m U weet KWAK SOCIALE VERZEKERINGSWETTEN. BAZAR T HART Luistert vrijdagavond, 10 januari a.s., Mr P. J. OUD, Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. SOEST. HUISBRANDOLIE 1 PETROLEUM KLAAS DE RUITER Brandstoffenhandel VRAGENDIENST. BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool Burgerlijke stand. BLOEDWRAAK OP CORSICA. SOEST. Enkele wijzigingen en een minder bekende bepaling in de Ingaande 1 januari 1958 werden enige wijzigingen van kracht aangaande de sociale verzekeringswetten. Wij laten ze hier volgen v.z.v. ze ons met ze kerheid bekend zijn. Ziekenfonds voor bejaarden. De bejaarden, die verzekerd zijn inge volge het ziekenfondsbesluit, betaal den tot dusverre, indien hun inkomen niet hoger was dan 2508,per jaar, 0,55 premie per week en indien het een inkomen betreft van 2508,tot 3518,1.10 per week. Ingaande 1 januari 1958 komen deze bedragen te liggen op resp. 0,67 en 1,34 per week. Verplicht verzekerden. Tot dusverre betaalden deze verzeker den een premie van 2,1 °/o (de werk gever betaalde eveneens 2,1 Van 1 januari 1958 af moet de verplicht verzekerde 2,2 °/o betalen en de werk gever eveneens 2,2 °/o. Vrijwillig verzekerden. Sommige ziekenfondsen hebben aan de Ziekenfondsraad toestemming ge vraagd de premie met ingang van 1 januari 2958 te mogen verhogen. An dere ziekenfondsen achten een verhoging van de premie niet verant woord en willen de hogere kosten be talen) uit hun reserves. De raad heeft inmiddels hierin goed gunstig beschikt. De werkloosheidsverzekering. De helft van de verschuldigde premie werd tot dusverre betaald door het rijk, een vierde door de werkgever en een vierde door de werknemer. De premie voor de werkloosheidsver zekering bedraagt sedert 1 januari 1957 1,6 °/o van het loon, waarvan het rijk 0,8 °/o betaalde en de werkgever en werknemer ieder 0,4 °/o. Ingaande 1 januari 1958 zal de premie worden teruggebracht tot 1,2 °/t>, waar van voor rekening van het rijk komt 1/3, voor rekening van de werkgever 1/3 en voor rekening van de werknemer eveneens 1/3. Het rijk betaalt nu het zelfde als de werkgever en werknemer 0,4 °/o, zodat deze verlaging voor werk gever en werknemer geen verlichting betekent. Kraamgelduitkeringen. Zoals wellicht reeds bekend, worden sinds 1 augustus 1957 de kraamgeld- uitkeringen van 55,voor de ver plicht verzekerden bij een ziekenfonds niet meer uitgekeerd door de bedrijfs verenigingen, maar door de zieken fondsen. Verplicht verzekerden kun nen bij gezinsuitbreiding een formu- voor Luxe en Huishoudelijke Ar tikelen - Speelgoed - Keukenuit rustingen - Serviezen - Cassettes. Prettige Kerstdagen. G.N. Koningmnelaan 103 - Telef. 3002 lier bij de bode of op het kantoor van het zikenfonds verkrijgen, dus niet meer bij de werkgever. Het formulier dient door de kraamvrouw en door de echtgenoot te worden ondertekend. De uitkering heeft plaats op de dag van ontvangst van de aanvraag door mid del van een postchèque of in contan ten aan de loketten. In het laatste ge val moet het bewijs van inschrijving worden meegebracht. Minder bekende bepalingen. De invaliditeitswet kent de volgende verstrekkingen 1. als rechten a) inva- liditeitsrente, b) ouderdomsrente, c) weduwenrente en wezenrenteen 2. als mogelijkheden genees- en heelkun dige behandeling. (Daaronder begre pen verpleging in een ziekenhuis) ter voorkoming van een blijvende invalidi