PANG Gume de Cacao- VRIJDAG- KWAK ty O O O O O O O o o o o o O t o o o o o o O o o t a li o O q m> om 8 OUO l t at o O O i til M O 8 S 8 0 8II8 D H H IIJüU.Q MULUM.UUU-»JMJMiMAXilt »i o iUUÜüUÜIg Hebt u de nieuwe RANG al geproefd 3frrrrrrrrraYrrrrrrrrrrrrm^ rtrrrrmxmrm rmwrnxmrmT vm o nb o q q qq oTrmrtTb'» wmrmmmrn WfflS Vrijdag geen krant. SOEST. BAZAR 'T HART Geniet op OUDEJAARSAVOND TELEVISIE-PROGRAMMA PHILIPS TELEVISIE. GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD. geeftn uc q iofeie !QL DOENING Kapsalon W. A. BUTZELAAR TELMACHINES. f 725,-. VAN HELSDINGEN Officiële Mededelingen. MENINGEN van ONZE LEZERS Hoe zit dat Lakens en slopen Helton O een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unfeke ver snapering voor jong en oud. In verband met de Kerstdagen ont breekt ons de tijd het a.s. vrijdag- nummer gereed te maken. Derhalve zal a.s. vrijdag geen Soester Courant verschijnen. COÖPERATIEVE LANDBOUWVERENIGING. De Coöperatieve Landbouwvereniging Soest heeft in hotel „De Gouden Ploeg" een algemene ledenvergadering gehou den, onder voorzitterschap van de heer J. J. Brouwer. Na het lezen van de notulen werd het jaarverslag gegeven, waaruit bleek, dat de vereniging momenteel 236 leden heeft. Zeventien leden werden afgevoerd wegens overlijden of het niet meer af nemen van producten. Het afgelopen jaar is gunstig geweest. De omzet is sterk toegenomen. Alleen bij de brand stoffen was een teruggang door de zachte winter. De mengvoederomzet van eigen fabrikaat steeg van 2294 ton tot 2578 ton. Bij controle werd de vere niging wederom in de klasse uitmun tendheid geplaatst. De totale omzet in geld bedroeg ƒ1.574.900,tegen een bedrag van 1.292.200,in het jaar daarvoor. De totale omzet in kilogram men was 6.800.000 tegen 5.691.700 in het jaar daarvoor. De heer P. R. van Roomen werd als bestuurslid herkozen en de heer T. Dor- restein als commissaris. De rente van het ledenkapitaal werd van 3Vz op 4 °/o gebracht. Het entreegeld voor nieuwe leden bedraagt 10,voor kinderen 2,50. De afhaalpremie van 20 ct. per 100 kilo komt te vervallen omdat het tveel geloop gaf. De gunstige gang van zaken bleek ook uit de daling van het kostenpercentage van 9,3 naar 8,7 °/o van de omzet. voor Luxe en Huishoudelijke Ar tikelen - Speelgoed - Keukenuit rustingen - Serviezen - Cassettes. Prettige Kerstdagen. G.N. Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 van het originele met Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 VOLLEYBAL OLYMPIA. De ontmoeting tussen Olympia 1 en Wilhelmina 2 is door de Soester he ren op gemakkelijke wijze gewonnen met 29. Deze zege is niet te danken aan het goede spel van de Olympianen, maar aan de wel zeer zwakke verde diging van Wilhelmina, die veelal zelfs geen kans zag de service-ballen op te vangen, terwijl aan blokkeren in het geheel niet werd gedacht. Ook door Olympia werd slap gespeeld, waardoor Wilhelmina kans zag een 13-2-voorsprong van de Soester heren tot 13-11 in te lopen. Olympia begon daarna iets levendiger te spelen, het geen een 15-11-overwinning opleverde, terwijl ook de tweede set werd gewon nen met 15-7. De wedstrijden van deze week waren de laatste van dit jaar. Bij het opma ken van de stand bleek dat alle Olym- pia-teams een goede plaats innemen. Dames 1 leidt in de eerst klasse sa men met Vios 1, welk team ook nog geen verliespunt heeft. Het tweede da mesteam staat twee punten achter op de leidsters in de derde klasse, maar zij hebben nog een wedstrijd minder ge speeld. Bij de heren staat Olympia 2 er het beste voor. Zij staan op de tweede plaats in de eerste klasse heren met twee punten achterstand op de leider V.V.A. en zij worden gevolgd door 4 teams, waaronder Olympia 1, die de -derde plaats innemen. S. V. V.