~zmz -JP- :BÊ ■r in' 'v Ts ■H rjd H*i ir BZ II KRUISWOORDRAADSEL l* p- TWEEDE BLAD SPORT. I I 9 HB gg-" gig/? V7 VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 5 NOVEMBER 1957. S.E.C.. WINT VAN AMSVORDE. Toen S.E.C. zondagmiddag het veld op kwam om de belangrijke wedstrijd te gen de leider Amsvorde te spelen, was de stand op de ranglijst1. Amsvorde, 4 uit 8, 2. Nijenrodes 5 uit 8, 3. S.E.C. 6 uit 8. Toen de wedstrijd achter de rug was en S.E.C. een flinke overwinning be haald had, stond Nijenrodes aan de kop met 6 uit 10. S.E.C. op de tweede plaats met 7 uit 10 en Amsvorde op de derde plaats met 5 uit 8. De Soestenaren hebben zondagmiddag een zware hindernis genomen, maar zondag a.s. wacht er nog een, want dan wordt een bezoek gebracht aan Nijen rodes en ook daar zal gewonnen moeten worden of een gelijk spel behaald, wil len de gunstige kansen niet keren. Na de flinke overwinning op Amsvorde moet dit echter mogelijk zijn. Er werd goed en snel gespeeld door beide elftallen en vooral S.E.C. speelde met groot elan. Keeper Adams was bij zonder op dreef, maar een groter bij zonderheid was de goede wedstrijd, die gespeeld werd door Hoekstra en Nij holt, die de laatste tijd nog wel eens reden tot mopperen gegeven hadden De één omdat hij niet gek op trainen is en de ander omdat hij in pingelen het hoogste op voetbalgebied ziet. De achterhoede had in Van Breukelen en Brouwer een hecht bolwerk, waarop de technisch goed spelende Amsvorde- ploeg zich vergeefs te pletter liep en ook Van Kooy stond zijn mannetje al had hij soms de handen vol aan de snelle Amsvorde-rechtsbuiten Buijs. De wedstrijd begon met pech voor Adams, die pas hersteld is van een blessure. Een vinger kwam in het nauw en het zag er even naar uit, dat hij gebroken was. Een dokter constateerde echter, dat hij uit de kom geschoten was en dit kon verholpen' worden. Amsvorde was aanvankelijk iets meer in de aanval, maar S.E.C. kwam al spoedig los en Ten Hove en Hoekstra losten ferme schoten, die door stopper- spil Kattenberg weggekopt moesten worden om te voorkomen, dat het doel punten werden. Bij Amsvorde was de rechtervleugel gevaarlijk en vooral de snelle Buijs stichtte nogal eens ver warring met zijn snelle rennen. Toch zag hij geen kans door de Soester ver dediging te komen. In de 25e minuut kreeg Hoekstra een bal van Ten Hove toegespeeld en hij loste een hard schot, dat de Amsvorde- doelman te machtig was. Het was een mooi doelpunt uit een moeilijke positie gescoord. S.E.C. bleef aanvallen en weer was het Hoekstra, die succes had. Opnieuw zette Ten Hove de bal voor het doel en met een gave kopbal plaatste hij de tweede goal langs de Amsvorde-keeper, die geen kans had de bal, die via de paal gescoord werd, te bemachtigen. Ams vorde legde zich niet bij deze S.E.C.- voorsprong neer en gooide er nog een paar schepjes op. Buys liep harder dan ooit langs de lijn, maar zijn hard schot werd door Adams tot corner gewerkt. Bijna iedereen had al een doelpunt ge teld toen de S.E.C.-keeper op verras sende wijze redde. S.E.C. liet zich niet insluiten door de snelle Amsvorde-voorhoede en ging op nieuw ten aanval. Ten Hove zette weer voor, Hoekstra liet de bal listig lopen I en Ruttenberg schoot hard op doel. De bal belandde echter in het zijnet. Na rust begon Amsvorde een gewel dig offensief. Steeds zaten de Amers- foorters voor het doel van Adams, maar de achterhoede liet zich niet passeren en gaf zelfs nauwelijks de kans een schot te lossen. Als een verdediger ge passeerd was dan stonden er twee an deren klaar om zijn taak over te nemen. Er waren tien minuten in de tweede helft gespeeld toen Hoekstra Rutten berg een pass gaf. Deze ging op het doel af maar spil Kattenberg probeerde hem de pas af te snijden. Dat lukte niet en ook de Amsvorde-keeper kon niet voorkomen dat het derde S.E.C.