TWEEDE BLAD SOEST. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 22 OKTOBER 1957. KEES DEENINK ZINGT. Morgenavond zingt Kees Deenink in de Gereformeerde kerk aan de Driehoeks- weg op een propaganda-avond, die ge geven wordt door de Bijbel-kiosk-ver- eniging te Amsterdam. Verschillende sprekers zullen het woord voeren en Kees Deenink zal de samenzang leiden. VAL VAN BROMFIETSER. J. K. van B. reed per bromfiets op de Middelwijkstraat toen de voorvork van zijn brommer brak. Hij viel, kreeg schaafwonden en een hersenschudding en is per auto van de politie naar huis gebracht. SOESTER IMKERS BIJEEN. De Soestcr bijenhouders zijn in ver gadering bijeen geweest in restaurant j,Zonneheuvel" ter bespreking van het winterprogramma. De voorzitter was verhinderd en de vergadering werd ge leid door de heer W. A. van Elmpt, die in zijn openingswoord de slechte op komst betreurde. Het afgelopen seizoen is goed geweest. In het voorjaar zag het er niet zo goed uit, maar het mooie weer in het begin van de zomer maakte veel goed. Er was veel honing, zelfs tot 30 kilo per kast, hoewel Soest toch een van de slechtste winplaatsen voor honing is. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat de heideoogst zou mislukken omdat het koud en winderig was, maar een paar mooie dagen in september maakten weer veel goed. Door de goede resul taten van het afgelopen jaar komt er wat meer belangstelling voor de imke rij, die door de slechte opbrengsten van de laatste jaren lelijk aan het tanen ge gaan was. Al met al is echter een alge hele teruggang in belangstelling voor de bijenhouderij te constateren. Dit komt tot uiting in de achteruitgang van het aantal leden van de Soester vereni ging en dit brengt het gevaar van ont binding met zich mee. In de loop van de avond kwam de voor zitter, de heer G. H. Grijze, die het winterprogramma met de leden behan delde. Er zal een avond gegeven worden met een lezing van de voorlichtings dienst, een filmavond, en de heren De Haan en Pater zullen eveneens een lezing houden. Er zal een filmavond gegeven worden waarop andere vereni gingen uitgenodigd zullen worden. De heer J. Vlaming, oud-lid van de ver eniging, die naar Amerika emigreerde, zal per bandrecorder spreken over zijn ervaringen met bijen in de Ver. Staten. Na de pauze sprak de voorzitter over zijn imkersloopbaan. RODE KRUIS JUBILEUM POSTZEGELACTIE. Deze actie, die begonnen werd op 18 augustus en eindigde op 19 october j.1. heeft als eidresultaat, dat voor totaal 2882,56 door de eigen rode kruis stand werd verkocht. Een belangrijk bedrag aan toeslag hiervan komt het fonds voor vacantiereizen door chronische pa- tienten ten goede. BIGGEN EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 269 biggen in prijzen van 35,tot 48,en 32 drachtige en guste zeugen in prijzen van resp. ƒ900,— tot 1050 en 2,60 tot 3,— p. kg. Op de eiermarkt werden aangevoerd 200.000 stuks. Hoendereieren van 16,75 tot 17,75. Henneneieren van 12,- tot 16,25. Middenprijs 17,25. Prijs per kg. 2,76 (op basis 62V2 gr.). De handel in kalfkoeien en vet vee had een redelijk verloop terwijl de ver kopen op de biggen- en eiermarkt vlug tot stand kwamen. TONEEL VOOR DE V.V.V.-BEKER. „Ons Genoegen", de vereniging uit Soestdijk, die het vorig jaar de wis selbeker van de V.V.V. in de tweede jaarlijkse wedstrijd gewonnen heeft, beet zaterdag opnieuw de spits af door het opvoeren van „Onder één dak" van Jan Fabricius. De jury bestond ditmaal uit de heren A. M. en A. J. Gronloh en J. van Weelden. Behalve Ons Genoegen zul len Soestdijk, Kerkebuurt, Contact, West, De Spiegel, Maskerade en waar schijnlijk Utile Dulce deelnemen. De twee laatste verenigingen komen uit Soesterberg. De heer A. G. Terhorst sprak namens de V.V.V. het welkomstwoord aan de velen die gekomen waren om de op voering bij te wonen. Er is veel animo voor de strijd om de V.V.V.