roteRSö* DAMASCUS DOLCIN DE WERELD KIJKT NAAR WEG DIE KWELLENDE REUMATISCHE PIJNEN D0LCIN Van de 52 autorijscholen A.N.W.B. AUTORIJSCHOOL VAN DOOREN TWEEDE BLAD VRAGENDIENST. het gezonde gebaar: Gebeurtenissen in Syrië hielden de wereld in angstige spanning. SOEST. verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. ken of de hen gaat tevens uitdrogen. De inwendige bestrijding van de coc- cidiose vindt plaats in de blinde darm. Ook uitwendige bestrijding is moge lijk. Het iedere dag wegscheppen van de mest is zinloos, omdat men daarmee de coccidiose niet verwijdert. Een z.g. potstal is doelmatiger. De kip bevindt zich dan op turfmolm (10 en ver der roggestro of tarwestro. Hierin vindt een broeiproces plaats waardoor am- moniakdampen gevormd worden, die de coccidiose doden. De bacteriën die slechts ten dele vernietigd worden vormen in het lichaam afweerstoffen. De inwendige bestrijding geschiedt met sulfapreparaten. Het is van groot belang dat de juiste dosering toege diend wordt. Er zijn verschillende wij zen van toedienen. Drie dagen wel en drie dagen niet of 1 dag niet en 4 dagen wel. Als de kip op een dag geen serum toegediend krijgt, dan moet zij karnemelk of ondermelk hebben. Na afloop van de lezing beantwoordde de heer Maas vragen. UITSLAGEN SOESTER BILJARTVERENIGINGEN. Eerste klasse Nieuwe Viersprong 2Ruimzicht 2-4. Tweede klasse SchouwZomerlust 2 4-2. ZonneheuvelD.O.S. 0-6. K.W.S.Sportlust 4-2. CentraalLeusderkwartier 2 6-2. Derde klasse Schouw 2De Vriendenschaar 2 6-2. Vierde klasse Centraal 2Zomerlust 3 6-2. Zonneheuvel 3V.V.V. 4 5-3. K.W.S. 2Ons Genoegen 2-6. Vijfde klasse Schouw 3V.V.V. 5 4-4. Zomerlust 4-K.W.S. 3 6-2. in de kring Amersfoort hadden er in het le halfjaar 1957 slechts 8 een afwijzings-percentage van minder dan 40 procent. Tot deze 8 behoort ook de Gallenk. Pelsweg 14 Telefoon 3823 ONENIGHEID. Twee autobestuurders kwamen op het Nieuwerhoekspleinbijna in botsing. Zij stapten beide uit en het leek er even op, dat ze op de vuist wilden, want beide meenden voorrang te heb ben. Dat kan echter niet en zij waren zo verstandig de politie de situatie voor te leggen. Die wees erop, dat recht op voorrang van minder belang is dan heer in het verkeer zijn. SPORTPROGRAMMA. Korfbal. Zondag K.V.S. 1—S.K.V. 2 te 2 uur. Biko 3—K.V.S. 2 te 12.30 uur. Hockey. Zaterdag Meisjes S.C.H.C. BSoest A te 2 uur. Schaerweide ASoest B te 3 uur. Jongens S.C.H.C. CSoest A te 2 uur. Soest ESchaerw. F te 2 uur (Birkstr.) Soest CSchaerw.' E te 3,15 u. (Birkstr.) Schaerweide DSoest D te 2.15 uur. Schaerweide CSoest B te 3 uur. Zondag Dames Schaerweide 1Soest 1 te 12.30 uur. Soest 2Kampong 5 te 12.30 u. (Schr.1.) Hilversum 6Soest 3 te 11 uur. Heren Soest 1Kampong 5 te 2 uur (Schr.1.). Schaerweide 4Soest 2 te 11 uur. Kampong 6Soest 3 te 11 uur. Voetbal. Zondag S.E.C. 1—V.V.IJ. 1 te 2.30 uur. Scheidsrechter J. W. Troost. S.E.C. 3Veense Boys 2 te 2.30 uur. Veense Boys 3S.E.C. 5 te 2.30 uur. E.M.M. A—S.E.C. A te 1 uur. S.E.C. 4Actief 4 te 12 uur. De jeugd is zaterdag vrij in verband met de St. Nicolaasviering in „Credo". Zaterdag B.D.C. ALimvio A te 3 uur. L.V.V. aB.D.C. a te 3 uur. S.D.O. dB.D.C. b. te 3 uur. Zondag B.D.C. 3R.K.B.V.V. 3 te 2.30 uur. Zebra's 3B.D.C. 2 te 2.30 uur. Laren 4B.D.C. 4 te 12 uur. Meervogels AB.D.C. A te 12 uur. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 6 DECEMBER 1957. W. P. Is het algemene ouderdoms pensioen vrij van inkomstenbelasting Antwoord Neen. De inkomsten die U hierdoor verwerft tellen mee voor de berekening van uw belastingaanslag. J. v. d. B. Indien een postpakket, naar het buitenland verzonden, zoek raakt, wordt er dan een vergoeding gegeven Antwoord Ja, die mogelijkheid bestaat wel, maar er wordt natuurlijk eerst een onderzoek ingesteld. Wij merken nog op, dat men naar sommige landen wel een postpakket kan verzenden met aangegeven waarde, maar naar welke landen dit kan, zult u moeten vragen op het postkantoor. Straaljager. Dinsdag 19 november kwam er 's middags zó laag een straal- steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 jager over mijn huis gedenderd, dat vele voorwerpen van de wand aftrilden, waardoor breuk en schade aan deze voorwerpen zijn ontstaan. Kunt U mij de instantie noemen, waar ik mijn be klag kan indienen en schadeloostelling kan aanvragen AntwoordDeze klacht moet u naar voren brengen bij de minister van oor log te 's Gravenhage. C. R. Bij het laatste vliegongeval te Bussum werd bekend gemaakt wat zo'n F 100 straaljager kost, n.1. 3V2 miljoen gulden. Kan hiervan een enigszins ge detailleerde berekening worden opge maakt, opdat men er enig begrip van krijgt Antwoord De kostprijs van 'n F 100-C Super Sabre is l'/a miljoen dollar (dus nog wel iets meer dan miljoen gulden). Helaas beschikken wij niet over gegevens voor een getailleerde be rekening, aangezien bevoegde instanties ons hierbij niet behulpzaam konden (of wilden) zijn. Steekt U licht eens op bij de North American Aviation, Inc. In ternational Airport, Los Angelos 45, California, U.S.A. A. C. V. Hoe is de volgorde der kaarten bij miezemaus (kaartspel) Antwoord De volgorde der kaarten is aas, heer, vrouw, boer, tien enz. enz. De kleuren der kaarten harten, rui ten, klaveren, schoppen. Er moet kleur bekend worden, troeven mag men al leen als men de gevraagde kleur niet heeft. J. V. Kan ik gebruikte postzegels ter waarde van 15,naar Australië zenden Antwoord Dit is alleen toegestaan per brief, al dan niet aangetekend. Met aangegeven waarde gaat niet. U moet hiervoor in uw woonplaats een dou- anestrook halen, waarop de waarde staat vermeld en die op de brief plak ken. Boven het normale zeetarief komt er voor verzending per luchtpost een bedrag van 50 cent per 5 gram bij. D. H. 1. Als een biljartlaken wordt bespeeld komen er reeds direct kleine stippen op, die moeilijk te verwijderen zijn. Weet u een middel daarvoor, zon der het laken te beschadigen 2. Is u bekend, wie Jean Louise Pisuisse en echtgenote op het Rembrandtplein te Amsterdam heeft vermoord en daar na zelfmoord pleegde Antwoord1. Borstelen en stofzuigen is het enige middel, dat wel tijdelijk helpt, maar op de duur is er niets aan te doen. 2. Dit was Tjakko Kuiper. J. v. W. Moet men voor een kost ganger ook inkomstenbelasting betalen Antwoord De inkomsten die men hier door verkrijgt zijn belastbaar, v.z.v. het de winst betreft. Geeft u dus nauw" keurig op hoeveel u verdient. Noteer dus uw inkomsten en uw uitgaven, dan hebt u in elk geval enig houvast. Abonnee. Kan men merken of er ko lendamp aanwezig is, of merKt men dat pas als het te laat is Antwoord Het gebeurt helaas maai al te dikwijls dat men er totaal niets van merkt en in zwijm valt. Als er nog net op tijd iemand binnen komt, die de deuren en de ramen openzet en een arts waarschuwt, is er kans, dat de betrokkene er nog goed afkomt. Terstond verlichting door f