SOEST IN DE HOEK. DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957. 35e JAARGANG No. 66. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 GESLAAGDE FOKVEEKEURING. De Rundfokvee- en Controlevereniging „Soest" heeft voor het eerst een fok- veekeuringsdag gehouden, welke vrij dagmorgen op het terrein aan de Ferd. Huycklaan geopend werd door wet houder J. v. d. Arend. De voorzitter van het comité, de heer P. H. Segers, had het welkomstwoord gesproken tot de juryleden, de heren G. J. van Eek (Utrecht), H. Brouwer (Hoogland), J. v. d. Vliert (Wouden berg), H. W, Snoek (Abcoude), J. v. d. Goot (Utrecht) en M. H. Pardijs (Utrecht), tot de wethouder als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, tot de rijksveeteeltconsulent, de heer ir W. van Ooyen, de voorzitters van de A.B.T.B., de J.B.T.B. en de C.B.T.B., de politie, de medebestuursleden en comité-leden P. G. Wantenaar, K. Lam. Woutera III van wed. H. P. Schimmel. Jans IX van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). Kalveren, geboren van 1-10 t.m. 31-1- 1957 la. Jannetje I van A. v. d. Bree- mer. 1. Willy van erv. Hilhorst. Joke II. Willy 6 van W. C, Logtensteijn. 2. Jos van erv. Hilhorst. Kreaze 33 van P. Logtensteijn (fokker G. van Logten steijn). Kreaze 34 van P. van Logten steijn). 3. Bart 15 van P. v. Logten steijn (fokker G. v. Logtensteijn). Ger- da IV van H. v. d. Bor. Bart 14 van P. v. Logtensteijn (fokker G. v. Logten steijn). Pinken, geboren van 16-2-56 tot en met 30-4-56la. Roosje 2 van L. Dooper. 1. Blindina XI van A. Schothorst. An- nette V van A. P. v. d. Breemer (fok ker G. v. Logtensteyn). Rijkje II van K. Lam. Sjourdje 13 van W. Roest. 2. Annette 4 van A. P. v. d. Breemer (fokker G. van Logtensteijn). Tonny 6 W. Roest, P. J. v. d. Bremer, P. G. Kok, van Ant- v- d- Hengel. Ria V van J. J. Brouwer, L. Dooper, Joh. R. Kok, w- Roest. Mientje 2 van G. Rossenberg. T. Dorresteijn, de deelnemers, die met vee gekomen waren en alle belang stellenden. Wethouder v. d. Arend verontschuldig de de burgemeester en wethouder Van Zadelhoff, die beiden verhinderd wa ren. Tijdens de laatste ledenvergade ring was de discussie over subsidie verlening voor deze dag gestaakt, maar dit wilde niet zeggen, dat het gemeen tebestuur deze dag niet van belang vond, want later was de zaak tot te vredenheid van organiserend comité en gemeentebestuur opgelost en de sub sidie was alsnog verleend. De boerenstand in Soest is wat op de achtergrond geraakt door de import van velen uit andere plaatsen en daarom is het goed, dat zij door een dag als deze weer eens extra naar voren komt. Na de opening door de wethouder „kre- 'gen de hoofdringmeester J. Maatman en zijn ringmeesters, de heren C. P. Jak, C. J. van Eijck en M. van Zetten de leiding en begon de jury met het keuren van de tweehonderd dieren die ingezonden werden. De kampioen werd Marijke III van P. van Logtensteijn, geb. 23-2-1950, die de wisselbeker van de Soester Boerenleenbank won. Reservekampioen werd Riek I van K. Lam, geb. 10-3-53, die de plaquette van de C.M.C. als prijs kreeg. Na afloop van de keuring werd aan een diner in de Gouden Ploeg gesproken door ir W. van Ooyen, rijksveeteeltcon sulent te Utrecht, die de rundveefok- en controlevereniging Soest gelukwens te met het initiatief, waaruit deze bij zonder