teit. Voorts een eventuele gezinstoe lage naast de genees- en heelkundige behandeling. De gezinstoelage bedoeld onder 2 kan ten behoeve van het gezin van een in een inrichting opgenomen verzeker de, die niet in het genot is van een invaliditeitsrente, worden verleend ter hoogte van maximaal 2/3 van de inva liditeitsrente, waarop de verzekerde eventueel aanspraak zou kunnen ma ken. De gezinstoelage, waarop uiteraard geen recht bestaat, wordt slechts in uitzonderingsgevallen verleend indien aan de volgende voorwaarden is vol daan a) de verzekerde moet 150 premiën in rekening kunnen brengen, d.w.z. dat er minstens 150 zegels moeten zijn ge plakt b) de echtgeote moet invalide of ten minste 60 jaar oud zijn, of c) de verzekerde moet een of meer kinderen hebben, die nog geen 16 jaar zijn. Ga derhalve bij u zelf te rade en vraag in voorkomende gevallen inlichtingen aan de Raad van Arbeid. van 19.2519.35 uur, op de zender Hilversum II (298 m.) in de eerste regelmatige r van de die zal spreken in de eerste regelmatige radio-uitzending van de POLIO-INENTINGEN. Omstreeks 15 februari wordt begon nen met het inenten tegen de kinder verlamming van de kinderen die ge boren zijn 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957. De kinderen, die in 1955 gebo ren zijn, werden reeds het vorig jaar ingeënt. Het gaat om ongeveer 2500 kinderen en alle huisartsen van Soest en Soesterberg zullen de inentingen verrichten in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis en het wijkgebouw van de Ned. Herv. gemeente in Soesterberg. De tweede injectie wordt een maand na de eerste gegeven en de derde een half jaar na de tweede. wat eatherland U bieden kan. Iedere dag kunt U een keus ma ken uit vele zeer mooie radio programma's. Zorg ook dat U deze programma's goed kunt beluisteren. Maak de lange winteravonden ge zellig met PHILIPS-RADIO. Raadpleeg hiervoor Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 SOESTER TURNCLUB. Op 22 november van dit jaar bestaat de oudste Soester gymnastiekvereniging 30 jaar en juist in het dertigste jaar van het bestaan van de S.T.C. is er uit komst gekomen in het leidersprobleem, de moeilijkheden waarmee bijna iede re vereniging te kampen heeft. De directeur, de heer W. Egberts, heeft zich moeten terugtrekken en ook de heer B. v. d. Werff, die 25 jaar les gaf, kan zich niet meer beschikbaar stellen. Er is nu een technische commissie be noemd, bestaande uit leidsters en leiders met aan het hoofd mevr. W. Schuyt- Zwart. Van deze commissie, maken deel uit mevr. G. v. d. Hazel-Koevoet uit Hil versum, mej. A. van Hattum uit Utrecht en de heren J. J. Groart uit Baarn en B. Kraneveld uit Hilversum. De heer H. Bolland is thans voorzit ter van S.T.C.-K.V.S. en de vereniging hoeft nu niet meer bang te zijn voor uitbreiding van het ledental, zoals dat het geval was, want de technische com missie kan het nu wel aan. In april zal een feestavond gehouden worden als inleiding tot de feestelijk heden. Opnieuw zal het gezelschap van Benny Vreden het programma ver zorgen. Het bestuur van de vereniging over weegt het organiseren van een trial- meet tussen de drie Soester verenigin gen Olympia (prot. chr.), Crescendo (r.k.) en S.T.C. (neutraal) ter gelegen heid van het jubileum. DIERENBESCHERMING. In de maand december moesten zeer vele klachten onderzocht worden. Voor klachten uitsluitend