-V OLLE YB AL. De laatste competitie-avond in dit jaar heeft de herenteams van de Soester Volleybal-vereniging geen punten op geleverd. Het eerste herenteam gaf het eerste team van Vios in de eerste en derde set uitstekend partij, maar moest toch de overwinning aan Vios laten. Setstanden 15-11, 1-15, 9-15. Het tweede team maakte een slechte beurt door van D.H.V. te verliezen. Met 15-11 en 15-12 trokken zij aan het kortste eind. Het jeugdteam was kennelijk onder de indruk van de veel grotere tegenstan ders, want met 15-12 en 16-14 moesten zij de meerdere erkennen in Vios 4, dat toch niet zo sterk bleek als haar positie aan de kop deed vermoeden. Tot besluit van het volleybaljaar 1957 organiseerde de vereniging zaterdag 'n kontaktmiddag voor de jeugd, terwijl 's avonds de senioren in het kamphuis „De Lichthoek" bijeen waren. DE RODE LAMP. De heer H, Kraan, districtsrechercheur van de rijkspolitie te Almelo, heeft en kele weken geleden gesproken over de onderwereld en vrijdagavond sprak hij opnieuw voor de leden van 't Nut. Nu over de protitutie in verleden en heden. De heer Beijer, secretaris van 't Nut, verwelkomde in de kleine zaal van restaurant Eemland de spreker en de vele aanwezigen. De prostitutie schijnt zo oud als de mensheid te zijn en reeds Solon, de Atheense wetgever, hield zich ermee bezig. Als zodanig kan men het nog moeilijk als een probleem zien, want daarvan veronderstelt men, dat het op gelost kan worden, terwijl men het er reeds lang over eens is, dat voor het maatschappelijk euvel van de prosti tutie geen oplossing te vinden is. De heer Kraan besprak de verschillende vormen; de gewijde prostitutie uit gods dienstige overwegingen, het gasthuwe- lijk, dat men nu nog vindt bij Eskimo's, op Nieuw-Guinea, India, Pakistan en Zuid-Afrika en de amateur-prostitutie bij sommige primitieve volkeren, waar bij het gaat om een huwelijksgift te verwerven. Er wordt reeds 2600 jaar gedokterd met middelen om de prostitutie uit te roeien, maar de meest barbaarse straf fen hebben niets geholpen. Omstreeks 1900 waren er 24000 boeken geschreven, die de prostitutie als maat schappelijk kwaad behandelden, maar de geleerden zijn het er door de eeu wen heen niet helemaal over eens ge worden of de prostitutie volledig ver foeid moest worden of dat het een maatschappelijk verschijnsel was, waar van men moest toegeven dat het nu eenmaal niet gemist kan worden. Vooral in een democratisch land is het moeilijk de prostitutie te bestrijden, zo dat alleen de dictatuur het met succes kan doen. In Rusland schijnt men de zaak zeer drastisch en met succes aan gepakt te hebben. Souteneurs naar Si berië en de prostituee's de fabrieken in. Er zijn vele oorzaken voor de prosti tutie in deze tijd aan te wijzen. Men zou de man de schuld kunnen geven en het alcoholisme, armoede, gebrek kige woningomstandigheden, het slech te boek en de slechte film daarnaast hun deel van het voortbestaan van de prostitutie aanrekenen. Vroeger werd de prostitutie als een ethisch vraagstuk beschouwd en nu als een sociaal. De bestrijding is bij zonder moeilijk, omdat men voor een zeer groot percentage met a-sociale ele menten te doen heeft. Preventief wer ken is het belangrijkst en vooral de voorlichting aan jonge mensen is van bijzonder belang in de strijd tegen prostitutie, al achtte de heer Kraan het een illusie dat deze ooit verdwijnen zal. B.D.C. VERLIEST WEER. Opnieuw heeft BD.C. een nederlaag geleden, nu tegen Limvio, dat bij rust al met 30 voorstond. In de tweede helft scoorde De Ruig een tegenpunt, waarna Limvio opnieuw doelpuntte en de stand op 41 bracht. B.D.C. bezet