Ontelbare mannen en vrou* jarenlang door de reu- N* matiek ondraaglijk gekweld, hebben hun pijnen blijvend verbannen e» hon'oude activiteit weer herwonnen dank zij de DOLCIN tabletten! Lijdt U aan jicht, ischias, reumatiek, spit en zenuwaandoeningen - grijp dan in! Begin nog vandaag met DOLCIN. het nieuwe uit Amerika komende prepa raat, dat terstond en beslist verlichting geeft bij pjjnen van reumatische aard Zonder voorschrift bij Uw apotheker of drogist verkrijgbaar. Flacons^van 100 tabletten f4.15 kuur- flacons van 500 tabletten f 16.-. Ook dit is geen paleis maar een hogere school voor jongens. naamde vormsels uit het ronde weef sel. Die gaan naar de cellen van de darmwand. Iedere cel heeft een kern en daarin vestigt zich zo'n kwart deel van de coccidiose. Zij vermenigvuldi gen zich snel en de nieuwe bacteriën zetten zich op de andere cellen. De bloedvaten worden geraakt en het kui- 85 cent Pracht cn praal heersen ook in de grote zaal van het parlementsgebouw. zorgd naar Damaskus. Men vreesde weer een oorlog. In deze omgeving is er niet veel nodig om de zaak in brand te zetten. En Amerika en Rus land zouden zeker partij moeten kie zen, hetgeen weer nieuwe consequen ties zou hebben. Maar gelukkig, het blijkt, voorlopig althans, niet zo te zijn. De houding van Amerika, het werk van koning Saoed achter de coulissen en de rust die van Turkije zelf uitging hebben Rusland tot de orde geroepen. En datzelfde Rusland wierp zich op als vredestichter. DAMASKUS EEN SPROOKJE. I Aan de rand van de Syrische woes- In een prachtige omgeving ligt de Sul- tijn en aan de voet van de met sneeuw tan Selim-moskee. De foto werd ge-j bedekte hoogten van de Antilibanon maakt vanuit de tuin van het Nationaal ligt Damascus, de hoofdstad van Syrië. Museum. (Het is de bakermat van de Arabische cultuur, een stad die aan een sprook je doet denken. Zij kan er zich op be roemen de oudste stad ter wereld te zijn. De grootste bezienswaardigheid van Damacus is de Omaiiaden-moskee, een van de belangrijkste moslemmieti- sche godshuizen in de wereld. Oor spronkelijk was 't een Romeinse tem pel, daarna een Christelijke kerk tot dat het uiteindelijk een moskee werd. Naar verluidt zouden bij het werk 1200 arbeiders betrokken zijn geweest. Het oorspronkelijke dak was van hout dat overal met goudversieringen was bedekt. Zesduizend gouden lampen vergroten de luister, die van dit ge bouw uitgaat. In het jaar 1609 werd het gebouw een prooi der vlammen, maar het werd in al haar pracht en praal herbouwd. GEEN WAPENS VAN AMERIKA? DAN MAAR VAN RUSLAND. Het heeft er inderdaad niet mooi uit gezien. Al maandenlang heeft men de ontwikkeling in Syrië met zorg volle en waakzame ogen gadegeslagen. Dë westelijke landen en ook Ameri ka zagen van dag tot dag dat Syrië steeds meer in de invloedssfeer van Moskou kwam. Rusland leverde steeds meer wapens terwijl het zijn beste in structeurs aan Syrië afstond. Zoiets doet een land als Rusland niet voor niets. Maar de politieke machthebbers in Damaskus, de hoofdstad van Syrië, dachten er in de verste verte niet aan om het land dienst te laten doen als een sateliet van Moskou. Ze voelden zich maar nationalisten. Ze hadden wapens nodig om 't land tegen even tuele aanvallen te verdedigen. Eerst Keek de wereld enige weken geleden nog naar de lucht om daar een van de kunstmanen te ontdekken, even later keek het met bezorgde blikken naar Damaskus, de hoofdstad van Syrië, waar op dat moment een grote politieke activiteit heerste. Men vroeg zich afzal er weer oorlog komen Het leek er eerst inderdaad op, al is het de laatste weken zo, dat men weer de hoop en de verwachting heeft, dat de gevolgen van het conflict niet zo ernstig zullen zijn als aanvankelijk werd verwacht. Oud en nieuw is in het stadsbeeld van Damaskus versmolten. