SOLEX VRIJD KWAK SOEST. MOTORHUIS MOBI VIERDAG Burgerlijke stand. tü PQ OS BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool 0LIEST00KKACHELS PHILIPS - TELEVISIE HUISBRANDOLIE PETROLEUM KLAAS DE RUITER Brandstoffenhandel DE SCHAT VAN DE ZEEROVER Dames- pyama SOESTERBERG V. TEN HAAF 45 JAAR TOERRENNER. „Hierbij wilde ik U hartelijk dank zeg gen voor Uw gelukwensen met mijn 18e verjaardag". Beatrix. Dit schrijven ontving de heer V. ten Haaf, toen hij H.K.H. Prinses Beatrix niet alleen gelukwenste met haar ver jaardag, maar haar ook een foto uit het jaar 1904 zond, waarop zes man een zespersoons fiets bereden. Zes Soestenaren zaten op de fiets en één van hen was Jaap ten Haaf, de broer van Volkert, die zondag, in zijn huis aan de Lange Brinkweg, bezoek van velen kreeg, die hem kwamen fe liciteren met het feit, dat hij 45 jaar toerrenner was. En ook wel een beetje omdat hij deze 45 jaar op dezelfde fiets gereden had. Een beste fiets is het, maar het is niet een van de licht ste, zodat een andere toerrijder, Cor Vervat, de heer Ten Haaf voor de vol gende IJselmeertocht een licht karretje beloofde. Dat zal in 1958 zijn en de heer Ten Haaf, algemeen bekend als Fok ten Haaf, rijdt dan voor de vijf de keer mee rond de voormalige Zui derzee. En ook de vierpaleizentocht wil hij dan voor de vijfde keer meema ken. Zondag 15 september 1957 werd de heer Ten Haaf gehuldigd door het be- kopen is geen kunst. Dat kan ie dereen, maar denk ook eens aan de reparatie die volgt. Kies daarom een vakman. Wij leveren U alles op motor- gebied. KERKSTRAAT 59 - TELEFOON 3830 GEBOREN Ike Wilco, zoon van D. Vastenhoud, winkelbediende, en G. H. C. Timmer, Baarn, Zandvoortweg 41. Johannes Stephanus, zoon van J. J. v. Breukelen, metselaar, en M. A. de Beer, Vinkenweg 7. Joachim Wil lem Abraham, zoon van T. Spelt, tim merman, en A. Th. van Kouterik, Re- gentesselaan 2. Geertruida Pieter- nella Cornelia, dochter van G. C. van Blokland, losarbeider, en G. C. P. van den Broek, Klaarwaterweg 85. Hen- drikus Gerardus Maria, zoon van W. R. Willemse, spuiter, en M. M. van de Pol, Schoutenkampweg 53. Susanna Elizabeth, dochter van E. Hordijk, mi litair en G. van Heukelem, Waldeck Pyrmontlaan 11. Adriana Hendrika Maria, dochter van L. H. Voskuilen, timmerman, en M. H. A. Kerkhof, Birkstraat 12. Johannes Cornelis, zoon van J. van Nieuwkerk, groente handelaar, en M. Teeuw, Veldm. Mont- gomeryweg 15. Alfred Roland, zoon van J. F. Valkenhoff, assistent-bedrijfslei der, en C. J. H. van Ree, Eemstraat 32, Baarn. Cornelis, zoon van S. Roels, landarbeider, en J. J. Neerings, Hertenlaantje 8. Irma, dochter van R. van Bennekom, propaganda-chef, en G. A. I. Takken, Nieuweweg 21. Erika, dochter van H. W. M. Dettmer, postbesteller, en C. H. Luschen, Soes- terbergsestraat 15. ONDERTROUWDRouke Hoogland, zaakgelastigde, Berkenlaan 9, Son en Breugel, en Wilhelmina Johanna Loof, kantoorbediende, Mendelssohnlaan 11. Hendrik Maria van Doorn, schilder, Korenweg 9 en Hendrina Catharina Kruijs, hulp in de huishouding, Klein Engendaalweg 17. Cornelis Hen- drikus Huijskes, opperman, Kerkpad N.Z. 75 en Maria Helena Alwine van Drie, zonder beroep, Kerkpad N.Z. 13. Franciscus Hubertus van de Wijn gaard, militair, Koppel weg 15, Amers foort en Theresia Stormer, winkeljuf frouw, Plesmanstraat 24. GEHUWD Willem Steenbeek, leder- handelaar, Lavendelstraat 8, Amers foort en Edith Rabe, fröbelonderwij zeres, Korte Hartweg 25. Geurt Jan Hoorn, fabrieksarbeider, Herenweg 271, Schoorl en Wilhelmina Emilie de Jong, zonder beroep, Schoolstraat 6. Ha- rold Erwin Leeuwin, rijksambtenaar, Banstraat 19, Amsterdam en Alice Eesch, kantoorbediende, Plasweg 57. Antonius de Gooijer, bouwvakarbei der, Liebergerweg 103, Hilversum