Oud Soest. KWAK 2 TWEEDE BLAD Burgerlijke stand. BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool SOEST. PHILIPS - TELEVISIE. SOESTERBERG MENINGEN VAN ONZE LEZERS. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 15 OKTOBER 1957. DE INVOERING DER KERKHERVORMING. Men moet zich het verloop van de re formatie in ons gewest niet zó voor stellen, alsof de ,.nije leere" stormen derhand de harten veroverde en hen tot hervorming van de kerk drong. Verreweg de overgrote meerderheid der bevolking voelde niets voor die „nieuwlichterij" en bleef aan het oude gehecht. Het is een betrekkelijk kleine groep geweest, die de invoering der kerkher vorming heeft weten door te zetten. Met de voltrekking der reformatie in onze streken is het dan ook lang niet democratisch toegegaan, zoals we dat tegenwoordig noemen. Toen de her- vormingsgezinden (in de loop van de strijd tegen Spanje) de macht in han den hadden gekregen, decreteerden de machthebbers eenvoudig, dat in hun gebied de „paepsche superstitiën" moes ten worden afgeschaft en de gerefor meerde godsdienst daarvoor in de plaats zou komen. Die machthebbers waren bij ons in de eerste plaats de Staten 's Lands van Utrecht. Wanneer stadsbesturen hun medewer king weigerden of wat laks waren in de uitvoering der godsdienstdecreten, kwam de militaire arm erbij te pas en werd het stadsbestuur „omgezet", d.w.z. met hervormingsgezinden bezet. Amers foort bijvoorbeeld weet daarvan mee te praten. Deze handelwijze lag in de lijn van artikel 36 van de nieuwingevoerde Nederlandse Geloofsbelijdenis, waarin het heette, dat het de taak der over heid ook is, „de hand te houden aan de Heiligen Kerkedienst, om te weren en uit te roeien alle afgoderij en valschen godsdienst, om het rijk des antichrists te gronde te werpe", in feite precies dezelfde opvatting, die tot dusverre de rooms-katholieke kerk had aangehan gen en in praktijk gebracht. Typerend is ook, dat men bij de in voering der kerkhervorming geen nieu- GEBOREN Eveline Johanna, dochter van J. v. d. Steen, psysisch technicus, en J. Pama, Soesterbergsestraat 112. Antonius Franciscus Petronella, doch ter van A. G. Kok, boekhouder, en R. P. Hilhorst, Da Costalaan 8a. Cor- nelia Bernardina, dochter van A. J. van den Berg, onderwijzer, en B. C. Huigen, Stadhouderslaan 48. Hendrik Aalt, zoon van C. van der Horst, buschauf feur, en L. van der Pol, Soesterbergse straat 71. Robertus Johannes Maria, zoon van J. L. Leeflang, gommeerder, en A. C. M. de Klerk, Oosterstraat 179, Baarn. Johnny, zoon van G. Ver woerd, lasser, en A. van Steeg, Braam- weg 46. Janna, dochter van H. J. de Boer, hoofdonderwijzer, en N. Rienstra, Schoolstraat 59. Hendrik, zoon van H. Smit, verwarmingsmonteur, en H. W. Nieuwenhuis, Molenstraat 95. Johanna Maria Ceciel, dochter van P. C. Mulder, kunstharsperser, en C. van Maurik, Van Angerenstraat 2. Wil- helmina Agneta Isabella, dochter van W. Versteeg, metaaldraaier, en F. Stern, Birkstraat 122. Catrien, dochter van J. P. D. van Zutphen, militair, en S. D. Shorter, Mathenesserstraat 25b. Rotter dam. Antonius Hendrikus Maria, zoon van A. W. Plekkepoel, automon teur, en M. H. C. Koelink, Heuvelweg 46. ONDERTROUWDPieter van Dorp, kantoorbediende, Zanderstraat 18, Vel- sen en Sara Wilhelmina Catharina Bol- mers, Braamweg 88. GEHUWDAnthonius Jongerius, zon der beroep, Koninginnelaan 113 en Ma ria Emma Hendricks, zonder beroep, Koninginnelaan 113. Johannes Petrus van der Grint, electriciën, Beetzlaan 37 en Wilhelmina Klaver, zonder beroep, Wakkerendijk 170, Eemnes. Jaco- bus Martinus Verwoerd, bouwkundige, Birkstraat 4 en Theresia Barbara Ama- lia