TWEEDE BLAD SPORT. BRANDWEER TELEF. 3333 SOEST VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 8 OKTOBER 1957. S.E.C.-F.A.K. 1-1. S.E.C. heeft het in de derde compe titiewedstrijd niet zo best gedaan en een mager gelijk spel tegen F.A.K. is het resultaat. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat de Soeste- naren hun tegenstanders wat onder schat hebben en hun spel hiernaar in richtten. Gastheren en gasten hadden invallers door de A-griep en misschien was dat ook wel de reden van het vrij tamme spel. F.A.K. speelde nog het kwiekst en S.E.C. had geluk dat Adams goed op dreef was. Hij redde vaak in moei lijke situaties. Aan de andere kant was het voorhoedespel van S.E.C. wat te prutserig. Rechtsbinnen Van Breukelen kreeg de eerste goede kans, maar hij schoot in handen van de keeper. Ook F.A.K. had weinig succes en voor een groot deel was dat te danken aan het uitstekende spel van spil Brouwer. Ten Hove maakte een doelpunt uit een voor zet van v. d. Broek, maar de scheids rechter kende dit niet toe. Met rust was het nog 0-0 en pas in de tweede helft kwam er wat leven in de brouwerij. F.A.K. werd op eigen helft teruggedrongen en 15 minuten na de hervatting maakte Nijholt een doelpunt. Kort daarop gaf midvoor Har- develd van F.A.K. hierop het antwoord door de gelijkmaker te scoren, nadat hij de bal van de rechtsbuiten toege speeld kreeg en back Van Kooij geen kans zag tijdig genoeg weg te werken. S.E.C. ging nu naar voren en spil Hoek stra plaatste de bal uit een voorzet in, maar het doelpunt werd niet toegekend hoewel de bal de doellijn gepasseerd was. S.E.C. bleef aanvallen, maar in de stand kwam geen verandering. B.D.C. WINT VAN MEERVOGELS. Ook de tweede wedstrijd van B.D.C. is een flinke overwinning geworden. Het elftal was niet volledig en moest zelfs reserves van de reserves opstel len om een complete ploeg in het veld te brengen. Spil v. d. Hengel werd vervangen door Demmers en Wester- veld door Huijgen. B.D.C. liet een vlot en technisch beter spel zien en de open aanvallen lever den het eerste doelpunt op, dat G. v. d. Berg uit een voorzet van Verheij scoorde. Het tweede doelpunt werd door De Ruigt gemaakt, die een fout van een Meervogelsback resoluut af strafte. Nu kwamen de gasten wat meer opzetten en de rechtsbinnen schoot tegen de lat. Voor rust maakte v. d. Berg, die uitstekend op dreef was, de indruk het derde doelpunt te gaan scoren. Hij passeerde de spil en de keeper, maar zijn schot werd op de doellijn door de back gekeerd. Ook na rust was B.D.C. veel sterker en v. d. Berg profiteerde van een fout in de achterhoede en maakte het der de doelpunt. Demmers zorgde voor de vierde goal nadat De Ruigt een back gepasseerd was en de bal mooi aangaf. Van de Berg scoorde zijn vierde doel punt en daarmee het vijfde van B.D.C. en Demmers maakte het half dozijn bijna vol, maar zijn schot ging over de lat. Meervogels kwam ondanks de grote achterstand nog even stevig op zetten en toen Brouwer terugspeelde op keeper Roest maakte de rechtsbin nen van de gasten er 5-1 van. Met B.D.C. sterk in de aanval kwam het einde van de wedstrijd. MIXED HOCKEY CLUB SOEST. Uitslagen gespeelde wedstrijden Meisjes Soest B-Schaerweijde A 0-2. Jongens Soest A-S.C.H.C. C 4-2. Soest B-Schaerweijde C 8-3. Schaerweijde E-Soest C 0-5. Dames Voordaan 2-Soest 1 2-4. Be Fair 5-Soest 3 1-4. Heren Soest 1-Amersfoort 6 8-2. Soest 2-Amersfoort 5 2-1. Dames 1. Ondanks de lustrumviering van de vorige avond werd er een frisse partij hockey gespeeld. Hoewel er spra ke was van een sterk