deze week Triomftocht van P.V.O. in Soest (Dld.). 4 «kP$tl flinke jongeman H. GRIFT ZN. fictei* VOLDOENING Kapsalon W. A. BUTZELAAR Burgerlijke stand. po tü OQ 52 BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool TWEEDE BLAD BLOEDWRAAK OP CORSICA. INTERLAS N.V. Amersfoortsestr. 15, Soesterberg, aank. administratieve KRACHT (18-22 jaar). AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR. Chevrolet - Pontiac - Studebaker Bespreek tijdig. MAGAZIJN „DE VLIJT" HURDY GURDY f 17.90 f20.90 f22.90 VAN HALL - Schoenspecialist SPOETNIK II IS ZOEK! KAPTEIN MOBVLETTE P.V.O. is vorige week naar Soest in Westfalen geweest en het bezoek aan deze stad is een geweldig succes gewor den. Voor de twee concerten was veel belangstelling en het optreden van de Knollenplukkers als dansprkest werd een belevenis, maar grootser nog was de mars door de stad, die veel weg had van een triomftocht. Vele duizenden hebben P.V.O. door het oude Soest zien marcheren en vele honderden von den het de moeite waard hiervan een foto te nemen. Woensdagmorgen in alle vroegte ston den 40 leden van P.V.O. en 8 dames klaar bij het repetitielokaal aan de Ko- renweg en precies op tijd vertrok de bus naar Duitsland. Hij werd gevolgd door een volkswagenbusje met de gro te instrumenten, waaronder de bas, die de gemeente financierde. Het weer was goed en over Amersfoort, Arnhem en Elten werd de grens bereikt, waar de leider van het gezelschap, de heer J. K. de Bruin, die ook de contacten leg de waardoor dit bezoek mogelijk werd, de papieren op tafel moest komen leggen om belemmerende slagbomen te doen verdwijnen. Een lijst met de instru menten was een van de voornaamste documenten. In Wesel werd gerust en hierna kwam men via de Autobaan over Werl in Soest, waar de director van het Ver- kehramt, de heer Hilse, het gezelschap in „Schützenhof" verwelkomde. In zijn gezelschap bevond zich de heer v. d. Veen uit Purmerend, die als ex ploitant deelnam aan de Soester ker mis en die het eerst het plan opperde van een bezoek door P.V.O. aan het duitse Soest, hetgeen door de heer De Bruin uitgewerkt werd. Door de drukke stad, waar men zich voorbereidde op de opening van de kermis, werd het gezelschap naar de Hubertuszaal gebracht, waar de maal tijd gereed stond. Om 2 uur stelde het korps zich op en begon de mars door de stad, die zo'n enorme belangstelling trok. Voorop twee agenten, daarachter de heren Hilse en De Bruin en dan de tambour-maitre met het tambourkorps QEtfTN STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2842 GEBOREN Jenneke Bonnetta, dochter van G. van der Boon, metaalbewerker, en E. Westra, Schrikslaan 55, Marjo lein Louise, dochter van H. Slinger land, röntgentechnicus, en J. A. La- bruyere, Wilhelminalaan 18. Anne- lies, dochter van G. Zijlstra, militair, en E. H. van der Spil, Simon Stevinlaan 4. Barthold Dirk, zoon van G. Schild, fotograaf, en T. M. Tjaden, Burg. Gro- thestraat 14. Luthera Henderika Jo- hanna, dochter van J. A. Detmar, ver tegenwoordiger, en W. Klarenberg, Bar- tolottilaan 14. ONDERTROUWD Gerrit Robberse, kantoorbediende, Wakkerendijk 220, Eemnes, en Berendina Maria Theresia Kagenaar, kantoorbediende, Talmalaan 10. Jacobus Cornelis Wilhelmus de Wit, expediteur, Ambachtstraat 55, Hil- legom, en Elisabeth Maria van Breu- kelen, winkeljuffrouw, Burg. Grothe- straat 5. Egbert Francis Krijgsman, kantoorbediende, Soesterbergsestr. 