nu de vijfde plaats op de ranglijst met 8 punten uit 9 wedstrijden. meisje verbergt hem als hij door de duitsers achtervolgd wordt. Hij sluit zich tijdelijk bij haar groep partisanen aan. Als Nina, het meisje, en Steve verliefd op elkaar worden, heeft Aldo, een partisaan, hiertegen bezwaar. Er wordt door de groep een aanval ge daan op een bevoorradingsdepot, waar na Steve met behulp van een priester naar Corsica gaat, om zich opnieuw bij het amerikaanse leger te voegen. Als de oorlog voorbij is gaat hij naar Italië terug, waar Nina nog steeds op hem wacht. Op oudejaarsdag is de bioscoop ge sloten. Maandag en woensdag de film „De zevende hemel", die uit Zweden komt. Willy Lorenz is een populaire zweedse radiofiguur, die met zijn programma „De zevende hemel" groot succes heeft bij de vrouwen, maar zich het misnoe gen van de mannen op de hals haalt omdat heel vrouwelijk Zweden hem aanbidt. Er is echter een knappe vrou welijke arts, die ook een hekel heeft aan Willy en ongelukkig genoeg komt hij, na 'n zenuwinstorting, onder haar behandeling. Als Willy uit het ziekenhuis ontsla gen is wil hij de gunst van de dokter winnen en hij gaat, evenals zij, naar Italië. Haar aanstaande echtgenoot is zijn grote concurrent in de liefde op deze reis, maar Willy weet met vele listen tenslotte toch te zegevieren en zij wordt zijn bruid. Een heel gezellige film, opgenomen in Hamburg, Heidel- berg, Tirol, Asissi, Venetië en Rome. In de donderdagcyclus de film „Ik wil mijn kind terug". Abonné's, die het abonnements geld voor het le kwartaal van ons blad 2.10 voor Soest en Soesterberg en 2.25 voor an dere gemeenten) wensen te gire ren, verzoeken wij beleefd dit zó vroegtijdig te doen, dat de over schrijving voor het einde dezer maand in ons bezit is. OverschrijvingAan ook geschieden op onze rekenfüfe bij de Ned. Mid- denstandsbank Soest. Bij latere overschrijving kunnen wij niet voorkomen, dat een kwi tantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan in handen zijn van de incasseerders. Administratie SOESTER COURANT. STEENHOFFSTR/VAT 53 TEL. 2842 BÏSCOOPPROGRAMMA. Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. draait in het City-theater de film „Eén keerde niet terug", de geschiedenis van Ma joor Steve Pitt, in 1944 gestationeerd op Corsica, van waaruit hij bombar- dementsvluchten uitvoert boven Italië om de geallieerde opmars mogelijk te maken. Tijdens een aanval wordt hij neergeschoten. Een italiaans partisanen- K.V.O.-NIEUWS. Ook op het microkorfbalfestijn bleek weer dat de K.V.O.-ploegen, in ver houding tot hun tegenstanders, veel te sterk waren ingedeeld. Toch kwamen de spelers van K.V.O., ondanks alles, tot verdienstelijk tegenspel, waardoor zij er in slaagden hun tegenstanders één of soms meerdere punten afhandig te maken. Zo behaalde de benjamin K.V.O. zelfs de tweede prijs. K.V.O. a verloor in de beide eerste wedstrijden met 10 en 20, maar in de wedstrijd tegen Olympia bleef K.V.O. met 21 de baas. Bij de seniorenploegen was de opkomst slecht. Ook vertrokken enkele leden voortijdig, waardoor de ploegen hun kansen in de laatste wedstrijden ver speelden. K.V.O. 1 debuteerde uitstekend in de eerste klas en won met 52 van R.D.Z. 1 en met 42 van Tenizen 1, doch verloor in de laatste seconde met 32 van Austerlitz 1. K.V.O. 2 verloor de eerste wedstrijd met 21 van Kameo 2, won daarna met 61 van Altius en verloor met 5 in vallers de laatste wedstrijd met 43. Was deze wedstrijd gewonnen, dan had men de eerste prijs behaald. Door het onregelmatig verloop valt er weinig goeds te melden van K.V.O. 3 en K.V.O. 4. WILDAVOND MOTOR- EN AUTOCLUB. De Motor- en Autoclub Soest heeft in restaurant „Zonneheuvel" de