geslaagde keuringsdag ontstaan was. Men had nu eens de gelegenheid gehad eikaars beesten te vergelijken en dit was op voortreffelijke wijze ge gaan door de uitstekende organisatie. De kalveren hadden het niet zo best gedaan door de vele regen en omdat het ook nog wat vroeg in het seizoen was. Zij hadden zich niet voldoende gunstig kunnen ontwikkelen. Met de pinken was dat al beter geweest, maar de kroon hadden de melkgevende koeien gespan nen. Met deze keuring was bewezen dat Soest wakker begint te worden en wat in de melk te brokkelen heeft. In zijn slotwoord sprak de voorzitter van het comité, de heer P. H. Segers. Hij dankte wethouder v. d. Arend voor de belangstelling, die hij getoond had. Bij het begin van de keuringsdag heeft hij vast niets van koeien geweten, maar aan het eind mocht zijn kennis er zijn. Bij de opening was door de wethouder al gezegd, dat Soest van een agrarische bevolking een gemengde bevolking ge worden is. Er is nog maar weinig van de oude kern over. De heer Segers sprak de verwachting uit, dat deze kern zal blijven bestaan. Hij geloofde hierin, al zal het gebrek aan land een groot probleem blijven vormen. De heer Segers hoopte dat iedereen een goede herinnering zou bewaren aan deze keuringsdag en dat de jury een goede indruk gekregen had van het materiaal dat getoond was. Soest is een nieuwe ling in de rij van hen, die iets derge lijks organiseren, maar de rundveefok- en controlevereniging hoopt in 1962 de tweede fokveekeuringsdag te houden, die dan voortaan om de vijf jaar zal plaats vinden. Uitslagen Kalveren, geb. van 1-2 t.m. 30-4-1957 la. Dina 5 van H. v. d. Bor. 1. Riek 23 van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). 2. Riek 24 van H. v. d. Bor (fok ker K. Lam). Martha van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). Gerrie II van H. Wes- teneng. 3. Jopie II van H. Westeneng. 3. Mientje van A. P. v. d. Bremer. Greetje III van H. v. d Bor. Dirkje 14 van K. Lam. Joopje 1 van W. F. Stuivezand-Meij en. Pinken, geboren van 1-1-56 t.e.m. 15-2-56 la. Truida 2 van wed. H. P. Schimmel. 1. Bos 2 van wed. W. F. Stuivezand-Meijen. 2. Jannet 1 van H. v. d. Bor. Riek 19 van K. Lam. Dirkje 5 van wed. W. F. Stuivezand-Meijen (fokker P. van Leeuwen-Boomkamp). 3. Jacoba II van H. v. d. Bor. Riek 21 van K. Lam. Miep 10 van P. G. Wante naar. Saartje 8 van P. G. Wantenaar. Pinken geboren van 1-8-55 t.m. 31-12- 55 la. Doortje 8 van A. Schothorst. 1. Miep 9 van P. G. Wantenaar. Miep 8 van P. G. Wantenaar. Riek 18 van K. Lam. Dirkje 13 van K. Lam. 2. Grootje 14 van J. van Burgsteden (fokker P. van Burgsteden). Catrien II .van A. Schothorst. Saartje 6 van P. G. Wante naar. 3. Dirkje 7 van K. Lam. Irma 7 van wed W. F. Stuivezand-Meijen (fok ker P. van Leeuwen-Boomkamp). Jaan- tje 2 van A. Schothorst. Drachtige vaarzen1. Dirk van wed. H. P. Schimmel. Melkgevende vaarzen, geb. na 15-2-55 la. Jans 5 van H. v. d. Bor. 1. Jopie 32 van G. van Hofslot. Aly 3 van D. Lam. Jopie 2 van wed. H. P. Schimmel. 2. Sientje van Joh. v. d. Breemer. Mina 6 van P. A. Hilhorst. Dinie van D. Lam. Lyda 5 van W. C. van Logtensteijn. Henny 3 van A. Schothorst. 