125, en Blodwen Siegers, steno-typiste, Sta dionkade 41IV, Amsterdam. Gerrit Jan Adrianus van Duinkerken, fabrieks arbeider, Heuvelweg 12, en Elfi Ede- ma, hulp in de huishouding, Van Wee- destraat 14. Gerardus Wilhelmus van den Brink, motormonteur, School straat 33, en Carolina Cornelia de Ruijgt, zonder beroep. Eigendomweg 46. GEHUWD Bernardus Wilhelmus Re- winkel, militair, Sint Hubertuslaan, Maastricht, en Maria Anna Wilden burg, zonder beroep, Eigendomweg 41. Jacob Vermeule, analist, Kolonieweg 24, en Aaltje Jansen, coupeuse, Laan- straat 91. OVERLEDENWillem van Oppen, 70 jaar, zonder beroep, gehuwd met E. A. Beers, Stadhouderslaan 154. Eve- rardus Onwezen, 65 jaar, petroleum- venter, Hartweg 7a. Cornelis de Beurs, 86 jaar, zonder beroep, we duwnaar van J. M. Smit, Vredehof straat 15. Celius Leonardus Eduart Lausberg, 75 jaar, zonder beroep, ge huwd met A. G. Kuijper, Korte Brink- weg 13. Elisabeth Vliegenthart, 76 jaar, zonder beroep, gehuwd met W. Jezeer, F. C. Kuijperstraat 13. Mar cellus Martinus Konings, 34 jaar, mi litair. gehuwd met A. J. Tiggelovend, Chr. Huijgenslaan 37. van 12 man. Tonny Schmidt volgde in friese kle derdracht met de Soester vlag en het vaandel van P.V.O. werd geflankeerd door twee nederlandse vlaggen, gedra gen door Lenie de Bruin in Volendams en Gerda Tuenter iin Spakenburgs kostuum. Het korps stond onder leiding van de heer Besselsen en de mars duurde een half uur. Er was bijzorader veel politie op de been om de weg vrij te maken en P.V.O. kon zich verheugen over de grote en vooral hartelijke belangstelling, die de mars door de stad trok. Voor het stadhuis werden de laatste marsen gespeeld en de burgemeester van S^est, de heer G. Dülberg, hield een toespraak, waarin hij ook de neder landse Soestenaren welkom heette op de 540e jaarlijkse Allerheiligenkermis. Deze kermis is iets bijzonders en men moet hem gezien hebben om erover te kunnen meepraten. Veel wat tot de gebruiken van de kermis gedurende honderden jaren behoord heeft is ver loren gegaan, maar de kermis bleef uniek. Ongeveer honderdduizend mensen vieren deze kermis en vergeten voor enkele dagen hun zorgen tijdens het feesten. Laat de Spoetnik maar om de aarde suizen, in Soest suizen we tijdens de kermisdagen in de achtbaan, aldus burgemeester Dülberg, die allen een prettige kermis wenste. Twee schoten uit oeroude kanonnen kondigden nu het begin aan van de 540e Soester kermis. Toen de P.V.O.-ers terugkwamen in de Hubertuszaal werd de inkwartiering geregeld. De Knollenplukkers sliepen in de Hubertuszaal, 10 leden van P.V.O. waren bij particulieren ondergebracht en de anderen logeerden in hotels aan de Möhnesee. Op woesdagavond werd het eerste con cert gegeven in de Hubertuszaal, waar voor de belangstelling wat geringer was dan verwacht mocht worden, maar dit werd donderdagavond goedgemaakt. Onder leiding van de heer J. Paerel speelde P.V.O. een programma van marsmuziek, walsen, potpourri's en fan tasieën. Het concert werd bijgewoond door de burgemeester en de heer Hilse. De heer J. K. de Bruin verwelkomde de aanwezigen namens P.V.O. en hij vertelde bijzonderheden over het korps, dat uit louter amateurs bestaat, zodat het niet onaardig was enkele beroepen te noemen, die door de muzikanten uitgeoefend worden wanneer ze niet spelen. De heer De Bruin zei dat P.V.O. honderden donateurs had en dat de vereniging er niets op tegen had ook