telefoonnummer 2501 bellen. Met het oog op de komende vorst, gelie ve men waak- en heemhonden goed te verzorgen, speciaal de ligging. De controle zal in de maanden januari tot april zeer verscherpt worden. Zorg ook voor de vogels, mede door middel van een voertafel, welke 1.60 boven de grond moet staan. Katten moeten dan vastgehouden worden. Leest binnenkort de advertenties voor de komende filmavond. Houdt 17 janu ari vrij. Er worden prachtfilms ver toond. TENTOONSTELLING „DE VRIENDSCHAP". De vereniging van postduivenhouders „De Vriendschap" heeft zaterdag en zondag, in hotel De Gouden Ploeg, de jaarlijkse tentoonstelling gehouden. Er waren 210 duiven ingezonden, die ge keurd werden door de heer M. van Keken, keurmeester uit Amersfoort. Er was ondanks het slechte weer goe de belangstelling van het publiek, dat in de tentoonstellingsruimte de kooien van de' hoofdprijswinnaars versierd vond met groen en vlaggetjes. Onder de duiven bevonden zich enkele exem plaren van Z.K.H. Prins Bernhard en zij wonnen verschillende prijzen, waar onder een eerste. De tentoonstelling werd geopend door de vice-voorzitter, de heer J. Wijnands, die dank bracht aan de tentoonstel lingscommissie en de prijswinnaars feliciteerde. Klasse 1, oude doffers van 0-300 k.m. 1. Sj. en G. Rijksen. 2. Z.K.H. Prins Bernhard. 3. Jac. Stalenhoef. 4. E. C. van Daatselaar. 5. W. Roest. 6. D. J. Bos. Z.E.V. J. Gaasbeek. E.V. W. Nieu- wenhuis. Klasse 2, oude duivinnen 0-300 k.m. 1. Sj. en G. Rijksen. 2. Z.K.H. Prins Bernhard. 3. H. Verkerk. 4. J. On- wezen. 5. W. Altenaar. 6. G. Sukel. Z.E.V. Sj. en G. Rijksen. E.V. W. Roest. Klasse 3, oude doffers 300-500 k.m. 1. R. Koster. 2. D. J. Bos. 3. W. N. Nieuwenhuis. 4. H. Verkerk. 5. J. Wij nands. Z.E.V. Sj. en G. Rijksen. E.V. Jac. Stalenhoef. Klasse 4, oude duivinnen 300-500 k.m. 1. Sj. en G. Rijksen. 2. J. Wijnands. 3. W. Nieuwenhuis. 4. E. Veerman. Z.E.V. H. Verkerk. Klasse 5, oude doffers van 500 k.m. en meer1. Z.K.H. Prins Bernhard. 2. J. Huurdeman. J. E. Veerman. 4. Sj. en G. Rijksen. A Teeken. Z.E.V. W. Nieuwenhuis. E.V. G. Sikkelbein. Klasse 6, oude duivinnen van 500 k.m. en meer1. Sj. en G. Rijksen. 2. F. Groenestein. 3. E. Veerman. Z.E.V. W. Nieuwenhuis. Klasse 7, jonge doffer? van 0-150 k.m. 1. W. Nieuwenhuis. 2. J. Huurdeman. 3. C. Jak. 4. G. van Klooster. Z.E.V. W. Nieuwenhuis. E.V. Sj. en G. Rijksen. Klasse 8, jonge duivinnen 0-150 k.m. 1. W. Nieuwenhuis. 2. C. Jak. 3. J. Onwezen. Z.E.V. A. Grift. Klasse 9, jonge doffers 150-300 k.m. 1. Sj. en G. Rijksen. 2. E. C. van Daat selaar. 3. G. Sikkelbein. 4. G. H. v. d. Broek. 5. W. Nieuwenhuis. Z.E.V. D. J. Bos. E.V. J. Onwezen. Klasse 10, jonge duivinnen 150-300 k.m. 1. H. Verkerk. 2. Jac. Stalen hoef. 3. W. Nieuwenhuis. 4. G. Sukel. Z.E.V. J. Onwezen. E.V. W. Altenaar. Klasse 11, jonge doffers van 300 k.m. en meer 1. Sj. en G. Rijksen. 2. Jac. Stalenhoef. 3. G. Sikkelbein. 4. Z.K.H. Prins Bernhard. Z.E.V. Z.K.H. Prins voor Haarden, Kachels en Cen trale verwarming. Kerkpad N.Z. 1 - F. C. Kuyperstr. 4 Telefoon 2788 Bernhard. Klasse 12, jonge duiven van 300 k.m. en meer 1. J. Wijnands. 2. W. Nieu wenhuis. 