3. Grootje 12 van J. C. van Burgsteden (fokker P. v. Burgsteden). Sara 2 van Joh. v. d. Breemer. Tiny 2 van A. v. d. Hengel. Bea van P. A. Hilhorst. Koosje 1 van P. A. Hilhorst. Melkgevende vaarzen, geboren van 1-8- 54 t.m. 15-2-55 la Bart 10 van P. v. Logtensteijn (fokker G. v. Logtensteijn). I. Riek 15 van H. v. d. Bor (fokkef K. Lam). Beatrix 3 van P. A. Hilhorst. Corrie 1 van Ant. v. d. Hengel. 2. Griet je 46 van P. G. Kok (fokker F. A. Sin- nema). Rieka van W. C. van Logten steijn. Willy 3 van W. C. van Logten steijn. 3. Jopie 33 van G. van Hofslot. Rienkje 23 van A. G. van Klooster. Dora 49 van A. G. van Klooster. Bea van H. W. Westeneng. Willy van H. W. Westeneng. Droogstaande koeien la. Miep 5 van P. G. Wantenaar. 1. Janna 29 van P. van Logtensteijn. Sjaantje 4 van P. G. Wantenaar 2. Jannetje van A. v. d. Breemer. Liesbeth van A. J. v. d. Bre mer. Rijkje van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). 3. Jans 6 van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). Melkgevende schotten, geb. van 16-3- 54 t.m. 31-7-54, alle afstammelingen van Bert 34179 R.P.S. la. Jopie 31 van G. v. Hofslot. 1. Zilver van A. J. v. d. Breemer. 2. Geurtje 3 van Ant. v. d. Hengel. Henny 3 van Ant. v. d. Hengel. Brandenburg 8 van P. v. Logtensteijn (fokker G. van Logtensteijn). 3. Doortje 4 van H. Hilhorst. Daatje 6 van J. Wan tenaar. Jopie van erven Hilhorst. Melkgevende schotten, geb. van 2-8-53 t.m. 15-3-54 la. Riek 12 van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). 1. Liesje 1 van W. C. van Logtensteijn. Hielkje van J. de Bruin. 2. Corrie 6 van H. Hilhorst. Bertha 5 van L. Dooper. Moortje 4 van wed. Fr. Hofslot. Verwachting van D. Lam. 3. Batrix 3 van P. A. Kuyer. Be- tarix van A. v. d. Breemer. Miep 6 van P. G. Wantenaar. Mientje 1 van D. Lam Treesje van Th. Wigtman. Melkgevende koeien, geb. van 1-1-53 t.m. 31-7-53 la. Riek 1 van H. Hilhorst. I. Sarola van Joh. van de Bremer, Mina van P. A. Wantenaar. 2. Greetje 13 van H. v. d. Bor. Mart je 4 van H. Hilhorst. Willy van A. P. Hilhorst. Gijs- bertha van W. C. v. Logtensteijn. Netty van wed. H. P. Schimmel. 3. Dina van Joh. v. d. Bremei. Blindina 8 van A. Schothorst. Moortje 2 van Th. Wigtman. Melkgevende oudere koeien, geboren in 11.-52 la. Marieke 21 van A. v. d. Bremer. 1. Greetje 2 van H. v. d. Bor (fokker K. Lam). Blarina van P. A. Kuyer. 2. Jaantje 1 van A. Schothorst. Aly 1 van A. Schothorst. Miep 3 van P. G. Wantenaar. Miep 4 van P. G. Wantenaar. Dientjü 1 van P. A. Wan tenaar. 3. Verwachting van A. J. v. d. Breemer. Harmke 3 van J. de Bruin. Roosje van L. Dooper. Aly 7 van Th. Wigtman (fokker K. Lam). Froukje van P. G. Kok. Catrien van A. Schothorst (fokker L. DooperBlindina 7 van A. Schothorst. Melkgevende oudere koeien, geboren in 1951 la. Olga van A. J. v. d. Bre mer. 1. Marie 1 van P. A. Wantenaar. Grietje 2 van P. van Logtensteyn. Jan tje 3 van P. van Logtensteyn. 2. Moor tje 3 van wed. F. G. van Hofslot. Doortje 5 van A. Schothorst. Paulien 1 van P. A. Wai.tenaar. 3. Beatrix 1 van wed. F. G. van Hofslot. Doortje 4 van A. Schothorst. Melkgevende koeiei, geboren voor 1951 la. Marijke 3 van P. van Logtensteyn. 1. Corrie 5 van G. v. Hofslot (fokker P. v. d. Hengel). Landina 4 van A. v. d. Bremer. 2. Ri kje van L. Dooper. Westeneng. Beb 2 naar. Corrie van P. Elsje 2 van J. de G. Wantenaar). Ber- Bruin. Nel 4 van P. (5 stuks) van 1 ei- *r dan 15 koeien P. van Logtensteyn. Dirkje van H. W van P. A. Wante G. Wantenaar. 