duitse Soestenaren als donateur te ac cepteren, maar de toeloop hiervoor was begrijpelijkerwijs niet groot. De drie Soester meisjes bevonden zich in klederdracht op het podium en tot de Soester jongens moest de heer De Bruin helaas zeggen dat ze niet „zu ha- ben" waren omdat ze dienst hadden en bij het korps moesten blijven. P.V.O. speelde de mars Sambre et Meuse, de ouverture Les Saltimban- ques, „Bloemen uit Holland", neder landse school- en volksliederen, Münch- ner Kindl en tot besluit van de eerste helft „Sons of the Brave". Even moest het orkest er aan wennen, dat men in Duitsland niet gewend is een dergelijk concert als zwijgende toe hoorders keurig op een rij aan te ho ren, maar het meer beschouwt als ver- pozingsmuziek, waaronder men babbelen en consumpties nuttigen kan. Na de pauze „Leve het regiment Gre nadiers", een potpourri van Willem Ciere, „Een schone meimorgen", en na twee van nederlandse herkomst de mars Semper Fidelis tot besluit. De Knollenplukkers, die door sommi ge kranten als Klompenplukkers beti teld werden, speelden hierna dans muziek. Donderdag de hele dag vrij en 's avonds het tweede concert, dat op verzoek van de eigenaar van de Hubertuszaal wat ingekort werd, omdat er door de ker- misstemming uiteraard meer belangstel ling voor het optreden van de Knollen plukkers was, omdat die de dansbenen de gelegenheid tot aktiviteit gaven. Er zou nog een tweede mars door de stad gehouden worden, maar Soest was inmiddels zo vol gelopen, dat de politie geen kans gezien zou hebben volledig vrij baan voor het korps te maken, dus dit nummer van het programma verviel. Vrijdagmorgen vertrek uit Soest met in de bus een gids, die het gezelschap naar de Ritterbrouwerij in Dortmund zou brengen. De goede man wist echter zelf nauwelijks de weg en toen de brou werij bereikt werd duurde het opval lend lang voor de rondleiding begon. Ellenlange technische uiteenzettingen in te rap duits, maar P.V.O. was in beste stemming en wilde wel koncer- teren voor het personeel. Dit werd zeer geapprecieerd, maar een kantine was er niet, dus het moest in een kelder waar ruimte genoeg was en het perso neel kon er helaas niet bij zijn, omdat de mensen in het volautomatische be drijf aan de machines en apparaten moesten blijven. Ook dat bedierf de stemming niet, evenmin als het feit, dat de gasten tussen deze duizenden liters bier geen druppel van dit edel nat aangeboden werd, wat toch wel vreemd was. De lunch werd in restaurant „Zeppe lin" in Dortmund gebruikt en nadat half Duitsland afgebeld was omdat het bewijs van nederlanderschap van een jeugdig P.V.O.-lid, die op een kollek- tieve pas reisde, zoek was, kwam men toch weer in Nederland terug, want het bewijs werd in de bus gevonden. Het zijn bijzonder prettige dagen ge weest en dat de hartelijke ontvangst echt gemeend was, blijkt wel uit het feit, dat ook voor de 8 dames alles be taald is, zoals dit voor P.V.O.-leden afgesproken was. Er zijn verzoeken voor een nieuw be zoek aan Duitsland in de zomer, dus P.V.O. zal wel niet voor de laatste maal in het westfaalse Soest geweest zijn en de leden zullen er ook weinig op tegen hebben nog eens te gaan. