S*E*C* verslaat Nijenrodes en neemt de kop van de afdeling* Over enkele weken, in januari, wordt ons huisvuil tot compost verwerkt. Slechte opkomst bij inenting tegen kinderverlamming. IN DE HOEK. DINSDAG 12 NOVEMBER 1957. 35e JAARGANG No.86. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 In de eerste dertig seconden van de wedstrijd Nijenrodes-S.E.C. werd door Hoekstra het fundament gelegd van de overwinning op de leiders van de af deling, die twee jaar geleden met 91 van S.E.C. wonnen. De bal was net afgetrapt en kwam bij Ruttenberg. Deze zette voor en Hoek stra maakte resoluut het eerste doel punt. De vele honderden Soestenaren, die per bus, auto, motor, bromfiets en fiets naar Breukelen gekomen waren, juichten zo hard, dat het publiek uit Breukelen wel geschrokken moet zijn van deze veelheid van supporters. Het veld was glad en de zware klei moet een groot probleem voor de Soes- ter spelers gevormd hebben, maar zij lieten niets merken en speelden bij zonder enthousiast. Nijenrodes zat ech ter ook niet stil en de voorhoede kwam soms gevaarlijk dicht bij keeper Adams. S.E.C. deed verwoede pogingen om de voorsprong te vergroten. Nijholt werk te zich door de verdediging, maar kon niet tot een schot komen en aanvoer der Ten Hove struikelde door de ach terhoede, maar zijn schot werd door vele benen gekeerd. Nijholt gaf Hoek stra een kans, maar die schoot ver naast en tevens meters te hoog. Weer probeerde Nijholt het, maar hij werd gevloerd en de gastheren gingen weer op het doel af. Zij hadden geen succes en de bal kwam na de uittrap bij Ten Hove, die de bal voorzette. Hoekstra zou koppen, maar hij werd weggeduwd, terwijl een tweede kans door buiten spel verloren ging. Nijenrodes ging energiek op het doel van Adams af, maar de bal werd re soluut door spil Brouwer teruggewerkt. De Breukelse spelers kwamen echter verschillende keren terug, maar hun aanvallen waren niet erg gevaarlijk. Een snelle aanval van S.E.C. bracht Ruttenberg met de bal voor het doel, maar een back zette hem de voet dwars en opnieuw gingen de gastheren ten aanval. S.E.C. kwam echter terug. Ruttenberg zette voor en Hoekstra kopte. De bal ging net naast. Een schot van Halstein, de Nijenrodes-middenvoor, ging aan de andere kant over de lat. Nijenrodes kwam nu weer sterk opzetten en aan voerder Ten Hove speelde in sterk teruggetrokken positie om de verdedi ging te steunen. Na twintig minuten maakte Roelofs met een zachte onhoudbare schuiver gelijk en dat was wel ongeveer wat de gastheren verdienden, want zij had den hard genoeg voor de gelijkmaker gevochten. Bijna maakten zij kort hierna een twee de doelpunt toen Brouwer de bal niet ver genoeg wegwerkte en Adams val lend een hard schot van Van Dijk stop pen moest. Nijholt kreeg nu de bal en hij stelde Ten Hove in staat een kei hard schot te lossen. De bal ging net naast. Een schot van Ruttenberg dwong kee per Bijman tot een mooie uitval, waar mee hij de bal stopte en een paar maal wist hij door op tijd' uit te lopen het Soester gevaar te keren. Een kopbal van Hoekstra stopte hij op de grond, maar een kopbal van Ruttenberg was hem te machtig en een back moest de bal uit het doel koppen om te voor komen dat S.E.C. opnieuw de .leiding nam. Na rust zette Huijink direct de voor hoede aan het werk, maar Nijenrodes had andere plannen en Van Dijk loste een keihard schot, dat Adams aan het werk zette. Een vrije schop van Huijink gaf Ten Hove een kans, maar hij kon de bal niet goed voor het doel krijgen. Hij speelde nu op de rechtervleugel en kreeg wat teveel werk. Het ging hem wel goed af, maar het zware veld sprak een woordje mee en voorzetten vanaf de hoekvlag vergden veel van de krach ten. Nijenrodes zag zich door deze aanval len gedwongen de bal verschillende keren corner te werken, maar toen dit een keer niet gebeurde en de wegge werkte bal bij Leo van Breukelen te recht kwam aarzelde deze geen mo ment en loste van grote afstand een keihard schot, dat onhoudbaar voor keeper Bijman langs de paal in het i doel verdween. Soest juichte en Breukelen