SOEST. SOESTERBERG DIERENBESCHERMING. Rapport over de maand oktober. Op 5 oktober werd de jaarlijkse kol- lecte gehouden, welke het mooie bedrag van 1350,opbracht. Op 12 oktober was er weer een geslaag de hondenshow, waar jongens en meis jes tot 16 jaar hun viervoeters voor brachten. Voor het geval uw hond gaat zwerven, wordt aangeraden een penning aan de halsband te bevestigen of naam en adres aan de binnenzijde van de hals band aan te brengen. Inlichtingen wor den zonodig verstrekt door het secre tariaat. Voor enige mooie gekastreerde katers wordt een goed tehuis gezocht. Aange troffen werd een pink, die aan een paal was vastgebonden. De eigenaar werd opgespoord. DANKSTOND. Morgenavond, te 8 uur, wordt in de Wilhelminakerk een dankstond voor ge was en arbeid gehouden. Voorganger is ds. J. A. C. Rullmann. SCHAKEN. De eerste wedstrijd in dit seizoen werd door Soest 1 gespeeld tegen Denk en Zet 1. De wedstrijd werd door Soest gewonnen met 5-3 en uit de twee af gebroken partijen komt voor Soest nog minstens 1 punt. Soest 2 speelde zijn eerste wedstrijd te gen Soesterkwartier 2 uit Amersfoort. De voorzitter van Soesterkwartier wees er voor de wedstrijd zijn spelers op, dat de laatste wedstrijd tegen Soest met 8-2 werd verloren en hij zag nu graag een overwinning. Het hielp niet veel want Soest won de wedstrijd met 9-1. De heren Landman, Hoek, Beuken, Van Zijtveld Sr, Blom, Van Dijk, Hilhorst, De Leeuw en Snijder wonnen hun par tij. Verder kan worden bericht, dat perso nen tot en met 18 jaar gratis schaak- les kunnen krijgen en wel op vrijdag avond, te 19 uur, in het clublokaal, Oranje Hotel, Soestdijk. Enige zeer sterke schakers zijn bereid gevonden les te geven. Inlichtingen over deze gratis lessen kunnen worden ingewonnen bij de he ren J. Gorter, Vondellaan 35 A. Hil horst, Pr. Bernhardlaan 21 A. Thomas sen, Stadhouderslaan en H. de Graaf Soesterbergsestraat 34. FEESTAVOND. S.P.S.V. Op woensdag en donderdag 13 en 14 november worden de S.P.S.V.-feest- avonden gehouden, waaraan medewer king verleend wordt door André Carell, Cora Ville, Co v. d. Heide Wijma, Dave Parker en The Rile Brothérs. GROTE BAZAR IN CREDO. In gebouw Credo aan de Julianalaan te Soestdijk wordt op 7, 8 en 9 November een grote bazar gehouden. Met de opbrengst hiervan hoopt men het orgel van de Julianakerk te kun nen afbouwen. Er ontbreken n.1. nog steeds een aantal registers aan dit kerk orgel. Bij de ingebruikneming van het ver nieuwde kerkgebouw, enkele jaren ge leden, was er voor de afbouw van het orgel geen geld meer beschikbaar. De commissie, die het initiatief nam om de benodigde financiën nu bijeen te brengen, heeft deze bazar grondig voor bereid. Er is meer dan een jaar aan deze voorbereiding gewerkt. Ongeveer 50 firma's uit het gehele land hebben goederen beschikbaar gesteld. Uiteraard heeft ook Soestdijk zich niet onbetuigd gelaten. Er zijn een groot aantal giften in geld en goederen bin nengekomen. De commissie is hierdoor in staat ge steld om zes grote verkoopstands met meer dan 3000 artikelen in te richten. Daarnaast zijn er een aantal attracties, een snackbar en een compleet inge richte koffiekamer. De gehele bazar is verdeeld over ge bouw Credo en drie zalen van de Ju lianakerk. Ds. H. J. Lambers Heerspink zal a.s. Donderdagavond, om 7 uur, de bazar officieel openen. GELEZEN. De redactie van het K.P.S.