Soester overwicht scoorde Voordaan het eerst, maar kort voor rust maakte Marion Ebbers met een meesterlijk schot de stand gelijk. Na rust scoorde eerst Stans Hoppen brouwers twee doelpunten en tien mi nuten voor het eind maakte Voordaan het tweede doelpunt nadat Marion Eb bers de stand op 4-1 gebracht had. Het invallend backstel (Rita Monsjou en Anita van Beinum) voldeed goed. Op vallend was het frisse spel van rechts half Ans Eijsink. Dames 3. Het derde elftal van de dames behaalde een verassende 4-1 overwin ning op Be Fair 5. Het team deed het uitstekend. De rust ging in met doel punten van mevr. Tulleners en Nanda v. d. Schoot. Na rust maakte Be Fair een verdiend tegenpunt, maar mevr. Tulleners scoorde nogmaals en Wilma Kooistra zorgde voor de 4-1-stand. Een woord van lof voor mej. J. Hogenstijn die bijzonder prettig floot. Heren 1. Zou het dit seizoen aan het eerste team gelukken de onderbond te verlaten, dan is zondag de grondslag gelegd met een 8-2 overwinning op Amersfoort 6. Een zeer goed binnen- trio, bestaande uit J. Bakker, B. Diet- rich en J. Castricum zorgde voor een zevental doelpunten, waarvan Bakker er 4 voor zijn rekening nam en Castri cum 3. Ook invaller W. van Gisbergen doelpuntte een keer. Ruststand 5-0. Heren 2. Soest 2 won van een zeer las tige tegenstander en schijnt ook kampi oensplannen te hebben, want de „oud jes" deden het weer best. Rik de Ceudt zorgde voor het eerste doelpunt voor Soest na mooi samenspel door de voor hoede. Amersfoort maakte hierna, door middel van een strafbully, gelijk, nadat M. Hopman een zware overtreding be gaan had. Na rust ging Huug Berghau- ser Pont in één run door de Amersfoort- se verdediging en scoorde het winnende doelpunt (2-1). KORFBAL K.V.S. K.V.S. 2 heeft zondagmiddag eindelijk de eerste wedstrijd van de competitie kunnen spelen tegen plaatsgenote E.D.O. 2. Na drie minuten opende E.D.O. de sco re, waarna K.V.S. gelijk maakte door een strafworp van Brandsma sr. Een kwartier hierna bracht E.D.O. de stand op 2-1, maar lang duurde deze voor sprong niet, want ook K.V.S. trof doel door mej. Esch. Opnieuw maakte E.D.O. gebruik van een kans en bracht de stand op 3-2. Na de rust was K.V.S. iets meer in de meerderheid, maar alle aanvallen strandden op paal en mand tot einde lijk Maris zich vrij kon lopen en weer gelijk maakte (3-3). Daarna zakte de aktiviteit van E.D.O., hetgeen uitgedrukt werd in doelpunten van Brandsma sr., Brandsma jr. en De Haan, die voor K.V.S. de stand op 6-3 brachten. De wedstrijd van K.V.S, 1 werd afge last door terugtrekken van de tegen partij uit de competitie. 23e EERSTE PRIJS. De wandeljeugd van „Olympia" heeft zaterdagmiddag in Baarn de 23e eer ste prijs behaald bij de Dudok de Wit- mars. Er waren 20 A-griep-patientjes, zodat de heer W. A. Suman slechts met 46 meisjes en jongens startte, maar allen liepen de mars uit en toen de 15 km. er op zaten kregen ze de groeps- prijs met 689 punten. Nummer 2 had 656 punten, nummer 3 560. De seniores liepen onder leiding van de heer D. v. d. Kamp. De groepen 16-30 en boven 30 jaar waren samengevoegd en zij behaalden op het zware parkoers een tweede prijs met 631 punten. Num mer één had slechts 6 punten meer. Op 19 oktober loopt de Olympia-wan- deljeugd de kampioensmars in Ame- rongen. LAATSTE RECORDRIT TEMPO. „Tempo" heeft de laatste recordrit om de Beckeringhrit gehouden. Deze vijfde wedstrijd werd onder prachtig weer verreden, maar toch vielen de pres taties tegen. Het slechte weer van de laatste weken heeft de renners van de training weggehouden, hetgeen