Kamer, kantoorbediende, Kostver- lorenweg 4a. Antonie Baars, land bouwer, Kerkstraat 23, Baarn en Hen- drika Jacoba Kaats, zonder beroep, Laanstraat 76. Looy Lodewijk Behn- ken, kantoorbediende, Julianalaan 189, De Bilt en Elisabeth Johanna Blok zijl, kantoorbediende, Braamweg 82. Petrus Johannes Baars, karteerder, Zandvoortseweg 44, Baarn en Hendrika Johanna Schipperijn, zonder beroep, Molenstraat 11. OVERLEDEN: Gijs Buddingh, oud 14 maanden, Schaepmanstraat 28. Chris- tina Elisabeth Jacoba de Vries, 64 jaar, zonder beroep, gehuwd met B. Lange, Verlengde Talmalaan 27. Albertus Klumper, 61 jaar, metaalbewerker, ge huwd met C. Deun, Hof van Egmond 30, Haarlem. Hendrika Oorthuijs, 83 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Burger, Schoutenkampweg 75. Jo hanna Wilhelmina Elschot, 60 jaar, zonder beroep, Bosstraat 57. Hendrik Pastunink, 78 jaar, zonder beroep, ge huwd met P- Slootweg, Kampweg 50. C/3 CQ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. we kerkelijke gemeenten ging vor men, samengesteld uit hen, die de „nieu we leer" omhelsd hadden, maar dat eenvoudig aangenomen werd, dat de bestaande parochies voortaan hervormd zouden zijn. Men bouwde gewoon voort op dezelfde middeleeuwse opvatting, die tot dusver gegolden had dat alle inwoners (van een land of gemeente) zonder uitzondering werden geacht te behoren tot de kerk (de enig bestaande) en onder haar geestelijke rechtsmacht vielen. Voortaan werden dus ook alle inwoners van dorp of stad geacht tot de hervormde, omgevormde, vernieuw de kerk te behoren. Een pastoor druk te dat een beetje cynisch uit door in de kerk op een zondag af te kondigen „Vandaag zijn we nog rooms en wordt de Mis gelezen, doch de volgende week zijn we gereformeerd en zal er gepreekt worden". Er werd voorgeschreven, dat de „paap se bijgelovigheden" (beelden, altaren, wijwater, relikwieën enz.) uit de ker ken moesten verdwijning en dat de „paapse" ceremonieën (van Mis, doop sel, trouwen en dgl.) vervangen moes ten worden door de gereformeerde ce remonieën en gebeden, die achter in het boekje van de Heidelbergse Cate chismus waren afgedrukt, en door pre dikatie en psalmzingen. Van het kerk volk werd verwacht, dat het zich hier aan zou aanpassen. Aangezien er praktisch haast geen ge- noegzaam-opgeleide en beproefde her vormde predikanten disponibel waren, werd op zeer veel plaatsen de pastoor aanvankelijk eenvoudig in functie ge laten, natuurlijk op conditie, dat hij zich ten spoedigste zou her-oriënteren, ~zou preken volgens de hervormde opvat tingen en de hervormde eredienst zou invoeren. Het laat zich licht begrijpen, gezien de hardnekkigheid, waarmee de platte landsbevolking aan het oude geloof en de ceremoniële gebruiken bleef hangen, en gezien het innerlijk en veelal ook uiterlijk verzet van vele pastoors, dat het met de doorwerking van de hervor ming in de dorpen van het sticht niet zo erg vlot ging. (Men leze hierover het aardige boekje van Ds. G. van der Zee, dat vorig jaar is uitgekomen „Crisis van de kerkelijke reformatie in de dorpen van de provincie Utrecht". Doordat de pastoors in hun saboteren of aanpassing of voorzichtigjes een- eindweegs-meegaan allemaal hun eigen weg volgden, werd het feitelijk een janboel, zó, dat de heren Staten van Utrecht na dertien jaar een commissie het platteland rondstuurden om een diepgaand onderzoek naar de stand van zaken in te stellen. Dat was in het jaar 1593. Na deze algemene beschouwingen wil len wij onze blik speciaal op Soest rich ten en trachten, op grond van de wei nige gegevens, die daarover te vinden zijn, ons een beeld te vormen van de gang van zaken tijdens de