-orgaan zal er zeker niets op tegen hebben, dat wij een groter lezerskring de aardige variaties op bekende gezegden laten lezen, die in het laatste nummer waren opgenomen De doelman My goal is my castle. De back Opgeruimd staat netjes. De stopperspil Een goede buur is be ter dan een verre vriend. De kanthalf Die binne benne benne binne. De midvoor Verdeel en heers. De binnenspeler Wat ze voor hebben, hebben ze niet achter. De scheidsrechterWhistle while you work. Het publiek De beste spelers staan aan de kant. De penningmeester van de club over zijn kas Ledigheid is des duivels oor kussen. De elftalcommissie Sterren stralen overal. De verzorgerMet de spons in de hand komt men door het ganse land. HOCKEYCLUB. Meisjes: S.C.H.C. A—Soest A 4—1. Jongens Schaerweide DSoest C 06. Kampong CSoest D 61. Dames Soest 1Amersfoort 3 40. Soest 4Soest 2 17. Soest 3Kampong 6 14. Pieren Voordaan 3Soest 1 05. Soest 3Soest 2 22. Dames 1. In een goedgespeelde wed strijd heeft Soest 1 met 40 van Amersfoort gewonnen. Dat de score niet hoger geworden is, dankt Amers foort aan het uitstekende keepen van mej. B. Bresser, die vaak op uitste kende wijze haar doel schoon wist te houden. Nog voor rust scoorde Stans Hoppenbrouwers het eerste doelpunt. Na rust speelde Willemien van Krug- len opkeurige wijze de bal vrij, zodat mevr. De Jong het tweede doelpunt kon scoren. Hierna maakte Stans Hop penbrouwers haar tweede doelpunt en enkele seconden later kogelde Marion Ebbers op schitterende wijze de bal langs de keepster van Amersfoort. Dames 2. Aangezien S.C.H.C. aanvanke lijk een halfspeelster en keepster miste, was het voor het Soester elftal niet moeilijk een overwinning te behalen. Ank Groenendijk greep, zoals gewoon lijk, enige ogenblikken na het begin- signaal weer haar kans en scoorde het eerste doelpunt. Hierop volgden er nog zes, waarvan 1 door Jet Regter en 1 door Cockie de Beurs, dank zij haar uitstekend opstellen na een corner. S.C.H.C. maakte, dank zij het goede spel van linksback, mevr. Felix, slechts 1 tegenpunt. Dames 3. Wederom heeft Soest 3 een nederlaag te incasseren gekregen. Nog voor rust scoorde Lucie Rommerts het enige Soester doelpunt, zodat het be gin niet gek leek, maar Kampong scoorde nog 4 doelpunten, zodat zij volkomen verdiend met de overwinning naar huis terugkeerden. Heren 1. Ook de vijfde wedstrijd van de heren werd een overwinning en nu op Voordaan 3. De wedstrijd had een normaal verloop met een sterk spe lend Soest, dat 5 doelpunten maakte. Heren 3-Heren 2. In een uiterst span nende en spectaculaire wedstrijd heb ben de beide reserveploegen van Soest de punten gedeeld. Inderdaad een keu rige prestatie van Soest 3, temeer daar het er voor rust op leek of er maar één ploeg was, Soest 3. Na rust was het echter net andersom en Soest 2 was niet voor het doel van het derde team weg te krijgen. Dank zij het uit stekend keepen van Cor Thomas bleef de stand echter gelijk. Voor Soest 3 scoorde Peter Hubach op werkelijk schitterende wijze en voor Soest 2 maakte Piet Reinders de doel punten. KORFBAL E.D.O. Zaterdag j.1. ontving E.D.O. de korf balvereniging Amersfoort op bezoek. Deze ploeg, de koploper uit de afde ling, speelde zeer sterk, doch de E.D.O.