jaarlijkse wildavond gehouden, die werd geopend door de waarnemend voorzitter, de heer A. G. Spijker, die de leden en hun in- troducé's verwelkomde. Er waren vele manieren om wild te winnen, maar dit jaar was er voor ieder lid in elk ge val 1 stuks van de 80 konijnen, de 15 hazen, de fazanten en de kippen, die het grootste Soester wildrek sierden, gereserveerd. Voor hen, die geen wild lusten, waren er rollades en voor de vegetariërs kerstkransen. FEESTAVOND VAN „DE ZWALUW". „De Zwaluw" heeft in De Gouden Ploeg de jaarlijkse feestavond gehouden, die werd geopend door de voorzitter, de heer J. v. d. Brakel. Hij gaf een te rugblik over 1957, het jaar waarin de leden van de vereniging opnieuw be wezen, dat zij niet alleen de duiven sport met elkaar willen beoefenen, maar ook in prettige samenwerking kaart en feestavonden organiseren en reizen maken. De voorzitter dankte de com missies die dit alles verzorgden. De heer v. d. Brakel reikte 41 ere prijzen uit aan de winnaars van de ten- toontselling, die ieder tevens een keuze- prijs kregen. Voor begonnen werd met de gezellige avond dankte de voorzitter firma De Bruin, die gratis de duiven van de ten toonstelling van voeder voorzag. TEMPO CYCLE-CROSS-COMPETITIE. De vijfde rit van de cycle-cross-com- petitie van Tempo is verreden op de dag waarmee de winter begint, maar het was lente-achtig weer en dat zal wel een van de redenen geweest zijn, dat zoveel publiek aanwezig was. Hoe wel het de avond tevoren door de oude j aars viering van Tempo, die dit jaar vrij vroeg gehouden werd, laat geworden was, meenden velen, dat het aantal ronden uitgebreid moest worden. Vijftien maal moest nu het parkoers verreden worden en er is hard gereden. Als van ouds nam Piet v. d. Broek de leiding in de eerste ronde. Otto de Weerd lag op de tweede plaats, Ger- rit Ruttenberg was derde en Koos van Selm, die voor het eerst deelnam, be zette de vierde plaats. Vervolgens Klaas en Wout van 't Klooster, Adri Doe- kemeijer, Bart de Wolf, Menze v. d. Broek en tenslotte Nic. Westhof, die zich ook eens aan een cross waagde. Hij gaf echter na 8 ronden op. Ook Klaas van 't Klooster (5e ronde) en Otto de Weerd (9e ronde) gaven op. In de tweede ronde had Piet v. d. Broek van plaats verwisseld. Koos van Selm was twee plaatsen gezakt en Menze v. d. Broek twee plaatsen naar voren geschoven. Doordat de onderlinge afstanden zeer gering bleven, wisselde de stand steeds. Na de derde ronde nam Gerrit Ruttenberg de leiding en hij stond deze niet meer af. Wout van 't Klooster en Piet v. d. Broek bleven vechten om de tweede plaats. Deze strijd, werd door Van 't Klooster ge wonnen. Adri Doekemeijer wist zich van de 8e tot de 13e ronde op de eerste plaats te nestelen, maar hij moest deze plaats aan Van Selm afstaan. Menze v. d. Broek reed als gewoonlijk; hij had een hele tijd meegevochten om de vierde plaats, maar zakte in de laatste ron den af. Bart de Wolf begint steeds beter te rijden. De drie koplopers gaven in de 10e ronde Bart de Wolf en Koos van Selm een ronde achterstand. Dit lot ondergingen Adri Doekemeijer en Menze v. d. Broek in de twaalfde ronde. Er zijn goede prestaties geleverd. Uitslag 1. Gerrit Ruttenberg, 15 ron den in 49 minuten. 2. Wout van 't Kloos ter (50). 3. Piet v. d. Broek (50.45). 4. Koos van Selm (53). 5. Adri Doeke meijer (53). 6. Bart de Wolf (53.15). 7. Menze v. d. Broek (54). Ook de aspiranten reden 1 ronde meer. Corrie de Heus zag kans in de le ronde als eerste door te komen, maar daar na nam Ries v. d. Deijssel de leiding en hij werd winnaar in 21 minuten. 