zat in de put. Feller werden de aanvallen op het doel van Adams en het spel werd wat forser. Adams had soms geen tijd i de bal te pakken en schopte hem dan maar weer resoluut het veld in. Een corner op zijn doel werd zo scherp ge nomen, dat de bal bijna op de lat te recht kwam. S.E.C. probeerde het weer eens en een voorzet van Ten Hove werd gevolgd door een kopbal van Hoekstra, die net naast ging. Nijholt probeerde het even eens, maar de stug verdedigdende Nij- enrodes-spelers gaven geen kans tot schieten. Half Soest gaf langs de lijn onnodige aanwijzigingen en daar waren wat te schelle vrouwenstemmen bij. De eige naressen hiervan schenen te vergeten dat S.E.C. heel hard werkte en dat de vermoeidheid en de zenuwen hun in vloed deden gelden. Er werd soms wat onbesuisd weggewerkt, maar opruimen was nu eenmaal de boodschap en het eigen doel schoonhouden nog belang rijker dan een derde doelpunt maken. Een vrije schop van Nijenrodes dwong Brouwer de hard ingeschoten bal moe dig met zijn hoofd weg te werken en steeds groter werd de druk op het doel van Adams. De Soester verdedi gers waren zo intensief aan het werk, dat Jekel Huijink in het vuur van zijn spel wat hardhandig raakte, maar ook dat ging over en met het verstrijken van de tijd steeg de spanning. S.E.C. kwam weer in de aanval en Ten Hove loste een schot dat te zacht was. Weer een kans voor Soest na goed werk van v. d. Lugt en Hoekstra, maar ook dit liep op niets uit, want nu stond bijna het hele Nijenrodes- elftal achter. Ruttenberg probeerde het ook, maar een back van de gastheren trok hem de kleren zowat van het lijf toen hij door de verdediging scheen te komen. Huijink mocht een vrije schop nemen. De bal ging net naast. Het grote overwicht van Nijenrodes was nu voorbij en S.E.C. kreeg ver schillende kansen. Van de Lugt gaf Nijholt een voorzet en met een hard schot werd de keeper gepasseerd. De bal kwam echter van de paal terug. Toen er nog 8 minuten te spelen waren werd een gevaarlijke hoekschop geno men, maar Adams sprong hoog boven alle spelers uit en bemachtigde de bal. Even later werd hij gepasseerd, maar Van Kooij sloeg de tal net het doel uit. De scheidsrechter floot. Eechter niet voor hands door de Soester back ver oorzaakt, maar voor een handsbal van de Nijenrodesspeler, die het schot ge lost had. Toen werden de gastheren wat hu meurig en het spel werd wat forser zonder dat echter ongeoorloofd gespeeld werd. Een Soester speler maakte wel eens een rare buiteling, maar de Nijen- rodes-spelers vochten om de gelijkma ker en dat wil nog wel eens wat fors gaan. Adams werd wat ruw neergesmakt, maar het liep goed af en de vrije schop bracht de bal bevrijdend ver van het doel van Adams. Nijholt en Ruttenberg gingen samen op het doel van Bijman af en Ruttenberg werd gehaakt. De scheidsrechter trad flink op tegen dergelijke grapjes en dat bezorgde hem na de wedstrijd een hele aanhang van ontevreden Nijen- rodes-supporters, die hun handen ech ter gelukkig thuis hielden. Al deze kleine overtredingen kwamen S.E.C. echter ten goede, want vrije schoppen nemen kost tijd en in deze momenten konden de tegenstanders de gelijkmaker niet scoren. Het kwam er zelfs helemaal niet van en bij het eind signaal was S.E.C., met de stand 1-2, winnaar en tevens leider van de afde- ling. De stand is nu 1. 'u.E.C. 8-12. 2. Ams- vorde 6-10. 3. Nijenrodes 7-10. In ons vorige nummer hebben we reeds gemeld, dat de voor de vuilverwerkings installatie aan de Maatweg bestemde Da- no-biostabilisator 'n enorme metalen trommel, die een lengte van 26 m. bij een doorsnee van 4 m. heeft en rond 50.000 k.g. weegt is gearriveerd. Per schip werd het gevaarte van Bergen op Zoom naar Amsterdam vervoerd en van daar via het IJselmeer en de rijksweg Amsterdam-Amersfoort bereikt en via deze weg reden de zware vracht auto's onder politie-escorte naar Soest- dijk, om via de Korte Brinkweg en de Stadhouderslaan de Maatweg te be reiken. Van de chauffeur werd grote rijkunst gevergd, om van de Stadhou derslaan de smalle Maatweg in te rij den. Acht