3. Bruin (fokker P. tha 3 van J. de A. Wantenaar. Ccllectie kalveren genaar met me 1. H. v. d. Bor. 2 3 H. Westeneng. Ccl-if.Qtie. _pii^kep-.-^;an1_ _gi.gen.aaiL meer dan 15 koeien la. P. G. Wan tenaar. lb. K. Lam. lc. P. v. d. Bre mer. 2a. H. v. d. Bor. 2b. Wed. W. Stuyvezand-Meyer. 3a. A. Schothorst. Collectie melkgevene koeien van 1 ei genaar tot en met 15 koeienla. A. J. v. d. Bremer. lb. Ant. v. d. Hen gel. lc. L. Dooper. 2a. H. Hilhorst. 2b. Wed. Fr. Hofslot. 2c. Th. Wigt man. 3a. H. Westeneng. 3b. Joh. v. d. Bremer. 3. P. G. Kok. Collectie melkgevende koeien van 1 ei genaar boven 15 koeien la. P. v. Log tensteyn. lb. P. G. Wantenaar. 2a. C. van Hofslot. 2b. P. A. Wantenaar. 2c. W. C. v. Logtensteyn. 2d. A. Schot horst. 3a. H. v. d. Bor. 3b. J. de Bruin. 3c. D. Lam. 3d. P. A. Hilhorst. PAARD OP HOL. De veehouder L. uit Eemnes reed met paard en wagen op de Van Weedestraat en 3 jongetjes Logtensteijn reden mee. Bij de spoorwegovergang schrok het paard van de rode knipperlichten, die in werking werden gesteld omdat een trein naderde en het dier sloeg op hol. Bij bloemisterij Kraayenhagen maakte het paard een scherpe bocht, waardoor de drie jongens van de wagen geslin gerd werden. De voerman was er in middels al afgesprongen. Een 12-jarige jongen kreeg hierbij de wielen over het lichaam en met een bekkenfrak- tuur moest hij naar het St. Elisabeth ziekenhuis gebracht worden. Zijn 5- jarig broertje kreeg een wond in het ge zicht en een lichte hersenschudding. De derde jongen mankeerde niets evenmin als de heer L. Het paard liep zich op de smalle weg naar het Kerkpad vast. Dokter Schutte verleende bij dit onge val de eerste hulp. KONIJNENKEURING. P.K.V.S., de vereniging van kippen- en konijnenliefhebbers, heeft een tafelkeu ring gehouden in café Butzelaar, welke verricht werd door de keurmeester G. Gaasbeek uit Westbroek. Er waren 44 konijnen en 1 nest inge zonden. Het mooiste konijn van het geheel was een Franse hangoor van R. de Maar uit Soesterberg en op de tweede plaats een Vlaamse reus van J. H. de Vries, Baarn. De andere eer- te plaatsen waren voor G. G. Hilhorst Soest (Wit-Wener), J. de Ruig, Soest (Blauwe Wener), R. de Maar, Soester berg (Alaska), A. J. A. v. d. Sanden Soest (Klein Chinchilla), J. Baars, Soest (Hollander), R, de Maar, Soesterberg (Pool-Roodoog en Kleurdwerg). JAARVERGADERING „SHOT". Zaterdagavond 7 september zal de ta feltennisvereniging „Shot" het nieuwe tafeltennisseizoen openen met een al gemene jaarvergadering in het Lud- gardisgbouw. Aangezien de vereniging de laatste ja ren zeer in omvang is toegenomen wordt het wenselijk geacht het bestuur uit te breiden. Door het bestuur worden daarom de heren A. Schrijvers sr., Th. Daselaar en Th. Rademaker candidaat gesteld voor een bestuursfunctie. De he ren J. van Asch (commissaris) en B. van Haarlem (voorzitter) zijn aftredend. De heer J. van Asch stelt zich niet herkiesbaar. Een belangrijk punt van bespreking vormt de organisatie van de 6e open tafeltenniskampioenschappen, die dit jaar op grootse wijze georganiseerd zul len worden. Daar onze gemeente niet over een speelhal beschikt, waar onge veer dertig tafels geplaatst kunnen wor den, zal dit evenement, dat reeds 5 jaar plaats vond onder zeer moeilijke om standigheden, dit jaar naar alle waar schijnlijkheid in de gemeente Amers foort plaats vinden. Het bestuur van de T.T.