en Martha van Leuveren, machinestikster, Molenstraat 123. Cornelis Johannes Schaecken, boekhouder, Prins Hendrik laan 42, De Bilt, en Anne Marie Dorré, verpleegster, Van Lenneplaan 25. Herman Carel Meerwaldt, boekhouder, Slotermeerlaan 163 hs., Amsterdam en Hendrika Kat, kantoorbediende, Troel- strastraat 72. Karei Lam, chauffeur, Begoniastraat 64, Hilversum en Geertje Alida Margaretha van Essen, zonder beroep, Akkerweg 6, OVERLEDEN Johan Karei Bergsteijn, oud 73 jaar, zonder beroep, gehuwd met M. J. Boot, Braamweg 104. Hendrika Johanna Dommerhold, 50 jaar, maatschappelijk werkster, Heiligenber- gerweg 84, Amersfoort. stuur van „Tempo" en zondag 15 sep tember 1912 reed hij zijn eerste rit van Amersfoort over Arnhem en Am sterdam naar de keistad terug. Het was de eerste rit van vele. Van de derde, die in maart 1913 plaats vond, hangt een groot diploma in de kamer, waar zich vele prijzen bevinden. Het was een rit van 250 km. en het was de fiets, die nu nog dienst doet, al zit er een ander achterwiel in. De fiets, die Cor Blekemolen, stayer wereldkampioen in 1914, een jaar te voren wou kopen, maar Volkert ten Haaf ging hier niet op in, want het was een bovenste beste fiets en dat is het nog. In 1913 ging de heer Ten Haaf op de baan rijden. Zijn grootste rivaal is Kees v. d. Biezenbos uit Amersfoort geweest, maar niet lang, want de oor log brak uit en de nieuweling Ten Haaf, die amateur en ook wel prof had wil len worden, ging naar de weg terug, waar hij als toerrenner tienduizenden kilometers ging verzetten. Afstanden om van te huiverenVan Dom tot Dom, d.w.z. van Utrecht naar Keulen en terug, tweemaal Antwer- pen-Amsterdam, driemaal de ronde van Midden-Nederland, vele kleinere rit ten in tientallen plaatsen en al twin tigmaal ging hij op de fiets naar Ke velaar, de bedevaartplaats, terwijl wat kleinere ritten voor eigen genoegen in de omgeving de training uitmaken, daar van serieus trainen niets komt. Dat hoeft ook niet, want als een man van 67 jaar het niet laten kan met zijn fiets achter een brommer te gaan hangen, die bijna 40 riidt, en dit tempo volgen kan, dan is training niet zo erg nodig. De eerste rit in september 1912, de laatste in september 1957, de sterrit naar Alkmaar, maar het is niet de allerlaatste, want de heer Ten Haaf voelt zich nog fit genoeg om een jaar tje door te gaan en dan zal het nog wel niet gebeurd zijn, want een 67- jarige, die graag eens op de baan an dere veteranen zou willen ontmoeten, zal het niet zo gauw opgeven. Het is alleen jammer, dat hij geen ge lijkwaardige leeftijdgenoten zal kun nen vinden, die zijn aanbod willen aan nemen en in sprint en achtervolging de krachten meten. Mocht dit het geval zijn, dan is er misschien één van zijn 26 kleinkinderen, die het durft opnemen tegen zijn kras se grootvader, die de vitaliteit van een jonge man bezit en die zo graag op zijn fiets kilometers verslindt. Over 5 jaar kon er wel eens een groot ser huldiging plaats vinden, omdat toerrenner Fok ten Haaf dan een halve eeuw aan ritten deelneemt.- OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht 1825,95. Hiervan werd in Soesterberg 185,46 gecollecteerd. HET GROENE KRUIS. De leden van het Groene Kruis, die voor gezinshulp in aanmerking willen komen, moeten dit voortaan opgeven bij mevr. M. E. Drijber-Muller, Boni- faciusstraat 7, tel. 3577, tussen 17.30 en 18.30 uur. B.D.C. WINT EERSTE COMPETITIEWEDSTRIJD. B.D.C., de R.K. voetbalvereniging, die vorig jaar in de eerste klasse van de onderafdeling K.N.V.B. speelde, deed het toen niet zo goed en degradatie was het gevolg. Zondag is de eerste competitiewed strijd in de tweede klasse gespeeld en de start van B.D.C. was prima, want met 5-1 werd gewonnen van het Hil- versumse