kerk-omzet- ting alhier. Het begon ermee, dat op last van de Staten van Utrecht de hervormingsge zinden met Kerstmis 1580, juist toen de katholieken zich gereed maakten om het Kerstfeest te vieren, bezit namen van de kerken in onze streek, ook in Soest. Dat is nogal hardhandig en wei nig verheffend toegegaan. Dagenlang trokken „calvinistische" benden (waar onder waarschijnlijk heel wat stadsra- palje zich gemengd had) plunderend en beeldstormend door Eemland. Een tijd genoot en wellicht ooggetuige, de Amers- foortse priester Michael van Isselt, heeft geboekstaafd, hoe gruwelijk de „Cal vinisten" (zoals hij ze aanduidt) in deze streken omstreeks Kerstmis 1580 heb ben huisgehouden. Wat er nog over was aan kerkelijk gerei in de kerken van Soest, Baarn, Leusden en Isselt, roofden en vernielden zij zo ver haalt hij en zelfs de klokken smeten zij uit de torens en voerden ze mede om er geschut van te gieten. Te Leus den liepen de boeren te wapen en ver joegen de geusgezinde benden. In Soest heeft men geen weerstand geboden. Maar het is waarschijnlijk in deze tijd ge weest, dat men daar, gealarmeerd door de berichten over de rondtrekkende beeldstormersbenden, de houten hei ligenbeelden zelf uit de kerk heeft genomen en in een torenvormig uit- bouwtje tegen de zuidelijke muur van de kerktoren, op de eerste verdieping (boven de doopkapel), heeft verborgen en ingemetseld. Bij de restauratie van de kerktoren in 1905 kwamen de beel den weer voor de dag. Het waren er achttien, de meesten nogal door de houtworm aangetast. O.a. stelden zij voor de Maagd Maria met het Kind Jezus, Johannes de Doper, Christus $an de geselkolom, Christus in de hof van Gethsemané, de graflegging van Jezus, het voorgeborgte der hel. De best be waarde van deze beelden bevinden zich thans in het Rijksmuseum te Amster dam, de overige in Museum Flehite te Amersfoort. Toen men de beelden en misschien ook wel een aantal andere gewijde voor werpen (misschien kelken enz.) in vei ligheid had gebracht, hebben de Soes- tenaren blijkbaar verder maar afge wacht wat er zou gebeuren. Hoe daar na de benden in de Soester kerk heb ben huisgehouden, is ons niet nader be kend. (Wordt vervolgd.) J. H. IN OVERTREDING. Kinderen mogen niet voetballen op de sportvelden die de gemeente aangelegd heeft, tenzij ze lid zijn van een club, die deze velden bespelen mag. De po litie zal dan ook extra opletten, dat jongens niet op eigen houtje gaan voet ballen. De politie zal er tevens streng op toe zien, dat bromfietsers niet met inge schakelde motor op het Kerkpad rijden, want ook dit is verboden. HOCKEY-RESULTATEN. Meisjes Soest A-Amersfoort A 06. JongensKampong BSoest A niet gespeeld. Amersfoort CSoest B 62. Soest CKampong C 30. Dames Soest 1H.I.C. 2 24. Soest 2 Schaerweyde 2 9-0. Laren 3Soest 3 11—0. Heren Soest 1Kameleon 5 43. Kampong 6Soest 2 20. Soest 3 S.C.H.C. 8 0—8. Dames Soest 1H.I.C. 2 2—4. De Soes ter dames hebben eindelijk eens een wedstrijd verloren. En terecht, want het spel van de dames van H.I.C. was veel beter en de overwinning was zeer zeker verdiend. Nog voor rust wist H.I.C. een voorsprong te nemen van 02. Na rust kwam Soest iets meer in de aanval en Joke Appelboom maakte een keurig doelpunt. H.I.C. kwam echter terug en bracht de stand op 14. Uit een strafbully scoorde Stans Hoppenbrouwers het tweede doelpunt voor Soest. Dank zij het prima verdedigen van keepster Lies Burgers werd de nederlaag niet groter. Soest 2Schaerweyde 2 90. Maar liefst 7 goals nam Ans Groenendijk voor haar rekening in deze wedstrijd en dit is een aantal dat er zijn mag. Toch viel het spel van de Soester da mes niet op en waarschijnlijk