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. B.D.C. VERLIEST MET 0—4. Na een goed begin van de confpetitie gaat het nu niet zo best met B.D.C., dat te kampen heeft met ziekte van spelers en zondag in de wedstrijd te gen L.V.V. v. d. Berg en De Ruigt miste. Aanvankelijk ging het nog wel en werd vrij goed partij gegeven, maar lang zamerhand nam L.V.V. het heft in han den en vooral rechtsbuiten Van Wal- stijn was gevaarlijk. Dit bleek uit de drie doelpunten, die hij maakte, waarvan twee voor de rust. Na rust kwam B.D.C. wat meer in de aanval zonder echter succes te boe ken en dat kwam in hoofdzaak omdat de voorhoede schutters miste. Die had L.V.V. wel en Van Walstijn maakte het derde doelpunt, dat alle kansen voor B.D.C. op een eervol resultaat te niet deed. Toch bleef de Soester achter hoede verdedigen. Zij kon echter niet voorkomen, dat midvoor Nagel het vier de doelpunt scoorde. D.V.S.A. 1—HEES 1 6—2. Hees heeft in Amerongen een fikse ne derlaag geleden en verdiend ook, al- VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 12 NOVEMBER 1957. hoewel D.V.S.A. wel wat te veel kreeg met 6-2, Na pl.m. 10 miunten was de stand al 3-0 door blunders van de doelman, van Hees. Deze stand bleef gehandhaafd tot de rust. Na de rust een sterk aanvallend Hees. D.V.S.A. werd geheel op eigen helft teruggedrongen en de keeper van D.V.S.A. kreeg enkele harde kogels te verwerken van de voorhoede van Hees. Door steeds aanvallend te spelen werd de dekking nogal eens verwaarloosd en de snelle rechtsbuiten van D.V.S.A. profiteerde daar drie maal van. Kort voor het einde wisten De Boer en Brunt voor Hees te doelpunten en zodoende de eer te redden. Bij Hees speelde spil W. de Jong een goede wedstrijd en invaller Laseur ver ving Hardeman redelijk. Zaterdag a.s. Hees 1S.V.M.-Boys SHOT-NIEUWS. Terwijl wij vorige week na de over winning van Shot I op Buna, een op timistisch geluid konden laten horen, sloegen de Soester spelers deze week de plank lelijk mis. Tegen het niet sterk geachte Ahoy 1 speelden onze plaatsgenoten een zeer matige wedstrijd. Vooral E. Wijers en B. van Haarlem speelden zeer zwak en zullen in de komende wedstrijden uit een ander vaatje moeten tappen om Shot 1 niet naar de onderste plaats te laten afzakken. K. Wiss weerde zich nog het best en hij won verdiend 2 sets. In het herendubbel scoorde Shot het derde punt. Shot 1Ahoy 1 (le klas) 37. Shot 2 —Onder Ons 2 (2e klas) 5—5. Rapid 1—Shot 3 (3e klas) 2—8. Victoria 4Shot 4 (3e klas) 64. Shot 5—O.S.O. 2 (3e klas) 7—3. B.T.T.C. 5—Shot 6 (3e klas) 4—6. V.E.V. 4Shot 7 (4e klas) 37. Shot 8—O.S.O. 6 (4e klas) 3—7. Juniores Ahoy 1Shot 1 41. Ahoy 2Shot 2 23. Ahoy 3Shot 3 32. Victoria 2Shot 4 32. KORFBAL E.D.O. E.D.O. was zaterdag bij R.D.Z. (Zeist) te gast en het boekte daar de tweede overwinning. In deze wedstrijd wist Gerrit Floor, met medewerking van Wout Deijs en Gerda Kunz de score te openen. Het tweede doelpunt was het resultaat van prima samenspel van Ger rit Floer en Gerda Kunz, waarvan laatst genoemde de aanval afwerkte met een doelpunt. Opvallend goed was het spel der meis jes Gerda Keersemaker en Joke de Schiffart, terwijl in de verdediging de jongens Freddy de Leeuw en Hans van Dijk zeer goed werk deden. E.D.O. II, dat tegen Samos IV uit moest, is afgelast. E.D.O. I liet zaterdag ook de tanden zien en wel tegen het vrij sterke Aus- terlitz II, dat in Soest op bezoek kwam. Austerlitz opende de score (0-1), waar na A. Mulder de stand op 1-1 bracht. In de tweede aanval plaatste de aan voerder van E.D.O. een zuiver afstands schot vanaf de lijn, dat keurig in de mand verdween. De ruststand was dus 2-1. Na de rust opende E.D.O. onmiddel lijk weer het offensief, en een tweede afstandsschot van H. de Ruigt vergrootte de voorsprong tot 3-1. In de derde aanval maakte mej. M. v. d. Hurk na keurig samenspel 4-1, waar na Austerlitz de stand op 4-2 bracht. In de laatste 10 minuten was de Aus- terlitz-verdediging volkomen uitgeput door het zeer hoge tempo, dat E.D.O. tot het laatst van de wedstrijd wist te handhaven. G. Mulder bracht de stand kort voor 't eind op 5-2. 