3. W. Roest. Z.E.V. G. H. v. d. Broek. Schoonste oude doffer, tevens schoon ste duif van het geheel, eigenaar R. Koster. Schoonste oude duivin, eigenaar Sj. en G. Rijksen. Schoonste jonge doffer, eigenaar W. Nieuwenhuis. Schoonste jonge duivin, eigenaar H. Verkerk. Op 11 januari zullen de prijzen wor den uitgereikt tijdens de jaarlijkse feestavond, die in Zonneheuvel ge houden wordt. RIES VAN DE LINDEN EERSTE BIJ VOORWEDSTRIJDEN. De Voorzitter van „Centraal", de heer R v. d. Linden, werd in Nijmegen eer ste bij de voorstrijden, die een selectie betekenen voor de gewestelijke kampi oenschappen vierde klasse, welke op 18 en 19 januari in Apeldoorn worden gehouden. Hij behaalde 10 punten uit 6 wedstrijden met een gemiddelde van 2,20. 1. R. v. d. Linden, Soest 6 10 2.20 2. H. Kraai, Arnhem, 6 8 2.19. 3. H. Gerrits, Dieren, 6 5 2,04. 4. J. v. Engelen, Doetichem, 6 5 1,78. 5. W. van Brakel, Nijmegen, 6 2 1.69. G. H. 1. Is het waar, dat Amerika in zeer oude tijden met Azië verbon den is geweest 2. Zijn er nog meer eilanden, die in de oudheid geen eiland waren 3. Indien ze er zijn, heeft de zee ons hiervoor in de plaats andere stukken land terug gegeven? 4. Ik meen wel eens gehoord te heb ben, dat Nederland in de oudheid in de tropische zone heeft gelegen. Antwoord1. Er zijn geleerden, die aannemen, dat de wereld vroeger één vasteland vormde, waarin later, bij af koeling van de aarde, barsten kwamen, die zich verwijdden tot oceanen. Voorts neemt men aan, dat Amerika en Azië nog lang verbonden waren, hetgeen men afleidt uit het feit, dat vele Indianen stammen van aziatische oorsprong zijn. 2. Ja, Engeland bijvoorbeeld. Fossielen, aldaar gevonden, hebben uitgewezen van het europese vasteland afkomstig te zijn. 3. Deze vraag moeten we ontkennend beantwoorden. In de loop der tijden is de zeespiegel gerezen. Vulkanische uitbarstingen hebben wel eens eiland jes doen ontstaan, doch die waren dan van tijdelijk karakter. - 4. Nederland heeft inderdaad eertijds een tropisch klimaat gehad. De polen en de evenaar zijn n.1. van plaats ver anderd. K. B. Hoe is men (en wanneer) ge komen aan het tegenwoordige stads wapen van Amsterdam de bekende 3 kruisjes onder elkaar Antwoord Het amsterdamse wapen is ontleend aan de stadsbanier, welke op de oude stadszegels is afgebeeld. De eerste afbeelding van het wapenschild met de drie andreas kruisen komt voor op een zegel uit het begin der 15de eeuw. B. P. Mijn moeder geniet uitkering krachtens de algemene ouderdomswet. Zij wil volgend jaar enige tijd naar Canada voor familiebezoek. Hoe lang mag zij wegblijven zonder haar recht op uitkering te verspelen Antwoord Hoogstens een jaar. Zij dient van haar voorgenomen reis kennis te geven aan de Raad van Arbeid. Voorts moet zij hier te lande ingeschreven blij ven bij het bevolkingskantoor. Vestigt zij zich blijvend in Canada, dan verliest zij haar uitkering. Elke maand dient zij vanuit Canada een levensteken te verzenden aan de Sociale Verzekerings bank of aan de Raad van Arbeid, al waar haar handtekening bekend moet zijn. J. W. V. Wat is ér zo al nodig om een acte M.O. engels te halen door zelf studie Antwoord Is het uw bedoeling een schoolacte of huisacte te halen Zon der hulp van een deskundige lijkt het ons nogal moeilijk een M.O.