D.O.S.V. B.D.C. had G. v. d. Berg weer opge steld, nadat hij, als lid van Baarn, zijn oude club niet had kunnen vergeten en de gelederen van B.D.C. weer kwam versterken. Hij maakte vier van de vijf doelpunten. Het begin van de wedstrijd was voor B.D.C. niet zo rooskleurig, want na een kwartier nam D.O.S.V. de leiding. C/3 M Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Achteraf bleek het 't eerste maar ook het laatste doelpunt te zijn en B.D.C. wist heel wat meer te presteren. Het betrok de buitenspelersveel in het spel en deze brachten de bal zo goed op en zetten zo zuiver voor, dat midvoor G. v. d. Berg zonder veel moeite voor de rust drie doelpunten kon scoren. Ook na de rust toonde B.D.C. haar kracht door een veldmeer- derheid en Demmers drukte deze uit door het vierde doelpunt te maken, terwijl v. d. Berg voor de vijfde goal zorgde. VISWEDSTRIJDEN. De Baarnse belastingambtenaren ver loren van de Soester politie met vis sen en zij krijgen nu een revanche op 21 september aan de Grote Melm. Op woensdag 18 september wordt de jaar lijkse viswedstrijd van de politie om de Van Wijngaardenbeker gehouden. INTERCLUBONTMOETING „TEMPO". Het weer leek nergens op toen zater dagmiddag, op het parkoers aan de Beetzlaan, de eerste van de vier inter- clubontmoetingen tussen Tempo (Soest), De Adelaar (Hilversum), Pedaalridders (Amersfoort) en de nieuwe Amersfoort- se vereniging „Ren en Toeristenclub Amersfoort" zou beginnen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de wedstrijd niet te laten doorgaan, maar even voor de start werd het droog en de juniores begonnen een leven dige strijd, die over dertig kilometer liep. Er vormde zich een kopgroep van 9 renners, die de gehele wedstrijd bij elkaar bleven. Verschillende renners moesten uit de strijd genomen worden omdat ze 1 of meer ronden achter la gen. De jeugdige Adri Doekemeyer, die steeds op energieke wijze de töbn aangegeven had, kreeg pech toen hij tegen het eind van de wedstrijd een lekke band kreeg en daardoor op de negende plaats eindigde. Uitslag1. Adri v. d. Burgt, Tempo, 50 minuten. 2. J. Boog, De Adelaar. 3. Menze v. d. Broek, Tempo. 4. B. Dolle man, De Adelaar. 5. W. v. 't Klooster. 6. H. Veerman, De Adelaar. 7. H. Her mes, Amersfoort. 8. ^Nic. Westhof, Tem po. 9. Adri Doekemeyer, Tempo. Om 4 uur startten 29 amateurs voor een rit van 60 km. In de kopgroep be vonden zich T. v. Tol (De Adelaar), Jaap v. d. Burgt (Tempo), D. Vervloet (De Adelaar). Zij namen een kleine voorsprong. Ger- rit Ruttenberg ging er alleen achter aan, maar hij kreeg een lekke band. Gelukkig was er een andere fiets voor hem, zodat hij de achtervolging kon voortzetten. Zijn taai volhouden had succes en hij kon zich bij de vluchte lingen voegen. Zelfs zag hij kans de enige premie van de middag te winnen. De Amersfoortse renner Vervloet zak te wat af en hij kreeg gezelschap van Bep Kriek. Samen probeerden ze bij te komen, maar Kriek had te veel van zijn krachten gevergd en hij moest deze poging opgeven. Voorn van De Adelaar maakte hiervan gebruik en hij plaatste zich voor Kriek. In de eindspurt won T. van Tol van De Ade laar, die 60 km. in 1.29 uur reed. 2. Jaap v. d. Burgt (Tempo). 3. D. Ver vloet (Amersfoort). 4. Nic Lute (De Adelaar). 5. Gerrit Ruttenberg (Tempo). 6. K. Voorn (De Adelaar). 7. Bep Kriek (Tempo). 8. Nic. Damo (De Adelaar). 9. Wim Hommes (Tempo). 10. G. van Voorn (Dè Adelaar). DE DUIVEN VLOGEN. Wedvlucht vanaf Vilvoorde 152 km. „De Zwaluw" In concours 117 dui ven. Gelost om 9.15 uur met Z.W.