-vereniging Shot heeft hiertoe moeten besluiten, omdat voor het jaarlijks terugkerend toernooi, waarvoor ieder jaar meer belangstelling bestaat, twee tot drie maal een zaal moet worden gehuurd. Dit stuit op onoverkomelijke financi ële en organisatorische moeilijkheden. De clubavonden zijn ook dit jaar weer in het Ludgardisgebouw op donderdag van 7-9 uur voor de seniores en van 9-10.30 uur de veteranen. Vrijdag van 7-10 seniores, zaterdagmiddag van 3-5,30 juniores tot 16 jaar en zaterdagavond van 7-10 uur seniores. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT, Op de weekmarkt van vrijdag j.1, wer den aangevoerd 193 biggen in prijzen Y£D 45.tot 60,en 5 drachtige zeugen van 250,tot 375, Op de eiermarkt werden aangevoerd 200.000 stuks. Hoendereieren van 15,75 tot 16,50. Henneneieren van 8,50 tot 14,Middenprijs 16,40. Prijs per kg. 2,60 (basis 62 gr.). De handel op beide markten had een re delijk verloop. WIELRIJDSTER VALT. Mevrouw J. K. uit Baarn fietste op de Stadhouderslaan. Onverwacht sloeg zij over het stuur van haar fiets heen toen het voorwiel blokkeerde. Dit kwam waarschijnlijk door een tak, die tussen de spaken raakte. Zij viel op haar hoofd en kreeg een hersenschudding, een bloeduitstorting boven het linker oog en enige schaafwonden. Per ziekenau to is zij naar de Lichtenberg gebracht. S.E.C.-UITSLAGEN. S.E.C. 1—Victoria 1 3—2. S.E.C. 2—H.V.C. 3 2—5. 3.V.C. 3—S.E.C. 3 2—9. S E.C. 4Victoria 4 41. MISLUKTE BROMFIETSRIT. Zesentwintig deelnemers startten zon dagmiddag bij hotel „Bosch en Duin" voor de rit die uitgeschreven was door de Soester Bromfietsclub. Een fout in de routebeschrijving bracht velen op een dwaalspoor, zodat besloten werd de rit op 16 september over te rijden. DIERENBESCHERMING. In de maanden juli en augustus zijn enkele ernstige klachten onderzocht, waarvan één werd doorgegeven aan de politie. Voor enkele kleine jonge poesen werd een tehuis gevonden. Enkele zie ke en ongeneeslijke zwerf poesen werden afgemaakt. Veel zwerfhonden waren er niet. He dieren-tehuis heeft in deze maan den een drukte gekend als nog nimmer te voren. Het in pension gegeven aan tal dieren is verviervoudigd. Zelfs was er af en toe ruimte te kort. HOCKEY. Het is nog niet bekend wanneer de hockey-competitie begint, maar van dames 2 en 3 en heren 1, 2 en 3 is de indeling voor de komende competitie reeds bekend. Dames II Soest 2, Voordaan 3, S.C.H.C. 4. S.C.H.C. 5, Kampong 5, Schaerweyde 2, Kampong 7. Dames IIIHilversum 6, Kameleon 3, Be fair 5, Soest 3, Kampong 6, Laren 3. Heren ISoest 1, Amersfoort 6, Voor- daan 3, Kampong 6, Kameleon 6, 5.C.H.C. 7. Heren II en III Amersfoort 5, Soest 2, Kampong 5, S.C.H.C. 8, S.C.H.C. Schaerweijde 4, Soest 3. Hoe de toestand in ons land er zou hebben uitgezien wanneer de stemming van onzekerheid, onbehagen en drei gende inflatie zou zijn gekomen in een tijd dat er geen werk voor iedereen was, hetgeen nu nog steeds het geval is, moeten we maar niet aan denken. Ik geloof, dat de grote werkeloosheid van de dertiger jaren er maar kinder spel bij zou zijn geweest. Intussen blijft het een vreemde toestand, dat, terwijl we eigenlijk allemaal in een hoer a-stemming moesten zijn omdat er nog werk in overvloed is, je veel men sen met een slecht humeur