-acte te halen. Op het gemeentehuis (afdeling PQ OS Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. onderwijs) kan men u zonder twijfel helpen aan gegevens. Wellicht kan ook een inspecteur van het M.O. (adres te verkrijgen op het gemeentehuis) u be hulpzaam zijn. Schriftelijke lessen kan men ook met succes volgen. K. L. Hoe ontstaat trek in een schoorsteen AntwoordDe trek in een schoorsteen ontstaat door het opstijgen van de warme lucht of hete rookgassen, omdat deze soortelijk lichter zijn dan de bui tenlucht. Hoe kouder het is (winter), des te groter is het verschil in soor telijk gewicht tussen de schoorsteen- gassen en de koude buitenlucht, des te beter trekt de schoorsteen. In de zomer kan het voorkomen, dat de temperatuur buiten hoger is dan bin nen, waardoor de schoorsteen in het geheel niet trekken wil en grote moei lijkheden bij het aanmaken van de kachel ondervonden worden. C, J. M. Bestaan er voor schippers kinderen ook verplichte leerjaren AntwoordJa, vrijwel dezelfde ver plichtingen als voor andere kinderen. Deze groep valt echter onder de B.L.O.- groep. De kinderen mogen reeds naar school als ze 6 jaar oud zijn. Lezer. Ik trek van de invaliditeits wet en word in 1958 65 jaar. Krijg ik mijn invaliditeitsrente uitgekeerd naast de uitkering algemene ouderdomswet AntwoordJa, met uitzondering van de toeslagen die er op vallen. J. v. B. Stelt een vraag over perso nele belasting. AntwoordDe huurwaarde voor de pers. belasting is in principe gelijk aan de betaalde huur. Op die grond kunt u dus bezwaar indienen tegen de aan slag. Wanneer echter door biezondere omstandigheden de huurprijs is beïn vloed, wordt met deze omstandigheden rekening gehouden bij het bepalen van de grondslag huurwaarde voor de pers. belasting. Zo kan het dus b.v. zijn dat de huurprijs niet is verhoogd, omdat u zelf zoveel aan het huis doet. De huurprijs is dan in wezen hoger ,W W o, CodvIqM r I. B. Box 6 Cop*nhooen 21 21. Het was al laat op de dag toen een treurige optocht het dorp binnentrok. Op de rug van een muilezel werden Ie lijken van advocaat Barricini's twee zonen naar het ouderlijk huis gebracht, omstuwd door nieuwsgierigen en aan hangers van de verslagenen. Enkele vrouwen in de groep stieten huilende kreten uit en trokken zich, bij wijze van ontzetting over de dood der mannen, haren uit het hoofd, maar deze en andere bewijzen van verdriet waren niets vergeleken bij de stomme wanhoop van Barricini zelf, wiens ge zicht verwrongen was door smart. GEBOREN Roy John, zoon van G. W. Oerlemans, rijksambtenaar, en E. A. Lüber, Amersfoortsestraat 91. Fre- derik Hendrik Martinus, zoon va* M. G. Bibo, verkoper, en M. C. D. E. Vlug, Baarn, Nieuwstraat 23. Jo- hannes, zoon van J. Rombout, terrazzo- werker, en J. Burgwal, Beetzlaan 91. Maria Elisabeth, dochter van B. J. Koe voet, militair, en M. C. Snijders Blok, Plesmanstraat 104. Aleida Hendrina Maria, dochter van H. H. ten Thije, technisch adviseur, en J. H. Groene- stijn, Klaarwaterweg 84. Jakob Ger- rit, zoon van R. Schuitema, schilder, en J. J. W. van Heerewaarden, Vin- kenweg 1. Alida Aleida Maria, dochter van R. W. van den Bremer, landbouwer, en B. A. Kuijer, Birk- straat 135. Alphonsus Hendricus Ma ria, zoon van J. van 't Klooster, kap per, en M. F. Huurdeman, Betje Wolff- laan 41. Hendrika Gerarda, dochter van G. Wigtman, pluimveehouder, e* H. R. Hilhorst, Oude Grachtje 1. Yvonne Anita, dochter van H. J. Hels loot, militair, en E. J. Schuurman, Ples manstraat 55. Titus (jonkheer), zoon van (Jhr.) P.E.J.L.M. von Bönninghau- sen tot Herinkhave, zonder beroep, en E. H. A. M. Weve, Julianalaan 37. ONDERTROUWD Isodoor Schaap, pi anohandelaar, Kerklaan 53, Korten- hoef en Pieternella Sophia