maal werd de tocht gemaakt en Eem naar Amersfoort getransporteerd. De transportonderneming E. J. van Dijk, die het vervoer van de trommel over het water verzorgde, heeft ook het tran sport naar onze gemeente verricht. De hoogte van de segmenten verhin derde het autotransport via de rijksweg Amersfoort-Soest, vanwege de twee spoorwegovergangen. Daarom vond het transport plaats via de weg Amers- foort-Bunschoten (over Den Ham) en Rijksweg la. Onder Eemnes werd de vrijdag kwam het laatste segment op zijn plaats. Inmiddels zijn monteurs van de machinefabriek begonnen met het plaatsen van de trommel in de hiervoor gebouwde hal van het vuilverwerkings- bedrijf, dat de volgende maand zal proefdraaien en met ingang van januari 1958 al het vuil der gemeenten Soest en Baarn (pl.m. 8 millioen k.g. per jaar) tot compost zal gaan verwerken. Op de foto ziet men het vervoer van een der segmenten op de Maatweg. De uitslagen van de andere elftallen waren Victoria AS.E.C. A 04. S.E.C. BEemnes A 41. 5.E.C. bBloemenkwartier b 04. Welpen: S.E.C, 1—V.V.Z.A. 1 2—0. Welpen: S.E.C. 2—Quick 3 1—0. Zebra's 4S.E.C. 4 15. V.V.Z.A. 2—S.E.C. 3 0—3. Vorige week werden vele Soester kin deren voor de tweede keer tegen kin derverlamming ingeënt, maar er waren ook vele ouders, die wel de eerste keer maar nu niet met hun kinderen kwamen. In Soesterberg ging het veel beter en alle kinderen, die de eerste inenting ontvingen, kregen ook de tweede. Soest maakt dus niet zo'n beste beurt tegenover Soesterberg, waar de ouders beter het grote belang van deze inen ting schijnen in te zien. SOESTER BROMFIETSCLUB HOUDT SNERTRIT. De Soester Bromfietsclub heeft een rit van 37 km. georganiseerd, waaraan door 36 brommers werd deelgenomen. De start vond zondagmiddag om half drie bij hotel „Bos en Duin" plaats en aan de finish wachtte iedere deelne mer de erwtensoep, die de naam aan de rit gegeven had. Het bestuurslid, de heer M. Bergers, reikte de prijzen uit, die uit vleeswa ren bestonden en hij deelde mede, dat op 20 november een avondrit gehouden zal worden. Uitslag 1. J. v. d. Bank, 5 strafpunten. 2. R. van Rouwendaal (10). 3. H. van Rouwendaal (10). 4. Mevr. H. van Rou wendaal (11). 5. Mevr. E. v. d. Broek (12). 6. E. v. d. Broek (13). 7. W. Grift (24). 8. J. G. Kamerbeek (29). 9. M. Exalto (62). 10. J. v. d. Deijssel (62). LEZING VOLKSUNIVERSITEIT. Woensdag spreekt de heer A. J. van Leurden, arts te Velsen, die bekend is om zijn radiotoespraken, in het Oranje Hotel, voor de leden van de Volksuni versiteit over het onderwerp „Gezins mogelijkheden en moeilijkheden". BINNENBRAND. Twee kinderen waren in het ouder lijk huis met een poef aan het spelen toen de ouders niet thuis waren. Toen zij genoeg gespeeld hadden gingen ze naar bed en lieten de poef te dicht bij de kachel staan. Bij hun thuiskomst vonden de ouders de brandende poef, terwijl ook de vloer door het vuur aan getast was. Met emmers water werd het brandje geblust. FIETS GESTOLEN. Agenten vonden een fiets in een huis dat in aanbouw is. Zij namen het rijwiel mee naar het bureau. Later bleek dat het in Amersfoort gestolen was. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 206 biggen van 35, tot 45,en 7 drachtige zeugen van 250,— tot ƒ350,—. Op de eirmarkt werden aangevoerd 200.000 stuks. Hoendereieren van 16,50 tot 17,25. Henneneieren van 12,tot 15,50. Middenprijs 17,Prijs per k.g. 2,72 (basis 62Vz gram). De handel op beide markten had een redelijk verloop. MIXED HOCKEY CLUB. Jongens Soest ABe Fair F 1-3. Dames Soest 1Hilversum 4 (beker wedstrijd) 3-1. HerenVeteranen SoestSoest 1 (vriendschappelijk) 1-2. Jongens Door de betere techniek van Be Fair gingen de Soester jongens met een nederlaag naar huis. De rust ging in met een 1-1-stand. Na rust kwam echter de betere conditie van Be Fair aan het licht. Dank zij het uitstekende keepen van Cor Thomas werd de neder laag niet groter dan 1-2. Dames Voor rust zag het er echt niet naar uit, dat Soest deze wedstrijd zou gaan winnen, want het spel van de Hilversumse meisjes was uitstekend. Vooral hun