- verdediging, bestaande uit de dames R. Koffrie en IJ. de Weerd en de he ren A. Blankenstijn en A. Mörsing, ga ven uitmuntend partij, zodat de rust met dubbel blanke stand inging. Direct na de rust wist de aanvoerder van Amersfoort de score te openen met een zeer snelle doorbraak. Tot 7 minuten voor het einde bleef het 10, maar het was wederom de Amersfoort- se aanvoerder, die met een prima af standsschot, geholpen door de straffe wind, de score op 2-0 wist te brengen. E.D.O.'s eerste aanval was niet produc tief genoeg om deze stand te verande ren. SHOT WINT VAN BUNA. Toen het eerste team van onze plaat selijke tafeltennisvereniging Shot vori ge week met J. van Asch (derde klasser) en B. Hoyng (derde klasser) als reser ve tegen het sterke eerste klasseteam van Buna uit Bussum moest spelen, had men zich bij voorbaat reeds ver zoend met een dikke nederlaag. Het pakte echter geheel anders uit, want toen na een 0-2 achterstand J. van Asch en B. van Haarlem de stand op 2-2 brachten, rook Shot een winstpuntje. Hoyng en Van Asch onderscheidden zich ook verder door uitstekend spel en B. van Haarlem versloeg Buna's sterkste man, v. d. Weeren, met 21-11, 21-19. Hiermee kreeg de wedstrijd een geheel ander aanzien en nu gaf Shot de toon aan. In de resterende sets, waarin onze plaatsgenoten zich ten volle gaven, wis ten zij Buna tot grote verbazing van de supporters verdiend te slaan. In het herendubbel, dat opze plaatsgenoten met 21-16, 25-27, 22-20 wonnen bereik te de wedstrijd het hoogtepunt. Buna 1-Shot 1 (le klasse) 4-6. Shot 3-V.I.F. 1 (3e klasse) 7-3. Shot 4-B.T.T.C. 3 (3e klasse) 6-4. Huizen 1-Shot 5 (3e klasse) 8-2. Hogerheide 5-Shot 7 (4e klasse) 1-9. V.E.V. 2-Shot 8 (4e klasse) 5-5. Juniores Huizen A-Shot A 1-4. Huizen B-Shot B 0-5. SOESTERBERG KLOPTE LAREN MET 5-2. Soesterberg trapte af tegen een zeer sterke wind, terwijl een stromende re gen het veld spiegelglad maakte. Zo doende ontstonden er nogal glij- en valpartijen. Vanaf de aftrap was het een op- en neergaande strijd met Soesterberg als de betere technische ploeg. Na 10 min. opende De Jong voor Soes terberg de score door een misverstand in de achterhoede van Laren, welke hij op handige wijze benutte. Na 20 minuten maakte Laren gelijk, toen Baars van grote afstand een onver wacht boogschot loste, dat v. Walsum te machtig bleek. Met deze 1-1-stand ging de rust in. In de tweede helft was Soesterberg, met de wind mee, veel sterker en goed gsteund door de halflinie combineerde de voorhoede er lustig op los. Na 15 minuten kogelde Preusser uit een vrije schop onhoudbaar in. Na een half uur zette Dusschoten fraai voor en weer knalde Preusser de bal in de hoek (1-3). De aanvallen van Soesterberg bleven aanhouden en toen Huisman goed voor zette, bracht De Jong de stand op 14. Laren deed daarop enkele uitvallen en uit een van deze uitvallen had Melchers succes. Enkele minuten voor het einde volgde er een fraaie combinatie van de gehele Soesterbergse voorhoede, die resulteerde in een hard schot van Huis man (2-5), met welke stand het einde kwam. GESLAAGD. Onze plaatsgenote, mej. L. Bultsma, slaagde te Amsterdam voor het diploma maatschappelijk werk A. TONEEL. Met voldoening kan worden gemeld, dat er door de buurtvereniging „Oran je" een toneelvereniging is opgericht onder de naam „Toneelvereniging Oran je". Dit betekent voor de buurtvereni ging een grote uitbreiding in de cultu rele sector.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5