de Noo, zonder beroep, Middelwijkstraat 2. GEHUWD Alphonsus Engelbertus Ma ria de Beer, textielagent, Wilhelmina- laan 17 en Catharina Cecilia Maria Borgts, zonder beroep, Burg. Grothe- straat 7. Johannes Wijnhoff, stuca- door, Koninginnelaan 78a en Leonora van Eenennaam, zonder beroep, Konin ginnelaan 78a, Albertus Brouwer, chauffeur, Lobeliastraat 7, Amersfoort en Matthea Mathilda Roeten, naaister, Braamweg 15. OVERLEDEN Jan Koning, 79 jaar, zonder beroep, weduwnaar van F. S. Makking. Van Weerden Poelmanweg 3. Albertus Martinus de Lamaar, 71 jaar, kunstschilder, gehuwd met A. L. L. Verweij, Daltonstraat 20, Amersfoort. Anna Catharina Biermans, 68 jaar, zonder beroep, weduwe van C. Hahlen, Steenhoffstraat 46. Gijsbertha Berk hout, 53 jaar, zonder beroep, Veldweg 12. Kornelis Nijssen, 60 jaar, fabrieks arbeider, gehuwd met W. J. Bogaard, Onderweg 19, Arkel. Marius Jean Emile van Hoorn, 76 jaar, zonder be roep, gehuwd met A. J. Bom, Braam- weg 13. Everarda Hoff, 83 jaar, zon der beroep, gehuwd met P. J. van der Grint, Beckeringhstraat 33. Maria Margaretha van Huijstee, 86 jaar, zon der beroep, weduwe van A. H. J. Kroon, Sparrenlaan 16. gratis halen en thuis FIETSEN WEG. C. v. V. ging een warm ia de consumptietent aan Kplonieweg en toen hij ve kwam was zijn fiets gest onafgesloten tegen het had. H. G. deed hetzelfde van zijn moeder, die bij i sumptietent weggehaald w< re fiets werd later weer te VERGADERING SOESTER VOGELVRIEND qe Soester Vogelvrienden morgenavond in „Zonnehet houden tentoonstelling za worden en de prijzen die da werden zullen worden uitg biljartnieuws. De voorwedstrijden eerste voor het districtskampioer land zijn gespeeld en R. La O.D.L. promoveerde met 1 houwer van Nijkerk naai klasse. Onder de finalisten, die in Baarn strijd zullen voere zich H. Brandsen van De I sprong en K. van Ewijk v FEESTAVOND SOESTER BROMFIETSCLt De Soester Bromfietsclub dagavond in hotel „Bos er feest- en contactavond voor teurs en adverteerders. De a ït. van Noord uit Zeist zal 1 deel van het feest verzor; het officiële deel van de a de prijzen van het clubka i'957 worden uitgereikt. BILJARTWEDSTRIJDEN. Biljartprogramma van de enigingen Eerste klasse 6 jan. Nieuwe 2Leusderkwartier 3. Tweede klasse 6 jan. D.O.S J jan. K.W.S.Zonneheuvel Tweede klasse B 7 jan. Zo -r-O.D.L. 3. 8 jan. Ons Ge Centraal. Derde klasse 8 jan. Nieuwe 3Poedel 2. Derde klasse B 7 jan. D.O.S denschaar 2. Vierde klasse 8 jan. Zonnt O.D.L. 5. Centraal 2—K.W.S Vijfde klasse 6 jan. Zon Schouw 3. 9 jan. V.V.V. 5 KIPPEN WEG.. Van de heer K. aan de Ferd, zijn een aantal kippen onfr dader is onbekend. SOESTER SCHAAKCLUB. Uitslagen van de vrijdag wedstrijden H. Schreuder berg v. Zeist 0-1. J. Thomas Munster 1-0. J. R. v. Zijtvel tenbeek 1-0. J. Immerzeel 0-1. C. v. ZijtveldG. v. Dij) AmmerlaanG. Landman 0- WalS. de Zoete 0-1. De jeugdgroep speelt weer in het Oranje Hotel. RUITEN INGEGOOID OP BC Aannemer S., die enige nier bouwt op de hoek Koel heeft bij de poli gedaan, dat door opgescho' aantal ruiten is ingegooic onderzoek ingesteld. Zakdoeken Prima |ongens- of herenrakdoeken, maat 40 x 40 cm. Mooie fan tasie-dessins. Wij bren gen de*e alléén a.s. Vrijdag, per stuks V°°r slechts 98 C Dames kousei Een mooi# en Stretch Dame Zeer elastitch ei send aan elk baar uit vele modakU en taupe. Extra j kMMe. f. pmr

Soester Courant | 1958 | | pagina 2