aantreft. Zeer verklaarbaar wordt, bij het zoe ken naar de oorzaak, in de eerste plaats gezegd, dat de regering te veel uitgeeft en verder, dat de fiscus met zijn be lastingen, directe en indirecte op alles en nog wat, de koopkracht wegzuigt, handel en industrie belet worden te investeren en hierdoor achterop raken, de sociale voorzieningen wel mooi zijn, maar dat we hiermee boven onze stand leven, dat onze Nato-verplichtingen in de vorm van 1.7 milliard gulden in één jaar voor een klein land als het onze niet te dragen is etc. etc. Tot een geheel bevredigende verkla ring komen we echter niet en toch moet er ergens een oplossing zitten, want wanneer we er nu, met alle productie mogelijkheden, niet uitkomen, dan ko men we er nooit meer uit. Misschien, ik durf het haast niet te zeggen, werken we niet hard genoeg, maar wie zich de moeite wil getroosten eens een praatje met onze oostburen te maken, zou wel tot die conclusie komen. Wij hebben, in theorie althans, op het gebied van sociale voorzieningen de zaken misschien beter voor elkaar, maar de duitser werkt harder, hetgeen U, 12 jaar na een door hen verloren wereldoorlog, weerspiegeld kunt vin den in een keiharde Mark. Ik geloof, dat wij door onze voorzie ningen „van de wieg tot het graf" te gezapig zijn geworden. Wij denken dat het ,,op een of andere manier" wel weer voor elkaar zal ko men en verwachten wonderen van ge theoretiseer. Laten we hopen, dat het niet te laat is wanneer wij ontdekken, dat praatjes inderdaad geen gaatjes vullen. H. OEKMAN. S.E.C. WINT VAN VICTORIA (3—2). SE.C. heeft de laatste zondag voor de competitie tegen de nieuwe vierdeklas ser Victoria gespeeld. In de eerste helft hadden de Soestenaren de handen vol aan de enthousiaste tegenstander en vooral middenvoor Boeschoten was ge vaarlijk. Die maakte dan ook na 10 minuten het eerste Victoria-doelpunt. S.E.C. zag voorlopig geen kans een ant woord hierop te geven al spande voor al Van Breukelen zich bijzonder in. Hij maakte dan ook met een kopbal uit een voorzet van invaller J. v. d. Lugt gelijk. Voor rust zag rechtsbinnen Sluis van Victoria kans de S.E.C.-achterhoede en Adams te verrassen en het was 12. Na rust kwam S.E.C. er wat beter in. Het werd een gelijkopgaande strijd met Victoria iets in de meerderheid, maar de gasten wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Boeschoten genoot nu een stevige bewaking van spil Hoek stra, zodat hij minder gevaarlijk was. Na een half uur scoorde v. d. Lugt de gelijkmaker en 2 minuten voor het eind werkte De Bruin zich alleen door de achterhoede en maakte het winnen de doelpunt (3-2). BILJARTEN 5e KLASSE. Op 2, 4, 5, 6, 9, 10 en 12 september wor den de voorwedstrijden biljarten 5e klasse gespeeld in de clublokalen Zonne- heuvel, Kleine Witte, De Schouw en Metropole en Hof te Amersfoort. BROMFIETSER GEGREPEN. Op de Vredehof straat stak de Soester bromfietser F. K. onverwacht de weg over, waarbij hij gegrepen werd door de motorrijder P. H. uit Leiden, hoe wel deze langzaam reed. De brom fietser ging omver, de brommer werd beschadigd, de motor niet. ZETDUIVEL. Het was geen zetduiveltje, maar een zetduivel, die in het verslag van het inschrijven van het 1000 Del a-lid de raam Dela (Draagt elkanders lasten) steeds in Delta veranderde.

Soester Courant | 1957 | | pagina 1