knap koud, toen zij na een half uur nog niemand zag. Tante dacht, dat hij wel ergens anders mee bezig zou zijn dat meer urgent was en bleef dus wachten. Een uur ging voorbij, maar toen besloot tante toch iets te doen en riep door een ternauwer nood geopende deur hiiii. Geen resultaat. Ze wachtte verder. Maar toen ze 2 uur op het bankje had gelegen en het gevoel kreeg een be hoorlijke kou te hebben gevat, vertik te ze het verder, deed haar mantel aan en ging de gang op. De eerste de beste zuster die ze zag v rtelde ze, dat ze nu twee uur op die bank had gelegen en dat ze nu toch wel graaag wilde weten of er verder iets gebeuren ging of dat ze naar huis kon gaan. Zuster zou er meteen werk van maken en inderdaad kwam even later de dokter binnen. Om de woorden van mijn tante te gebruiken hij deed net of zijn neus bloedde en of het zo hoor de. Dokter zette zijn bril nog eens goed, pakte van zijn schrijftafel een kippen- veertje, kietelde tante daarmee 2 of 3 seconden onder haar voetzolen en zei dat ze zich weer kon aankleden en er wel van zou horen. Als de dokter toen had gedaan wat mijn tante wenste, had hij geen enkele tante meer kunnen helpen. Dit gebeurde natuurlijk niet en tante is nu alleen maar nieuwsgierig of ze verder nog iets meer te horen krijgt dan „Voor verleende geneeskundige behandeling de somma van Tante is intussen van haar ongemak af. Wat twee seconde kietelen toch een uit werking kan hebben, hè. H. OEKMAN. Ruttenberg en geen der 20 spelers zag nog kans de keepers Lüschen en Adams te passeren, zodat S.E.C. na de tweede bekerwedstrijd uitgeschakeld is. B.D.C. IN HET NIEUWE SEIZOEN. Ti D.C. heeft het vorig seizoen weinig geluk gehad en speelt nu in de twee de klasse, onderafdeling Utrecht van de K.N.V.B., district 't Gooi. De competitie begint half september en B.D.C. zal het moeten opnemen te gen Limvio (Baarn), 's Graveland, Olympia (Hilversum), Gooise Boys (Hil versum), D.O.S.V. (Hilversum), L.V.V. (Laren), Meer vogels (Naarden) en Avan ce (Nederhorst den Berg). Het elftal voor de eerste wedstrijd is p.og niet vastgesteld, maar waarschijn lijk wordt dit als volgtdoel Roest, achter Gebr. Brouwer, midden Gebr. v. d. Lugt en Westerveld als spil, voor Van Meegen, De Ruigt, G. v. d. Berg, Huygen en Verhey. POLITIE SPEELT BEKERWEDSTRIJDEN. Op 3 september worden, van 12 tot 5 uur, de voorrondewedstrijden voor de beker van de Nederlandse Politie Sport bond op het S.E.C.-terrein gespeeld.

Soester Courant | 1957 | | pagina 1