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOHTEKEN. In het komende weekeinde wordt de artsendienst waargenomen door dr. H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, telefoon 2388 en dr J. C. Rip, Soes- terbergsestraat 16, telefoon 2423. Zondag is' geopend apotheek Soestdijk, Van Weedestraat. PLUIMVEEZIEKTEN. De vierde en laatste lezing, welke de heer A. L. Maas, dierenarts en mede werker van de directeur van „De Schot horst", proefboerderij te Hoogland, gehouden heeft in De Gouden Ploeg, behandelde de ziekte van het pluim vee, die veroorzaakt worden door bac teriën, virussen, schimmel, protogromen en parasieten. Het water, de lucht, de grond en de dieren zelf zorgen voor de verspreiding van de ziekten. De bac teriën zetten zich in het lichaam op een bepaalde plaats vast en scheiden scha delijke stoffen af. Organen met veel witte bloedlichaampjes stellen deze be schikbaar voor de bestrijding van de bacteriën, die zij insluiten. Winnen de bacteriën het pleit, dan is de kip ziek en deze ziekte moet bestreden worden door het inspuiten van een serum. In de strijd tussen de witte bloed lichaampjes en de bacteriën worden de vernietigde bloedlichaampjes als et ter uit het lichaam- verwijderd. Half- vernietigde bacteriën, die in het lichaam achter blijven, vormen afweer stoffen. Bij een volgende besmetting treden eerst deze afweerstoffen tegen de bactriën op en vergemakkelijken het werk van de witte bloedlichaam pjes. Het serum, waarmee de ziekten be streden worden, bestaat eveneeens uit- afweerstoffen. De ziekteverwekkende bacteriën worden ermee geïsoleerd en onschadelijk gemaakt. Deze geïsoleerde bacteriën, die afsterven, vormen even eens afweerstoffen. De heer Maas behandelde uitvoerig de coccidiose, die in hoofdzaak kuikens en jonge hennen van 3-8 weken aan tast. De coccidiose komt uit het lichaam in de mest en is dan niet infectieus. Dit wordt zij pas na 24 uur. Via de slokdarm en de maag komt de coccidiose in de blinde darm. Is zij infectieus dan barst zij open en komen er 4 zoge- Men krijgt de indruk voor een prachtig paleis te staan. Maar het is slechts het kantoorgebouw van de waterleiding. wendden zij zich hiertoe tot het wes ten, maar toen men hiervan een afwij zend antwoord kreeg, bleef hun niets anders over dan zich tot Moskou te wenden. En de Russen waren maar al te graag bereid op het verzoek in te gaan. Waarom heeft Syrië wapens nodig Het land voelde zich bedreigt door Turkije. Dit land had zijn troepen aan de grens van Syrië versterkt en nu werd gevreesd, dat deze troepen een aanval wilden ondernemen. Turkije echter bleef in deze zenuwenoorlog kalm toekijken niemand weet tot nog toe wat de bedoeling is geweest, maar niemand kan dit land nageven, dat het voorbereidingen trof om Syrië te overvallen. Zelfs bleef Turkije rustig toen uit Moskou de bestemming kwam, dat haar regering zich zou heb ben laten leiden door Amerikaanse oorlogsophitsers. Deze beschuldiging werd lachend van de hand gewezen. GEVAAR GEWEKEN Hoe het ook zij, de wereld keek be-

Soester Courant | 1957 | | pagina 5