2. De Heus in 22 min. Door een voordelige inkoop kunnen wij U aanbieden nieuwe electrische Telmachines van 798,voor Volledige garantie. Alleen bij KROMMESTRA AT 41 - AMERSFOORT TELEFOON 3113. NUTSBIBLIOTHEEK SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten jeugdboeken. H. Bouman, De grotten van de Grote Jagers. R. Dixon, Pocomoto, de jonge cowboy. R. Dixon, Pocomoto, een ge vaarlijke opdracht. J. v. Gent, Ship ahoy. J. ter Haar, Saskia en Jeroen domme dingen. J. ter Haar, Saskia en Jeroen; bokkesprongen. W. van Helden, Commissaris Achterberg komt in actie. Han G. Hoekstra, Zeven kleine vrienden. A. Holmberg, Pure Sventon in Londen. A. Holmberg, Pure SventonParticulier detective. E. Kastner en B. v. Eijsselsteijn, (be werkt), De burgers van Schilda. Lange-Praamsma, Lotty is Lot gewor den. W. Lastrop, Juno, de trouwe wolfshond. E. Hillegg, Vevi. E. Maclpegor, Juffrouw Hippelstik naar de diepzee. E. Maclpegor, Juffrouw Hip pelstik reist naar Mars. R. Moody, Ons huis in de prairie, Rutgers v. d. Loeff-Basenau, Het licht in je ogen. Annie M. G. Schmidt, Jip en Janneke. Annie M. G. Schmidt, Daar gaan Jip en Janneke. Annie M. G. Schmidt, Het huis, dat Japie heeft gebouwd. Annie M. G. Schmidt (bewerkt), Het koekemannetje. L. Smulders, Pietje Puck en het circus. P. J. Zonruiter, Peter Fleming en de groene smaragd. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. W. F. Busch, Vredehof straat 32, al hier, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een opslagplaats voor lompen, oud papier en metalen, op het terrein gelegen aan de Klaarwaterweg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 3776/3777. b. J. W. Quelle, Gallenkamppelsweg 11, alhier, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een opslagplaats voor 1250 liter huisbrandolie, op/in het perceel Gallenkamppelsweg 11, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C. nr. 2411. c. P. Floor, Soesterbergsestraat 74, al hier, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een patates-frites- en croquet- tenbakkerij, op/in perceel Soesterberg sestraat 74, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nr. 3155 (oud D nr. 2400). d. Gulf Oil (Nederland) N.V., Blaak 32, Rotterdam, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een fillingstation, be staande uit twee ondergrondse tanks van 6.000 liter, respectievelijk voor autogasolie en benzine, met twee elec trische aftappompen, op/in het perceel Torenstraat 7, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H., nr. 7701. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen de zer vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 7 januari a.s., des voormiddags, resp. te 11, 11.15, 11.30 en 11.45 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, al waar mondeling bezwaren tegen de in williging van dit verzoek kunnen wor den ingebracht. Soest, 20 december 1057. ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op art. 76 der Lager-onderwijswet 1920 brengen ter algemene kennis, dat door de raad dier gemeente, in zijn vergadering van 17 december 1957, de wettelijk voorgeschreven medewerking is verleend ten aanzien van de hieron der vermelde verzoekschriften van het r.k. schoolbestuur te Soest 1. Tot uitbreiding van het bestaande schoolgebouw der r.k. u.l.o.-school met 3 leslokalen en bijbehorende toiletten en opbergruimte 2. Tot aanschaffing van een bordstel ling ten behoeve van de r.k. meisjes school voor g.l.o. aan de Steenhoffstraat. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 19 december 1957 bij hen is ingekomen een verzoek van W. J. Groenendijk, Braam weg 91, Soest, om een verlof A in de Clublokaliteit van de Mixed Hockey Club „Soest", gelegen aan de Schrikslaan, alhier. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij het college worden inge diend. Soest, 24 december 1957. WACHTVERBOD. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in art. 5, 6e lid, van het wegenverkeersreglementma ken bekend, dat door hun college op 17 december 1957 is besloten een wacht- verbod vast te stellen voor het gedeel te van de oostelijke zijde van de Van Lenneplaan, lopende van de Birkstraat tot een punt, gelegen op een afstand van 25 meter uit de Birkstraat. Van dit besluit bestaat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonde* aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en aan Gedepu teerde staten dezer provincie. Soest, 20 december 1957. Soestdijk, 23 dec. 1957 Geachte redactie. Gaarne zou ondergetekende, naar aan leiding van de oproep van de heei Oekman in het laatste nummer var uw blad, d.d. 20 dec., het volgenc voorstel willen doen. In da eerste plaats dat de moeders van de dienstplichtigen en de moeders van de as dienstplichtigen zich met elkaar in verbinding stellen, zodat daaruit een actiecomité gevormd zou kunnen wor- Ga'arne stelt ondergetekende haar ka mer hiervoor b.v. maandag 6 januari '58, te 2 uur, beschikbaar. Met dank voor de plaatsing. D. BüNGENER-ODINOT. Anna Paulownalaan 28, Soestdijk, telefoon 3083. met het postvervoer aanvankelijk geschiedde het post vervoer met paarden. In verband met de aanleg van spoorwegen, werd deze wijze van vervoer geleidelijk opgehe ven en door de spoorwegen overgeno men. Het eerste vervoer per trein vond in 1844 plaats. tot het eind van 1816 hadden veel postkantoren slechts 2 of 3 maal per week gemeenschap met elkaar. Sedert 1 oktober 1817 was dit reeds zoveel ver beterd, dat van toen af dagelijks ver zending naar alle postkantoren plaats had en na 1850, na het in werking tre den van de spoorlijnen, zelfs meermalen per dag. met het buitenland had ons land sinds» 1580 contact. Er bestond toen reeds! een vrij geregelde postdienst tussen Amsterdam en Hamburg door middel van postkoetsen en in 1650 met postpjaarden, waarmee de postiljons el kaar over en weer de brieven tegemoet brachten. veelal had dit plaats onder monde linge! afspraken, van welke maar al te dikwijls hooglopende geschillen het ge volg waren. Daarom werden schrifte lijke overeenkomsten gesloten, in 1661 met Engeland, 1669 met Frankrijk en 1775 met Pruisen. eenheid in het postwezen was echter nog ver te zoeken. Daarom trachtten de Verenigde Staten van Noord-Amerika door onderling overleg een internationaal postverkeer in te stellen op goede grondslagen en voor dit doel werd in 1863 te Parijs een eer ste postcongres gehouden. de steen was nu aan het rollen ge bracht en op initiatief van de duitse postmeester-generaal Heinrich von Stephan vond in Bern in 1874 een twee de bijeenkomst plaats, waar de wereld postvereniging op 9 oktober van dat jaar werd gesticht. De naam „Union générale des postal es" werd enkele jaren later vervangen door de tegen woordige naam „Union postale uni- verselle". de Oostindische Compagnie stelde in de 17de eeuw reeds alle pogingen in het werk om een geregelde postver binding met Oost-Indië te verzekeren. Pas in 1835 kwam er een betrouwbare en zekere weg via England, de land engte van Suez en de Rode Zee. Het Suezkanaal bestond toen nog niet. het eerste postvliegtuig uit Ned. Indië landde 22 januari op Schiphol. Dat uit Nederland voor Indië vertrok 12 september 1929 van Schiphol. Prachtige Twentse kwaliteit, die Jaren meegaat. Lakens, 160x2306.75 #50 150 k 220 9 S!<sp*ii ie 71 #60 per stuk I Een prachtige stof voor dames- en kinder- pintalons. De nieuw ste ruitdessins, In niet minder dan 20 varia ties. 140 cm. breed' Alleen Vrijdag p r r per Meter I

Soester Courant | 1957 | | pagina 2