is dit te wijten aan het slechte spel van de Schaerweide-dames, waardoor het ge heel wat rommelig werd. Met rust was de stand 50. Willemien van Krugten en Renee Mundt maakten de twee an dere goals. Laren 3Soest 3 110. Dat het derde damesteam van Soest zou gaan ver liezen was tevoren al bekend en het pleit voor hen, dat zij de score laag gehouden hebben in vergelijking met de vorige twee wedstrijden, toen met 180 en 130 door Laren 3 gewonnen werd. Van de wedstrijd zelf valt wei nig te vertellen daar de strijd te een zijdig was. Heren Soest 1Kameleon 5 43. Dat Soest deze wedstrijd maar met klein verschil won is het gevolg van het uit stekende spel van de Kameleon-doel man. De meest onmogelijke ballen hield hij. Nog voor rust scoorde Bob Diet- rich het eerste Soester doelpunt. Na rust passeerden Bop Dietrich, Johnny Bakker en Jan Catricum de Kameleon doelman. Het was een mooie en snelle wedstrijd. Kampong 6Soest 2 20. Aan de kampioensillusie's van Soest 2 werd zondagmidag een halt toegeroepen door Kampong 6, dat beter en sterker speel de. Met spanning kan echter de re turnmatch tegemoet gezien worden. Soest 3—S.C.H.C. 0—8. Ook Soest 3 kreeg een nederlaag te incasseren. Nog voor rust scoorde de midvoor van S.C.H.C. drie doelpunten en na rust wist S.C.H.C. de stand op 08 te bren gen. BIGGEN EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 181 biggen in prijzen van 35, tot 48,en 9 drachtige zeugen van 250,tot 300, Op de eiermarkt werden aangevoerd 200.000 stuks. Hoendereieren van 17,50 tot 18,50. Henneneieren van f 12, tot 17,Middenprijs 18,25. Prijs per kg. 2,92 (basis 621/» gr.). De handel op beide markten had een vlug verloop. DERDE INTERCLUBONTMOETING „TEMPO". De juniores kregen 30 k.m. (25 ronden) op het fraaie parkoers van de wieler vereniging Amersfoort te verrijden, hetgeen met veel animo geschiedde. De Tempo-leien hebben hierin een belang rijk aandeel gehad en dat er geen af scheiding kwam was hun schuld niet, wanneer het een clubmakker betrof, maar probeerde een ander er tussen uit te trekken, dan waren ze er als de kippen bij om de vermetele terug te halen. Wim v. d. Breemer, die prima mee ging, kreeg een lekke band, maar kon dit niet meer goedmaken, ofschoon Menze v. d. Broek en later ook nog Nic Westhof, hem probeerden op te halen. Ries v. d. Deyssel, het nieuwe Tempolid, kon het nog niet bolwerken, In de eindspurt, waaraan 15 man deel nam, zat Adri v. d. Burgt 10 meter voor de streep nog ingesloten, maar hij wist er uit te komen en eerste te worden. Uitslag1. Adri v. d. Burgt, Tempo, 54.44. 2. P. Wijnands, Pedaalridders. 3. J. Boog, Adelaar. 4. Menze v. d. Broek, Tempo. 5. N. de Vries, Pedaal ridders. 6. Wout van 't Klooster, Tem po. 7. H. Hermus, Amersfoort. 8. Adri Doekemeyer, Tempo. 9. B. Dolleman, Adelaar. 10. H. Veerman, Adelaar. De seniores hadden er ook zin in, waar schijnlijk door het mooie weer. De Tempoleden Jaap v. d. Burgt en Bep Kriek hebben het hunne gedaan. Wim Hommes bleef alleen maar midden in het peleton. Gerrit Ruttenberg lag met A-griep in bed. Otto de Weerd was er uit en militair Nol de Heus stond aan de kant, evenals Piet v. d. Broek. De Adelaarsleden gaven de toon aan. Al vrij spoedig trokken Krijn Voorn en Fred Keuker er tussen uit en wat aan de kant geconstateerd kon worden hadden de andere renners niet in de gaten, n.1. dat Geurt Pos de zaak be heerste. Hij wachtte tot zijn clubmak kers ver genoeg weg waren en sprong er toen op af. In twee ronden maakte hij zeker 200 meter goed en dit met veel gemak, want niemand was in staat zijn wiel te grijpen, zelfs Teus van Tol niet. Hoewel die toch een flinke sprint