6. Luitenant Orso dacht tijdens de rit alleen aan zijn afscheid van miss Lydia. En Colombo sprak steeds maar over de oude adel van de familie della Rebbia en over de landerijen, die Or so zou kunnen kopen als hij deze rijke Engelse erfgename tot zijn vrouw zou kunnen maken. Na een rit van vele uren zagen zij in het gras een groep van zeven acht zwaar bewapende mannen liggen. Toen zij naderbij kwamen sprongen de man nen op om hem met geweerschoten te verwelkomen. Colomba vertelde Orso, dat zij voor deze lijfwacht had gezorgd, omdat 't niet verantwoord zou zijn, dat Orso geheel alleen in Pietranera zou aanko men. Men kon immers nooit weten welke schurkenstreken de Barricini's in de zin hadden. Het „vestinghuis" van de familie della Rebbia stond aan de Noordkant van de marktplaats van Pietranera. Precies daartegenover woonden de Barricini's. Sinds jaren al had geen lid van de bei de families een voet gezet op vijan delijke zijde van de markt en het werd dan ook als een doldrieste daad van een waaghals beschouwd, toen Orso vlak langs het huis van zijn vijanden reed om bij de toegangspoort tot zijn eigen huis te komen. Hij merkte hierbij op, dat de vensters van het huis der Barricini's gebarri cadeerd waren en van schietgaten voorzien. vraagt voor spoedige indiensttreding Opl. MULO of gelijkwaardige opleiding. Schriftelijk sollicitaties te richten aan de directie. BAARN EEMNESSERWEG 59 TELEFOON 3413 Wij vragen een om in het textielvak te worden opgeleid. STEENHOFFSTRAAT 61 SOEST in juchtenleder met crêpe rubberzolen bijpassende noorse sokken vanaf 2.65 32-35 36-39 40-46 LAANSTRAAT 47 - TEL. 2672 - BAARN Inderdaad hij raast nog wel voort, maar geeft taal nog teken meer. Dg door gelanceerde bromfietsmodellen blijven ech ter hun gebruikers iedere dag weer nieu we genoegens verschaffen. Vraagt U ook eens demonstratie bij KROMMEWEG 28 - SOESTDIJK - TELEF. 2878 Geldig van 14-21 november Nu 100 gram jonge KAAS (volvet) voor 10 cent bij 150 gram SNIJW0RST 86 cent èn 19 zegels Deze week DUBBEL aantal Spar-zegels op: Pudding, 2 pakjes42 ct, 17 z. Pronte, alkalivrij wasmiddel 43ct,17z. Kikkers, Muizan, 5 stuks .46ct,18z. Vanille toffees, 200 gram 80ct,24z. Msple Leef, koekje 250 gram 58ct,23z. Bankatstaaf60ct,24z. Gezouten vetspek, 500 gram 115ct, 46z. B9 1 fles CARANSAC (Franse landwijn) ven 210 ct nu 1 blik KNAKWORST (inh. 8 stuks) van 136 ct voor 98 ct èn 10% zegelkorting ÏO0/ z^gelkorting op alle Spar-artikelen, bijv: SPAR-tfcee, 100 {ram 108, 90, 80, 70 cc Edelcecao, per pakje65 ct, 13z, Suikerbeesten, 100 gram 25ct, Sz. Puddingsaus 58 ct. 12z.;34et, 7z. Zachte zeep, per pot49 ct, 10z. Nu tijd voor BLIKGR0ENTEN Br. erwten met wortelen 65 ct, 13z. 43 ct, 9 z. Spinazie 75 ct, 15z.; 48ct,1Qz. Rode bieten, 13 pot44 ct, 9z. 1/1 pot80 ct, 16z. 2100 ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS Alleen geldig in verzorgingsgebied Amersfoort- Utrecht.

Soester Courant | 1957 | | pagina 5