goed tc merken was aan de tijden die ge maakt werden en het vroegtijdig af- slappen van enkele deelnemers. Dit wa ren bij de seniores Otto de Weerd (na 9 ronden), Bep Kriek (na 10 ronden) en bij de juniores Bart de Wolf (na 4 ronden). Gerrit Ruttenberg was de pechvogel; hij verloor een pedaal. Het reparen kostte enige kostbare minuten, waar door hij op de laatste plaats kwam te liggen. Vrij spoedig had hij echter de tweede plaats heroverd en als Bep Kriek wat meer moed en doorzettings vermogen getoond had, dan was Rut tenberg op de tweede plaats gebleven. In de zevende ronde had Kriek nog ruim VU minuut voorsprong en hij wilde opgeven. Op aandrang van het Tempo-bestuur zette hij toch door, maar de fut was eruit en enkele ronden later gaf hij op, nadat hij gepasseerd was door Gerrit Ruttenberg. Bij de juniores ging het beter. Adri v. d. Burgt won weer. Hij maakte niet zo'n beste tijd, maar dat is begrijpelijk, als je de hele week op bed gelegen hebt. Betere tijden dan bij de vorige ritten werden gemaakt door Menze v. d. Broek, Ant. Snijders en Wim v. d. Breemer. Enkele renners kregen een berisping van het bestuur, omdat zij veel te dicht bij elkaar reden. Daarbij de mededeling, dat er een volgende keer straffen zullen vallen. Seniores 1. Gerrit Ruttenberg, 60 k.m. in 1.45.02. 2. Nol de Heus, 1.55.56. Juniores 1. Adri v. d. Burgt, 30 k.m. in 51.36. 2. Adri Doekemeijer, 52.37. 3. Menze v. d. Broek, 52.42. Wim v. d. Breemer, 55.56. 5. Ant. Snijders, 58.48. F. PEETERS TER AARDE BESTELD. Wijlen de heer F. Peeters, die chauffeur geweest is op Paleis Soestdijk, over leed vorige week op 47-jarige leeftijd. Door pastoor mgr. A. G. Smit werd een mis van Requiem opgedragen in de parochiekerk van Soestdijk. In aanwezigheid van mr J. C. Boud, grootofficier van H. M. de Koningin, majoor W. K. F. Bisschof van Heems kerk, opperstalmeester van H. M. de Koningin en mej. C. M. Gilles, parti culier secretaresse van Prins Bernhard, werd de overledene door collega's naar de begraafplaats gedragen. De baar werd gedekt door kransen van de Koningin, Prins Bernhard en personeel van het paleis Soestdijk. DIERENBESCHERMING. In de maand september werden zéér vele zwerfpoesen en honden aange bracht, waarvan in één enkel geval de eigenaar zich meldde. Enkele poesen konden worden onderge bracht, maar het grootste deel wacht nog op een goed tehuis. Wie komt eens kijken in het dierentehuis De zwerf honden konden over het algemeen beter worden ondergebracht. Weinig klachten kwamen ditmaal bin nen. Voor de komende winter zullen de vele ketting-waakhonden grondig wor den gecontroleerd en zullen waarschu wingen gegeven worden en indien nodig, procesverbaal worden opgemaakt. KERSTPAKKETTEN VOOR OVERZEESE BESTEMMINGEN. Met het oog op de tijdige verzending van de Kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofdzakelijk emigrantenlanden) de da ta opgegeven, waarop deze pakketten uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd om onvoorziene omstandigheden voorbehouden vóór Kerstmis te kun nen worden besteld Australië 25 okt., Canada 22 nov., In donesië 30 okt., Ned. Antillen 16 nov., Ned Nieuw-Guinea 21 okt., Nieuw Zee land 21 okt., Suriname 9 nov., Unie v. Zuid-Afrika 9 nov., V.S. v. Amerika 18 nov. Omtrent de data van verzending met niet rechtstreekse zeepostverbindingen kunnen in verband met de tijd van ver werking in de transitlanden geen in lichtingen worden verstrekt. Over het algemeen zal in die gevallen de over komst langer duren.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5