-wind. Aankomst eerste duif 11.8.09. Snelheid 1339,57 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.18.33. Uitslag C. van Soest 1 23. W. Krijt 2 5 7. A. J. van Dorrestein 3 13 14 16 20. J. v. d. Belt 4. J. v. d. Brakel 6. J. v. Breukelen 8. H. Onwezen 9. P. Duyst 10 11 18 19. A. Snijders 12. G. Haks 15. C. de Goede 17. J. Leek 21. H. Woustra 22. „De Vriendschap" In concours 108 duiven. Aankomst eerste duif 11.05.59. Snelheid 1378,13 meter per minuut. Aankomst laatste duif 11.20.11. UitslagZ.K.H. Prins Bernhard 1 15 22 27. J. Gaasbeek 2 24. W. Nieuwen- huis 3 8 14 19 20 26. Gebr. Rijksen 4 5 7 9 10 17 21 23 25. A. de Heus 6 16. J. Stalenhoef 11 12. C. Jak 13. C. Dijk man 18. DRONKEN IN EEN AUTO. Een personenauto bevatte twee dron ken Soestenaren en op de Bosstraat hield de politie de auto aan. Deze werd in beslag genomen en de inzittenden kwamen in de cel. -- 5 jaar geleden introdu ceerden wij als eerste de Amerikaanse oliekachel. Eerst vond men het: .belachelijk". Daarna ging men aan het imiteren.- Evenaren kan men echter niet. Het leidinggevend fabrikaat ■net 54-jarige ondervinding, l Vraagt gratis prijscourant met afbeelding bij uw handelaar of bij Fa. Joh. Gielen, Hoofd dealer Coleman produkten, Turfstraat 30, Baarn. Nu 2 geheel nieuwe Televisie-super-ontvangers Vraagt demonstratie. De olie met de hoogste calorische waarde. Voor Haarden, Kachels en Cen trale verwarming. Kerkpad N.Z. 1 - F. C. Kuyperstr. 4 Telefoon 2788 Soesterbergsestraat 20A Telf. 2379 BROMFIETSRIT. Een rit met vele klinkerwegen stond gisteravond op het programma van de Soester Bromfietsclub en 35 deelnemers reden de 27 km. met een gemiddelde van 20 km. per uur. Na afloop reikte de heer R. van Rou wendaal de prijzen uit. Op 30 septem ber zal er opnieuw een rit gereden worden. Uitslag1. J. Kamerbeek, 8 strafpun- ten. 2. Mevr. E. Grift (9). 3. C. van Deijssel (10). 4. J. v. d. Bank (14). 5. D. v. d. Broek (16). 6. R. Wehmann (16). 7. J. van Ginkel (18). Troostpriis B. de Beer, 166 strafpunten. VERGADERING ZILVER TETRA. Onder voorzitterschap van de heer K. Zeldenrust heeft „Zilver Tetra" ver gaderd in De Gouden Ploeg. Het over leden lid, de heer A. Looren de Jong, werd herdacht met een minuut stilte. De secretaris, de heer W. A. Suman, las de notulen, waarna een ingekomen stuk ter tafel kwam, dat een uitnodi ging van het dierenpark Wassenaar bevatte om aan het tropisch aquarium een bezoek te brengen. De voorzitter deelde mee, dat het ledental iets was teruggelopen. De vereniging heeft nu 60 leden. Op 5 en 10 oktober wordt de huiskeuring verricht door bondskeur- CopyrtflMP.Mi Bon We liepen nog even door, maar toen stonden de mannen als aan de grond genageld. Uit het struikgewas klonk een vreemde stem, die enkele regels zong van Flints liederen. De uitwerking op de mannen was ont zettend. Lijkbleek staarden zij elkaar aan. Het is de stem van Flint, zeiden zij. Vooruit, zei Zilver, in een poging om te spreken zonder te beven, laten we niet bang zijn. Het gezang hield plotseling op en een onwezelijke stem, die van een andere wereld scheen te komen, murmelde Anton, breng me wat rum. Half waanzinnig van angst staarden de piraten elkaar aan en een van hen zonk op de knieën. Ik ben nooit bang geweest voor Flint toen hij leefde en ik ben nog niet bang om hem dood te ontmoeten, riep Zilver. Dezei pyama is royaal gemaakt van een zeer mooije kwaliteit zwa nendons. Flatteus mo del en leuk gegarneerd. In dtf. modekleuren en alle ipaten 090 Dit ietj leu en mo ren bei- meester A. C. Janse, uit Hilversum, die de bakken volgens bondsreglement keurt op kwaliteit, gezondheid en be planting. Van 21 tot en met 24 november wordt medewerking verleend aan de ten toonstelling, welke de Soester Vogel vrienden in Eemland houden. In de nieuwe kascommissie werden de heren Boing en Dorrestein gekozen, Er zal, behoudens goedkeuring van B. en W., een verloting gehouden worden met als hoofdprijs