in de benen heeft, lukte dit niet. Toch zou Van Tol, met medewerking van de Tempoleden Kriek en v. d. Burgt en de Amersfoorter D. Ver- vloet, nog een tijdlang tussen kop en peleton zweven, maar toen het kop- drietal het peleton op een ronde zette, werden ze weer ingelopen. Wederom ging de kopploeg de ruimte in en nam nog enige andere renners mee, maar Geurt Pos liet tenslotte alles staan en streek 2 ronden voor het einde voor de tweede maal op het peleton neer, waarna hij verdiend winnaar werd. Uitslag 1. Geurt Pos, Adelaar, 60 km. iri 1,32.35. 2. Krijn Voorn, Adelaar, Gp 100 meter. 3. Fred Keuker, Adelaar, op V2 ronde. 4. H. de Boer, Adelaar, op IV2 ronde. 5. W. Zoon, Adelaar. 6. T. van Tol, Adelaar. 7. D. Vervloet, Amers foort. 8. J. Konijnenburg, Adelaar. 9. Bep Kriek, Tempo. 10. C. van Dijk, Amersfoort, op 2 ronden. Nu 2 geheel nieuwe Tele v isie-super-ontv angers Vraagt demonstratie. Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 KORFBAL E.D.O. Zaterdag j.1. is E.D.O. in de competitie gestart, doch de vaart was er nog niet in, mede doordat E.D.O. deze competi tie een van haar topspelers moet missen door militaire dienst. Sparta (Nijkerk) nam de leiding, waar op de E.D.O.-aanval reageerde met de gelijkmaker door D. Mulder. Voor de rust wist Sparta wederom een voorsprong te nemen, doch uit vrije po sitie wist J. de Schiffart wederom de score gelijk te maken. Na de rust was E.D.O. aanvankelijk in de meerderheid, doch de debuterende spe lers konden het tempo niet handhaven, hetgeen de gastheren een 4-2 overwin ning bezorgden. Het jeugdteam van E.D.O. moest za terdag eveneens zijn meerdere erken nen in S.K.F. c, welke de winst haalde met 1-0. Een doelpunt van G. Kunz werd afgekeurd, daar de scheidsrechter beslistte, dat het uit gehinderde positie geschiedde. Zaterdag gaat E.D.O. 1 op bezoek bij Thob te Vreeswijk. Dezelfde dag gaat het adspirantenteam op bezoek te Amersfoort, waar winst niet uitgesloten moet worden geacht. Het tweede E.D.O.-team treedt ook in het strijdperk en fungeert als gast- vrouwe van Exelcior uit Hilversum, welke zich niet te gemakkelijk zal la ten verschalken. SOESTERBERG WON VAN R.K.B.V.V. MET 2-1. Soesterberg heeft kans gezien R.K.B.V.V. in eigen huis een verdiende 1-2 neder laag toe te brengen. Als Soesterberg heeft afgetrapt is het direct meer aan vallend en gaf het de R.K.B.V.V. ach terhoede handen vol werk, waarbij de gebr. Krijnen steeds voor doel opluch ting brachten door hun verre trappen. Na 10 minuten een fraai opgebouwde aanval van Soesterberg, waarbij een hard schot werd ingezonden, dat spil Eggingkamp met de hand keerde in het beruchte gebied. De scheidsrechter wees naar de stip en Huisman schoot tot grote teleurstelling de strafschop naast. Soesterberg even uit zijn balans, beleef de direct daarop een opluchting, toen centervoor Wouters een onverwachte Soest, 12 oktober 1957. Aan de Redactie van de Soester Courant. Met zeer veel belangstelling heb ik kennis genomen van hetgeen U onder het hoofd „De rode Maan" in Uw blad van 11 oktober j.1. heeft weergegeven. Ik. ben het volkomen met U eens, waar U schrijft, dat de vernietiging er al is en, dat de klok op 5 minuten voor twaalf staat. Indien er geen einde komt aan de atoomproeven en de oefeningen met atoomwapens, zal de mensheid haar eigen vonnis voltrekken. De door U gestelde vraag, of wij mo gen verwachten, dat de inkeer een feit zal zijn voordat de ramp geschiedt, moet m.i. ontkennend worden beant woord. Er zijn nergens tekenen te be speuren, die er op wijzen, dat men tij dig de morele moed zal weten op te brengen om aan deze superdestructieve voorbereidingen