-doel- punt gescoord werd. S.E.C. bleef actief ondanks de voor sprong en vooral aanvoerder Ten Hove werkte voor twee. De Soestenaren ble ven aanvallen en Nijholt stelde Hoek stra opnieuw in staat een schot te los sen. Er werden vele hoekschoppen genomen, die echter alle niets oplever den en met een verdiende 3-0-overwin- ning kreeg S.E.C. wat haar toekwam. VOETBALUITSLAGEN S.E.C. S.E.C. 1Amsvorde 1 30. Actief 2—S.E.C. 2 3—3. Quick 5—S.E.C. 5 42. Altius A—S.E.C. A 5—1. B.D.C. A—S.E.C. B 3—1. S.E.C. aHuizen b 34. S.E.C. bHilversum b 11. B.D.C. VERLIEST VAN 's graveland Dat B.D.C. de strijd tegen 's Grave land verloren heeft is niet zo prettig, maar onaangenamer is het ongeval tij dens de wedstrijd, waardoor de mid denvoor van 's Graveland zijn rech terbeen brak toen hij het laatste doel punt maakte. Per ziekenauto is hij naar het R.K. ziekenhuis te Hilver sum gebracht. Bij de botsing tussen de middenvoor en de Soester keeper was er aan beide zijden geen sprake van schuld. Het was een sportieve wedstrijd, waar in het spel aan de kant van 's Grave land beter klopte dan aan de zijde van B.D.C. en na tien minuten werd dit beloond met een doelpunt, dat midden HORIZONTAAL 1 vluchtige stof 4 bedeplaats 8 plaats in Noorwegen 11 roofdier 13 plaats in Zuid- Holland 15 geogr. aanduiding 16 godsspraak 18 voorzetsel 20 spoorstaaf 22 het heilige roomse rijk (Lat. afk.) 23 afmeting 25 menselijke uiting 27 nieuw (Lat.) 29 landbouwwerktuig 30 trans lidwoord 32 uiteroep van verwon dering 34 streep van een slag 36 jongensnaam 38 vorm van reppen 40 niet fijn 42 naaml. vennootschap (Duitse afk.) 43 lokspijs 45 vreemde munt 47 nummer (afk.) 48 optisch instrument 50 uitheems zoogdier 53 bekend persbureau 55 klein eiland §6 oosterse titel 58 deel v.e. kippenhok 60 dubbelklank 01 in plaats van (afk.) 63 engelse universiteitsplaats 65 verhoogd deel 88 voorzetsel 70 bijwoord; op die plaats MêK7T~ HHVt Ti Ti tf Ai Ay rtt ~Jê f I J jy WmTT p 72 gelofte 73 rijschool 75 pers. voornaamw. 76 voordien 79 opgeruimd 81 deel van de mond 82 gebaar 83 kloosterzuster VERTICAAL 1 feestdos 2 meisjesnaam 3 deel v.e. priesterkleed flinke open ruimte in de stad soort drank chinese maat dubbelklank slim klein roofdier land in Europa bijwoord aanw. voornaamw. vreemde munt (afk.) hetzelfde (afk.) plan gezelschapsspel buigen rekening boom kleurling frans (afk.) berg (Spaans) hekwerk rivier in Utrecht land in Europa waterwerk deel van een bijenkorf windrichting eenheid van stroom- sterkte (afk.) water in Brabant meisjesnaam plaats in Zwitserland beenverlenging jonge koe muziektempel water in Friesland bloeiwijze meisjesnaam zure vloeistof honingdrank gewicht (afk.) landbouwwerktuig gewicht (afk.) soort onderwijs (afk.) voor Schuur scoorde. Steeds stond het doel van B.D.C. onder druk, maar er werd hard gewerkt door de B.D.C.-ver- dediging, zodat 's Graveland voor rust geen kans zag nog eens te doelpunten In de tweede helft begon het 's Gra- velandse elftal een stevig offensief en na tien minuten doelpuntte midden voor Schuur voor de tweede maal. Waarschijnlijk greep keeper Roest wat onjuist in en is de bal houdbaar ge weest. B.D.C. kwam nu sterk opzetten en rechtsbinnen De Ruigt maakte het eerste en naar later bleek enige doel punt van de Soestenaren. Op dit mo ment had B.D.C. nog alle kansen in eigen hand, want een tweede doelpunt zou de kans op een overwinning terug geven. Twee minuten voor het einde was Roest opnieuw wat ongelukkig bij het beoordelen van een situatie. Mid- voor Schuur snelde toe en schopte de bal in het doel, terwijl Roest zich liet vallen. Daarmee scoorde de 's Grave- lander het derde doelpunt voor zijn club, maar het ging ten koste van een beenbreuk. Direct daarop floot de scheidsrechter voor de laatste maal. HEES 1—beverwijk BOYS 1. Zaterdag j.1. is deze wedstrijd gespeeld en door Hees met 6-1 gewonnen. In het begin wogen beide partijen aar dig tegen elkaar op en nam Beverwijk Boys de leiding met 1-0. Nog voor de rust maakte De Boer 1-1 en Brunt 2-1 voor Hees. Na rust was 't alles Hees wat de klok sloeg. Goed spel van middellinie en voorhoede stelde de achterhoede van Beverwijk Boys voor nare problemen en doelpunten bleven dan ook niet uit. Buddingh (2 x) en Brunt (2 x) zorgden voor de eindstand 6-1. De achterhoede van Hees speelde een goede wedstrijd met rechtsback Hardens als uitblinker. SOESTER BROMFIETSCLUB. De actieve Soester Bromfietsclub or ganiseert zondag a.s. de jaarlijkse „snertrit waarbij aan iedere deelne mer, die zijn kaart bij de finish in levert, een portie snert wordt uitge reikt. Op donderdag 21 november wordt opnieuw een avondrit gehouden, die meetelt voor het clubkampioenschap. Het bestuur van de vereniging is thans alsvolgt samengesteld A. H. Smit voorzitter; J. L. J. v. d. Bank, secre taris; H. van Rouwendaal, penning meester; M. van Rouwendaal, wedstrijd leider; R. Wehman, C. Kraay en M Bergers, leden.

Soester Courant | 1957 | | pagina 6