een aquarium. VLEESVERKOOP. Morgenmiddag (woensdag), te 3 uur, heeft verkoop van vlees plaats aan het slachthuis. OBSTAKEL IN DE VAN WEEDESTR. VEROORZAAKT ONGEVAL. De afsluiting van fiets- en wandelpad bij het onbewoonbaar verklaarde per ceel aan de Van Weedestraat heeft gis termorgen weer een ongeval veroor zaakt. Te ongeveer 10 uur reed daar een per soon op een bromfiets, die, op de ge bruikelijke wijze, het fietspad moest verlaten, om op de rijweg zijn weg te vervolgen. Hierbij kwam hij te vallen, waardoor hij een diepe hoofdwond op liep. Daar niet direct een dokter be schikbaar was, werd hij op een zitting uit de politieauto gelegd, met welke auto het slachtoffer, na behandeld te zijn door dokter Stroband, werd vervoerd SOESTERBERG-K.V.V.A. 2—1. Onder grote belangstelling werd de wedstrijd Soesterberg-K.V.V.A. gespeeld, die geëindigd is met een verdiende 21 overwinning voor Soesterberg. Toen er werd afgetrapt was Soester berg, met de wind in de rug, meer aanvallend, doch beide partijen wa ren van meet af aan in goede vorm en gaven elkaar niets toe. Wel werd o.i. de wedstrijd te hard gespeeld, waarvan Preusser de dupe werd en 2 min. voor rust het veld moest verlaten. De resterende minu ten speelde Soesterberg met 10 spe lers verder, hetgeen een doelpunt voor K.V.V.A. tot gevolg had toen een bal, die door het midden werd gespeeld. Westerlaak in staat stelde nog net voor rust de score te openen. In de tweede helft speelde Preusser op halve kracht en wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. Maar na 20 min. had Soesterberg succes, toen, uit een goede voorzet van Van Luin, Huisman met een hard schot de par tijen op gelijke voet bracht. Door dit succes aangemoedigd werkte Soesterberg hard voor een volgend doel punt, doch spil Koot van K.V.V.A. verzette bergen werk en wist tal rijke Soesterberg-aanvallen te onder breken. 8 minuten voor het einde legde Preus ser echter de grondslag voor de over winning, toen hij, na een afgemeten voorzet van Van Luin, heel handig spil Koot omspeelde en beheerst, onhoud baar inschoot (2—1), met welke stand het einde kwam. H.H.C.-VLIDO 0—6. Zondag ging het nieuw samengestelde meisjes jeugdelftal van „Vlido" naar Hilversum om uit te komen tegen de jeugd van H.H.C. Direct na de aanvang zette de voor-, hoede van Vlido een mooie aanval op en het duurde dan ook niet lang of het eerste doelpunt werd gemaakt. Er volgden er spoedig meer, zodat de rust aanbrak met een voorsprong van 40 voor Vlido. De tweede helft bracht nog twee doel punten voor Vlido op, zodat het einde kwam met een 6-0 overwinning voor Vlido. Wegens de toestand van het terrein moest de wedstrijd van de heren wor den afgelast. Op 28 september a.s. ho pen onze gediefde ouders en schoonouders, E. BAKKER en J. s. bakker van BRÜMMELEN, de dag te' herdenken, dat zij 25 naar geleden in de echt werden ver bonden. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kin deren BERTUS en JANNIE, KEES, JAN, CORRIE. Receptie2 oct., van 4-5.30 uur, in zaal „Cre do". Soest, sept.' 1957. Molenstraat) 163. Wie kan vqor mij TIM MER- eni METSEL WERK verrichten (bin nenwerk)? Br. no. 552 bureau S.C.; TE KOOP sperciebonen, aardappelen/ en biggen. Nieuweweg 49. In klein gezin net KOSTHUIS aangeb. voor heer. Br. no. 546 bur. Soester Crt. Te koop KACHEL prima staat, wegens aanschaf van haard, te gen elk aanneemlijk bod. J. Bos, Spoorstraat 3. Met bli kennis van o] zusjes MAR ALE1 Wij Mai M. J, A. J. Wim. Harn Willy Soest-Z Birkstrj Tij del. burg, Gediplo ster, bii aan bes me of 1 volledig' en zo r pleging. reau Sc TE KO gel, da fornuis Te be\ 19 Z.Z., 7 en 8 Te koop GEN, oc Te bevr 25A, So Twee rustig, christeli Hervorir 551 bur«

Soester Courant | 1957 | | pagina 2