opstellen en sticktechniek was beter dan van de Soester dames. Na 31 minuten werd hun spel dan ook beloond met een keurig doelpunt van de midvoor. Nog voor de rust herstelde de Soester Het is met de „bestedingsbeperking", zoals die blijkt door te werken, een verbazend onprettige boel geworden. Er verkeren firma's en particulieren in moeilijkheden, die nog niet zo lang ge leden voor haast ieder bedrag „goed" werden genoemd en bij zakengesprek- ken zijn „lange gezichten" troef. Gemeenten, waaronder ook de onze, staan min of meer onder curatele, een eigen lening uitschrijven mag niet van Den Haag en er zijn reeds gemeenteontvan gers, die niet weten waar ze de gelden voor een volgende salarisdag vandaan moeten halen. Wanneer we hierbij nog weten, dat onze financiële overheid verwacht, dat de resultaten van de beperking eerst goed zichtbaar zullen worden in het be gin van het volgende jaar, dan is het niet vreemd, dat velen zich met een benauwd gevoel afvragen hoe dat zicht bare resultaat er wel uit zal zien. Reeds nu is in verschillende bedrijfs takken een overcompleet aan werk krachten ontstaan en alleen de (valse?) hoop bij diverse werkgevers, dat het getij zal keren, is de reden, dat niet veel meer ontslagen zijn gegeven dan reeds plaats vonden. Vooral in de bouwvakken kraakt het geducht, om niet te spreken van de si tuatie in de wegenbouw en daar, zon der mankeren, het een het ander mee sleurt, is het te hopen, dat de optimis ten, die verwachten, dat het getij zal keren, gelijk krijgen. Maar wat wanneer dit niet het geval is Wat gaat onze overheid doen wan neer in het voorjaar de bestedingsbeper king aan 3e opzet heeft beantwoord en er niets meer te beperken valt Gaan we dan de bestedingen weer uit breiden, of moeten we op het bereikte peil blijven zitten Het eerste kan niet de bedoeling zijn en in het tweede ge val zullen we hebben te rekenen met een (on)behoorlijk aantal werklozen. Misschien dat onze overheid dan einde lijk gaat doen wat allang van haar ver wacht wordt, namelijk het mes in ei gen uitgaven zetten, die op verschil lende gebieden niet zo sober zijn als van een curator in een failliete boedel verwacht mag worden.. H. OEKMAN. ploeg zich echter en Marion Ebbers scoorde de gelijkmaker. Na rust ging het wat beter met de Soester dames en Stans Hoppenbrou wers en Ank Groenendijk brachten de stand op 3-1. Wanneer de Hilversumse voorhoede wat meer had doorgezet dan had er in deze stand nog wel verande ring kunnen komen, maar nu kwam het einde met een 3-1-overwinning voor de Soester dames. Opvallend goed was het spel van Jos Hoppenbrouwers. Heren Dank zij het uitstekende werk van de veteranen-achterhoede Bakker en J. Hoppenbrouwers, met als keeper W. Groenendijk, kon Soest 1 slechts een benauwde 2-1-overwinning boeken. De rust ging in met dubbelblanke stand, maar in de tweede helft werd de druk op het veteranendoel hoe langer hoe zwaarder. Er werd moedig stand gehou den totdat J. Bakker het eerste doel punt voor Soest 1 scoorde. Uit een strafcorner volgde spoedig het tweede, maar J. Oskamp wist op keurige wijze de eer voor de veteranen te redden. Het was voor het publiek een prettige wedstrijd om naar te kijken en velen waren gekomen om de veteranen in ak- tie te zien. NIEUWE PREDIKANT. Op woensdag 27 november zal de nieuwe predikant van de Chr. Ger. Gemeente Soestdijk zijn intrede doen. Ds. P. de Smit is de opvolger van wij len ds. L. de Bruyne, die van 1940 tot 1950 hulpdrediker van deze gemeente was. Op zondag 17 november zal ds. De Smit afscheid nemen van de Chr. Ger. Gemeente te Middelharnis in verband met zijn vertrek naar Soestdijk. Op 27 november wordt ds. De Smit om 3 uur bevestigd door ds. W. Ruiter uit Baarn en om 7 uur volgt de intrede in de kerk te Soestdijk. Ds. P. de Smit is in 1888 geboren en hij studeerde te kampen. Hij was o.m. curator van de theologische school der Chr. Ger. Kerken te Apeldoorn en heeft verschillende publikaties op zijn naam staan, waaronder de bundel pre ken „Gods weg is volmaakt".

Soester Courant | 1957 | | pagina 1