-beker en de spelers van de verschillende ver enigingen doen hun best het spelpeil cp te voeren. Regisseur M. J. ter Hoe ven zei later op de avond, dat het beste spelpeil nog steeds niet bereikt is en cl at door amateurs nooit de top bereikt zal kunnen worden, maar dat is niet erg want het moet ontspanning blijven. In een uitstekende opvoering heeft „Ons Genoegen" zich opnieuw candidaat ge steld voor het winnen van de beker. In „Onder één dak" worden de moei lijkheden behandeld, die ontstaan als een oude moeder overlijdt en de va der met de schamele erfenis het mid delpunt van vele onderhandelingen wordt, die vaak op onaangename wijze gevoerd worden. De oude baas werd op goede wijze uitgebeeld door G. Westerveld, zijn zoons Walter en Jacob door H. v. d. Broek en L. Wortel. De rol van de jongste zoon was een onprettige, want hij werd opgestookt door zijn vrouw (mevr. A. Rodermond-van Dijk), terwijl de oudste zoon* het beste met vader voor heeft en niet zo gebrand is op het delen van de erfenis als zijn broer. Minder prettig is, dat vader met de vrouw van de oudste (mevr. N. Geyten- beek-Meester) minder goed overweg kan, zodat het probleem wie de vader in huis zal nemen niet gering is. Het komt allemaal wel op z'n pootjes te recht, maar er wordt heel wat ge- heskrest tussen de zoons met hun vrou wen, de dochters Antje (mej. J. Praag) en Liesbeth (mej. A. Hogervorst), ter wijl Jan de smid, de man van Antje (J. van Rossum) met zijn rake ge zegden voor de lach zorgde. Er werd goed gespeeld met enkele sublieme rollen, die zonder twijfel voor de nodige punten zullen zorgen, die „Ons Genoegen" ook dit seizoen weer hoge ogen naar de beker kan doen gooien. VIERDE INTERCLUBRIT. „Tempo" was ditmaal te gast van „De Adelaar" met de verenigingen Pedaal ridders en Amersfoort. Er werd gereden op een parkoers van 6,2 km. in de Eem- nesser polder. De seniores moesten tien maal rond en de juniores vijfmaal. Bij beide groepen viel in de eerste helft de slag. Bij de seniores waren het Geurt Pos, Wim Zoon, Teus van Tol, Krijn Voorn en W. Schaap, allen leden van de Adelaar, die de kopploeg vorm den. Daarachter volgden nog drie ren ners en dan het peleton, waaronder Wim Hommes, Koos van Selm en Otto de Weerd. De laatste moest later lossen en gaf op. Gerrit Ruttenberg en Jaap v. d. Burgt vielen door pech uit. Onder de uitvallers behoorden ook Nic Lute en H. de Boer. Schaap en Voorn konden het tempo van de kop niet volgen en moesten lossen. Terwijl Voorn zijn positie handhaafde zakte Schaap verder terug. Fred Keuker nam zijn plaats in en ook D. Vervloet (Amers foort) passeerde hem nog. De spurt van het peleton werd door Koos van Selm gewonnen met aan zijn wiel Wim Hom mes. Geurt Pos liet zijn makkers in de laatste ronde in de steek en werd we derom verdiend winnaar. 1. Geurt Pos, (Adelaar). 62 km. in 1.38.30. 2. Wim Zoon, (Adelaar) op 100 m. 3. Teus van Tol, Adelaar) op 100 m. 4. Krijn Voorn, (Adelaar) op 250 m. 5. Fred Keuker, (Adelaar) op 500 m. 6. D. Vervloet, (Amersfoort) op 550 m. 7. W. Schaap, (Adelaar) op 800 m. 8. L. Martin, (Adelaar). 9. K. Van Selm, (Tempo). 