tot algehele vernieti ging een einde te maken. Terecht schrijft U, dat alleen zedelijk denken en niet goddeloze overmoed cns kan redden. Men moet wel constateren, dat de atoomgeleerden, mitsgaders de advi serende instanties over de gehele we reld niet kunnen of willen beseffen, dat ook de overweldigende vorderingen op het gebied van atoomsplitsing van zuivere Goddelijke Oorsprong zijn, en als een geschenk zijn te beschouwen van ons aller Vader, die de kennis omtrent deze enorme kosmische krach ten ter beschikking heeft gesteld van de mensheid om onze schone planeet te verrijken. Mogen wij verwachten, dat God deze hovaardij straffeloos zal laten begaan De gehele wereld volgt met spanning de bewegingen om onze aarde van de door menselijk vernuft vervaardigde satelliet en, men gelooft zo graag dat binnen afzienbare tijd alles op dit ge bied mogelijk zal zijn. De meest fan tastische toekomstbeelden worden ons opgedist. In deze eerste satelliet een te&en aan de Hemel Wat is de volgende 2^et op het inter-planetaire schaakbord Wat zullen de gevolgen zijn en hoe dicht zijn wij de catastrophe reeds ge naderd Hoe geperfectioneerder de technische vorderingen, hoe meer de wereld zich van God schijnt te vervreemden. Ware het niet zo, wij zouden meer geloof hechten aan andere tekenen aan de Hemel. Laat ons vurig wensen, dat God aan de aardse machthebbers, die de we reld in een vreselijke ban houden, zij het ter elfder ure, zoveel Wijsheid en Kracht schenke, dat het mensdom van een wisse ondergang kan worden gered. A. v. M. kans kreeg en het v. Walsum gelukte door uitlopen de situatie te redden, zodat Wouters net naast schoot. Soesterberg kreeg nu meer zelfvertrou wen. Dutrieux zwerfde overal en gaf zijn medespelers goede schietkansen, waardoor, vooral de laatste vijf mi nuten, voor Soesterberg zeer belangrijk werden. Op handige wijze gaf Dutrieux af aan De Jong, die onhoudbaar in schoot (0-1). Direct na aftrap kwam Soesterberg on stuimig opzetten en na drie minuten veroorzaakte Krijnen een corner, wel ke door Dusschoten fraai voor doel geplaatst en fraai door Huisman in gekopt werd (0-2). In de tweede helft was Soesterberg steeds meeraanvallend en bepaalde R.K.B.V.V. zich meer tot onverwachte uitvallen, doch beide verdedigingen wisten doelpunten te voorkomen. Tien minuten voor het einde kwam er nog volop spanning, toen bij een aan val van R.K.B.V.V. Pink een onverwach te kans kreeg, welke hij prompt be nutte door de stand te brengen op 1-2. Met deze stand kwam ook het einde. LAATSTE GANG VAN DE HEER H. PASTUNINK. Dat de heer H. Pastunink, oud-kan toorhouder P.T.T. alhier, een geziene persoonlijkheid was, bleek wel uit de grote deelneming, welke zaterdagmid dag bestond voor de bijzetting van zijn stoffelijk overschot in het familiegraf op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven. Een groot aantal vrienden, ook uit de kringen van het verenigings leven, had zich op het kerkhof in de stoet achter de familie opgesteld. De baar was bedekt met talrijke bloem stukken. Vooraf werd in de aula een korte rouw dienst gehouden, waarin bij het bin nentreden het Largo van Handel werd gespeeld en daarna ds van Drunen enige troostrijke woorden tot de fa milie sprak. Aan de groeve las ds Van Drunen uit Op. 21 en bad hij het „On ze Vader", waarna hij namens de fa milie dankte voor de betoonde belang stelling. Een ontroerend moment was het toen, namens de Joodse familie Druif, die tijdens de bezetting bij de heer Pastunink was ondergedoken, hun gro te deelneming met dit overlijden aan de familie werd overgebracht.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5