10. W. Hommes, (Tempo). Bij de juniores werd de kopploeg ge vormd door J. Boog, B. Dolleman (Ade laar), P. Wijnands (Pedaalridders), M. v. d. Broek en A. v. d. Burgt (Tempo) en N. de Vries (Pedaalridders). Deze bleven bij elkaar en de eindspurt moest de uitslag geven. Deze spurt was zo fel en de renners zaten zo dicht op el kaar, dat het zeer moeilijk was een juis te uitslag op te maken. Vooral tussen de nummers 2 en 3 was het verschil miniem. De jury besliste ten slotte als volgt 1. A. v. d. Burgt (Tempo), 31 km. 55 min. 2. Jan Boog (Adelaar), op half wiel. 3. Mene v. d. Broek (Tempo) op een half wiel. 4. B. Dolleman (Adelaar) wiel. 5. P. Wijnands (Pedaalridders) op 1 wiel. 6. N. de Vries (Pedaalridders) op IV2 wiel. 7. R. Pauw (Adelaar). 8. H. Styfhoorn (Adelaar). 9. T. Dijkman (Adelaar). 10. Ant. Snijders (Tempo). OLYMPIA-JEUGD KAMPIOEN VAN MIDDEN-NEDERLAND. Het is dus gelukt wat wij enkele weken geleden durfden voorspellen toen de wandelmeisjes en jongens van „Olym- pia" de 21e prijs behaalden. Nog 3 marsen zouden volgens deze voorspelling best drie overwinningen kunnen op leveren en tegelijk met het volmaken van de twee dozijn eerste prijzen zou in Amerongen het kampioenschap van midden-Nederland behaald kunnen wor den. Dit is gelukt en zaterdagavond kwam een bus met juichende kinderen bij het verkeershuis van V.V.V. aan. Daar stonden vele familieleden met bloemen en daar stond de drumband klaar. Het was pikdonker achter het V.V.V.-huis, maar voor het horen van de fluit van de heer W. A. Suman had den de kinderen geen licht nodig en keurig stelden ze zich op om naar de 4 lampen te marcheren, die ook al geen overdaad van licht gaven. De heer v. d. Wal sprak namens de ouders en prees de prestatie van de kin deren. Zij hebben heel veel te danken aan de heer Suman, die alles over heeft voor zijn mooie groep. De heer v. d. Wal bood namens de ouders een prij- zenkast aan, want daaraan is grote be hoefte nu de stroom eerste prijzen maar niet ophoudt. De heer Gerth wenste de kinderen en de leider namens het bestuur van Olym- pia geluk. De vereniging heeft verschil lende afdalingen die er zijn mogen, maar geen enkele bereikt zulke mooie resul taten als die van de wandelaars. De heer Suman dankte de kinderen voor hun medewerking en het bestuur van Olympia voor de vrije hand, die hem ge geven wordt bij het werk voor de wan delafdeling. Mevrouw Suman kreeg bloemen en de kinderen kregen er nog meer dan ze al hadden en met de drumband voorop ging het naar de veldweg, waar het „Olympialied" en het „Sumanlied" ge zongen werden en de band de laatste mars sloeg. Olympia behaalde in Amerongen het kampioenschap van midden-nederland bij de juniores met 515 punten, nummer 2 had er 463, nummer 3 behaalde 437 punten en nummer 4 werd beloond met 433 punten. De beker, die gewonnen werd, zal worden uitgereikt op de ver gadering van de afdeling midden-ne derland van de Ned. Chr. Wandelbond in januari. STORING BIJ DE TELEVISIE. Een bewoner van de Prins Hendrik laan deelt ons mede, dat in de omge ving aldaar, steeds des avonds tussen 10 en 10.30 uur, gedurende ongeveer 10 minuten, hevige storingen optreden tijdens televisie-uitzendingen. Dit zou kunnen ontstaan door het ge bruik van een electr. koffiemolen, een scheerapparaat of ander electrisch appa raat door een der omwonenden. Daar, ook in onze gemeente, steeds meer inwoners tot aanschaffing van een tele visie-apparaat overgaan en meerdere kij kers gebruik maken van een binnen- antenne, zodat men niet altijd weet welke inwoners televisiekijker zijn, kan het zijn nut hebben op het onbewust veroorzaken van storingen te wijzen, met verzoek dit te voorkomen.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5